P.v.d.A. EEMLAND HOE STEMDE SOEST IN 1963 EN IN 1966 FOTO SWAGER SOESTERBERG Heordenneg 23 GE Officiële D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Ned. Christen Vrouwenbond Soestdijk N.C.V.B. Soest-Zuid „The Red Stars" In onze collectie BRILMONTUREN I a. D. F. VOIGT wu C. H. Nieland (78) (ere-lid brandweer) ter aarde besteld Hond verwondde voorbijgangers Uitgebreid programma van Soester Politie Sport Vereniging Eiermarkt Jon?e bromfiets- en fietsendief S.V.V.-Volleybal Wegens vakantie is onze zaak gesloten van 13 tot en met 23 februari. P. J. Bergman na 20 jaar uit de redaktie van het S.P.S.V.-Nieuws Drie in Soesterberg gelegerde militairen in verkeer gedood Oecumenisch avondgebed Geslaagd Uitvoering door „Utile Dulci' Zaterdagmiddagvoetbal Soesterberg verloor met 2-3 van Advendo Missie in Nederland Soester Natuurbad Nivon geeft avond met lichtbeelden over India B.D.C. handbal Vracht-Taxi Burgerlijke stand syin«cr Drankwet Bekendmaking Uitoefening kiesrecht door personen, die in dienstbetrekking zijn Klaar terwij! u wacht BEVEROL SMEERSTATION Stemming voor Tweede Kamer Ruimtelijke Ordening de pu- zon- ver- agge- ieren. be- vóór 9 Februari a.s. zal het veertig jaar ge leden zijn dat onze afdeling werd opge richt. De op deze datum te houden jaarver gadering zal dan ook een bijzonder fees telijke zijn. Mevr. Wesseling-Lengkeek, voordrachts- kustenares te Den Haag zal voor ons optreden, bovendien wordt een deel der avond door enkele leden verzorgd. Niet leden, die deze avond als gast wil len bijwonen, zijn van harte welkom. De avond wordt gehouden in het Wijk centrum Middelwijk. Talmalaan hoek P. de Hoochlaan en vangt aan te 8 uur. gekozen. De jaarvergadering van de N.C.V.B. Soest-Zuid wordt gehouden donderdag 9 februari in „De Rank". Aanvang kwart vóór acht. Verdiende overwinning van de junioren. MIDLAND B-RED STARS A 17-31 Afgelopen zaterdagavond begonnen de junioren van „Red Stars" aan hun tweede competitiegedeelte. Er werd ge speeld in de Beatrixhal te Utrecht te gen het zeer laag genoteerde Midland. Het lag dan ook in de lijn der ver wachtingen dat Red Stars deze wed strijd zonder te veel krachtsinspanning zou winnen. Het was tevens een bij zonder goede gelegenheid om enkele nieuwe krachten mee te laten spelen. Al in de eerste minuut nam Red Stars de leiding met 2-8. Ondanks het feit dat Midland een leng tevoordeel had. wisten zij hiervan niet te profiteren, mede door goed samen spel van Red Stars. Red Stars liep ge leidelijk uit en bouwde in de eerste helft een voorsprong op van 17-6. In de tweede helft kreeg Midland ge legenheid om terug te komen, waarvan ze ook gedeeltelijk profiteerde. Red Stars bleef echter ook scoren en wist er nog 14 punten bij te halen, hetgeen ruim voldoende was voor de overwin ning. Bijzonder goed op schot in deze wedstrijd was John Woerdeman, die 18 van de 31 punten op zijn naam bracht. Verder maakten voor Red Stars doel punten Allan Harris 4, Gerrv v. Del- den 4, Nico v. d. Berg 3, en Plet v. d. Bul 2. Woensdagavond a.s. speelt het junioren- team weer en wel in de Amersfoortse Sporthal, om 19.00 uur. De tegenstan der is Taveno-B uit Utrecht. Beide teams zijn kandidaat voor de kam pioenstitel, zodat er zeer hard gevoch ten zal moeten worden voor de over winning. Beide teams hebben reeds tweemaal tegen elkaar gespeeld en ieder heeft één wedstrijd gewonnen. Opstelling van Red Stars A is: Allan Haris. John Woerdeman, Bart Jansen, Schippers, Hary Versluys en Wim Jan sen Schippers. Wisselspelers zijn Nico van de Berg en William Chang. Eveneens woensdagavond speelt het he renteam van Red Stars, ook in Amers foort. Aanvangstijd 21.20 uur. De tegenstander is het Utrechtse U.V.V. Ongetweijfeld zullen de heren deze wedstrijd in winst om kunnen zetten. Opstelling: Rudi Blok. John Bleyenberg, Rinus Valk, Bert Majoor en Peter Quasten. ls er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier OPENBARE VERGADERING OPENBARE VERGADERING Onze dynamische tüd vraagt durf. Doorbreek de verstarring. Oud-minister SAMKALDEN spreekt. verwachten felle discussies. Doet U ook mee. Kiest bewust. Dinsdag 7 febr. 20 uur. Grote zaal Dinsdag 7 febr. 20 uur. Grote zaal Op de Noorderbegraafplaats is maandag middag het stoffelijk overschot ter aar de besteld van de heer G. H. Nieland, die vorige week op de leeftijd van 78 jaar in een rusthuis te Laren is over leden. De heer Nieland was in leven erelid van de Soester vrijwillige brand weer. Een deputatie van het korps en de vereniging waren aanwezig bij de begrafenis, terwijl een bloemstuk van de brandweer de baar dekte. Met de heer Nieland is één van de men sen van het eerste uur van de vrijwillige brandweer in onze gemeente heengegaan. Reeds in 1923, gelijk met de oprichting, waaraan hij ook belangrijke medewer king verleende, werd hij lid. Hij was in de jaren twintig één van de mensen, die de stoot gaf tot de oprichting van de brandweer, waarin wijlen dokter P. G. de Vos het grootste aandeel had. In die jaren braken in de gemeente re gelmatige grote branden uit. Daardoor was het vrijwel niet meer mogelijk om brandbare objecten te verzekeren, zoals bijvoorbeeld huizen met rieten daken. Ook dokter de Vos bezat een huis met rieten dak, dat hij moeilijk kon verzeke ren. Zo ontstond de gedachte, dat een brandweerkorps moest worden opgericht. De. overledene is meer dan dertig jaar penningmeester geweest in 1962 nam hij als zodanig afscheid. Drie jaar daarvoor had hij afscheid genomen als actief brandweerman. Voor zijn vele verdien sten voor de brandweer werd hem het ere-lidmaatschap verleend. Hij verliet de brandweer als brandmeester. De heer Nieland was drager van het Zilveren Kruis van de Koninklijke Ne derlandse Brandweer Vereniging. Vrijdagmiddag is een aantal mensen het slachtoffer geworden van een bij het woonwagenkamp aan de Birkstraat los lopende hond. De eigenaar van het beest had het aan een wagen vastgebonden, maar dit bleek niet afdoende te zijn, want de hond wist zich na verloop van tijd los te rukken en z'n baas was toen niet aanwezig. Een 14-jarige jongen uit Soest werd in zijn benen gebeten. Hij werd door de Amersfoortse G.G. en G.D. behandeld. Mevrouw T. uit Soestduinen werd even eens door de hond aangevallen, waar door haar kleding beschadigd werd. De 12-jarige jongen F. D. kreeg beten in één van zijn benen en ook zijn kleding liep schade op. Tenslotte werd nog een onbekend gebleven jongeman door een juist passerende automobilist naar de G.G. en G.D. gebracht om behandeld te worden aan de verwondingen, die de hond hem had toegebracht. De Soester Politie Sportvereniging staat weer een druk seizoen te wachten. Het bestuur is reeds druk bezig met het treffen van voorbereidingen voor de op het programma staande aktiviteiten. Afgezien van enkele bijeenkomsten uit sluitend voor de leden, zijn er diverse aktiviteiten in groter verband. In de maand februari wordt voor de tweede keer de monster-klaverjasdrive gehouden met als inzet de Practicum- wisselbeker, die thans in handen is van de Sportvereniging der Koninklijke Ma rechaussee District Utrecht. In maart treedt de S.P.S.V. op als gastheer voor de jaarvergadering van het district West van de Nederlandse Politie Sport Bond. In maart wordt tevens voor de tweede keer in successie het nationale schaak toernooi gehouden. De voorlopige datum hiervoor is 30 maart. Na het succes van vorig jaar is het bestuur optimistisch gestemd over de resultaten van het ko mende toernooi. In mei staan de jaarlijkse voetbaldag (16 mei) voor de Soester schooljeugd en het traditionele volleybaltoernooi op het programma. Beide evenementen mo gen zich steeds in een grote belang stelling verheugen. Vermoedelijk 2 juni gaat de Soester Politie Sport Vereniging een dag op stap met de dames. In juni of juli heeft de vereniging de organisatie van de nationale zwemkampioenschap- pen van de Nederlandse Politie Sport Bond. Morgen over 8 dagen gaan wij weer ter stembus en het lijkt ons niet onaardig thans reeds de uitslagen van de drie laatst gehouden verkiezingen te vermel den. Ter verduidelijking wijzen wij erop dat de Staatkundig Ger. Partij bij de gemeen teraadsverkiezing in 1966 in Soest niet met een lijst is uitgekomen. Ook waren er geen „Overige partijen" bij deze ver kiezing. Tweede Kamer 1963 Prov. Staten 1966 Gemeenteraad 1966 K.V.P. 4742 4789 4525 P.v.d.A. 3372 2866 2770 V.V.D. 2588 2764 2856 A.R. 1899 C.H.U. 3801 3431 1304 Boerenpartij 373 1550 2460 P.S.P. 415 641 526 C.P.N. 132 136 129 Staatk. Ger. Partij 281 277 C.D.U. 8 208 365 Overige partijen 357 191 Totaal 15.471 17.223 17.062 Op de eiermarkt werden aangevoerd 45.000 hoendereieren van 11,25 tot 12,25. Middenprijs 11,75, prijs per kg 1,90. Donderdagmiddag hield de politie in Soest een bromfietser aan, die op een bromfiets reed zonder het vereiste ver zekeringsplaatje. Bij nader onderzoek bleek, dat hij. de 14-jarige A. E. uit Amersfoort, de brom fiets gestolen te hebben. De jongeman verklaarde verder, dat hij nog meerde re bromfietsen en een fiets had gesto len in samenwerking met zijn vriend R. M., eveneens uit Amersfoort. De jongen is 2an de jolitie in Amers foort overgegeven. In tegenstelling tot het herenteam dat spelen moest, wisten de drie dames teams, die afgelopen week ook moesten spelen, hun wedstrijden in winst om te zetten. Het eerste damesteam keerde op het goede pad terug door de dames van B D.C. uit Apeldoorn met een 3-0 ne derlaag naar huis te sturen. In het bij zonder in de eerste set heeft het er om gespannen wie aan het langste eind zou trekken. Na een half uur spelen waren onze plaatsgenoten het geluk kigst door de set met 18-16 op hun naam te brengen. Ook in de tweede set deden beide teams niet voor elkaar on der en de S.V.V.-dames wisten eerst na een spannende strijd de winst voor zich op te eisen, in tegenstelling tot de der de set die een royale en vlotte over winning bracht. Het tweede damesteam wist na een reeks nederlagen het tweede team van V.V.A. met 2-1 te kloppen, zodat zij enige kostbare punten in de wacht sleepten. De eerste en tweede set lever den overwinningen op voor de S.V.V.- dames. terwijl de Amersfoortse dames de derde set voor zich opeisten. Tegen Spirit 4 wisten de dames van het vierde team met 2-1 te winnen. Hier waren de eerste en derde set voor de da dames uit Soest en de tweede voor de Spirit-dames. Het derde herenteam van de rood-wit- ten moest met 2-1 in Wilhelmina 3 zijn meerdere erkennen. De eerste en derde set gingen verloren en de tweede werd in winst omgezet, zodat zij toch nog een puntje mee naar Soest mochten ne men. Voor donderdag staan voor de S.V.V.- teams de volgende wedstrijden op het programma: Spirit-S.V.V. (meisjes). V.V.A. 3- S.V.V. 3 (dames). S.V.V. I-Spirit 3 (heren). L.E.A.-S..V. 3 (heren). Vrijdag, 10 februari speelt het eerste damesteam in de Expohal te Hilver sum tegen koploopster G.V.C. Burgemeester Grothestraat 45 Telefoon 3917. Brigadier P. J. Bergman stond in 1947 aan de wieg van het S.P.S.V.-nieuws, het blad van de Soester Politie Sport Vereniging, dat maandelijks verschijnt. Sindsdien heeft hij zijn medewerking verleend aan de totstandkoming van elk maandblad. Thans echter heeft hij ge meend zijn funktie van eindredakteur en lid van de redaktiecommissie te moe ten neerleggen en deze taak over te dragen aan een jonge kracht. In een afscheidswoord spreekt de heer Bergman de wens uit, dat het S.P.S.V.- Nieuws nog vele jaren een onmisbare schakel in de vereniging zal mogen blij ven, ten einde de band tussen S.P.S.V. en leden en donateurs te bestendigen en zo mogelijk nog hechter te maken. In het laatst verschenen maandblad wordt de heer Bergman voor zijn werk aan het blad dank gebracht. „Gedurende bijna 20 jaar had de heer Bergman een grote vinger in de pap bij het iedere maand weer gereedmaken van kopij en wat daarmee gepaard gaat. Voor een leek lijkt het een niet al te moeilijke taak. Maar weest u ervan overtuigd, dat het veelal hoofdbrekens kost vol doende kopij (en uiteraard leesbare) bij een te garen. Het kan mede als de ver dienste van de heer Bergman worden beschouwd, dat het S.P.S.V.-Nieuws is geworden tot wat het thans is. Namens de S.P.S.V. hartelijk dank voor uw werk", zo besluit het dankwoord. Drie dienstplichtige militairen, als mess bedienden gelegerd in het „Kamp van Zeist" in Soesterberg, dat deel uitmaakt van het Commando Depot Materieel Luchtmacht, zijn maandagmorgen om streeks half twaalf op rijksweg 22 te Utrecht om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 19-jarige H. J. J. van den Bergh uit Rotterdam, J. P. Ammerlaan uit Den Haag en de 22-ja- rige J. W. Windhorst uit Schiedam. Voor het leven van de 22-jarige gehuw de militair J. A. Langenberg uit Rotter dam wordt gevreesd. De militairen werkten in de keuken van het „Kamp van Zeist" in Soesterberg. Hun dienst had 's morgens om half elf moeten beginnen. Omdat zij daardoor al te laat waren, wordt vermoed dat soldaat Langenberg als bestuurder te hard gereden heeft. Hij is de macht over het stuur verloren. De volkswagen botste tegen een geheel op de vluchtstrook staande oplegger, die met betonnen bouwpanelen was ge laden. De stoffelijke overschotten van de twee op de achterbank van de totaal ver nielde personenauto werden niet ter plaatse geborgen. De volkswagen werd versleept naar een in de nabijheid van de plaats van het ongeluk, tussen het verkeersplein De Berenkuil en het D.O.S.-stadion, gelegen marechaussee kazerne en daar opengezaagd. In tegenstelling tot eerdere publicaties delen wij mede, dat het Oecumenisch Avondgebed op donderdag a.s. niet in de kerk van de TI. Familie in de St. Willi- brordusstraat wordt gehouden, maar in de Oude Kerk aan de Torenstraat. Deze interkerkelijke gebedsdienst wordt voorlopig alleen in de Oude Kerk gehou den, terwijl de voorgangers van ver schillende kerken de leiding zullen heb ben. De aanvang is om kwart over zeven- Voor het rijbewijs B.E. zijn geslaagd de dames en heren M. E. D. Haverkamp- Behrens, H. T. Wouters, S. de Vries, H. den Hartog, S. van Woudenberg-Ham stra, G. Keizer, J. G. G. Kok en S. Tuenter. Zij ontvingen hun opleiding bij Rij school „De Witte Pompen", Steenhoff- straat 25, Soest. Verder dient men bij de uitslagen van de verkiezing op 15 februari er wel re kening mede te houden, dat het aantal kiezers in 1963 (Tweede Kamer) 16843 bedroeg, doch in 1966 (Prov. Staten) 18.931 en bij de laatste verkiezing (Ge meenteraad) 19.039, dus moet in feite iedere partij in verhouding tot 1963 vooruit gaan. Het verschil in deze cijfers met de to taalcijfers van bovenstaand staatje is dus ontstaan door het aantal ongeldige en blanco stemmen alsmede dc niet opgekomen kiezers. In 1963 was dat dus 1372 (Tweede Ka mer) in 1966 (Prov. Staten) 1708 en in 1966 (Gemeenteraad) 1977. Deze aantallen zijn behoorlijk hoog, doch wij moeten veronderstellen, dat de opkomst op 15 februari wel groter zal zijn. De gemeente Soest zal met haar onge veer 19.000 stemmen weinig invloed kunnen uieoefenen op de uitslag in ge heel Nederland. Het is trouwens de vraag welke uitslag, uit welke hoek ook, met een deelname van 20 partijen van invloed kan zijn op grote veranderingen in de huidige ver houding. Het zal wel ongeveer bij het oude blij ven. Er zal niet veel veranderen en een verschuiving van enige zetels van de ene partij naar de andere partij speelt geen rol. Geen enkele partij zal de ab solute meerderheid behalen. Laten we alleen maar hopen, dat, welke partijen ook in een nieuw kabinet gaan samertwerken, met gezond verstand en met volle overtuiging zal worden sa men gewerkt en ons land en bevolking zal gaan dienen is goed zonder rem mende partijpolitiek, ook van de oppo sitie. Een eerste vereiste is, onze economie weer gezond te maken, opdat het spook van de werkeloosheid teruggedrongen wordt en laten we daarom aan de nieu we regering geen eisen stellen, die niet direkt uitvoerbaar zijn. Allereerst zal getracht moeten worden Nederland weer stevig in het zadel te brengen. Dat is het voornaamste, opdat een ieder zijn brood kan verdienen en dat wij voor verdere inflatie gespaard zullen blijven, want dat zou een ramp betekenen. Waar naar onze overtuiging deze ver kiezingen wel van belang voor zijn is, dat welke partijen ook in de regering komen, zij weten wat er van hun ver langd wordt. parijen ook in een nieuw kabinet gaan Ter verduidelijking wijzen wij erop dat Soesterberg - Voor 't front van de groep Noord had donderdagmiddag in een ga rage van het Kamp van Zeist door commodore J. L. Bosch de plechtige uitreiking plaats van de trofee ,,'t Zil veren Stuur" voor veilig beheer van het materieel en voor veilig beheer op de weg aan de groep Noord. In zijn toespraak memoreerde de Commodore die commandant vervoer van de Ko ninklijke Luchtmacht is, dat dezelfde groep van vorige keer weer de trofee heeft gewonnen. De ongelukken op de weg nemen geweldig toe en dat stemt ons tot nadenken. Toch zijn de onge lukken met onze wagens aldus spreker, met 16 procent gedaald. Maar wij zijn er nog niet. Opletten is de hoofdzaak. Daarbij moet het materieel goed zijn en dat heeft de luchtmacht. Laat u niet misleiden door te snel te rijden. U moet allemaal de verkeersregels ken nen en uw wagen laten controleren voordat U weg rijdt. U hebt slip- en E.H.B.O.-cursussen gehad, zodat U op alles voorbereid bent. Na de uitreiking aan de commandant van groep Noord, majoor A. Berg, dankte deze de com modore voor de uitreiking. Onder regie van Wout Bakkenes speelt de plaatselijke toneelvereniging „Utile Dulci" vrijdagavond 10 februari het boeiende toneelspel van Philip King „Zware beschuldiging". Deze uitvoering zal bij wijze van experiment in het midden van de zaal van „De Hoek steen" worden gepresenteerd. Medewer king zal worden verleend door de da mes Sonja de Goede, Cecile Verhoe kend, Riet de Goede, Resi Avezaath en de heren Wout van Beek, in de hoofd rol van dorpsdominee, Jan van Stave ren, John van de Berg, Koos Franken en Kees Zewald. Aanvang 20 uur. In haar thuiswedstrijd tegen Advendo heeft Soesterberg met 2-3 verloren. De gasten speelden beslist beter, alhoewel Soesterberg het eerste doelpunt kreeg toegewezen, toen Advendo in eigen doel schoot 1-0. Marcus maakte daarna ge lijk 1-1. Het volgende doelpunt was weer voor Advendo 1-2 en voordat de rust aanbrak had Nap voor Advendo de voorsprong nog verhoogd 1-3. In de tweede helft deed Soesterberg nog wat het kon en gelukte het haar door midvoor J. Leyenhorst om de ach terstand te verkleinen 2-3. Maar in de ze stand kwam geen verandering meer. In het missiehuis „Kontaks der Kon tinenten" aan de Amersfoortsestraat zal in het weekeinde 18 en 19 februari be sproken worden. „De praktische uitvoe ring van de missionaire activiteiten in Nederland". Gespreksleiders zijn dr. F. M. J. de Ruyter provinciaal Witte Pa ters en aalmoezenier Th. M. Bours van de Pauselijke Missiewerken. Nu op 31 januari de Nationale MTssTéraad is op gericht, is dit thema bijzonder interes sant en actueel voor alle betrokken in stanties. Dit weekeinde zal ongetwijfeld bijdragen tot de opinievorming aan gaande de missionaire verantwoordelijk heid van de Nederlandse kerkprovincie. De voorbereiding voor het seizoen 1967 zijn in volle gang. De folders voor de voor-verkoop van abonnementen zijn huis aan huis bezorgd. Mocht onver hoopt iemand geen folder hebben ont vangen, dan kan men tot 1 maart a.s. nog een bestelkaart afhalen bij het bu reau van het Soester Natuurbad, p.a Raadhuis (noodgebouw). Het Nederlands Instituut voor Volks ontwikkeling geeft morgen - woensdag avond - een avond over India met lichtbeelden. Deze avond zal worden gehouden in het Sint Josephgebouw-Zuid-zijde en zal om 7.45 uur aanvangen. De toegang is vrij. Als spreekster zal optreden Ti- tia Holleman. De dames junioren 1 speelden in de zaal-kompetitie hun 7e wedstrijd tegen L.V.V. uit Laren. Werd dit team als een der sterksten beschouwd, B.D.C. versloeg hen met 11-0. Ondanks de karnaval in Soest, waar aan verschillende speelsters hadden deelgenomen, waren zij vandaag toch weer goed voor 11 doelpunten. Nel van Leeuwen nam het leeuwenaan deel voor haar rekening en scoorde 5 keer. Verder waren er doelpunten van: Mies Hagen (1), Helma Steenbakkers (1), Car- la v. d. Deijssel (2). Tilly Smeeing (1) en Marga Tolboom (1). Aanvoerster Dinv Kok verdedigde haar doel op meesterlijke wiize. In deze 7 zaalwedstrijden werden 14 punten behaald met een doelgemiddelde van 67-8. De meisjes pupillen speelden vandaag 3 wedstrijden. Tegen Wijk bij Duurste de werd gewonnen met 6-0. tegen B.H.C. met 3-0, terwijl zij tegen Fidelitas haar eerste wedstrijd verloren met 2-3. Mo gelijk speelde de vermoeidheid hier een woordje mee. Deze meisjes speelden in de zaal nu 9 wedstrijden, waar zij 16 punten uit sleepten met een doelgemiddelde van 49-13. Programma voor het komend weekend: Zaterdag 1 februari 16.00 uur in Amersfoort: dames adsp. Leusden 2-B.D.C. 2. Zondag 12 februari 12.55 uur Dames sen. B.D.C.-S.D O. 11.10 uur Dames jun. Fidelitas-B.D.C. 15.45 Dames jun. Amersfoort-B.D.C. 2. 17.40 uur Heren sen. B.D.C.-U.H.V. 19.45 uur Heren sen. Amersfoort 2- B.D.C. 2. Alle wedstrijden worden gespeeld te Amersfoort. Telefoon 3392 GEBOREN: Pieter. zoon van P. Ooster- om, kantoorbediende en G. H. Veluw, Saenredamplantsoen 47; Barend, zoon van J. Bessels, tekenaar en B. Nijdeken, Van Goyenlaan 110; Klaas, zoon van G. Hulzebos, chauffeur en G. A. van Dijk, Buys Ballotlaan 10. Soesterberg; Hen drik, zoon van A. J. Blankestijn. elek tricien en E. J. Rijnaard, Nieuwstraat 72; Robbert Michiel, zoon van E. A. Hinderdael, inspecteur bouwfonds en L. den Broeder. F. C. Kuijperstraat 16; Christina Comelia Sylvia, dochter van H. J. A. Koppes, militair en H. J. M. Lemmens, Plesmanstraat 285, Soester berg; Barbara, dochter van J. van Dijk. arbeidsanalist en J. Valk, Plesmanstraat 259, Soesterberg; Andries, zoon van J. K. Bouman, fabrieksarbeider en A. van Soeren, Grote Melmweg 13; Wilhelmina Martina, dochter van C. W. van Burg steden, landbouwer en H. J. v. d. Wolfs haar. Peter van den Breemerweg 17; Maria Juliana Cornelia, dochter van J. S. Ransdorp, typograaf en J. H. M. de Groot, Rubenslaan 164. ONDERTROUWD: John Cook, militair, Kamp New Amsterdam, Zeist en Béa- trice Angélique Flapper, secretaresse, Stadhouderslaan 94. Datum huwelijk: 3 maart 1967 te 14.00 uur. Aart van 't Net, expediteur, Schrikslaan 47 Soest en Mar- garetha Wilhelmina Doorduijn. typiste, Schrikslaan 44. Datum huwelijk: 17 fe bruari 13.30 uur. GEHUWD: Hendrikus Epskamp, amb tenaar bij de posterijen, Kerkpad ZZ 110 en Elsa Josephina Anna Maria van der Gouw, zonder beroep, Kerkpad ZZ 110. Adres na huwelijk: Stationsweg 10. Albertus Johanna Maria de Rooij, tim merman, Loonsebaan 2, Helvoirt en Hil- legonda Elisabeth Maria de Jong, hulp in de huishouding, Eigendomweg 108. Adres na huwelijk: Kalverstraat 21, 's-Hertogenbosch. OVERLEDEN: Petrus Mulder, 65 jaar, kunstschilder, gehuwd met A. M. G. Perk, Blaricum, Capittenweg 45; Clara de Zoete, 74 jaar, zonder beroep, we duwe van E. J. van der Flier. Aagje Dekenlaan 28; Grietje Kleen, 89 jaar, zonder beroep, weduwe van J. Zootjes, Amsterdam, Oranje Nassaulaan 53 hs; Klaas van de Veen, 43 jaar, schade- inspecteur, gehuwd met H. J. E. Nab, Koninginnelaan 57. Burgemeester en wethouders van Soeft brengen ter openbare kennis, dat op 2 februari 1967 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van W. J. A. M. Klljs, van beroep bedrijfsleider, wonende te 's-Gravenhage, Gedempte Burgwal lb, ten deze woonplaats kiezende te Soes terberg, Rademakerstraat 40, om een verlof A in de beneden- en bovenloca- liteiten van het perceel, plaatselijk ge merkt nr. 40 en gelegen aan de Rade makerstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van A verlof schriftelijk be zwaren bij burgemeester en wethouders Inbrengen. Soest, 3 februari 1967. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij, die over het jaar 1966 nog vorderingen op de ge meente hebben, deze ten spoedigste - doch in elk geval vóór 15 maart a.s. - ter gemeentesecretarie (afdeling finan ciën) moeten indienen. Hetzelfde geldt voor vorderingen ten laste van de gemeentebedrijven. De daarop betrekking hebbende rekeningen moeten worden ingediend bij de desbe treffende bedrijfsadministraties. Indiening van rekeningen na genoemde datum zal ernstige vertraging van de uitbetaling ten gevolge hebben. Soest, 7 februari 1967. Iedere werkgever wordt eraan herin nerd dat hij. volgens art. I 10 der Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem In dienstbetrekking is en bevoegd is tot de keuze mede te werken, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienst betrekking aan de verkiezingen kan deelnemen, daartoe de gelegenheid krijgt; deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking bin nen de voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelne men, of in een aangrenzende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zul len zijn, hun arbeid te verrichten; dat. volgens art. X 9 der Kieswet, over treding van bovenstaand voorschrift wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboe te van ten hoogste vijfenzeventig gul den. Soest, 6 februari 1967. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 325® Op 15 februari 1967, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer plaatsheb ben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krach tens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel I 9 der Kieswet, dat hij, die volgens het kiezersregister be voegd is tot de keuze mede te werken, verplicht is zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. De kiezer die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf tien gulden. Indien tijdens het plegen van de over treding nog geen twee jaar zijn verlopen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige wegens gelijke overtreding on herroepelijk is geworden, wordt geld boete van ten hoogste dertig gulden op gelegd. Datum 6 februari 1967. De burgemeester der gemeente Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 11 van de Overgangswet ruim telijke ordening en volkshuisvesting juncto artikel 37 van de Woningwet 1901, bekend, dat vanaf 8 februari 1967 gedurende vier weken op de afdeling algemene zaken van de gemeente-secre tarie (geopend op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur) ter inzage liggen a. het ontwerp van de herziening van artikel 9 onder b (overgangsbepaling) van het partieel plan in hoofdzaak, re gelende de bestemming van gronden, ge legen in Soesterveen I; b. het ontwerp van de herziening van artikel 9 onder b (overgangsbepaling) van de bebouwingsvoorschriften, beho rende bij het partieel uitbreidingsplan „Soestdijk N.W. II", regelende de be stemming van gronden gelegen nabij de Noorderweg; c. het ontwerp van het partieel plan regelende de bestemming van gronden, gelegen in het landelijk gebied van de gemeente Soest; d. het ontwerp van de herziening van de renvoir-voorschriften behorende bij het plan „Landelijk Gebied" regelende de bestemming van gronden, gelegen in het landelijk gebied van de gemeente Soest. Gedurende voornoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Soest, 7 februari 1967.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3