P.v.d.A. MARCHAL HAARMODE durfine VERKOUDEN ECONOMIEËN EEMLAND Fa. Spijker WAT DOET STIEN 18 EN 19 FEBRUARI IN DEVENTER SOESTERBERG TROS NIET LOS DE WITTE POMPEN aardolieprodukten M. TUSSEN MET RAAD EN D AAD Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 jeunesse GLAMOUR Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Vleesverkoop 55 ct. 65 ct. Soester Turnclub nam deel aan springwedstrijden Bouwde Soester een zwembad of een waterkering ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENHGUWER GERO CASSETTES Go nqqrSP'JKER Medische dienst Voetbal v.v. Soesterberg CHRISTEN DEMOCRATEN UNIE. MR. DR. A.ZEEGERS Jubileumviering S.T.C. ter discussie tijdens kaderbijeenkomst P. Ekel in bestuur van Sportstichting Zeepost Rouw- en Trouw kleding Gratis controleren en afstellen van autoverlichting Prins Carnaval bezocht bingo-middag bejaarden Zonder leden geen Rode Kruis Krabbels van Knelis KOM WASSEN Bil DE JAC, M0URER Volgens een internationaal opinie-onder zoek zijn de Nederlanders op de voet gevolgd door de Duitsers het som berst gestemd over de economische toe komst. Slechts in een paar landen, (bijvoorbeeld Zwitserland) was een meerderheid er van overtuigd dat dit in de komende jaren beter zouden zijn; elders was meer dan de helft, soms tot tegen de tachtig procent, pessimistisch gestemd. Een feit is dat de expansie van de eco nomieën van bijna alle landen terug loopt. Dat is bijvoorbeeld ook in de V.S. het geval. Optimisten putten hoop uit het feit dat desondanks de groei er nog steeds niet uit is. Voor de landen van de E.E.G. gaat nu meespelen dat in de jaren sinds de ver dragen van Rome werden ondertekend, de economie der zes nog veel nauwer in elkaar vervlochten werd dan al het ge val was. Sterker dan te voren gaat dan ook voelbaar worden wat bij de buren gebeurt. In de jaren die voor ons liggen zal dit nog meer gaan gelden, aangezien dan de laatste resten van de douane-barriè res worden geslecht en ook in belas tingtechnisch opzicht vele verschillen moeten verdwijnen die nu nog van in vloed zijn op de handel. Een handel die zich niet alleen bezig houdt met het over de grenzen brengen van produkten, maar vaak ook met een zekere import van inflatie. Duitse aanval De Duitsers menen niet ten onrechte dat een goed deel van hun inflatie uit het buitenland is betrokken. In Bonn hebben de ministers Schiller (S.P.D.) en Strauss (C.S.U.) nu het of fensief geopend om de teruggang in de groei weer wat naar boven om te bui gen. Dat is ook voor de andere landen van belang, want de Bondsrepubliek is het land met het grootste nationale in komen van de zes, een enorme leveran cier en een enorme klant. De regering is er mee begonnen de staatsuitgaven drastisch te beperken, waartoe ook vrij wat mogelijkheden wa ren aangezien door de angst kiezers te verliezen, onder Erhard guller is ge werkt dan eigenlijk verantwoord was. De voornaamste pressiegroep, die het meest bereikte en nu ook de meeste veren zal moeten laten, zijn de boeren. De Duitse regering heeft overigens wel meer gedaan, in een reeks maatregelen die aantonen dat de socialistische in vloed in het kabinet beslist niet te ver waarlozen is. Er zijn krasse maatrege len genomen teneinde te bereiken dat de rentevoet daalt. Bovendien zijn er allerlei begunstigingen voor investerin gen geschapen. OPENBARE VERGADERING OPENBARE VERGADERING Onze dynamische t|jd vraagt durf. Doorbreek de verstarring. Oud-minister SAMKALDEN spreekt. VVU verwachten felle discussies. Doet U ook mee. Kiest bewust. Dinsdag 7 febr, 20 uur. Grote zaal Dinsdag 7 febr. 20 uur. Grote zaal SINASSNIPPERS. Een kombinatie van pit tige chocolade en frisse sinaasappel. 200 gram 75 ct. HAZELNOOT- WALNOOT. Drups met een vulling van hazelnoot-walnoot, een fijne tractatie. Zakje a 200 gram GALETTE. Een koekje met een lichte kokossmaak, deze week nog voordeliger. Zak 250 gr. VROOM DREESMANN De verwachting is dat daardoor onder nemingen weer brood gaan zien in een uitbreiding van hun produktie, even tueel op nieuwe terreinen. Wat dan ook weer een verruiming van de werkge legenheid in zou houden. Een zorg hier bij is dat loonstijgingen het streven van Schiller weer kunnen doorkruisen. Maar de kans is groot dat dit niet gebeurt: de stijging van het aantal werklozen maakt de vakbonden matig in hun eisen. De toestand in Frankrijk en Italië is an ders. Op het moment althans. Wanneer in de andere landen van de E.E.G. de terughoudendheid van de kopers, die al te constateren is. blijft aanhouden, dan importeren die twee landen ook hun portie van de misère. Vandaar dat het voor de andere landen van zoveel be lang is dat de lichtelijk verkouden eco nomieën van de buren gauw genezen. Als met alle besmettelijke ziekten is in ternationale samenwerking geboden. Frankrijk heeft bijvoorbeeld bijzonder veel last gehad van een kapitaalvlucht: in Duitsland met name was veel meer rente te trekken dan thuis. Dat is ook een vorm waarin het ene land de kwaal van het andere kan importeren. Problemen van deze aard zijn een der redenen waarom de ministers van fi nanciën van een aantal landen in Lon den gaan vergaderen. Daarbij is een goed voorteken dat deze ministers over de hele wereld meer en meer zijn gaan zien dat het in aller belang is om alle maal ongeveer de zelfde lijn te volgen en ze hebben het al enige malen gedaan met goede resultaten. En dat is dan tevens een der redenen waarom onder economen de verwachting ■eer gering is dat de hinderlijke reces sies van dit ogenblik de toekomst ook nog lang zullen vergallen. Morgen (zaterdag), te 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van grijze kaarten, ge nummerd van 1 tot 65 en gele kaarten van 1 tot 135. Evenals vorig jaar nam de Soester Turn Club deel aan de springwedstrijden van de Stichtse Turnkring, die in de Sport hal te Amersfoort werden gehouden. Een groep van achttien dames onder lei ding van de heer De Boer, toonde haar prestaties bij het paardspringen. In totaal namen twaalf verenigingen deel, die elk in een toegemeten tijds duur van maximaal tien minuten hun programma afwerkten. De Soester da mes demonstreerden een elftal spron gen in behoorlijk tempo. Hoewel enkele sprongen mislukten (duidelijke planken koorts en soms in mindere mate be heersing van de sprongen) mag deson danks van redelijke prestaties gespro ken worden. De grote ambitie, waarmee door de da mes was gewerkt, was voor de heer De Boer een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. De kwaliteit van de andere deelnemende verenigingen lag evenwel hoger, zodat de S.T.C.-dames buiten de prijzen bleven. Een grotere wedstrijdroutine en een langduriger voorbereiding gaven hier de doorslag. Er waren zelfs deelneemsters, die een perfecte „salto mortale" over het paard maakten, terwijl andere technisch moei lijke sprongen, zoals: wenden, keren en flanken door vele dames werden ge demonstreerd. Mede met het oog op de plannen voor het 40-jarig bestaan van de Soester Turn Club is het noodzakelijk, dat de leden goed en regelmatig oefenen, zodat te gelegener tijd demonstraties (vooral met springnummers) georganiseerd kun nen worden. Heeft een bewoner vart de Sparrenlaan in Soest in zijn tuin een zwembad la ten bouwen of is het inderdaad, zoals hij beweert, een waterkering? Over deze vraag zal de economische politierech ter een beslissing nemen nadat hij zo wel als de officier van Justitie te Utrecht een bezoek aan het bouwsel zullen hebben gebracht. Dinsdagmiddag Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982. Horloger - Juwelier - Optlclën komen zij een kijkje nemen in de tuin van de Soester directeur. De vraag is actueel geworden, omdat een rechercheur van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning vindt, dat het bouwsel een zwem bad is. En aangezien volgens hem het basin meer dan 50.000 gulden heeft gekost, is de eigenaar strafbaar omdat hij geen vergunning had om een zwem bad in zijn tuin aan te leggen. Tijdens de zitting van de economische politierechter, mr. P. J. Klaver, ver klaarde de Soester (41), dat het helemaal geen zwembad is, maar een soort wa terkering. Hij heeft namelijk te kampen met een enorme wateroverlast en om zijn huis droog en bewoonbaar te hou den heeft hij die waterkering gebouwd, SCHRIKSI.AAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Op dezelfde kunstijsbaan In Deventer, waar een jaar geleden Ard Schenk en Kees Verkerk zo'n glorieus wcck-cnd beleefden, zal op 18 en 19 februari een uniek toernooi worden gehouden. Op deze dagen zullen hardrydsters uit verschillende landen elkaar om de wereldtitel voor het damesschaatscn bekampen. Zal onze 28-jarige Stlen Kaiser er In slagen om eindelek de Russische hegemonie te doorbreken? En zal het publiek, dat ongetwijfeld dit Delftse meisje flink zal aanmoedigen, ook goede tyden kunnen noteren voor Carry Gefjssen, onze tweede troef b|J deze wereldkampioenschappen? voor Soest, Soestd|)k en Socst-Zuid. Koster kerk Maria Onbcvl. Ontv. Vredchofstraat 5 - Soestd|jk Telefoon 2327. Stlen Kaiser contra snelle Natasja's Het zal Stien Kaiser niet meevallen om de Russische hegemonie bij het damesschaatsen te doorbreken. De Natasja's hebben de laatste vijftien jaar met straffe hand geregeerd. Alle titels, alle records, alle roem was voor deze struise sowjet-meisjes, die bij hun voorbereiding op de grote toernooien geen enkele sociale belemmering in de weg werd gelegd. En dat kan Stlen Kaiser niet zeggen. De schaatsbond wilde aanvankelijk geen geld in haar steken. Men vond haar te oud Nu is zij van topklasse en de enige hardrijdster, waar de Russinnen straks rekening mee moeten houden. Maar al is Stientje al twee maal om hangen met de bronzen medaille, zij is niet de enige belofte. De Amster damse Carry Geijssen heeft zich ont wikkeld tot een voortreffelijke wed strijdrijdster en ook Elly Brom en Willy Burgmeyer komen steeds snel ler vooruit op de smalle ijzers. Rijpere jeugd. Het moge waar zijn dat aan de jeugd de toekomst is, maar bij het dames- schaatsen worden de topprestaties meestal rondom het dertigste levens jaar geleverd. Sterke Russinnen als Valentina Stenina, Lidia Skoblikova en de zo tragisch ver moorde Inga Voronina bereikten pas achter in de twintig de top. Maar evenals bij de mannen zal ook bij het damesschaatsen deze tendens niet van blijvende aard zijn. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat jongere meisjes de weg naar de top straks sneller zullen afleggen. Deze doorbraak van de jeugd is bij het hardrijden voor dames nu nog niet bereikt. De rijpere jeugd zal straks in Deventer de titels vergaren. De dames-hardrijderij staat nog in de kinderschoenen. Bij de mannen is de suprematie van de kleine groep on mogelijk geworden door de felle con currentie en het plotseling opkomen van jonge talenten (bijvoorbaald Ver kerk). In de vijftiger jaren was dat nog anders. Toen was de Noor Hjal- mar Andersen jaren achtereen opper machtig. Bij de dames bestaat een dergelijke ongelijke krachtsverhouding nog steeds. Vermoedelijk zullen de Russische da mes ook in Deventer weer aan het langste eind trekken. De Noorse, Zweedse en Finse hardrijdsters vormen voor de sowjet-meisjes geen bedrei ging. Alleen de onberekenbare Stien Kaiser, die het vorig jaar al goed bleek voor een derde plaats, kan nog roet in het kaviaar gooien. Stien verkeert deze winter in een uit stekende vorm, zoals zij onder meer bij de wedstrijden om de landstitel duidelijk heeft aangetoond. En voor eigen publiek zou zij natuurlijk graag een sprong naar de top wagen. Zij is er ambitieus genoeg voor. Maar een derde plaats zou al een enor me prestatie zijn. Onze vrouwelijke schaatsers zijn immers nog niet ge ëmancipeerd. Onze schaatsbond had tot dusver veel meer geld voor de man nelijke dan voor de vrouwelijke cracks over. Talentvolle meisjes kregen te weinig kans om hun kwaliteiten te ontwikkelen. Dat Stien Kaiser desondanks toch tot opmerkelijke prestaties kwam, tekent haar grote kwaliteiten. Zij is wat men noemt een „keiharde". Het feit dat er op het budget van de dameskeurploeg zo beknibbeld werd, prikkelde haar juist om het beste te geven. Haar weerstandsvermogen groeide als het ware door de verbittering. „En met een norse Kaiser moet iedere tegenstander rekening houden" zegt coach Piet Zwa nenburg. ZILMETA ZILDURO ZILVIUM Ook los verkrijgbaar. TEL.2982 S0E5TERBERGSESTR 26 Dokter A. Th. M. Splinter, Amersfoort - sestraat 3. Soesterberg, tel. 03463-14332, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoom, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. De A-junioren hebben een 3-1 neder laag tegen C.D N. A geleden de a as piranten speelden gelijk (1-1) tegen Zeist a. De c aspiranten wonnen met 3-1 van Jonathan op eigen terrein de d aspi ranten boekten een prachtige 5-0 zege op Jonathan e. Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Ook de verwarring rondom de T.R.O.S. is de laatste weken toegenomen door verschillende onthullende publicaties. Deze nieuwe omroepvereniging wilde niet met de V.R.O. en de R.T.N. mee doen maar neutraal blijven. Maar juist deze neutraliteit wordt in twijfel getrokken. Het blijkt dat de T.R.O.S. zeer nauwe banden onderhoudt met een groot ochtendblad, dat wel degelijk politiek bedrijft. Dat de omroepster van de T.R.O.S. se cretaresse is van de hoofdredacteur van dat dagblad is nog daar aan toe, maar de boekhouder blijkt op de ad vertentieafdeling van bedoeld dagblad te werken, dat ook een redacteur aan T.R.O.S.kompas heeft afgestaan. Als men een uur na de uitzendingen van de T.R.O.S. deze omroepvereniging op belt, hoort men „Hallo, met de Tele graaf" Commentaar van De Tijd„Vermake lijk dat de T.R.O.S. - als pionier van de openheid - zich als een echte zuil tegen haar zusters verdedigt. De vrij- heidsstrijderg lopen elkaar vechtend on der de voet." C.D.U. WOENSDAGAVOND 8 FEBRUARI - 8 UUR BIJEENKOMST ZAAL RESTAURANT SOESTER NATUURBAD. SPREKER zo verklaarde hij. Hij verzuimde even wel niet eraan toe te voegen, dat het te zijner tijd wel zal kunnen worden opgenomen in het bouwplan van een zwembad. Wie er in deze kwestie gelijk heeft, de directeur of de rechercheur, gaat de. economische politierechter en de offi cier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo, dus volgende week dinsdag uitmaken. De belangrijkste datum in het program ma van de Soester Turn Club van de maand februari is dinsdag de 21ste. Dan komt het algemeen bestuur om acht uur 's avonds bijeen in hotel De Kleine Witte met alle twaalf commissies: de propaganda-, technische, redactie-, fi nanciële-, kas-controle-, kleding-, jubi leum-, materiaalcommissie, de contribu- tiedienst en de technische leiding. Het bestuur rekent bovendien op de aanwe zigheid van verdere kaderleden als voorturners, klasse-afgevaardigden, con tributie-ophalers enz. Het is namelijk de bedoeling, dat allen die op enigerlei wijze een functie in de vereniging bekleden bij elkaar komen om eens over de gang van zaken van gedachten te wisselen en een beter in- Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. zicht te krijgen in de onderlinge taak verdeling. Het bestuur streeft daarbij deels naar vereenvoudiging van de werkzaamheden, deels naar spreiding daarvan, opdat zoveel mogelijk mensen bij het verenigingswerk worden betrok ken. Dan pas kan er sprake zijn van meer activiteit, die minder tijd rooft van enkelen en verantwoordelijkheid geeft aan velen. Door een moderne aanpak van de pro blemen zal de interne communicatie worden verbeterd en de algehele bin ding worden versterkt. „Verankerd in een organisatorische opbouw, die past in de tijd, zullen we in de toekomst van de Soester Turn Club met minder zorg tegemoet kunnen treden" aldus het bestuur in het maandblad van de vereniging, „De Sjringbok". Tijdens de ze kaderbijeenkomst zal het bestuur onder meer de jubileumviering in 1968 ter discussie stellen. De vereniging noteerde in de afgelopen maand zestien nieuwe leden. De secretaris van de Soester Turn Club, de heer P. Ekel, werd onlangs door het College van Burgemeester en Wethou ders uitgenodigd voor vier jaar zitting te nemen in het bestuur van de Stich ting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport „Soest". De heer Ekel heeft deze uitnodiging aangenomen. Zijn deelna me aan het werk van de plaatselijke overkoepeling kan voor de Soester Turn Club - mede in het licht van het 40- jarig bestaan volgend jaar - van belang zijn. Het bestuur van de Sportstichting is thans als volgt samengesteld: voorzitter K. de Haan; leden dagelijks bestuur: C C. v. d. Berg, lid gemeenteraad, H. A. Butzelaar; Leden: R. Blok, J. P. G. F. Corsmit, P. Ekel, J. Elderman. M. A. Kolthof-van Belois, P. C. Pieren, lid ge meenteraad. A. A. H. Preusser, M. J. M. Smit, C. G. Schuuring-Van Goor; F. Timmer; Secretaris: Th. M. Peet, p/a Raadhuis: Adviseurs: H. J. van derDus- sen, direkteur gemeentewerken. J. Kui pers. arts. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Belgrano" 8 febr. Australië: ms „Orsova" 10 febr. Brazilië: ms „Sauzon" 6 febr. en ms ..Cap Palmas" 8 febr. Canada: ms „Beaverash" 10 febr. Chili: ms „Pericles" 7 febr. Indonesië: ms „Victoria" 8 febr. Ned. Antillen: ms „Adonis" 8 febr. Nieuw-Zeeland: ms „G. D. Kennedy" 6 februari. Suriname: ms „Oranje Nassau" 8 febr. Verenigde Staten van Amerika: ms „American Rover" 5 febr., ms „Soest- dijk" 8 febr. en ms „American" Racer 10 febr. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Good Hope Castle" 5 febr. en ms „Ja gersfontein" 7 febr. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Laanstraat 55 - Baaro Telefoon 2783. De A.N.W.B. komt met zijn Verlich tingsactie op dinsdag 7 februari a.s. in Soest. Gedurende één week zullen automobilisten uit Soest de verlichting van hun personenauto gratis kunnen laten controleren en de koplampen kunnen laten afstellen. Soest is één van de circa 30 plaat sen, die in het kader van de A.N.W.B.- Verlichtingsactie 1966-1967 wordt be zocht. Deze actie, die voor de derde achtereenvolgende maal wordt gehou den, heeft ten doel bij automobilisten meer aandacht te vragen voor het be lang van een goede voertuigverlichting. Tijdens de eerste zestien weken van deze actie werden ruim 38.000 auto's onderzocht. Van i.ieer dan 33.000 auto's moesten de koplampen worden afgesteld bij ruim 10.000 werden bo vendien gebreken aan andere verlich- tingspunten geconstateerd. De A.N.W.B. voert zijn actie met drie equipes, die elk uit drie Wegenwach ten en twee specialisten van de Tech- nodienst bestaan. Deze equipes be schikken naast de nodige voertuigen over een tent waarin een waterpas- vloer is aangebracht en waarin met speciale apparatuur de koplampen wor den afgesteld. Verder worden de an dere verlichtingspunten, zoals stop en achterlichten, stadslichten en cligno- teurs op hun juiste werking gecontro leerd. Het Verlichtingscontrolestation wordt ln Soest opgesteld op het parkeerter rein van het busstation aan de Soes terbergsestraat. Dit controlestation is in bedrijf van 7 februari t.m. 11 fe bruari en is geopend van dinsdag t.m. vrijdag van 11.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Het R.K. Charitatief Centrum, afdeling bejaardenzorg, heeft de bejaarden, die in groten getale aanwezig waren, een gezellige middag bezorgd. Na de opening door mevrouw Van Dijck, werd eerst koffie met gebak geserveerd, waarna bingo werd gespeeld, waarvoor tachtig prijzen beschikbaar waren ge steld. Na dit spannende spel kwam Prins Car naval met zijn adjudanten binnen onder muzikale begeleiding van de heer Kui pers. Toen Prins Carnaval in een dansje voorging, kreeg hij navolging en toen bleek, dat de oudjes nog goed ter been zijn, want ze waren niet van de dans vloer weg te krijgen. Dit Carnavalsbezoek zal de bejaarden lang in herinnering blijven, daar ze bij zonder hebben genoten. Alom weerklonk „Daar blijft een mens jong bij." Na dit gezellige intermezzo werden Prins Carnaval en zijn gevolg, met muziek uitgeleide gedaan. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft veertien grote en ruim veertig kleinere taken. Wie heeft nooit gehoord van de Bloedtransfusiedienst, de boottochten voor chronische patiënten met de „Hen- ri Dunant", het welfarewerk, de hulp colonnes, etc.? Iedereen in Nederland heeft wel eens rechtstreeks of zijdelings met het Rode Kruis te maken gehad. Mag het Rode Kruis daarom niet ver wachten dat ook u lid bent? Dit jaar bestaat het Nederlandsche Roo de Kruis 100 jaar. Zij hoopt te kunnen zeggen dan door 1 miljoen leden te wor den gedragen. De afdeling Soest-Soesterberg bestaat 25 jaar en heeft zich ter gelegenheid hier van als doel gesteld een belangrijke bij drage in die 1 miljoen te leveren. Op de avond van 8 februari zullen me dewerkers de bewoners bezoeken in de wijken waar het Rode Kruis nog weinig leden heeft met de vraag: „Bent u al lid? Zo niet, wordt het dan!" U kunt zich ook opgeven telefonisch of schriftelijk bij het secretariaat, Braamweg 58, tel. 5631. VOGELVUIL. - Hoe kan ik vogelvuil van tentdoek verwijderen Antwoord U kunt het vogelvuil wel licht verwijderen door het tentdoek af te borstelen met verdunde ammonia. Pas op voor uitbijten. Goed naspoelen. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak best weet dat iemand die alsmaar brandjes sticht een pieroroaon is, of een pieromlen ast een vrouw is. Maor hoe een kérel heet, die d'r aordug- heid in het om oto- mebiele te plukke deur d'r alsmaor din- ge of en uut te haole, dat zouk nie wete. Das een raoriteit en dat doet zo'n kérel netuurluk nie as z'n vak. Hle noemt zijn eigen netuurluk otoriteit. Affing, dat mottie allemaol zelluf we te. Wat ik weet is dat de tieje wel veaanderd binne. Vruger jatte ze op de Eng aaltled knolle en koreblomme, maor noeng alles gemechaoniseerd is worre d'r van otomebiele wieldoppe, ringe van koplaampe, spiegels en radio's en an tennes estole. Volleges ming is ut een leerling otomebieledief, die nog steeds gin hele mag stele. Meschien doetie ut om een kant-en- klaor waoge bie mekaor te spaore. Meschien doettie ut wel omdattie pas etrouwd is en nog gin spulle enoeg het om ut huus in te richte. Een paor otospiegeis an de muur, een otoradio op ut dreswaor, een paor sierringe om wieldoppe en hie het een meraokels mooie asbak. Dan ziet ut d'r bie um tuus uut om deur een ringetje te haole. 't Is wel duudeluk, dat de daoders slimme jonges binne, die goed uut d'r luu (wiel)doppe kieke. 't Binne zo ezeid gin dieve in de dop. Zullie ken- ne best d'r eige boontjes doppe, al binne ut dan nie bepaold gezongde boontjes. Maor goed, zullie kenne net zo goed as wullie ut spreekwoord, dat boontje om z'n loontje komp en vroeg of laot lope zullie toch teuge de lamp. Uut deurgaons betrouwbaore bron, zo- as dat offisjeel heet, hek vemome, dat de gemeente de straote op de Eng aan- dere naome wil geve. Zoiets as Dop- weg, Spiegelweg, Radioweg en Anten- neweg. Ringweg kan nie meer, waant die hebbe wullie al jaore. De gemeente houdt d'r nog één in re serve. Toevallug kenk die naom en meschien makkum nie verklappe, maor de bordjes binne toch al klaor dus ut geeft niks. De naom otoweg houwe zullie in reserve veur 't gevaal d'r een heule oto estole wordt. Maor wullie zitte mit de naorugheid, die otomaon die gaot maor deur, sao- me mit z'n kellegao, die zal wel zoiets as otomaot hete. En zullie binne aaltied zo weg, zullie binne zo ezeid merao kels oto-mebiel. En zullie gaon slim te warrek. Ajje 't ming vroagt gebruuke zullie een automobi-list. Ut beroerde veur de pelisie is, dat zullie nog nooit d'rluu otogram affer elaote hebbe. Meschien kenne zullie wel nie schrieve, maor vingerafdrukke binne ok zeer welkom. Of zullie ok aparte klere draoge weet ik nie. Maor ik denk wel, dat zullie in plaots van een dop-hoed een oto-pet draoge. Wullie kenne d'r noeng wel een gein tje van maoke. maor daor schiete wullie niks mee op. De pelisie trou- wes ok nie. Die zou best wille wete, wie d'r pas eleje tuus ekomme is mit een otoradio en spiegels en wieldoppe en sierringe. Maor zoas zo vaok ligt ok in dit geval de daoder nog steeds op ut (oto)karrekhof. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. model Langestr. 26 - Tel. 03490-4055 AMERSFOORT In het dagblad „De Tijd" stond dezer dagen een ingezonden mededeling van een gehuwde vrouw, die het duel Den Uyl-Schmelzer voor de televisie had gevolgd. Zij schreef dat zij meneer Den Uyl een veel aardiger man vond dan meneer Schmelzer, dus op eerst genoemde zou stemmen. Wij keken er wel van op. want me.-_or Schmelzer heeft nog altijd een aardige haardos, terwijl meneer Den Uyl al behoorlijk kaal begint te worden. Den Uyl schijnt ook over meer „seks" te beschikken dan drs. Schmelzer. Het damesblad Eva hield een enquête onder haar vrouwelijke lezers en daar uit bleek dat Den Uyl en A.R.-lijst- trekker Biesheuvel bij de vrouwelijke kiezers het meest getapt zijn. Zouden op 15 februari alleen de vrou wen stemmen dan zou de P.v.d.A. en A.R. grote stemmenwinst behalen, ter wijl de K.V.P. vier zetels zou ver liezen. Ook V.V.D.'er Toxopeus blijkt over weinig glamour te beschikken, want de vrouwen zetten zijn partij op een verlies van drie zetels. i

Soester Courant | 1967 | | pagina 3