Soest toen - Soest nu opent eerste Toni Boltini West-Europa's te Soesterberg circus-academie KANS VERKEKEN IN VIETNAM Het oog gericht op verkiezingsuitslag Dinsdag 21 februari 1967 46e jaargang no. 15 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 5.852 per jaar Dronken autobestuurder Bromfietser aangereden Wederom inbraak bij Gebr. van Kooy BiJjartsport in district ..Eemland" Jaarvergadering K.P.S. Met Vera Lynn, het Amsterdams Politie-muziekkorps en beroemde zigeunerkapel Arti-shock Uitslag loterij Instuif R.K. Jong Soest Lantaarnpaal omver gereden Eiermarkt POLITIETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 S.E.C.-zaterdag SOE5TER(ï)OURANT Abonn. p. kwart, 3,—s per post 3.75 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag De kansen op vrede in Vietnam zijn voorlopig wee rverkeken nadat het even de schijn heeft gehad dat eindelijk een gesprek in zicht was. Maar de Amerika nen hebben hun bombardementen weer hervat, het bestand voor de nieuwjaar feesten is weer achter de rug en de oorlogszaken gaan weer als vanouds. Zoals al een paar maal eerder hebben de Amerikanen na het aflopen van het officiële als gebruikelijk weer vaak geschonden bestand nog een paar da gen lang geen bombardementen op Noord-Vietnam uitgevoerd. Uit Wash ington werd naderhand gemotiveerd met een nogal vage mededeling dat een eer dere hervatting mogelijk verkeerd zou zijn uitgelegd in verband met het be zoek van Kosygin aan Londen. Voor zover deze mededeling begrijpelijk is, kan men er wel uit opmaken dat de Rus ditmaal wel degelijk een krachtige poging heeft gedaan om pressie uit te oefenen op Hanoi. Echter zonder resul taat Niets voor niets Uit Hanoi kwamen wel en masse de ver klaringen dat men bereid was te spre ken, maar steeds stonden daarin weer als vanouds de vier voorwaarden, die nu eenmaal voor de andere partij on aanvaardbaar zijn. Met name dat een d recte aftocht van de Amerikaanse troe pen wordt geëist en natuurlijk een on middellijk en onvoorwaarelijk stopzetten van de bombardementen. Met andere woorden: de Noordvietnamezen eisen al van te voren de inwilliging van één punt waarover juist gepraat zou kunnen worden en geven in ruil voor een staken der bombardementen slechts een toezegging dat ze ergens aan tafel willen gaan zitten, een ruil die neerkomt op iets voor niets. Oe Thant en de paus hebben uiting ge geven, dat ze de gang van zaken heel erg betreuren. Terecht, maar gezien de tekst van de verklaringen uit Hanoi hadden ze hun hoop niet hoog behoeven te stellen. Premier Wilson heeft nadien nog ver klaard dat wat hem het meest verdroot was dat Hanoi niet het kleinste gebaar heeft willen maken waaruit een bereid heid sprak om de felheid van de oorlog wat te verminderen. Was dit wel ge beurd, aldus zijn overtuiging, dan was het gekomen tot een gesprek over een bestand. Het is ook duidelijk dat Ko sygin van zijn kant zijn uiterste best heeft gedaan om Hanoi tot een kleine concessie te bewegen. Maar kennelijk is de Russische invloed daar toch nog niet groot genoeg. Mao Tot de voorzienbare ontwikkeling van de toekomst behoort ook wel het ver breken van de diplomatieke banden tus sen Peking en Moskou. De Chinezen werken daar al een tijdje op aan, door de ambassade in Peking zodra dat in hun kraam te pas komt te belegeren en door de Russen zoveel mogelijk te ver nederen. En Kosygin ziet kennelijk in dat dit toch niet is tegen te houden als de Chinezen dat met alle geweld willen. Anders had hij zich zeker niet openlijk over de Chinese culturele revolutie zo duidelijk uitgelaten met een opmerking dat hij achter Mao's tegenstanders stond. De Chinezen schijnen de Sowjet's te wil- In sommige landen, o.a. Zweden, is het aanbieden van sterke drank aan personen, van wie men weet dat ze nog aan het verkeer moeten deelne men, verboden en dus strafbaar. Bij ons niet. Maar hoe zou een gastheer zich voe len wanneer zijn gast straks betrok ken raakt bij een verkeersongeluk tengevolge van het door hem geschon ken glaasje? Dit kunnen de consequenties zijn: Vrijheid Zonder dat er sprake is van een ver keersongeval, kan rijden onder in vloed een gevangenisstraf van max. 3 maanden ten gevolge hebben. Een gevangenisstraf van maximum 3 jaar kan men krijgen wanneer „dood door schuld" het gevolg is van rijden onder invloed. Rijbewijs Bij het rijden onder invloed kan de rijbevoegdheid tot max. 5 jaar wor den ingetrokken, bij herhalen: 10 jaar of zelfs volledige intrekking. Geld Zowel gevangenisstraf als intrekking van het rijbewijs kunnen rampzalige financiële gevolgen voor het gezin hebben. Blijkens de cijfers van het C.B.S. wer den in 1964 pl.m. 5.852 mensen ver oordeeld wegens het rijden onder in vloed (art. 26). Reden te meer zónder „Glaasje op" achter het stuur te gaan zitten. Glaasje op? Laat je rijden! De politie te Soest kreeg zaterdagnacht een waarschuwing, van de Baarnse po litie, dat een personenauto naar Soest onderweg was, waarvan de bestuurder waarschijnlijk dronken was. Bedoelde auto werd bij het politiebu reau aangehouden en de bestuurder, de 48-jarige J. T. uit Amersfoort, bleek in derdaad in staat van dronkenschap te verkeren. Vanzelfsprekend mocht hij uitstappen #rt zijn roes in de cel uitslapen, terwijl zijn rijbewijs werd ingehouden. len dwingen zelf het initiatief te nemen tot het verbreken van de banden, Mos kou wil duidelijk laten blijken dat zo'n breuk de schuld der Chinezen is. In de internationale communistische beweging wil elk de ander zo zwart mogelijk kunnen afschilderen. Een ander aspect aan Kosygins uit spraak is ook wel dat hij voorziet dat het rebelleren tegen Mao niet kansloos is. Anders zou de uitspraak alleen maar Mao in de kaart spelen en dat lijkt Ko sygins bedoeling bepaald niet. Wat er tot dusver voor berichten uit China ko men geeft te denken, dat Mao wel aan de winnende hand is, maar al te be trouwbaar zijn die berichten niet ge bleken in de afgelopen maanden. Kosy gins uitspraak schijnt er op te duiden dat hij nog een lang intern geharre war verwacht, waarbij uiteindelijk de anti-Maogroep aan het langste eind trekt. Al kan dat gemakkelijk een zeer lang proces worden; men pleegt in China zeer geduldig te zijn. De heer G. B. uit Utrecht reed met zijn auto in de Rademakerstraat, toen hij de Kampweg wilde inslaan. Op hetzelfde moment naderde echter op het rijwielpad een 18-jarige bromfietser, aan wie hij geen voorrang verleende. Een botsing was het gevolg, zodat de bromfietser kwam te vallen. Met diverse verwondingen aan het hoofd werd hij opgenomen in het zie kenhuis „De Lichtenberg" te Amers foort. In de nacht van donderdag op vrij dag is er wederom ingebroken bij het Automobielbedrijf Gebr. van Kooy aan de Soesterbergsestraat. De buit bestond uit 6 inbouw-autora- dio's, 3 portable radio's en een geldbe drag van 150, Nader vernemen wij, dat in Amster dam enige inbrekers zijn aangehouden, die zeer waarschijnlijk met deze en an dere inbraken in Soest en elders te ma ken hebben. Met genoegen hebben wij de uitgave van het maandorgaan van het district „Eemland" de „Biljart-Revue" gelezen en daar enige verenigingen uit Soest in dit district zijn ingedeeld willen wij onze lezers enige bijzonderheden niet onthouden. Wist U b.v. dat er in Nederland 1124 biljartverenigingen zijn met 16198 le den, die zich in de Kon. Ned. Biljart bond verenigd hebben. Deze verenigingen spelen in verschillen de klassen wedstrijden tegen elkaar en als wij bij het doorlezen van dit maand blad de standen bekijken, dan zien we, dat de biljartvereniging „Soestdijk", welke in vier afdelingen uitkomt, een zeer goed figuur in deze competitie slaat. Soestdijk I staat b.v. op de twee de plaats in afdeling C II, waarin 9 verenigingen zijn ingedeeld. Soestdijk II doet het nog beter, die staat op de eerste plaats in klasse C III met 10 verenigingen. Soestdijk III staat in klasse C IV B op de derde plaats van 9 verenigingen en tenslotte Soest dijk IV neemt eveneens de derde plaats in klasse C IV C met eveneens 9 ver enigingen. Hieruit blijkt dat Soest over goed spe lersmateriaal beschikt. De vereniging „Zonneheuvel" mag er ook zijn, daar zij in de klasse C II de derde plaats inneemt. Zonneheuvel II staat in klasse C IV i. op de zevende plaats, terwijl Zonneheuvel eveneens op de zevende plaats staat in klasse C IV C. Het is weer achter de rug, we hebben een nieuwe regering gekozen. Om nu te zeggen dat wij, het Nederlandse volk, dat duidelijk gedaan hebben, nee, de onduidelijkheid, die we zelf zo graag tot een onbelangrijke factor zouden heb ben laten degraderen, is gebleven. Want het is geen gemakkelijke opgave om uit deze verkiezingsuitslag verstrekkende conclusies te trekken. Zeker is, dat de ontevredenheid nog lang niet weggeno men is. Daarvan zijn de zeven zetels van de Boerenpartij wel het beste be wijs, hoewel het er geen vijftien zijn ge worden, zoals de heer Koekoek steeds heeft beweerd. Donderdag 23 februari, om acht uur, zal in Soesterberg de eerste circusschool van West-Europa worden geopend. Dat wil niet zeggen dat de lessen dan on middellijk een aanvang zullen nemen, want die eerste avond is meer een luis terrijk feest, met tal van grote evene menten. Nederlands circusdirecteur Toni Boltini koesterde reeds lang het plan om in ons land een opleiding te stichten voor jon ge talentvolle mensen, die de ambitie koésteren een carrière op te bouwen in de circuspiste. Zulke scholen bestaan wel in enkele Oosteuropese landen, maar in het gehele westen niet. Boltini kocht hiervoor gebouw Huis ten Halve te Soesterberg en toverde dit om tot circus-academie. Omtoveren, werkelijk, want wie het oude gebouwencomplex heeft gekend zal het niet herkennen. De hele winter is een staf personeel bezig geweest het De sportvereniging K.P.S. hield in het Oranjehotel haar jaarvergadering. Ongeveer 25 leden, waren aanwezig, die door de heer J. J. Kraaijenhagen wel kom werden geheten. Zowel het jaarverslag van de secretaris als van de penningmeester had de in stemming van de vergadering. De vereniging telt thans 66 leden en 120 donateurs. De aftredende bestuurs leden, de heren J. J. Kraayenhagen, S. Jongepier en C. Koedam werden herko zen. Aan de heren J. A. Paans, J. J. Kraaijenhagen, J. Kuiten en C. Koe dam werd de K.P.S. cup uitgereikt voor het vele werk voor de vereniging ver richt. De feestcommissie bracht verslag uit en kon een bedrag van 1700,afgedra gen aan het Henry Dunanthuis te Zeist. De voetbalvereniging Goirle zal op de te houden sportdag een wedstrijd spelen tegen K.P.S. I, terwijl vermoedelijk in 't najaar „Gazelle" uit Dieren een wed strijd komt spelen. gebouw geschikt te maken voor het nieuwe doel. Nu is het zover. De Circus-Academie van Toni Boltini kan de eerste leerlin gen ontvangen, die onder leiding van p-- iren artiesten een grondige oplei ding kunnen genieten in alle facetten van het moeilijke vak. De opening. Aan deze Circus-academie is tevens een restaurant-bar-dancing-bodega verbon den, zodat het nuttige met het aange name is verenigd. Deze unieke gelegenheid in het midden des lands biedt daarom ook belangstel lende circusvrienden de gelegenheid tot een ontmoeting met de jonge artiesten, die hier tevens audities kunnen geven. Het programma van de openings-avond ziet er als volgt uit: Van kwart voor acht tot acht uur mar cheren door de kom van Soesterberg het Amsterdamse politiemuziekkorps en de Soesterbergse harmonie. Acht uur precies wordt onder leiding van kapelmeester J. K. Pinkse een se renade gebracht bij Toni Boltini's Cir cus-academie, Rademakerstraat 40. Van half negen tot negen uur concer teert in het gebouw het Amsterdamse politie-muziekkorps. Vervolgens optreden van het beroemde zigeunerorkest gevormd door de zonen van Tata Mirando. Dit orkest is o.m. reeds vele malen opgetreden bij intieme feestelijkheden van ons Koninklijk Huis. Van 9.30 uur tot 10 uur optreden van de beroemde T.V.- en radioster Vera Lynn met haar combo. Daarna de zonen van Tata Mirando weer gedurende een gezellig samenzijn met genodigden, artiesten, pers en voor aanstaande mensen uit T.V., Radio en platenbranche. Tijdens deze avond zal er gelegenheid bestaan van Toni Boltini zelf nadere inlichtingen te krijgen over de Circus- Academie. Vera Lynn komt in de ochtend van 23 februari aan op Schiphol en zal loge ren in Apollo-hotel, Amsterdam. 1 Nu al is het bekend dat in maart o.a de cabaretière Elly Nieman (zondagmid dag j.1. in „Monitor") optreedt in thea ter „Arti-shock" hier in Soest. De derde poëzie-manifestatie op zaterdag 25 fe bruari a.s., begint om 7.45 uur. Kaarten voor dit Gandalf-spektakel zijn nog verkrijgbaar a ƒ3,50. Alle avonden van „Arti-shock" vinden plaats in De Gouden Ploeg. Zo ook de vrijdagavond sociëteit waar de expositie van Frits Wieier nu ook voor het publiek te be zichtigen is op de zaterdagmiddag van 15.00-17.00 uur. Tot en met 4 maart a.s. Die ontevredenheid blijkt ook wel uit het feit, dat de gloednieuwe partij D '66 zomaar zeven zetels won. Zonder dat de partij daar eigenlijk meer voor heeft hoeven doen dan uitsluitend reclame maken. Bewijzen van haar successen heeft ze niet en de kiezers zijn dus uitsluitend op de beloftes afgegaan. Of ze dat met recht gedaan hebben, zal in de komende vier jaren blijken als de regering het tenminste zolang uithoudt. Niet alleen het verlies van de grote partijen, ook de winst van de Anti-Re volutionairen is opmerkelijk. Al is die dan in feite niet zo verrassend, want velen zien in president Zijlstra (ad in terim) de figuur, die ons land van een dreigend bankroet heeft afgeholpen en die een begin heeft gemaakt met een forse bestrijding van de werkloosheid. De door Wim Kan gelanceerde schlager „Jelle zal wel zien" zal aan die popu lariteit zonder twijfel ook hebben mee gewerkt, al zou Zijlstra dat steuntje waarschijnlijk niet nodig gehad hebben om minister Luns in populariteit voorbij te streven. Voor de grote partijen zijn deze verkie zingen óók een verrassing geweest, maar dan in negatieve zin. De K.V.P. had niet zo'n succes met z'n dansmariekes, de P.v.d.A. had de gelden, besteed aan het laten rijden van de uit gebreide propaganda-karavaan ook veel beter kunnen besteden, de C.H.U. liet óók een veer en de V.V.D. tenslotte boekte ook niet het succes, dat de partij leiding wel verwachtte. En nu staan we aan een nieuwe periode van (hopelijk) vier jaren. Jaren, die het de nieuwe regering niet gemakkelijk zullen maken, want er zijn nog steeds enkele belangrijke punten, die ons volk en de verantwoordelijke mensen inten sief bezighouden. Die zullen in de ko mende vier jaren tot een oplossing moe ten worden gebracht de basis voor die oplossing zal althans gelegd moeten worden. Wie dat uiteindelijk zullen gaan doen, is nog niet duidelijk. Oud-premier Zijl stra gaat aan het informeren en gezien zijn vorige succes, mag men wel op een gunstig resultaat rekenen. Wat er ten slotte uit de bus zal komen, is nog een verrassing. Laat het er voor het volk niet zo één zijn als de verkiezingsuitslag voor de grote partijen was! KANTMAN Vóór en tijdens de carnaval van de In- stui R.K. Jong Soest werd, onder auspi ciën van de Raad van Elf, een loterij georganiseerd, waarvan de baten be stemd waren voor de chronische zieken van Soest. De inzet voor deze loterij waren 3000 loten, die gisteravond nagenoeg allen verkocht waren. Tijdens de dansavond, welke gisteren voor de Instuivers werd gehouden, is de trekking van deze loterij, onder toezicht van de Soester politie, gehouden. De prijzen vielen op de volgende nummers: Transistor-radio no. 2880, Pick-up no. 3336, Langspeelplaten met carnavalschla gers op de nummers 1033, 3082, 3614, 3795, 1545, 3167. Tijdens de dansavond werden niet alle prijzen afgehaald. Deze kunnen nog worden afgehaald bij de heer W. But- zelaar, Steenhoffstraat 53. Ook was aanwezig mevr. Martens, die veel voor de Soester chronische zieken doet. De heer W. Butzelaar, tijdens de carnaval Prins Leut VII, overhandigde mevr. Martens onder luid applaus van de Instuivers, een bedrag van 900, waarvoor mevr. Martens zeker een goe de bestemming zal weten te vinden. Zondagavond reed de 21-jarige Y. G. E. uit Baarn in de Beukenlaan tegen een paal van de P.U.E.M., die afbrak, waar na hij in de berm tot stilstand kwam. Tengevolge van deze aanrijding ont stond kortsluiting in de electrische ge leiding, die door personeel van de P.U.E.M. werd verholpen. Bij de bestuurder werd een bloedproef genomen in verband met mogelijk ge bruik van sterke drank. Op de weekmarkt werden aangevoerd 45.000 stuks hoendereieren van 12,75 tot f 13,50. Middenprijs ƒ13,20. Prijs per kg ƒ2,13. O EMINENT BOYS-S.E.C. 0-1 De verwachting die we koesterden is niet uitgekomen. Er werd van weers kanten moeilijk gevoetbald. De passes waren verre van zuiver. In het geheel was het toch wel S.E.C. dat gevaarlijker was. Eminent Boys had niet genoeg in zet, de afwerker werd ook gemist ter wijl de aanvallen teveel door het mid den gingen hetgeen door de uitstekende achterhoede van S.E.C. goed werd on dervangen. De groen-witten misten echter de juis te man in de voorhoede waar welis waar Sengers weer stond maar ook hem wou het deze week niet lukken. Het zag er dan ook naar uit dat de rust in zou gaan met 0-0 stand maar door een scrimmage voor het doel werd er door een achterspeler van Em. Boys hands gemaakt en de scheidsrechter wees naar de bekende stip. Het was Sengers die zich met deze penalty be lastte en het werd 0-1. Na rust was het het zelfde spel. S.E.C. kwam menigmaal dicht bij een doel punt, maar het mocht niet lukken. Ook Eminent Boys probeerde het nog eens extra in het laatste kwartier maar Kra mer was onpasseerbaar. S.E.C. wist de stand zo te houden en als een gelukkig geluid klonk het eindsignaal. MONTAGNARDS-S.E.C. 2 1-7 De wedstrijd tegen de ploeg van Mon- tagnards is er een geweest van kat en muis. De ploeg van de tegenstander bestond voor het grootste gedeelte uit spelers van zeer jonge leeftijd die op het gebied van de voetbalsport nog bij zonder veel moeten leren. Na zestien minuten spelen wist Van Loon, na zeer goed voorbereidend werk van Rademaker, de score te openen 0-1. In de 40ste minuut van de eerste helft was het wederom Rademaker die Van Delden de gelegenheid gaf een tweede doelpunt voor S.E.C. te scoren. In de tweede helft werd de score snel opgevoerd. Na 8 minuten spelen was het Van Loon die een solo ondernam en 3-0 kon scoren. Door goed aangeven van R. Dobben was het wederom van Loon die 4-0 kon scoren. Het vijfde doelpunt ontstond door ongelukkig te rugspelen door een van de tegenstan ders in eigen doel. Montagnards slaagde er toch in de eer te redden toen zij in de 30ste minuut een tegenpunt wisten te scoren 1-5. Dat Rademaker 1-6, en Van Delden 1-7 wis ten te scoren was een feit dat nauwe lijks het vermelden waard was en dat alleen het grote krachtsverschil tussen beide elftallen tot uiting bracht

Soester Courant | 1967 | | pagina 1