nieuwe verkeeróregeló Koningsdochters uit de vorige eeuw DRIE PRINSESSENHUWELIJKEN uit het verleden HUWELIJKSMARKT IN INDIA Ook in Azië verschijnen huwelijksadvertenties Officiële mededelingen DRIEHOEKS- POLITIEK GARAGE STAM Te!efoonïiHm5ner ziekenauto 5980 SOESTERBERG KAPKUNST MEUBORG permanent-waving voor ƒ10,-. Kantoren gesloten op 10 januari J. A. Smorenhurg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. lienault deaïcr 65 der meisjes voor „koppelen" Activiteiten Soester Turn Club Programma B.D.C. handbal Medische dienst Kath. Vrouwengilde Geslaagd Verkeer eiste vorig jaar vier levens Volleyballers weer aan de slag Ledenvergadering van P.v.d.A. V.I.O.S. Tweede wandeltocht in winterserie I Dc 10de januari zullen h.k.h. prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven in de echt worden verbonden. Dat zal dan het zestiende oranjehuwelyk zyn, dat sinds 1813 is gesloten. Over de huwelijkssluitingen van onze drie prinsessen is de laatste jaren uitvoerig geschreven en de staatkundige aspecten van deze huwelijken zijn door verschillende staatsrechtsgeleerden zo deskundig belicht, dat het weinig zin heeft er nog eens over uit te weiden. Veel interessanter lijkt het ons in de gewelven van de historie af te dalen en enkele oranjehuwelijken uit de vorige eeuw uit de archieven op te lichten. En dan beginnen we natuurlijk bij de eerste prinses die in de ruim anderhalve eeuw oude historie van ons koningshuis in de echt werd verbonden op dc 14dc sep tember 1830 en eveneens in Den Haag. Prinses Marianne was de eerste De 14de september 1830 waren in het paleis Noordeinde, in de balzaal, onge veer vijfhonderd genodigden bijeen toen ds. Delprat het huwelijk van prinses Marianne, jongste dochter van Koning Willem I, en prins Albert van Pruisen, inzegende. Het bruidspaar werd met fraaie geschenken bedacht. Zo bood de stad Amsterdam een collectie zilveren serviesgoed aan ter waard van liefst 18.750,—. Onder de Hagenaars heerste die dag een enorme feeststemming. Er waren ere- bogen en vlagvertoon, groenversiering en neef, erfgroothertog Karei Alexander van Saksen-Weimar-Eisenach. Sophie's moe der, czaardochter Anna Paulowna was een zuster van Karel's moeder Maria Paulowna. In tegenstelling met nu werd het huwe lijk niet voltrokken op het stadhuis „ge zien den Hoogen stand der Koninklijke Bruid". De wethouder kwam naar het paleis Kneuterdijk om zich van alle for maliteiten te kwijten. Daarna begaven de genodigden zich naar de galerij van de gotische zaal, waar hofprediker ds. Der- mout de kerkelijke inzegening leidde. Beroemde portretten van Rembrandt, Rubens en Velasquez keken op het ge lukkige bruidspaar neer. De residentie was deze oktoberdag in feeststemming. Hoogtepunt: een maskerade-optocht en des avonds een galareceptie in het pa leis Noordeinde. Een week later reisde het paar af naar Weimar. Elf jaar later zou Sophie's broer Hendrik in het huwelijk treden met een andere telg uit het geslacht Saksen-Weimar, namelijk Amalia, dochter van Bernard van Saksen-Weimar, die generaal was in het Nederlandse leger. Prinses Marie Het zou tot 18 juli 1871 duren, voordat Nederland weer kon juichen voor een prinsessenhuwelijk. Dat werd overigens niet in Den Haag gesloten, maar in Was senaar, dus wel onder de rook van de residentie. De gelukkige bruid was prin ses Marie, jongste dochter van prins Frederik der Nederlanden. Deze prinses groeide op in het paleis aan het Korte Voorhout te Den Haag en op het Landgoed „De Paauw" te Wassenaar. Zij was ai 28 jaar, toen zij de vier jaar jongere vorst Willem van Wied leerde kennen. Zij verloofden zich in december 1869 en bij de wet van 31 december van het zelfde jaar werd de huwelijkstoestemming verleend. De in ternationale toestanden wierpen een schaduw op dit jonge geluk. In juli 1870 brak de Frans-Duitse oorlog uit en vorst Op veelvuldig verzoek gaan wij nog even door met de betere Wilt U erbij zijn mevrouw, maak dan snel een afspraak. Telefoon 4026. Nieuweweg 100, bij station Soest-Zuid. die bij het ondertekenen van de huwe lijksakte zo zenuwachtig was, dat de pen brak. In de Hervormde kerk zou ds. L. J. van Rhijn de trouwrede uitspreken. De preek duurde zó lang dat het koning Willem III blijkbaar ging vervelen, want hij keek ongeduldig rond, sloeg af en toe nijdig zijn handen op zijn knieën en slaakte een zucht van verlichting, toen de dominee eindelijk uitgesproken was. 's Avonds werd tijdens een diner op het landgoed burgemeester Van Calcar voor zijn goede diensten een zilveren thee servies aangeboden. In het naburige Den Willem was officier in het Duitse leger.Haag werd die avond uitbundig feest Daardoor werd de huwelijksplechtigheid zo lang uitgesteld. Willem III brak pen Pas in juli 1871 werd het huwelijk op het landgoed „De Paauw" voltrokken. Eerste getuige was koning Willem III, gevierd. Dat zelfde Den Haag, dat straks weer het middelpunt van een prinses senhuwelijk zal zijn, al zullen de festi viteiten een ander karakter dragen dan bij deze drie eerste prinsessenhuwelijken uit óns koningshuis het geval was. Wie mocht denken dat de huwelijksadvertentie een verschijnsel is, dat uitsluitend voorkomt in de Nederlandse en Europese pers, vergist zich deerlijk. In het oude mysterieuze India is deze vorm van contactzoeken nog meer in zwang dan in het zoveel zakelyker en nuchterder avondland. In een weekblad als The Hindustan Wcekly verschenen in één maand tijd al byna 1.000 huwelijksadvertenties. Het opmerkelijke van deze annonces is, dat ze in het algemeen zijn geplaatst door de ouders en niet door de belanghebbenden zelf. Hieruit blijkt reeds ten over vloede hoe anders de verhouding der seksen in India is en hoe groot de invloed van de familie op de huwelijkskeus vaak is. Bovendien geven deze annonces een helder beeld van dc sociale verhoudingen in dit immense rijk, waar de kaste nog altijd een hoofdcriterium is voor het gearrangeerde huwelijk. Opvallend is het grote aantal adverten ties, geplaatst door ouders van acade misch gevormde meisjes. Vroeger werd de dochter beladen met juwelen uitge huwelijkt, thans met 'n academische ti tel. Van uitgesproken idealisme is bij de meisjesstudenten zelden sprake. Zij ko men alleen beter in de huwelijksmarkt te liggen en daar heeft de Indiase vrouw veel offers voor over Prinses Marianne, de jongste dochter van koning Willem I, bruid van prins Albert van Pruisen. illuminaties yi alle delen van de stad aangebracht. Óok stóncf eén vuurwerk op het programma, maar dit kon geen doorgang vinden, aangezien het vader land gebukt ging onder z;eer moeilijke politieke omstandigheden (Belgische kwestie). Prinses Marianne had toen al enkele be wogen jaren achter de rug. Als gevolg van de Franse overheersing stond haar wieg in Berlijn (1810). In 1828 verloofde de prinses zich met prins Gustaaf Wasa, zoon van de afgezette koning Gustaaf IV van Zweden. Maar deze prins was in die tijd een serieus kroonpretendent voor de Zweedse troon en in Zweden koesterde men ernstige bezwaren tegen een hu welijk met de Hollandse prinses. Dus sprong de verloving af. Toen leerde Marianne prins Albert van Pruisen kennen. Hij was een neef van haar. Zijn zuster Louise huwde in 1825 met Mariannes broer Frederik. Helaas is prinses Marianne geen gelukkig huwelijk ten deel gevallen. Op 28 maart 1849 werd het huwelijk ontbonden. Prinses Sophie Op 8 oktober 1842 was Den Haag ander maal het middelpunt van een prinsessen- huwelijk. Toen voltrok wethouder mr. Dionysius van de Wynpersse het hu welijk tussen prinses Sophie, de enige dochter van koning Willem II en haar Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de ge meentesecretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger, de gemeentelijke sociale dienst, de hulpsecretarie en de kantoren van de takken van dienst op dinsdag 10 januari a.s. van 10.30 tot 12.30 uur voor het publiek gesloten zul len zijn. Soest, 6 januari 1966. Met ingang van 1 januari zullen auto mobilisten bij pech een zg. gevarendrie hoek achter hun auto moeten plaatsen. Deze gevarendriehoek moet vanzelf sprekend aan bepaalde eisen voldoen. De afmetingen moeten juist zijn en de driehoek moet op 250 meter bij ge dimd licht zichtbaar zijn. Een bericht in de pers vertelt ons dat er massa's ondeugdelijke driehoeken in de handel zijn. Nu schijnt men van zins te zijn de eis van het bezit van een deugdelijke gevarendriehoek pas over twee jaar van kracht te doen zijn. Wij leven in een wonderlijk land. Er worden nieuwe verkeersregels gefabri ceerd, waarvan niemand weet hoe ze precies zullen worden uitgelegd. Intus sen laat de overheid de industrie maar rustig knoeien met kleuren en maten. Als iedereen is bevoorraad met ondeug delijk materiaal komt er doodleuk een bericht dat de meesten een miskoop hebben gedaan. Er wordt dan bij verteld dat wij twee jaar de gelegenheid krij gen om deze miskoop te herstellen. Het zal niemand duidelijk zijn of het niet bezitten van een goede gevaren driehoek nu onveiligheid ten gevolge heeft Als wij twee jaar mogen wachten met de aanschaf van deugdelijke driehoeken dan zijn de nu verkochte blijkbaar toch wel veilig. En als ze niet veilig zijn, mogen wij naar onze mening geen dag machten met de aanschaf van nieuwe. Of heeft de overheid een tweejarig be stand gesloten met de verkeersdood van begane voorlichtingsblunders? Al met al is de gevarendriehoek voor lopig geen duidelijk baken in de ver- keerszee. Het lijkt wel een Nederlands politiek baken. Dat munt ook uit door slechte zichtbaarheid bij een mistige economische situatie. Intussen worden de automobilisten met al die onzinnige, onduidelijke en ondeugdelijke driehoe ken maar nodeloos op kosten gejaagd. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) Renault R 4 Luxe v.a. 4.495,— Dauphine Gordini v.a. 5.385,— Renault R 8 v.a. 5.960,— Renault R 10 Major v.a. 6.495,— Caravelle Coupé v.a. f 10.530,— Renault Rambler v.a. 14.450,— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Een groot deel van India ademt nog steeds de rust van het oude Azië, maar niet meer met de onbevangenheid van een eeuw geleden. Tot de belangrijkste, tegelijk ontoegankelijkste problemen be hoort dat van de emancipatie van de vrouw, die in India minder snel vordert dan men veelal veronderstelt. Natuurlijk, het isolement van de gesluierde vrouw, een complex van leefregels dat men hier purdah noemt, wordt vooral in de stedelijke milieus al jaren aangevochten. Reeds in de dertiger jaren werd in In dia het kinderhuwelijk verboden, en de huwbare leeftijd voor meisjes of) 14 jaar gesteld. Voordien werden de meisjes al op 7 tot 10-jarige leeftijd uitgehuwelijkt, niet zelden aan grijsaards. Sommige meisjes waren op hun 11de jaar al moe der. De gangbare mening was dat de meisjes, zodra ze lichamelijk vrouw waren ge worden, maar het beste konden trouwen, anders zouden zij zich toch maar aan uitspattingen overgeven! Schuiven Hoewel deze toestanden formeel tot het verleden behoren, is het een grote vraag of het verbod van kinderhuwelijk thans wel konsekwent wordt nageleefd. Er zijn in het reusachtige India afgelegen dor pen en sloppen te over, waar de rechter lijke arm niet reiken kan en waar het bevolkingsregister zo gebrekking functio neert, dat men met de leeftijd van het meisje wel een paar jaren schuiven kan. De sociale reformbeweging, die de eman cipatie van de vrouw tot doel had, be reikte schijnbaar bijzonder veel. In het land, waar een vrouw tot staatshoofd werd benoemd, kregen de vrouwen na 1949 steeds belangrijker posities in het bedrijfsleven en bij de overheid, terwijl het aantal vrouwelijke studenten aan de universiteiten sterk toeneemt. Maar op de Indiase huwelijksmarkt ma nifesteert zich nog immer de macht van de traditie met haar gesloten huwelijks systeem. Ook in de hogere milieus, waar men veel academische gevormde vrou wen aantreft, is dat het geval. Dat blijkt duidelijk uit de teksten van de huwe lijksadvertenties, die er in de pers ver schijnen. Familiemacht In India hebben, anders dan in Europa, deze advertenties de rol van de huwe lijksbemiddelaar overgenomen. De ouders stellen in de annonces wat zij voor hun kind wensen. Wat zeggen de jongeren zélf over zo'n gearrangeerd huwelijk, waar je bij de tegenwoordige Nederlandse meisjes toch bepaald niet mee moet aankomen? Westerse sociologen hielden hierover en quêtes in verschillende Indiase steden. Conclusie: pl.m. 65 had geen bezwaar tegen „koppelen", was er zelfs ronduit vóór. Slechts ongeveer 15 °/o van de jon geren meende dat het huwelijk gebaseerd moest zijn op eigen keuze! De meeste meisjes zouden zelfs niet trou wen met de man van wie ze houden, als de ouders tegen dit huwelijk zouden zijn. Door zo eigenmachtig op te treden zouden zij zich buiten de familie plaat sen en nergens meer bij horen. En niets wat zij meer vrezen dan juist dat, want in India is het familieleven veel sterker dan bij ons. Dit familieleven is gekop peld aan de kaste, waartoe men behoort. Maakt een meisje zich los van de fami lie, dan wordt zij in geval van ziekte of andere moeilijkheden niet geholpen. En sociale voorzieningen zijn er in India nog nagenoeg niet Kaste In de huwelijksadvertentie wordt in pl.m. 65 °/o der gevallen de kaste vermeld, waartoe men behoort. Soms wordt alleen de gewenste kaste van de huwelijkspart ner opgegeven. De wens naar gelijke kaste ligt dus in vrijwel elke huwelijks advertentie besloten. In enkele annon ces wordt wel eens vermeld: „kaste speelt geen rol maar dat zegt nog niets. Want iedere kaste heeft ook weer sub- kastes die tot de zelfde hoofdgroep be horen. De ouders zijn er dan niet tegen, dat hun dochter met een man van een sub-kaste trouwt, maar dat is dan ook alles. De huwelijkskeus blijft beperkt tot de eigen hoofdgroep. Terwijl men in de Europese huwelijks advertenties een uitgebreid scala van verlangens tegenkomt, waaraan de ge zochte huwelijkspartner vooral wat zijn karakter en persoonlijkheid aangaat, moet voldoen, leest men in de Indiase annonces daarover niets. Er wordt alleen gesproken over kaste, beroep en het in komen van de toekomstige echtgenoot. Bruidegomsprys? In de huwelijksadvertenties van de man nen wordt dikwijls vermeld: „Dowry speelt geen rol". Onder „dowry" ver staat men de verplichting van de ouders om een bruidegomsprijs te betalen. Dat gebruik was vroeger in de hogere kaste- groeperingen vrij algemeen. Er zijn vele drama's uit voortgekomen. Wanneer de ouders geen kans zagen het benodigde geld bijeen te krijgen was zelfmoord van de dochter geen onbekend verschijnsel. In 1961 is „dowry" bij de wet verboden. Maar of de bruidegomsprijs nu nooit meer wordt betaaldAls dat zo was, zou het toch overbodig zijn in een hu welijksadvertentie te verklaren: „Dowry speelt geen rol". Deze toevoeging is het beste bewijs dat het geld wèl een rol speelt op de huwelijksmarkt. De Soester Turn Club zal evenals vorig jaar medewerking verlenen aan de slui tingsavond van de door de Evenemen tencommissie van de Soester Zaken- kring georganiseerde Soester Bedrijfs- sportcompetitie 1967. Het programma voor de sluitingsavond, die om tien voor acht in het Openluchttheater met de openingsparade begint, ziet er als volgt uit: demonstratie turnen, balletoefenin gen, prijsuitreiking, judodemonstraties en opnieuw demonstratie turnen. De S.T.C. zal zich samen met haar zusterorgani saties presenteren op de muziek van enkele drumbands. Het ligt in de bedoeling om dit jaar turn wedstrijden te organiseren, waaraan alle gymnastiekverenigingen van Soest en Soesterberg zullen deelnemen. Af wisselend zullen meisjes, jongens, da mes en heren in ploegverband voor hun vereniging de strijd aanbinden. De wed strijden zijn voorlopig vastgesteld in maart en mei. De Soester Turn Club houdt vee a drie weken vóór de turnkampioenschap- pen van Soest haar onderlinge wedstrij den. Als oefenstof wordt voorgeschre ven de voor de plaatselijke kampioen schappen samengestelde oefeningen. De S.T.C. zal voor de tweede keer deelnemen aan springwedstrijden van de Stichtse Turnkring voor meisjes, jon gens, dames en heren. Deze wedstrijden worden gehouden zaterdag 28 januari, in de Amersfoortse Sporthal. De Soester deelnemers zullen een keuze maken uit de nummers: paardspringen, kast- springen, tafelspringen, bokspringen, combinatiespringen en springen op de lage mat. Zeker is, dat vijftien dames de S.T.C.-kleuren bij het kastspringen zullen verdedigen. Met de intrede van mevrouw E. B. van Zomeren is het bestuur van de Soester Turn Club weer voltallig. Haar benoeming dient formeel nog door de ledenvergadering bekrachtigd te wor- dene maar reeds is zij haar werkzaam heden als tweede secretaresse begon nen. Zondag 8 januari worden de volgende handbalwedstrijden gespeeld: Dames senioren: B.D.C.-Olympia, 12.05 uur. Heren senioren: U.H.V.-B.D.C. 1, 10.00 uur. B.D.C. 2-A.A.V. 2 10.45 uur. Dames junioren: B.D.C. 1-L.V.V. 15.10 uur. B.D.C. 2-S.V.A. 15.45 uur. Heren junioren: B.D.C.-V.D. 17.30 uur. Dames adspiranten: B\D.C."-D;E.S. 16.55 In file ryden Hoewel in de praktijk reeds gebrui kelijk is thans gereglementeerd het ïn file naast elkaar rijden wanneer de verkeersdichtheid dit rechtvaar digt. Dit is nu toegestaan op wegen met minstens vier rijstroken (twee in elke richting) indien het verkeer op die wegen niet op de linkerweg helft mag komen. Dat zijn autowe gen en wegen waarvan de twee rij banen met elk twee rijstroken in het midden door een doorgetrokken streep is verdeeld. Het mag ook op wegen met éénrichtingverkeer die in rijstroken verdeeld zijn, en ook daar waar het bevoegde gezag het toestaat of toelaat. Naast elkaar in file rijdende mag men niet van rijstrook of file ver anderen, indien daardoor de norma le gang van andere voertuigen wordt belemmerd of gehinderd. Evenals dus bij het normale in file rijden de grootste kunst is om niet te gaan inhalen, zo moet men dus hier ge disciplineerd blijven rijden waar men rijdt. Rechts passeren Het naast elkaar in file mogen rij den houdt in dat men ook rechts mag inhalen en passeren indien de rechterfile sneller rijdt dan de lin ker. Rechts passeren bij voorsorteren was voorheen slechts het logische gevolg van het voorsorteren. Thans is dit verplicht voorgeschreven. Rechts inhalen en passeren is nu ook toegestaan aan fietsers en brom fietsers wanneer het overige ver keer in één of meer files staat of (langzaam) rijdt. Inhalen op kruispunten enz. Bij het inhalen wordt nu nog maar in een enkel geval gesproken over „niet mogen komen op de weghelft van het tegemoetkomende verkeer" zoals dat voorheen het geval was. Nu geldt eenvoudig: „Verboden in te halen indien daardoor gevaar of hinder voor andere weggebruikers kan ontstaan". Uitdrukkelijk wordt echter bepaald, dat het in ieder geval verboden is om voertuigen op méér dan twee wielen in te halen: a. op kruisingen of splitsingen van wegen; (dit mag echter wel indien het verkeer terplaatse wordt geregeld door verkeerslichten, of door een verkeersregelaar. of wanneer men daar voorrang heeft); b. op onbewaakte overwegen; c. in of nabij een onoverzichtelijke bocht of nabij het hoogste punt van een helling. (Hetgeen wel weer mag indien de weg in rij stroken is verdeeld en men bij het inhalen niet op de voor het tegemoetkomende verkeer be stemde gedeelte van de weg komt). Uit het voorgaande volgt dat twee wielige voertuigen altijd mogen wor den ingehaald als men daarbij maar geen gevaar of hinder doet ontstaan. Verboden blijft het voor alle rijver- keer om links of rechts in te halen, wanneer het in te halen voertuig stilstaat voor een voetgangersover steekplaats, of die langzaam nadert. Richtingaangeven by inhalen Veel ongevallen konden voorkomen worden wanneer men vooraf wist wat de ander van plan is te gaan doen. Met het oog hierop is bepaald dat elke bestuurder die bij het in halen verandert van rijstrook of an derszins zich belangrijk zijdelinks verplaatst een teken moet geven met de richtingaanwijzer of met de arm om te doen blijken dat hij voorne men heeft een inhaalmanoeuvre te beginnen. Voor het teken geven moet men zich overtuigen van de mogelijkheid tot veilig inhalen en als men het teken geeft, het voor nemen zo spoedig mogelijk uitvoe ren. Het teken moet ophouden zo dra de zijdelingse verplaatsing is voltooid. Dat behoeft dus niet te du ren totdat men geheel naast of voor bij het ingehaalde voertuig is geko men. Bij het weer naar rechts gaan moet U alleen maar goed uitkijken in uw spiegel en niet hinderen! Wordt vervolgd. Dokter A. Th. M. Splinter, Amersfoort- sestraat 3, Soesterberg, telefoon 03463- 1432, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Na de jaarlijkse verdiepingsavond in het Kontakt der Kontinenten heeft de Soesterbergse afdeling van het Katho liek Vrouwengilde een interessante avond op het winterprogramma staan voor donderdag 12 januari a.s. Het wordt een echte Franse avond met een film over de vacantiemogelijkheden in 't wijnland, terwijl een glas origi nele Franse wijn geserveerd zal worden. Aanvang 20 uur. Voor het examen Centrale Verwarming en ontwerper-installateur is geslaagd onze plaatsgenoot de heer J. Th. Pas. Het jaaroverzicht van gemeentepolitie en Kon. Marechaussee te Soesterberg vermeldt in totaal 235 verkeersongeval len, waarvan er 182 door de politie zijn behandeld, van 104 verkeersongevallen werd proces-verbaal opgemaakt en in de overige 78 gevallen een verkeerson gevallenrapport. Het verkeer in Soesterweg eiste in 1966 vier slachtoffers bij vier verschillende ongevallen met dodelijke afloop. In totaal werd 14 personen zwaar ge wond en 45 lichtgewond. In 172 geval len was er alleen materiële schade in de rapporten vermeld. De volleybalwedstrijden voor de beide A.G.A.V.S.-teams worden 18 januari te Amersfoort voortgezet. A.G.A.V.S. 1 dat de laatste wedstrijd tegen Olympia 3 met 3-0 won (set-standen 15-8 15-6 en 15-6) komt dan uit tegen V.V.A. 3. Het tweede volleybalteam, dat de laat ste maal een 2-1 overwinning op Ons Belang (setstanden 15-12 15-13 en 3-15) behaalde, hervat de competitie tegen D.O.S. Op 26 januari speelt A.G.A.V.S. 2 tegen S.V.H. Het bestuur van de Soesterbergse afde ling van de Partij van de Arbeid houdt op vrijdagavond 13 januari de léderri' vergadering in het clubgebouw aan de' Prof. Lorentzlaan. De agenda vermeldt een belangrijke be stuursverkiezing, waarvoor verschillen de kandidaten zijn. Aan de orde komt verder de regeling „stemmen bij vol macht"; het vervoer van zieke kiezers per auto; de Tweede Kamerverkiezing op 15 februari en de plaatselijke ver kiezingsactie. De ontspanningsvereniging „V.I.O.S", die steeds meer belangstelling trekt, houds Vrijdagavond 6 januari in ge bouw „De Hoeksteen" een Nieuwjaars bingo-avond. Zaterdag a.s. gaan de honderd deelne mers aan de winterserie voor de tweede keer van start. Deze tocht is georga niseerd door de chr. wandelsportvereni ging „Olympia". De tochten zijn be doeld als training gedurende de win terperiode. zodat de wandelconditie op peil kan blijven. Zwem- en voetbalver enigingen enz., padvindersgroepen, in- dividuelen en alle overige geïnteres seerden kunnen alleen of in groepsver band meedoen. De eerste tocht in deze serie is gehou den op 26 november van het vorig jaar. Zaterdag gaat dus de tweede van start. De derde en vierde tocht worden gehouden op resp. 4 februari en 4 maart. De start is bij gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. Tus sen half twee en half drie vertrekken de deelnemers. Men moet minstens drie tochten vol brengen om voor een herinnering in aanmerking te komen. Aangezien de eerste al achter de rug is, kan men nog aan de drie nog volgende tochten deel nemen, waardoor men toch nog in het bezit van de medaille kan komen. De prijs voor deelname aan iedere tocht bedraagt twee kwartjes. Men kan zich nog opgeven bij de heer W. A. Suman, Veldweg 1, tel. 3269, of tussen half twee en half drie aan het startbureau, dat om vijf uur sluit. Voor groepen zijn speciale groepsprijzen beschikbaar.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7