Soest toen - Soest nu V Gewestelijk Arbeidsbureau Soest Muurvast in Vietnam op Het oog gericht een nederlaag Dinsdag' 10 januari 1967 49e jaargang no. 3 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 Sigarettenautomaat openg< ebroken Daders gepakt van inbraak Hotel „Eemland" Twee auto's total-loss Vliegtuigje landde in een weiland Junior-instuif trok geen belangstelling: is opgeheven Wielrijder naar Zonnegloren B.D.C. leed nederlaag in oefenwedstrijd Eerste nummer van Heesclubblad uitgekomen Streekbijeenkomst C.H.U. Inbraak Expositie Postduivenvereniging ..De Vriendschap" Eiermarkt 5e rit Interclub erosscompetitie SOESTERI OÜRANT Abonn. p. kwart, 3,—, per post 3,75 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag De Britse minister Brown blijft dapper doorgaan te pogen Noord- en Zuid- Vietnam en de V.S., aan een tafel te krijgen voor een bestandsbespreking en nog liever om vrede te sluiten. Hij heeft vorig jaar enige malen in die zin voor stellen gedaan en nu het laatste aanbod alom een zeer slecht onthaal blijkt te vinden, hernieuwt hij het. Zijn redene ring is dat zelfs een voorstel waar niets van komt, beter is dan helemaal geen voorstel; een merkwaardig excuus voor monnikenwerk. Men hoeft er overigens niet aan te twijfelen dat Brown eerlijk veel wil doen om een einde te krijgen aan de strijd in Vietnam. Maar bovendien heeft hij zijn binnenlandse en Europese politieke redenen voor zijn activiteiten. Ten eerste is in Engeland als in zoveel andere landen een grote verontwaar diging ontstaan over de bombardemen ten op Noord-Vietnam die ook burgers het leven hebben gekost. En ten tweede moeten de Britten nog naar De Gaulle om over toetreding tot de Euromarkt te spreken. De Franse president heeft nog bij de jaarwisseling weer eens gezegd dat naar zijn mening de Amerikanen moeten vertrekken uit Vietnam om de twee partijen daar zelf tot vrede te laten komen. Hij was zeer scherp jegens de V.S. en de Britten weten dat de vorige keer hun de deur tot de E.E.G. in het gezicht werd gesmeten door De Gaulle omdat die meende dat Britten en Ame rikanen toch één pot nat waren. Dat moet zich niet herhalen. Deze achter gronden zijn waarschijnlijk de voor naamste reden waarom Brown haast te gen beter weten in blijft leuren met zijn plan voor een conferentie. Hoewel hij zo goed als ieder ander weet dat de voorwaarden daarvoor nu allerminst aanwezig zijn. Geologen De wereldreactie op de Amerikaanse bombardementen is ideaal voor de Viet- kong. Die immers nog altijd meent dat haar voornaamste strijdmiddel is dat de V.S. wel zullen moeten opgeven onder de druk van de wereldopinie en in het bijzonder de opinie in Amerika zelf. En in dit opzicht heeft Washington de Vietkong zeer goed geholpen. Immers, uit Washington kwamen eerst ontkenningen dat ook burgers het slachtoffer werden van de aanvallen: er werden alleen militire en strategische installaties aangevallen. Toen schreef de adjunct-hoofdredacteur van de New York Times, Harrison Salisbury, uit Noord-Vietnam dat dit klinkklare leu gens waren en dat is geen stem die men zomaar kan afdoen als „een onbe trouwbaar verslaggever", integendeel. Juist het ontkennen en later bekennen dat men loog, heeft Washington in een kwaad licht gesteld. In de nacht van vrijdag op zaterdag hoorde de eigenaar van een sigaretten automaat in de Rademakerstraat te Soesterberg, dat zijn sigarettenautomaat werd gekraakt. Toen hij op onderzoek uitging hoorde hij een auto wegrijden en uit het geluid van de motor kon hij afleiden, dat het een volkswagen was. Hij waarschuwde de politie, die onmid dellijk alle volkswagens aanhield. Ook de 20-jarige J. J. uit Zeist werd in een volkswagen aangehouden en kon geen papieren tonen. Hij bekende de auto in de Dijkhuisstraat te Soesterberg gestolen te hebben. Daarbij was ook aanwezig geweest een zekere H. C. v. A. uit Zeist, die later van zijn bed werd gelicht. J. had de laatste maanden ook elders nog auto's gestolen en vernield, terwijl hij zich bovendien ook nog schuldig maakte aan diverse diefstallen van goe deren uit auto's. Het eigenaardige is, dat A. en J. niets met de diefstal uit de automaat schij nen te maken te hebben. Het is dus wel een toeval, dat hierdoor diverse andere diefstallen aan het licht kwamen. De Heemsteedse politie heeft vijf in brekers uit Amsterdam gearresteerd, die ook bekend hebben de inbraak in hotel „Eemland" gepleegd te hebben. Zoals bekend werd enige weken geleden de brandkast, waarin zich een waarde van acht duizend gulden bevond, van de kinderkamer op de bovenetage naar be neden gesleept. Met grote zekerheid veronderstelde men, dat hier bekenden van het hotel aan het werk waren geweest. Dit ver moeden is bewaarheid. Eén der gearresteerden is de 24-jarige J. J. M. uit Amsterdam, die vorig jaar twee weken als kok in „Eemland" heeft gewerkt, terwijl een andere arrestant, de 21-jarige Ch. D. E., eveneens uit Amsterdam, kelner in „Eemland" is ge weest. Het is interessant te vermelden, dat een bejaarde dame uit Hilversum de ver moedelijke daders reeds voordien nauw keurig heeft beschreven. De brandkast is nog niet gevonden, hoewel de bewuste dame deze in een oude boerderij in de nabijheid van Utrecht „ziet". De Soester politie kan zich pas inten sief met de vijf inbrekers gaan bemoei en, als de politie in Heemstede en Bloe- mendaal klaar zijn met de verhoren. Waarschijnlijk zal dan meer licht in deze zaak komen. De feiten op zichzelf zijn zeer zeker niet zo ernstig. Als men een oorlog voert zijn nu eenmaal altijd onschuldi- gen vaak de dupe. In het zuiden vallen bij bomaanslagen van de Vietkong ook vrouwen en kinderen en gewone voor bijgangers: de oorlog is zelf een vuil bedrijf en men kan niet de fout alleen aan één partij aanwrijven. De V.S. heb ben zich echter zelf in zo'n positie ge manoeuvreerd door zich de schijn te ge ven niet te doen wat in iedere oorlog gebeurt. Nutteloos Tussen haakjes: in de V.S. heeft men zich aanzienlijk minder opgewonden over het per ongeluk bombarderen van eigen troepen, een voor de Amerikanen eigenlijk veel pijnlijker bewijs dat bommen niet altijd terecht komen op het doel dat men wil treffen. Maar daarbij werd dan ook niet zo'n leugen achtige komedie opgevoerd. In militaire kringen twijfelt men al lang aan het nut van bombardementen in het achterland. Uit de tweede we reldoorlog weet men bij nader inzien dat de grote raids op Duitsland betrek kelijk weinig effect hebben gehad bij het verminderen van de oorlogproduk- tie. Integendeel zelfs: kleine bedrijven verdwenen en wie er in werkte, moest nu wel naar de oorlogsindustrie, die zo aan extra arbeidskracht kwam. En bij de getroffen bevolking steeg de wil tot verzet. Daarom lijkt het inderdaad noodzakelijk dat een eind komt aan de bombardementen, wil de sfeer gescha pen worden voor een waarschijnlijk eerst geheim overleg. Het moeilijke hierbij is echter dat het staken van de bombardementsvluchten door de Noordvietnamezen weer uitge legd zal worden als een feitelijke over winning, wat hun lust tot confereren niet zal versterken. Het is weer zo'n geval van een hopeloos vastzitten en niet heen of weer kunnen, waarvan het diplomatieke slagveld Vietnam zoveel voorbeelden geeft. Situatie op de arbeidsmarks in het Ge west Soest, omvattende de gemeenten Baarn, Eemnes en Soest gedurende maand december 1966. De invloed van het voortschrijdende winterseizoen op het peil der werkge legenheid was gedurende de maand de cember duidelijk merkbaar. Het ingeschreven aantal werkzoekenden onderging een vrij forse stijging. Bij de mannen resulteerden dit in een verho ging van het aanbod van 158 aan het einde der maand november tot 205 aan het einde van de afgelopen maand. Het aantal ingeschreven vrouwen daal de evenwel van 44 in november tot 30 in december. Deze daling van het aan tal ingeschreven vrouwelijke werkzoe kenden is voornamelijk te wijten aan de drukte rond de jaarwisseling bij het opmaken der balans en de extra drukte in de winkels en warenhuizen, waar door veel vrouwelijk personeel tijdelijk wordt aangetrokken. Bij de mannen domineert de stijging van het aantal ingeschreven bouwvak- De heer D. M„ alhier, reed met zijn auto op de Van Weerden Poelmanweg, toen uit tegenover gestelde richting een auto naderde, bestuurd door B. v. O. uit Soesterberg. Het was spiegelglad en M. kwam hier door enigszins bezijden de rijweg. Hij wilde weer naar links optrekken, maar de auto raakte door de gladheid in een slip, waardoor hij frontaal tegen de auto van v. O. botste met het gevolg, dat beide auto's totaal vernield werden. Bovendien liep M. een gebroken knie schijf en er hersenschudding op. Hij werd naar Zonnegloren overgebracht. Het verkeer was door de ravage onge veer een uur gestremd. Een particulier vliegtuigje heeft donder dagmiddag om kwart voor vijf een ge slaagde noodlanding gemaakt in een wei land in Loenersloot. De piloot, de heer J. Veenstra (32) uit Soest, was bang, dat hij in het slechte weer zijn thuishaven Melissant in Zeeland niet zou halen. Hij landde daarom achter het kasteel Loenersloot met de Pipercub P.H.-V.B.B., eigendom van de Melissantse landbou wer K. A. van Beek. Het vliegtuigje wordt gebruikt voor het bestuiven van landbouwgewassen e.d. Het kwam uit de Noord-Oost Polder. Het werd een ge slaagde noodlanding in Loenersloot; het toestel werd niet beschadigd en de pi loot kon het ongedeerd verlaten. Later is het vliegtuigje weer opgestegen. arbeiders. Momenteel staan in de bouw nijverheid 45 personen als werkzoeken den ingeschreven. In de loop van de maand december werden in totaal 157 mannen en 12 vrouwen voor bemidde ling ingeschreven; geplaatst konden worden in dezelfde periode 72 mannen en 21 vrouwen, 38 mannen en 5 vrou wen werden om verschillende redenen uitgeschreven. Het werkloosheidsper centage in het gewest Soest bedraagt momenteel 1.3. Het aantal in dit gewest tewerkgestelde vreemdelingen liep na een kleine inzinking tijdens de maand november verder op tot 337 mannen en 11 vrouwen en bereikte daarmede het hoogste punt tot nu toe. Het ingeschre ven aanbod van vreemdelingen daalde met 31 tot 13 ondanks het feit, dat in de loop van afgelopen maand nog 11 vreemdelingen werden ingeschreven. 16 vreemdelingen lieten zich om allerlei redenen uitschrijven, meestal voor te rugkeer naar het geboorteland, 13 kon den worden ondergebracht bij het be drijfsleven. Van het ingeschreven aanbod zijn 22 mannen en 5 vrouwen ingeschreven voor positieverbetering, 18 mannen en 2 vrouwen zijn jonger dan 19 jaar, 34 mannen en 12 vrouwen worden bij het zoeken van een passende werkkring ge hinderd door een lichamelijke en/of geestelijke handicap. Mede door het seizoen wordt momenteel enige hinder ondervonden bij de bemid deling van bouwvakkers, ongeschool den en administratief personeel. Het aantal aanvragen om personeel liep gedurende de maand december zowel t.a.v. mannelijk als vrouwelijk perso neel terug. Bedroeg dit aantal eind november 250 mannen en 191 vrouwen, eind december was het gedaald tot 229 mannen en 178 vrouwen. Deze vraag is zowel bij de mannen als bij de vrouwen over alle sectoren ge spreid. Betrekkelijk gering is evenwel bij de mannen de vraag naar bouwvak arbeiders en ongeschoolden. Het aantal aanvragen om jeugdige arbeidskrachten blijft betrekkelijk hoog (61 jongens en 46 meisjes). In de loop van de afgelopen maand werden in totaal nog 89 aanvragen om mannelijk- en 19 aanvragen om vrou welijk personeel ingediend. Aan 91 aanvragen om mannelijk en 18 om vrouwelijk personeel kon worden voldaan. Over het algemeen kan wor den gesteld, dat na uitschakeling der seizoenwerkloosheid de situatie in het gewest Soest nog steeds goed is. De plaatsingsmogelijkheden voor vak lieden blijven op een voldoende hoog peil, terwijl ook geoefende en onge schoolde krachten nog voldoende em plooi kunnen vinden. De R.K. Instuif Junior is na een be staan van vijf jaar opgeheven, zo heeft het bestuur bekendgemaakt in een cir culaire aan de katholieke junioren. De belangstelling liep in de loop der jaren zodanig terug, dat het niet alleen finan cieel onverantwoord was, maar ook dat het werk aan de instuif verbonden, als mede de tijd die dit werk vergde, geen weerklank vonden bij de jeugd, zo schrijft het bestuur. Vijf jaar geleden werd er gestart met zg. speelavonden voor de jeugd van 14 tot en met 16 iaar. Na enige zeer drukbezochte avon- ücn kwam steeds meer de wens naar voren om alleen dansavonden te orga niseren. De speelavonden werden be zocht door een dertigtal getrouwen, de dansavonden trokken meestal honderd en meer jongens en meisjes. Na ver loop van tijd werd ook de belangstel ling voor de dansavonden geringer, vermoedelijk door het feit dat men niet in staat was bandjes te organiseren, die bij de jeugd „in" zijn. Bij het begin van dit seizoen besloot men het werk in een gewijzigde vorm voort te zetten. Besloten werd voor de jeugd van 15 en 16 jaar eens per maand een aantrekkelijke avond te geven. Het begon met een ouderavond met twee sprekers, waarop slechts achttien ouders kwamen. Een speciale avond voor meis jes in november met o.m. kapdemon- stratie strok slechts zestien meisjes. De avond voor de jongens ging iets beter en de zesentwintig jongens gingen mee naar de brandweerkazerne voor een leerzame avond. Het St.-Nicolaasbal trok vijftig jongens en meisies. Deze kleine getallen - er zijn ca. 270 jongens en meisies die voor deze instuif in aanmerking komen - hebben het be stuur doen besluiten de instuif op te heffen. De aangekondigde bezinnings dagen zullen wel doorgaan. Op de hoek van de Oude Utrechtseweg en de Duinweg had een aanrijding plaats tussen een auto en een wielrijder. De heer F. M. D. uit Soest reed met zijn personenauto op de Oude Utrechtseweg en bij de Duinweg gekomen, gaf de wiel rijder F. A. G., alhier, geen voorrang, zodat hierdoor een botsing ontstond. G. werd met een gebroken neusbeentje en een hersenschudding naar „Zonne gloren" vervoerd. Het eerste elftal van B.D.C. speelde zondagmiddag op het besneeuwde half- verharde veld aan de Bosstraat een nuttige oefenwedstrijd tegen het Hil- versumse Ministerpark. De blauw-wit- ten verloren met 1-3. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, met bij vlagen zelfs goed voetbal. De spelers haden niet veel moeite op de been te blijven ondanks de sneeuw. De voorhoede wist zich wel enkele kansen te scheppen, maar slechts één ervan werd benut. Dat was na ongeveer een kwartier, toen Marcel van der Lugt raakschoot (1-0). De Hilversummers zet ten een flink offensief in, hetgeen re sulteerde in de gelijkmaker (1-1). Dit werd ook de ruststand. In de tweede helft onderscheidde de Hilversumse doelman zich door enkele fraaie reddingen. Daardoor kon B.D.C. zich geen voorsprong verwerven. Mi nisterpark wel, al hadden de gasten er een strafschop voor nodig. Rechtsback Egberts maakte in het beruchte gebied hands; de penalty werd onhoudbaar langs Van Thienen geschoten, 1-2. De gasten zetten hierna een offensief in. dat resulteerde in een aantal kan sen, maar niet in doelpunten. De blauw- witten zaten intussen ook niet stil. Ver- hoeve ging een keer alleen op de Hil versumse doelman af, maar het schot belandde tegen de doelman op. Van der Lugt presteerde even later hetzelfde. Succes viel juist aan de andere kant, waar een aarzeling in de B.D.C.-defen sie het derde doelpunt opleverde. Van Thienen kon de bal niet klemvast krij gen en twee Hilversummers hadden toen geen moeite deze over de doellijn te werken. Verhoeve raakte geblesseerd en viel uit. Veteraan Henk van der Lugt verving hem niet onverdienstleijk. Voet verhuis de naar de voorhoede, maar ook hij kon niet voor de nodige stootkracht zorgen. Het bleef derhalve 1-3. De sportvereniging „Hees" is vorige week gestart met de uitgifte van een clubblad, dat maandelijks zal verschijnen. In het eerste nummer, dat 24 pagina's telt, heeft voorzitter G. Th. Kok het voorwoord geschreven. Hij bedankt daar in de mensen, die door hun initiatief en harde werken de uitgifte van het blad mogelijk maakten. Hij spreekt de wens uit, dat er aan de instandhouding en uit bouw van dit blad met evenveel energie gewerkt zal worden. „Door de groei van onze sportvereniging kwam de wens naar voren om tot een eigen cluborgaan te komen. In een groeiende vereniging dreigt immers het contact tussen leden en bestuur en de leden onderling te verzwakken", aldus de heer Kok. Hij besluit het voorwoord alsvolgt: „Ik hoop, dat dit blad zal bij dragen tot een goede verstandhouding en clubliefde en vaak een spreekbuis zal zijn tussen leden en bestuur". Een puzzel, een terugblik op het afge lopen jaar wat betreft de resultaten van het eerste elftal, een bijdrage van de Hees-Girls, de dames volleybalafd. van „Hees", een artikel van de trainer, een jeugdpagina en een verslag van de di verse verenigingsaktiviteiten maken het eerste clubblad tot een goed verzorgd en zeer lezenswaardig nummer, dat een lang leven verdient! Vrijdag 13 januari a.s., 's avonds acht uur, zal in het Wijkgebouw der Ned. Herv. Gemeente, Soest P. de Hooghlaan, hoek Talmalaan een ontmoetingsavond gehouden worden uitgaande van de af delingen Soest, Baarn en Eemnes van de Christelijk Historische Unie. Jkvr. Mr. C. W. I. Wttewaal van Stoet wegen, lid Tweede Kamer, zal op deze avond spreken. Er wordt ook gelegenheid geboden vra gen te stellen aan een deskundig forum bestaande uit: de spreekster en de he ren H. Kikkert te Zeist, lid Tweede Kamer; Jhr. Mr. L. E. de Geer van Oudegein, lid Ged. Staten; Drs. G. Ger- ritse te Soest, lijst-kandidaat; H. Haan- schoten te Woudenberg lijst-kandidaat; P. v. d. Hoorn te Amersfoort, lid Pro- paganda-commissie; C. de Bruyn te Amersfoort, lid C.H. Jongeren Organi satie; H. Sjoerds te Amersfoort, lid C.H. Jongeren Organisatie. Bij de familie W. aan de Soesterbergse- straat is in de nacht van donderdag op vrijdag, tijdens afwezigheid van de be woners, ingebroken. Door het indrukken van een ruitje aan de achterzijde van het huis, wist men zich toegang te verschaffen. Hoewel alle kasten en laden overhoop werden gehaald werd, voor zover men kon nagaan, niets vermist. De postduivenvereniging „De Vriend schap" hield vrijdag en zaterdag j.1. in het clubgebouw van „De Zwaluw" een- expositie, waarvoor veel deelname en belangstelling bestond. In de diverse klasse werden de volgen de prijzen toegekend: Ploegenklasse Oude Doffers: 1. G. H. v. d. Broek. 2. Da de Zoete. 3. B. v. Gardingen. 4. Comk. S.K.B. Ploegenklasse Oude duivinnen: 1. G. Reijerse. 2. Comb. S.K.B. 3. W. Nieuwenhuis. 4. J. Wijnands. Ploegenklasse jonge doffers: 1. J. Wijnands. 2. W. v. Breukelen. 3. W. Roest. 4. Comb. S.K.B. Ploegenklasse jonge duivinnen: 1. J. Wijnands, 2. W. Nieuwenhuis. 3. C. Vaessen. 4. J. Huurdeman. Ploegenklasse prijzen: 1. J. Wijnands. 2. H. v. d. Broek. 3. Comb. S.K.B. 4. G. H. v. d Broek Open klasse Oude doffers: 1 C. Kaats. 2. E. Veerman. 3. W. Nieu wenhuis. 4. P. Taalman. 5. G. H. v. d. Broek 6. Comb. S.K.B. 7. Com. S.K.B. 8. J. Wijnands. 9. J. van 't Klooster. 10. G. H. v. d. Broek. Open klasse Oude duivinnen: 1. J. Ruttenberg. 2. J. van 't Klooster. 3. D. J. Bos. 4. C. Kaats. 5. P. Taalman. 6. H. v. d. Broek. 7. en 8. J Wijnands. Open klasse jonge doffers: 1. J. Wijnands. 2. J. Ruttenberg. 3. E. Veerman. 4. J. Wijnands. 5. H. Verkerk. 6. J. Huurdeman. 7. D. de Zoete. 8. E. Veerman. Open klasse jonge duivinnen: 1. D. J. Bos. 2. J. Ruttenberg. 3. E. Veerman. 4. H. v. d. Broek. 5. J. G. Ka merbeek. 6. W. Nieuwenhuis. De volgende extra prijzen werden toe gekend. Schoonste duif van het geheel: C. Kaats. Schoonste Oude doffer: C. Kaats. Schoonste Oude duivin: J. Ruttenberg. Schoonste jonge doffer: J. Wijnands en voor de schoonste jonge duivin D. J. Bos. Vice-premier De Quay schijnt in de po litiek altijd in het hoekje te zitten waar de slagen vallen. Dat is ook nu weer zo, al heeft die slag deze keer dan geen verdere nadelige gevolgen dan alleen een gedeukt prestige, want het huidige kabinet zit nu eenmaal vastgebrand tot februari; er kan gebeuren wat er wil, de regering kan nog zo'n zware neder laag te slikken krijgen: het kabinet blijft. En dat is maar goed ook voor prof. De Kuay, anders had het er allemaal wel eens heel somber voor hem kunnen hebben uitgezien, toen hij in de Tweede Kamer een nederlaag leed in de strijd om verhoging van de posttarieven. De vrijwel unanieme aanvaarding van de motie-Aantjes over de P.T.T.-tarieven bezorgde hem die gevoelige tik op de neus. De vice-premier had het zich allemaal goed oor de P.T.T. laten voorrekenen, maar hij kon de Kamerleden deson danks niet overtuigen van zijn gelijk. Elke aantasting van het bedrag, dat dit staatsbedrijf voor investeringen nodig heeft, zou ten koste gaan van de tele foonaansluitingen. De zes miljoen gul den, die de motie-Aantjes van de zo veelste buitensporige tariefsverhoging voor krantenverzendingen wilde afknab belen, zou volgens het spiekbriefje van de minster tienduizend nieuwe telefoon aansluitingen schelen in de nabije toe komst. Nu is dat natuurlijk niet zo erg. Uiter aard gun ik iedereen een telefoonaan sluiting en ook de wachttijd moet nu maar eens afgeschaft worden, maar het is geen ramp als iemand nu maar een paar maanden langer moet wachten. Want het is ten enen male onbillijk, dat postabonnees van dag- en nieuws bladen de telefoon zouden moeten be talen. Daar klopt iets niet en de minis ter had er dan toch ook wel bij voor baat op kunnen rekenen, dat de Kamer deze „stok achter de deur" gewoon zou breken. Het debat in de Kamer bestond voor namelijk uit de betuiging, dat de mi nister maar wat zei. Het betekende de zoveelste politieke nederlaag van pre mier De Quay. Misschien dat Wim Kan hem daarom spaarde aan het eind van het jaar, want om meer dan één keer op je nummer te worden gezet in zo'n korte spanne tijds is iets. waarvoor zelfs Kan kennelijk niets voelt. Het kabinet, dat nu eenmaal dank zij de politieke chaos van 't ogenblik een voudig niet kan vallen, zal de motie wel naast zich neerleggen als een inte ressant stuk en zich er weinig van aan trekken, zo verwachtte men. Het ge beurde inderdaad, maar dan had het kabinet buiten de Kamer gerekend. De Kamer nam de motie wel aan. ondanks de uitlating van prof. De Quay: „Ik heb geen reden om aan de juistheid van mijn argumenten te twijfelen." I!: wel, want als de Kamer alle tariefsver hogingen zou hebben afgewezen, zou dat 380.000 telefoonaansluitingen hebben gescheeld. En dat komt me op z'n zachtst gezegd toch wel onwaarschijn lijk voor! KANTMAN. Op de markt in Amersfoort werden aangevoerd 45.000 eieren van 11,tot 12,25. Middenprijs 11,65, prijs per kg 1,85. Op deze prachtige winterdag werd op een besneeuwd parkoers de 5e rit van de interclubcompetitie verreden, in de omgeving van Annashoeve te Hilver sum. De deelname was niet groot. Er gingen 9 amateurs van start. Zij re den 10 ronden. Veel loopwerk was er nu niet bij door de vorst. Na de le ronde kwamen Gerrit Rut tenberg en Dave Pos als eersten door, op 60 m gevolgd door Cor Rutgers, met vlak daar achter Rik Hees en Teus v. d. Tol en als 6e volgde Rob de Haas. De drie volgende renners werden op een ronde gereden. Terwijl Gerrit na de 5e ronde Pos van zich afschudde, bereikte Rik Hees de derde plaats, maar moest deze plaats weer afstaan, doordat zijn ketting tweemaal afliep. Teus v. d. Tol kwam ook nog tweemaal als derde door, maar in de slotronde werd het toch weer Cor Rutgers. Uitslag: 1. Gerrit Ruttenberg, (T.) 10 r., 50 min. 31 sec. 2. Dave Pos (Ad.). 3. Cor Rutgers (Ad.). 4. Teus v. d. Tol (Ad.). 5. Rik Hees (T). 6. Rob de Haas. (T.). 7. Langelaar (U.). op 1 ronde. 8. Bertus Raat (U.). 9. E. Koene, (Ad.). De 9 nieuwelingen moesten 8 ronden rijden. De gebroeders Van Leijenhorst namen meteen de leiding, met Joop op kop. Lang kon Jamin goed volgen, maar later moest hij hen laten gaan. Ries van Breukelen pakte de vierde stelling. Arie Bakker had de 5e plaats veroverd, maar een lekke band dwong hem tot opgave. Zijn plaats werd overgenomen door Jamin, terwijl Henk Smeekes zich op de zesde plaats nestelde. Uitslag hier: 1. Cor van Leijenhorst (T) 8 r., 42 min. (won de spurt). 2. Joop van Leijenhorst (T.). 3. M. Jamin (G.M.C.). 4. Ries van Breukelen. (T.). 5. M. Hoeve (G.M.C.). 6. Henk Smeekes, (T.). 7. Gruithuizen (Ad.). 8. M. v. d. Ent (T.). De 5 adspiranten reden 5 ronden. Hier nam Banen de leiding. 2 ronden lang was Blaske tweede, maar na de 3e ron de werd hij door Peet terugverwezen. Uitslag hier: 1. H. Banen (G.M.C.) 5 r., 30 V« min. 2. H. Peet (Ad.). 3. H. Blas ke (Ad.) 4. R. Vos (Ad.). t

Soester Courant | 1967 | | pagina 1