4 weken lang ets week eet andere S.E.C. verliest van Victoria Meisjes gevraagd D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM TetefoosinuMer Een EUROPESE kunstmaan ziekenauto SüflÖ ENZYPHARM C.V. Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Openbare Bibliotheeek S.V.V.-Volleybal Hees-Nieuws E.M.M.-B.D.C. 3-1 In onze collectie BRILMONTUREN l a. F. VOK.T „The Red Stars" Daders van gestolen auto gepakt Verras uw kinderen met zo'n kleurenwandplaat van geliefde televisie helden! (formaat 23x32 cm.) Elke plaat op stevig karton met ophanglus. 4 weken lang elke week een nieuwe plaat voor slechts 25 cent bij de boodschappen. Profiteer van dit buitenkansje! Nederlaag had veel groter kunnen zyn. Een S.E.C., dat geen schaduw is van het vorige seizoen, heeft in Victoria uit Hilversum haar meerdere moeten er kennen. De einduitslag kan de indruk wekken, dat het krachtsverschil niet groot was] doch niets is minder waar, want als Victoria alle opgelegde kansen had be nut, dan was de einduitslag veel groter geweest. Het tegenpunt van S.E.C. was een ca deautje van de scheidsrechter. Hij ken de n.1. aan S.E.C. een strafschop toe, welke voor de meest verstokte S.E.C.- supporter wel een raadsel zal zijn ge weest. Toen was de stand 2-0 voor Victoria en door dit tegenpunt kwam nog even spanning. Reeds na 10 minuten, toen al bleek, dat het in de S.E.C.-verdediging niet klopte, nam Victoria door de snelle rechtsbuiten Huquemin de leiding. Dit was een gevolg van een missen van spil Ruttenberg, die het tegen de snel le midvoor niet makkelijk had. De Vic- toria-aanval, die zeer gevaarlijk en snel was. bracht dikwijls ontreddering in de S.E.C.-defensie. Na 10 minuten moest Ruttenberg de bal weer uit het ver laten doel trappen, terwijl even later de paal voor S.E.C. redding bracht en nog in dezeflde minuut doelman Van Hat- tum met een mooie safe Victoria van 'n grotere voorsprong afhield. In de 40- ste minuut moest Hooyer weer op de doellijn redden. voor inpakafdeling. Aangename werkkring. Goed loon. Melden SOESTERENGWEG 4 - SCESTDIJK Dit hield niet in, dat S.E.C. voortdurend in het defensief was, maar die aanval len waren zo zwak, dat er nauwelijks gevaar in schuilde. Surstedt was door ziekte afwezig, waar om Van Berkel inviel. Bovendien was het plaatsen van S.E.C. zeer slordig. Toch kreeg Duyst even voor rust nog een mooie scoringskans, maar zijn schot ging naast. Na rust ongeveer het zelfde spelbeeld, met een beter combinerend Victoria, doch een geluk voor S.E.C. was. dat de afwerking er vele malen niet was. Na 5 minuten was het echter weer raak. Na een fraaie combinatie scoorde Schalm 0-2. Het verdient vermelding, dat S.E.C. de strijd niet opgaf. Men trok uit de ver dediging en dit had tot resultaat, dat enige gevaarlijke momenten voor het Victoria-doel ontstonden. Boeyen had pech, toen hij een fraaie kopbal tegen de lat stootte. Na 20 minuten werd Duyst, toen hij met de bal voor het doel naar rechts afzwenkte, door de spil Eerenberg ge hinderd, waardoor Duyst ten val kwam. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Nieuwe boeken. Romans. Brakman, De gehoorzame dode. - Brakman, Een winterreis. Brusse, Ruth. Daisne, Lago Maggiore. Faulker, Het ge raas en gebral. Ferrars, Schuw het licht. Fichte, Het weeshuis. Fri- sche, Wakker worden. Gijsen, De parel der diplomatie. Hamsun, Hoe het groeide. Den Hollander-Bron der, Mijn vallei in Frankrijk. Ir- ving. De 38ste verdieping. Isher- wood. Een man alleen. De Landell, De dief stelen. Monsarrat, De stam die het hoofd verloor. Uris, Arma geddon. Kerstboeken. De dag van Bethlehem. Jezus is geboren. Kerstverhalen voor de jeugd van nu. Studieboeken. Lips, Bevrijend huma nisme. Robinson, De nieuwe refor matie? Palm, Beknopte toelichting op de wet aansprakelijkheids verzeke ring motorrijtuigen (W.A.M.). Jung, De mens en zijn symbolen. Pon- gracz en I. Santner, Het rijk van de nacht. Van der Lijn, Het keien- boek. Rhodes, De ontwikkeling van het leven op aarde. Muus, Zeevis- sengids. Cohen, Het buitenste bin nen. Harting, Golfkarton. Rees kamp, Reizen en pleisteren. Van Skigchem, Afbraak of restauratie. Steensma, Vroomheid in hout en steen. Daix, Picasso. Wörner, Heden daagse muziek in de westerse wereld. Van Geelen, Auteurs van de 20e eeuw. Vandeloo, Vlaamse poëzie. Kossmann, Reisverhaal. Ellin, De specialiteit van het huis. Doblhofer, Stemmen in steen. De Middeleeu wen. Haas, Kruistocht in Vietnam? Klompmaker, Handel in de Gouden eeuw. Doorn, 1631-1660. Reeu- wijk, Damsterdamse extremisten. De Renaissance. Lane, Pleidooi voor de waardheid. Zikken, Wees nieuwsgierig en leef langer. Ier land. Barzini, Die Italianen. Bonn, Afrika, continent der toekomst. Buitenweg, Zwerftochten door Java. Jeugdboeken. Dragt, De zevensprong. Evenhuis, Er kan nog van alles ge beuren. Falk, Margareta en het oude huis. Minarik. Holmelund. De Kleine Heer en zijn vrienden. Neu- rath, Allemaal hun eiger huis. - Al lemaal hun eigen kleren. - Allemaal hun eig envoedsel. Schenk, Schuitje varen, theetje drinken. De scheidsrechter gaf een strafschop, hoewel wij dit er niet in zagen. Van Veen bracht de stand hieruit op 1-2. Victoria leek hierdoor wat aangeslagen en trok zich enigszins in de verdediging terug, maar kreeg desondanks nog fraaie kansen om de zege volledig vei lig te stellen. Geluk was er niet bij, want weer bracht de paal redding. Hoewel S.E.C. nog alles probeerde, de stand bleef ongewijzigd en dat was eigenlijk maar goed ook, want Victroia verdiende de overwinning ten volle. De korte overwintering heeft S.E.C. geen goed gedaan. De verdere uitslagen in deze afdeling waren: Vriendenschaar-Holland 3-2; H.M.S.-Fortitudo 1-0; Donar-Ultrajec- tum 2-1. Vier dames- en een herenteam van de Soester Volleybal Vereniging moesten woensdag dan wel donderdag in de sporthal aantreden voor het spelen van kompetitie-wedstrijden. De heren waren het meest succesvol, want drie van de vier damesteams moesten de overwinning aan hun te genstandsters laten. Zo verloor het eerste damesteam haar wedstrijd tegen plaatsgenoot Olympia met 3-2. Na een 2-0 achterstand wis ten de rood-witten de stand nog wel weer in evenwicht te brengen, maar in de vijfde set bleken de Olympiade da mes over de langste adem te beschik ken, waardoor zij op beide punten be slag legden. De setstanden waren: 15-11, 16-14. 11-15, 8-15 en 15-4. Het tweede damesteam bleek tegen de dames van het Baarnse B.G. S.V. ni^t opgewassen en verloor met 3-0, evenals het derde damesteam, dat in Wilhelmina 2 zijn meerdere moest er kennen. Het vierde damesteam deed het beter en wist de wedstrijd tegen Wil helmina 3 met 2-1 te winnen. Het tweede herenteam behaalde een vrij gemakkelijke overwinning op Spi rit 5, waardoor zij dicht in de buurt bleef van de koploper. Het programma voor donderdag omvat voor de S.V.V.-teams de volgende wed strijden: S.S.S.-S.V.V, (meisjes). S.V.V. l-(dames). V.V.A. 2-S.V.V. 1 (heren). S.V.V. 2-Spirit 5 (heren). KULAN-HEES 2-4 Hees speelde zaterdag op een moeilijk bespeelbaar terrein tegen Kulan uit Veenendaal en wist de volle winst te grijpen. 4-2. In de eerst minuten ging de strijd ge lijk op met een iets forser spelend Ku lan. In de 10de minuut kon Bosman scoren na een misser van de rechts back van Kulan. In de 20ste minuut ontstond grote verwarring voor het Hees-doel nadat de bal hoog vvas voor gezet door de linksbuiten. Keeper Tem pelaars taste mis en back Van Beek kon niet wegwerken, waardoor de mid- vpor, van -meter afsfcand een. niet te missen kans kreeg. 1-1. Het zou tot de 35ste minuut duren al vorens Hees zich wat van de druk van Kulan kon loswerken. Een door Van Veen genomen vrije trap werd door de rechtsback van Kulan slechts gestopt en drie Heesmannen stonden klaar de bal in te schieten. Het was G. de Bree die dit resoluut deed. 1-2. Na de thee ontstond in de 5de minuut een verwarde situatie. De Kulanspil speelde vrij hard terug op zijn keeper, die de bal wilde stoppen, doch liet glip pen, waarna de goed meegekomen Wa- let gemakkelijk kon inschieten 1-3. Hierna kwam Kulan sterk opzetten en moest Hees vaak met kunst en vlieg werk redding brengen, doch in de 30ste minuut werd het 3-2 door de midvoor van Kulan. die met een fraai schot de bal in de linker benedenhoek deponeer de. Kulan rook nu een gelijk spel en bleef zware druk op het Hees-doel uitoefe nen, hetgeen echter geen resultaat op leverde. Zoals het zo vaak gaat bij voetballer kwam in de 40ste minuut een doelpunt aan de andere zijde. Bij een Hees-aan val werd Walet binnen het beruchte gebied onderuit gehaald en de toege kende strafschop werd door Van Veen benut. 4-2. Door dit resultaat blijft Hees de aansluiting bij de kopgroep be houden. De stand is thans: Renswoude 12 16 V.V.Z. 10- 11 Hulshorst 12- 15 Kulan 11- 10 S.V.P. 11- 14 T.O.V. 12- 10 Hees 11- 14 Rood Wit 12- 9 Valleivogels 11 12 Candia '66 10- 8 N.S.V.S. 12- 5 S.D.C.P. 3-HEES 2 2-0 Hees 2 ging met een zwaar gehandi capt elftal naar Putten en moest be grijpelijk de punten aan S.D.C.P. af staan. Bijna de geh,ele voorhoede en de spil- plaats werden bezet door nieuwelingen. Het vertoonde spel was zeer onsamen hangend, waardoor Hees geen schijn van kans kreeg op een overwinning. Hopelijk wordt voor de volgende wed strijden een sterker elftal opgesteld. KLAVERJASSEN Hedenavond wordt de eerste avond van het 2de grote klaverjas- en toepcon- cours gehouden. Dit concours zal weer een 6-tal avon den bevatten. Er wordt gespeeld om fraaie prijzen ter waarde van 25, tot 75,Hees hoopt op de aanwezig heid van vele kaartliefhebbers. Zondag bon dB.D.C. in Hilversum de strijd aan tegen E.M.M.. Het treffen vond plaats op een uitserst lastig te bespelen veld, als gevola van de overvloedige regens van de laatste maanden. Bij B.D.C. was Bakker opgesteld in de achterhoede, daar J. van Fulpen deze week in militaire dienst ging en dus niet beschikbaar was. Direkt na de aftrap gingen de gasthèren fel in de aanval en reeds in de elfde minuut kreeg Lammertink een vrije kans, die hij goed benutte met een hard schot. 1-0. Praktisch de gehele eerste helft was E.M.M. sterker en moesten spil Jos Brouwer en de beide backs R. Brouwer en G. Egberts alle zeilen bijzetten om verder onheil te voorkomen. Na 25 minuten spelen werd weer door E.M.M. gescoord, doch dit doelpunt werd terecht wegens hands afgekeurd. Een kopbal van J. Dekkers werd in de uiterste hoek uitstekend door doelman Van Thienen gestopt. *Een hoekschop werd hard ingekopt, echter door Van Thienen in eerste instantie weggestompt, weer ingeschoten en toen over de lat ge werkt. In deze zware periode kwam B.D.C. slechts met èèn enkele uitval bij het E.M.M.-doel. Het spel ging teveel door het midden, waar de spil en de beide backs verdere aanvallen gemakkelijk konden opvangen en wegwerken. 5 minuten voor rust juichte de B.D.C.- aanhang echter tevergeefs, daar de vrije trap van J. Dorresteijn door J. Beijer wel werd benut, maar de scheidsrechter had reeds terecht voor buitenspel geflo ten, zodat de ruststand 1-0 bleef in het voordeel van E.M.M. Na de thee ging B.D.C. fel ten aanval. Het spel werd hard, hetgeen soms ge vaarlijke situaties meebrbcht, mede in verband met de gladheid van het veld. Blessures bleven dan ook niet uit en na 10 minuten kregen beide elftallen weer vijf minuten rust daar èèn der E.M.M.- spelers geblesseerd bleef liggen. B.D.C. trok meer naar voren en na pl.m. 20 minuten scoorde de als linkshalf opererende Bakker uit een vrije trap met een prachtige boogbal 1-1. Dit was kennelijk een te grote prikkeling voor E.M.M., want hun spel werd er niet fraaier op. B.D.C. werd geleidelijk aan weer terug gedrongen naar eigen speelhelft en een scherpe voorzet van de E.M.M.-links- buiten werd door Van Thienen gedeelte lijk onderschept. Hij liet echter de bal los en, gelukkig .voor de blauw-witten, ging deze naast. Na 30 minuten was het weer Lammer tink, die met een onhoudbaar schot de stand op 2-1 bracht. Jammer was het dat Jos Brouwer eigen rechter ging spelen in een poging tot natrappen. De scheidrechter stuurde hem naar de kleedkamer. Even later profiteerde Dekker van een tekort gespeelde bal van de B.D.C.- achterhoede en scoorde 3-1. De wedstrijd kreeg een nog onaangena mer karakter toen de maker van twee doelpunten, n.1. R. Lammertink, ook door de arbiter naar de kleedkamer werd ge stuurd wegens herhaaldelijk ongeoor loofd aanvallen van de keeper. In het scoringsveroop kwam geen ver andering meer. is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier WORDT RED STARS I-MIDLAND 2 EEN TOPPER? Morgenavond moet het herenteam van Red Stars het opnemen tegen het twee de team van Midland in de Amersfoort- se Sporthal. Aanvang 21.20 uur. Gezien de stand, die door beide teams in deze competitie op de ranglijst wordt ingenomen, ligt het in de lijn der ver wachtingen dat het bij deze wedstrijd niet aan spanning en sensatie zal ont breken. De eerste ontmoeting is destijds door Midland gewonnen met slechts acht punten verschil. Mocht Red Stars kans zien woensdagavond deze wed strijd te winnen, dan staan beide teams aan de kop van de ranglijst met beiden een wedstrijd verlies. Het herenteam van Red Stars is zich degelijk bewust van de kracht van zijn tegenstander en heeft zich goed op deze wedstrijd voorbereid. Het programma voor morgenavond in de Sporthal te Amersfoort luidt: 19.00 uur A.B.C. A- Taveno A. 19.00 uur S.V.S. I-U.V.V. II. 20.10 uur A.B.C.-Juventus (Rayon) 20.10 uur Break-Out-Cangerous. 21.20 uur Red Stars-Midland 2. 21.20 uur Break-Out 1I-S.V.S. I. Europa krijgt binnenkort zijn eerste kunstmaan en het wordt er een, waar voor de zon nooit zal ondergaan - ge heel dus in de stijl van zekere Europese koning van weleer. Er zit ook Nederland se waarnemingsapparatuur in deze satel liet van de E.S.R.O. (de Europese orga nisatie voor ruimte-onderzoek). Vier specialisten van het laboratorium voor ruimte-onderzoek van de Utrechtse sterrenwacht zijn betrokken bij de voor bereidingen van de lancering, die moet plaats hebben op 1 maart, vanaf de Wes tern Test Range in de Amerikaanse staat Californië. Die lancering gebeurt namelijk met me dewerking van de N.A.S.A., het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruimte vaart, dat ook op zich heeft genomen, de ongeveer 80 kg zware E.S.R.O.-satel- liet voor zijn lancering te testen. Over de polen De truc waarmee men bereikt dat de zon voor deze kunstmaan nooit zal on dergaan is deze, dat men de satelliet lanceert onder een zeer steile hoek met de evenaar (ruim 98 graden), terwijl het vlak van de omloopbaan loodrecht staat op de verbindingslijn zon-aarde. Die baan wordt dus een polaire baan en deze is zo gesitueerd dat de satelliet gedurende zijn hele kringloop door de zon wordt beschenen. (Een denkbeeldi ge waarnemer op de zon zou hem altijd naast - d.w.z. links, rechts, boven of onder - de aarde zien, maar zou hem nooit achter onze planeet zien schuil gaan). De Europeanen die dit zo hebben be dacht hebben dat niet gedaan tot meer dere glorie van het oude werelddeel, maar met een zuiver-praktisch oogmerk. Het is namelijk de bedoeling dat deze satelliet zonnewaarnemingen gaat doen. En dan is het natuurlijk wenselijk, dat hij zo veel mogelijk door de zon wordt beschenen, met andere woorden: niet verdwijnt - zelfs niet tijdelijk - in de schaduwkegel van onze aarde. Protonen tellen De enige gelegenheid waarbij hij de zon uit het oog kan verliezen is een totale zonsverduistering, waarbij de maan het licht van de zon onderschept. Overigens is het deze E.S.R.O.-satelliet niet te doen om het licht van de zon, maar juist om andere produkten, voor een deel van materiële aard. Een van de meetinstrumenten er in heeft tot taak, de protonen in de zonnewind te tellen. De zonnewind is een continue stroom deeltjes die door de zon worden uitge stoten, in alle richtingen. Ze zijn elektrisch geladen en hun loop wordt daardoor in de omgeving van de aarde beïnvloed door het magneetveld van de aarde. In de dampkring dringen ze zelden of nooit door (de zeldzame ke ren dat dat wel gebeurt, hebben wij kans op poollicht, maar de magnetische sto ringen die hierin de hand hebben, zijn veeleer uitzondering dan regel). Röntgenstralen Andere instrumenten in de satelliet van de E.S.R.O. zijn ontworpen voor metin gen die betrekking hebben op de rönt genstraling die de zon uitzendt. Hiertoe behoort ook de apparatuur die op initia tief van prof. dr. C. de Jager en dr. W. de Graaff uit Utrecht is ontwikkeld. Tot de vele soorten straling die de zon uitzendt behoort namelijk ook röntgen straling. Anders dan de licht- en warm testraling is deze echter aan de aard oppervlakte niet waar te nemen; zij wordt door de damkring opgeslorpt. Om te weten te komen hoe intens die röntgenstraling is en welke invloed zij heeft op onder andere de ionosfeer, moei men dus zijn meetapparatuur tot buiten de dampkring brengen; pas daar kunnen de eerste gegevens v/orden verzameld. Op zonkracht De Satelliet is voorzien van ongev. 6000 zonnecellen voor de opwekking van elek trische energie ten behoeve van de zend en ontvangappartuur en de magnetische registratie van de gegevens. Die laatste kunnen op draadloos commando van de aarde af worden „afgetapt". De eerste Europese kunstmaan zal zijn waarnemingen doen in een gebied waar van de hoogte varieert van 350 tot 1100 kilometer boven het aardoppervlak. Die variatie wordt bereikt door de baan een elliptische vorm te geven, zodat de kunstmaan zich beurtelings van de aar de verwijdert en haar dan weer nadert. In èèn van onze laatste edities meldden wij, dat de auto, die bij een autobedrijf aan de Middelwijkstraat was gestolen, in Amsterdam was teruggevonden. Nu zijn ook de daders achterhaald. Vier jongemannen M. J. P. B. (16 jaar) M.C.S. (19 jaar), T.H.B. (18 jaar) en G. H. M. (18 jaar), werden in Kaatsheu vel aangehouden. Uit het onderzoek bleek, dat zij uit een inrichting waren ontvlucht en in Soest een auto hadden gestolen. In Amsterdam kregen zij gebrek aan benzine en zijn toen liftend het land doorgegaan, totdat ze in Kaatsheuvel werden aangehouden. IN 1300 EMU WINKELS TELEVISIE KLEURENPLAAT Deze week als eerste een Swiebertje wandplaat voor 25 ct. bij e'én van onder staande artikelen: Vacuum Rookworst pak {20 Rijst fles Pfl Limonade 4 pakjes CS3 Margarine gezinspak Zoute Pinda's Natuurlijk ontvangt u ook bij deze bood schappen het bekende aantal gratis zegels. Volgende week de Bromsnor-plaat bij weer andere artikelen. De 3e week Barend de Beer en de 4e week Lassie.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3