met en zonder marihuana Er is een planeet zoek KOOPJES WEEK K.G. SOEST Dreigende draken uit duistere zaken COURÜNTENBEZGRGERS COURANTENBEZORGERS Legalisatie van de wapenhandel „In het belang van het militair evenwicht" De draak van het sprookje heeft werkelijk bestaan Vulkanus verdween sinds 26 maart 1359 Voorstellen voor de Raadsvergadering op woensdag 18 januari a.s. Geslaagde Groninger avond Gevonden voorwerpen Aftappen als geldbesparing W. J. Schutte T. Schutte-Beek, AFWEZIG Hoe maak ik het zelf? schilder-spuiter TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 Wij herinneren U aan de openbare debatavond op woensdag 18 januari in De Rank. Aanvang 20,00 uur. E* SOEST-ZUBD COURANTEN BEZORGERS SUPER SLAGERIJ GROTE AFSLAG gemest KALFSVLEES Fricandeau 408 nu 438 Mag. lappen 448 nu 398 Borstlappen 378 nu 338 KARBONADE Schouder per kilo 388 Voor de snert ROOKWORST 99 HALVE PRIJS! nu ,gTam 398: 368 Saks69 Psrk59 Ham100 NIEUW Gekookte Gelderse Worst, 250 gram 98 KUIKENS, 269 (van onze Franse correspondent) De bewapeningswedloop neemt geen einde. Terwijl in Genève van tijd tot tijd verbitterde discussies worden ge voerd tussen de leden der ontwape ningscommissie en men aldaar aan be paalde landen het in bezit hebben van zogenaamde „kernwapenen" wil verbie den, bloeit de internationale wapenhan del als nimmer te voren. Wat eens als onwettig werd gekwalificeerd, wordt thans meer en meer met behulp van de betrokken regeringen „gelegaliseerd" en is in weer andere landen al geheel re geringszaak geworden. De wapenleveranties aan de zogenaam de ontwikkelingslanden in de loop van de tijd bijna gigantische afmetingen aan en wanneer we bedenken dat in 1945, na het einde van de tweede wereld oorlog, circa 50 veelal gewezen kolonia le landen hun zelfstandigheid verwier ven tegen 120 nu, dan behoeft dit geen nadere uiteenzetting. De motieven wel ke aan de diverse wapenleveranties ten grondslag liggen, komen voort uit de kringen van de internationale wapen handelaars. Volgens hen werken de wa penleveranties aan de diverse staten mede tot verhoging van de eigen (lands) veiligheid; zij zouden de politieke en economische macht bevorderen en een betere kostenverdeling voor de eigen - nationale - oorlogsindustrie mogelijk maken. Zij zouden bovendien bevorder lijk zijn voor het op het juiste niveau brengen van het militaire evenwicht van de in oorlogsgevaar verkerende ge bieden Rusland In Europa waren het voorheen in hoofdzaak de Verenigde Staten en En geland die als wapenhandelaren optra den, doch bij het zelfstandig worden van eens ondergeschikte gebieden (voor namelijk in Afrika) waar in de loop van de tijd maar liefst 164 gewapende conflicten konden worden geregistreerd, kregen de twee eerstgenoemde leveran ciers concurrentie van de sowjet-unie, west- en oost-Duitsland, Zweden, Bel gië, Zwitserland, Tsecho-Slowakije. Po len'. Frankrijk. Italië en Canada. Naast hand- en vuistvuurwapenen, explosief materiaal (bommen, handgranaten, di verse soorten munitie) maken ook vlieg tuigen, raketten, geschut, tanks, pant serwagens en complete oorlogsschepen in een steeds toenemende mate deel uit van het geleverde. De U.S.S.R. deed met Nasser vanaf 1954 al zeer goede zaken ten gevolge waar van Rusland o.m. leverde 150 straalja gers (type: Mig-15 en 17); 40 bommen werpers (type: Iljoesin-28); 320 tanks (type: T-34); vele stukken geschut voor namelijk van zwaar kaliber; 2 mijnen vegers en 3 duikboten. De helft van het hiervoor genoemde werd tijdens de zo genaamde Sinaï-veldtocht, door de Is raëlische strijdkrachten vernield, doch Rusland zorgde er intussen wel voor, dat het Egyptische leger - wat oorlogs materiaal betreft - nu dubbel zo sterk is en thans de beschikking heeft over 172 straaljagers (type Mig-21); 40 vier motorige transportvliegtuigen (type: An- tonow); 22 straalbommenwerpers (type T.U.-16), bij de N.A.V.O. bekend onder de benaming van „Badger"; voorts ge schut voor raketten, tanks (type T-54) en zg. amfibie-tanks voldoende voor 3 divisies pantsertroepen. In 1955 ontvingen Afghanistan en Sy rië; in 1956 Jemen; in 1958 Irak en In donesië; 1959 Guinee; 1960 Cuba, India, Laos en Ghana; 1961 Marokko en Ma lie; 1962 Algerije; 1963 Cambodja en Samolieland en in 1964 Cyprus Rus sische wapenzendingen op bestelling. West-Europa Wapentuig en ander oorlogsmateriaal werden eveneens in grote hoeveelheden geleverd aan Israël, de Zuidafrikaanse republiek, Australië, Venezuela, Indo nesië e.d. De leveranciers waren hier voornamelijk België, Zweden, de West- duitse bondsrepubliek, Italië en Span je. Na 1945 werden door Westeuropese landen aan andere - buiten Europa ge legen - staten 3400 militaire vliegtuigen geleverd. De grootste leverancier op dit gebied is Engeland met 36 °/o, gevolgd door de Sowjet-Unie met 26, de Ver enigde Staten met 22 en Frankrijk met 14 De meest gevraagde en begeerde types waren wel: de Russische Mig-21; de Franse Mirage-III en de Amerikaan se Starfighter. De Marokkaanse luchtmacht bijvoor beeld, is uitgerust met Russische Mig- 21 en met Franse Mirage-III toestel len. Franse raketten werden o.m. aan Israël geleverd (1966) terwijl Rusland Syrië van soortgelijk wapentuig voor zag (1957). Tank-afweer-raketten wor den voornamelijk door Frankrijk gele verd, in 1965 ruim 100.000 exemplaren. Oorlogsschepen worden veelal naar jonge staten (Afrika) geleverd en van af 1945 tot heden zijn dit er 218. De Verenigde Staten leverde van 1949-1964: 2867 zware, 11.274 lichtere (middelzwa re) en 4491 lichte tanks. Het koninkrijk Jordanië betrekt veel al wapentuig via illegale en zeer duis tere wegen. De wapens en ander oor logstuig voor dat land komen veelal uit West-Duitsland, Spanje en België. Met de leiding van dit alles is de oom van koning Hoessein van Jordanië, generaal Sjeriff Nasser belast. Dit soort van wapentransacties lopen veelal via Beiroet. Deze aankopen wor den o.m. bestreden door de verkoop vn verdovende middelen (marihuana) welk goed door vertrouwensmannen (agen ten) van de generaal Nasser, die staf chef is van de Jordaanse strijdkrachten, in Libanon en in Syrië goedkoop wordt ingekocht, vervolgens naar Egypte ge smokkeld om aldaar tegen het drievou dige te worden verhandeld. Ook Nederland Een bekend internationaal wapenhan delaar is ook de in Genève woonachti ge Fransman en voormalige geheim agent Paul Favier, die veelal samen werkt met de 40 jaar oude (en voor de Nederlandse justitie geen onbekende) in Duitsland geboren en van Amerikaanse nationaliteit zijnde oud-oorlogsvlieger Arthur Wharton, thans een wel zeer actieve internationale wapensmokkelaar. Wharton maakt voor zijn smokkeltoch- ten gebruik van een verouderd DC-4 vliegtuig. Piloot-wapensmokkelaar Wharton on derhoudt daarnaast persoonlijke con tacten met de Engelse wapenhandelaar Robert Turp, oud-majoor van het En gelse leger. Hij verscheen enige tijd geleden met zijn DC-4 op het vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam om aldaar wapentuig te laden (7 ton), zogenaamd bestemd voor Bihmingham (Engeland). Deze lading wapentuig, bestaande uit 3600 Amerikaanse machinegeweren (Thompson), 1007 Engelse geweren (Lancaster) en 2.000 stuks magazijnen bestemd voor 9 mm patronen, bestond uit oude Nederlandse overjarige voor raden en werd gedekt door Britse in- voerpapieren voor de verkrijging waar van (oud)majoor Robert Turp had ge zorgd. De DC-4 droeg het Itailaanse vliegtuig- registratienummer I-ACOA, daarvoor het Canadese teken CF.TFM en voor dien het Panamese HP-925. Toen de pi loot was opgestegen, meldde hij opge wekt aan de verkeerstoren dat hij rich ting Mallorca zou koersen. Onderweg met zijn last stortte de machine in het noorden van de Afrikaanse staat Kame roen, op circa 700 km van Port Har- court in een moeras. De oude DC-4 brak in stukken; het wapentuig werd her en der verspreid en later inbe- slaggenomen. Piloot-wapensmokkelaar Wharton en zijn vier bemanningsleden zijn gearresteerd en zullen zich binnen kort voor de rechter in Kameroen heb ben te verantwoorden. De vraag of de Nederlandse wapens bestemd waren voor Kongo en of Den Haag werd ingeschakeld door Brussel is nog steeds niet afdoend beantwoord. Wie 's avonds de kinderen voor het naar bed gaan nog een verhaaltje ver telt, kiest wellicht een sprookje, waarin wel eens een schone prins voorkomt, die, pas na de boze draak gedood te hebben, met de mooie prinses mag trou wen. Als u denkt dat sprookjes alleen maar fantasie zijn, zal u wel raar opkijken als u hoort dat juist die draken niet alleen op aarde geleefd hebben, maar in tegenstelling tot alle verschrikkelijke verhalen over hen tamelijk onschuldige dieren waren. En met draken bedoelen we dan reuzen die soms zeven meter hoog waren en zo'n veertig meter lang. Krjjtperiode De tijd dat draken, of dieren die met onze voorstelling van draken kunnen worden vergeleken, voorkwamen, ligt zo lang achter ons, dat er in de verste verte nog geen sprake was van de ver schijning van de mens op onze planeet. In die periode, het zogenaamd Krijt- tijdperk genaamd, zag de wereld er wel wat anders uit dan nu. Maar het Krijt- tijdperk begon dan ook 120 tot 130 mil joen jaar geleden, en eindigde ongeveer 60 miljoen jaar terug. De nu bekende diersoorten bestonden nog niet. de zoogdieren kwamen nog niet voor, en de vogels lieten nog op zich wachten, al waren er vliegende reptielen. Zelfs de bossen in die tijd, het begin van de Krijt-periode, bestonden aanvankelijk alleen maar uit naaldbo men. Loofbomen verschenen pas toen het Krijt-tijdperk eenmaal goed op gang was. Maar dan verschijnen er ook heel wat boomsoorten die we ook nu nog ken nen. De wilg en de beuk, populier en eik, de ahorn en de berk bedekken, Al meer dan een eeuw lang is er een planeet zoek, als we tenminste de waar neming ernstig mogen nemen, die de Franse dorpsdokter Lescarbault op 26 maart 1859 deed. Zittend achter zijn sterrenkijker zag hij een klein, rond „voorwerp" over de zon neschijf schuiven. Hij concludeerde: „Het kan niet anders zijn dan een planeet, die nog dichter bij de zon staat dan Mer- curius, die er gemiddeld maar 58 miljoen kilometer van verwijderd is". En nauw keurig noteerde hij, dat de „nieuwe" pla neet Vulkanus werd deze later ge noemd één uur, zeventien minuten en negen seconden nodig had voor zijn zon- neovergang. Nu wilde het toeval, dat een half jaar later de grootste sterrenkundige van die tijd, Leverrier, door berekeningen over de juiste baan van Mercurius tot de ze kerheid kwam, dat er nog een „binnen planeet" dus een tussen de aarde en de zon moest zijn, die de goede gang van zaken met Mercurius verstoorde. En nauwelijks had hij zijn opvatting be kend gemaakt of daar meldde zich Les carbault met zijn ontdekking. Ridder Legioen van Eer Dat Leverrier aanvankelijk erg in zijn schik was over het feit, dat een doodge woon dorpsdoktertje hem de eigenlijke ontdekking had afgesnoept, kan men niet zeggen. Maar goed: hij zocht Lescarbault op in diens woonplaats Orgères en moest toen hij het verhaal gehoord en de berekeningen had gezien toegeven dat Lescarbault een groot man was. Op zijn voordracht werd de brave dokter ver heven tot ridder in het Legioen van Eer. En toen? Toen niets meer! Geen mens heeft ooit Vulkanus weer gezien, noch is hij ooit gefotografeerd. Al in Lescar- baults tijd waren er sterrenkundigen o.a. de Fransman Liais die geen grein geloof hadden in het bestaan van Vul kanus. Liais had, toevallig op hetzelfde uur dat Lescarbault „zijn" planeet zag, ook de zon waargenomen en geen enkel vlekje ontdekt, dat een langsschuivende Valkanus zou kunnen zijn geweest. Er is heel wat te doen geweest over Vulkanus, de vrijwel zeker niet bestaan de, maar toch waargenomen planeet. De Amerikaanse prof. Watson meende hem in 1878 twee keer gezien te hebben tij dens een zonsverduistering. Later bleek het, dat hij zich deerlijk had vergist: wat hij zag waren twee bekende sterren, dus geen planeten. Ook Leverrier vergiste zich Toch hebben de astronomen tientallen jaren gespeurd naar dat nietige, gloeiend hete planeetje als het bestond, zou zijn oppervlakte-temperatuur 800 graden Celsius zijn geweest, zo dicht zou het bij de zon hebben gestaan maar al hun ijver was tevergeefs. Maar hoe zat het dan met de berekeningen van Leverrier, die toch aantoonden, dat er zoiets als een Vulkanus moest zijn? Wel, Leverrier was bij zijn berekeningen uitgegaan van theorieën van de grote Isaac Newton, en die theorieën zijn niet geheel houdbaar gebleken. Einstein toon de aan, dat de afwijking in Mercurius' baan volkomen in overeenstemming is met zijn theorieën. En daar heeft voor lopig nog geen mens een speld tussen kunnen krijgen. Wat Lescarbault die ongetwijfeld een eerlijk man was dan wel heeft ge zien? Waarschijnlijk niets anders dan een zonnevlek. Toch jammer, dat Vulkanus „zoek" is, want anders hadden we zo'n mooi rond aantal planeten in ons zonnestelsel ge had: tien. Nu moeten we het met slechts negen doen. Tenzij Vulkanus nog eens komt opdagen, maar daaraan gelooft geen ernstige sterrenkundige. vaak afgewisseld met moerassen en poelen, het aardoppervlak. De sauriërs Een wandelaar die naar andere, hem bekende dieren en planten zou zoeken, kwam echter bedrogen uit. Zeker, er vloog reeds een soort vlinder, de oer vorm van onze vlinders, maar de span wijdte van zijn vleugels bedroeg 25 centimeter. Ook vogels zijn er al, ze hebben echter tanden, andere soorten bezitten geen veren, maar schubben, of zijn bepan- serd met schilden. Weer andere hebben nagels aan de punten der tenen. Maar dat men in een ander tijdperk is, wordt pas goed duidelijk, als men plot seling een van de vele soorten sauriërs tegenkomt. Onder deze sauriërs, die men gerust draken kan noemen, zijn er vele, die werkelijk enorme afmetingen heb ben. Van vuurspuwen zal men echter geen last hebben, want ondanks hun schrikwekkende verschijning zijn deze enorme dieren simpele planteneters, en zeker niet bloeddorstig. De super-egel In die tijd leefde o.a. de Stegosaurus, bijgenaamd de „super-egel" die met zijn bijna elf meter niet tot de grootste be hoorde, maar wel tot de indrukwek kendste. De „super-egel" had niet al leen hersens in zijn kop, maar ook hulp- zenuwcentra in het kruis en in de borst, om zijn lopen onder controle te kunnen houden. Van zijn kop tot op zijn staart is zijn rug bedekt met geweldige beenkam- men, die twee puntige rijen vormden. Tevens beschikte hij over vier staart- stekels, die speervormig waren. Hij had een betrekkelijk kleine kop, en zijn hoe veelheid hersenen moet in verhouding tot zijn lichaam bijzonder klein ge weest zijn. Dertig meter lang werd de diplodocus, die met zijn vier poten, zeer kleine kop en daarentegen lange staart en hals tot de grootste behoorde. Ook de ceratopsides is in tegenstelling tot zijn afschuwelijk uiterlijk slechts een planteneter, die zijn eieren op een rijtje in een nest op zandbodem legde. Hij was verwant aan de driehorensau- riër, die boven elk oog een geweldige hoorn heeft, en op de neus een derde. Dit dier had een schedel van meer dan twee meter, en een lengte van acht me ter. Rechtopgaand De hoogste onder de draken was wel de tyrannosaurus, die vaak op zijn achter poten liep, en dan zeven meter hoog was. Hij liep rechtop, omdat hij slechts twee zeer kleine voorpoten had. Zijn lengte moet ongeveer twintig meter zijn geweest. De kleine voorpoten waren echter wel bezet met zeer scherpe nagels, en met zijn enorme achterpoten moet hij in staat zijn geweest in draf op zijn slacht offers in te rennen. Het staat niet vast of dit vreselijke dier wel een vreed zame planteneter is geweest. Om enigszins te kunnen begrijpen hoe groot deze sauriërs zijn geweest, kan de volgende vergelijking dienen. Wan neer men de opperarm van een mens met dat van een olifant vergelijkt, ziet men duidelijk dat dit laatste been meer dan twee en een half maal zo lang is en vier keer zo dik. Houdt men nu het opperarmbeen van een dfinasaurus er bij, dan ziet men dat dit in vergelijking tot het olifan tenbeen weer twee en een half maal zo lang is, en vele malen dikker. Diezelfde olifant, die zo'n 3.000 kilo weegt, was slechts een veertje vergeleken met de grootste sauriërs, die een gewicht had den van meer dan 40.000 kilogram. De ondergang Hoe zijn deze ongelooflijk grote dieren eigenlijk aan hun eind gekomen? Want zij zijn in betrekkelijk korte tijd als van de aarde weggevaagd, en zeker niet langzaamaan uitgestorven. Men heeft gedacht aan verandering van kli maat, waardoor de koude van een nieuw ijstijdperk de oorzaak zou zijn. Ook de verandering van de planten- TWEE NOOLOKALEN VOOR DE VAN DER HUCHTSCHOOL Enige tijd geleden Is door de raad be sloten aan de Van der Huchtschool voor U.L.O. twee noodlokalen ter beschik king te stellen. B. en W. zijn thans in de gelegenheid twee noodlokalen te ko pen voor 23.000,De kosten voor grondwerk worden geraamd op 1500,-, zodat totaal een krediet van 24.500, nodig is. B. en W. stellen voor dit krediet be schikbaar te stellen. Traditiegetrouw hield de Groninger ver eniging „Martini" in het verenigings gebouw een „nieuwjaarsvisite". Er waren ongeveer 50 leden aanwezig, toen voorzitter Th. Hulshof de avond opende en allen een gelukkig nieuw jaar toewenste. Na het zingen van het Groninger volkslied werden de leden bezig gehouden met leuke liedjes bij de guitaar door de gezusters Hilde en Jos Smit. In de pauze werd koffie met knijper tjes gepresenteerd. De heer en mevrouw Veenkamp voer den een schets op getiteld „Voor de rechter", die zeer in de smaak viel. Tot slot kwam het rad van avontuur in werking en werden hierbij mooie prij zen gewonnen. Bij het bureau van politie zijn als ge vonden aangegeven: een paar bruine glacé handschoenen, grijs herenvest, pr. blauwe dameshandschoenen, paar blau we kinderwantjes, paar zwarte glacé handschoenen, witte kinderwant, bril, paar bruine glacé handschoenen, dames paraplu, knipportemonnee. lederen brui ne dameshandschoenen, bruine lederen portemonnee, zwarte nylon kinderwant, rood kinderschoentje, boodschapnentas met div. boodschappen, groen-witte ge blokte shawl, Moby lette bromfiets M.F.Z. 047, rechter damesschoen, hals kettinkje, paar zwarte dames hand schoenen, voetbal, gebreide kinderwant, zwarte dames portemonnee, ijsmuts, dubbele fietstas, suède schoen, gulden, lipssleutel. 2 rieten tassen met inhoud, zwarte gebreide muts, paar sokken, zakmesje, sigarettenaansteker en een kinderportemonnee, inhoudende plm. 5,-. wereld wees men aan als schuldige, zodat de sauriërs zich niet konden aan passen aan hun voedselmogelijkheden en stierven. Ook de overspecialisatie van vele soorten, die slechts op één manier zich in leven konden houden, wordt vaak genoemd. Toch is het zeer waarschijnlijk, dat de opkomst van de veel kleinere, maar ook veel beter toegeruste en handiger zoog dieren verantwoordelijk is geweest. Niet alle soorten van deze dieren zijn uitgestorven, sommige leven heden ten dage in een veel kleinere vorm nog door. Hiertoe behoren onder andere de hagedissen, de schildpadden en de kro kodillen. Zij zijn de povere overblijf selen van een wereld, die eens bezaaid was met de vreselijke sauriërs, die nog voortleven in onze sprookjes. Nu er steeds kans is op een min of meer strenge vorstperiode, wordt het bevriezen van waterleidingen in huizen weer een reëel gevaar. Niet voor wie een centraal verwarmd huis geeft. Maar voor wie enkele dagen van huis gaat en zijn huis dus onverwarmd achter laat en voor al die anderen die een „koud huis" hebben, blijft het raadzaam vóór het weggaan of bij strenge vorst vóór het gaan slapen, de waterleiding af te tappen. Het is eigenlijk maar een klein werkje. Om te beginnen sluit u de hoofdkraan en opent u het aftapkraantje dat zich vlak bij de hoofdkraan bevindt. Daarna gaan alle kranen open om de leiding leeg te kunnen laten lopen. Vergeet niet de gasgeiser of de boiler volgens de voorschriften af te tappen. Blaas ten slotte de leiding nog eens door om ook dat laatste restje water in dat bochtje in de leiding er niet in te laten. Want juist in dat bochtje kunnen tóch nog ongelukken gebeuren. De W.C. moet doorgetrokken worden en een handvol zout in het waterslot, in de afvoer van de closetpot, voorkomt ook daar bevriezing. U zet toch een schaaltje of emmertje onder de aftapkraan om het water dat uit de leiding loopt op te vangen? Als uw hele leiding leeg is, sluit u de af tapkraan weer en u kunt rustig gaan slapen. De volgende morgen natuurlijk éérst alle kranen sluiten, voordat de hoofd kraan open gaat. Alleen uit de hoogst gelegen kraan moet u de lucht in de leiding laten ontsnappen. Wanneer u enkele dagen weggaat, doet u er beter aan alle kranen te sluiten voor u de deur achter u sluit Zo'n „operatie aftap" lijkt een heel ge doe, maar wanneer het nodig is in uw huis, kunt u er een heleboel narigheid mee voorkomen. Want een bevroren waterleiding is geen zaak, die door uw waterleidingbedrijf wordt opgeknapt. Dat is werk voor uw waterfitter, uw loodgieter, uw gawalo-installateur zoals die tegenwoordig heet. En het herstel van de waterleiding in uw huis gaat u geld kosten, want er moet veel werk voor worden verzet, en u moet soms ook nog lang wachten voor u aan de beurt komt. Ook kunt u wanneer u veel kans op bevriezing hebt eens advies inwinnen bij uw waterleiding bedrijf of u de binnenleiding niet beter helemaal kunt laten omleggen, zodat u gelijk van de narigheid af bent. Maar voorshands kunt u volstaan met zelf dat werk te doen, dat aftappen van die waterleiding Op 20 januari a.s. hopen onze ouders en groot ouders, H. C. VAN DE KUIT en M. VAN DE KUIT-VAN RAMSHORST, de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare KINDEREN EN KLEINKINDEREN Soest, januari 1967 Insingerstraat 29. Gelegenheid tot feliciteren van 5 tot 6 uur in het Verenigingsgebouw St. Jozef, Steenhoffstraat 28-30, Soest. GELD aangeboden. Shell gedfestijn op fifty fifty basis: 1 linkerhelft 750,1 rechterhelft 75,—, 13 r.h. 10,—. Telef. 02955-3688. Voor mijn assistente zoek ik gest. of ged. gem. ZIT-SLAAPKAMER met vrije kookgelegenheid bij voorkeur in Soest-Zuid. Aanb. tel. 4504, voor 12 uur. Wie kan voor paticulier in vrije tijd stoelen stofferen? Tevens MEUBELMAKER gevraagd voor reparaties. Tel. 5758, Soest. Wegens plaatsgebrek PIANO te huur aangebo den. Prima instrument. J. de Vries, P. C. Hooft- laan 42, Telefoon 4463. Te koop aangeboden prima lederen JAS. Zwart, grote maat 75,Accordeon pianoklavier met registers. Z.g.a.n. Eigendomweg 2A, Soest, telefoon 3682. Te koop i.z.g.st. verkerende stereo PICK-UP met in gebouwde versterker. Spotprijs! Na 7 uur, Da Costalaan 9, tel. 2058. Te koop Fasto GEYSER, voor butaan- en propaan- gas. Tegen elk aannemelijk bod. Tel. 02953-5649. Zelfst. huish. HULP gevr. voor 1 ochtend per week van 8.30 tot 12 uur 10,per ochtend. Geen buitenwerk. Aanm. na tel. afspraak 4504. B.z.a. JONGEMAN, i.b.v. rijbewijs B.E., voor de vrij dagavond en zaterdagmor gen. Schaepmanstraat 98. Te koop z.g.a.n. Philips STEREO-VERSTERKER plus 2 luidsprekerboxen, totaal 180,Van Wee- destraat 9c, 's avonds na half zeven. Er is nog plaats voor U als huishoudelijke HULP in onze Verzorgingsflat. Wilt u deze plaats bezetten, richt dan uw sollicitatie aan de directrice van de „Hobbemaflat" te Biltho- ven, Hobbemalaan 24 of belt u eens op (tel. 03402- Gevraagd voor direkt FACTURISTE voor 5 och tenden per week. Aan melden: Handelsonderne ming Deto, Eikenlaan 13, Soest, tel. 2246. Wie brengt mijn PORTE MONNEE terug? Zwart met zilveren knip. Gaande Braamhage - Julianaplein (aandenken). Terugbezor gen „Braamhage". Te koop een prima GAS FORNUIS met waakvlam en thermostaat. Nassaulaan 24. van 20 januari tot 7 febr. Plaatselijke artsen nemen waar. AUTOWASSERETTE ZONDER BORSTELS. Nieuwstraat 13. 10 lesuren f 55, met de nieuwe V.W. 1300. Autorijschool VAN BUUREN, Laanstraat 20, tel. 4685. AUTO WASSERETTE ZONDER BORSTELS. Nieuwstraat 13. Gebruikte NAAI MACHINES vanaf 15,—. Vaaimachinehandel LEERTOUWER. Beetzlaan 139, telefoon 3531. AUTOWASSERETTE ZONDER BORSTELS. Nieuwstraat 13. REPARATIES aan ieder merk naaimachine. Fa. v. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, Soest. Telef. 3480. Wie doet mee aan de cursus O.a. knippen, plakken, borduren met papier en lapjes. Opgeven vóór 1 febr. bij mej. I. M. Berg, tel. 2182, Pr. Bernhardlaan 6, Soest Voor een serieus aanko mend halfwas schilder, die verder in ons bedrijf wil worden opgeleid (en blij ven) als hebben wij een plaats open. Moet beslist nette en accu rate jongeman zijn. SCHILDERSBEDRIJF G. A. HUURDEIMAN, Nieuweweg 37. mn 77 "^ivarsele PASSEN. Gevraagd voor voor dinsdag- en vrijdagmiddag. GOEDE BELONING (niet beneden 15 jaar). Aanmelden „Soester Courant", Van Weedestraat 29A. voor de hele in de bekende Van Weedestraat 7B per 500 gram Haas, 500 gram 298 Rib, 500 gram 278 HACHÉVLEES IQg 500 gr. 258, nu K*»0 RecL Runderlappen 500 gram, rt© 258, nu I vO Magere Runderlappen 500 gram 368, Dikke Riblappen, 500 gram 348, Jgg Varkenslapjes, Cf) 500 gram 1 Varkenslever. 1/1© 500 gram 1^0 Mager Gehakt, IE© 500 gram BwO Krabbetjes, 1 500 gram Jvö Ossenstaart, 4} 500 gram wv Biefstuk, 200 gram Rookspek, 500 gram Sehouderschjjf, 500 gram 248, -J gg lste kwaliteit vacuum verpakte van 109, voor Als extra reclame elke 2de worst Varkensrollade, Varkenslappen, randje, OQÖ 500 gram per 200 gram Rookvlees, CQ 100 gram "v Bloedworst, Art 500 gram Kalfsleverworst, stuk, 250 gram Vleessalade, AC bakje, 250 gr. vC Macaronivlees, 7© 250 gram razend lekker Bij uw vlees, 1 pak verse 1 rtrt Roomboter 5 &Z3 kilo 338, nu voor

Soester Courant | 1967 | | pagina 7