TON BEUKEN OPRUIMING ONDERHOUD De weg naar Rome SOESTERBERG <^e nieuwe verkeerórec/eló Burgerlijke stand Welke rente geeft de Coöp. Raiffeisenbank Soest ziekenauto 5980 Krabbels van Knelis Eerste Soester Besrp^ni'c-OnfLirnemin? Voorstellen voor de Raadsvergadering op woensdag 18 januari a.s. 3 I2 DAGELIJKS opvraagbaar 4 ZILVERVLOOT EN GEPREMIEERD SPAREN 5 OPZEGTERMIJN 6 MAANDEN 5 I2 OPZEGTERMIJN 12 MAANDEN In de eerste startmaand van 1967 Gelderland-, Pastoe-, Artifort-, Dansk Still- en Spectrum meubelen, PL0EGST0FFEN S.E.C.-nieuws Nieuwjaarsbijeenkomst Duinkikkers-jeugd Soesterbergse Gem. Koor gaat 40-jarig bestaan vieren met receptie en oratorium Inbraak KOM WASSEN BIJ DE Lezingen voor Soester Nut B.D.C.-jeugd speelde zaterdag bingo TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Komend voorjaar wordt de tiende ver jaardag herdacht van het verdrag van Rome. de grondslag van de Euromarkt, Dat moet uiteraard in Rome gevierd worden en premier Fanfani streeft er naar daarvoor de regeringsleiders der zes lidstaten bij elkaar te krijgen. Niet alleen om het glas te heffen, maar vooral om af te spreken hoe het ver der moet. Punt een op de agenda van zo'n Euro top zou dan ongetwijfeld Engelands toe treding zijn. Premier Wilson met zijn gevolg van secondanten heeft dan zijn ronde gemaakt langs de hoofdsteden en er zal dan enig inzicht bestaan in de problemen waarmee de Britten ener zijds en de Zes anderzijds te maken krijgen als Engeland zo laat nog toe treedt tot de club, die dan haast auto matisch ook nog een een reeks andere E.F.T.A.-landen in ziin gelederen zal krijgen op te nemen. Bovendien kan de Eurotop zich dan ook gaan verdiepen in de vraag hoe het verder moet. In economisch opzicht is al heel veel verwezenlijkt van de plannen der on dertekenaars van het verdrag van Ro me, zij het lang niet alles. Verwaterd Intussen blijkt een groot stuk van ideële grondslag van het E.E.G.-verdrag ook niet meer te leven. Het Europea- nisme dat tien jaar geleden door Schuh- man, Adenauer en de anderen aan de dag werd gelegd leeft ook bij de over levenden van de groep niet meer zo. De Gaulle heeft een flinke scheut na tionalisme door deze Europese wijn ge daan en het zou onzin zijn te beweren dat zijn partners die in alle opzichten met tegenzin hebben opgedronken. In heel Europa is het denken inder daad meer nationalistisch geworden met een praktischer tintje wellicht ook wel dan in 1948 te zien was. Dat is op zich zelf niet zo erg. Zonder het idealisme van toen was de E.E.G. nooit van de grond gekomen, met de wat beperkter tendenzen van nu hoeft ze ook niet aan de grond te lopen, al zal die Euro- markt er uiteindelijk wat anders uit komen te zien dan aanvankelijk was bedoeld. Het idealistische dat tien jaar geleden gesteld werd °eft in elk geval als trekpaard gefungeerd. Verval Nu ziet men in menig Europees orgaan - vooral in de kolen- en staalgemeen schap - nogal wat vervalverschijnselen. Idealistisch of praktisch of hoe dan ook: wat nodig is is wel weer een ver der doel waarheen gestreefd kan wor den al dan niet met omwegen. En als dan Engeland met zijn aanhang van de E.F.T.A. ook in de club moet worden toegelaten, dan is het niet meer dan bil lijk dat die ook meehelpen dat elan voor de toekomst te leveren. Men zou dan ook tegen die tijd wel moeten weten of inderdaad de Britten lid worden ja of nee. Voor alle E.E.G.- leden is dat voornamelijk een techni sche kwestie, behalve dan voor Frank rijk: Men tast gewoon in het duister wat de generaal ditmaal zal doen. Vorig maal waren de Engelsen te zeer een vazal van de Amerikanen naar zijn zin, ze waren niet Europees genoeg. Dat was dan vooral vanwege hun nucleaire en algemeen militaire bijzondere relatie met de V.S. Tc zwak? Thans is het strategisch inzicht van De Gaulle wel zo gewijzigd dat dit hem minder moet kunnen schelen. Een an dere zaak is of hij Engeland gewoon economisch niet te zwak vindt. Het is tenslotte al een tijd sukkelen met het pond. En zolang het pond een soort plaatsvervanger van het goud blijft in de wereldhandel, kan het pond nog vaak bedreigd worden. Het is trouwens bekend dat De Gaulle helemaal niet gesteld is op die extra- functie van pond en dollar als wereld- betaalmiddelen. Het zou dus goed kun nen zijn dat hij ditmaal als eis stelt dat Londen afziet van deze speciale functie van het pond. Een eis die Wil son onmogelijk kan accepteren. Wat de zes dan eventueel nog in Rome te be spreken kunnen hebben is niet duide lijk. In tien jaar is de weg der zes naar Rome in grote trekken wel afgelegd en een nieuw reisdoel zal dan niet kunnen worden aangewezen. GEBOREN: Jeanine, dochter van L. Koenen en I. A. W. Duijst, Rubenslaan 52. Petrus Wilhelmus Henricus, zoon van P. W. van Veen en M. W. de Bruijn, Insingerstraat 58a. Johanna, dochter van G. van der Weide en W. Hoogeveen, Schepersweg 259, Breukelen. Leontis Wilhelminus Cornelis Mari- nus, zoon van W. C. J. M. Peters en D. J. M. A. de Bakker, Van Goyenlaan 62. Johannes Michaël, zoon van J. M. van Bakel en H. L. M. Versluis, Van Goyenlaan 42. Radboud Gerardus, zoon van B. G. Sanders en F. C. L. Thorborg, Noorderweg 4. Jeanetta Maria Catharina, dochter van H. Lek en M. W. H. Scheepers. Christinalaan 19. Pieternella Geertruida, dochter van A. Langhorst en A. T. G. Kuiper, van de Veldeplantsoen 22. Sandra Cornelia, dochter van P. W. A. M. van Doorn en C. J. H. Scheel. Klaarwaterweg 16. Anthonius Cornelis Hermanus. zoon van C. H. A. Kooijman en J. G. M. Huis man, Mauvestraat 39. Baarn. ONDERTROUWD: Jan Theodorus Fran- dscus Akkerman, Amersfoortsestraat 78b en Gerrina Cornelia Blankenstciin, Amersfoortsestraat 7J b. Johan Adri- aan Fleischer, Palma de Mallorca, Snan- ie en .Tohanna Maria Fleischer, Heide weg 102. GEHUWD: Albertus Budingh, Schaep- manstraat 28 en Hendrika Geerdina Ja- coba van Noort, P. de Montagesdreef 250, Utrecht. Robert Balvers, Dr. s'Jacobstraat 21 en Marijke Elizabeth Engelse, Plasweg 38. Adrianus Jo hannes Maria Naron, Barger Ooster- veld. Splitting 11. Emmen en Maria Eli- sabeth Antonia van Oostrum, Soester- bergsestraat 160. OVERLEDEN: Albarta Schreuder. 83 iaar, gehuwd met P. Benink, Rubens laan 55. Herman Henricus Over- duin, 77 jaar, gehuwd met M. G. Beek, Dalweg 42. Johanna Christina Schneider, 69 iaar, weduwe van J. H. W. Friebel, Molenweg 4. -- Giisbartus Hendricus Schimmel, 100 iaar. weduw naar van J Stalenhoef, Kom'nginnelaan 52. Aafiena Aaltiena Kuioers. 87 iaar, weduwe van J. Zuidema. Inso. Schreu derlaan 2. Anna Catharina Slijp, 75 jaar, weduwe van J. L. Balke, Regentesselaan 11. Hendrika H^ber- dina Stroomberg, 73 jaar, Dalweg 42. c1 r DIt H W Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk TelefoOD 2731 Begrafenis. Crematie Transport (Rouwkamer) MEDEWERKINGEN AAN SCHOLEN De openbare scholen voor G.L.O. verzoeken een krediet van 934,voor de vernieuwing van een gedeelte van de tot nu toe gebruikte verkeersmetho- de. Het bestuur van de „Groen van Prinstererschool" wenst verbetering van de verlichting en verzoekt een krediet van 2.000,voor dekking van de hieraan verbonden kosten. Het bestuur van de Vereniging. De school met de bijbel" verzoekt een kre diet van 1.100,voor het aanschaf fen van leer- en hulpmiddelen voor het verkeersonderwijs ten behoeve van de onder haar bestuur staande scholen voor g.l.o. NIEUWE SCHOOL VOOR G.L.O. Het bestuur voor christelijk onderwijs te Soesterberg verzocht om medewer king voor het stichten van een nieuwe school voor g.l.o. Het betreft de school voor g.l.o. aan de Gen. Winkelmanstraat 111 te Soester berg. Deze school heeft 307 leerlingen en zes lokalen. Het aantal verplichte leerkrachten is dientengevo'ge 9. zodat deze school een te kort van drie lokalen heeft. WEIGERING VAN ONTHEFFING „ZONEVERORDENING HINDERWET" De N.V. Jekarol, Dorpsstraat 81 te Doorn vraagt ontheffing van de „Zone- verordening Hinderwet" voor het op richten van een benzine-installatie aan de Stadhouderslaan 15, alhier. B. en W. hebben hiertegen echter bezwaren en stellen daarom voor de ontheffing te weigeren. GRONDVERKOOP De P.U.E.M. verzocht een stuk grond te mogen kopen van plm. 15 m2 gelegen nabij de Chr. Huygenslaan te Soester berg. Er is een prijs overeengekomen van 30,— per m2. B. en W. advise ren tot verkoop over te gaan. VERHUUR PERCEEL GROND B. en W. vragen machtiging voor de verhuur van een perceel grond ter grootte van plm. 530 m2, gelegen aan de Gen. Spoorstraat te Soesterberg. aan de Buurtvereniging „Oranje" te Soes terberg, voor de huurprijs van 10, per jaar. SUBSIDIE VOOR KLEUTERDAGVERB" IJF De Stichting kleuterdagverblijven te Amersfoort verzoekt een subsidie van 40 te verlenen in de kosten verbon den aan de plaatsing van uit onze ge meente afkomstige kleuters. Het betreft zwakzinnige kleuters. B. en W. stellen voor over het jaar 1967 een subsidie van 7.500,te verlenen. KREDIET VOOR DE DA COSTASCHOOL Aan deze school moeten diverse verbe teringen worden aangebracht. De kos ten hieraan verbonden worden geraamd op 15.000,B. en W. stellen voor hiervoor een krediet te verlenen. KANTOREN KERKPLEIN 9 - SOESTERBERGSESTRAAT 14 - KONINGINNELAAN (naast nummer 38). valt de eerste OPRUIMING in dit jaar en bij TON BEUKEN valt deze opruiming óp! U treft daar beslist het bijzonder goede al dadelijk in het nieuwe jaar BIJZONDER voordelig. Kom dat eens bekijken een dezer dagen. Tegenover busstation Soest-Zuid. TRAINING S.E.C.-SENIOREN Dinsdagavond om half acht zal er nor maal getraind worden door de S.E.C.- senioren. S.E.C.—TERSCHUURSE BOYS Donderdagavond half acht zal een S.E.C.-combinatie spelen tegen het eers te team van Terschuurse Boys. Alle S.E.C.-spelers, die normaal op de don- dagavond de training bezoeken, zullen in deze wedstrijd uitkomen. Ook Ter schuurse Boys zal met wisselspelers aantreden. S.E.C.-oefenmeester v. d. Velde zal de S.E.C.-ploeg voor rust en na rust samenstellen. BEATAVOND S.E.C.-JUNIOREN Na de geslaagde filmmidag en -avond organiserde de S.E.C.-jeugdcommissie zaterdagavond j.1. in de cantine een Beatavond voor de oudere jeugd van 16-18 jaar. Het werd wederom een succes, want onder de tonen van de muziek van de .Flaming Arrows" was de stemming bij de S.E.C.-junioren en de geïntroduceer de dames er al gauw in. Voorzitter Steginga van de S.E.C. jeugdcommissie opende de avond en deelde mede dat dit een proef was. die, indien geslaagd, herhaald zou worden. Gezien het enthousiasme kan zeker van een geslaagd experiment gesproken worden, zodat een herhaling binnenkort is te verwachten. S.E.C. 1—HERCULES 1 0-2 Op het halfverharde terrein speelde S.E.C. tegen het Utrechtse Hercules, dat uitkomt in de 2e klasse K.N.V.B. S.E.C. was technisch niet tegen Hercu les opgewassen, hoewel na rust de strijd gelijk opging. Hercules telde enkele zeer goede spelers in haar team (oud prof doelman v. d. Brink, van Sparta, Enschedese Boys en later H.V.C.; Van Vliet, de goede aanvaller, waarop al veel betaalde clubs het oog lieten val len en Du Croo, aanvoerder, die ook voor H.V.C. uitkwam). Het werd echter een interessante strijd, waarbij aan S.E.C.-zijde uitblonken Dor- restein en Krijt, twee verdedigers, die zich op het toch wel wat moeilijke ter rein onderscheidden. S.E.C. was aanvallend niet tegen de Utrechtse defensie opgewassen en speelde, vooral voor rust, defensief. De gevaarlijkste Utrechtse aanvaller Van Vliet scoorde na een kwartier. 1-0. Hercules raakte nog enkele malen de lat, maar Van Hattum voorkwam erger. Na rust was S.E.C. gelijkwaardig aan Hercules en kwam tot goede aanvallen. Hanasbei was dichtbij een treffer, maar de uitstekende Hercules doelman v. d. Brink voorkwam erger. Hercules had succes en scoorde na een kwartier 2-0. S.E.C.-PUPILLEN IN ZAALVOETBALTOERNOOI De S.E.C. pupillen, die voor de 2e ron de uitkwamen in het zaalvoetbaltoer nooi in de Amersfoortse Sporthal, boek ten wederom succes. Drie gespeelde wedstrijden en opnieuw geen doelpunt tegen. S.E.C. bleef evenals drie weken geleden ongeslagen. Van S.I.O.S. werd met 2-0 gewonnen, terwijl de andere 2 wedstrijden in een 0-0 gelijkspel ein digden. De jeugd van de zwemvereniging De Duinkikkers was zaterdagavond aanwe zig in Eltheto, waar een door hun zelf georganiseerd nieuwjaarsfeest werd ge houden. De zaal was feestelijk versierd met net ten. ballonnen en vlaggen, en bij 't be treden van de zaal weerklonk reeds vrolijke muziek. Om even over acht uur opende René Kluën deze bijeen komst. Hij heette allen welkom, in 't bijzonder de heren Brink en Kat van het bestuur, en wenste allen een voor spoedig 1967 en vooral een goed iaar voor De Duinkikkers. Toen gingen de benen van de vloer en op muziek van The Beatles werd ge danst. Hierna sprak de voorzitter, de heer G. Brink, die het een voortreffelijke geste vond van de jeugd, om zelf iets te or ganiseren. Jullie doen er ervaring mee op en jullie zullen ons toch eenmaal moeten vervangen. Ons bestuur is ver heugd, dat Duinkikkers over 'n zo goe de jeugd beschikt. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", zei spreker. De avond werd voortgezet met dansen. Tijdens de jaarvergadering van het Soesterbergs Gemengd Koor werd gro te aandacht besteed aan de komende lustrumfestiviteiten in dit jubileumjaar 1967, waarin het koor veertig jaar zal bestaan. Secretaris Franken vertelde in zijn uit voerig jaarverslag vele bijzonderheden over de activiteiten van de vereniging en wees op het grote belang van uit breiding van het aantal leden. Op 25 februari zal ter gelegenheid van het jubileum een receptie worden ge houden in „De Hoeksteen" op 18 april gevolgd door een uitvoering van het oratorium „Die Schöpfung". Het bestuur en het werkcomité, be staande uit de heren Esmeijer (voorzit ter) en Pieren (secr. penningmeester) ging uitvoerig in op de komende feeste lijkheden. Het ere-comité werd als volgt samengesteld: voorzitter mr. S. P. Ba ron Bentinck burgemeester van Soest; leden: de wethouders J. v. d. Arend, K. de Haan en A. P. Hilhorst; H. G. Scholt- meijer hoofdinspecteur van politie; de predikanten ds. F. J. Th. van Boven en ds. J. van Eijk; pastoor J. G. Hobbe- link; H. M. van de Rotte, pres. kerk voogd; J. v. d. Veen, beheerder De Hoeksteen; de artsen A. J. W. Hage- doorn, J. G. Lucas en A. Th. M. Splin ter. Elke dinsdagavond wordt druk gerepe teerd in „De Hoeksteen" onder leiding van dirigent Louis Coenen uit Utrecht. Donderdagnacht werd er ingebroken in de woning van de familie W. aan de Amersfoortsestraat. Door het forceren van een ruitje in de voordeur, waar door zij de deur konden openen, zijn de daders binnen gekomen. Alle kasten en bureaus werden opengebroken en in alle vertrekken heerste een grote chaos van over de grond verspreide voorwer pen. Daar de familie met vacantie is en nog enige tijd wegblijft kon de politie nog niet vaststellen of er iets vermist wordt De inbraak werd de volgende morgen ontdekt door de buren. Ook voor het langzame verkeer en zelfs voor voetgangers zijn een aan tal nieuwe bepalingen van kracht geworden. De belangrijkste zijn: Fietsers en bromfietsers achter elkaar De bepalingen omtrent hun gebruik van de rijwielpaden zijn hetzelfde gebleven. Bromfietsers mogen nooit met tweeën naast elkaar rijden: niet op het fietspad en niet op de rijweg. Hetzelfde geldt in beginsel ook voor fietsers. Zij mogen echter wel met tweeën naast elkaar rijden indien zij daardoor het andere verkeer niet hinderen. Fietsers en bromfietsers mogen slechts signalen geven met een bel. Een fietser beneden 18 jaar mag zoals ook voorheen niet iemand mee voeren die ouder is dan hij zelf. Of hetzelfde ook voor de brom fietser geld was voorheen niet dui delijk. Uit de redaktie omtrent de bepalingen voor bromfietsers kan thans duidelijk worden afgeleid dat bromfietsers beneden 18 jaar wèl iemand mogen meevoeren die ouder is dan zijzelf. Motorfietsen Op motorfietsen, scooters en drie- wielige motorvoertuigen is nu ook, evenals voor bromfietsers, de ama zone-zit verboden. Ook mogen zich op deze voertuigen geen personen vóór de bestuurder bevinden; (dus b.v. niet op de benzinetank). Tekens op wegdek - witte en gele ltfnen Wettelijk is thans de zogenaamde fietsstrook. Dat is een door een wit te lijn van de rijbaan gescheiden strook met de afbeelding van een witte fiets. Fietsers en bromfietsers zijn verplicht van die strook gebruik te maken. Andere weggebruikers mogen dat niet als de afscheiding is aangebracht door een doorgetrok ken streep. Wanneer het een onder broken streep is mogen andere weg gebruikers daar slechts gebruik van maken voor zover zij daar geen fiet sers of bromfietsers hinderen. Men kent thans ook door witte stre pen gemarkeerde stroken met in het wit het woord „bus" er in. Daarvan mogen uitsluitend autobussen ge bruik maken. Ten blijke dat daar niet mag wor den geparkeerd, kunnen thans ook gele doorlopende strepen langs de rijbaankant worden getrokken. Als enige uitzondering op het in werking treden van de nieuwe be palingen per 1 januari gaan die om trent het belijnen met witte strepen op 1-7-'67 in werking. In dit ver band geven wij u toch even de be tekenis van deze strepen omdat men die toch reeds vaak aantreft en ter wille van de verkeersveiigheid in acht dient te nemen. Wanneer een rijbaan door een door getrokken witte streep in rijstroken is verdeeld, mag een bestuurder die lijn niet overschrijden, ook niet om naar links af te slaan. Alleen wan neer een streep onderbroken is mag deze worden overschreden. Indien een rijbaan in stroken is verdeeld door twee naast elkaar liggende doorgetrokken strepen is het over schrijden daarvan in beide richtin gen verboden. Slechts waar één der lijnen van deze twee onderbroken is mag de bestuurder die de onderbro ken lijn aan zijn linkerzijde heeft de gecombineerde lijn overschrijden. De logica hiervan zal u duidelijk worden als u nota neemt van de toepassing hiervan in wegkrommin- gen en op hellingen. Wie zich aan deze regel houdt behoeft niet in bot sing te komen met een tegenligger. Voorsorteren naar een inrit Hoewel in de praktijk reeds gebrui kelijk, is het naar links voorsorte ren naar een in- of uitrit nu pas wettelijk geregeld. Het is trouwens nu verplicht. Alleen buiten de be bouwde kom is het naar links voor sorteren voor het inrijden van een inrit niet verplicht; wel toegestaan. Natuurlijk moet hierbij ook richting worden aangegeven. De gevaren-driehoek. Heeft U zich deze driehoek al aan geschaft? Denkt U er wel aan dat u verplicht bent deze buiten de be bouwde kom in uw motorvoertuig op meer dan twee wielen mede te voeren Wordt vervolgd. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak wel eschrokke bin veuri- ge week mit al die snieutoestaande. Jonges, jonges, was ister in een paor daoge tied toch een dik pak evalle. Hoechtum! Ik hou d'r nie van mot ik eer- luk zeige. Netuurluk kajje nog us een balletje arreges over opgooie en de (snieuw)poppetjes an 't daanse brenge, maor daor hejje 't dan ok wel mee ehad. Veerder hejje dar allenig maor laast van. Ik heulemaol en mit ming een heule- kwak minse, waant die motte noeng zondags d'rluu voetbalwedstriedje misse. En dan mojje van arremeu de heule dag tuus zitte koekeloere bie de kaachel. En da's veur ming heulegaor nie gemakke- luk, waant ik bin echt een buutemins, ik bin vaok buute al zeit Kneliao vaok, dak ok binne bin. Maor dat zeit ze al- lenig as ze naor de zolder eweest is en de kiste mit knaoke het zien staon. Zondags is ming vrieje dag, dan kan ik ongestoord arreges heen. De aandere daoge nie, waant Kneliao is een best mins, maor wantrouwend hè. Ze is aal- tied baang dak naor Gart of Piet of Aorie gao en ak dat doe, dan kom ik nooit brandschoon tuus, waant die hebbe aaltield wat ongder de kurruk en 't is zongde as ut nie op zou komme. En wul- lie binne" nie zo jong meer, 't zou vedaog of marrege best us de laotste kenne we- ze. Maor zondags doe'k dat nooit, dat gao'k aaltied naor ut voetballe kieke. Mit de snieuw was d'r netuurluk weinig kiek op, maor gelukkig speult B.D.C. gewoon deur, snieuw of gin snieuw. Zongdag bin ik d'r effe weze kieke, ik kwam d'r toe vallig laangs, waant ik mos Kneliao effe uutlaote. Ik doch eerst, datter een paor verschrikkelukke snieuwmanne an ut voetballe waore maor ut waore gewoon B.D.C.-ers. En 't ging nog meraokels ok. Ik zag in 't begin heulegaor gin bal, nie omda'k snieuwblind was of zoiets, maor die knikker was soms heulegaor verdwenen in de snieuw. Dan was ut net een snieuwbal. En astie dan weer te- voorschien kwam mit allegaor witte vlekke leek ut net een gemaskerd bal. En soms bleeftie wel us steke, dan was de speulder allaang een end deur egleeje en astie geluk had waster een mede- speuler, die de bal nog een flinke trap nao gaf, dat was ut zogenaomde bal nao. Maor ik kan die boel noeng wel belaa- cheluk gaon maoke, zo is ut netuurluk nie. Al mojje je wel inhouwe ajje die manne ziet speule. De ene het een lange broek an, de aandere maljoos of hoe die raore lang broekkouse ok magge hete; die het handschoene an, de aander het zichzelluf de das om edaon en zo veer der. Een bongt gezelschap, 't liekt wel een cirrekus dat nog nie op hoeft te treeje en de vrieje tied veur de veurstelling benut deur ut speule van een oefen spulletje. Maor ik was allang blie datter wat te doen was. Kneliao geefter nie om. Die het een snieuwpop emaokt. Een man netje. Ik maok aaltied een vrouwtje, 't Is effe meer warrek, maor ut is veul leuker. Maor toch nie zo leuk as kieke naor voetballers in de snieuw, die heul vaok op Snieuwwitje leeke. Van Goyenlaan 156, tel. 5897. Op de Eng. Woensdag 11 januari houdt de afdeling Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in 't Oranje Hotel haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. De heer H. P. Baard, directeur van het Frans Hals Museum te Haarlem, houdt een causerie met als onderwerp „Hol landse kunst van de Middeleeuwen tot heden". Hij zal hierbij toelichtende dia's vertonen. Woensdag 8 februari wordt het winter- programma vervolgd met een lezing door dr. A. L. Constandse over het on derwerp „Actuele internationale poli tiek". Na de lezing is er gelegenheid tot discussiëren. O C* De B.D.C.-jeugd was zaterdagmiddag in de Sint Jozefschool bijeen om het bin go-spel te spelen. Eerst waren de pupil len aan de beurt; onder leiding van de heren Jansen, Hilhorst en Van Fulpen werden zij twee uur aangenaam bezig gehouden. waarbij ze verschillende prij zen konden winnen en enkele malen werden getrakteerd. Om drie uur waren de adspiranten aan de beurt. Ook zij hebben zich uitstekend vermaakt en ook voor hen waren er prijzen te winnen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7