Km OPRUIMING 1. HOPPENBROUWERS Op korte termijn Rijksweg rondom Soest Als de sterren spreken GARACE STAM ONDERBELICHT OF OVERBELICHT Colb.kostuum v.a. 129- Japonnen v.a. 24,90 Sportcolberts v.a. 59,50 Deux Pièces v.a. 59,90 Winterjassenv.a. 99- Rokken v.a. 19,90 Regenjassen v.a. 3990 Pantalons v.a. 19,90 Overhemden v.a. 998 Jumpers v.a. 13$) Weekenders v.a. 9,98 Vesten v.a. 15,90 Pyjama'sv.a. 9,98 Twin-sets v.a. 28,90 Vesten v.a. 1990 Blouses v.a. 9,98 Kamerjassen v.a. 29,90 Shawls. v.a. 1,98 Krabbels van Knelis HET SYSTEEM Wens Voorzitter Kamer van Koophandel: In Soest is situatie van industrieterreinen goed oor hen die het willen horen 100 ct. AS et, Gemeenteraadsvergadering Renault dealer Vleesverkoop Winkeliersvereninging ..Soest" ZUIVERE HUID PUROLen PUROL-poeder Rectificatie VAN WEEDESTRAAT 30-82 SOEST KOM WASSEN BIJ DE Oude Bles in Paardenkamp overleden In zijn gebruikelijke nieuwjaarsrede heeft de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amers foort en Omgeving, de heer G. van Nieuwenhuizen, ruime aandacht ge schonken aan de verkeersproblematiek in dit deel van de provincie Utrecht. BIJ VERKOUDHEDEN VOOR VADER, MOEDER EN KIND „Hoezeer de mens het, in zijn verwach tingen ten aanzien van toekomstige ont wikkelingen, bij het verkeerde eind kan hebben, blijkt maar al te duidelijk uit de voortdurende wijder om zich heen grijpende verkeersproblematiek", aldus de heer Van Nieuwenhuizen, die ver volgde: „Steeds meer krijgen wij de in druk, dat wij het niet halen en op een niet te ontwijken verkeerschaos aan drijven. Ondanks duidelijke en herhaal de waarschuwingen van het bedrijfsle ven, heeft de overheid de te verwach ten enorme groei van het wegverkeer niet willen zien". Daarbij wees hij ook op de problemen in de gemeente Soest. „Te betreuren is het, dat het gemeentebestuur van Soest en de directie van Rijkswaterstaat el kaar nog steeds niet hebben gevonden over de wijze van omlegging van de door de kom van Soest lopende Rijks weg 1B. Deze weg slibt steeds meer dicht. Ik hoop, dat het voorstel van Soest, om de nieuwe rijksweg rondom Soest te leggen, op korte termijn ge- rade kan vinden", aldus de voorzitter. Ten aanzien van de arbeidsreserve zei de heer Van Nieuwenhuizen o.a.: „Er openbaarden zich tendenzen van een voorzichtiger, meer selectief personeels beleid. De vraag uit de metaalverwer kende sector, die rond 50 procent van de beroepsbevolking uitmaakt, viel na genoeg weg. De arbeidsreserve in de bouwsector steeg hoger dan alleen uit noodzaak van seizoeninvloeden. Struc turele werkloosheid deed zich echter niet voor en ligt ook niet in de ver wachting. Voor 1967 was een toeneming van werk loosheid met 15.000 tot 20.000 man ge raamd, neerkomende op 57.500 werklo zen. Nog geen drie maanden later schat minister Veldkamp dit aantal zeker op 85.000, dus bijna 50 procent meer. Dit vraagt meer activering van het indus triële beleid van de gemeentelijke over heid. De vraag is, of wel voldoende aan dacht wordt besteed aan verhuismoge- lijkheden naar gebieden, waar nog (grote) tekorten bestaan. De heer Van Nieuwenhuizen vervolgde zijn nieuwjaarsrede met de opmerking, dat in Soest en Bunschoten de situatie van de industrieterreinen goed is. Daar tegenover is nog steeds de dreiging, dat de hoofdplaats van dit gewest, dat be stemd is om een flink deel van de ko mend ebevolkingsgroei van ons land op te vangen, geen bouwrijpe industrie- gronden ter beschikking heeft wanneer de thans in Amersfoort beschikbare 20 hectare zijn uitgegeven, uiterlijk over zes jaar. De heer Van Nieuwenhuizen besteedde ook veel aandacht aan de economische situatie en de te verwachten ontwikke ling van ons land. Hij stelde daarbij, dat het conjunctuursignaal op rood staat. De voorzitter vond het gelukkig, dat minister-president Zijlstra een dui delijke analyse van de economische toe stand heeft gegeven en dat de volks vertegenwoordiging de door het huidig interimkabinet voorgestelde maatregelen met een klare meerderheid heeft geho- nereerd. hoe onaangenaam en politiek ongevallig deze ook voor ons mogen zijn. Spreker ging voorts nog dieper in op de E.E.G., de omzetbelasting, en de ont wikkeling van de detailhandel, waar voor 1966 een goed jaar was. Ondanks sterk gestegen kosten konden namelijk veelal veel hogere omzetten worden be haald. Naast het opvoeren van de kwa liteit en de service van de horecabedrij ven, het introduceren van populaire schotels e.d., zal, meer dan tot nu toe, een grotere aktiviteit bij de V.V.V.'s nodig zijn. Daartoe dient een regionale bundeling tot stand te komen, teneinde STEENBOK (22 december t.e.m. 20 ja nuari) Er ligt een kans voor het grijpen als u enige moeite doet. Financieel komt u voor een moeilijke opgave te staan. Kri tiek uit de familiekring kunt u tactisch oplossen. WATERMAN (21 januari t.e.m. 19 fe bruari) Gunstige dagen voor de huiselijke om standigheden, liefde en romantiek; on gunstige voor dagelijks werk, studie en geldzaken. Bezoek uw vrienden en ver mijd overwerk! VISSEN (20 februari t.e.m. 20 mrt.) Eerst succes en daarna een teleurstel ling, houd daar rekening mee. Contro leer uw werk op fouten! Iemand in uw omgeving heeft nog geld voor u. Er is minder tijd voor uw hobby. RAM (21 maart t.e.m. 20 april) De week ziet er gunstig uit met veel VENDA CHOCOLADEREPEN. De fijnste chocolade in melk, puur en melkhazel- noot. 9 stuks HOESTMELANGE. Een speciale winterversna- pering. Deze week extra voordelig. Zakje 200 gr. JAN HAGEL. Een kruidig koekje be strooid met greinsuiker. Een Nobo product dus heerlijk. Zakje 250 gr. 65 et. VROOM DREESMANN afleiding, maar u kunt het zelf ver knoeien door minder aandacht te beste den aan uw werk en uw naasten. Fi nancieel komt u achterop als u er niet een schepje op gooit. STIER (21 april t.e.m. 20 mei) Er is een kleine achterstand in te halen. Wacht niet te lang met dat verenigings werk of andere plichtplegingen. Doe geen toezeggingen in geld, want dat hebt u zelf hard nodig. TWEELINGEN (21 mei t.e.m. 22 juni) Er komt een oplossing voor degenen die met problemen tobben. Het kan zelfs een romantische week worden, mits ook voor de partner de aspecten gunstig zijn. Mocht dat niet zo uitkomen, hoed u dan voor de wel romantische derde. KREEFT (2f juni t.e.m. 22 juli) Enkele uiterst gunstige dagen tussen andere ongunstige. Een teleurstelling in uw werk wordt gecompenseerd door huiselijk geluk en genegenheid. Stort u niet in een lokkend avontuur, dat erns tige konsekwenties kan hebben. LEEUW (23 juli t.e.m. 23 aug Met de geldzaken ziet het er opeens veel» rooskleuriger uit. Nieuwe kredieten zijn mogelijk, contracten kunnen wor den getekend. Raadpleeg voor belangrij ke beslissingen wel een deskundige. U zult veel bezoeken moeten afleggen. MAAGD 24 aug. t.e.m. 23 september) De dinsdag kan een geluksdag worden, maar de vrijdag komen uw plannen in de war. Doe zoveel mogelijk af in het begin van de week. Blijf zaterdag thuis. Wees tactisch. WEEGSCHAAL (24 september t.e.m. 23 oktober) Het einde van de week kan u een ver rassing opleveren, daarentegen bezorgt een organisatie u een tegenslag. De tijd is gunstig voor sollicitaties, kennisma kingen, bijverdiensten en avonturen. U kunt echter geen tijd van uw werk af nemen. SCHORPIOEN (24 oktober t.e.m. 22 no vember) Er is enige diplomatie nodig om nu uw plannen of uw zin te kunnen doorzet ten. Financieel moet u het over een an dere boeg gooien. Een onprettig kar weitje kan echter gemakkelijk worden geklaard. Let eens op de mensen om u heen, speciaal op één! BOOGSCHUTTER (23 november t.\m. 21 december) Kalm aan: geen te grote uitgaven of te grote beslissingen. Laat alle voorstellen eerst uitpluizen en teken nog geen overeenkomsten. Ga niet in op aanlokkelijke voorstellen, zelfs al zijn die in het persoonlijke vlak. Houd u buiten familietwisten e.d. ook hier de schaalvergroting te be werkstelligen, die de huidige situatie vraagt. De heer Van Nieuwenhuizen zei voorts: „Overigens heb ik de indruk, dat de betekenis van een goed functionerende V.V.V. onvoldoende door het bedrijfs leven wordt ingezien, althans dit inzicht in de bereidheid tot financiering onvol doende tot uiting laat komen. Te ge makkelijk leunt het ook hier tegen de overheden aan op welke subsidies de V.V.V.'s in hoofdzaak drijven". Tijdens deze in de gemeentelijke aula houden vergadering, waarvoor ook van aan de Muurhuizen te Amersfoort ge- de zijde van het Soester bedrijfsleven belangstelling bestond, besteedde voor zitter Van Nieuwenhuizen ook aandacht aan het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. Op zijn voorstel stuurde de vergadering een gelukstelegram aan de koninklijke fa milie, waarin aan gevoelens van blijd schap en aanhankelijkheid uiting wordt gegeven. De leden van de Soester gemeenteraad zijn in openbare vergadering bijeen ge roepen tegen woensdag 18 januari, 's avonds 19.30 uur, ter bekendmaking van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering dd. 16 november 1966. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van H. Vlasboom, Kamp weg 60 te Soesterberg, waarbij een aan burgemeester en wethouders gezonden brief inzake een voorwaardelijke ver guning voor het hebben van een logeer- inrichting in afschrift wordt toegezon den met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven van burgemeester en wet houders van Soest, houdende specifica tie van de in de begroting 1967 geraam de personeelssubsidie t.b.v. de huishou delijke- en gezinsvoorlichting met voor stel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de vereniging voor Chr. Onderwijs te Soesterberg voor het stichten van een nieuwe school voor l.o.; b. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest inzake aanschaffing van leer- en hulmiddelen t.b.v. de onder dat bestuur staande scholen voor g.l.o.; b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest inzake verbetering van de verlichting in de Groen van Prinstererschool d. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het uitvoeren van diverse werkzaamhe den t.b.v. de Da Costaschool, alhier. 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaf van leermiddelen voor het verkeersonder- wijs t.b.v. de openbare scholen voor g.l.o. 5. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen: a. nabij de Doresteinweg van A. Schim mel; b. aan de Eigendomweg van mevr. D. v. Kolfschoten-van Reenen. 6. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor het leggen var kabels. 7. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening' Hinderwet voor het oprichten van een benzine-installatie aan de Stadhouderslaan. 8. Voorstel tot verkoop van grond ge legen nabij de Chr. Huygenslaan aan de P.U.E.M. N.V. 9. Voorstel tot verhuur van een per ceel grond gelegen aan de Generaal Spoorstraat aan de buurtvereniging „Oranje". 10. Voorstel tot het instellen van een ouderaad als bedoeld in artikel 20 van de Lager-onderwijswet 1920. 11. Voorstel tot het verlenen van sub- Renault R 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385, Renault R 8 v.a. f 5.960, Renault R 10 Major v.a. 6.495,- Caravelle Coupé v.a. 10.530, Renault Rambler v.a. 14.450, Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. sidie wegens plaatsing op het kleuter dagverblijf. 12. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zone-verordening Hinderwet" voor het uitbreiden van een benzine-installatie alsmede het verplaatsen van een pomp- eiland aan de Birkstraat 30. 13. Voorstel tot aankoop van grond ge legen a. nabij de Talmalaan van K. de Vries; b. aan de Eigendomweg van J. Hil- horst. 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het verbeteren van de toiletafdeling en de aanschaffing van kleutertafels t.b.v. de r.k. kleuter school aan de Ericaweg, alhier. 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het opmaken van een plan voor de aanleg van recreatieve voorzieningen. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het plaatsen van een abri op de Amersfoortsestraat te Soesterberg. 17. Voorstel tot het aangaan van een ruilovereenkomst inzake gronden gele gen aan de Klaarwaterweg en de In dustrieweg (nieuw gedeelte) met W. F. H. Busch. Morgen (zaterdag), 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan houders van alle nummers. Sedert kort zijn in het bestuur van de Winkeliersvereniging „Soest" enige wij zigingen gekomen. Zonder te kort te willen doen aan de aftredende bestuursleden, want ook die hebben onder vaak moeilijke omstan digheden en niet altijd de volle mede werking van de leden ondervindende, hun vest gedaan om de vereniging in str te houden. Het nieuwe bestuur schijnt de zaken drastisch aan te pakken. Dat moeten wij opmaken uit een circulaire die wij één dezer dagen ontvingen en waarin het bestuur onder leiding van haar nieuwe voorzitter, de heer A. H. F. Smit, de vereniging nieuw leven tracht in te blazen. Zij is doende nieuwe plannen op te stellen en zal deze op de eerstvolgende vergadering kenbaar maken en hoopt, dat niet alleen deze vergadering druk bezocht zal worden, maar dat ook de leden met suggesties naar voren ko men. In de „Verzekeringsbode" van 2 januari 1967 merkt de heer Boellaard op dat de nationale spaarquote in de jaren 1962-1965 sterk is achtergebleven bij de periode 1958-1961. In het laatstgenoemde tijdperk bedroegen de besparingen ge middeld 20,9 °/o van het nationale inko men, in de laatstgenoemde vier jaar slechts 18,6 De heer Boellaard meent dat wellicht de verbetering van de par ticuliere pensioenen een te weinig be licht aspect van de besparingen is. Hij merkt in dit verband op dat 46 van de beroepsbevolking naast de A.O.W. geen aanvullende pensioenverzekering bezit. Het gaat vooral om werknemers in kleine bedrijven. De heer Bollaard kan zich wel eens vergissen. Het percentage besparingen zou ook wel eens kunnen dalen omdat spaarders geen vertrouwen hebben in het geld of onvoldoende vertrouwen in de pensioenvoorwaarden van de levens verzekeringsmaatschappijen. Want als u de premiestortingen omrekent tegen een behoorlijk rentepercentage tot een ka pitaal dan zijn die pensioenverzekerin- gen nog lang niet altijd zo'n voordelige zaak. Als wij dan bedenken dat er voor pen sioenverzekeringen belastingaftrek van de premie wordt toegestaan dan is het wel een wonder dat er nog 46% van de beroepsbevolking niet aan deze vorm van verzekering doet. Zou een pen sioenverzekering wel voldoende spre ken tot de spaarlust van het volk? Zou men er misschien goed aan doen om voor meer vormen van besparing be lastingaftrek te geven? Ook andere be sparingen, zoals bijvoorbeeld een eigen huis of het bezit van effecten kunnen iemands economische positie na zijn pensioen versterken. Beter sprekende spaarmogelijkheden kunnen misschien de spaarquote weer omhoog trekken. Het is dus maar de vraag of de parti culiere pensioenen momenteel onderbe licht worden, zoals de heer Boellaard vermoedt ofwel overbelicht in vergelij king met andere spaarmogelijkheden. In de advertentie van „Spar Supermarkt D. Schreur" aan de Van Weedestraat, is door een moment van onachtzaam heid tussen corrector en zetter een fout geslopen. Hoewel het verkopen van blikopeners geen onmogelijkheid zou zijn, is het toch de bedoeling daarvoor in de plaats een heel blik sperziebonen van 99 cent voor 69 cent aan te bieden. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak vind dattut hoe laanger hoe gekker wordt: teugeswoordug bijje verplicht om een be- lansopruuming te houwe. Noeng is dat veur ming deze keer nie zo arreg, waant ming belans is nie zo goed meer, ik bin d'r teminste steeds uut. Dus ik doe um maor weg en ik koopter een bascuul veur in de plaots. Ajje goed naogaot hou je eigeluk twee keer opruuming: eerst in huus om alle» op te ruume en daornao in de opruu ming. Gelukkug hoef ik ming gezicht nie weg te doen, waant Kneliao zeit aaltied, da'k een opgeruumd gezicht het. Ik hep wel wat spulletjes evongde, die ik veur een appel en een ei weg wil doen. Een meraokels mooie ploeg, gin gouwe, maor een vergulde. En sinds ik riolering het kan ik de beerput ok misse as kiesping. Veur de beer het ik al een aonbod ehad van Boltini en de put zal Gart wel kope, waant die zitter zovaok in. De hooimijt mot ok weg; ik kan al dat perseneel nie meer betaole. En noeng ik toch haost nie meer op ut laand kom, kan ik de gierkar ok wel weg doen. Wullie brulle allenig nog maor van 't lache, 't giere ister heul af de leste tied. De hooivorek kan ik ok wel misse, ik eet toch meestal mit een lepel. En as Gart een vorrekie komp meepikke, doe- tie ut meestal mit z'n hangde. Me zwartbongte vee gaot ok an de kangt, waant d'r zitte allegaor vlekke op. En me schuppe geef ik weg. 't Hek doelt ok weg. dat is toch al van de dam. De zweep ruum ik od, daor ken ik ut klap- pe toch al van. En Kneliao zee: Doe de haon ok maor de deur uut. vreuger kraoide die nog wel us, teugeswoordug gaoptie allenig maor. Ik doeter zin maor, waant ik wil nie zeige. dat ze een bietie doof is. Al me riet ruum ik ok op, daor stuur ik iedereen die komp kieke mit een kluut je in. D'r binne ok een heulekwak dinge, die ik veur mezelluf hou. 't Zwarte zaod verkoop ik nie; daor mot ik van Kne liao regelmaotug op zitte. En 't schuur tje is ok nie te koop. dat moet bie 't huusje blieve. Op zolder vong ik een meraokels mooie stoel. Hij staot me eigeluk wel een bietie in de weeg. maor verkope kan ik um nie, waant ik hep die stoel nodug veur de gang. En netuurluk kan'k me keue ok nie kwiet, waant dan zou ik nie meer kun ne biljarte. En me pinke hou ik ok, daor mo'k bie blieve. Ik vong ok nog een halster, dat bin'k al zo goed als kwiet, maor de toom hou ik, waant waor mo'k aanders Kneliao in houwe0 De kool en de geit doe ik ok nie weg, waant die spaor ik. Maor zoas ezeit. ming roodbongt doe ik weg. Dan hoef ik ok nie meer om te kieke naor de melluk, daor hek bie Kneliao toch al zo weinig in te brokkele. Affing, de minse wete noeng waor zullie mit ming an toe binne. Koopjes bie Knelis, duu- zend en één koopjes. En dat allegaor veur een appel en een ei, waant een boogaord hek nie meer en me kippe bin'k ok allaang kwiet. Van Goyenlaan 156, tel. 5897. Op de Eng. „Oude Bles" van Jan Zoer uit Ruiner- wold die op 15 oktober 1966 zijn oude dag kwam doorbrengen in „De Paarde- kamp", heeft niet lang van zijn rust genoten. In het laatst van 1966 kreeg hij een zware hartaanval en doordat de veearts geen redding meer zag, moest Oude Bles worden afgemaakt- De bijeengebrachte gelden voor Oude Bles zullen voor een oud paard uit dezelfde omgeving worden bewaard. De nederlaag van minister Veldkamp in de premie-arena van de ziekenfondsen is opmerkelijk. De minister heeft hier mee getoond dat het hem uiteindelijk koud laat welke oplossing voor een be paald probleem wordt gevonden als zijn politieke positie maar geen gevaar loopt. Hij volgt hiermee even hardnekkig een systeem als met zijn sociale wetgeving, waarvan hii de premies torenhoog heeft laten klimmen. In zijn streven naar vervolmaking van de sociale verzekering en het uitbreiden van het aantal volksverzekeringen heeft dr. Veldkamp naar zijn mening en pas send in zijn svsteem de ziekenhuisver- zekpring ook voor de toekomst gekop- neld aan de verzekering tegen de kos ten van de huisarts. Dit bracht hem nu tegenover de artsen in een dwangposi- tip.Had hij het advies van de Raad voor Midden- en Kleinbedrijf gevoled dan had oer 1 ianuari 1967 een scheiding tot stand kunnen komen tussen dp zieken- huisverzekpring en de ziekenfondsver zekering. Daartoe zou de ziekpnhuisver- zekering worden opgenomen in de wet od de zware geneeskundige risico's en wel vanaf de eerste dag. De verzekering tegen kosten van de huisarts zou dan afzonderlijk hebben gestaan. De kosten daarvan zouden dan gedaald zijn. De premie had omlaag ge kund of men had kunnen besluiten om bepaalde inkomensgroepen buiten de ziekenfondsverzekering te plaatsen. Daarmee was de manoeuvreervrijheid van de minister veel groter geweest en zouden de artsen gematigder eisen heb ben gesteld. Nu zal de minister toch wel gaan stre ven naar een scheiding van de beide verzekeringen. Hij is ten offer gevallen aan zijn systeem en vermoedelijk aan zijn angst om politiek de zondebok te worden van de artsenactie. Het omzet ten van de ziekenhuisverzekering was voor de minister een te grote stap. Hij was bang te struikelen. Nu ligt hij lang uit over de voeten van de artsen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 12