Houd uw snelheid in toom! JhOXBORO 1522E3É: MEDEWERKERS. ENERGIEKE. NAUWKEURIG WERKENDE J0NIE MANNEN. Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 HET EEUWIGE SLIJK DER AARDE Insirum en ia iion V.V.Z.-nieuws S.E.C.-nieuvvs B.D.C.-junioren A in Bissehopstournooi Zaterdagvoetbal Hees-Nieinvs V.V.Z.Hees, topduel in de tweede klasse Meteoren* 'an schelpen, vishaken en runderen tot rijksdaalders en bankbiljetten 79 cf. 69 59 ct. Openbare Leeszaal en Bibliotheek De nieuwe Modebladen Voorjaar - Zomer 1967, Smit's Pockethall-Boekhandel Vleesverkoop Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Praktische hulp Het eerste elftal zal zaterdag a.s. om 3.30 uur plaatsgenoot Hees als tegen stander hebben. Voor beide elftallen een belangrijke wedstrijd, daar beide kampioenskansen hebben. De uitwed strijd werd door V.V.Z. gewonnen met 4-1 en ook nu is V.V.Z. niet kansloos en zullen alle elf spelers moeten probe ren de beide punten thuis te houden. Opstelling: doel J. v. Kooy; achter: Vlekkert, H. v. Kooy, v. Grol en v. d. Kraak; midden: Hament en v. d. Bosch; voor: Schaap, Timmer, Demmers en van Doorn. Indien op het terrin van V.V.Z. weer niet gespeeld kan worden, zal er weer gebruik gemaakt worden van het K.P.S.-terrein. Als de vorst aanhoudt, is de kans helaas groot, dat op beide velden niet gespeeld kan worden. Als de wedstrijd doorgaat, zal dit zo veel mogelijk met raambiljetten bekend gemaakt worden. V.V.Z.-5-C.J.V.V. 6 Het 5de elftal ,.De veteranen" ontvangt thuis C.J.V.V. 6, welk elftal onderaan de ranglijst staat. Door V.V.Z. moet zeker gewonnen kunnen worden, zodat wij na afloop kunnen zeggen, de oud jes deden het weer best. HOEVELAKEN asp.-V.V.Z. asp. Een uitwedstrijd voor de aspiranten, waar winst voor deze jongens inzit. Beide punten kunnen mee naar Soest genomen worden. Aanvang 2.30 uur. Pupillen: O.D.I.-V.V.Z. pup. I aanvang 1 uur. Quick-V.V.Z. pup. II aanvang 2 uur. lijk gesDeeld met een zeer goede inzet. Zondag om 12 uur zullen de S.E.C.- reserves het op moeten nemen tegen de op papier sterkere tegenstander D.O.S. 0-1/02. De Soesters zullen zich ervan bewust moeten zijn dat deze wedstrijd toch ge wonnen moet worden, want alle andere clubs, die laag geklasseerd staan, heb ben zondag j.1. gewonnen, zodat de ach terstand van S.E.C. II weer één punt is vergroot. Opstelling: doel B. v. Essen; achter R. Hoed, P. Huizinga, ^odermond en v. Remmerden; midden W. Brouwer en R. Dorrestein; voor S. Lenarduzzi, Hanas- bei, Surstedt en L. v. Berkel. Reserves: M. Voskuilen en J. Abbel. S.E.C. III en IV zijn vrij. S.E.C. III is zondag vrij en zal de week erop spelen tegen D.E.V. 2 uit Doorn, dat evenveel punten heeft als het derde van S.E.C. S.E.C. 4 heeft zondag baanbrekend werk verricht voor het vijfde elftal door een eventuele medekandidaat voor de titel uit te schakelen. S.E.C.-DONAR Donar zal zondag om half drie op zware tegenstand stuiten, al zou de stand dit niet doen vermoeden. Ongetwijfeld zal S.E.C. zijn uiterste best doen om uit de benarde positie te komen waarin ze momenteel verkeert. Het spel dat S.E.C. speelt is te door zichtig en wordt te veel in de breedte gespeeld. Zondag is dat weer duidelijk gebleken. Middenvoor Henk Duyst kon in dit spel geen rol spelen, daar het niet verrassend is. Vanuit het middenveld wordt niet di- rekt gespeeld, zodat de voorhoede nog al eens buitenspel staat of zo gedekt wordt dat er geen doorkomen aan is, of er moet te veel gedribbeld worden zo dat er geen schot gelost kan worden. Als hierin geen verandering gebracht kan worden zal ook zondag tegen Donar de nul bij de tegenstander gehandhaafd bhjven. Donar staat op de vierde plaats en heeft slechts drie punten achter stand op de leider. Toch is S.E.C.. wan neer het een beetje aangemoedigd wordt, niet kansloos, als er direkter wordt ge speeld. De andere te spelen wedstrijden zijn: H.M.S.-Vriendenschaar. S.E.C.-Donar. Zeist-Saestum. D.E.V.-Ultra jectum. Victoria-Holland. Fortitudo-C.D.N. Opstelling: doel Van Hattem; achter L. de Rooy, J. Krijt. L. Ruttenberg en A. Hooyer; midden P. v. Boeyen en L. v. Breukelen; voor F. Dettmer, C. Aalbers, F, Duyst en D. J. v. d. Broek. Reserves: B. v. Veen, D. v. Hagelen en B. v. Es sen. S.E.C. II-D.O.S. 01/02 S.E.C. II heeft de laatste wedstrijd ge- Zoals gewoonlijk neemt het A-junioren elftal van B.D.C. ook dit jaar deel aan het toernooi om de Bisschopsbeker, dat jaarlijks door de Nederlandse Katholie ke Sport Bond wordt georganiseerd. De deelnemende verenigingen spelen drie wedstrijden tegen verschillende clubs. De elftallen komen dus maar één keer tegen elkaar uit. De wedstrijden wor den gespeeld volgens het poulesysteem. De winnaar van de poule is gerechtigd om deel te nemen aan de finalewed strijden, die, in tegenstelling tot de wedstrijden in de voorronden, op één dag zullen worden gespeeld. Waar en wanneer is nog niet bekend. De eerste wedstrijd moet vóór 1 maart gespeeld zijn. B.D.C. A komt daarvoor zondag a.s., om kwart voor elf, op het terrein aan de Bosstraat in het veld tegen het A-juniorenelftal van Biltho- ven. Dit is een voor de blauw-witten onbe kende tegenstander. De volgende wedstrijden zijn tegen P.V.C. uit Utrecht, welk duel in de Domstad wordt gespeeld, en tegen D.W.S.U., eveneens uit Utrecht. Deze ploeg komt bij B.D.C. op bezoek. De tweede wedstrijd moet gespeeld zijn vóór 1 april, de derde vóór 1 mei. P.V.C. en D.W.S.U. spelen niet in de afdeling van B.D.C. A. Of de blauw-witte junioren het in dit toernooi ver zullen brengen, hangt in de eerste plaats af van de prestaties in de voorronden, die beslissend zijn voor een plaats in de eindronde. Als de Soes ters de eerste wedstrijd verliezen, is het vrijwel een onmogelijke opgave om toch tot de eindwedstrijden door te dringen. De junioren zullen dan ook voor winst moeten zorgen tegen Bilthoven, wat geen onmogelijke opgave is, gezien de resultaten in de laatste competitiewed strijden. Als de voorhoede opnieuw z'n produktiviteit in doelpunten zal kunnen uitdrukken en de achterhoede in de goede vorm van de laatste wedstrijden steekt, moet een overwinning zeker mogelijk zijn. EMINENT BOYS-S.E.C. Zaterdag om 3.30 uur zal het eerste elf tal aantreden tegen Eminent Boys. Ho pelijk zal deze wedstrijd, nu eens door gaan. Em. Boys is voor S.E.C. altijd al een lastige tegenstander geweest. Wanneer S.E.C. de volle winst binnen halen wil dan zal de tegenstander niet onderschat dienen te worden als zaterdag j.1. tegen P.U.E.M. gebeurd is. Bij niet doorgaan van de wedstrijd zal er op het half verharde veld worden getraind. MONTAGNARDS-S.E.C. 2 Het 2e team zal zaterdag om 3.30 uur de strijd aanbinden tegen het pas in gedeelde Montagnards. Daar het 2e elf tal steeds beter gaat spelen rekenen we nu ook weer op de volle winst. Aan voerder Baptist zal zeker zijn mannen aansporen zich volledig in te zetten en de punten thuis te brengen. Het veld ligt bij het R.O.G. te Amers foort. Het derde zaterdagelftal is vrij. KLAVERJASSEN S.E.C. Vanavond zal om 20.00 uur de zevende klaverjasavond in de S.E.C.-kantine ge houden worden. Ieder is van harte welkom. Voor zaterdagmiddag staat de altijd spannende derby tussen V.V.Z. en Hees op het programma. Deze topper in de tweede klasse A, afdeling Utrecht van het zaterdagvoetbal trekt altijd veel pu bliek. Dat zal ook deze keer wel weer het geval zijn, want beide ploegen heb ben nog een goede kans op het kam pioenschap. Hees staat momenteel op de derde plaats, maar staat er relatief beter voor dan de nummers één en twee. V.V.Z. neemt een bescheidener positie in, maar dat is in de eerste plaats te wijten aan de aanzienlijke achterstand in wedstrijdentotaal, dat de groen-witten hebben gespeeld. Het zal dus voor beide ploegën om de volle winst moeten gaan, willen ze de koplopers van hun troon verstoten. Het kan in ieder geval weer een spannende strijd worden, die hopelijk in een spor tieve sfeer zal worden gepeeld. Bovendien is het te hopen, dat beide ploegen zullen trachten door goed en aantrekkelijk voetbal het publiek een plezierige middag te bezorgen. De wedstrijd zal wel worden gespeeld op het K.P.S.-terrein, omdat het V.V.Z.- terrein voor de zoveelste keer onbe speelbaar zal zijn. Maandag a.s. organiseert de Korfbal verenigingen „Meteoren" weer een kla verjasavond in gebouw „Middelwijk" aan de Talmalaan, hoek P. de Hoogh- laan. De contact-commissie hoopt maan dagavond weer op een grote opkomst. Sinds onheugelijke tijden is geld het symbool geweest voor macht en aanzien. De mens, die in zijn kortzichtigheid meende hierdoor gelukkig te worden, heeft er voor gestreden en geleden, dikwijls met negatieve uitkomst Nu moet men niet denken, dat met geld altijd munten of bankbiljetten werden bedoeld, want men moet het begrip geld in ruimere zin zien. Een bekend finan cier definieerde dit begrip als volgt. „Geld is dat, wat de een neemt voor wat de ander nodig heeft." En hiermede is het duidelijk omschreven. HERENFLIKKEN. Grote chocoladeflikken v in melk en puur, bestrooid met musket. 150 gram WINE-GUMS. Heerlijke wine-gums naar Engels recept, frisse vruch- tensmaken. Zakje 250 gr. KOFFIESPRITS. Extra fijne en ovenverse koffiesprits, verpakt in vers-houdende verpakking. Zakje a 250 gr. VROOM DREESMANN Filiaal Soestdijk - Van Weedestraat 9 Romans. Braithwaite, Ben jij daar, Jack? - Brophy, Onder de huid. Brusse, Ruth. Den Doolaard, Oriënt express. Ehrlich, De grenzen van de zee. Ferrars, Schuw het licht. Frische, Wakker worden. Gaskin, Een winter vol gevaren. Hall, Ber- lijns dossier. Den Hollander-Vronder, Mijn vallei in Frankrijk. Krell, Kreef ten en piraten. De Landell, De dief stelen. Liepman, Kareltje. Lynn, Gefluister van de nacht. Packer, Nóch dc maar. bij nacht. Perrault, Aan de voet van de muur. Simmel, Het kan niet altijd kaviaar zijn. Söderholm, Geborgen oogst. Stewart, Avontuur in Karinthië. J. de Vries, Boeren en burgers in Buitenveen. Kerstverhalen. De dag van Bethlehem. Jezus is geboren. Kerstverhalen voor de jeugd van nu. Studieboeken. Lips, Bevrijdend huma nisme. Oostveen, Liefde als wapen. Muus, Zeevissengids. Reeskamp, Reizen en pleisteren. Van Swigchem, Afbraak of restauratie. Bouvy, Ker kelijke kunst (dl. 2) Beeldhóuwkunst. Van Geelen, Auteurs van de 20e eeuw. Marieken van Nieuwegen. Tiese- ma, Der rote Faden. Van Moll, Sur- vey. Verschoor, Apergu. Doblho- fer, Stemmen in steen. De middel eeuwen. Haas, Kruistocht in Viet nam? Doorn, Mary Stuart, 1631-1660. Reeuwijk, Damsterdamse extremisten. Dijkstra en Ketelaar, Brittenburg. Lane, Pleidooi voor de waarheid. Zikken, Wees nieuwsgierig en leef lan ger. Ierland. Barzini, Die Itali anen. Jeugdboeken. Dragt, De zevensprong. Evenhuis, Er kan nog van alles gebeu ren. Falk, Margareta en het oude huis. Lindgren, Voor 't laatst: Bol derburen. Minarik, Holmelund, Klei ne beer. - Kleine beer en zijn vrienden. Papa beer komt thuis. Myrick, De geheime club van drie. Oberstadt- Witsen Elias, Het geheim op zolder. Van der Plaats, Erna op ski's. Schimdt. Jip en Janneke (5 dln.). Van der Zee, Vroeger is voorbij. Neurath, Allemaal hun eigen huis. - Allemaal hun eigen kleren. - Allemaal hun eigen voedsel. De aarde. De wereld van de plant. Fabricus, De scheepsongens van Bontekoe. Tien voor de 10-ers 1962-1963. Wilkes- huis, Honderd eeuwen. BETAALMIDDELEN In verschillende gebieden op aarde ge bruikte men verschillende waardeme ters. Zo zijn er op het zuidelijk halfrond tot voor betrekkelijk kort bepaalde soorten schelpen als munten in ge bruik geweest, die men „cowrie" noem de. Deze munt is de grote concurrent geweest van de metalen schijf en is eeuwenlang het meest verbreide be taalmiddel geweest. In gebieden waar de mensen van jacht en visserij leefden, was de vishaak een geliefd betaalmiddel, doch in andere gebieden gebruikte men bijvoorbeeld cacaobonen, zoals bij de oude indianen. Bij de Eskimo's waren het honden en zo kunnen we doorgaan, want zelfs slavinnen, specerijen, zout, verschil lende soorten metaal en runderen zijn betaalmiddel geweest. Natuurlijk be treft het hier een simpele ruilhandel, maar in principe doen wij dit momen teel nog, want wanneer u iets koopt geeft u hiervoor in ruil iets van uw bezit. Het rund als waardemeter. In onze streken had men in lang ver vlogen tijden ook reeds behoefte aan een waardemeter, die als basis kon dienen bij elke transactie en men zoch daarom een object, dat voor iedereen waarde had en dus stabiel was. De keus viel op het runt en langzamer hand kreeg dit dier een bepaalde waar de, die algemeen erkend werd. Wenste een man zich een echtgenote, dan moest hij tien ossen op kunnen brengen, die hij dan als koopsom aan de ouders der bruid diende te betalen. Wij zien hieruit, dat een os behoor lijke waarde had en nu zal men zich afvragen hoe men dan rekende, wan neer het om kleinere waarden ging. Och, dan kwam de gehele veestapel er aan te pas, want verschillende andere dieren fungeerden als wisselgeld. Zo waren tien schapen één os waard en zovoort. Natuurlijk was een dergelijke betaal methode niet eenvoudig, want men kon met munten van dergelijke afmetingen moeilijk uit winkelen gaan. Boven dien bestond het gevaar, dat het kapi taal of een gedeelte er van uit wan delen ging en spoorloos verdween. Inmiddels had zich in Azië een revolu tionaire ontwikkeling op het gebied van betaalmiddelen voorgegaan. Op het eiland Cyprus vond men koper en dit metaal, dat toen een zeldzaamheid was, had toen een hoge waarde. Men ver vaardigde er potten van en de koop lieden rekende in potten. Dit was al een vooruitgang, maar het bleek geen ideale oplossing te zijn. De munt komt uit Lydlë Men ging over op het vervaardigen van koperen repen die een bepaalde waarde hadden en dat bleek al veel handiger. Reeds de Romeinen kenden dit betaalmiddel en de eenheid was een romeins pond, onderverdeeld in twintig onsen. Vervalsers traden ook toen al op en zo was de staat genood zaakt de door haar uitgegeven kope ren repen van een stempel te voorzien. Hier maken we voor het eerst kennis met gestempelde munt. In Lydië, een kleine welvarende staat in Azië, kwam men op het idee de munt nog handelbaarder te maken en er ronde schijfjes van te maken. Deze Lydische munt werd het voorbeeld voor de hele bekende wereld. Overal vond deze handige vondst waardering en reeds SDoedig gingen de Romeinen tot het gebruik ervan over en verspreidden hun geldstukken over de aan hen on derworpen gebieden. Reeds spoedig werden ook deze van een stempel voorzien, zodat die zich tenslotte ont wikkelden tot de geslagen munten zo als wij die kennen. Aangezien men in de loop der tijden steeds meer koper vond en dit metaal dus niet meer zeldzaam was, daalde de waarde, met als gevolg, dat men zakken vol koperen munten nodig had om te betalen. Hiermede was de rol van het koper als muntwaarde uitge speeld en keek men uit naar iets anders. De zilveren matten In Spanje werd zilver gevonden en al spoedig nam dit metaal de plaats in van het koper. Het handhaafde zich eeuwenlang. In het gehele machtige rijk van Karei de Grote aanvaardde men het pond zilver als basis waar op gehandeld werd, vermoedelijk vindt daar het Engelse „pond sterling" zijn oorsprong. Alhoewel onze gulden da teert van 1388 (hertog Albrecht van Dordrecht sloeg het eerste goudstuk van die naam, in 1542 werden zilve ren guldens aangemunt) dateert de eerste rijksdaalder van 1840, toen Willem I het drieguldenstuk door een van 2,50 liet vervangen. Maar ook de rol van het zilver raakte uitgespeeld, want aan het einde van de 15de eeuw na de verovering van Zuid-Amerika, kwamen stromen zil ver uit dit gebied, waardoor de waarde snel daalde. Toch moest het zilver nog geruime tijd gebruikt worden, wat het nieuwe materiaal dat nu als waardemeter in aanmerking kwam, het goud bleek zéér schaars en men kon er niet vol doende munten van slaan. Pas in de negentiende eeuw kwam hierin ver andering, toen in Californië, Austra lië en Zuid-Amerika goud gevonden werd. De productie steeg met het jaar en de waarde van het goud zakte, maar kwam zodanig te liggen, dat men voldoende gouden munten kon aan maken. Papier geld. Men ging over tot het invoeren van de gouden standaard en hierdoor werd het mogelijk vervangingsmateriaal voor het goud te gebruiken, waardoor dit edelmetaal niet meer van hand tot hand behoefde te gaan, hetgeen de handel gemakkelijker maakte. Men kwam (in Nederland in 1814, dus na de bevrij ding van de Fransen) tot het drukken van bankbiljetten, die het goud ver vingen. Voor pasmunte.. van lagere waarden gebruikte men zilver en brons. Of uiteindelijk het goud ook weer zal verdwijnen, is nog niet te zeggen, maar de wereld zal toch steeds een waar- demiddel nodig hebben en nu men het waardemiddel niet meer direct als be taalmiddel gebruikt, aangezien men hiervoor papier en pasmunt bezit, zal het er weinig toe doen welk waarde middel men in de toekomst als grond slag beschouwt. liggen voor U klaar in Steenhoffstraat - hoek Raadhuisstr. Teleoon 2761. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van de nummers 1 tot 65 van de grijze kaarten en de nummers 1 tot 50 en 136 tot 275 van de gele kaarten. Dit handelsmerk heeft een wereldfaam op het gebied van meet- en regeltechniek. De produkten van onze fabriek in Soest worden gebruikt in alle landen ter wereld. De voortgaande uitbreiding van deze produktie vereist tevens uitbreiding van het aantal Het doel van deze publikatie is om de lezers er op attent te maken dat Foxboro (Nederland) N.V. in de fabriek plaatsingsmogelijkheid heeft voor Heeft U gevoel voor precisie-techniek, weet U iets van natuurkunde, wellicht ook iets van de Engelse taal, dan vindt U in ons bedrijf zeer zeker een interessante werkkring. U bent dan tevens verzekerd van een vaste baan met de mogelijkheid tot verdere ontplooiing. Informaties over het bovenstaande kunt U verkrijgen maandag t.e.m. vrijdag van 9 - 12 en van 1-5 uur. Aanmelden bij de afdeling Personeelszaken, Koningsweg 30, Soest. Telefoon 4151 toestel 225. De artsendienst wordt dit wee stf0- waargenomen door de artsen n- j band, H. Blaekweg 14, tel. 2705. H. W. Tervoort, Beatrixlaan 1, Tandartsen 1 W. H. A. Steen, Oranjelaan U* Apotheek A p apo~ Avonddienst zaterdag en zona»!zat*r- theek „Soestdijk". Maandag toi dag apotheek „Soest Zuid". Oranje-Groene-Kruis n Zr. Pluim, Bosstraat 29, tel. 46iu. Wit-Gele-Kruis ,„.pn l&, Zr. M. v. Loon, Saenredamplantsoe tel. 5425, b.g.g. 03490-17172. Groene Kruis ,fit- Zr. Boom, Braamweg 51, tel. 4<jo Medisch Opvoedkundig Bureau ncj Elke 2e en 4e woensdag van ~eie 10.30-11.30 uur v.m., gebouw wll*u Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10.30 uur ds H. Roest. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Donderdagsavonds 7.15 uur, Oecumeniscn Avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur J. Mettau, Gezinsdienst. 19 uur Evangelisatiedienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas* Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds K. v. Lierc. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru, Middelburg. Eltheto, Driftje. 9 uur Gezinsdienst. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. Zondag 10 en 17 uur ds J. Smit. Gebouw Middelwyk, P. de Hooglaan- 10.00 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M. "Wilschut. Wilhelminakerk Tijdelijk, wegens restauratie, in de Hervormde Oude Kerk aan de Toren- straat. 9 en 5 uur ds A. Vos, Baam. GEREF. KERK Gebouw Middelwyk, Talmalaan 30 uur ds W. Borgdorff. 3 uur ds C. J. Smelik. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur P. de Smit. 7 uur ds Bouw uit Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal Zondag 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 19.15 uur ds R. Riphagen, Zutphen. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur Dienst in Baarn, ds D. Solin- ger, Amsterdam. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds A. C. Schmutzler. Volle evangelie-samenkomst Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 tot 11 uur in de Da Costa School. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds B. Dufour, Wage- ningen. EVANGELISCH LUTH- GEMEENTE 10.30 uur ds W. J. Manger. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 7 uur, Avondmis. Zondag H.H. Missen 10.30 en 12 uur. 9.00 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur lol In de week de H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag H.H. Missen 9.00 en 12.00 uur. 10.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen op maandag en dinsdag 8 en 8.30 uur. Woensdag 8 en 9 uur. Donderdag 8 en 19.30 uur. Vrijdag 7.45 en 19 uur. Zaterdag 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zaterdagavond 7 uur Avondmis. Zondag H. Missen 8.00, en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. 600 uur Lof. Overige dagen H. Missen 8 uur. Woensdagavond 7 uur Avondmis. De Groesbeekse Tehuizen pogen te ziin een ware Centrale voor Practische Huln- verlening: bijna 400 kinderen en vol wassenen worden er verzorgd in deze protestantse instelling in 14 apart staan de tehuizen en gezinspaviljoentjes- kin deren die om enigerlei reden' hun ouderlijk huis moeten missen (vnl. vooe- dijkinderen) en volwassenen die zich wegens overgevoeligheid, een moeiliik karakter of een feestelijke of lichame hjke handicap niet goed zelfstandig in de harde maatschappij kunnen hand haven. u" Voor alle arbeid die deze opvoeding opvang, werkverschaffing, therapeuti sche begeleiding, enz. met zich brengt zijn de gedeeltelijk gesubsidil eerde verpleegprijzen niet toereikend Nieuwbouw, noodzakelijke extravoor zieningen, e.d. dienen betaald te worden uit giften en gaven, waaronder de i,, lijkse collecte een zeer belande plaats inneemt. 5 JKe Ook in onze gemeente zal deze 0nPn bare inzameling worden gehouden in de week van 27 februari tot 5 maa^ Wij zijn zeer benieuwd of de opbrengst van dit jaar de vorige weer zal „I treffen! Daarin kunt u een zeer belnnl" rijke rol spelen! ang- Indien u geen collectant mocht treff* dan staat voor U open de girorekening 882788 t.n.v. de Ned. Centrale P wls Groesbeek. H- te

Soester Courant | 1967 | | pagina 3