Zijn vissen stom? Uit met Kruit i 'V, Nieuwe eigenaar en belangrijke uitbreiding woninginrichting in Soest-Zuid van 1 SOESTERBERG Officiële mededelingen s l' I V s—ui POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 De vertellende reisleider Tips voor uw vakantie Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering Wijzigingen in politieverordening Cafcs 12 uur dicht Zaterdagvoetbal Voetbal Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Fancy-fair en Disco-bar te Baarn ■m- Ballast, sieraden, smokkelen, eten, gezelschap enz. Krabbels van Knelis KOM WASSEN BIJ DE Drankwet Hondenbelasting Een „live" programma wordt uitge zonden in Zonnegloren te Soest, elke vrijdag. Er zijn plannen om ook in Baarn een directe verbinding tot stand te brengen tussen de „studio" van de B.Z.O. en het ziekenhuis, zodat oot hier direct kan worden uitgezonden. Een ander plan van de B.Z.O. is. om ook de bejaardentehuizen te betrek ken in de uitzendingen, maar dan zaï tevens de apparatuur vergroot moe ten worden. Van de drumband van Excelsior kun nen we zeggen, dat ze in Baarn niet meer weg te denken is. Bij alle feeste lijke gelegenheden is de band presen wanneer meer instrumenten be schikbaar zullen zijn, kan de drum band weer nieuwe leden aanwerven. De fancy-fair zal gehouden worden m de grote zaal alwaar gelegenheid zaï zijn tot: sjoelen, ballengooien, schip ten, stukgooien van servies, enz. Bij het Rad van Avontuur zijn vele mooie prijzen te winnen, o.a. wit leren stvai fauteuil en een Ocrita barbecue. In dc kelder van het Brandpunt zal de B.Z.C. een Disco-bar inrichten, waar tevens gelegenheid is om te dansen op ver zoekplaten in elk genre. Verkoopstands met limonade, koek en oliebollen zullen aanwezig zijn. Om de baten voor deze beide sympa thieke verenigingen zo hoog mogelijk -.jithi. 8— W&""" „Meubelhuis Zuid", onder welke naam deze zaak aan de Soesterbergsestraat 37 tot dusverre werd gedreven, heeft van eigenaar gewisseld. Ongeveer 11 jaar geleden begon de heer Wehmann op dit adres dit bedrijf en zonder overdrijving kan worden gezegd, dat de service en bediening zo hoog mogelijk werden opgevoerd. De heer "Wehmann heeft zijn zaak thans overgedaan aan de heer A. Wijnands, die tot dusverre een dergelijk bedrijf in Naarden had. „Nieuwe heren, nieuwe wetten" en met deze gedachte heeft de heer Wijnands in de achterliggende weken aan diverse verbeteringen gewerkt, o.a. is nu ook een afdeling toegevoegd voor kamer breed tapijt. Wij twijfelen er niet aan of de nieuwe eigenaar zal in zijn opzet, nog meer serivce verlenen, zeer zeker slagen. De heer Wijnands is van de oude naam afgestapt en noemt het bedrijf „Com plete woninginrichting A. Wijnands", dat hij morgen, woensdag, om 10 uur, of ficieel opent. op te voeren, sporen we een ieder aan om volgende week eens bij het Brand punt binnen te lopen. Fancy-fair en Disco-bar zullen geopenu zijn: vrijdag 17 februari vanaf 7 uur 's avonds; zaterdag 18 februari vanaf 1.30 uur 's middags. Omdat menigeen reeds nu zyn vakantieplannen maakt, kan het zyn nut hebben een ervaren reisleider iets te laten vertellen. Hij kan u adviseren wat u mee moet nemen en wat niet, waar goede koffie wordt geschonken en hoe u op uw vakan tie-budget kunt bezuinigen. Duur van deze reis: naar 't u uitkomt. Reisdoel: daar waar het goed is. Vertrek: op staande voet. Kosten: een schimmetje. Verzorging: zoals u 't gewend bent.. We steken ons lich.. op by de heer Piet Kruit. Bij raadsbesluit van 12 juni 1963 is be paald, dat het verbod om in een open baar park, natuurterrein of bos paard te rijden geldt voor de door burgemees ter en wethouders aangewezen paden. Deze paden zijn door het college van B. en W. door middel van borden aan gegeven. Deze borden zijn echter gro tendeels gesloopt of vernield. Aange nomen kan worden dat herplaatsing van die borden tot hetzelfde resultaat zal leiden. In de bossen en duinen wordt door de ruiters, waarvan er velen van buiten Soest afkomstig zijn, zeer veel ongerief veroorzaakt, doordat aan plantingen en struiken worden ver nield. Daarom zal het in de toekomst alleen toegestaan zijn paard te rijden aan die genen. die in het bezit zijn van een ontheffing van het vermelde verbod. Bovendien kan de ontheffing worden ingetrokken, indien de gestelde vooi- waarden niet worden nageleefd. De Nederlandse Bond van Horeca- en Aanverwante bedrijven HOCRA, afde ling Soest, heeft zich tot de raad van de gemeente Soest gewend met het ver zoek het verplichte sluitingsuur vast le stellen op 1.00 uur. DOLDERSE BOYS-SOESTERBERG 1-1 De uitwedstrijd tegen Dolderse Boys eindigde in een 1-1 gelijkspel. Voor de rust werden er nog geen doelpunten ge maakt. In de tweede helft opende rechtsbuiten Versteeg na een kwartier de score voor Soesterberg 0-1. Even voor het einde werd nog gelijk ge maakt 1-1. In de stand kwam geen verandering meer. Soesterberg toonde zich heel sterk in deze wedstrijd en was vele malen meester van de bai. doch de schoten misten het doel. SOESTERBERG VERLOOR VAN DE MEERN MET 0-1 Op haar eigen veld moest Soesterberg tegen De Meern een 0-1 verlies incas seren. Aanvankelijk hielden beide pai- tijen elkaar vrijwel in evenwicht, doch een paar minuten voordat de rust aan brak gelukte het midvoor van Rooyen om voor De Meern de score te openen 0-1. In de tweede helit werd er niet meer gescoord, zodat de wedstrijd met een 0-1 verlies voor Soesterberg eindigde. Het was overigens een zeer levendige wedstrijd, waarin door beide partijen gedurfde aanvallen werden opgezet, die op een enkele uitzondering na echter strandden op een hechte verdediging. Johanna Mathïlda, dochter van A. J. G. de Birk en M. M. J. Franken, Veldm. Montgomeryweg 29. Annemarieke, dochter van G. A. W. G. A. Plomp en R. Kruijt, Irenelaan 56. Johanna, dochter van J. v. d. Berg en J. Meier, Rubenslaan 103. Kitty Astrid Lau- ret, dochter van M. O. L. Schreven en J. J. Klein Nagelvoort, Birkstraat 163. Andreas Gerardus, zoon van E. A. de Beer en A. W. V. Kerkho*, Van Goyenlaan 172. Sonja GabnëLle, dochter van H. H. Butzelaar en A. 1. J. Bakker, Korte Brinkweg 49. San dra, dochter van J. A. van Oest en S. van Kleef, Nieuweweg 22. Patricia Pamela, dochter van J. H. Reilman en M. F. van Wank, Beetzlaan 130. ONDERTROUWD Joseph Ignatius Kenter, Simon Stevinlaan 13 en Alire Yvonne van Haelen, Simon Stevin laan 1. Cornelis Hendrikus v. Brurr- melen, Soesterbergsestraat 104 en Bas- tiana Marianne van Uitert, Stations weg 45, Baarn. Alfred de Haao, Schaepmanstraat 5 en Meta Legemaat, Klaarwaterweg 104. Theo van Hou ten, Krakelingweg 55, Zeist en Ineke Jannetje van Amersfoort, Amersfoort- sestraat 104. Elbertus Theodor van de Vlag, Crocusstraat 16, Baarn en Johanna Kanters, Sophialaan 14. Franciscus Hartman, Birkstraat 18 en Johanna Teuntje van Woerkom, Me - doornweg 31. Reinier Willem Ja - cobs, Adelaarstraat 33, Hilversum en Johanna Spelt, Vermeerlaan 14. Hendrik Johan van Houttum, Sumatra- straat 34, Baarn en Elisabeth Cornc- lia Lamberdina Schlebaum, Ruysdael- laan 1. GEHUWD Jan Theodorus Franciscus Akkerman, Amersfoortsestraat 78b en Gerrina Cornelia Blankesteijn, Amers foortsestraat 78b. Gerardus Frede- rik Jona Bodewes, Kerkpad Z.Z. 49 ?n Mauritia Anna Cornelia Dorresteijii, Klein Engendaalweg 17. Johann»s Hendrikus van den Deijssel, Toren- straat 18 en Kitty Risje Kok, Koite Brinkweg 41. Dirk Barend Franci - cus van Gardingen, Nieuwstraat43 en Johanna van Oven, Dalweg 127. OVERLEDENJohannes Hendrikus Kleine Staarman, 77 jaar, weduwnaar van M. C. Vlemmings, Rubenslaan lfi.i. Maria Petronella Cornelia Mol Scliild- wagt, 83 jaar, Nieuwerhoekplein 10. Léonie Jenny Hoogkamer, 86 ja? weduwe van J. H. Janssen, Steenhoff- straat 23. Anna Lagerweij, 50 jaar, weduwe van A. van Kooij, De Genes- tetlaan 11. Wilhelmina Hendrika Josephina de Wit, 28 jaar, Koningin- nelaan 55. Dir EL W. V'ellinga Korte Brinkweg '28 - Soestdijk TelefooD 2731 Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) In de A.P.V. Soest staat, dat alle tap pers verplicht zijn hun tapperij geslo ten te houden van 24 tot 6 uur. De commissie, die hiervoor aangesteld is, is van mening, dat aan het verzoek niet moet worden voldaan, gezien het feit dat in de gemeente nog zeer zeker in een aantal gevallen gesproken kan worden van misbruik maken van sterke of zwak-alcoholische dranken. Op vrijdag 17 en zaterdag 18 februari zal er een grote fancy-fair gehouden worden in het Brandpunt te Baarn, waarvan de baten ten goede komen aan de drumband „Excelsior" te Baarn en de Baarnse Zieken Omroep. Beide verenigingen zijn reeds lang aan vernieuwing en uitbreiding van instru menten en apparatuur toe, maar door gebrek aan financiën kon deze wens nog steeds niet vervuld worden. Mei het gezamenlijk organiseren van deze grote fancy-fair hopen beide verenigin gen uit deze moeilijke situatie te ge raken. De stichting Baarnse Zieken Omroep is bij vele inwoners reeds bekend. Elke donderdag wordt er een uur-program ma verzorgd voor de patiënten van 't Baarns ziekenhuis, via een bandop name. Letterlijk genomen wel natuurlijk, maar we moeten er meteen bij zeggen dat we toch voorzichtig moeten zijn met een dergelijke uitspraak, want er zijn diver se aanwijzingen dat vissen op geluiden reageren en deze ook wel voortbren gen. Naar onze menselijke begrippen gerekend zijn ze echter stom, ze zeggen immers niets? Maar zijn ze werkelijk stom in de betekenis van dom zijn? Ach, gerekend naar de intelligentie die wij bezitten of menen te bezitten wel natuurlijk, maar als U de moeite zoudt nemen" vissen in hun leventje van alle dag te observeren komt U misschien toch tot een andere conclusie en ont dekt U zeker dat er allerlei interessants met die „stommerd" te beleven valt. Neem nu eens de Spatzalm. Nooit van gehoord? Wel het is een visje dat ca 7 cm lang wordt en uit Brazilië stamt. Deze soort zet op unieke wijze het na komelingschap in de wereld onder wa ter. want ze zetten hun eieren niet in water maar er boven af! Een Spatzal- menpaartje springt daartoe uit het wa ter en het wijfje kleeft de eieren tegen de onderzijde van een boven of half in het water hangend plantenblad, tegen een rietstengel of de onderzijde van een over de waterspiegel uitstekende steen. Als alle eitjes afgezet en bevrucht zijn jaagt de man zijn ega weg en verzorgt hij de eieren door regelmatig met zijn staart water omhoog te spatten en deze zo vochtig te houden. Aan dat opspat ten van het water dankt de vis de naam Spatzalm. Zodra de eitjes uitge komen zijn vallen de jongen naar be neden in het water en vinden ze daar een wereld vol gevaren die ze al of niet overleven. Merkwaardig, vindt U niet, te merkwaardiger omdat dit voor zover wij weten de enige vis die op een dergelijke wijze voor nakomelingschap zorgt. Maar even merkwaardig is bv. het ge drag van Muilbroeders, die hun naam danken aan de typische bijzonderheid, dat één van de ouders de eieren na de bevruchting in de bek neemt en ze daarin „uitbroedt". Op een goede dag komen de jongen dan zo maar naar buiten zwemmen en zijn het complete visjes. Bij acuut gevaar vinden ze nog een vei lige schuilplaats in de bek ook en de eerste nachten slapen ze er! In het avondlijke schemeruur kunnen we na melijk zien hoe de jongen reageren op een bepaalde signaaltekening van bv. het vrouwtje en allemaal om haar bek dringen om er in te verdwijnen als Ma deze opendoet. De volgende ochtend mo gen ze dan weer de wijde vissenwereld in. Kijk, dat zijn nu twee eenvoudige voor beelden uit het leven van vissen. Din gen die u thuis in een aquarium kunt zien en meemaken. Hebt u een aqua rium? Maar zag u nog nooit iets van het gedrag van uw vissen? Zag u nog nooit hoe de Siamese Kempvis een schuimnest bouwde of hoe bepaalde Afrikaanse soorten hun eieren in de bo dem deponeren? Dat is jammer en het komt misschien door de moeilijkheden die u ondervindt bij het in stand hou den van uw aquarium. Uw planten willen wellicht niet groeien. Uw vissen worden ziek en gaan dood, er komt veel alg in uw „bak" en u weet maar niet wat u daaraan moet doen. In dat geval bent u beslist nog geen lid van een aquariumvereniging, want u mist de nodige hulp en voorlichting om uit de perikelen te geraken. Wellicht wist u tot nu toe ook nog niet dat er aquariumverenigingen bestaan. Nu ze zijn er! Tezamen vormen ze een bond (de Nederlandse Bond voor Aquarium- en Terrariumhoudersverenigingen) met tezamen zo rond 15.000 leden. Het doel van deze verenigingen is aquariumlief hebbers te helpen en voor te lichten door middel van lezingen, liefhebberij- avonden, de uitgave van een maandelijks orgaan „Het Aquarium", dat wereldbe kendheid geniet. Ook in Soest is zo'n aquarium-vereni ging. „Zilver-Tetra" geheten. Voor na dere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer P. J. Wijk, Gallenkamppels- weg 17 (telef. 4780) of tot de heer J. Verduin, P. C. Hooftlaan 23, telefoon 5288. Waar moet de toerist het eerst aan den ken? „Wie met vakantie gaat moet éérst na gaan, hoe lang hij de tijd heeft en hoe veel, nee: hoe wenig hij in die dagen nodig heeft. Want met elke kilo bagage vermeerdert, of vermindert, uw zorg er om. 't Hangt er maar van af hoeveel u meetorst. En een vakantieganger wil toch immers vrij van zorgen zijn? Maak in een alléén-maar-overnachting hotel geen jaarbeursstand van al uw be zittingen! Licht ziet u 's morgens bij het vertrek iets over het hoofd. De afdeling gevonden en verloren voorwerpen op een reisbureau kan daar een pocketbook over schrijven. Over hotels gesproken: een verraderlijke plaats om iets te ver geten is de binnenkant van de kamer deur. Met de kruk in de hand, staande op de drempel, kijkt u nog snel even in de gebruikte kamer rond enu ver trekt zonder piama of regenjas, want die vielen buiten uw gezichtsveld. Meer dan eens moest ik alles op haren en snaren zetten om een vergeetachtige dame een sieraad terug te bezorgen, waarbij het om bedragen van duizend gulden of méér ging." Wat neem ik mee? Maar u begon over de bagage „Ja, zo min mogelijk. Pak geen grote koffers vol. Controleer nu reeds de gel digheid van paspoort en autopapieren tot en met de dag van thuiskomst. Ga niet in de drukke tijd in een rij staan, maar maak bijtijds de aanvragen in orde." „En het buitenlandse geld?" „Och, er zijn mensen die er niet van houden om chèques of kredietbrieven mee te nemen omdat de banken vaak dicht zijn als ze hun geld moeten halen. Tegen hen zou ik willen zeggen: neem briefjes van 10 en 25 mee die u naar behoefte omwisselt en draag de reiskas net als uw overgrootmoeder dat deed tussen onder en bovenkleding. Daar zijn speciale zeemleren tasjes voor. De heren kunnen ook een speciale zak aan de binnenzijde van de broeksboord vastkno pen of spelden. Ze merken het beslist als men hen daar het tegen de buik rustende geld wil ontfutselen!" „Ook de kostbaarheden?" „Laat onnodige kostbaarheden liever thuis. Nog beter: geef ze een vertrouwd adres in bewaring. En zorg voor eigen domsbewijzen van kostbare stukken, om dat de douana wel eens eist dat u aan toont ze niet in het buitenland gekocht te hebben." Dan komen we op de douana. „Oh, ik weet 't. Het is erg opwindend om te smokkelen, maar de heren van de douana hebben heus een zesde zintuig waarmee ze proeven of u iets te ver bergen hebt. Laat liever het smokkelen. Het voordeel staat in geen enkele ver houding tot de strop als u gesnapt wordt en het maakt uw vakantie nodeloos veel kostbaarder dan u had gedacht." „Er wordt veel geklaagd over het eten onderweg." „Maar m'n lieve mensen toch, wat dacht u? Dat een buitenlander hier in Holland het ontbijt met z'n oudbakken brood waardeert zoals wij dat doen? Ou kent dat al. Ja, het continentale ontbijt bestaat nu eenmaal alleen uit wat hard brood, maarvers brood, en een kom koffie. Hooguit een lik jam. Alles wat u méér krijgt is al tegemoetkomen aan onze gewoonten! En als u spaghetti krijgt in Italië, ja. dan is de boot aan. Nou ja, 't is lastig voor ons om dat naar den eis te eten, maar snijdt ze asjeblieft niet kort en klein! Een Italiaan gruwt daarvan als hij u zo bezig ziet. Kijk dan stiekum eens hoe zij het doen: twee. drie draad jes met de punt van de vork omvatten, en floep,naar binnen." Onverwacht onthaal U maakt natuurlijk heel wat mee onder weg „Wat dacht u. In Frankrijk werd ik bij 't komen en gaan gekust door de hotel houdster (en kuste terug natuurlijk!). El ders weer word ik door de directeur omarmd. Wie zoiets voor het eerst mee maakt, vindt het ronduit gek. Alleen een buitenlander is vaak zoveel beleefder dan wij en laat het niet merken dat hij onze gebruiken vreemd vindt. Gedraag u daarom als de wereldwijze reiziger. U stijgt er alleen maar door in hun ach ting en waardering, wat u uiteindelijk zelf ten goede komt. Vermijd ook elk politiek gesprek. Praat bijvoorbeeld in Italië nooit over de kwestie Tirol en zwijg in Oostenrijk als het graf over de zelfde zaak. Om het in diplomatieke taal te zeggen: bemoei u niet met hun binnenlandse aangelegen heden." Samen „uit" „Zijn er wel eens moeilijkheden in een groep?" „Onderling, ja. Mensen die samen voor een leuke reis intekenden, maaY hele maal niet bij elkaar passen, of die maar aannemen dat de ander voor gemaakte kosten moeten opdraaien. Daaro mdeze goede raad: gaat u met vrienden op stap? Behoed die vriend schap dan als een kostbaar goed en re gel de kostenverdeling klaar en duide lijk vóór u weg gaat. Leef gezellig sa men als vrienden, maar reken als vijan den onder elkaar, juist terwille van die vriendschap! Nou hebt u het volste recht om te zeg gen: wat denkt ie wel van mij? Zoveel fatsoen breng ik nog wel op. Maar ik bedoel iets anders, namelijk de niets kwaads vermoedende onachtzaamheid. Men zegt of doet iets in goed vertrou wen, maar doe het dan pas na overleg, of zeg niets wanneer u zelf al twijfelt!" Ajje 't ming vraogt mok zeige dak best naor de sirreki.s akkedemie van To ni Boltini zou kenne. Ik bin wel nooit in een sirrekus eweest, teminste nie om te warreke. Ik bin ne- tuurluk wellus naor een veurstelling eweest en ik het ok wellus de stalle bekeke, maor veerder hek ming narreges mee bemeud. Kne- liao zeit ok, dakter best heen zou kun ne. Ik het anleg zeit ze, waant tuus ls ut vaok sirrekus en ik krieg daor aal- tied de schuld van. Je kan d'r van alles lere, daor in die sirrekus akkedemie. Ik weet nie wat ik zal gaon doen, maor iets mit leeuwe liekt ming wel wat. Ik bin d'r ok heul nie bang veur. Ik trek al jaore mit Kneliao op, kajje naogaon. Waant as die kwaod is, barreg je dan maor. Dan doet ze d'r mongd ope, maor ak een gekke buu het steek ik ming kop d'r in, net as in een sirrekus de domteurs doen. Ik bin heulegaor nie bang meer. Ze doet noeng trouwes ok niks meer, al het ik d'r wel jaore an motte war reke om d'r zoveel te kriege. Maor ge lukkig is ze noeng heulegaor mak. Ze eet nog wel veul vlees, daoran kajje nog zien dat Kneliao vreuger gin katje eweest is om zongder hangdschoene an te pakke. Teugeswoordug is dat aanders. As ik noeng knal mit de zweep, gaot ze uuter eige naor de kooi. Netuurluk doe ik dat allenig maor 's aoves, aanders zou ze overdag ok op bed ligge. An de trapeze warreke liekt ming nie zo meraokels. Dat peze maokt ming nie zo bar veul uut, waant ik wil aaltied alles zo gauw meugeluk klaor hebbe, dus peze doek ik aaltied, maor ik het- tut nie zo op die trap begrepe. Warken mit diere, dat liekt ming mooie*. Ik weet nie of je dat daor ok kan lere, waant d'r zal toch gin piste weze in de akkedemie. Kloon zouk ok best wille weze. Kneliao zeit dak daor meraokels geschikt veur zou weze al is ut allenig maor om ming neus. Ze zeit dak gin eens gek hoef te doen, waant as de mensen ming neus zien beginne ze al te laache. Voor Kloon zou ik nie zoveul hoeve te lere, waant ik zit vol grappe en grolle. Al zeit Kneliao, dat ze d'r niks an vindt, maor jao, die begriept alles nie. Maor kloon zak ok wel nie worre, waant ik dan die varref op ming bek nie zo goed verdraoge. Dat hek al epro- beerd, waant Kneliao was veurige week jaorug en ik denk: Knelis, ajje niks doet wordt ut weer zo'n dooje boel. Ik heb daorom een wieje broek uut de kast ehaold, zo'n ding mit van die bree- je piepe, dat hoort bie een kloon en ik an ut optreeje. 't Was ut sukses van de aovend, alle nig die varref kon ik d'r haost nie af kriege. Daorom zal ik ut maor as stal knecht gaon prebere. Of zou je daor Roelof veur motte hete? Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Lezen! „Er moeten natuurlijk meer voorberei dingen worden getroffen." „De beste voorbereiding is de documen tatie. Gebruik de winter om u in te werken in de lectuur over uw reisdoel en de streken waar u doorheen komt. Het loont de moeite. U behoeft er geen dure werken voor te kopen, want er is ook nog een openbare leeszaal of een uitleenbibliotheek. Dank zij die voorbereiding kunt u een programma maken, dat u weer geld be spaart. Besparen op de reissom kunt u ook door de drukste weken te vermijden. Reis, als dat even kan, in 't verre voor seizoen of in de herst. Veel rustiger, veel meer aandacht van het personeel, meer meer keuze en veel lagere prijzen. En alles wat ik er nou heb uitgeflapt is écht geen betweterigheid. Het is de som van tientallen en nog eens tientallen ja ren zwerven in Europa. Vergeet niet, dat ik duizenden en nog eens duizenden vakantiegangers heb gezien en meege maakt en als er ergens onaangenaamhe den of moeilijkheden waren, had men dit vrijwel steeds aan zichzelf te wijten". Ja, dat geloven we graag. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat op 7 februari 1967 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Johannes Jacobus Rijfkogel, van beroep directeur N.V. Toonzaal Goed Wonen, wonende te Soest, om een verlof B in de cantine van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 76 en gelegen aan de Amersfoortsestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders inbrengen. Soest, 14 februari 1967. O Het gemeentebestuur van Soest brengt ter algemene kennis, dat houders van honden, d.w.z. zij die een hond, onder welke titel ook, in bezit, in bewaring of onder toezicht hebben, en die tot nu toe geen aangiftebiljet voor de Hondenbe lasting hebben ontvangen, verplicht zijn een zodanig biljet aan te vragen en in te vullen. Zij. die in de loop van het kalenderjaar houder van een hond worden, zijn even eens verplicht hiervan onmiddellijk op gaaf te doen. Aangifteformulieren zijn verkrijgbaar te Soest op de afdeling financiën ter ge meentesecretarie en voor Soesterberg ten kantore van de hulpsecretarie aldaar Indien bij de van gemeentewege te hou den controle op de naleving der ver ordening mocht blijken, dat aangifte is achterwege gebleven, kan zulks leiden tot een aanslag in de bedoelde belasting verhoogd met het viervoud als boete. Soest, 14 februari 1967.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5