„Dit is theater" t Maanauto op de R.A.I. spinazie dla crème Premiëre nieuwe Snip en Snap-revue Gemeenteraadsvergadering Hedenavond in Utrecht TON BEUKEN Uw succes is onze reclame VOLVO - Veilig „De Witte Pornoen" M. TUSSEN PLOEG-STOFFEN Voor dames- en herenringen Kookcursus voor heren Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Kerkconcert V00RJAARS MODEBLADEN Van de Ven's Boekhandel Evangelisatiedienst TEL BRANDWEER 3 3 3 3 P0LIT1ETEL. 4444 PARKGARAGE A. v. d. Hoef Dit hebt u nog nóóit gegeten! Pak van 450 gram 1.45. Met proefbon 25 ct. reductie. Rouw- en Trouw kleding Waar enerzijds deze nieuwste revue, die hedenavond in de Stadsschouwburg in Utrecht ten doop wordt gehouden, een voortbouwen is op het vertrouwde en succesvolle stramien van de afgelopen 28 Snip en Snap revues, zijn er anderzijds zoveel interessante elementen aan deze laatste produktie toegevoegd, dat men kan spreken van een hernieuwde frisse aanpak in vergelijking met de voorgaan de jaren. INTERIEURVERZORGING T.o. Busstation. Soesterbergsestraat 51A. De Revue zou de Snip en Snap Revue niet zijn zonder haar beide steunpilaren Willy Walden en Piet Muyselaar. Hun kleinkunst heeft de tijden getrotseerd, en niet voor niets hebben zij die grote plaats in de harten van talrijke Neder landers veroverd. Behorende tot de al lergrootsten op hun gebied geven zij de Revue het etiket, dat het publiek ver trouwen schenkt in het slagen van hun „avondje uit". Christine Spierenburg maakt, evenals in het seizoen '63-'64, deel uit van het Re vue-gezelschap. Haar optreden behoort tot de hoogtepunten uit het programma. Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer zijn welkome collega's voor Walden en Muyselaar, die het gewoon prettig vin den deze talentvolle en sympathieke ar tiesten als hun medewerkers te begroe ten. Als een „Paar Apart" kent men hen van de televisie. Met het eigen karakter dat zij aan hun revueoptreden geven, versterken zij het nieuwe gezicht van deze Revue. Dit jaar wordt de kans gegeven aan twee jonge vrouwen, die met het zingen van o.a. Jiddisch repertoire bekendheid verkregen als Les Shalom. In de Revue wordt hun veelzijdigheid belicht in een aantal produktie-nummers, welke Geor ge Carden speciaal voor hun heeft uit gedacht. Na een zorgvuldige selectie verleende George Carden zijn naam aan een groep jonge zangers en dancers, welke voor 99 Nederlands is. Er is de laatste ja ren in Nederland een duidelijke interes se ontstaan voor de „Showbusiness". Te levisie, en de mogelijkheden, die dit me dium aan nieuw talent biedt, is in deze richting een duidelijke stimulans geble ken. Dirigent van het Revue orkest is Co van der Heyde Wijma. Reeds eerder werkte hij mee aan de produktie van de Revue als muzikaal adviseur, en stu deerde hij de vocale ensembles in. VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST - TEL:436( Onlangs werd in de Amsterdamse RAI de grote Caravantentoonstelling gehou den. Wat een prachtige modellen waren daar bijeen gebracht. Duizenden toe komstige vakantiegangers hebben daar volop genoten van de mogelijkheden, die het moderne kamperen biedt. Bij zonder interessant waren de apparaten waarop in korte tijd een heerlijke maal tijd kan worden klaargemaakt. Opval lend was de belangstelling die vooral de mannelijke bezoekers hiervoor aan de dag legden. Voor veel mannen is het nu eenmaal een hobby zo nu en dan eens gezellig te kokkerellen. Is het U, tussen twee haakjes, nooit opgevallen, dat bij alle diners de heerlijkste gerechten door mannen zijn klaargemaakt? Koken, bakken en braden is beslist geen vrou welijke aangelegenheid! Heren, vergroot het vakantiegenoegen van U en uw gezin door ook eens, thuis of op een kampeerterrein, een proef van uw bekwaamheid op dit ge bied af te leggen. Wat zegt Ukunt U niet koken? Haal dan vlug even deze achterstand in. Laat U door geen valse schaamte weerhouden. Volg een kookcursus voor heren! Lees de advertentie in dit blad. De nieuwelingen bij de Revue comple teren de vaste kern, die reeds meerdere seizoenen hun aandeel tot het succes bijdroegen. Zo ziet u dit jaar wederom: Aase Rasmussen, de all-round artieste, die naast haar plaats als leading-lady in de show, de meest uiteenlopende ty petjes in de sketches creëert, onder het wakend oog van haar tekst-regisseur en echtgenoot Willy Walden. Na een opleiding in zijn geboorteland Amerika, en een indrukwekkende lijst Nederlandse successen in ondermeer mu sicals en televisie-shows, maakt Donald Jones nu voor het derde achtereenvol gende seizoen deel uit van het gezel schap. Zijn bijzonder gevoel voor „show manship" maakt hem tot een dynami sche kracht in tal van scenes. Zijn hob- bieeen klein rolletje in de sketches met Walden en Muyselaar. Louis Dusee zingt, danst en speelt sket ches. De toewijding voor zijn vak, en de ervaring welke hij in de afgelopen 4 jaar verkreeg, maken hem tot een ge waardeerd medewerker en voorbeeld voor vele jongeren. Tevens maakt hij deel uit van het pro- duktie-team. De Nederlandse zangteksten in de Revue zijn voor het grootste deel van zijn hand. Voorzover het Revue- werk hem tijd laat, schrijft hij kinder programma's voor radio en T.V. Ook in Engeland oogstte hij hiermede succes. De decors werden dit jaar ontworpen door Wim Bijmoer. Henk Corduwener zorgde voor de uit voering van zijn ontwerpen, en heeft de supervisie bij de voorbereidingen. De technische staf staat weer o.l.v. Wim van Duivenbooden. De costuums werden in Engeland gete kend door Anthony Holland en uitge voerd door Vidrobes Ltd. De grote Australische meester-producer George Carden had vijf jaren de Snip en Snap Revue gediend en met zijn bij zondere en frisse visie de produktie een nieuw gezicht gegeven. Hij besloot na 15 jaren de toon te hebben aangegeven 29ste Snip en Snap Revue „DIT IS THEATER" Diana Floodgate, Louis Du see e.v.a. in de „FINALETTO". in Londen, na de première van de laat ste Snip en Snap Revue terug te keren naar Australië, waar hij de leiding kreeg over de grootste Australische produkties. Als dergelijke mensen eenmaal ver weg zijn (Londen was tenslotte maar één uur vliegen van Amsterdam) zijn ze voor Ne derland verloren. Maar niet George Car den! Toen we hem vroegen zijn activi teiten in Australië te onderbreken om onze 29ste Revue te helpen maken, was het alleen een kwestie van zakelijke re gelingen. Carden .„houdt van Holland" maar heel speciaal van „zijn Snip en Snap familie". Hij regelde zijn verplich tingen „over there" en de K.L.M. vloog hem over van Sydney naar Amsterdam. Met zoveel nieuwe gezichten bij onze Revue, en voor het eerst sinds vele ja ren een vrijwel geheel Hollands ensem ble, is vooral dit seizoen zijn vakkennis van onschatbare waarde. De auto-industrie is één van de peilers van onze hedendaagse economie. Vele zeer uiteenlopende takken van industrie zijn betrokken bij het vervaardigen van ons meest gebruikte vervoermiddel. De rubberindustrie is vanaf het prille begin ten nauwste betrokken bij de vele ontwikkelingen welke zich hierbij in ra zend snel tempo voltrokken hebben. Vergelijken wij onze auto van vandaag met die van 20 jaar geleden, dan komt deze laatste ons belachelijk ouderwets voor. Middenklasse-wagens welke snelheden kunnen bereiken van 150 km./u. zijn geen uitzondering meer. Door uitgebreide research is de rubber industrie er in geslaagd artikelen te ver vaardigen welke aan de huidige, zeer hoge eisen kunnen voldoen. Banden geschikt voor snelheden van 180 km./u. en meer zijn geen probleem. Ven- tilateurriemen die gedurende een groot aantal kilometers hun taak moeten kun nen verrichten zijn normaal. Radiateur- slangen dienen gedurende vele jaren be stand te zijn tegen de bedrijfstempera- tuur welke onder de motorkap heerst. Men staat echter niet stil bij hetgeen er vandaag verlangd wordt, doch werkt nu reeds aan morgen en zelfs aan over morgen. Het is nog maar een kleine stap van ons aardse vervoermiddel naar de maanwa- gen, waarmee de astronauten zich over enkele jaren op de maan zullen voort bewegen. Rubber, dat door zijn specifieke eigen schappen een onvervangbaar materiaal is, speelt bij deze tak van wetenschap een belangrijke rol. Vele problemen zijn slechts dankzij deze grondstof op te los- Met het oog op de toekomst heeft Vre- destein/Hevea een maanwagen gebouwd waarin op velerlei wijze rubber ver werkt is. De speciale banden, welke in onze -ogen waarschijnlijk wel wat groot aandoen, zullen er op de maan voor zorgen, dat CHEM1SCHE-EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS TELEFOON 08380 8050 Bosstraat 5. telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6621. De Soester gemeenteraad is in openbare vergadering bijeengeroepen op vrijdag 17 februari 1967 om 19.30 uur ten ge meentehuize, ter afdoening van de na volgende agenda. 1. Ingekomen stukken. a. Besluit van Gedeputeerde Staten van 18 januari 1967 (afd. 3, nr. 1160'66 A- 135, tot vaststelling van de gemeente- rekening en de bedrijfsrekeningen over 1963, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. b. Jaarverslagen over 1966 van de Com missies tot Wering van Schoolverzuim te Soest en Soesterberg, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. c. Verzoek van mevrouw J. A. Wen- sink-Boers d.d. 17 december 1966 om vergoeding o pgrond van de „Bijdrage regeling, ter bestrijding van de woning nood", met voorstel dit voor kennisge ving aan te nemen en adressante hier van mededeling te doen. d. Dankbetuiging van de heer H. G. Scholtmeijer voor de betoonde belang stelling ter gelegenheid van zijn 25-ja- rig ambtsjubileum, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. e. Schrijven d.d. 24 januari 1967 van P. J. Felis inzake verlenging van de huur van een perceel grond aan de Middenlaan, met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. f. Schrijven d.d. 25 januari 1967 van de oudercommissie van de o.l. school Soest- Het kerkconcert van de maand febru ari dat wederom gegeven wordt in de Oude Kerk te Soest, zal weer verzorgd worden door het Hervormd Jeugdkoor o.l.v. Maarten Kooy, en wel op woens dag 22 februari a.s., aanvang 8.15 uur. Na de uitvoering van Mozart's Requiem in november van het vorig jaar is een nieuw programma tot stand gekomen met o.m. het dubbelkorige motet „Komm Jesu, komm" var J. S. Bach, vijfstem mige anthems van Weelkes, Deering en Purcell. Ook zal een seriële compositie van de dirigent worden uitgevoerd. Verder vermeldt het programma van Heinricht Schütz de „Geschiedenis van de twaalfjarige Jezus in de Tempel" voor alt, bas, jongenssopraan koor en instrumenten, en een Geistliches Kon- zert „Allein Gott in der Höh" sei Ehr" voor 2 jongensopranen en 2 tenoren. Van J. S. Bach worden uitgevoerd de Passacaglia voor orgel en de aria „Gott soll allein mein Herze haben" voor alt en concerterend orgel. Solisten zijn Jan van Barneveld en Pe ter Kooy, jongenssopraan; Ine Kooy, alt; Wandelt Jagtenberg en Pier Veld man, tenor; Jan Jansen, orgel. De nieuwe zijn verschenen: Burda (Collecties) 5,75 Burda Maandblad 2,50 Neue Mode (Collecties) 5,75 Neue Mode Maandblad 2,30 Film und Frau 5,50 Brigitte, Constanze, Voque en vele andere. Vrijblijvend ter inzage btf Soesterbergsestraat 53, (tegenover het busstation) de auto zich met gematigde snelheid over het ongetwijfeld woeste maanland schap kan voortbewegen, zonder dat de wielen wegzinken of hinder ondervinden van het ruwe oppervlak. Teneinde de astronaut te beschermen tegen schokken en stoten is het inte rieur bekleed met een laag schuimrub ber. Tientallen meters rubber profielen in velerlei vormen, zorgen voor herme tische afdichting van de kabine en het motorcompartiment. Slangen, voor de aanvoer van halfvaste brandstof voor de motor, zuurstof, koel vloeistoffen, olie etc., maken flexibele verbindingen mogelijk. Vitale instrumen ten zijn door middel van rubber buffers en silentblocs trillingvrij opgehangen. Lagers en draaiend edelen zijn door rub berhoezen beschermd tegen het binnen dringen van stof. Kortom, evenals in ons eigen aardse vervoermiddel is de toepassing van rub ber artikelen in dit maanvoertuig te veel omvattend om alles met name te noemen. In de acht tot het Vredestein Concern behorende ondernemingen worden meer dan 15.000 verschillende artikelen ver vaardigd, waarvan de groep auto-on derdelen een belangrijke plaats inneemt. Banden worden vervaardigd in Ensche de, schuimrubber in Maastricht, ventila- Ma-anau lo" teurriemen en radiateurslangen in He veadorp, profielen, vormartikelen en ve lerlei technische artikelen in Loosduinen. De staf van het Vredestein centrum voor research en ontwikkeling werkt voort durend aan de ontwikkeling van nieuwe produkten en toepassingen. Op de R.A.I. zult u zich van de vele doordachte toepassingen van rubber in en aan de maanwagen kunnen overtui gen. Zondagavond, om zeven uur wordt in de Emmakerk een bijzondere samenkomst gehouden. Spreker is ds K. van Liere, het zang koor „Sursum Corda" verleent mede werking en na afloop is er gelegenheid tot stellen van vragen. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. Zuid waarbij een afschrift van een aan burgemeester en wethouders gezonden brief inzake de centrale verwarming wordt toegezonden, met voorstel dit schrijven, alsmede het desbetreffend rapport van de directeur van gemeen tewerken d.d. 8 februari 1967 voor ken nisgeving aan te nemen waarna door burgemeester en wethouders de ouder commissie zal worden bericht, g. Rapport betreffende de behoefte aan scholen voor voortgezet onderwijs in de gemeente Soest, opgemaakt door het Economisch Technologisch Instituut van Utrecht, met voorstel dit rapport voor kennisgeving aan te nemen en onder de opmerinkgen dat de schoolbesturen te Soest hiervan een exemplaar hebben ontvangen en dat hetgeen ten aanzien van de opbenbare school voor u.l.o. in overweging wordt gegeven, reeds is geschied daar reeds op 18 juli 1962 tot de bouw van een nieuwe openbare school voor u.l.o. is besloten. 2. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aaneggen van bouwwegen en rioleringen in het Soes- tereven (Smitsweg). 3. Voorstel inzake de aanleg van wa terleiding op grond van de regeling be treffende bijdragen in de drinkwater voorziening van super-onrendabele per celen: a. in De Zoom; b. voor perceel Koningsweg 17. 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van: a. Leermiddelen t.b.v. de openbare school voor g.l.o. Soest-centrum; b. Een nieuwe taalmethode t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soestdijk. 5. Voorstel tot het machtigen van bur gemeester en wethouders tot het nemen van besluiten i.v.m. het plaatsen van verkeerstekens en het aanbrengen van enige verkeerstekens. 6. Voorstel tot het verlenen van voor schotten aan diverse schoolbesturen over het jaar 1967 als bedoeld in: a. Artikel 103, 6e lid der Lager-onder- wijswet 1920. b. Artikel 35. 6e lid van het Besluit buitengewoon lager onderwijs 1949. c. Artikel 101 bis der Lager-onderwijs- wet 1920. d. Artikel 75, 4e lid, van de Kleuter- onderwijswet. 7. Voorstel tot aankoop van grond ge legen: a. Aan de Rademakerstraat van W. M. A. Akkerman. b. Aan de Birkstraat van W. van Al- tena. c. Aan de Birkstraat van M. Woud. d. Aan de Birkstraat van W. Pronk. e. Op de Eng van A. C. van Logten- stein. f. Aan het le Heeserlaantje van A. en G. R. A. Groot. g. Aan de Koningslaan en de Dorre- steinweg van G. J. L. Smit. h. Aan de Birkstraat van mevr. M. v. d. Deyssel-Grift c.s. i. Aan de Eigendomweg van G. de Ruigt. Met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijzigingen. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de plannen voor de bouw van een aula al de algemene begraafplaats te Soesterberg. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van verbeteringen en vernieuwingen t.b.v. het Soester Natuurbad. 10. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen: a. Aan de Parklaan, van mej. Th. J. J. M. Diepen c.s. b. Aan de Dorresteinweg van C. G. v. d. Belt. c. Aan de Smitsweg van W. G. Kok. d. Aan de Smitsweg van L. de Beer. e. Aan de Klein Engendaalweg van P. Smits. (Met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijzigingen). 11. Voorstel tot verkoop van een hou ten schuur en het verlenen van een za kelijk recht aan B. van Beveren. 12. Voorstel tot het aangaan van geld leningen met de N.V. Bank van Neder- landsche Gemeenten. AmaMalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 Reeds vanaf 9.985,- HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER. Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN. DRIEWIELERS en AUTOPEDS. Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOENTX - PUCH - SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G. BURGERS RIJWIELEN. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 I A S RINGEN Go nqbrS P'JKER Kijk, wat de Iglo-koks deden. Zij hakten zorgvuldig spinazie. Die werd snel gaar gekookt. Intussen maakten zij een apart romig sausje met exquise kruiden. Dat mengden zij door de spinazie. En toen proeven... verrassend! En kijk nu eens bij uw winkelier in de diep- vrieskast. Daar ligt die verbazend lekkere spinazie a la crème! Voor u! Tafelklaarl Alleen maar opwarmen. Niets toevoegen! Nietsl Eet vandaag nog deze heerlijke Iglo- keuken-vondst. Spinazie a la crème! Verkrijgbaar In: Baarn, de Bilt, Hilversum, Huizen, Soest en omstreken.1 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaf van een vrachtwagen voor geementewerken. 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaf van een huisvuilwagen. 15. Voorstel tot wijziging van de inter communale I.Z.A.-regeling Utrecht. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van het gasleidingnet in het Soesterveen. I 17. Voorstel tot het verlenen va nont- heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: a. Het verplaatsen van de ondergrond se tanks en het pompeiland van het brandstoffenverkooppunt aan de Rade makerstraat 9 en het weigeren van de ontheffing voor het uitbreiden van deze installatie. b. Het vestigen van een werkplaats tot fabricage van stalen meubelen aan de Postweg 46 te Soesterberg. 18. Voorstel tot beëindiging overeen komst inzake de huur van opslagruim te voor inboedels. 19. Voorstel tot verkoop van grond: a. gelegen aan de Vosseveldlaan hoek van Beuningenlaan aan mr. S. P. Ba ron Bentinck; b. gelegen aan de Prins Bernhardlaan aan P. A. Waals. 20. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de toekenning van een vergoeding wegens gewassenschade in verband met de aanleg van een af voerkanaal van de rioolwaterzuiverings installatie. 21. Voorstel tot benoeming van een lid van de adviescommissie als bedoeld in artikel 7a van de gemeenschappelijke regeling sociale werkverbanden voor Amersfoort en omgeving. 22. Voorstel tot het versrtekken van een aanvullend krediet voor gemaakte woningbouwplannen. 23. Voorstel tot verpachting van grond voor het jaar 1967. 24. Voorstel tot wijziging van de „A.P.V. SOEST". 25. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeente-rekening en de be- drijfsrekeningen over 1964. 26. Voorstel tot beëindiging van de huurovereenkomst voor perceel Birk straat 12 met vaststelling van de desbe treffende begrotingswijziging. 27. Voorstel tot het geven van straat namen. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783.

Soester Courant | 1967 | | pagina 9