PUR9I Het Beste FUGERS HKES FIETS VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE Gardisette) Zomersport bij uitnemendheid NIEUW GROOT BEDRIJF IN SOEST 15 dagen Griekenland RUYS&CO I DE UITTE POMPEN margriet REPAREERT U ZELF? aardolieprodukfen „Vogelvreugde" hield geslaagde feestavond Goed voor de huid het gehele jaar door Jeu? Deze week in: de advertentie van ——-S. .gd in nood S.E.C.-nieuws Branson Europa N.V. verhuist van Loosdrecht naar Soest JAQENTEN V.V.Z. nieuws MAANDAG 30 JANUARI WOENSDAG 1 FEBRUARI De competitie in aantocht De vereniging van vogelliefhebbers „Vo gelvreugde" heeft zaterdagavond haar eerste feestavond in het tienjarig be staan van de vereniging gehouden. Het werd zo'n succes, dat men meteen maar besloot om er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken en dan tevens de prijzen van de tentoonstelling uit te reiken. Voorzitter J. Ravenhorst opende de bij eenkomst met een welkomstwoord. Hij gaf een kort overzicht van de gang van zaken in de afgelopen tien jaren, waar uit bleek, dat „Vogelvreugde" een bloei ende vereniging is. De heer Ravenhorst bedankte de heer Van Klooster, één van de oprichters, alsmede de heer Huurdeman, die jaren lang penningmeester is geweest, en de familie Stigter. Daarna ging de heer Ravenhorst over tot het uitreiken van de prijzen, gewonnen op de vorig jaar gehouden tentoonstelling. Daarna barstte het feest in alle hevig heid los. Op de vrolijke tonen van een bandje uit Soest werd gedanst en ge zongen. Het was als laat, toen de avond werd besloten. De uitslagen van de tentoonstelling zijn: Eerste prijzen: Jeugdklasse: Tonny Luytelaar, duo tro pen, eigen kweek (2-4 mm). Corrie Slig- PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Uit voorraad leverbaar bij. Soest: C.W. Veenendaal cn Co. ter, jeugdklasse. open klasse duifjes. Senioren: A. de Kruyff, kruisingen en keling, eigen kweek, en kruisingen trio, eigen kweek. D. A. v. d. Ent, kruising duo, eigen kweek. F. Demming, tropen 2-4 mm, eigen kweek, duo tropen 2-4 mm, eigen kweek. J. Stigter, tropen 4, 5-7 mm. Mevrouw Kraay, mooiste tropen open klasse. H. Elschot, duo kanaries, eigen kweek. P. Bleienberg, kampioen vetstof, pig- ments, trio en derby. Tevens winnaar van de prijs voor het hoogste aantal kleurpunten. De Kabouters en P-ivindsters van de ..Fakkeldraagsters" in Soest en Soester- berg dreigen de dupe te worden van het nog steeds bestaande tekort aan leidinggevende personen. De leidsters, die deze groepen nu lei den, zijn overbelast en vele kinderen moeten op een wachtlijst worden ge- plaats, omdat een verdere uitbreiding helaas onmogelijk is. Oud-leidsters, oud-padvindsters en al len die voor dit werk belangstelling hebben en daaraan enige uren per week willen besteden, zijn welkom. Accomodatie is aanwezig of staat op het punt uitgebreid te worden. De belangstelling bij de jeugd is zeer groot Maar zonder uw hulp en me dewerking kunnen zij niet verder gaan. Indien u er iets voor voelt om te helpen of nadere inlichtingen wenst, kunt u zich wenden tot mevrouw M. A. Vogt, Larixlaan 1, Soest, tel. 2834. S.E.C. 3-UTRECHT 2 2-3 Na een 1-0 voorsprong moest S.E.C. 3 toch nog de nederlaag accepteren tegen Utrecht 2. S.E.C. opende de score, maar voor rust kwam Utrecht terug en nam een voorsprong, ^a rust miste Pothoven voor S E C. 3 een strafschop. Desondanks een goed gespeelde wed strijd. S.E.C. 4 EN S.E.C. 6 SPEELDEN NIET Te elfder ure keurde de S.E.C.-consul de wedstrijden voor S.E.C. 4 en S.E.C. 6 af. Plet was niet verantwoord 2 wedstrijden op de toch al slechte terreinen te doen verspelen. SENIOREN PROGRAMMA S.E.C. 1 gaat na de nederlaag tegen Vic toria zondag a.s. weer een moeilijke strijd tegemoet in Culemborg tegen Vriendenschaar. S.E.C. 2 gaat op bezoek bij leider U.V.V. 4 en zal trachten de nederlaag reeks te onderbreken. S.E.C .3 speelt zondag niet. S.E.C. 4 speelt zondag, om 12 uur, tegen Quick 6 en tracht weer 2 punten aan haar totaal toe te voegen. S.E.C. 6 zal het niet redden tegen con current S.E.C. 5. Quick 5 zal, om 12 uur, aan de Bosstraat echter een moei lijke tegenstander ontmoeten. Tenslotte speelt S.E.C. 5 (leider) om half drie thuis tegen Odi '58. S.E.C. 2-HOEVELAKEN 4-0 De wedstrijd tegen Hoevelaken was vol ledig de moeite van het aanzien waard. Ondanks het feit, dat de S.E.C.-ploeg de gehele wedstrijd maar met 10 man speelde, waren zij in elk opzicht de te genstander de baas. Na ongeveer 10 minuten spelen wist de uitstekend spelende Homoet met een boogbal een fraaie doelpunt te scoren. 1-0. Na een scrimmage voor het doel van de tegenstander scoorde G., v. Del den voor de 2e maal. 2-0. Ook In de tweede helft bleef S.E.C. aan vallen. Na 18 minuten was het Re- nooy, die met een zuivere treffer het doel trof, wat hij later nog een keer herhaalde. Zo werd de stand 4-0. Hoevelaken heeft hard gewerkt om een tegenpunt te scoren, hetgeen niet geluk te, waardoor de eindstand 4-0 bleef. S.E.C. 3-V.V.Z. 5 0-0 Deze wedstrijd gaf twee aanvallende ploegen te zien, maar beiden zonder schutter. S.E.C. kwam steeds dicht bij een scoringskans maar deze jonge ploeg kon toch niet de meer geroutineerde spelers van V.V.Z. verschalken. CARNAVALSAVOND S.E.C. De S.E.C.-feestcommissie zal de traditio nele S.E.C. carnavalsavond dit jaar hou den op vrijdag 3 februari a.s. in het clubgebouw. De commissie zal de S.E.C.-leden, dona teurs en poolleden, die deze avond bij wonen, verrassen met allerlei attracties. De S.E.C.'ers kunnen naar eigen keuze voor een carnavalscostuum zorgen. Er zal deze avond muziek zijn van een gro te band uit Amersfoort. OBERBAYERN-AVOND De S.É.C.-feestcommissie zal aan het eind van dit seizoen voor haar leden en donateurs in de S.E.C. cantine en op het terras een zogenaamde Oberbayernavond verzorgen. De feestcommissie is reeds in onderhan delingen met de Amstel bruowerij over het verstrekken van biervaten, waaruit het bier in pullen kan worden getapt. Het is de bedoeling dat op deze avond een grote band voor opluistering zorgt. Vliegreis en verblijf in hotel te Athene. Vanaf f 429,-, of gecombineerd met 5- daagse eilanden-cruise. Vanaf f 675,-. 15 dagen op het eiland Corfu, half pension in hotel. Vanaf f 549,-. Programma's liggen voor U gereed. Boekingen en inlichtingen bij SOEST STEENHOFFSTRAAT 9A TEL 2886 Geopend van 9 tot 12 uur Branson Europa N.V. is de vanuit Ne derland werkende Europese vestiging van de in Stamford, Connecticut, V.S., geleide Branson Instruments Incorpora- ted. De in 1946 opgerichte maatschappij is gespecialiseerd in het wetenschappelijk onderzoek, de ontwikkeling en de pro- duktie wat betreft ultrasonore appara tuur voor reiniging, dampontvetting, diktemeting, materiaalonderzoek en het lassen van kunstmeststoffen. Na gedurende enige jaren met een pro- duktie-eenheid in Loosdrecht te hebben gewerkt is besloten in Soest een geheel nieuw complex te laten bouwen. Door een sterk te vergroten produktie van de ultrasonore reinigings appara tuur voor industriële en andere toepas singen wil Branson Europa N.V., haar bijdrage leveren in de snel groeiende markten die vooral in de E.E.G.-landen zijn aan te wijzen. Voor Nederland betekent dit een ver ruiming van zijn potentieel in meerdere opzichten. Zo zal de in 1967 te openen nieuwe fabriek niet alleen de verrui ming van de werkgelegenheid bevorde ren, maar zij zal het pakket van in Ne derland vervaardigde metalecto-produk- ten ook zodanig aanvullen dat van een winstpunt kan worden gesproken. Het ontwerp voor de nieuwe fabriek is van ir. J. H. Oosterhuis, architect te Amersfoort; de bouw is opgedragen aan Bouw- en Aannemings Maatschappij Heilijgers N.V. te Amersfoort. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 S.E.C. PUPILLENVOETBAL S.E.C. kreeg bericht van de afdeling, dat in verband met de grote terreinmoei lijkheden voor een uitzondering is ge zorgd voor het spelen van pupillenwed- strijden op de helft van het terrein. S.E.C. zal zo snel mogelijk nieuwe uit- neembare doelen laten vervaardigen, op dat in het voorjaar de S.E.C.-jeugd zon der al te grote moeilijkheden kan spe len. S.E.C. KLAVERJAS S.E.C. klaverjas hield haar vijfde avond in de cantine. De volgende avond is op vrijdag 17 februari a.s. Voor de uitslagen van de strijd van vrijdag j.1. verwijzen wij U naar het af zonderlijke verslag. balspel) in de cantine. Aan het gebruik van de speelautomaat mogen geen prij zen verbonden zijn. Voor de S.E.C.-spe lers, die na de training gaarne een par tijtje voetbal op dit apparaat spelen, een nieuwe attractie. JEUGDTRAINING PUPILLEN HERVAT De training voor de S.E.C.-pupillen werd met ingang van donderdag j.1. hervat. De S.E.C.-jeugd zorgde met ruim veer tig spelertjes voor een recordopkomst. Dinsdag kan de andere groep weer aan de slag. Blijft het weer gunstig als tot nu toe, dan zal de S.E.C.-jeugdcommissie trach ten wat onderlinge wedstrijden voor de jongste S.E.C.-voetballers te organiseren. SPEELAUTOMAAT IN S.E.C.-CANTINE Door de burgemeester van Soest is aan S.E.C. toestemming verleend tot het plaatsen van een speelautomaat (voet- ZUIDVOGELS 3-V.V.Z. 2 1-2 Ook V.V.Z. 2 deed het zeer goed door de lastige uitwedstrijd in Huizen te winnen. De V.V.Z.-doelpunten werden door midvoor Van Wijk gescoord. V.V.Z.-BLOEMENKARTIER V.V.Z. 4-C.J.V.V. 5 Beide wedstrijden zouden op het V.V.Z. terrein worden gespeeld. Het terrein was echter onbespeelbaar, zodat 44 voetballers konden thuisblijven. S.E.C. 3-V.V.Z. 5 0-0 De V.V.Z. „oudjes" wisten de veel jon gere S.E.C.-spelers een doelpuntloos ge lijkspel af te dwingen. Gezien het leef tijdsverschil een goed resultaat. Junioren: IJSSELMEERVOGELS-V.V.Z. 0-2 Ook de V.V.Z. toekomst wist de volle winst te veroveren. Hierdoor blijven zij ongeslagen de afdeling aanvoeren. Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. spreekt de oud-staatssecretaris, van Verkeer cn Waterstaat, dc heer M. J. Keyzer over „Vervoer", in de zaal van de Herv. Kerk aan de Regentcsselaan, Soestdyk. Aanvang 8.15 uur. houden wjj een openbare debat-avond met als sprekers de heren A. J. B. Hubert van de J.O.V.D. en H. WTieringa, die op de ljjst van de Tweede Kamerverkiezingen voor de P.v.d.A. is geplaatst. Deze bijeenkomst vindt plaats in het wykgebouw van de Hervormde Kerk aan de Talmalaan, hoek Pieter de Hooghlaan. Softbal! Tussen de verschillende sporten, die ook in ons land tal van beoefenaren vinden, ontmoeten vvy ook het softballspcl, een sport die aan de beoefenaarsters en sinds kort aan de beoefenaars tal van bijzondere eisen stelt. Het spel lykt op het meer bekende honkbalspel, maar wijkt toch op verscheidene punten hiervan af. Veelal lijkt de belangstelling van het publiek uit te gaan naar het honkbalspel, maar dat neemt niet weg dat ook softball steeds meer bezoekers trekt, terwijl ook het aantal verenigingen, waar men deze sport kan beoefenen, belangrijk toeneemt. Voor deze zomersport kan men 's winters in een zaal zijn individuele techniek verbeteren. Het is betreurenswaardig dat deze gezonde vorm van sport in het gehele land nog veel te weinig bekend is. Softball is een flitsend spel, dat zowel van de veldspeelster - de veldster - als van de speelsters van de slagpartij - de toekomstige honkloopsters - uiter ste concentratie, een bliksemsnel reac tievermogen en een bij voorkeur op timale lichamelijke conditie vraagt. Alle speelsters dienen een duidelijk in zicht te hebben in alle mogelijke spel situaties en het wekt dan ook geen verwondering dat hieraan de nodige uurtjes worden besteed. De veldsters moeten weten waar zij zich dienen op te stellen om de bal te vangen of zo vlug mogelijk te „fielden". Daarnaast moeten zij voordat er geslagen wordt, reeds aan de hand van de honken die bezet zijn, hebben uitgemaakt naar wie zij de bal moeten gooien om de slagpartij zo snel mogelijk „drie nul len" te bezorgen, waarna moet worden gewisseld. Nu, bij de slagpartij beho rend, is het van groot belang dat de speelsters, naast een goed inzicht in het spel, de bal raak en vooral ver en zuiver kunnen slaan. Hoe beter de slagvrouwen in staat zijn de bal naar elk gewenst punt in het veld te slaan, des te langer kan het team aan slag blijven en punten veroveren. Is een team eenmaal veldpartij en slagpartij geweest, dan is één van de normaal zeven innings durende wedstrijd ge speeld. Vereisten. Iedere softbaHspeelster dient de bo vengenoemde punten voldoende onder de knie te hebben. Zij moet hienaast nog in staat zijn snel te kunnen star ten en hard te kunnen lopen omdat de afstand tussen twee honken niet groot is en oraktisch altijd in een korte felle sprint moet worden afgelegd. De „sliding" wordt hierbij vaak toe gepast om de laatste meters tot een honk nog sneller af te leggen en om de kans te worden uitgetikt zo klein mogelijk te maken. Al de noodzakelijke technieken van deze sport kunnen door een methodische aanpak en het gebruik van diverse hulpmiddelen bij de trainingen vol doende onder controle worden gekre gen, waardoor ook de toekomstige soft- ballspeelsters ze aan het begin van de competitie voldoende in de vingers en voeten kunnen hebben. In Canada ontstaan. Ongeveer 35 jaar geleden ontstond deze nieuwe tak van sport in Canada. In wezen vertoonde deze sport veel over eenkomst met het honkbal hoewel er wel degelijk aanmerkelijke verschillen zijn, zoals de bal, het slaghout en de veldgrootte dat bij softball kleiner is. Hierdoor geldt de bepaling dat de op een honk staande speelster van de slag partij bij softball niet mag „trekken", dat zij dus pas het honk mag verlaten, nadat de bal de hand van de pitcher (werpster) heeft verlaten. Overgewaaid. Het was nog voor de tweede wereld oorlog dat enkele Nederlanders op de hoogte kwamen van deze sport. Zij waren erg enthousiast en begonnen 'na zich nader te hebben geïnformeerd over de meest elementaire spelregels) terstond met de beoefening ervan, zij het aanvankelijk zonder georganiseerd te zijn. Het duurde nog enige jaren voordat de beoefenaars van Softball zich in een landelijke bond organi seerden. Eind 1951 was het zoverop 15 december werd de Nederlandse Dames Softball Bond opgericht. Deze bond kreeg zijn Koninklijke goedkeu ring in 1953 en langzaam maar zeker nam zij een steeds grotere vlucht door dat steeds meer meisips, die waren geboeid door dit facinerende spel waarbij ook het eigen initiatief een grote rol speelt, zich hierbij aansloten. In 1965 werd de naam van de bond gewijzigd in „Nederlandse Amateur Softball Bond". Hiermede werd ook voor heren de mogelijkheid geopend om dit spel in georganiseerd verband te beoefenen. Grote vlucht. Na het ontstaan van het district West, voegde in 1959 het district Zuid zich bij de bond. In 1964 werd het district 't Gooi-Utrecht opgericht dat zich even eens aansloot en ook in het Noorden en in het Oosten zijn steeds meer aktiviteiten waar te nemen. Alle dis tricten vertonen een gestadige groei, zowel wat het aantal verenigingen be treft als het aantal leden per ver eniging. Hierdoor kan men onder scheid gaan maken in adspiranten, ju nioren en senioren. Het district 't Gooi-Utrecht telde twee jaar geleden slechts twee verenigingen, n.1. het uit Utrecht afkomstige U.V.V. Wild Cats en de plaatselijke S.E.C. Flyers, dat in maart 1964 als onderaf deling van de Soester voetbalvereniging S.E.C. werd opgericht. Beide clubs had den twee teams die gedurende de ge hele competitie tegen elkaar in het veld kwamen.. Door grote aktiviteiten van het Districtsbestuur ontstonden nieuwe verenigingen in Bilthoven, Utrecht en Hilversum, zodat in 1965 een volledige competitie kon worden verspeeld. Tegen het einde van het vorige seizoen sloot ook H.C.A.W. uit Bussum zich bij de Bond aan. Op een Districtsvergadering in novem ber werd besloten om de naam ,,'t Gooi- Utrecht" te veranderen in „Midden- Nederland". Dit om de mogelijkheid van het district uit te breiden, te ver groten en nieuwe verenigingen, die an ders buiten het district ,,'t Gooi- Utrecht" zouden vallen, de kans te geven meteen in competitieverband mee te spelen, wat het spelpeil slechts ten goede kan komen. Dit zal dan o.m. te zien zijn in de resultaten van het districtsteam, dat vorig jaar slechts met 6-3 verloor van het districtsteam van „Zuid". Ook heeft het districtsbestuur besloten een scheidsrechtercorsus te organiseren om aan het scheidsrechtervraagstuk het hoofd te bieden. Bij ons bezoek aan de voorzitster van S.E.C Flyers, tevens districtsbestuurs lid, Mej. M. van Ginhoven, wees zij op de kwaliteiten die bij softballspeelsters a.h.vv. spelenderwijs worden aange kweekt, zoals teamgeest en sportiviteit, terwijl het daarnaast nog als een goede en sportieve vrijetijdsbesteding kan worden beschouwd. „Wij hebben reeds twee negentallen. Meisjes die zich allemaal erg enthou siast en in een goede onderlinge ver standhouding thans weer gaan voor bereiden op de komende competitie, welke in mei begint" Zij toonde zich verbaasd over het on bekend zijn van de inwoners van Soest en omliggende gemeenten over het be staan van een softballvereniging en zij sprak de hoop uit dat een groot aantal meisjes zich thans bij het be gin van de wintertraining als lid van genoemde vereniging zou aanmelden. Dit kan zowel bij Mej. Ch. van Ee, Kerkpad 48 ZZ als bij Mej. R. Soe- derhuijzen, Dorresteinweg 1. „Wij hebben ons voor de komende trainingen verzekerd van de mede werking van een trainer, die deze zo mer ook als coach zal optreden. Ik hoop dat niet alleen bij de twee be staande, maar ook bi] de eventuele teams vruchten van deze training merk baar zullen zijn." Met haar, hopen wij, dat het Softball- spel in Soest zich in de toekomst gunstig zal ontwikkelen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5