Houd uw snelheid in toom! Agressieve zedendelinkwenten? Koning Willem III Middelman opent speciaalzaak Wat moet men doen met Burgerlijke stand MIKIMO Officiële uwen Krabbels van Knelis Operatieve ingreep sorteert niet altijd effect Ontsteltenis na grove aanranding o 6-jarig meisje Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Vader van koningin Wilhelmina 150 jaar geleden geboren Koning contra Thorbecke Volksonderwijs hield jaarvergadering mp Aangifte van stieren Wederopbouwwet Wederopbouwwet KOM WASSEN BIJ SE Animato huldigt haar voorzitter Hees-Nieuws De beestachtige aanranding van een 6-jarig Eindhovens meisje heeft veel onrust gewekt. Veel ouders die zelf jonge kinderen hebben, toonden zich verontwaardigd. In die verontwaardiging lag een stuk angst besloten (,het kan ons kind óók over komen") en een stuk afweer dat nu eenmaal de gemiddelde burger bevangt, wan neer hij geconfronteerd wordt met de pathologie van het seksuele leven. De dader bleek een verpleegde uit de Rekkense inrichtingen te zyn, die al eerder voor een dergelijk misdryf was veroordeeld en die met toestemming van het ministerie van Justitie met verlof was gestuurd. Hoe hebben de behandelende artsen deze man voor verlof kunnen voordragen by het ministerie? De dader van deze schokkende ver krachting was een 24-jarige jongeman, die reeds op 17-jarige leeftijd een zelfde feit had gepleegd en deswege tot een vrijheidsstraf en terbeschikkingstelling van de regering werd veroordeeld. Dat men hier met een uitermate ge vaarlijke delinkwent van doen had, blijkt uit de opgelegde terbeschikking stelling. Slechts bij hoge uitzondering wordt deze maatregel, niet te verwarren met de z.g. „jeugdbeschikking" die op het 21ste levensjaar afloopt, op minder jarigen toegepast. De afzondering, die alleen wordt opge legd in geval van gebrekkige ontwik keling of ziekelijke storing der geestes- vermogens, is onbepaald van duur. De betrokkene wordt via het Selectieinsti tuut te Utrecht overgebracht naar een psvehopatenasiel of andere inrichting. Acht de staf van zo'n inrichting de man genezen of aanmerkelijk hersteld, dan kan het ministerie van justitie een daartoe strekkend advies voor proefver lof goedkeuren. Toestemming Het ministerie heeft de Rekkense in richtingen dus toestemming gegeven de betrokken jongeman met verlof te stu ren. Geen wonder dat er na het schok kende misdrijf een sombere stemming heerste op het bureau van de inspec teur-generaal van de psychopatenver- pleging aan de Haagse Koninginne gracht. Hoe is het mogelijk dat de staf van Rekken zich zo op deze verpleegde heeft verkeken dat ze het ministerie een verlof adviseerde? Psychiaters kunnen niet in het koffie dik kijken, dat is onbetwistbaar waar. Maar wij hebben wel de indruk dat de staven van sommige inrichtingen hun eigen kijk op de patiënten overschat ten. Het betreft hier delinkwenten, die doorgaans niet geestesziek zijn maar die Michel, zoon van W. de Roder en J. H. van Ewijck, beiden wonende te Amers foort, Van Linschotenstraat 3. Jo- hanna, dochter van G. Klün en A. van der Sluis, Professor Lorentzlaan 247, Soesterberg. Marie Louise, dochter van H. Strietman en A. J. Veenkamp, Gallenkamp Pelsweg 3. Cornelia Jo- hanna, dochter van G. W. Salari en C. J. Ruitenhuis, Kampweg 78, Soesterberg. Ronald Richard Johannes, zoon van R. A. Hilhorst en A. S. W. Zwanikken, Birkstraat 36. Eric Jeroen, zoon van D. Proper en P. F. Scholten. Rubens laan 62. Ingrid Karin Margaretha Joséphine, dochter van H. van Arnhem en C. Tricht, Aagje Dekenlaan 23. Robert Jan, zoon van P. J. Elberse en A. Kok, Vosseveldlaan 51. Claudia Cecilia, dochter van A. J. Hullu en A. J. Koene, Anthony van Leeuwenhoek laan 207, Soesterberg. Daniël Aloy- sius Gerardus, zoon van A. I. W. de Goede en M. J. G. T. Zekveld, Amers- foortsestraat 11, Soesterberg. Hendri- kus Antonius, zoon van J. E. van Groe- nestein en H. L. Croon, Schoutenkamp- weg 43. Maarten Koenraad, zoon van K. A. van Gemert en M. van der Heij, Rubenslaan 72. Florinus Bartholo- meus Anthonius, zoon van A. F. Hart man en B. M. T. Swart, Nieuweweg 34. Olof Ties Jan, zoon van J. de Bruin en H. A. Kloezema. Rubenslaan 77. Bernadette Anna Maria Francina, doch ter van J. B. M. Lensink en F. A. M. Melkert, Rademakerstraat 69, Soester berg. ONDERTROUWD: Cornelis Wilhelmus Johannes Baars, Zandvoortweg 44, Baarn en Jannetje Hendrika van Fulpen, Klaarwaterweg 80. Frank van Til burg, Apeldoornseweg 60. Voorthuizen en Marion Caroline Margriet Meffert, Anthony van Leeuwenhoeklaan 75. Cornelis den Otter, Jagthuisstraat 39a, Rotterdam en Christina Margriet Kamp huis, Generaal Winkelmanstraat 39, Soesterberg. GEHUWD: Aart van 't Net, Schrikslaan 47 en Margaretha Wilhelmina Door- duijn, Schrikslaan 44. OVERLEDEN: Margaretha Roeten, 49 jaar, gehuwd met H. Kroder, Duin weg 47. Willemina Wijnen, 77 jaar, weduwe van J. A. Küchler. Postweg 42, Soesterberg. Carl Wilhelm Ewert, 54 jaar, gehuwd met H. C. van Suijdam, Kerkstraat 34. Wilhelmus Hermanus Mansheijm, 85 jaar, gehuwd met G. A. Hendriks, Dalweg 42. Johannes Jo- seph van den Bremer, 84 jaar, gehuwd met J. Botterblom, Nieuweweg 90. Joseph Bernardus Marie Lochtenberg, 66 jaar, gehuwd met C. W. Offerman, Colenso 31. Johannes de Bree, 62 jaar, gehuwd met E. van IJken, Vin- kenweg 21. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) op een duidelijk omschreven terrein het vermogen missen tot beheersing van driftmatige impulsen. Te optimistisch? In de inrichting tracht men een per soonlijk contact met ze tot stand te brengen om te weten wat men aan hen heeft. Vaak is men echter te optimis tisch over de resultaten. Men heeft hier immers te maken met mensen in wier gevoelens geen zweem van bestendig heid schuilt. Er zijn maar twee inrichtingen, waar men zich geheel toelegt op intensieve behandeling. Dat zijn de dr. v. d. Hoe vekliniek te Utrecht en de prof. Pompe- kliniek te Nijmegen. Maar aangezien hier psycho-therapie wordt toegepast in een niet bewaakte omgeving, kunnen zeer gevaarlijke gevallen niet worden opgenomen. Bovendien moeten deze pa tiënten gezien de eisen der behandeling over een behoorlijke dosis intelligentie beschikken en een ziektebeeld hebben, dat behandelbaar is. De meeste terbe- schikkinggestelden worden dus opgeno men in de asiels of in een particu liere inrichting als Rekken. Weinig Wat gebeurt er dan met hen? Ant woord: weinig of niets. In Rekken ligt de nadruk op arbeidstherapie. Werkt, een verpleegde goed en heeft hij niet te veel conflicten met het-personeel, dan krijgt hij al een hoog cijfer voor zijn aanpassingsvermogen. Dat is het grote verschil met de v. d. Hoeven- en Pompekliniek. Als daar een patiënt hard werkt en zich keurig ge draagt, vragen de psychiaters zich af wat de man achter deze fraaie gevel verbergt. En hij mag geen stap buiten de inrichting zetten, alvorens men daar inzicht in heeft. Een dergelijke werk wijze, waarop het gehele personeel is ingesteld, biedt een betere waarborg voor de veiligheid van de samenleving dan de werkwijze van de overige in richtingen. In Rekken moge aan het sociaal gedrag wel iets bijgeschaafd worden, dat is niet altijd voldoende. Deze delinkwenten zijn in hun ontwikkeling tot geestelijke vol wassenheid blijven steken en dat vergt een aanpak, waarop deze inrichting niet is ingesteld. Waar de meeste van haar bewoners ook niet geschikt voor zijn. Operatieve ingreep? Daarom zal het ministerie de rapporten van deze inrichting alsook van de asiels kritisch dienen te bekijken. De realiteit gebiedt te erkennen, dat na een ver- pleegtijd er bij dit soort patiënten niet zo heel veel veranderd is. Nu is het beslist niet zc dat het mi nisterie van justitie lichtvaardig om springt met deze delinkwenten. In som mige asiels zitten bijvoorbeeld verschil lende zedendelinkwenten al jaren vast (soms meer dan 10 jaar) en sommigen kunnen alleen in vrijheid worden ge steld, indien zij toestemmen in een me dische ingreep (castratie). Geven zij daarvoor geen toestemming, dan wor den ze vastgehouden. Dat men de Eindhovense aanrander niet voor dit alternatief heeft gesteld is be grijpelijk, omdat deze feitelijk nog een kind was toen hij zijn eerste delict be ging. Van tijd tot tijd wordt toch bij zedendelinkwenten, uiteraard nadat zij zelf toestemming hebben gegeven, ope ratief ingegrepen. In het ziekenhuis te Zwolle zijn bijvoorbeeld in de loop der jaren vele verpleegden uit het rijks asiel te Avereest gecastreerd. Niet altijd afdoende Tot deze ingreep wordt pas in het uiterste geval qvergegaan. Castratie im pliceert een ernstige verminking van het lichaam. In een hedendaagse demo cratie is het ondenkbaar dat de over heid zoiets zonder toestemming van de betrokkene zou doen. Bovendien: helpt deze ingreep afdoende? Volgens prof. dr. J. Kloek, hoogleraar in de forensische psychiatrie te Utrecht, zijn de resultaten van deze ingreep, voor zover ze herhaling van misdrijf betreffen, niet ongunstig. „Bij de meeste geopereerden blijkt de neiging om aanrandingen te plegen, zich aan kinderen te vergrijpen, afge nomen. Maar ik ken ook gevallen, waarin een onbevredigd verlangen van de castraat drijfveer werd van nieuwe seksuele criminaliteit. Alleen bij men sen met een zeer ongecompleceerde geestelijke structuur wordt ze relatief goed verdragen. Niettemin zitten er veel haken en ogen aan vast. De betrokkene moet zelf toe stemming geven, maar achteraf ervaart hij de zogenaamd vrijwillige ingreep als resultaat van uitgeoefende pressie en wordt dan vervuld van rancuneuze ge voelens. Een slechte basis voor reso cialisatie!" J.l. zondag is het 150 jaar geleden, dat in Brussel prins Willem Alexander Paul Frederik Lodewyk van Oranje werd geboren. De vader van het prinsje, de latere koning Willem II, voelde zich in de Zuidnederlandse stad beter thuis dan in Den Haag, waar hij zich in doen en laten belemmerd voelde door zijn strenge vader (koning Willem I) en de conventionele Haagse kringen, die de kroonprins en zijn vrouw Anna Pavlovna gaarne ontliepen. Zo kon het gebeuren dat de latere koning Willem III buiten onze landsgrenzen werd geboren. Hy heeft ons land geregeerd in een periode (1849-1890), waarin zowel in het staatkundig als maatschappelijk leven zich grote veranderingen mani festeerden, die van de koning meer aanpassingsvermogen vergden dan hy soms kon opbrengen. In menig opzicht was Willem III een tragische figuur, die voort durend in machtsconflicten was verwikkeld. De drie Willems, die gedurende de vo rige eeuw ons land hebben geregeerd, hebben herhaaldelijk overhoop gelegen met de spelregels der constitutionele monarchie. Koning Willem I bezat nog alle eigenschappen van een autocratisch vorst. Vooruitstrevende politici als Van Hoger.dorp drong hij in de oppositie en de grondwetswijziging van 18J' tastte zijn positie nauwelijks aan. Zijn zoon Willem II, die van 1840 tot 1849 koning was, bleek evenmin voor herziening van het staatsbestel gepor teerd maar N'i vc~ de legendarische Thorbecke tegenover zich. Toen de ko ning onder de indruk kwam van allerlei De afdeling van Volksonderwijs hield in „De Rank" haar jaarvergadering, die helaas slecht bezocht was. De heer C. F. van Vliet opende de avond en memoreerde de grote activi teit van Volksonderwijs bij de stichting Van enige scholen. Spreker liet duide lijk uitkomen, dat het devies is „On verdeeld naar de Openbare School." Verblijdend is, dat thans een ouderraad is ingesteld. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd en de aftredende bestuursleden, de heer W. Burgerhout en A. Goof, werden herko zen. Verder werden in het bestüur be noemd, mevrouw D. T. Boele-van Hoogh, mevrouw G. Wiegel-Van Dalen en de heer W. Brouwer. Na de pauze hield de heer H. G. Scholt- meyer, hoofdinspecteur van politie, een lezing over „Gevaren voor de jeugd". Dit onderwerp was gebaseerd op de mogelijkheid om de kinderen te waar schuwen voor de gevaren die hen steeds omringen. De heer Scholmeyer had een zeer aan dachtig gehoor en moest nog verschil lende vragen beantwoorden, die op dit belangrijke onderwerp betrekking had den. revolutionaire bewegingen in het bui tenland, gaf hij te kennen voor een vér strekkende grondwetswijziging te voelen (1848). Kort daarna stierf hij onver wachts en zo werd Willem III staats hoofd op het moment, dat de bevoegd heden van de regerende vorst drastisch werden ingeperkt. De koning had er duidelijk moeite mee. Hij had weinig sympathie voor Thor becke, die hij slechts na la aarzeling als minister aanvaardde. Thorbecke moest de vorst meermalen od de vin gers tikken en hij deed dat op een koelbloedige manier. Russische buien Willem III was een humeurig man, die plots heel bruusk kon uitvaren. Men mag hem dat ook niet al te euvel dui den, want aan zijn opvoeding was niet de nauwlettende zorg besteed, die de laatste generaties van ons koningshuis ten deel viel. Tijdgenoten spraken „Russische buien", doelende op d afkomst van zijn moeder, een telg uit de tsarenfa milie. Hoe het zij, met zijn woedeuit barstingen nam hij vele ministers tegen zich in. Gevolg: allerlei verwikkelingen. In 1850 kreeg de koning een brief van Thorbecke, wr—'n deze hem namens de regering meedeelde, dat ^et kabinet was getroffen door de onh°use bejegening, die Willem III zich had veroorloofJ tc - gen een der ministers. Thorbecke le raarde: „Gelijk Uwer Majesteits Minis ters den eerbied, die zij hunnen Koning schuldig zijn, nimmer uit het oog zul len verliezen, r^'-oven z'1" aanspraak te hebben r - dat betoon van Uwer Ma jesteits achting, hetwelk aan de eerste dienaren der Staat toekomt." Verwikkelingen In het zelfde jaar voelde Willem III zich ernstig door Thorbecke gepasseerd. Deze achtte in verband met de invoe ring van de provinciale wet van 1850 allerlei benoemingen noodzakelijk. Hij regelde dit allemaal zelf zonder de ko ning behoorlijk in te lichten, die toen een argument méér had om zich tegen de eigengereide staatsman af te zetten. Vervolgens kwam er een conflict over de benoeming van een nieuwe gouver neur-generaal voor Ned.-Indië. Thor becke meende dat deze benoeming een 99 zaak is die in de ministerraad moet worden behandeld en niet in de kabi netsraad, waar de invloed van de ko ning zeer groot was. De koning verloor wederom het pleit Enkele jaren later waren er wéér ver wikkelingen. Willem III was geen geest driftig voorstander van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie. Maar on danks heftig protestants verweer viel er niet aan te ontkomen. Thorbecke formuleerde het standpunt van de re gering, maar toen een aantal dominees de koning een petitie aanbood, gaf deze een ander antwoord dan de regering had geadviseerd. Dit leidde tot de val van het kabinet. De koning was niet alleen met Thor becke, maar ook met zijn gade Sophie herhaaldelijk in machtsconflicten ge wikkeld. Deze koningin was een bij zonder intelligente, charmante vrouw, veel sterker en evenwichtiger van ka rakter dan haar labiele echtgenoot. Evenals de ijzeren Thorbecke moet zij hem af en toe een minderwaardigheids complex hebben bezorgd Ook met zijn oudste zoon, Willem. 1. - de koning herhaaldelijk overhoop. Toen deze verliefd werd op een meisje van niet-koninklijke bloede, weigerJe Wil- llem III hem toestemming om te trou wen, waarna de kroonprins mokkend naar Parijs vertrok waar hij op 39-ja- rige leeftijd overleed. De bpide andere zonen van Willem III, Maurits en Alexander, was evenmin een lang leven beschoren en zo kwam de opvolging in gevaar. Na de dood van Sophie wilde de vorst eerst met een Franse zangeres, made- moiselle d'Ambre, in het huwelijk tre den, maar hij stuitte op heftig verzet in zijn omgeving. In 1879 trouwde hij toen met de jonge Emma van Waldeck- Pyrmondt, met wie hij het heel goed kon vinden. Zij schonk hem een doch ter, Wilhelmina, die later koningin zou worden. Een rustige levensavond was er ten slotte nog weggelegd voor deze koning, die bij het volk ponulair was maar de spelregels der constitutionele monarchie Das na jaren van bittere strijd had le ren aanvaarden. De naam Middelman behoeven wij niet verder toe te lichten. Iedereen weet dat deze firma in Soest een voorname plaats inneemt op het gebied van textiel-, confectie- en wo ninginrichting. Dit bedrijf heeft zich nog verder uitge breid en hieruit spreekt wel de energie en ondernemingsgeest, waarmede deze zaak gedreven wordt. Vrijdag j.l. werd n.1. een nieuwe afde ling in bedrijf gesteld en wel een spe ciaalzaak in kinderkleding aan de Gal- lenkamppelsweg 11 (nabij het bussta tion) onder de naam van „Mikimo", een afkorting van Middelman Kinder Mode. Een keur van „Blijetijdskleding in bijde tijdse mode". Babykleding en aanver wante artikelen en schattige meisjes- en jongenskleding vanaf 0 jaar. De feestvreugde werd nog verhoogd door een leuke teken- en kleurwedstrijd, waarvoor geweldige animo bestond. De opening verheugde zich in een bui tengewone belangstelling en vele jonge en aanstaande moeders en vaders, opa's en oma's, ooms en tantes hebben het glas geheven op „de jongste" van de firma Middelman. De burgemeester van Soest herinnert aan de bepaling, dat iedere houder van een stier van 8 maanden of ouder ver plicht is daarvan aangifte te doen bij de burgemeester der gemeente, waar de stier wordt gehouden, binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden of, indien de stier reeds acht maanden oud was toen hij in zijn bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip. Deze aangifte kan geschieden op een daartoe vastgesteld formulier, hetwelk ter gemeentesecretarie kosteloos ver krijgbaar is. Het moet onder meer in houden leeftijd, kleur nummer van in schrijving in één der registers van een door de commissie erkend rundvee- stamboek of erkende rundveefokvereni ging of, bij gebreke daarvan, bijzondere kentekenen van de stier, benevens me dedeling of de stier al dan niet reeds goed- of afgekeurd is. Van de aangifte ontvangt de stierhou der een bewijs. Dit betvijs moet in zijn bezit zijn, aangezien het steeds op eers te vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het afschaffen of sterven van een zodanig dier moet binnen 14 dagen aan gifte worden gedaan bij de burgemees ter. Soest, 21 februari 1967. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij aan P. de Groot en W. Hilhorst, Smitsweg 16, alhier, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning hebben verleend voor het bouwen van twee bungalows op het perceel, gele gen aan de Beukenlaan kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 4824 (ged.) zulks in afwijking van het be stemmingsplan ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Zij stellen belanghebbenden nogmaals in de gelegenheid binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 17 februari 1967. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij aan A. Brouwer, Middelwijkstraat 66 en H. Logtestein, Steenhoffstraat 40 te Soest, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning hebben verleend voor het bouwen van een tweetal bungalows op het perceel, ge legen aan de Dalweg kadastraal be kend gemeente Soest, sectie H, nummer 7947 (ged.) zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Rijksweg". Zij stellen belanghebbenden nogmaals in de gelegenheid om binnen een ter mijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrek king hebbende stukken liggen geduren de diezelfde termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage. Soest, 17 februari 1967. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak stem me aaltied een aor- dugge bezugheid evongde het. Aaltied aster verkiezingc veur de deur stinge (verkiezinge staon aaltied veur de deur, zo heet dat nong KU_ eenmaol) begin ik me een belangriek mins te veule, waant je krieg ut idee, dajje nog wat te verten het. En da's in deze tied gin daogeluKS geveul meer mit al die wette en ve - ordening en kefeesluutinge om twaoiu# ure. Maor goed, eens in de zoveul tiea hejje dan nog wat te zeige. 't Is allenig jammer dat dat nie over die kefeesluu tinge is, waant over die sluuting zou ik wel een boekje kenne opedoen. Goed, dat stemme gaot over aandere zaoke, meschien wel belangriekere, hoe wel ik ming dat moeiluk kan veurstelle. D'r binne minse, die d'r een hekel an hebbe om te stemme, maor dat is nie om ut stemme zelluf, maor omdat zullie d'r uut motte, as zullie veul liever tuus ebleve waore. Meschien zouwe zullie nermaol ok wel weg egaon weze, maor dan hoef ut nie en dan maok je ut zelluf uut. Maor da's met stemme nie, waant d'r is opkomstplich en ajje nie komp akjje dat een flinke douw koste. Trouwes, ik zie nie in waorom d'r minse binne, die d'r wat op teuge hebbe. 't Is zo ebeurd: effe 't hokkie in, een aander hokkie rood maoke en d'r staot weer een partie gekleurd op. Hokje in, hokje rood, klaor is kees. Wat wil je nog meer, 't is zo epiept. In ons goeje landje ge beurt aaltied alles in hokjes, da's een meraokels trekje van ongs. Ieder z'n eige hokje en een hekje waor de tuun ophoudt. Maor woensdag hettut in dat hokkie nie lang hoeve dure, waor dat hokkie ok in mekaor ezet was: op ut gemeentehuus, in een school of waor dan ok. Ut het nie lang hoeve dure, ajje teminste van te veure ewete het wat veur partie je deze keer us zou steune. En dat waster deze keer nie aaltied bie, dat kajje wel zien an de uutslag, waant die is volleges minse, die mit de politiek beter op de hoogte binne as ik, nogal verrassend. Verrassend was ut trouwes ok, dat Kne- liao zolang wegbleef. Wullie waore ne- tuurluk saome naor ut stembero egaon en ik was al een half uur of daorom- trent klaor, toen Kneliao nog heulegaor nie in zicht was. Ik weer trug naor ut bero en de here daor die keke ming al vreemd an, waant die dochte netuurluk: die het de smaok te pakke. Maor toen ik zee, dat ik veur Kneliao ekomme was, trokke zullie heul wit weg. Die dochte minstes, dattut goeje mins in onmacht was evalle bie de anblik van al die par- tieje die zo kon kieze. Gelukkig waster niks an de hand: ze sting nog steeds in d'r hokkie, potlood in d'r hand. Wullie moste d'r maone, aanders hattut meschien nog wel langer eduurd. Toen ze een vlotte deurstroming van ut kiezersvolluk belemmerde, hek d'r uut ehaold. Ik vroeg: Kojje d'r niet uutkomme? Jaowel, dat kon ze best, zo wel uut de liest as uut ut hokkie, „maor", zee ze, ,,'t is ok zoveul warrek al die hokkies kleure". Ze had d'r een kleur van ekrege. En de here van ut bero netuurluk ok bie ut telle van de stemme. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Op een intieme bijeenkomst van de accordeonvereniging „Animato" is de voorzitter H. G. Scholtmeyer, in ver band met zijn 25-jarig jubileum bij de politie, gehuldigd. De heer J. Kanters overhandigde met enige waarderende woorden aan de jubilaris een set bijzettafeltjes. De heer Scholtmeyer was zichtbaar ge troffen met deze attentie en dankte, mede namens zijn vrouw voor dit mooie cadeau. HEES 2—ALTIUS 3 0-2 Voor rust een gelijk opgaande strijd, welke zonder doelpunten verliep. Na rust werd het een echte heksenketel. De scheidsrechter kon zijn taak niet aan en de wedstrijd dreigde een veldslag te worden. In de 20ste minuut kreeg Altius een strafschop toegewezen na een sliding van De Boer. 0-1. Hierna werd Janssen tot 2 maal toe binnen het beruchte gebied onderuit ge haald zonder dat de scheidsrechter de verdiende strafschoppen toekende. In de 25ste minuut ronde de Altius- linksbuiten een goede aanval af met een fraai schot. 0-2. In de 30ste minuut brak de hel los. De aanvoerder van Altius werd door de scheidsrechaer van het veld gestuurd, waartegen ernstige protesten van de spelers ontstond. De scheidsrechter stuurde toen alle 22 spelers naar de kleedkamers, om na 5 minuten de wedstrijd weer te laten her vaten, wonderlijk genoeg weer met 2 complete elftallen. Door een en ander gingen de punten naar Hilversum. HEES 3D.O.S. c 4 6-1 Hees 3 behaalde een regelmatige over winning op D.O.S. c uit Den Dolder. De ruststand was 4-0 in het voordeel van Hees. Direct na rust werd het 4-1, waarna Hees verder uitliep tot 6-1, met welke stand het einde kwam. HOEVELAKEN 3—HEES 4 3-2 De oude Heesgarde heeft het tegen Hoevelaken niet kunnen klaren. Het werd 0-1 door Hop, waarna Hoevelaken gelijk maakte. 1-1. Door Cloppers werd het 1-2, maar nog voor rust maakte Hoevelaken gelijk. Reeds in de 1ste minuut van de 2de helft greep Hoevelaken de winst (3-2). Wat Hees ook ondernam, tot doelpunten kwam men niet meer. HEES—WOUDENBERG pupillen Deze wedstrijd vond geen doorgang doordat Woudenberg heel laconiek me dedeelde dat men het te koud vond om te voetballen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5