Jan Willem v. d. Wetering Debatavond van de V.V.D. Ontzuilingsproces MARCHAL - HAARMODE Disco Centrum MOORD OM VIJFTIG MILJOEN „De Witte Pompen" Provinciale bijdrage in studiekosten VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn. Autorijschool VAN BH BEN Poëzie en muziek is een noodzaak voor Soest" Analyse van verkiezingen in Limburg 89 ct. 49 ct. 59 ci Drs. W. G. van Zadelhoff (K.V.P.), oud weth. van Soest contra V.V.D.-wethouder Vis Samenwerking Nutsspaarbank en Spaarbank Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Zaterdag 14 januari organiseerde de Soestenaar J. W. van de Wetering, voor het Nationaal Artiesten Centrum de poëziemanifestatie „De Nacht der Muzen" in het Bvoux-theater te Hil versum, van 24.00 uur tot 3.30 uur. Rein Bloem opende de rij der dich ters die uit eigen werk voorlazen, waarna de korte film „Kockyn, een kermiskroniek" vertoond werd van H. C. ten Berge en R. Bloem. Om tien minuten over drie besloot Henk van Kerkwijk de nachtvoorstel ling met een keuze uit zijn voortref felijke gedichtenbundel „De vriend schap van kauwen en kraaien". Wat bezielt deze 20-jarige soldaat J. W. van de Wetering, die in november 1966 ook de eerste poëzie-manifestatie voor Soest presenteerde in Galerie „Soestdijk" aan de Koninginnelaan, vroegen wij hem. Noodzaak „Hier aan de rand van het Gooi is niets te doen. Bij Loenersloot, in het Mickery-theater, houdt de cultuur op. Daarna komt er niets meer. Maar in Galerie „Soestdijk" heb ik bewezen dat ook Soest rijp is voor poëzie en jazz. Het was gewoon een fijne avond. De Vara zond het uit omdat het zo'n grandioos succes is geworden. Dat kwam vooral door de sfeer. Het was een vlotte voorstelling met een fijn, jong publiek, dat geweldig reageer de. En daarom beschouw ik het als een noodzaak om door te zetten en dit nogmaals in Soest te brengen. Niet in Galerie „Soestdijk", want die is inmiddels door geldgebrek opgeheven. Ik heb nu de Gouden Ploeg gehuurd voor 28 januari. Natuurlijk doe ik ook nog wat anders, maar ik ben helemaal afhankelijk van de weekends, omdat ik van maandag tot vrijdag mijn dienst plicht vervul in Bergen op Zoom. Voor het Mickery-theater ga ik een aantal filmavonden brengen met Ne derlandse culturele fims om jonge ne- derlandse filmers een kans te geven. Met name denk ik aan Lennaert Neigh, die ook alle teksten schrijft voor Bou- dewijn de Groot. Ik heb erg veel waardering voor deze jonge auteur. Hij is een zeer begaafd Het is altijd raak in livr platenzaak SOESTERBERGSESTRAAT 1 SOEST - TEL 5949 De politie van Madrid meent te we ten wie Mohammed Khider vermoord de. Dat klonk ongelooflijk, want de da der heeft geen psoren achtergelaten en uit de toedracht bleek wel dat het een vakman was: van zijn zes schoten was er maar één mis en met één kogel doorschoot hij de pols van zijn slacht offer om te voorkomen dat de sterven de man hem nog met een laatste schot zou vellen. Dat schot bracht dan het eind van de man die begon als Algerijnse trambe stuurder en snel opklom tot een der va ders van de Algerijnse bevrijdingsoor log. Tot hij ruim twee jaar geleden naar Zwitserland trok, president Ben Bella beschuldigde van fascistische nei gingen en het geld van de F.L.N. on der zijn hoede nam, een vermogen dat op vijftig miljoen gulden wordt geschat. Hij begon een leven van een vervolgde. Om de paar weken ontsloeg hij zijn lijfwacht en huurde hij een nieuwe, omdat hij nooit zeker kon zijn dat de oude intussen niet was omgekocht. Ge haat werd hij niet alleen door de re gering in Algiers, maar eveneens door tal van Algerijnse groepen die tegen die regering strijden. Wie? De moordenaar kan door zoveel vijan den gehuurd zijn, dat het zoeken wel heel moeilijk scheen, tenzij verraad de politie helpt. Over bestraffing van de dader hoeft men haast niet te denken, daarvoor is Noord-Afrika tezeer een oord voor politieke moorden, waarvan de zaak Ben Barka het recentste maar niet enige voorbeeld is. Vijftig miljoen gulden is natuurlijk een sterke reden om een moord te plegen. Maar vermoedelijk had dat weinig zin, want het geld stond op Khiders naam op een Zwitserse bank, vermoedelijk zelfs op een nummerrekening waar nie mand anders aan kan komen. En de Zwitsers zijn zeer weinig geneigd te knoeien met hun bankgeheim waar ze nu eenmaal een deel van hun welvaart aan danken. De regering in Algiers kan tot de moord hebben aangezet, niet uit hoop het geld terug te krijgen, maar omdat Khider van dit geld allerlei groepen financier de die zich tegen het regiem van gene raal Boemedienne keren. Groepen die bij gebrek aan een geldschieter aan zienlijk minder lastig zullen worden. Is dit zo, dan dreigt een nieuw politiek schandaal dat zelfs de zaak Ben Barka gemakkelijk kan overtreffen. Aan de andere kant was Khider wel een tegenstander van Ben Bella, maar heeft hij zich nooit publiekelijk gekeerd tegen Boumedienne. Er zijn geruchten dat hij met de nieu we Algerijnse heerser op een akkoord widle gooien en dat zou voor een der vele Algerijnse ballingen-organisaties reden geweest kunnen zijn Khider als verrader te straffen. Hier kan de vrees dat hun geldbron dreigde op te drogen mede een reden zijn geweest om ge weld te gebruiken. Het zijn allemaal vragen waarop voor lopig - zo al ooit - het antwoord niet valt te verwachten. En het is waar schijnlijk ook niet het laatste teken dat in de Noordafrikaanse politiek nog een soort junglewetten de toon aangeven. filmer. Ook op het gebied van toneel, muziek en poëzie heb ik belangrijke plannen in Loenersloot. In samenwerking met „Soestdijk" gaf ik grammofoonplaten uit voor Mickery". Jan Willem van de Wetering schrijft zelf ook gedichten en korte verhalen. Binnenkort worden deze gepubliceerd in „Gandalf" en het nieuwe Hilver- sumse tijdschrift „IKS". Zijn journa listieke werkzaamheden verricht hij voornamelijk voor de Brabantse pers. Veel contacten met kunstenaars heeft hij gelegd door zijn artikelen in het Eindhovens Dagblad. In de Soester Courant verschijnen regelmatig inter views met Soester kunstenaars zoals Fred Schilder, Otto Prinsen, J. W. ten Broeke, Arn. Diepenveen, Rinke Tol man e.a. Gouden Ploeg Zaterdagavond 28 januari presenteert Jan Willem van de Wetering zijn twee de poëziemanifestatie voor Soest, in de Gouden Ploeg. Ik heb een zeer gevarieerde avond samengesteld met Otto Prinsen, die de productie heeft. Waarschijnlijk is de Vara weer aan wezig, maar dat is nog niet zeker. Ik heb allereerst weer de dichter Simon Vinkenoog uitgenodigd, de man die destijds begonnen is dergelijke literai re avonden te organiseren. En dan de dichters Fr. ten Marmsen-van der Beek, die zal voordragen uit haar opmerke lijke bundel „Geachte muizenpoot en achttien andere gedichten". Verder de dichters Henk van Kerkwijk, Ton Luiting uit Hilversum en Dick Hil- lenius, van wie onlangs bij de Arbei derspers verscheen „Uit groeiende on wil om ooit nog eens ergens in veilig heid aan te komen". Uit Soest zelf komen Mirja Muur- ling, Rinke Tolman (en echtgenote), dichter en natuurvorser, die ter gele genheid van zijn 75ste verjaardag zijn bundel omzwervingen de titel meegaf „Je raakt nooit uitgekeken", en Jan Visser, wiens eerste bundel „Te berde" in 1964 bekroond werd met een toe lage van het ministerie van O.K. en W. Ook komt die avond nog Guus Dijk huizen, redacteur van het fel omstre den tijdschrift „Gandalf", die spropkjes zal vertellen. Op de band laat ik Gerrit Kouwenaar horen, die gedichten zegt op elektroni sche muziek van Ton Brunei, wat ik dan ook nog visueel op het doek hoop over te brengen. Experimenteel wordt er gemusiceerd door studenten van het Utrechts Con servatorium, terwijl de jazzmuziek ver zorgt wordt door het Quartet Raoul Angenot. In de grote zaal van De Gouden Ploeg, waar deze tweede poëzie-happening zal plaats vinden, exposeert de Soester kunstschilder Otto Prinsen schilderijen waarop geimproviseerd wordt met jazz- experimentele muziek. Ik wil proberen tot een integratie te komen van poëzie, muziek en beeldende kunst. De bezoekers zullen geconfronteerd worden met het heel moderne en met het meest onbekende. Het is niet erg als het heel slechte afgewisseld wordt met iets dat heel goed is. Tevens open ik diezelfde avond de eerste Soester Kunstenaarssociëteit achter de Gouden Ploeg. Voor kunstenaars, artiesten en kunstminnenden Kaarten voor deze unieke poëzie-mani festatie op zaterdag 28 januari zijn voor ƒ3,50 verkrijgbaar bij het V.V.V.- kantoor en De Goeden Ploeg. De gebaarde Jan Willem van de We tering zal in de annalen van Soest vermeld staan als de eerste die de wapenspreuk „In Soest Is Nooit Iets Te Doen" met versvoeten treedt. J. VISSER Er heerst politieke onrust in Nederland. De verrassende uitslag van de statenver kiezingen werd tot een aardverschuiving bij de verkiezingen voor de gemeente raad. Het tumult van de electorale koe koeksklok vibreerde tenslotte na in de doffe klap van een kabinetscrisis. De echo van al dit lawaai zal 15 februari verklankt worden in vervroegde kamer verkiezingen. Bij de statenverkiezingen leden de K.V.P. en P.v.d.A. opmerkelijke verlie zen, terwijl boer Koekoek toen de gro te winnaar werd. Hoe is de verschui ving tussen drie partijen te verklaren? Dat was uiteraard voer voor sociologen en het Instituut voor Toegepaste Socio logie te Nijmegen heeft dienaangaande een onderzoek ingesteld. Dit onderzoek werd gesitueerd in de Mijnstreek en is, omdat protestantse parijen en liberalen hier aanzienlijk minder hebben te ver tellen dan in de rest van het land, niet representatief voor het gehele land. Maar interessante conclusies kan men er wel uit trekken. JONGEREN LEVENSBESCHOUWING MINDER GEBONDEN In de mijnstreek bleef 89 der kiezers trouw aan zijn stem voor de Tweede Kamer in 1963. Dat betekent dus dat 11 van stem veranderde en dat is toch aanzienlijk meer, dan het bestuur van de K.V.P. zich een jaar of twintig geleden had kunnen voorstellen. Vele mijnstreekbewoners werden de K.V.P. ontrouw en ook de P.v.d.A. die de laat ste jaren hier aan invloed had gewon nen, moest stemmenverlies boeken. Het merendeel van deze switchende kiezers zocht zijn heil bij de Boerenpartij. Volgens de onderzoekers recruteerde de Boerenpartij in de Mijnstreek zijn stem uit alle lagen der bevolking, iets meer uit het agrarisch milieu en iets minder uit het lagere personeel. Vooral vrou wen en jongeren bleken op „Koekoek" te hebben gestemd. Het merendeel van de Boeren-aanhang in deze streek is kerks, maar ontzuild katholiek. Bijna de helft van deze kiezers motiveert haar keuze met een algemeen onbehagen ten aanzien van de vorige partij, een derde met sympathie voor Koekoek, terwijl de rest „zomaar" op de Boerenpartij heeft gestemd. Ofschoon men de „Boeren" over het al gemeen reactionair noemt, bleek dat in de Mijnstreek mee te vallen. De boeren partijstemmers zijn hier vrij tolerant ten opzichte van de kritiek op het ko ningshuis en ook over „Zo is het maakt zij niet veel durkte. Alleen van de provo's bleken zij niets te moeten hebben. Slechts 20 0 o van deze kiezers bleek te weten, dat de Boerenpartij vóór verdwijning van het Landbouw schap is Politiek onbehagen bleek vaak een be langrijke reden voor de stembepaling. „De grote partijen spelen maar handje klap" zo meenden deze kiezers. EKkiHD INSThLLATCUk SOESTERBERGSESTRPBT19 TEL: 2945 SOEST RUMBONEN. De fijnste kwaliteit nu nog voordeliger. 250 gram CHEWING-NAPOLITAINS. Heerlijke kauwbonbons in diverse vruchtensmaken. Zakje a 200 gram ZANDKOEKJES. Een heerlijk koekje oven vers, verpakt in vershou- dende verpakking. Zakje a 250 gram VROOM DREESMANN Switch naar links. Maar welke K.V.P.'ers lopen over naar de P.v.d.A.? Deze vraag is, mede gelet op de komende verkiezingen, van be lang. Het bleken vooral jonge geschool de arbeiders en kantoorpersoneel te zijn, die de K.V.P. de rug toekeerden om op de socialisten te gaan stemmen. Motivering: de P.v.d.A. doet meer voor de werknemers. De voornaamste oor zaak voor hun switch schijnt overigens te zijn, dat zij zich levensbeschouwelijk niet meer gebonden achten aan de K.V.P. Vooral de jongere katholieken vonden, dat de oudere K.V.P.'ers veel te behoudend waren en dat was voor hen aanleiding tot stemverandering. Een en ander wil niet zeggen, dat deze socialis tische stemmen zijn van mensen die ook hun kerk zijn afgevallen. Dat is slechts bij uitzondering het geval. Het merendeel van deze jonge kiezers is zelfs even kerks als degenen die op de K.V.P. stemmen, maar zij willen de po litiek los zien van de kerk. Deze gedachte om kerk en politiek te scheiden doet vermoeden, dat straks nog meer jonge katholieken zullen switchen naar niet-confessionele par tijen. Boeren, waarheen? Toch zijn dit jaar in de Mijnstreek ook kiezers, die in 1963 een overstapje van K.V.P. naar P.v.d.A. hadden gemaakt, in het oude, vertrouwde nest terugge keerd. Deze stap terug is vooral door de oudere mannen gemaakt. Deze stemver andering kan vooral begrepen worden als een uiting van reactie op de kriti sche en revolutionaire bewegingen in de samenleving, waarmee zij waar schijnlijk de P.v.d.A. identificeerden. De onderzoekers hebben de kiezers in de Mijnstreek ook gevraagd op welke partij zij bij de komende verkiezingen zullen stemmen. Het meest opmerkelij ke was, dat 78,6 van de boerenpar tijkiezers hun stem nog niet had be paald. De grote vraag, zo belangrijk voor de komende verkiezingen, is dan ook waar deze stemmen heengaan. Slot conclusie van dit onderzoek is dat in de katholieke Mijnstreek de verzuilings- mentaliteit merkbaar is afgenomen, in het bijzonder bij de jeugd, zodat de K.V.P. erg hard zal moeten knokken om zijn grote aanhang hier vast te hou den. SCI1RIKSLAAN 19 SOESTDIJK TEl.EFOON 3990 In gebouw De Rank werd woensdag avond voor een goed bezette zaal een openbare debatavond gehouden, waar aan medewerkten drs. W. G. van Za delhoff, oud-wethouder van Soest voor de K.V.P., thans lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, en dr. A. J. Vis, V.V.D.-wethouder te Bussum. Beiden werden ingeleid door de voor zitter van de organiserenden afdeling Soest-Soesterberg van de V.V.D.de heer J. H. Faber die in zijn openings woord ook de aanwezigen welkom heette. Spreker bracht enkele brandende vra gen ter spake, zoals de keuze, die confessionele partijen moeten doen voor samenwerking met links of rechts na de verkiezingen van februari de wen selijkheid van het al of niet voortbe staan van de confessionele partijen en de meest netelige kwestie van de laat ste dagende behandeling van de Omroepwet. HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER. Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRLTWIELEN, DRIEWIELERS en AUTOPEDS. Voor een goede service staan wy garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCH - SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G. BURGERS RIJWIELEN. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 De heer Vis kreeg als eerste het woord. Hij sprak over het verschil tussen gemeentelijke en landspolitiek en zei, dat de inzet van de komende verkiezingen de vraag is of de kie zers het beleid van het kabinet-Cals juist vonden. Wat zullen de kiezers na 15 februai willen zo vroeg hij zich af. Over de Omroepwet en de behande ling van de overgangswet, die tot uitvoering van de Mammoetwet moet leiden, zei de heer Vis, dat de V.V.D. er pertinent tegen was dat dit „in- termezzo-kabinet-Zijlstra" deze zaken behandelde. De V.V.D. staat op het standpunt, dat alleen brandende kwes ties behandeld dienen te worden. Daartoe rekent ze zeker niet de Om roepwet en de overgangswet. Spreker verklaarde de indruk te hebben, dat de regering beide zaken erdoor had willen jagen, blijkbaar met het idee Bij deze samenstelling van de Tweede Kamer halen we ze er door, straks misschien niet meer. Spreker vervolgde met de opmerking, dat de C.H.U. zijns inziens met een kluitje in het riet is gestuurd wat betreft het nader bezien van de be groting. De C.H.U. had aangedrongen op uitgaven-vermindering, maar men gaat gewoon door, aldus wethouder Vis. Hij verbaasde zich voorts over de mil de opstelling van K.V.P., A.R. en de C.H.U. tegenover het huidige kabinet. De uitlating van A.R.-partij voorzitter Berghuis, dat christelijke politiek al leen door confessionele partijen bedre- Tot 1 april 1967 hebben inwoners van de provincie Utrecht gelegenheid een provinciale studietoelage aan te vra gen voor het studiejaar 1967/1968. Men kan daartoe een ongezegeld verzoek schrift richten aan gedeputeerde staten van Utrecht, Achter St. Pieter 20 te Utrecht. Te laat ingediende aanvragen zullen, behalve in zeer bijzondere ge vallen, niet meer in behandeling wor den genomen. De mogelijkheid bestaat een studietoe lage te verkrijgen voor het bezoeken van een inrichting van onderwijs, een instelling van kunsten of wetenschap pen of voor het volgen van een cursus ter verkrijging van bepaalde bekwaam heden. In principe verleent de provincie alleen toelagen in de vorm van een renteloos voorschot. Als de studie waarvoor de toelage is verleend met succes is vol tooid zal de helft van de toelage wor den kwijtgescholden. Bij de beoordeling van de aanvragen zal in het bijzonder worden gelet op de begaafdheid van de gegadigde en op de financiële noodzaak om een studietoe lage te verlenen. Naast de aanvraag bij de provincie is het noodzakelijk eveneens studietoela gen aan te vragen bij: 1. de gemeente van inwoning. De da tum waarvóór de aanvraag bij de gemeente moet zijn ingediend is niet in de hele provincie dezelfde. Het verdient daarom aanbeveling de aan vraag nog in januari 1967 in te die nen. In enkele gemeenten geeft men nog geen studietoelagen. Op het ge meentehuis zijn hierover inlichtingen te verkijgen. 2. de afdeling ryksstudietoelagen van het ministerie van Onderwijs en We tenschappen, Rutger Jan Schimmel- pennincklaan 3 te 's-Gravenhage. Deze aanvraag moet beslist vóór 1 februai 1967 worden ingediend. Voor enkele bijzondere opleidingen wor den aanvragen voor een rijksstudietoe lage door een ander ministerie behan deld. Om het risico van een afwijzing te ver mijden wegens overschrijding van de indieningstermijn is het raadzaam de aanvragen bij rij1' provincie en ge meente vóór 1 februari 1967 te doen. Daarmee dient dus niet gewacht te worden tot na het afleggen van een bepaald examen of het behalen van een diploma in de loop van het studie jaar 1966/1967. Aanvragen om een provinciale toelage voor studie aan een hogeschool of uni versiteit worden pas afgedaan nadat de beslissingen van het rijk op de desbe treffende aanvragen bekend zijn. ven kan worden, omdat ze opkomen voor de mensen, die het moeilijk heb ben, noemde spreker een dooddoener, waar je niets voor koopt. Hij vroeg de heer Van Zadelhoff te willen toelich ten wat het typische verschil is tussen een confessionele en niet-confessionele partij. De confessionele partijen hou den zich niet aan één standpunt, vol gens spreker, die hierbij de houding aanhaalde van deze groeperingen ten opzichte van de kabinetten De Quay, Marijnen, Cals en Zijlstra. „En hoe zal het standpunt na de verkiezingen zijn", zo vroeg hij zich af. Over de woningbouw was spreker van mening, dat men er blijkbaar nog steeds van uitgaat, dat alleen de wo ningwetwoningen ons land uit de wo ningnood kan helpen en dat dit type woning het alleenzaligmakende is. De woningwetwoning wordt onevenredig gefinancierd vergeleken met andere woningen. Bovendien wonen teveel mensen, die best een andere woning zouden kunnen betalen, met te hoge inkomens in woningwetwoningen. Oud-wethouder Van Zadelhoff maakte bij zijn antwoord de restrictie, dat hij niet zo erg thuis is in de landspolitiek, maar dat hij niettemin gaarne zijn standpunt in deze wilde uiteen zetten. Over de confessionele partijen zei hij, dat ze voor de oorlog zeker reden van bestaan hadden, o.a. gelet op de schoolstrijd. In de oorlog is volgens hem de gedachte opgekomen van „Wir sind alle Brüder". Hij kon zich voor stellen, dat menigeen zich op dit mo ment afvraagt wat de reden van het bestaan van een confessionele partij is. Misschien is dit nu niet zo noodzake lijk, aldus spreker, maar op de lange duur wordt de behoefte daaraan veel sterker gevoeld dan in 't verleden, zo meende hij. In 2000 leven we in een maatschappij, waarin we tot ons 25ste jaar studeren en daarna tot ons 50ste jaar werken, omdat er dan eenvoudig geen werk voldoende meer is. Dan zullen we met z'n allen de daarmee gepaard gaande problemen moeten oplossen. In de eer ste plaats kan de godsdienst daarin een zekere rol spelen, aldus de heer Van Zadelhoff. Als voorde ri van een con fessionele partij zag hij bovendien nog, dat ze leden telt uit alle lagen der bevolking, die door het geloof met el kaar verbonden zijn. Wat betreft het niet maken van een keus door de K.V.P. antwoordde hij, dat politiek de kunst van het be reikbare inhoudt. Daarom kan men nu eenvoudig niet zeggen we kiezen voor links of rechts. Hij stelde de heer Vis de vraag of de V.V.D. straks met de K.V.P. zou willen samenwerken. De V.V.D.-wethouder antwoordde hierop, dat dit de zaak omdraaien was, „want wij weten niet wat we aan de K.V.P. hebben". De Nutsspaarbank te Amersfoort en de Spaarbank te Hilversum pleegden tot dusverre steeds overleg van meer in cidentele aard. Aangezien beide spaar banken echter eer steeds ^rotere ge lijkenis zijn gaan vertonen, verloor de samenwerking haar incidenteel ka rakter en ontstond een geregeld overleg. Daarom hebben de dagelijkse besturen van beide spaarbanken besloten, met behulp van een werkcommissie, tot een overkoepeling van beide instellingen te komen en daardoor geheel naar el kaar toe te groeien. Beide spaarbanken zijn vrijwel even groot. De Nutsspaarbank te Amers foort beheert bijna 130 miljoen en de Spaarbank te Hilversum 133 miljoen gulden, toebehorende aan respectieve lijk 91.000 en 90.000 inleggers. Tesamen hebben beide instellingen 24 kantoren en drie rijdende bijkantoren. CHEMISCHEEN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS 4 OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS TELEFOON 08380 8050 van SERVIES - GLAS - BESTEK. STOELEN. TAFELS em. enz Met bijlevering eaD DRANKEN op SERVIES. GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 - Telefoon 2551 10 LESUREN f55.— MET DE NIEUWSTE V.W 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Met betrekking tot de omroepwet en de overgangswet vermoedde de heer Van Zadelhoff, evenals zijn opponent, boos opzet. Al wees hij er nadrukkelijk op, dat het zijns inziens hoog tijd wordt, dat Nederland de onderwijsver nieuwing zo spoedig mogelijk invoert en doorzet. Dat er mensen met hoge inkomens in woningwetwoningen wo nen gaf hij toe, maar hij noemde de gemeentes hieraan ook schuldig, want indertijd vaardigde de minister het verbod uit om deze woningen te ver huren aan mensen met een hoog inko men. De gemeentes stoorden zich daar echter lang niet allemaal aan. De heer Vis zei het er niet mee eens te zijn, dat de godsdienst de politieke keuze mag beïnvloeden. Wel zou dit het geval mogen zijn als er een bepaalde doorlopende gedragslijn zou worden ge volgd, maar spreker kon deze nergens ontdekken. Hij zag integendeel vanuit hetzelfde confessionele standpunt ver schillende politieke conclusies. Hij was van mening, dat de K.V.P. momenteel een te onduidelijke gestalte heeft om te kunnen voorspellen welke koers ze zal gaan volgen. „En op die onduide lijkheid zal de kiezer toch geen keus kunnen baseren", zo veronderstelde hij. Na de pauze ging drs. Van Zadelhoff nogmaals op het door de heer Vis te berde gebrachte in. Daarna werden ook de aanwezigen in de gelegenheid gesteld tot debatteren, waarbij ver schillende meningen naar voren kwa men. De bijeenkomst won aan leven digheid en aantrekkelijkheid door de zaal- te betrekken in de discussies. Er werden talrijke vragen gesteld van uit eenlopende aard, die alle al of niet tot tevredenheid van de betrokkene wer den beantwoord. De voorzitter sloot later op de avond de bijeenkomst. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen J. H. W. Tervoert, Beatrixlaan 1, tel. 2705 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag, 13.00 tot 13.30 u., M. L. Evers, Ir. Menkolaan 75. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag apo theek „Soestdijk", maandag tot zater dag apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. VVit-Gele-Kruis Zr. Anthoniana, Mariënburg, Nieuwer- hoekplein 10, tel. 4255. Groene Kru;s Zr. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. Medisch Opvoedkundig Bureau Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m„ gebouw W't-Gele- Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 10.30 uur ds T. M. Loran van Amers foort. 19 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Week van gebed voor de eenheid der Christenen. Zaterdag 21 januari. 19.15 uur, maandag 23 jan„ 19.15 uur, woens dag 25 jan., 19.15 uur, (dinsdag 24 jan., 19.15 uur. Zie R.K. Kerk Soest-Zuid). Emmakerk, Regentes~elaan. 10 uur ds K. van Liere. Gezinsdienst. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel. Insingerstraat. 10 uur ds J. Mettau. Zonnegloren. Soesterbergsestraat 10 uur ds H. Roest. Eltheto. Driftje. 9 uur Gezinsdienst. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk. Alb. Cuyplaan. Zondag 10.00 en 17.00 uur ds J. Smit. Viering H. A. Gebouw Middelwjjk, P. de Hooglaan. 10.00 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KEKKEN Jullanakerk 10 uur ds M. Wilschut. 5 uur ds M. Wilschut. Wilhelminakcrk Tijdelijk, wegens restauratie, in de Hervormde Oude Kerk aan de Toren straat. 9 en 5 uur ds C. M. van der Loo van Sliedrecht. GEREF. KERK Gebouw Middelwyk. Talmalaan 8.30 en 3 uur ds G. Hagens van Bus sum. CIIR. GEREFORMEERDE KERK 10 en 7 uur ds Eerland van Amersfoort GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal Zondag 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN* Afd. van de Ned. Protestantenhond 10.15 uur ds E. van Loenen (N.H.) van Amersfoort. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10,30 uur drs C. Ch. G. Visser van Utrecht. A D VENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds C. P. de Ruiter. Volle evangelie-samenkomst Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. B A A R N DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds W. F. Schröder. 10.30 uur Kinderkerk in de kapel. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zondag H. Missen 7.30, 10.30, 12.00 uur. 9.00 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zondag H. Missen 7.30, 9.00, 12.00 uur. 10.30 uur Hoogmis. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9.00 uur. KERK SOEST-Z., St. WillibrordusstraaL Zondag H. Missen 8.00, 9.30 uur. 11.30 uur Hoogmis. 6.00 uur Lof. Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur. Dinsdag 24 januari, 19.15 uur, gebed voor de eenheid der Christenen. (Zie Herv. Kerken: Oude Kerk). f

Soester Courant | 1967 | | pagina 11