SS -U Z. B. D. REEHORST Gratis NU Woningwetwoningen te duur als men te hoog bouwt nieuwe verkeeróregeló koopjes halen bij Sronchïleften COLLEWIJN Officiële DONDERDAG 1 l JANUARISEIZOEN-OPRUIMING SCHOENEN - TASSEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 10r— 5 stuks grote Sinaasappelen bij aankoop boven tien gulden aan boodschappen Sprookjespark op landgoed Pijnenburg Autorijschool VJ.M.0.R. FIAT SPECIALE UITVERKOOP AANBIEDING SMITS Pockethail-Boekhande! S.E.C.-nieuws noren Intrekking wachtverbod VRIJ ENTREE VRIJ ENTREE Eenrichtingverkeer Birkstraat Hinderwet Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten KAPKUNST NIEUBORG permanent-waving voor Uw succes is ouzo reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Geen felicitatieregisters Onderwijzer greep in bij paleis Soestdijk Uw RECORDER staat klaar hij „DE GOUDEN SNAAR" Op familiebezoek overleden TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Brussels Lof, heel kilo96 Hollandse Kasandijvie, per kilo98 Diepvries Spinazie, 600 gram per pak98 Gezouten Snijbonen, per '/z kilo98 Sinaasappelen, vol sap, 10 stuks98 Mandarijnen, 10 stuks98 Pracht Handappelen, Jonathan, 3 pond98 Soesterbergsestraat 51B t.o. Busstation Het aanhouden van de maximumnor men aan de wenken en voorschriften voor woningwetwoningen het relatief veel bouwen van woning-wetwoningen in zeer hoge bouw en de bouw op zeer kostbare grond zijn oorzaak van de ho ge stichtingskosten van sommige com plexen, waardoor de huren niet meer betaalbaar zijn voor hen, voor wie deze huizen op de eerste plaats bedoeld zijn n.1. gezinnen uit de groep handarbei ders en daarmede wat inkomen betreft, gelijk te stellen groepen van de bevol king. Aldus de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening in een De verwachting is gerechtvaardigd dat nog dit jaar kan worden begonnen met de aanleg van een sprookjespark op het landgoed Pijnenburg op de hoek van de Hooge Vuurscheweg en de Hilversumse- straatweg nabij de Lage Vuursche. De heer H. Wilhelm, rentmeester van het landgoed, bespeurt een vrij plotselinge spoed van overheidswege achter de plan nen. hetgeen ook wel noodzakelijk is, want de plannen voor het sprookjespark zijn inmiddels al enkele jaren oud en liggen al geruime tijd in de ijskast. Min of meer door toedoen van de ver eniging De Utrechtse Heuvelrug, die een recreatieplan heeft laten opstellen voor het gebied waaraan zij haar naam ont leent, zijn de plannen weer tevoorschijn gehaald, enigszins aan de gewijzigde in zichten en omstandigheden aangepast en onnieuw aan de overheid gepresenteerd. Nu kregen, zij het onder enig voorbe houd, de plannen in principe reeds de instemming van de Baarnse gemeente raad, al is daarbij wel gewezen op de zeer dringende noodzakelijke verkeers- voorzieningen in dit gebied. De heer Wilhelm deelde mede, dat in het plan zelf, dat mede is voortgekomen uit het steeds meer onrendabel worden van de Nederlandse bosgebieden reeds reke ning is gehouden met parkeerfaciliteiten. In gezamenlijk overleg zullen rijk, pro vincie, de gemeente Baarn, de vereniging De Utrechtse Heuvelrug en het landgoed P nenburg een oplossing moeten vinden voor het probleem van aan- en afvoer- v?gen van voldoende capaciteit. Want dat liet sprookjespark, dat zich zal uitstrekken op een landschappelijk zeer fraai geaccidenteerd terrein van ongeveer 10 ha. veel bezoekers zal trek ken, staat nu al wel vast. De artistieke leiding van het sprookjespark wordt in handen gegeven van Anneke Elro en haar echtgenoot, de heer Coen Spaan die de commerciële directie voert. Het sprookjespark zal worden geëxploi teerd door een stichting aan wie Pijnen burg de grond verhuurt. De aantasting van het natuurschoon bij het aanleggen van een sprookjespark zal minimaal zijn. Op een aangrenzend deel van het land goed Pijnenburg zullen door de vereni ging De Utrechtse Heuvelrug recreatieve voorzieningen worden getroffen. Ondermeer zijn er plannen voor parkeer terreinen, een dagcamping, een speel weide met sanitaire voorzieningen e.d. Gestreefd wordt naar een realisering van dit plan omstreeks medio 1968. De heer Wilhelm maakte er geen geheim van dat een van de grootste knelpunten het ver- keersvraagstuk is, waarover de belang hebbenden zich inmiddels reeds uitvoerig hebben gebogen. brief aan de colleges van B. en W. van de Nederlandse gemeenten. De minister stelt in deze brief vast, dat de wijziging van de voorschriften en wenken voor het ontwerpen van wo ningen het gunstige gevolg heeft gehad, dat de kwaliteit van de woning-wet woningen zodanig kan worden opge voerd dat met redelijke zekerheid kan worden aangenomen, dat deze huizen een lange reeks van jaren aan de woonbehoeften in een maatschappij met groeiende welvaart, zullen voldoen. Maar, aldus de minister, een tegenkant van deze ontwikkeling is, dat de stich tingskosten van sommige complexen woningwetwoningen zo hoog worden, dat de huren niet meer betaalbaar zijn. De investeringen van die complexen eisen zodanige bedragen, dat het aantal geprojecteerde woningen niet kan wor den gerealiseerd. De geschetste ontwikkeling vervult de minister met zorg en hij verzoekt bij het ontwerpen van woningwetwoningen ter uitvoering van het programma 1967 rekening te houden met de noodzaak om de stichtingskosten en de daarmee samenhangende huren binnen beperkte grenzen te houden. Hiertoe zal het in vele gevallen nodig zijn af te zien, van uitvoering van woning-wetwoningen op het maximale niveau van de voorschrif ten en wenken en van de uitvoering van woningwetwoningen in hoogbouw, alsmede van de bouw op kostbare grond. Indien minder kostbare gronden niet aanwezig zijn, dan geeft hij in overwe ging in overleg te treden met buur gemeenten of met gemeenten in de ag glomeratie waartoe de gemeente be hoort om na te gaan of aldaar een deel van het contingent kan worden ge realiseerd. Ten einde te voorkomen, dat wonningwetplannen in een te laat stadium, n.1. geheel besteks- en aanbe- stedingsklaar moeten worden afgewe zen, verzoekt de minister over de kern gegevens van de bouwplannen van 1967 op korte termijn overleg te plegen met de hoofdingenieur, directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de provincie. Onlangs protesteerde de Soester ge meenteraad krachtig tegen het beleid van het ministerie van volkshuisves ting. Nadat met de hoofdingenieur-di recteur van de provincie volkomen over eenstemming was bereikt over de bouw en de bouwkosten van het bejaarden centrum Molenschot en de woningen in het Soester Veen. werden bij het ver lenen van de rijksgoedkeuring, de be nodigde rijksvoorschotten (de stichtings kosten) met tonnen gekort. Deze kor ting geschiedde zonder enige motivering. B. en W. werden door de raad uitge nodigd met andere gemeenten geza menlijk tegen deze gang van zaken te protesteren. Hoestdrank in tabletvorm. 95c+ F. C. Kuyperstraat 11 - Soest - Tel. 6038 10 LESUREN 45,— LOSSE LESSEN 8,50 Cultuurserieromans Rusteloze Vlam, van 9,95 voor 4,95; Dokter in Siberië, van 8,90 voor 4,95; Vrouwenarts in Crernowitz, van 12,50 voor 5,75; Als een vreemdeling op aarde, van 10,90 voor 5,75; Over de schreef (Ilans HaLe) van 11,50 voor 6,90; Bertus Aafjes Omnibus, van 8,90 voor 2,95. Voorts een aantal Zwarte Beren Pockets voor 0,75 en 1,00. Natuurlijk weer alleen in Steenhoffstraat 15a, hk. Raadhuisstraat, telefoon 2761. D.E.V.-S.E.C. Deze wedstrijd is voor de zoveelste keer vastgestled, en het blijft de vraag of het zondag door zal gaan. D.E.V. heeft de leiding, maar S.E.C. is niet kansloos na de overwinningen op Holland en H.M.S. S.E.C. II-ELINKWIJK 4 Deze wedstrijd moet voor S.E.C. twee winstpunten opleveren als we haar gaan vergelijken met de eerste wedstrijd die door S.E.C. met 5-2 werd gewonnen. Na de prestaties van de laatste twee wedstrijden zal S.E.C. eens beter voor de dag moeten komen. S.E.C. 3 is vrij. VOETBAL ONDANKS TERREIN-AFKEURING Mocht het voetballen voor zondag afge last worden dan zal S.E.C. uit spelen tegen Baarn, om 14.30 uur op het hoofdveld, als dit geschikt is. S.E.C. II zal dan thuis spelen op het halfverharde veld tegen Baarn II, om half drie. Wordt het veld van Baarn niet goed gekeurd, dan zal Baarn naar Soest ko men om op het halfverharde veld te spelen. De wedstrijd van S.E.C. II tegen Baarn II gaat dan niet door. QUICK 6-S.E.C. 4 Deze wedstrijd wordt een inhaalwed strijd voor het vierde elftal, dat nog goede kansen heeft op een kampioen schap. Bij deze stand is het echter onbegrij pelijk dat er zo weinig spelers op de training komen. Het is toch niet een te zware opgave om éénmaal per week te trainen. Aanvoerder Lagemaat zal zijn jongens op een andere gedachte dienen te brengen indien hij zijn kampioen kansen met zijn elftal wil behouden. S.E.C. 6-3.E.C. 5 Voor beide elftallen kan het een leuke wedstrijd worden. Het jonge zesde elftal kon profiteren van de lange rustperiode, wat voor de oudere spelers van het vijfde een na deel is. Of aanvoerder Belt kans zal zien zijn elftal naar een overwinning te leiden zullen we waarschijnlijk zondag weten. Opstellingen: D.E.V. I-S.E.C. I. Doel: J. v. Hattem; Het nieuwe Reglement verkeersre gels en verkeerstekens (R.V.V.) bracht ook enkele wijzigingen op het gebied van de verlichting. Verlichting by nacht en dag Nu moet weer verlichting worden gevoerd van een half uur na zons ondergang tot een half uur voor zonsopgang, doch ook wanneer de schemering vroeg invalt moet ver lichting worden gevoerd. Wanneer bij dag door omstandigheden van b.v. atmosferische aard (zoals zware regenval) het daglicht onvoldoende is om andere weggebruikers te kun nen waarnemen, moet eveneens ver lichting worden gevoerd. Hetzelfde geldt overdag bij dichte mist of sneeuwval die het zicht ernstig be lemmert. Deze verplichting geldt nu ook voor fietsers en bromfietsers. Een heel belangrijke nieuwe bepa ling is dat stilstaande voertuigen op vluchtstroken, parkeerstroken of parkeerhavens van autowegen ook verlicht moeten zijn; te weten van voren stadslichten en van achteren achterlichten. Dat is dan ook beslist nodig bij het parkeren naast de rij baan bij b.v. mist, sneeuwen of zwa re regenval. Bij het rijden op korte afstand ach ter een ander voertuig moeten de lichten worden gedimd. Ook mag buiten de bebouwde kom geen groot licht worden gevoerd indien ter- plaatse het gezichtsveld voldoende is door b.v. straatverlichting. Het gebruik van uitsluitend stadslichten wordt nergens meer voorgeschreven. Men heeft nu de keus tussen dim licht en stadslicht, doch bij mist mag nooit stadslicht worden ge voerd. Voorzorg by pech onderweg De reeds genoemde verplichte rood reflecterende driehoek moet worden gebruikt wanneer een voertuig we gens defect onverlicht komt te staan op alle plaatsen waar verlichting dient te worden gevoerd. De drie hoek moet goed zichtbaar op de weg worden geplaatst op ongeveer 30 meter afstand van het voertuig, n.1. a. in de richting van het achterop komende verkeer, indien de ach terverlichting is uitgevallen en het voertuig rechts van de weg staat; b. in de richting van het tegemoet komende verkeer, indien de voor verlichting is uitgevallen en het voertuig links van de weg staat. Dit geldt nu ook indien een voer tuig, ook bij dag, op een zodanige plaats stilstaat dat het niet tijdig door andere bestuurders kan worden opgemerkt. Autowegen De zogenaamde kruipauto's die niet sneller mogen en kunnen rijden dan 40 km is het niet meer toege staan een autoweg te berijden. Stoppen en parkeren Een verbod om te stoppen of te par keren geldt nu alleen maar voor die kant van de weg waar het bord staat. Geldt een verbod voor beide kanten van de weg dan staat er aan elke kant van de weg een bord. Niet meer mag worden gestopt op in- en uitvoerstroken). Voorheen mocht daarop niet worden geparkeerd.) Een nieuwe bepaling is ook dat thans bij een bushalte door andere voer tuigen dan autobussen mag worden gestopt voor het onmiddellijk in of uitstappen van passagiers (voor de bus). Natuurlijk moet men daarbij niet hinderen. Ook mag men een voertuig niet zo laten stilstaan dat daardoor in of uitstappende passa giers van bus of tram onnodig wor den gehinderd. Het is verboden zo te parkeren dat daardoor verkeers tekens, -lichten, -borden enz. aan het oog van weggebruikers worden onttrokken. Even min mag men par keren buiten de bebouwde kom op de rijbaan van voorrangswegen, of op de rijbaan naast een doorgetrok ken witte streep of 'n vluchtheuvel indien niet ten minste drie meter vrije doorgang overblijft. U mag nu parkeren tot 5 km van een zij weg. Tenslotte: Van een onbeheerd ach tergelaten motorrijtuig moet het contactsleuteltje worden meegeno men; en men mag niet onder toe zicht besturen indien de toezicht houder nog geen drie jaar in het bezit is van een geldig rijbewijs. HOUDT REKENING MET DE FOUTEN VAN ANDEREN Achter: L. de Rooy, J. Krijt, L. Rut- tenberg en A. Hooyer; midden; K. Dor- restein en B. v. Veen; voor D. Hanas- bey, L. v. Berkel, P. v. Boeyen en T. Surstedt. Reserves B. v. Essen, F. Dett- mer en H. Duist. Aanvang 14.30 uur. S.E.C. II-Elinkwijk II. Doel M. v. d. Broek; achter D. Hooyer, P. Huizinga, W. Brouwer en P. v. Remmerden; mid den L. v. Breukelen en C. Aalbers; voor H. Luschen, D. de Jong, D. J. v. d. Broek en J. Luitelaar. Reserves Roder- mond en Hoed. Aanvang 12.00 uur. QUICK 6-S.E.C. 4. Doel Bakker; achter B. Kanters, K. Wildenburg en M. Vos kuilen; midden Zwalve en Schimmel; voor M. Heinen, W. Rijnders, v. Rijn, Lagemaat en P. v. d. Brakel. Reserve Jasper v. d. Linden. Aanvang 12.00 uur. S.E.C. 6-S.E.C. 5. Doel Lub; achter L. v. Klooster, J. Belt en J. Hoed; midden C. Kareisen en J. Westerveld; voor W. v. Dijk, R. ten Hove, Valero, A. J. Dasselaar en J. Veldhuizen. S.E.C. 6. Doel v. Beek; achter Scheur water, C. Meeder en J. Wildenburg; midden P. Duist en P. Kanters; voor Nieuwenhuis, Tolboom, J. v. d. Brink, Corelissen en Legemaat. Reserve Groe- nestein. Aanvang 12 uur. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 5, 6e lid van het Wegenverkeersreglement; maken bekend, dat hun college heeft besloten tot het intrekken van een wachtverbod voor de rechter (oost)zijde van de Soesterbergsestraat, lopende van een punt op 10 m uit de kant van de Eikenlaan tot een punt op 5 m uit het westelijk einde van de in de aanslui ting met de Birkstraat aanwezige ver keersgeleider. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch inge diend bij de Commissaris der Koningin dezer provincie te Utrecht, die een be- EZ3 wijs van ontvangst afgeeft. De betreffende besluiten zijn in af schrift toegezonden aan de desbetref fende hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W.B., de Ko ninklijke Automobielclub, de Konink lijke Nederlandse Motorrijders vereni ging en aan de Gedeputeerde Staten dezer provinsie. Soest, 13 januari 1967. Burgemeester en wethouders van Soest maken het volgende bekend. I.v.m. het uitvoeren van werkzaamheden t.b.v. de aanleg van voet- en rijwielpa den en riolering door Gemeentewerken van Soest langs rijksweg nummer lb (de Birkstraat) te Soest, is gedurende de uren waarin werkzaamheden aan de oost- dan wel westzijde van genoemde weg worden verricht, een tijdelijke gesloten verklaring in één richting en een inhaal- verbod ingesteld. Daartoe zullen ter plaatse respectievelijk de borden 12 en 40 worden geplaatst, zoals aangegeven in de bijlage I van het reglement Ver keersregels en -tekens. Het verkeer zal worden omgeleid via oostelijk dan wel westelijk van de rijks weg gelegen straten. De omleiding zal met borden worden aangegeven. Deze tijdelijke verkeersmaatregelen zijn 5 januari 1967 ingegaan en zullen duren tot 5 april 1967 of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig zal blijken. Soest, 13 januari 1967. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: a. Gebr. T. en J. C. Doorn, atelier „Hanke", Laanstraat 83, Soest om ver gunning tot het oprichten, het in wer king brengen, in werking houden van een atelier voor het vervaardigen van klein-lederwaren op/in het perceel Kor te Brinkweg 45, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie A, nr. 2715. b. N.V. „Jekarol", Dorpsstraat 81, Doorn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen, het in werking houden van een inrichting bestemd tot het opslaan en afleveren van motor brandstoffen op het perceel Stadhou derslaan 15, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie A, nr. 3671. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmakingen bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ningen in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag 31 jan. a.s„ des voormiddags resp. te 10 en 10.30 u., in het gemeentehuis een openbare zit tingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden in gebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 13 januari 1967. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen dooqr de artsen W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333 en H. J. Stroband, H. Blaekweg 14, tel. 2434. Tandartsen Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur J. G. van Eek, Wald. Pyrmontlaan 1 A. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag apo theek „Soest-Zuid", maandag tot zater dag apotheek „Soestdijk". Oranje-Groen e-Kruis Zr. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gelc-Kruis Zr. Anthoniana, Mariënburg, Nieuwer- hoekplein, tel. 4255. Groene Kruis Zr. van Schaik, Duinweg 37, tel. 3041. Medisch Opvoedkundig Bureau Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw W:t-Gele- Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 10.30 uur ds J. Mettau. Viering H.A. 19 uur ds H. Roest. Viering H.A. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Week van gebed voor de eenheid der Christenen. Op woensdag 18 januari 19.15 uur en vrijdag 20 januari 19.15 uur. (zie R.K. Kerk Soest-Zuid). Emmakerk, Regentesselaan. Zondag 10 uur ds. K. van Liere, viering H.A. 19 uur ds J. Mettau. Viering H.A. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel. Insingerstraat. Zondag 10 uur H. Roest. Viering H.A. Zonnegloren, Soesterbergsestraat Zondag 10 uur ds J. G. Panhuise. Den Haag. EItheto. Driftj'e. 9 uur Gezinsdienst. 10.15 uur Jeugdkerk. Eikenhorst. 19.00 uur ds K. van Liere. Viering H.A. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. Zondag 10.00 en 17.00 uur ds J. Smit. Voorbereiding H.A. Gebouw Middelwyk, P. de Hooglaan. 10.00 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk Zondag 10 uur ds S. de Jong. 5 uur ds S. de Jong. Wilhelminakerk Tijdelijk, wegens restauratie, in de Hervormde Oude Kerk aan de Toren- straat. 9 en 5 uur ds C. von Meyenfeldt van Nunspeet. Bed. H.A. en Nabetrachting. GEREF. KERK Gebouw Middelwjjk, Talmalaan Zondag 8.30 uur ds R. Timmerman van Spakenburg. 3 uur ds W. Borgdorff van Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Zondag 10.00 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Brandsma van Hilversum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal Zondag 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Zondag 10.15 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 Geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds A. E. Dingjan. Volle evangelie-samenkomst Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds G. J. Duyvendak van Utrecht. 10.30 uur Kinderkerk in de kapel. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zondag H. Missen 7.30, 10.30, 12.00 uur. 9.00 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zondag H. Missen 7.30, 9.00, 12.00 uur. 10.30 uur Hoogmis. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9.00 uur. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen 8.00, 9.30 uur. 11.30 uur Hoogmis. 6.00 uur Lof. Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur. Donderdag 19 januari 19.15 uur gebed voor de eenheid der Christenen. (Zie Herv. Kerken: Oude Kerk). Zilmeta LEPELREK onmisbaar in uw keuken Op veelvuldig verzoek gaan wij nog even door met de betere Wilt U erbij zijn mevrouw, maak dan snel een afspraak. Telefoon 4026. Nieuweweg 100, bij station Soest-Zuid. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51, telefoon 6621. Het tekenen van de felicitatieregisters op paleis Soestdijk, in verband met het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, is dinsdag gro tendeels op een mislukking uitgelopen. Vele tientallen mensen die vóór 3 uur 's middags naar het paleis waren geko men om daar hun handtekening te zet ten, kregen van de marechaussee te horen dat er geen felicitatieregisters op het paleis waren en dat men daarom geen toegang tot het paleis had. Het klonk de meesten nogal ongeloof waardig in de oren, met het gevolg dat de mensen zich opwonden en ten slotte met boze gezichten maar weer naar hui» terugkeerden. Een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee heeft naderhand ver klaard, dat men de registers in het pi leis moet zijn vergeten. Omstreeks 3 uur ging een onderwijze? uit De Bilt, die ook teleurgesteld werd, zelf tot daden over. Hij kocht twee felicitatieregisters, waar in nog ongeveer 700 mensen hun hand tekening hebben geplaats in het wacht- vertrek van de Koninklijke Marechaus see aan de overkant van paleis Soest dijk. Tijdens een familiebezoek in Nieuw Schoonebeek is de 48-jarige Philipsem- ployé, de heer A. Hoffman door een hartverlamming getroffen en overleden.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5