Als Ajax wint I Ferhat Ackay nog steeds zoek MAAK NU GEBRUIK VAN ONZE VOORVERKOOP edzo In de moderne Folterkamers kweekt men supermensen Een teken aan de wand AANKLACHT TEGEN OOSTENRIJK wie wordt dan de tegenstander KWART FINALES voor de Europacup Moordenaar van landgenoot toch terug naar Turkije? Politie kon spoor tot in België nauwkeurig volgen ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENHOUWER Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" S.E.C.-nieuws Vele voordelen tegen extra lage prijzen. Vervolging oorlogsmisdadigers geëist r or door internationaal joods eongres InterReal Madrid klapstuk De Baarnse Atletiek Verenis;in« heeft grote pla annen TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITÏETEL. 4444 Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten De 30-jarige Ferhat Ackay. de man. die op zaterdag 26 november in een Baarns café-restaurant aan de Laanstraat een schot loste uit een 9 mm pistool van Hongaarse makelij, dat zijn landgenoot Herraytthin Guitekin (26) dodelijk trof, is nog steeds voortvluchtig. Politie en justitie maken intensief jacht op de Turk. maar het schijnt, dat hij zijn ach tervolgers te slim is af geweest. Welis waar heeft men, dank zij verschillende tips. een deel van de route kunnen ach terhalen. die de man na zijn vlucht heeft gevolgd, maar verder dan in Bel gië is men niet gekomen. Daar is men het spoor van de gezochte kwijtgeraakt. Ferhat Ackay en z'n slachtoffer hadden een vete vanwege huisvestingsmoeilijk heden in een pension in Baarn. Toen Ackay terugkwam van verlof in Tur kije. vond hij z'n plaats in het pension ingenomen door Guitekin. Hij moest daardoor uitzien naar een ander pen sion en vond dat aan de Julianalaan in Soest. Vanaf dat moment zwoer hij zijn landgenoot te zullen wreken welk plan hij op 26 november ten uitvoer bracht, met het fatale gevolg. In het café-restaurant volgde een korte worsteling, waarbij de dader z'n wapen kwijtraakte. Landgenoten hielden hem enige tijd in bedwang, maar de con sternatie over het gebeurde was zo groot, dat Ackay van de verwarring voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid. Koster kerk Maria Onbevl. Ontv. Vredehofstraat 5 - Soestdyk Telefoon 2327. CIRCUSSTUNTS MET TESTPILOTEN De hedendaagse luchtvaart en die van de toekomst vormen als het ware een grootse overwinning van de mens op de natuurkrachten. Steeds opnieuw worden nieuwe triomfen gevierd en steeds op nieuw moeten nieuwe hinderpalen wor den overwonnen. Dit straaltijdperk maakt het vliegen ech ter zo gecompliceerd, dat grote invloed op de lichamelijke conditie wordt uitge oefend en de lichamelijke en geestelijke krachten van de piloten tot een uiterste grens worden opgevoerd. Werden in het begin uitsluitend dieren gebezigd voor medische proeven hieromtrent, thans zoe ken de deskundigen al naar mensen die psychisch en physiek voor hun toekom stige taak berekend zullen zijn. Men is nu bezig om als het ware ..supermensen" aan te kweken door hen de meest inge wikkelde experimenten te laten uitvoe ren. Enorme snelheden en hoogten doen hen aan de natuurkrachten bloot staan, dat hun leven en gezondheid op het spel staan. Zo worden hun lichamen bij die grote snelheden aan krachten onderworpen, die vier tot vijfmaal de zwaartekracht over treffen. De invloed hiervan met de ver- snellingsdruk en het vliegen op zeer grote hoogte, waar de atmosfeer vrij ijl is, zijn voor de medische deskundigen nog te onbekend om de gevolgen te kun nen overzien. Ja. het kan zelfs mogelijk zijn dat de piloot zijn toestel moet ver laten onder omstandigheden, waarin een gewoon mens niet kan leven. Kokend bloed en folterkamers Zo kan een klein gaatje in het plexiglas van de cockpitkoepel het bloed van de vlieger in de meest letterlijke zin des woords doen koken en de kleinst moge lijke opening tussen zijn gezicht en de vliegbril kan zelfs volslagen blindheid veroorzaken. Om nu een en ander op de veilige grond te bestuderen, heeft de hedendaagse vliegmedische wetenschap laboratoria omgetoverd in moderne fol terkamers, waar menselijke wezens op een even onbarmhartige wijze worden getest als proefdieren en vliegtuigmodel len. Vastgesnoerd in een windtunnel staat daar zo'n toekomstig supermens met wijd uitgespreide armen, die met meta len draden aan de instrumenten zijn ver bonden. Gekleed in een vliegerpak van bijzondere constructie, van waaruit een dikke kabel naar een instrumentenbord loopt, wacht hij gelaten op de dingen die komen. Plotseling kan een zware storm opsteken met windstoten, sneller dan het geluid, die het pak dat hij draagt ware het niet van solide constructie uit elkaar zou scheuren. Maar ook kan hij rondge draaid worden aan het eind van een enorme draagbalk om daarna uren in koude kamers door te brengen in een kostuum, dat uit vijf lagen is samenge steld om voorts in te nauwe ruimten te moeten zitten of liggen. Circustoeren Zelfs worden levensgevaarlijke circus achtige stunts verricht, zoals het om- hoogschieten door middel van een ex plosieve stof van zo'n ongelukkig wezen, dei dan weer aan een valscherm naar omlaag komt. Na vele, wij zouden haast zeggen, mar telingen wordt hij dan voor een uitge lezen schare examinatoren gesleept, waar hem de meest ingewikkelde technische problemen worden voorgelegd en waar hij in een namaak-cockpit een hele reeks snel opeenvolgende handelingen moet uitvoeren. Zo kweekt men superpiloten voor de toekomst, piloten die passen in het mo derne straaltijdperk en aan wie duizen den passagiers hun leven kunnen toever trouwen. Hoe voelt zo'n „proefkonijn" zich nu na zulke testproeven? Na zich wat opge knapt te hebben is hij lichamelijk wel weer in orde, maar zijn zenuwen zijn tot het uiterste gespannen, zodat hij uur na uur over niets anders kan praten dan over zijn belevenissen. En ook hier schenkt men naast de techniek van het vliegen veel aandacht aan, omdat dit nog een onbekend aspect is in de vliegerij. gebruik heeft weten te maken en kans zag te ontsnappen. Sinds die tijd is hij voortvluchtig. Het is bekend, dat hij vanuit Soest naar Kesteren in de Betuwe is gegaan. Daar bezocht hij een landgenoot, die daar als bouwvakarbeider werkzaam is. Vanuit Kesteren heeft hij ook een paar keer met zijn pensionhouder gebeld. Het is nog steeds niet duidelijk wat daar van de bedoeling is geweest. Kennelijk heeft hij willen bewerkstelligen, dat de ze hem zijn persoonlijke bezittingen zou nasturen naar een adres of zou achter laten op een plaats, waar hij die zonder risico zou kunnen ophalen. Zeker weet men dat evenwel niet, want Ackay spreekt uitsluitend Turks. Vanuit Kesteren is hij vertrokken naar België, dat hij via Noord-Brabant be reikte. De mogelijkheid is niet tiitge- sloten, dat hij België op illegale wijze is binnengekomen. Tot zover heeft de Baarnse recherche het spoor van Ac kay kunnen volgen. Pas later kreeg men een vermoeden, dat hij vanuit Bel gië is uitgeweken naar West-Duitsland. Enkele dagen na het gebeurde in Baarn en nadat hij uit Kesteren vertrokken was, heeft een Turk geboekt voor een vliegtuig naar Istanboel. Het vermoeden bestaat, dat dit Ackay geweest is. Bij controle van de passa gierslijsten van een luchtvaartmaat schappij op het vliegveld Frankfort is men tot de ontdekking gekomen, dat de man die voor Istanboel boekte van naam slechts één letter verschilt met die van Ackay. Niemand heeft zich ech ter het signalement van deze passagier kunnen herinneren, om de eenvoudige reden, dat men er verder geen aandacht aan heeft geschonken. Interpol Wiesba- den verstrekte de Baarnse politie deze gegevens. Het is intussen wel duidelijk geworden, dat Ferhat Ackay zich aan de Neder landse justitie heeft weten te onttrek ken. Of hij inderdaad de man is ge weest, die voor Instanboel boekte, is niet met zekerheid te zeggen. Interpol heeft zijn signalement in alle landen verspreid, ook in zijn vaderland Tur kije. Indien de dader in Turkije zou worden aangehouden, zal hij naar alle waar schijnlijkheid in eigen land worden be recht. De officier van justitie zal de Turkse autoriteiten dan langs diploma tieke weg de op de moord betrekking hebbende stukken doen toekomen. Ac kay kan er dan vrijwel verzekerd van zijn, dat hem de doodstraf boven het hoofd hangt Van uitlevering naar Ne derland kan volgens de internationale bepalingen geen sprake zijn. S.E.C.-ZEIST Dit wordt voor S.E.C. een zeer belang rijke wedstrijd, omdat S.E.C. zich in een positie bevindt, welke het mogelijk maakt om na een overwinning op Zeist door te dringen naar de derde plaats op de ranglijst. Zeist is gedurende lange tijd van slag geweest, maar of dit nu ook nog het geval zal zijn is een vraag na de lange rustperiode. S.E.C. heeft twee punten voorsprong op Zeist, maar zal hard moeten werken, want Zeist ziet kans om zelfs, als ze een achterstand hebben van 4-1 nog gelijk te komen, dat zullen de mannen van Ab Hooyer nog wel niet vergeten zijn van de eerste wedstrijd. In het elftal is teruggekeerd Daan Ha- nasbei die geruime tijd uitgeschakeld is geweest, doordat hij zijn enkel brak tij dens een wedstrijd in Roemenië met het spoorwegelftal. Hij zal op de rechtsbuitenplaats funge ren, terwijl Surstedt linksbuiten zal spelen. De beide binnenspelers zijn Pe ter van Boeyen en Leo van Berkel. Het programma voor zondag luidt: C.D.N.-UltrajectumSaestum-Holland Donar-FortitudoVriendenschaar-Victo ria; H.M.S.-D.E.V.; S.E.C.-Zeist. FORTITUDO II-S.E.C. II Deze wedstrijd is al enkele malen uit gesteld en ook nu ziet het er niet naar uit dat deze door zal gaan. S.E.C. II heeft het er de laatste compe titiewedstrijd tegen Vriendenschaar le lijk bij laten zitten. Er werd niet slecht gespeeld maar doel punten maken was er niet bij. Willen de reserves niet in moeilijkhe den geraken, dan zal er zondag beslist gewonnen dienen te worden. Opstelling S.E.C. I. Doel: J. Hattem; achter L. de Rooy, J. Krijt, L. Rutten- berg en A. Hooyer; midden: K. Dorre- stein en B. v. Veen; voor: D. Hanas- bey, L. v. Berkel, P. v. Boeyen en T. Surstedt. Reserve. B. v. Essen, F. Dettmer, H. Duist, W. Brouwer. Aanvang 14.30 uur. Opstelling S.E.C. II. Doel: v. d. Broek; achter D. Hooyer, Dorrestein en Van Breukelen; midden Van Remmerden en Huizinga; voor Lenarduzi, Aalberts, de Jong, v. d. Broek en Luschen. Reserves: Rodermond en Hoed. S.E.C.-A.D.E. Donderdagavond heeft een combinatie van S.E.C.. welke voor rust grotendeels bestond uit eerste elftalspeler, gespeeld tegen A.D.E. uit Weesp. op het half- verharde veld. De wedstrijd werd ge deeltelijk bijgewoond door de direkteur van de Sportstichting van Soest, de heer Peet, die voor dit avond-experi ment zeer geïnteresseerd was. Dit grasveld is n.1. zeer goed te bespe len als het nat is, en de kans op ver wondingen is geringer dan bij droog weer. Voor rust was S.E.C. duidelijk de bete re ploeg en nam een voorsprong van 4-1. Na rust zijn de meeste spelers ver vangen door lagere elftalspelers zodat A.D.E. de achterstand weer wat weg kon werken. De einduitslag werd 6-4 voor S.E.C. SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. JEUGD Zaterdag zal om 12 uur, op het half- verharde veld, een wedstrijd gespeeld worden door de junioren voor S.E.C. tegen Baarn. ZAALVOETBAL Zaterdag a.s. zal de tweede ronde van het door Cobu Boys georganiseerde zaalvoetbaltournooi worden gehouden voor de pupillen, waaraan S.E.C. ook deelneemt. VOORWEDSTRIJD VAN S.E.C.-ASPIRANTEN Om half twee spelen de S.E.C. aspiran ten een voorwedstrijd tegen de Baarn aspiranten, op het Baarn-terrein. OEFENWEDSTRIJD Mocht de wedstrijd van S.E.C. I zondag afgelast worden dan zullen de S.E.C.- ers om 14.30 uur spelen op het half- verharde veld tegen Hercules uit Utrecht. S.E.C. zaterdag speelt zaterdag om half drie op het halfverharde veld tegen Lage Vuursche. De vrijspraak van de Oostenrijkse oor- logsmidadiger Frans Novak, eens de eer ste ondergeschikte van „S.S. Obersturm- bannführer" Adolf Eichmann, door het Hof der Gezworenen te Wenen wierp kortgeleden weer een schriel licht op het rood-wit-rode paradijs der oorlogs misdadigers. Met 7 tegen 1 stem sprak dit hof in eerste instantie het „Schuldig" uit over een man, die in de rang van „S.S. Fahrdienstleiter", ruim 400.000 on- schuldigen aan de gaskamers van nazi- Duitsland afleverde, doch met 4 tegen 4 stemmen werd deze man door dat zelf de hof vrijgesproken, toen deze Novak zich beriep op het „Befehl ist Befehl" en „aantoonde" dat hij, als in rang lager geplaatst dan zijn chef Adolf Eichmann, niets anders kon doen dan diens beve len op te volgen. Met andere woorden: hij moest daarom met grote precisie en met de regelmaat van een goedlopend uurwerk de jodentransporten organiseren en hen uit Boedapest naar het berucht geworden vernietigingslager Auschwitz sturen Met een lachend gezicht en een -beleefde buiging in de richting der gezworenen, dankte deze beroepsmoordenaar voor zijn vrijspraak en zich omdraaiend nam hij het boeket rozen in ontvangst uit handen van dr. Erich Rajakowitsch, confrère- oorlogsmisdadiger van eerstgenoemde Deze vrijspraak hoe vreemd zulks ook klinken mag, had men kunnen verwach ten gelet op het feit, dat sinds een reeks van jaren in Oostenrijk vrijwel geen pro cessen tegen oorlogsmisdadigers plaats vinden en degene die er plaats vonden met het grootste onbehagen werden af gedaan. Wat zegt Wiesenthal? Van de 15 in 1960 gevoerde processen eindigden er 8 met vrijspraak. Onbegrij pelijk en onwaarachtig, doch een on loochenbaar feit. Het werd door niemand minder dan door ir. Simon Wiesenthal, 's werelds kundigste jager op oorlogs misdadigers geconstateerd en bewezen. Deze heeft bitter vastgesteld, dat de con centratiekampen der nazi's voor 50 door Oostenrijkers werden bewaakt, ter wijl het opsporingsregister-oorlogsmisda digers in een land als Joego-Slavië voor 35 °/o de namen van personen vermeldt van Oostenrijkse nationaliteit. In 1957 werd door de Oostenrijkse rege ring de wetgeving inzake oorlogsmisda digers buiten werking gesteld, zodat de ze lieden in het vervolg zouden worden berecht door het Hof van Gezworenen, door leken-rechters dus en op grond van het normale strafrecht. Zo werd Oosten rijk het paradijks voor dergelijke nazi's. En een ieder zweeg en blijft zwijgen tot de geestelijkheid toe, een gunstige uit zondering niet te na gesproken. De volgende oorlogsmisdadigers van Oostenrijkse nationaliteit werden vrijge sproken van de hun ten laste gelegde oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de mensheid gepleegd: 1) Richard Hochkrainer, S.S.-man, te recht staande wegens moord op negen van joodse bloede zijnde dwangarbeiders; 2) Frans Murer, bijgenaamd „De beul van Wilna", verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van circa 80.000 joodse mannen, vrouwen en kinderen, destijds verblijvende in het getto van Ofschoon Ajax straks met Dukla Praag de grootste moeite zal krijgen, is er een kleine kans dat de Amsterdammers, evenals Feyenoord enkele jaren geleden, zullen doordringen tot de halve finales voor de Europacup voor landskampioenen. Wanneer de roodwitten dit kunststukje zouden uithalen, is zelfs een plaats in de finale niet ondenkbaar. Dat zal dan voornamelijk afhangen van de loting, want by de laatste vier zullen dit seizoen vermoedelijk twee ploegen zjjn, bij wie Ajax niec bjj voorbaat kansloos is. De kwart-finales zullen het antwoord geven op de vraag, welke ploeg de Amster dammers na een eventuele triomf op Dukla zouden kunnen ontmoeten. Het klap stuk van deze kwart-finales wordt ongetwijfeld het treffen tussen de twee mach tige Zuideuropesc ploegen Real Madrid en Inter Milaan, beide potentiële cup- winnaars. Alhoewel de Nederlandse voetballiefheb bers zich natuurlijk vergenoegd in de handen hebben gewreven, dat Inter en Real tegen elkaar hebben geloot, moet men deze sensationele loting toch eigen lijk betreuren. Het is altijd jammer dat ploegen van een dergelijk formaat el kaar reeds vóór de finale treffen. Over de uitslag van deze ontmoetingen valt niets te voorspellen. Toevallig kwa men de Italiaanse en Spaanse kampioe nen vorig seizoen in de halve finale ook al tegen elkaar uit. Thuis won Real toen met 1-0 en tegen alle verwachtingen in wisten de Spanjaarden in het San Siro- stadion een gelijkspel te behalen, waar mee de basis van hun zesde Europacup- triomf was gelegd. De mannen van Amancio boften echter, want Inter speel de in deze wedstrijden duidelijk bene den de ongenaakbare vorm, waarmee het de twee seizoenen er voor alle te genstanders had verslagen. De Italianen hebben dit seizoen vrouwe Fortuna weer niet op hun hand. Eerst lootten zij tegen de Russische kampioen Torpedo, daarna tegen het zeer sterke Vasas Boedapest, dat in de eerste ronde Sporting Lissabon met 7-0 had afge droogd. Maar beide Oosteuropese ploegen moesten de kracht van Inter erkennen. Real Madrid lootte evenmin gemakkelijk, namelijk tegen de Duitse kampioen Mün- chen 1860. Uiteindelijk triomfeerden de bekerhouders, maar het magere doelsaldo 3-2 duidt er op, dat het geen walk-over was. Real gunstiger Inter moet in staat worden geacht Real Madrid dit seizoen uit te schakelen. De Italiaanse defensie met internationals als Fachetti, Burgnich en Guarneri lijkt sterk genoeg om de Real Madrid-voor- hoede aan banden te leggen. In die Spaanse voorlinie haalt alleen Amancio het niveau van Real's vroegere sterren- brigade. Gento is nog altijd een handige voetballer .rnaar aan snelheid heeft hij duidelijk ingeboet. Bovendien is de ach terhoede van de Madrilenen veel kwets baarder dan die van Inter, hoe een voortreffelijke rol een internationaal als Zocco ook in deze linie vertolkt. Voor Ajax zou het gunstiger zijn, wan neer Real Madrid tot de halve finales wist door te dringen. Het lijkt ons, dat de Ajaxieden tegen de Madrilenen meer ruimte voor hun geraffineerde aanvals- acties zouden krijgen dan tegen de ijze ren defensie van Inter, die in tegenstel ling tot Liverpool wel over een paar mannetjes beschikt die Cruyff en Keizer Wilna; 3) dr. Erich Rajakowitsch, leider van het zogenaamd „Judenreferat" in Neder land tijdens de bezetting, een persoon lijke vriend van Adolf Eichmann; 4) Jan Verhelen, van Belgische en ook van Oostenrijkse nationaliteit, wonende in Wenen, gewezen S.S.-Sturmbannführer en oud-chef van een „Moordcommando"; 5 en 6) de gebroeders Willi en Hans Maurer, S.S.-mannen, die er een ge woonte van maakten om talloos veel joodse burgers middels „nekschoten" en „op de vlucht zijnde" neer te schieten. Franz Novak Deze rij wordt bekroond door de vrij spraak van Novèk. Franz Novak, een door dik en dun gaande verbeten nazi, werd in de aanvang van 1944 de directe medewerker van Eichmann en toen het nazi-regiem reeds wankelde op zijn le men voet, werkte Novak onverdroten verder en zond hij elke vier uur wagon ladingen mensen, klein en groot, naar de gaskamers van Auschwitz Dat in Oostenrijk de democratie wordt aangetast en het land zich gelijktijdig onsterfelijk belachelijk maakt, wordt veroorzaakt door de ongereinigde ma chinerie van het justitie-apparaat, waar de hoogste posten worden bezet door oude nazi-rechters zoals: dr. Walter Lil- lich, thans raadsheer bij het opperste gerechtshof, dr. Ernst Hanak, vice-pre- sident van de rechtbank, dr. Johann Sa- baditsch, president van het opperste ge rechtshof en dr. Oskar Wilmar, advocaat- generaal bij dat hof. En nu noemen we er nog maar enkelen die in Wenen woonachtig en werkzaam zijn. Ir. Simon Wiesenthal, de grote jager op oorlogsmisdadigers, slikte dit alles niet en op het onlangs in Washington gehou den internationaal joods congres werd de berechting van de oorlogsmisdadigers ter sprake gebracht, verwerkt in een motie die een aanklacht inhield gericht tot Oostenrijk, welk land er van wordt beschuldigd het anti-semitisme niet ver nietigd te hebben. Deze motie in stemming gebracht, vorm de uiteindelijk de internationale aan klacht van dit congres in vergadering bijeen onder voorzitterschap van Joa- chim Prinz. Het vormt een appèl aan het wereldgeweten, gericht tot de Oos tenrijkse regering en in afschrift mede gedeeld aan de U.N.O. In de aanklacht eiste het congres van het in gebreke zijnde Donauland de vervolging en be straffing van oorlogsmisdadigers aldaar verblijvend, verhoging van de schade- uitkeringen aan de slachtoffers der na zi's, en een volledige vernietiging van het anti-semitisme. De Oostenrijkse regering op deze wijze terechtgewezen, heeft tot op heden op deze aanklacht nog niet geantwoord. aan banden kunnen leggen. Het is bij voorbeeld ondenkbaar dat Jacques Swart tegen een Fachetti dezelfde kunststukjes zal kunnen uithalen als hij in Amster dam tegen de Britten deed. Dat wil niet zeggen, dat een loting te gen Real Madrid wél gunstiger is. De Madrilenen spelen bovendien aanzienlijk onsportiever dan de Milanezen, maar hun defensie is minder gesloten en biedt daarom voor de rappe Amsterdammers meer mogelijkheden. Vojvodlna! Real Madrid's stadgenoot Athletico Ma drid, dat het vorige seizoen kampioen van Spanje werd, is inmiddels uitgescha keld door het Zuidslavische Vojvodina. Zal deze onbekende ploeg uit het land van Tito het stoute staaltje van Parti- zan herhalen, dat vorig seizoen finalist werd? De Zuidslaviërs worden nu zwaar op de proef gesteld, want het harde spel van het Schotse Celtic ligt deze technische ploeg niet zo bijster. De Schotten hebben dit seizoen met hun stoere spel beslist indruk gemaakt. En nu zou men zeggen: als Vojvodina Athletico Madrid kan ver slaan, dan moet ze Celtic ook kunnen pakken. Toch zijn we daar allerminst van overtuigd. Het korte spel van de Spanjaarden, met welk een briljante techniek^het ook wordt uitgevoerd, ligt de Oosteuropeanen nu eenmaal veel be ter dan het ietwat ruige, maar zeer di recte spel van de Britten. Thuis is Voj vodina echter zeer sterk, zod^t Celtic er wel goed aan zal doen in Glasgow met ruim verschil te winnen. Ajax zal ongetwijfeld hopen op een Zuidslavische triomf, want tegen Vojvo dina zal de ploeg veel gemakkelijker zijn eigen spelletje kunnen ontplooien dan tegen de grimmige Schotten. Zwakke broeders De twee zwakste broeders komen in de kwart-finale tegen elkaar uit. Het Ierse Linfield, dat via de kampioenen van Luxemburg en Noorwegen tot de laatste acht doordrong, zal vermoedelijk niet voldoende kwaliteit bezitten om het Bul gaarse Sofia van de troon te stoten. De Bulgaren bereiken qua voetbalcapacitei ten zeker niet dezelfde hoogte als de Hongaren, Tsjechen en Zuidslaviërs, maar thuis zijn ze heel moeilijk te klop pen. Hun defensie is bijzonder sterk en Linfield zal dan ook niet veel doelpun ten scoren. Ajax, zo het van Dukla mocht winnen, zou in de halve finale het beste tegen Sofia kunnen loten, want dan ligt de finale binnen het bereik van de Amster dammers. Tegen Vojvodina of Celtic is onze landskampioen evenmin kansloos, maar dat zou toch wel een zeer zware opgave worden. Tegen Real Madrid of Inter moeten onze landgenoten redelij kerwijs kansloos worden geacht, ofschoon Ajax dit seizoen bewezen heeft dat het gaarne stoeit met onze voetballogica De Baarnse Atletiek Vereniging, die ook uit Soest vele leden telt, gaat het jaar 1967, het jaar van haar le lustrum, di- rekt flink aanpakken. Deze aanpak heeft een tweeledig doel en wel: le. De atletiek brengen in de aandacht van de velen, die nog weinig van deze sport afweten. 2e. Het maken van propaganda voor atletiek en zijn vele mogelijkheden. Op 8 januari a.s. wordt in het Baarnse Bos nabij de Grote Kom de 3de wed strijd in de distriktsveldloopkompetitie gehouden en de organisatie hiervan is in handen van de B.A.V. Deze race, die het karakter van een tijdrace heeft, be looft zeer aantrekkelijk te worden, aan gezien hier alle prominente atleten aan de start verschijnen. Onder de lopers, die momenteel in het klassement een goede plaats innemen zijn verschillende B.A.V.-ers zoals Jan de Haard en Art Schipper bij de senioren en Wout Ver hoef bij de junioren en wij verwachten nog veel van hen. De wedstrijd begint om 14 uur. Daarnaast organiseert de B.A.V. op 22 januari 1967 haar 2de Nationale Do meincross, die een nog groter succes belooft te worden, dan haar vorige cross, die toch ook ruim 200 deelnemers telde. In deze race zullen vele beken den uit Nederland van start gaan, ter wijl ook reeds buitenlandse deelnemers hebben toegezegd aanwezig te zullen zijn. Nieuw in deze cross zijn de races voor veteranen en niet K.N.A.U.-leden. In de laatste klasse kan dus iedereen starten, die zelf geen atleet is. Deze wedstrijd begint om 13 uur. Dit is nog slechts het begin en er lig gen nog vele grote plannen voor het baanseizoen klaar en mede hierdoor wil de B.A.V. de atletiek de grote stimulans geven in Baarn, Soest en omgeving. Uit ervaring is n.1. bekend dat er nog ge noeg talent is, alleen heerst bij velen vaak een „drempelvrees". Bij de atle tiek geldt ook „Onbekend maakt on bemind". Een voorbeeld hiervan is de veteranensport, waarbij juist voor de mensen van boven de 35 jaar gezorgd wordt voor de in deze moderne tijd zo hoognodige lichaamsfitheid. Bovendien is er voor de heel jongeren (10- en 11- jarigen) een prachtige pupillen-ploeg. Inlichtingen en aanmeldingen (ook voor de Domeincross) bij de heer B. den Ouden, Reigerstraat 1, Baarn, telefoon 02954-5170. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 2119 en B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2667. Tandartsen Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur A. A. Bueno Bibaz, Soesterbergsestraat 158. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag apo theek „Soestdijk", maandag tot zaterdag apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. VVit-Gele-Kruis Zr. C. M. Bijlard, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425, b.g. 03490-17172. Groene Kruis Zr. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. Medisch Opvoedkundig Bureau Elke 2e en 4e woensdag van de maond 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele- Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 10 uur ds N. H. van Zanten, van Soest, m.m.v. kerkkoor. 19 uur Jeugddienst ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Donderdag 12 januari 20.00 uur Oecu menisch Avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. Zondag 10 uur ds J. Mettau. 19 uur ds K. van Liere. de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. Zondag 10 uur ds K. van Liere. Zonnegloren, Soesterbergsestraat Zondag 10 uur ds K. Koopmans, Zeist. Eltheto. Driftje. 9 uur Gezinsdierist. 10.15 uur Jeugdkerk. fchtuskerk. Alb. Cuvplaan. Zondag 10 uur de heer Scheepmakers, Utrecht. 17 uur ds C. van Dop, Amersfoort. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk Zondag 10 uur ds M. Wilschut. Bed. H. Avondmaal. 5 uur ds M. Wilschut. Nabetrachting. Wilhelminakerk Tijdelijk, wegens restauratie, in de Hervormde Oude Kerk aan de Toren- straat. 9 en 5 uur ds J. C. Houtzagers van Soestdijk. GEREF. KERK Gebouw Middelwijk, Talmalaan Zondag 8.30 uur ds W. v. d. Lingen uit Bunschoten. 3 uur ds W. Borgdorff van Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Zondag 10.00 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Brandsma van Hilversum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal Zondag 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDEENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Zondag 10.15 uur ds N. van de Wal (N.H.). Wijkgebouw Soest-Zuid 19.15 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10.30 uur Drs. W. J. Manger. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur de heer P. Pol. Volle evangelie-samenkomst Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St Josephgebouw, zaal Zuid. BAAR N DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds C. J. Brüsewitz van Utrecht. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds. J. C. Hamel, van Monnikendam. 10.30 uur Kinderkerk in de kapel. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zondag H. Missen 7.30, 10.30, 12.00 uur. 9.00 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zondag H. Missen 7.30. 9.00, 12.00 uur. 10.30 uur Hoogmis. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 en 8-30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9.00 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen 8.00, 9.30 uur. 11.30 uur Hoogmis. 6.00 uur Lof. Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur.

Soester Courant | 1967 | | pagina 4