V.D. van hier en daar Rechtsevenwicht DOE MEE, KIJK VOORUIT, STEM DEN UYL SOESTERBERG S.E.C. verloor in Driebergen Mixed Hockeyclub ..Soest" B.D.C.'t Gooi 1-1 V.V.Z.-nieuws Hees-Nieuws S.V.V.-Volleybal JA. WIJ WILLEN VEEL. ONS STREEFPROGRAMMA LIEGT ER NBET OM. Regeren is n«g steeds VOOROTZÏEN 20 iniljnen Nederlanders wagen woon-, werk-, leefruimte binnen 30 jaar. een man om mee te werken. „The Red Stars" Handbal B.D.C. S.E.C.-zaterdag S.E.C.-nieuws Geslaagde actie Huiseompetitie schakers Muziekavond voor K.V.G. Bingo bij Vios Voetbaljeugd speelde goed TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 In een wedstrijd, die in de eerste helft een veel sterker S.E.C. te zien gaf, Kon den de Soesters niet tot doelpunten komen door het schitterend doelverdedi- gen van de C.D.N.-keeper. Deze doelverdediger heeft ongetwijfeld 3 zeker schijnende doelpunten door prachtige reddingen weten te voorko men. In de tiende minuut van de wedstrijd vuurde Dettmer een prachtig schot af, maar de C.D.N.-keeper toonde toen al zijn kunnen. S.E.C. overheerste in het eerste half uur volkomen en iedereen dacht, dat de Soestenaren in de 22ste minuut de leiding zouden nemen, toen Dorrestein doorgebroken was, maar de keeper ver richtte weer een prachtige redding en ook deze kans was weer voorbij. In de 24ste minuut een hachelijk mo ment voor het S.E.C.-doel, maar Van Essen, die Van Hattum wegens ziekte verving, bracht redding. Een minuut later kwam Van Boeyen alleen voor de C.D.N.-keeper, maar de ze was blijkbaar onpasseerbaar. In de 30ste minuut viel er echter een doel punt aan de andere kant. Uit een voor zet kopte de C.D.N.-midvoor de bal naar zijn rechtbinnen. die geen fout maakte en de club uit Driebergen de leiding gaf 1-0. S.E.C. was hierdoor zichtbaar aangesla gen en kon niet meer in haar goede spel van het eerste half uur komen. Daar kwam nog bij, dat de S.E.C. doel man bij een botsing geblesseerd raakte, doch wel verder kon spelen. In de 40ste minuut werd 't bijna 2-0 voor C.D.N., maar de S.E.C.-verdediging wist redding te brengen, zodat de rust met 1-0 voor de thuisclub inging. Ook de rust had niet het zelfvertrou wen in de S.E.C.-ploeg teruggebracht, het spelpeil was danig gezakt en toen C.D.N. er in de 15 de minuut 2-0 van maakte met een betrekkelijk geluks- doelpunt, was het pleit vrijwel beslecht. Wel kreeg S.E.C. nog een mooie kans om er 2-1 van te maken, maar ook dit gelukte niet. Er had nog een omzetting plaats in de S.E.C.-ploeg. Dettmer ging linksback spelen en Hooyer in de aanval, maar ook dit mocht niet baten, zodat S.E.C. de punten, die zij zo hoog nodig heeft, in Driebergen moest laten. Verdere uitslagen: H.M.S.-Zeist 3-0. Vriendenschaar - D.E.V. 3-1. Donar.Victoria 2-2. Saestum-Fortitudo 2-3. Ultrajectum- Holland 1-1. Stand: Holland 14-19 Victoria 15-15 H.M.S. 15-19 Ultrajectum 15-14 D.E.V. 13-17 Zeist 14-13 Donar 14-i6 S.E.C. 14-12 C.D.N. 15-16 Saestum 14- 8 Vriendensch. 14-15 Forti tudo 13- 6 Programma zaterdag 18 februari Thuis. 14.15 uur: Jongens A-S.C.H.C. B. 15.15 uur: Jongens B-Kampong B. 15.00 uur: Meisjes B-Schaerw. C. Uit. 15.15 uur: Kampong D-Jongens C. 14.15 uur: Amersfoort D-Jongens D. 14.15 uur: Amersfoort A-Meisjes A. 14.15 uur: S.C.H.C. F-Meisjes C. Zondag 19 februari Thuis. 11.00 uur: Heren II-Maarn I. 12.30 uur DamesI-H.I.C. 14.00 uur: Heren Vet.-Kraaien. Uit. 11.00 uur S.C.H.C. IV-Heren I. 11.00 uur: Amersfoort XI-Heren III. 12.00 uur: Be Fair VII-Heren IV. 14.00 uur: Voordaan III-Dames II. Het gezag en het recht zijn in ons land vorig jaar talloze malen in gevaar ge weest in verband met allerlei gebeurte nissen. Hoewel de rust is teruggekeerd, is onze rechtsstaat herhaaldelijk een punt van felle discussie. Verschillende aanvechtbare situaties zijn daarvan oor zaak. Zo wordt er sinds 1 januari bij verkeersongevallen geen proces-verbaal meer opgemaakt wanneer er bij een aanrijding niet meer dan 1.000, schade is en er geen persoonlijke onge vallen zijn. Het moge doelmatig zijn voor de verkeerspolitie, toch zal het eigen rechtertje spelen van betrokkenen menigeen in zijn rechtsgevoel krenken. Op de huizenmarkt en bij huur en ver huur van onroerend goed onderscheiden wij een vrije markt en een prijsbeheer- sing, die via zg. huuradviescommissies wordt gehandhaafd. De ene huiseige naar is gedwongen zijn huis voor een appel en een ei te verhuren terwijl zijn buurman goede zaken doet op de hui zenmarkt. Het aantal tastbare onrecht vaardige situaties neemt hand over hand toe en bevordert het onbehagen. De vrede tussen huisartsen en zieken fondsen is nog niet getekend. De rege ring heeft de huisartsen toezeggingen gedaan, die de ziekenfondsen nu moeten honoreren. Het gevolg zal zijn dat in enkele jaren de huisartsen 50 meer inkomen zullen genieten. Andere groe peringen zien door overheidsmaatrege len daarentegen hun reële inkomen steeds terug lopen. Het is duidelijk dat men ook hier ernstig in zijn rechtsge voel wordt gekwetst. Dit alles leidt er toe dat de algemene ontevredenheid toeneemt en men in toe nemende mate bereid wordt gevonden het recht met een korreltje zout te ne men. Wij constateren een ernstige on evenwichtige situatie op het terrein van lonen, prijzen en rechtsregels, waar nu eens de macht zegeviert dan weer de doelmatigheid. De draad van het recht loopt daar ergens dwars doorheen maar helaas, de loop van die draad is een zeer kronkelige. Het wordt tijd dat er meer evenwicht komt in de verschillen de situaties. Dat B.D.C. het tegen de leiders van de afdeling 't Gooi niet gemakkelijk zou krijgen stond bij voorbaat vast. Daar om is het gelijke spel zeer eervol te noemen. Misschien waren de Hilversummers technisch wat beter, maar dat werd bij B.D.C. ruimschoots vergoed door het grotere enthousiasme. De partijen waren daarom vrijwel te gen elkaar opgewassen en het werd een aantrekkelijke wedstrijd met wisselende kansen. Dat B.D.C. de leiding nam door J. v. Fulpen gaf de ploeg nog meer zelfvertrouwen waardoor men de ze voorsprong tot de rust wist te be houden. Na de thee zagen we een Gooi, dat ai- les in het werk stelde de achterstand in te lopen, maar de Soestenaren hielden moedig stand en hoe meer de wedstrijd vorderde, leek het erop, dat B.D.C. bei de punten in Soest zou houden. Het gelukte echter niet, want 10 minu ten voor het einde wist 't Gooi gelijk te maken (1-1). Hoewel B.D.C. hierna nog een serieuze kans kreeg alsnog de leiding over te nemen, kwam in de stand geen verandering meer. Dit gelij ke spel gaf de uithouding goed weer. Het eerste elftal ging zaterdag met enige invallers naar Rood-Wit in Putten. Door familieomstandigheden konden de beide spelers Van Kooy niet meespelen. J. van Kooy werd in het doel vervangen door C. Pouw terwijl de plaats van H. van Kooy bezet werd door Van Grol, zodat op de linksbackplaats invaller Ha- mersveld kwam te staan. In het eerste kwartier was het een gelijk opgaande strijd en hoewel V.V.Z. beter voetbal liet zien, kwam dit nog niet in doelpunten tot uitdrukking, maar werd het overwicht van V.V.Z. steeds groter. Na 30 minuten kreeg Schaap de bal en schoot deze onhoudbaar in. 1-0 voor V.V.Z. Enkele minuten later maakte één van de achterspelers van Rood-Wit door een inzet van v. d. Bosch hands in het straf schopgebied en hiervoor werd door de scheidsrechter een strafschop toegekend, welke door Timmer genomen werd. Hij bracht de stand op 2-0. Vlak voor de rust kreeg V.V.Z. nog twee mooie sco ringskansen, welke echter niet werden benut. Na de rust een feller spelend Rood-Wit, waardoor het spel ruwer en harder werd en V.V.Z. door de felle mandekking niet tot goed voetballen kon komen. Het ge hele eftal bleef echter vechten voor de overwinning en na 20 minuten kreeg Schaap de bal en schoot hard in. De bal stuitte echter weg op de kruising van lat en paal. Na 35 minuten echter gaf Demmers aan Schaap een mooie voorzet en deze kon de stand op 3-0 brengen, welke stand ook de einduitslag werd. Zaterdag a.s. zal de strijd aangebonden moeten worden tegen plaatsgenoot Hees, hetgeen een moeilijke opgave is. Als het elftal echter speelt als tegen Rood-Wit, zijn de vooruitzichten niet ongunstig. V.V.Z. 2O.S.O. 2 4-7 O.S.O. bleek technisch de betere ploeg te zijn en had voor de rust reeds de basis gelegd voor de overwinning. Na de rust ging V.V.Z. wel meer in de aanval, doch de reeds opgelopen achterstand kon niet meer worden ingehaald. V.V.Z. 4—HEES 4 1-5 Tot de rust een vrij gelijk opgaande strijd en de ruststand werd 1-2. Na de rust was het echter goed merkbaar, dat de spelers de laatste tijd te weinig wed strijden hebben gespeeld. Het tempo van de eerste helft kon in de tweede helft niet gehandhaafd blijven. De eindstand werd 5-1 voor Hees. WOUDENBERG 4—V.V.Z. 5 2-2 Twee gelijkwaardige elftallen en een ge lijk opgaande strijd, waarin V.V.Z. nog juist voor het einde een voorsprong wist te bemachtigen van 2-1. Vlak voor het eindsignaal kon Woudenberg nog de ge lijkmaker scoren en hierdoor werden de punten gedeeld. V.V.Z.-pupillen 1—WOUDENBERG 6-1 De V.V.Z.-pupillen bleken beter inge speeld te zijn en vormden de betere ploeg. V.V.Z. pupillen 2—HEES 0-4 De Hees-pupillen waren beter in hun samenspel en hadden blijkbaar wat meer ervaring dan de kleine V.V.Z.-mannen, waardoor zij verdiend hebben gewonnen. V.V.Z.-HEESPUPILLEN Omdat het V.V.Z.-terrein onbespeelbaar was, speelden de pupillenelftallen van V.V.Z. en Hees op het B.D.C.-handbal- veld aan de Birkstraat tegen elkaar. Het was een fris partijtje voetbal, voor al van de Hees-jeugd. Hansje Gaar- landt scoorde 0-1 uit een voorzet van Riesje Brons. Hans scoorde ook het tweede doelpunt, copie van het eerste. Pieter Kok zorgde voor 0-3 uit een doelworsteling. Riesje Brons zorgde ten slotte voor de 0-4 eindstand. Als de Hees-jeugd zo doorgaat en flink traint, kan ze het nog ver brengen. FEESTMIDDAG VOOR DE JEUGD Voor de Hees-jeugd was zaterdagmid dag in de kantine een feestmiddag ge organiseerd, waarop de jongens zich kostelijk hebben vermaakt. Tussen het bingospel en andere spelle tjes door konden ze via de door Frans Bosman beschikbaar gestelde televisie ook kijken naar de verrichtingen van de schaatsers in de wereldkampioen schappen. Er waren aardige prijsjes be schikbaar voor de winnaars van de spelletjes. V.V.Z. 4-HEES 4 1-5 In edze wedstrijd was Hees duidelijk de betere ploeg. De rood-witten speel den meer aanvallend gedurende dit duel, hetgeen ook wel uit de score blijkt. Het werd 0-1 voor Hees door een treffer van Brouwer en 0-2 door P. Bakkum. Dit was tevens de ruststand. Na de hervatting zorgde de linksback van Hees voor de enige V.V.Z.-lreff* i door de bal in eigen doel te schieten. Hop zorgde voor 1-3, Brouwer voor 1-4 en opnieuw Hop voor 1-5. Daarbij bleef het in deze strijd, die verdiend door Hees werd gewonnen. HEES 2-N.S.C. 2 1-3 Het tweede elftal speelde thuis tegen koploper N.S.C. en kon het tegen de Nijkerkers niet bolwerken, ondanks dat de rood-witten na tien minuten een 1-0 voorsprong namen door Hardeman, na aangeven door Herman de Bree. Pas na een half uur kwamen de gasten op 1-1, toen de midvoor uit een vrije trap scoorde. Na de pauze doelpuntten de gasten op nieuw na een misverstand in de Hees defensie (1-2). In de 35ste minuut ten slotte werd het 1-3 uit een goed schot van de rechtsbinnen. Hees was voor de rust sterker, maar na de rust was N.S.C. in de meerderheid. Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging moest vrijdag avond in de Expohal in Hilversum zijn meerdere erkennen ln koploopster G.V.C. Hadden de dames in de eerste set nog een serieuze kans op winst toen zij met 14-10 op de Hilversumse dames voor stonden, het beslissende punt kwam er niet uit en in de tweede en derde set lieten de Hilversumse dames zich niet meer op een achterstand zetten. Het derde damesteam had al evenmin veel kans tegen de geroutineerde-V.V.A- dames uit het derde team en ook zij moesten met 3-0 hun meerdere in de Amersfoortse dames erkennen. Het meisjesteam van de rood-witten deed het beter tegen de meisjes van Spirit. Weliswaar werd de eerste set verloren, maar de tweede en de derde waren voor de Soester meisjes die daarmee beide punten voor zich opeisten. Het eerste herenteam van de rood-wit ten moest weer een kostbaar puntje af staan aan Spirit 3. Weliswaar wisten zij de tweede en derde set met overtuigende meerderheid te winnen n.1. 15-3 en 15-1 maar de eerste set was voor de blauw- hemden met 16-14. Het derde herenteam kon het niet bol werken tegen een van de koplopers uit de derde klas en verloor de wedstrijd met 3-0. Voor deze week staan de volgende wed strijden voor de S.V.V. teams op het programma: Woensdag: Olympia 2-S.V.V. 2 (dames). V.I.O.S. 2-S.V.V. 1 (heren). Spirit 5- S.V.V. 2 (heren). Donderdag: V.V.V.-Panters (dames). GEKOSTUMEERDE WEDSTRIJDEN SOESTER VOLLEYBAL VERENIGING Ogenschijnlijk had de evenmenten-com- missie van de Soester Volleybal Vereni ging zaterdag een internationaal gezel schap uitgenodigd om deel te nemen aan de door haar georganiseerde wed strijden. Chinezen, Spanjaarden, harem- dames, enz. speelden volleybal met boe ren uit Soest, terwijl ook Swiebertje en batman het volleybalspel uitstekend bleken te beheersen. Een bruidje bleek haar bruidegom thuis te hebben gelaten en het viel op dat het volleybalspel kennelijk ook door katten beoefend wordt. Na afloop was er een gezellig samen zijn en bleken de volleyballers ook de danskunst uitstekend meester te zijn. Waar het met S.V.V. in de kompetitie naar toe ging kon niemand zeggen maar Jelle zou ook dit wel zien. Er wordt gezegd „De P.v.d.A. kijkt te ver vooruit, wil te veel ineens" En wij zullen het DOEN ook, met UW HULP. P A. teem" toe te passen, hetgeen de tegen partij bijzonder nerveus maakt. Toch gingen beide ploegen in de eers te tien minuten van de eerste helft gelijk op (8-8); even mocht Flinstones het fijne gevoel hebben voor te staan (10-8) maar toen vond The Red Stars het genoeg en maakte er in de eerste helft 22-10 van. Zoals al zo vaak ge bleken is, vlotte het in de tweede helft nog beter. De „break" werd zeer effec tief toegepast en toen maakte The Red Stars er nog 39 punten bij, waartegen over Flinstones slechts 14 punten kon maken zodat deze wedstrijd zeer ver diend werd gewonnen met 61-24. B.C.H. A-THE RED START A 26-40 Afgelopen vrijdagavond speelde het ju niorenteam van The Red Stars zijn twaalfde competitiewedstrijd. Zij moes ten aantreden tegen de junioren van de Hilversumse Basketball Club. In de afgelopen twee jaren speelden deze twee teams reeds viermaal tegen elkaar en het is The Red Stars steeds gelukt met gemak deze wedstrijd le winnen. Ook nu waren de verwachtin gen weer hoog gespannen en The Red Stars hebben aan deze verwachtingen voldaan. Het is hun vijfde overwinning geworden. Toch is de tegenstand, die The Rea Stars van B.C.H. kreeg dit keer groter geweest dan anders, dit komt misschien ook doordat B.C.H. nu gelukkig een eigen sportzaal hebben waarin ze hun thuiswedstrijden kunnen spelen. Ho- penlijk zal in Soest ooit nog eens een sportzaal komen. In de eerste helft zagen we een bij zonder aantrekelijke wedstrijd met af wisselend succes voor beide teams. The Red Stars kwam voor te staan met 7-4 maar even draaide het iets minder goed en The Red Stars kwam achter te staan met 12-19. Toch wist The Red Stars terug te komen voor de rust tot 18-19, zodat B.C.H. met één punt voor sprong de rust inging. Na een wat lan ge rust begon The Red Stars, goed ge- coached door R. Valk, weer met hun basisopstelling en toen draaide de mo tor pas goed warm. Het nam onmiddel lijk een duidelijke voorsprong, 26-19 en gaf deze niet meer uit handen. Via 30-22 liep de voorsprong zelfs nog uit tot 40-26, zodat deze wedstrijd zeer verdiend door The Red Stars werd ge wonnen. Doelpunten werden gemaakt door Wim Janssen Schippers 13. Allan Haris 11, John Woerdeman 10, Frits Buffart 4 en Nico v. d. Berg 2. Verder speelden mee Harrv Versluys, Bert Jansen Schippci en Williarn Chang. Zaterdagmiddag j.1. speelden de junio ren weer een wedstrijd. Nu moesten zij in de, Utrechtse Beatrixhal aantreden in een vriendschappelijke wedstrijd te gen de nieuwe Utrechtse basketball- vereniging O.S.G. Mammoets. Hiervoor werden enkele nieuwe krachten aan gevoerd bij The Red Stars, die goed hebben voldaan. Deze wedstrijd werd echter door O.S.G. gewonnen met 27-21. In de eerste helft was de stand 26-8 voor O.S.G., maar The Red Stars kwam prachtig terug tot 13-11 voor The Red Stars in de tweede helft zodat zij deze wedstrijd eervol verloren met 27-21. FLINSTONES 2-RED STARS 1 24-61 Afgelopen zonddagavond speelde het herenteam van The Red Stars in de Utrechtse Beatrixhal tegen het zeeL laag geplaatste Flinstones. Het werd een ruime overwinning voor het over alle linies beter spelende The Red Stars, mede door een zeer goeci toegepaste tactiek. The Red Stars kon zich namelijk veroorloven gedurende de hele wedstrijd het „pressing-sys- B.D.C.-U.D. 3-1 In deze voorlaatste wedstrijd kwamen de dames senioren met goede voorne mens in het veld daar deze wedstrijd moest worden gewonnen om aan de gradatiegevaar te ontkomen en dat deze wedstrijd werd gewonnen is in hoofd zaak te danken aan de goede team- feest, het doorzettingsvermogen en keepster Mary v. d. Deyssel. U.D. scoorde al spoedig, waarna Mieke van Leeuwen er spoedig 1-1 van maak te. Na rust zorgde Barry van Leeuwen, met een prachtige schuiver, voor 2-1. U.D., dat beslist niet slecht speelde, kwam tot 2 keer toe dicht bij de ge lijkmaker, maar keepster v. d. Deyssel wist beide keren de speelsters, die al leen voor het doel kwamen, het scoren te beletten. Nog juist voor het einde stelde Anny Wigtman de zege veilig door te scoren met een prachtig sprong schot. Heren senioren B.D.C. 1-U.H.V. 13-6 Ook het eerste heren senioren team is niet vrij van degradatiekansen en het bleek dat zij zich dit terdege bewust waren. Fel trok men ten aanval, terwijl aan de verdediging grote aandacht werd besteed. Tegen dit offensief had U.H.V. weinig in te brengen, zodat zij na rust de moed een weinig liet zinken en een zekere nederlaag tegemoet gingen. Verdere utislagen waren: Dames junioren Fidelitas 1-B.D.C. 1 4-0. (B.D.C. nog steeds ongeslagen). Dames junioren Amersfoort-B.D.C. 2 5-0. Dames adspiranten Leusden 2-B.D.C. 2 4-7. Heren senioren Amersfoort 2-B.D.C. 2 13-3. Meisjes pupillen B.D.C.-Wijk bij Duur stede 8-1. Meisjes pupillen B.D.C.-B.H.C. 2-2. Programma voor zondag a.s. In de sporthal te Amersfoort: Dames senioren, 3.40 uur B D.C.-S.D.O. Dames Junioren 11.25 uur B.D.C.-Laren. Dames junioren, 17.40 uur, Fidelitas 2- B.D.C. 2. Heren senioren, 14.15 uur, A.A.V. 2- B.D.C. 2. In de Expohal te Hilversum: Heren senioren, 13.15 uur H.I.O.S. 1- B.D.C. 1. S.E.C.-P.U.E.M. 2-2 Voor deze wedstrijd hadden we voor S.E.C. de winst voorspeld, maar het zat er niet in. Een frisse P.U.E.M.-ploeg met vlot aan vallend spel liet S.E.C. totaal niet voet ballen. Donkere wolken pakten zich dan ook samen boven S.E.C., toen na 20 minuten spelen een zeker houdbaar schot, dooi keeper Kramer verkeerd werd bekeken, over hem heen ging en in het lege doei verdween. 0-1. Het rommelde in de S.E.C.-ploeg, men wist elkander niet te vinden en er werd te veel gepraat. In de 26e minuut kwam een S.E.C.-aanval verrassend aanrollen, maar door de uitstekende verdediging van P.U.E.M. tot corner werd verwerkt. Nu moest het gebeuren. Vink nam d° corner op uitstekende wijze en het was Nijhuis die keihard inschoot. 1-1. P.U.E.M., geenszins van plan om de punten in Soest te laten, begon met nofo meer energie aan te vallen en S.E.C mag van geluk spreken dat spil oen- gers in zo'n uitstekende condidtie ver keerde en menige aanval goed ondei- brak. In de 29e minuut was het uan toch raak. Een goed gelanceerde voor hoede kon de S.E.C.-doelman verrassen met een zuiver schot. 1-2. Dat gaf S.E.C. de opfrisser die het no dig had. Plotseling werd er goed ge voetbald. 5 minuten voor het rustsig- naal kreeg de scherp opgestelde Hop dr bal goed doorgeschoven, hij draaide Lus sen twee tegenstander door werd zwaar gehinderd, maar zijn schot was zuiver. 2-2. Het bleek maar een opwelling. Na rust weer een zelfde spelbeeld als in de eerste helft. Een hard werkende achter hoede en een slap optredende voorbo de. P.U.E.M. nam er ook genoegen mee. en ging op balbezit spelen wat hen ook volkomen lukte. S.E.C. had geen krad,'. meer. De vechtlust, zoals we die ge wend zijn, was er deze middag volko men uit. Een wedstrijd voor S.E.C. om maar gauw te vergeten. SPARTA-S.E.C. 2 2-4 Een enerverende wedstrijd met aan bel de kanten zeer veel kansen. Het eerste halfuur bleef de stand blank. Toen volgde er een verrassende S.E.C.- aanval, die goed werd afgewerkt door Dobben. 0-1. Hieraan werd vóór het rustsignaal niets meer veranderd. Na de thee een veel actiever S.E.C dat gelijk begon met goede aanvallen. Na 4 minuten was het Rademaker ö'e de stand op 0-2 bracht. Direkt na de aftrap was het Sparta, dat er 1-2 van maakte. De eerstvolgende aanval hierna leverde S.E.C. een penal ty op. Specialist in dit karwei, keeper Van Rossum, plaatste dan ook beheerst het leer achter zijn collega. Sparta bokste met geweld tegen deze achterstand aan. Het lukte hen, en het werd 2-3. S.E.C. nam met deze voorsprong geen genoegen, trok nog feller ten strijde dan voorheen. 20 minuten voor het eindsig naal trokken zij nog eenmaal ten aan val, rukten de Sparta-verdediging vol ledig uit elkaar en de combinatie v. d. Loon-Dobben maakte voor S.E.C. het 4e doelpunt. Dat was ook de eindstand. S.E.C. 3-POSTHOORN 3 6-3 Wat onze voorspelling was is waarheid geworden. De punten zijn thuis gehou den. S.E.C. was oppermachtig tegen de negen Posthoornspelers, want ja, niet iedereen kon voetballen, er werd uit eindelijk ook geschaatst en dan kun je afschrijven, dat gaat immers vóór het voetballen! Voorhoedespeler Roels was ook weer aanwezig en dat liet hij dan ook goed merken. 4 maal passeerde hij de doelman van Posthoorn. Met een 3-0 voorsprong dacht S.E.C. er al te zijn. Niet wetende dat Post hoorn nog hard terug zou slaan en er zelfs 3-2 van zou maken. Na de rust stelde S.E.C. de zege veilig door er een totaalstand van 6-3 van te maken. Toen vertrok een ieder gauw naar huis. Om toch nog de laatste eve nementen van het schaatsen mee te ma ken. S.E.C. TOTO NIEUWS Met toto no. 30 waren er vele S.E.C.- totoleden, die goed in het „koffiedik" hadden gekeken en met een hoge score uit de bus kwamen en de hieraan ver bonden geldprijzen in ontvangst kon den nemen. Een aanmoediging opnieuw voor de andere poolers om door te gaan in de pogingen de „schone" 100.000,te grijpen. Voor de week van 25 en 26 februari a.s. zal er een dubbele toto gespeeld worden. De formulieren voor deze dubbele toto zijn deze week bij de S.E.C.-totoadres sen in Soest verkrijgbaar. Toto no. 34 is de normale toto met Ne derlandse wedstrijden, terwijl toto no. 35 wedstrijden biedt welke voor de Europacup-toto gespeeld worden. For mulier 35 begint dan ook met de wed strijd Ajax-Dupkla. Een interessante tweede toto, aangezien slechts 9 wed strijden op het formulier voorkomen en de eerste prijs voor diegene is die alle negen uitslagen juist heeft voorspeld, terwijl de pooler die acht van de negen uitslagen juist heeft voorspeld de twee de prijs krijgt toegewezen. S.E.C.-KLAVERJ ASSEN SJE.C.-klaverjassers zullen vrijdag a.s., om 8 uur, in de S.E.C.-cantine starten voor de zesde ronde in de competitie om de Zimmermanbeker. De strijd begint thans zeer interessant te worden en op dit moment leidt de heer B. de Rooy vóór de heren A. Groe- nestein en B. de Bruin. Voor deze avond kunnen natuurlijk ook weer individuele klaverjassers inzetten. De heer Tuenter, eens de trotse bezit ter van de grote beker, is kennelijk dit seizoen niet in zijn ongenaakbare vorm en zal die seizoen met een bescheiden plaats genoegen moeten nemen. Er kan echter nog van alles gebeuren, aange zien nog vier ronden gespeeld moeten worden. S.E.C.-BINGO De laatste vrijdag van de maand is voor S.E.C.-leden, donateurs en pool- leden de avond voor het bingospel. "De heren van de Bingocimmissie zijn reeds bezig met de voorbereidingen voor de ze maandelijkse avond. Vele prijzen zullen ook op deze avond weer te verdienen zijn. Het experiment dat een dame en een heer tijdens deze avond één minuut over een bepaaid onderwerp kunnen spreken en hiermede een prijs kunnen verdienen, zal ook op vrijdag 24 februari worden herhaald. HERCULES 3-S.E.C. 2 2-2 S.E.C. 2 speelde een goede wedstrijd te gen Hercules 3 in Utrecht, maar moest een 2-0 voorsprong tenslotte toch nog prijsgeven. Het team speelde goed voetbal en nam door Cock Aalberts en Leo van Berkel een 2-0 voorsprong. Ondanks vele kan sen slaagden de Groenwitten er niet in meer doelpunten te produceren, hoewel zij er diverse malen dicht bij waren. Voor rust kwam Hercules op 2-1 en doelman Bakker, invaller voor Van Es sen, had werkelijk geen schuld aan de ze treffer. Na rust gaf S.E.C. opnieuw de toon aan, maar het was Hercules dat scoor de. Toch een nuttig gelijkspel voor S.E.C. 2. De vrouwengroep van de P.v.d.A. heeft 490,90 aan giften ontvangen in het kader van de Vara-speelgoed-actie. Door dit prachtige bedrag was men in staat om voor de kinderen van het sanatori um „Zonnegloren" en het tehuis „Vos- seveld" een uniek feest te organiseren. De stand van de huiscompetitie van de schaakvereniging „Soesterberg" per 31 januari vermeldt het aantal gespeelde partijen en de behaalde winstpunten: 1. Willems 6-10. 2. van Gorcom 4-6. 3. Mulder 5-6. 4. ds J. van Eijk 2-4. 5. Kok 2-4. 6. K. Hart 5-4. 7. Gaasbeek 5-4. 8. Van Eijk 5-4. 9. N. Hart 1-2. 10. Veldhoen 2-2. 11. Bakker 2-2. 12. Steen hoven 3-2. 13. Kuyper 3-2. 14. mevr. Beuger 4-2. 15. Bilderbeek 5-0. In het gebouw naast de r.k. kerk houdt de afdeling Soesterberg van het katho liek vrouwengilde op de eerst volgende ontmoeting een leerzame muziekavond, waarop dr. P. J. de Bruijn, oud-pastoor van Soesterberg, een inleiding zal hou den aan de hand van grammofoonpla ten over het bekende werk van Honeg- ger „Jeanne d'Arc au bücher". Aanvang 20 uur. De ontspanningsavonden van „Vlos" ge nieten een bijzonder grote belangstel ling. De laatste bingo-avond lokte ruim zestig spelers naar de Hoeksteen. Deze week wordt er op vrijdag opnieuw een bingo-avond gehouden voor alle lief hebbers. Aanvang 20 uur. Aspiranten en junioren van de v.v. Soesterberg hebben geen nederlagen ge ïncasseerd. De B-junioren speelden thuis tegen Austerlitz en wonnen met 2-1, de b- aspiranten speelden 2-2 gelijk tegen C.D.N. in Driebergen, de c-aspiranten speelden eveneens gelijk tegen Zeist 0-0 en de d-aspiranten wonnen in Zeist van Saestum met 1-2. Zaterdag gaan de A-junioren naar Bun- nik, de B-junioren naar Schalkwijk en de b-aspiranten naar Bilthoven. De a-aspiranten spelen thuis tegen Jo nathan, aanvang 15.45 uur en de c-as- piranten spelen op eigen veld tegen E.M.S., aanvang 14.30 uur. De competitie voor de pupillen ligt nog stil. Wel hebben de pupillenelftallen oefenwedstrijden gespeeld tegen H.V.C.- pupillen, waarbij pupillen I beslist niet onder deed voor de sterke Amersfoort se geselecteerde voetballertjes, al ver loren zij in de laatste fase van de wedstrijd nog met 0-1. dat de punten zo goed kan gebruiken. Het spekgladde veld speelde de S.E.C.- spelers wel parten. KAMPONG 2-S.E.C. 4 1-2 S.E.C. 3 kwam wel bijzonder goed voor de dag door opnieuw een wedstrijd met 2-1 te winnen. Op het gladde veld had S.E.C. wel moeilijkheden, maar vooral na rust was S.E.C. het betere team. In het team speelden enkele invallers, hetgeen geen verzwakking betekende. Doelman Lub uit het sterke vijfde elf tal speelde een goede wedstrijd, terwijl veteranen Dasselaar en Veldhuizen ook nog hun partijtje meebliezen. Dasselaar maakte zelfs met een prachtige kopbal de eerste S.E.C.-treffer. Kampong speelde tekort en het waren in de S.E.C.-defensie Pothoven. De Vries. Coen Wildenburg en de goede spil Abbel die maar heel weinig kansen weggaven. Halfspeler Pureveen bouwde rustig op en op de rechtervleugel toonde Dik van Hogelen een speler te zijn met aanleg. Kampong nam de leiding, maar S.E.C. bleef hierna de toon aangeven. Bij een zeer goede aanval over rechts werd de bal hoog voorgezet en was het Dasse laar die keurig inkopte. De Bruin als teruggetrokken binnenspeler voorzag zijn mensen in de aanval steeds van keurige passes en bij één der S.E.C.-aanvallen maakte de Kampong spil hands. Straf schop, maar spil Abbel schoot naast. Geen nood voor het goed op elkaar in gespeelde S.E.C.-team, want na rust was het Wout de Bruin, die uit een vrije schop van Wim Pureveen keurig inkopte, onhoudbaar voor de Kampong doelman. Nog tweemaal scoorde S.E.C.maar de scheidsrechter kende deze treffers niet toe, omdat hij niet kon constateren, dat de bal de doellijn was gepasseerd. In deze vorm spelend kan S.E.C. 3 nog de zo nodige punten behalen. S.E.C. 4-HOOGLANDERVEEN 3 3-0 S.E.C. 4 herstelde zich goed van de vo rige week geleden nederlaag en stuurde Hooglanderveen met een sprekende ne derlaag huiswaarts. Doelman v. d. Vaart verdedigde het S.E.C.-doel met veel bravour, terwijl de overige spelers met uitblinker Mar tin Voskuilen weer de oude vorm had den hervonden. S.E.C. 6-V.V.Z.A. 3-0 Verrassende uitslag van aanvoerder Scheurwater en zijn mannen. S.E.C. 6 speelde door haar onverwachte zege S.E.C. 5 in de kaart, aangezien V.V.Z.A. 4 nog concurrent was van S.E.C. 5. Jan v. d. Brink blijkt een goede speler te zijn in het zesde team. Meeder was ditmaal verhinderd, maar de invallers hebben goed voldaan. Namen als Duyst, Rens, Groenestein, Kanters en doelman Van Beek doen voor de komende wed strijden nog verrassende resultaten ver wachten. Zondag a.s. QUICK 5-S.E.C. 5 De S.E.C.-veteranen staan zondag a.s. voor de belangrijke strijd tegen hun nog enige overgebleven concurrent Quick 5. S.E.C. 5 zal het zonder Ten Hove moe ten doen, hetgeen een verzwakking be tekent. Zou S.E.C. 5 zondag a.s. van het sterke Quick 5 weten te winnen, dan kan aanvoerder Joop Belt de festivi teiten voor het kampioensfeest reeds gaan voorbereiden. Wordt echter ver loren dan zakken de prachtige papieren van S.E.C. 5.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3