De karnavalsoptocht Als de sterren spreken Afscheid van twee gemeenteambtenaren In slaap gevallen achter het stuur jWA fiutzelaau DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM an Bis en Jongeling Krabbels van Knelis Officiële mededelingen Burgerlijke stand f Gemeente wil café „Centraal" kopen Voor hen die het willen horen Openbare leeszaal en bibliotheek Klaar tenvijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Wat willen S.G.P. en G.P.V.? Confessionele „splinters" Bromfietser naar Zonnegloren Veiling van huizen KOM WASSEN Bil BE l'it de bocht Rekeningen dienstjaar 1964 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming L Zaterdag a.s. gaat het dm gebeuren. Dan gaat Soest karnaval vieren en zal het verenigingsgebouw aan de Steen- hoffstraat bruisen van vreugde en leut. Niet alleen zaterdagavond va. 6 uur, want zondagavond, om 8 uur, wordt het feest voortgezet. U moet zich wel haasten om nog in het bezit te komen van een toegangskaart, anders zult u teleurgesteld niet aan het grote jaarlijkse feest k nnen deelne men. De optocht belooft groter als ooit te voren te worden en dan niet te ver geten de landing van Prins Karnaval op zaterdagmiddag per helikopter, om pl.m. half vijf, op een terrein aan de Prins Bernhardlaan en Soester Eng- weg. Thans is ook de route bekend, die de optocht zal volgen. XfPMlON^ I 5TEENH0FFSTR S t - TEL Z8« SOEST Om pl.m. 4 uur zal deze vanaf het Kerkplein vertrekken en langs de Dal- weg, Albert Cuyplaan, Prins Bern hardlaan naar de Soester Engweg trek ken, waar de landing van Prins Karna val zal plaats hebben. De raad van elf zal de Prins verwel komen, waarna Prins Leut VII een korte toespraak zal houden. Hierna zet de optocht zich weer in beweging en zal langs de volgende route weer naar het beginpunt terugkeren Tal- malaan. Rubenslaan, Molenstraat, Mid delwijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat, Eemweg, Lange Brinkweg, Kruisweg naar de Steenhoffstraat. Zoals u ziet heeft het bestuur thans een andere route gekozen, teneinde aan de vele verzoeken te voldoen. Zij, die nog plan hebben aan de op tocht deel te nemen kunnen zich aan melden bij de heer W. v. d. Mast, Schrikslaan 31, waar ook nog toegangs kaarten voor de feestavonden verkrijg baar zijn. De gemeente Soest wil verbetering brengen in de toegang tot het station Soestdijk, terwijl het politiebureau al lang niet meer aan de eisen voldoet. Daarom hebben informatieve bespre kingen plaats gevonden met de eige naar van café „Centraal", de heer Verkerk. Dit wil echter niet zeggen dat de plannen die men hier wil uit voeren op korte termijn tot stand zul len komen. Met de koop van café „Centraal" en de daarachter liggende huizen kunnen dusdanige grote bedra gen gemoeid zijn, dat de gemeente hier van voorlopig moet afzien. WATERMAN (21 januari t.e.m. 19 fe bruari) Versaag niet, die strubbelingen duren niet zo lang. Probeer behoedzaam ande re mogelijkheden, u hebt immers meer pijlen op uw boog? Amor trouwens ook. Wees echter niet stug en stel u open voor de ideeën van anderen. VISSEN (20 februari t.e.m. 20 mrt.) Een heel mooie dag zal de week met diverse teleurstellingen en matte avon den goed moet maken. Financieel is het opletten. Wees voorzichtig met aan biedingen van anderen en reken niet te stellig op gedane beloften. KAM (21 maart t.e.m. 20 april) Er openen zich mogelijkheden voor po sitieverbetering. U zult er een relatie voor moeten inschakelen. Er moet ook onprettig werk worden afgedaan. Con centreer u op uw studie. STIER (21 april t.ejn. 20 mei) U kunt deze week enige tegenslag of tegenwerking ondervinden, maar kunt dit tactisch oplossen. Besteed minder tijd aan uw hobby, zoek nieuwe wegen en ontwikkel uw plannen. Laat uw partner bijspringen. De cost gaat nu voor de baat uit. TWEELINGEN (21 mei te.m. 21 juni) U zult iets kunnen verbeteren aan uw levenswijze of uw uiterlijk. Een onpret tig karweitje kan tot een bevredigend einde worden gebracht. Iemand tracht u te overreden, maar daar moogt u niet op ingaan. Reken op een grote uitgave. KREEFT (2? juni t.e.m. 22 juli) U zult iets praktischer te werk kunnen gaan en ook wel iets kunnen bezuini- Gebouw Eltheto, Driftje. Nieuwe aanwinsten. Romans. Brusse, Ruth. Ehrlich, De grenzen van de zee. Ferrars, Schuw het licht. Frische, Wakker worden. Hall, Berlijns dossier. Den Hollander- Bronder. Mijn vallei in Frankrijk. Krell, Kreeften en piraten. De Lan- dell, De dief stelen. Lynn, Gefluister van de nacht. Van Nes-Uilkens, Ma retakken. Packer, Nóch de maan bij nacht. Perrault, Aan de voet van de muur. Söderholm, Geborgen oogst. Stewart, Avontuur in Karinthië. De Vries, Boeren en burgers in Buitenveen. Kerstverhalen. De dag van Bethlehem. Jezus is geboren. Kerstverhalen voor de jeugd van nu. Studieboeken. Muus, Zeevissengids. Tiesema, Der rote Faden. Van Moll, Survey. Verschoor, Aper^u. Haas, Kruistocht in Vietnam? Reeuwijk, Damsterdamse extremisten. De Re naissance. Lane, Pleidooi voor de waarheid. Zikken, Wees nieuwsgie rig en leef langer. Barzini, Die Itali anen. Bonn, Afrika. Buitenweg, Zwerftochten door Java. Jeugdboeken. Cnossen-Hoorntje, Het Jockeypetje. Dragt, De zevensprong. Falk, Margaretha en het oude huis. Minarik, Kleine beer. - Kleine beer en zijn vrienden. - Papa beer komt thuis. Myrick, De geheime club van drie. Oberstadt-Witsen Elias, Het geheim op zolder. Schmidt, Jip en Janneke. 5 dln. Schuil, De Artapapa's. Van der Zee, Vroeger is voorbij, Neurath, Allemaal hun eigen huis. - Allemaal hun eigen voedsel. De aarde. De wereld van de plant. Fabricius, De scheepsjongens van Bontekoe. Wilkes- huis. Honderd eeuwen. Gsen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest Telef. 3256 gen. Overleg met uw partner is gebo den. Een groot plan kan worden aange pakt. Een belangrijke ontmoeting is in zicht. Stort u niet in een onbezonnen avontuur. LEEUW (23 juli t.e.m. 23 aug U bent nog veel aan huis gebonden en u kunt daar nuttig werk verrichten, maar één dag zult u toch ver van huis moeten. In uw plannen zal iets moeten worden veranderd. Voor grote aankopen en contracten nadert nu de tijd, maar raadpleeg deskundigen. MAAGD 24 aug. t.e.m. 23 september) Gunstige dagen met veel afleiding, zo dat u zelf nog een keuze moet doen uit de mogelijkheden. Laat uw werk zo mo gelijk door anderen doen als u daardoor een belangrijk plan kunt realiseren. Met een van uw ideeën kunt u succes boe ken. WEEGSCHAAL (24 september t.e.m. 23 oktober) Een kleine achterstand kan worden in gelopen. Laat het verenigingswerk niet stagneren. Er staan u enkele grote uit gaven te wachten. Er is contact nodig met een deskundige. Uw partner vergt wel enige aandacht, steun hem bij zijn plannen. SCHORPIOEN (24 oktober t.e.in. 22 no vember) Niet te zwaar tillen aan de onaangena me boodschap. Er komt ook opwekkend nieuws. Concentreer u op werk, studie en hobby. Familieleden wachten op be zoek. Onderteken nu geen contracten of overeenkomsten. BOOGSCHUTTER (23 november t.-.m. 21 december) U kunt komen te zitten met de brokken die iemand anders maakt. Probeer u zo goed mogelijk te schikken in de toe stand en maak plannen met behulp van vrienden en relaties. Het succes blijft niet uit. Er volgen ook aangename ver rassingen. STEENBOK (22 december t.e.m. 20 ja nuari) Er komt een verandering in uw naas te omgeving. Probeer u aan te passen. Bied weerstand aan onaangename kri tiek. Stel een reis uit. De studie vlot minder goed, onderbreek deze eens door een nuttig bezoek. In een gezellig ingerichte raadszaal werd gistermiddag, in*het bijzijn van alle col lega's afscheid genomen van mejuffrouw G. v. d. Wal en de heer Rouffaer, daar zij de pensioengerechtigde leeftijd had den bereikt. De heer J. J. J. M. Festen, de gemeen tesecretaris, voerde wegens verhinde ring van de burgemeester het woord en richtte zich allereerst tot mej. Van der Wal. U bent 37 jaar bij ons werkzaam ge weest, waarvan 20 jaar op de type kamer en 15 jaar op de afdeling finan ciën. U verrichtte de U opgedragen werkzaamheden met een grote nauw keurigheid en ijver, waaraan U een grote plichtsbetrachting paarde. Ik moet u dan ook namens het gemeente bestuur daarvoor dank zeggen. Uw heengaan zal een verlies voor de af deling financiën betekenen. U gaf een bepaald cachet aan de afdeling, ter wijl het prettig was met u samen te werken en met u om ce gaan. Uw vrouwelijke aard heeft u nooit ver loochend, dat is regelmatig gebleken uit uw bakkunst. Het met pensioen gaan zal een hele verandering voor u betekenen, maar dat zal u wel luk ken, want u kunt terug zien op een welbesteed ambtelijk leven. U is nu geheel vrij en u kunt zich ten volle aan uw liefhebberijen wijden. Dat zijn dan in de eerste plaats de huishoude lijke bezigheden, waarvoor u nu meer tijd krijgt en naar ik hoor, houdt u van kamperen. Ik heb het genoegen u namens het per soneel dit mooie tuinstel aan te bie den en ik wens u nog vele gelukkige jaren. Zich tot de heer Rouffaer richtend zei de heer Festen Wat ik tegen mejuf frouw Van der Wal heb gezegd, dat geldt ook voor u. Ook u heeft op de afdeling financiën uw taak met grote nauwgezetheid en plichtsbetrachting vervuld. U heeft echter te kennen ge geven op de afdeling huisvesting voor lopig nog voor halve dagen te willen blijven werken en dat verheugd ons zeer. De heer Festen dankte de heer Rouffaer voor alles, wat hij voor de gemeente Soest heeft gedaan en over handigde hem namens het personeel een vulpenhouder. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de heer Dobben, chef van de afdeling financiën, die beiden even eens als prima krachten belichtte en hij zag hen node gaan. Hij dankte nog voor de prettige samepwerking en over- handige beiden een kleine attentie. De oud-collega, de heer Van der Stoep dankte eveneens voor de aangename samenwerking en bracht deze dank tot uitdrukking met het overhandigen van een kleine attentie. Hetzelfde deed de heer Kolthof, waar mede het officiële gedeelte was afge lopen. Zowel mej. Van der Wal als de heer Rouffaer dankten allen voor dit prach tige afscheid. Wanneer ir van Dis of de heer Jongeling in de Tweede Kamer aan het woord zyn, plegen vele kamerleden van deze gelegenheid gebruik te maken om hun broodje te nuttigen, de krant te lezen of een wandeling te maken. De fractie leiders van de Staatkundige Gereformeerde Partij en het Gereformeerd Politiek Verbond zyn aan dit schouwspel reeds lang gewend, maar dat belet hen niet in 's lands vergaderzaal te spreken met het vuur van degenen wier woorden het karakter van een getuigenis dragen. Beide politici plaatsen Gods Woord in het centrum van hun opvatingen en als krachtige verdedigers van het gezag en het particulier initiatief vormen zjj „de rechtervleugel van confessioneel Nederland". GODS WOORD ALS RICHTSNOER „De S.G.P, staat een regeerbeleid voor, waarbij Gods woord richtsnoer is", zegt ir. van Dis. Deze 74-jarige fractieleider, die in 1919 het diploma voor scheikundig ingenieur behaalde, maar sinds 1929 ach tereenvolgens posities in de handelsdruk kerij en de journalistiek bekleedde, bezit de zelfde rechtlijnigheid, die destijds zijn illustere voorganger ds. Zand kenmerkte. Ir. van Dis heeft niet lang na te den ken, wanneer wij hem vragen wat er in Nederland anno 1967 moet gebeuren. „Krachtige handhaving van het gezag, een ingrijpende beperking der staatsuit gaven en een verlaging der drukkende belastingen. Voorts zijn wij tegen de P.B.O., omdat dat systeem niet overeen komt met de vrijheid die wij in het eco nomisch leven voorstaan. Dat ons pleidooi voor lagere belasting geen loze verkiezingsslogan is, heeft onze fractie onlangs bewezen bij de beraad slagingen over de belastingvoorstellen voor dit jaar. Wij hebben prof. Zijlstra niet gesteund. Evenmin voelen wij iets voor huurbelasting voor woningwetbe woners. Wij zullen steeds opkomen voor de zogenaamde vergeten groepen die slachtoffers dreigen te worden van de voortschrijdende inflatie." Tegen subsidie Politiek stokpaardje van de S.G.P. is de republiek der Zuid-Molukken, volgens ir. van Dis geheel wettig tot stand geko men. „Wij verzetten ons eveneens tegen uitlevering der Papoeabevolking aan In donesië." De S.G.P. is een protestantse partij, maar richt zich niet tot de leden van één be paalde kerk. Ieder die de beginselen van de partij onderschrijft, kan toetreden. „Onze partij is sterk gekant tegen het toekennen van staatsprijzen en subsidies aan schrijvers, in wier boeken godslas terlijke en zedenondermijnende voorstel lingen worden gegeven en zij komt ook op tegen soortgelijke televisieprogram ma's", zo zegt ir. van Dis ons tenslotte. De S.G.P. zal ongetwijfeld in de Kamer terugkomen, vermoedelijk weer met drie zetels, maar of de G.P.V. zijn ene zetel in de Kamer zal behouden is een ande re vraag. De heer Jongeling lijsttrekker van de „vrijgemaakte gereformeerden" is er op timistisch over. Hij hoopt zelfs op twee zetels. Gereformeerde politiek „Het G.P.V. wil voor het programma van zijn praktische politiek uitgaan van de Bijbel en de gereforeerde belijdenis". In de koers van de na-oorlogse A.R. partij vindt de heer Jongeling dit stre ven niet meer tot zijn recht komen. Hij verwijt de A.R. „confessionele onver schilligheid". Dat deed hij trouwens al in 1948, toen hij hoofdredacteur van de Nieuwe Provinciale Groninger Courant was. Hij schreef voor deze krant een hoofdartikel, waar de directie passages uit schrapte en dat leidde tot zijn ont slagaanvrage. Sindsdien is deze bemin nelijke 58-jarige hoofdredakteur van het gereformeerd gezinsblad. Het G.P.V. staat een nationale gerefor meerde politiek voor. „Dit houdt in, dat de overheid het doordringen van wette loosheid en materialisme in ons open bare leven tegen dient te gaan. Wij strijden tegen de dictatuur van de Anti christ. In ons programma leggen wij ver der de nadruk op de erkenning van de constitutionele monarchie en de bestrij ding van de inflatie. Propanganda voor geboorteregeling zal bij ons geen enkele steun ondervinden. De staatseigendom moet waar mogelijk beperkt worden, de reglementering van het particulier bedrijfsleven dient te wor den beperkt en de publiekrechterlijke be voegdheden der bedrijfsorganen dienen te worden opgeheven." Zaterdag j.1. wilde de autobezitter P. A. M. J. uit Huis te Heide op de Burg. Grothestraat keren en reed daar voor de inrit bij het makelaarskan toor van de firma Rasch in. Toen hij achteruit reed. gaf hij geen voorrang aan de bromfietser F. v. d. P., alhier, die daardoor tegen de zijkant van de auto reed. Met hoofdwonden er een bloeduitstor ting aan het linkerbeen werd hij naar Zonnegloren gebracht. Notaris P. C. J. Beynen te Baam veilde donderdag twee woonhuizen. Het woonhuis. Beukenlaan 41, werd in gezet op ƒ21.250 en niet afgemijnd. Koper werd A. J. Roest, alhier. Het woonhuis, Korte Hartweg 17, werd ingezet voor 24.000,door C. van Wijngaarden doch afgemijnd met 1200.-. Koper werd J. T. van Woer- kom, alhier. Ajje ut ming vraogt mok zeige dak altied mit belaangstelling en ok wel mit ver- baozing de rubriek van de gevongde voorwarrepe bekiek. Ik vraog ming dan tellekes of hoe 't mogeluk is, datte minse zomaor de meest uuteenlopende dinge verlieze. Ik heb van ming leve nog nooit iets verlore. Nong jao, een keer mit kaorte een rondje, maor dat is nie echt verlieze, waant dat staot ok nooit in de rubriek Gevongde voorwar repe. Eerluk ezeid bink nie zo te vingde veur verlieze. Daorom hek ok nooit wat om ming pols, waant ajje leest wat de minse an herloosjes en arrembangde verlieze dan vraog je je af of zullie soms vergete hebbe, datter ok nog een sluutinkie an zit. En een 'ïoed. hoe kajje die nong verlieze Toch allenig maor ajje um op hallef zeuve het staon. En dat marrek je toch. Of je mot netuur- luk je kop kwiet weze. Eén ding het ik d'r nog nooit in an etroffe datter iemaand z'n gezich het verlore. En toch hoor je dat nogal us de letste tied. Maor dat gezicht verlieze ebeurt allenig maor in de poletiek en die gevongde voorwarrepe zalle wel in een speciaol blad staon. En wat ming ok aaltied weer verbaost, is datter zoveul diere evongde worde, 't Is soms bie de beeste af. En waor blieve al die beeste As ik een poes of een hongd of een duuf zou vingde, dan hou ik die nie tuus. Dan mot de palisie maor zien wat ze d'r mee doet. Die zal wel naor ut asiel brenge of zo. En wat zou nog ut vreemdste gevong de voorwaarep weze dat zullie ooit op ut pelisiebero ehad hebbe Netuurluk gin haandschoene, waant die ligge d'r bie bosjes. En ok geen hoofddoeoke en hoede, d'r ligt een heule voorraod, uut- zeuke maor. Nee, 't zou beveurbeeld een gebit kanne weze- of een skelet. Dat zou ik best us wille vingde, een skelet. Dan neem ik dat ding op m'n schouwers en dan droeg ik ut naor de pelisie. Reke d'r op dak veul bekieks zou hebbe. Nong het ik dat nermaol ok al, maor mit zo'n ding ongder je arreme netuur luk heulemaol. En dan vraoge de minse je netuurluk van alles. „Hejje Kneliao laote verhongere of „Bijje an 't beeld- houwe eweest Ik zou dat ding nie op ut bero achter laote, ik zou vraoge of ik ut mee naor huus mocht neme. En dan Kneliao laote schrikke, reke d'rop dat dat zou lukke. Maor zoiets zal wel nie veurkomme, Ik blief netuurluk de gewone huustuun en keukedingetjes vingde, die iedereen vindt. Maor 't maogkt ming niks uut, ik vingd ut best Van Goyenlaan 156, teL 5397. Op de Eng. In de nacht van vrijdag op zaterdag raakte de automobilist R. S. uit Baarn uit de flauwe bocht, die zich ter hoogte van perceel Birkstraat 129 be vindt. Nadat hij tegen een boom was gere den, kwam hij op het rijwielpad tot stilstand. S. werd uit de auto geslingerd en bleef op het rijwielpad liggen. Met hoofdwonden en inwendige kneu zingen werd hij naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht. De auto is alleen nog geschikt voor de sloop. Zaterdagnacht, om 3 uur, werden de be woners van de Kerkstraat opgeschrikt door een hevige klap. Het bleek, dat de autobestuurder O. S. uit Amersfoort achter het stuur van zijn Citroën in slaap was gevallen en met volle vaart tegen een boom en ver volgens tegen de geparkeerde Volkswa gen van J. E. V. was gebotst. De Citroën werd onherstelbaar bescha digd. terwijl ook de Volkswagen totaal werd vernield. Wonder boven wonder kwam de be stuurder met de schrik vrij. ONTEIGENING. De burgemeester der gemeente Soest maakte bekend, dat, ter voldoening aan art. 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het koninklijk besluit van 30 no vember 1966, nr. 40, tot aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemene nutte ten behoeve van de verbetering van de weg (Utrecht-) De Bilt-Hoeve laken (Rijkswegenplan 1958, nr. 23). ge deelte tussen km. 84.200 en km. 84.950, met bijkomende werken, in de gemeen te Soest, welk koninklijk besluit is opgenomen in de Nederlandse staats courant van 9 december 1966,, nr. 240, van 2 februari 1967 tot en met 23 februari 1967 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie der gemeente. Soest, 31 januari 1967. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de gemeenterekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienstjaar 1964 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden tot en met 14 februari 1967 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezin_ zijn nedergelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Soest, 31 januari 1967. GEBOREN Carmen Petra, dochter van G. K. Annoff en K. E. Happ. Ringweg 4. Jalanda, dochter van M. Brons en C. P. Sluijter, Saenredamplantsoen 26. Govert, zoon van H. B. Voltman en W. Blonk, Prof. Lorentzlaan 131, Soesterberg. Maria Sophia, dochter van C. A. C. van Doorn en P. Caze- mier, Klein Engendaalweg 3. Aer- nout Diederik Oscar Frank, zoon van C. W. van Rijk en I. Y. E. Meijer, Albert Cuyplaan 33. Theunis Egber- tus Nicolaas. zoon van N. W. van Ful pen en G. C. Hilhorst, Nieuweweg 112. Gerard Willem Peter Adriaan Lam- bertus, zoon van E. van den Brink en A. Koelewijn, Korteweg 15. Robert Jan, zoon van J. Boers er C. W. En gel, Den Blieklaan 52. Gerard Ru- dolph, zoon van W. Tel en T. Rudol- phus, Van Lenneplaan 26. Pauline en H. H. Ebbenhorst, Oude Grachtje 10. Anne Maria, dochter van A. A. Roest Carolyn, dochter van R. C. T. van 't Klooster en T. Stob, Kerkdwarsstr. 18. ONDERTROUWD Johan Jacob Buis, Dr. Mansveltkade 14, Wassenaar en Wendelina Helder, Van Weedestraat 27. Johannes Hendrikus van den Deijs- sel. Torenstraat 18 en Kitty Risje Kok, Korte Brinkweg 41. Antonius Ge- rardus van Wel, Forstmanstraat 22, Utrecht en Geerdina Roelfina Geer- lings, Julianalaan 12. GEHUWD Gijsbertus Gerrit Hol, Postweg 24 en Allegonda Kramer, Post weg 24. Herman Johan de Gooijer, Driehoeksweg 8 en Jeanette van den Broek, Kerkstraat 49. OVERLEDEN Frederika Koning, 31 jaar, gehuwd met C. Goebertus, Pias- weg 4a. Klaas Kooij, 79 jaar, ge huwd met G. J. Boekestein, Kerkpad Z.Z. 43. Jaspert van Schaaik 60 jaar, gehuwd met D. A. Vletter. Steen hoffstraat 12b. Dir H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdiik Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer)

Soester Courant | 1967 | | pagina 5