V.V.Z.-Hees 1-0 4 m S.E.C. op weg naar behoud Telefoonnummer ziekenauto 5930 Tijdelijk afscheid van B.D.C. van hier en daar I I Wf' fi*j* w -n DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM Minder aanvallend V.V.Z. won met 1-0 van concurrent en plaatsgenoot Hees -I «p- S.E.C.-nieuws In onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIGT S.E.C.Donar 2-1 B.D.C. Handbal Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATIOX S.V.V.-Volleybal B.D.C. aBilthoven a werd uitgesteld Op het zonovergoten, maar door vorst en regen moeilijk bespeelbare terrein van V.V.Z. aan de Ferd. Huyklaan, tra den j.1. zaterdag V.V.Z. en Hees aan voor de enige plaatselijke voetbalderby. Direct na de aftrap nam Hees het ini tiatief, wat resulteerde in een serie ge vaarlijke aanvallen, waarop de V.V.Z.- defensie, met keeper C. Pouw aan het hoofd, het juiste antwoord wist te vin den. Het feit dat beide buitenspelers van Hees niet of nauwelijks in het directe aanvalsspel werden betrokken, waar door de meeste aanvallen door het mid den gingen, maakte het enthousiaste spel van Hees wel erg simpel. De vaak onoverzichtelijke situaties die daardoor voor het V.V.Z.-doel ontston den, leverde echter voor Hees toch niet het gewenste resultaat op. En zoals Het elftal van Hees: Staand v.l.n.r.: Batenburg, (trainer); G. de Bree. H. Bosman, H. Walet, Castri- cura, v. d. Veen en A. Hommers (grens rechter). Knielend v.l.n.r.: P. Kok, De Ruiter, Tempelaar (keeper). Van Beek en van Esch. meestal gebeurt in dergelijke wedstrij den, waarin een elftal het initiatief doorlopend heeft, de doelpunten vallen aan de andere kant. Vlak voor de rust kreeg Van de Bovenkamp de bal toe gespeeld en met een lage schuiver ver raste hij de Hees keeper. 1-0. Een stand die tot aan de rust gehandhaafd bleek. V.V.Z. kon thee gaan drinken met het behaaglijke gevoel de tweede helft met een voorsprong te beginnen. Na de thee een zelfde spelbeeld. Een nu enigszins verdedigend spelend V.V.Z. gaf Hees volledig de gelegenheid nog meer het accent op de aanval te leggen, terwijl zij met sporadische aanvallen de voorsprong probeerde te consolideren, maar ook de Hees-defensie stond geen doelpunt meer toe. Het heeft echter maar weinig gescheeld of het defensieve spel van de gastheren had hen de over winning gekost, paal en lat stonden een Hees-treffer echter in de weg.. De enkele honderden toeschouwers, die, ondanks de gebrekkige berichtgeving - in de krant had men namelijk vermeld dat de wedstrijd waarschijnlijk op het K.P.S.-veld gespeeld zou worden, maar dat zou dan door middel van raambil jetten kenbaar gemaakt worden, doch genoemde aanplakbiljetten waren ner gens te vinden, zodat velen tevergeefs *9 Het elftal van V.V.Z.: Staand v.l.n.r.: Kraak, v. d. Bosch, Koppen (grensrechter). Timmer, Hament, de Munt, v. d. Bovenkamp, Langhorst (trainer). Knielend v.l.n.r.: Schaap, Vlekkers, Grol, Demmers, Pouw (kee per). een tochtje naar het X.P.S.-veld hadden gemaakt - waren unaniem van mening dat Hees had verdiend te winnen. De punten tellen echter en in dit geval trok V.V.Z. aan het langste eindje. Door deze overwinning van V.V.Z. voe ren de twee Soester clubs de ranglijst in hun afdeling aan, met V.V.Z. op de tweede plaats met een punt minder, maar met een wedstrijd minder ge speeld. r étrmEfgmtVammia JlsMJZ'ZZi&èsfi -• j» BINGO VRIJDAG a.s. IN S.E.C.- CANTINE De maandelijkse S.E.C-bingo-avond op de laatste vrijdag der maand zal wor den gehouden in februari op vrijdag 24 februari a.s. Opnieuw zal op deze avond een regen van prijzen van de prijzentafel naar de deelnemers verdwijnen. Bingomaster De Bruin zal deze avond ook weer een verloting organiseren. Vele bedrijven in Soest stelden voor de S.E.C.-bingo-avond prijzen beschikbaar, terwijl ook van de zijde der S.E.C.-le- den er veel prijzen aangeboden werden. De S.E.C.-bingo-avond is weer toegan kelijk voor leden, donateurs en poolle- den. Ieder lid of donateur kan een in- troducee meebrengen. S.E.C. VETERANEN NAAR OBERHAUSEN (Duitsland) Contactman Joop Keja en Wout de Bruin hebben zich het afgelopen week einde naar Duitsland begeven om e komen tot een regeling in verband met de sportuitwisseling tussen de voetbal club „Oberhausen" en S.E.C. Voorlopig is gesproken over een vete- ranenuitwisseling, waarbij aan S.E.C. zijde gedacht wordt aan het S.E.C.-ve- teranenteam (het vijfde team van aan voerder Joop Belt). De Duitse gasten zullen dan met 25 personen de gast zijn van S.E.C. tijdens de Pinksterdagen op 14 en 15 mei a.s., terwijl S.E.C. dan met haar veteranen en dames twee weken later op 27 en 28 mei een tegenbezoek gaat brengen in Duitsland. De Duitse gasten zullen ook het eerste S.E.C. elf tal uitnodigen tot het spelen van een wedstrijd in augustus a.s. en aangezien S.E.C. ieder jaar met 2 elftallen juist voor de aanvang der competitie uit wedstrijden speelt, waarbij de aandacht wordt gericht op het maken van een uitstapje; lijkt het het S.E.C. bestuur nuttig te overwegen dit jaar de reis naar Oberhausen te maken. Ook voor de S.E.C. jeugdteams is het mogelijk tot een uitwisseling te komen met de vereniging Oberhausen. Voorlopig zal echter het contact tot stand worden ge bracht tussen de 2 veteranenteams. Het team van Oberhausen genaamd „Die alte Herren" zal waarschijnlijk ook deelnemen aan het S.E.C.-veteranen toernooi, dat opnieuw in augustus a.s. zal worden verspeeld met als inzet de Sporthuis Karelsenbeker. LAATSTE TREKKING S.E.C. LOTERIJ Bfnsdag 28 februari a.s. zal, ten over staan van notaris M. van Veeren, de ts er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancier laatste trekking van 100,en de drie hoofdprijzen in de grote S.E.C.-loterij met 1000 loten a 30,verricht wor den. Zoals bekend werd aan S.E.C. door de Minister van Justitie d.d. 16 mei 1966 onder no. L.O. 660/017/040 toestemming verleend tot het organiseren van deze loterij. De drie hoofdprijzen die dins dagavond getrokken zullen worden zijn: le prijs: Volkswagen 1500 personenauto, ter waarde van ƒ7.280,te leveren door Automobielbedrijf Gebrs. Van Kooy te Soest; 2e prijs: een televisietoestel ter waarde van ƒ999,en een derde prijs: een wascombinatie ter waarde van 600, Behalve deze drie hoofdprijzen zal ook de laatste trekking van 100,verricht worden. Een ieder is op deze avond welkom in de S.E.C.-cantine om de laatste trekking van deze zo succesvol verlopen loterij bij te wonen. Het gehele bestuur van S.E.C. zal, in verband met de naleving van de loterijwet, op deze avond aan wezig dienen te zijn. S.E.C. 2-D.O.S. *01 1-1 S.E.C. 2 heeft de opwaartse gang te pakken en dit bleek duidelijk in de strijd tegen lijstaanvoerder D.O.S. '01 2 uit Utrecht, dat maar ternauwernood tot een 1-1 gelijkspel kwam. S.E.C. 2 speelde goed voetbal en vooral Surstedt en Van Berkel waren deze middag in goede vorm. Dos nam de lei ding maar snel had een combinatie tus sen Van Berkel en Surstedt succes en kon Surstedt de gelijkmaker scoren. Het marcheerde goed in het reserve team van S.E.C., waarin ook Hanasbei, tot goede prestaties kwam en ook zijn candidatuur stelde. I Doelman Van Essen was betrouwbaar, terwijl R. Dorrestein, v. d. Hoed, Hui- zinga en Rodermond zich goed van hun verdedigende taak kweten. Invaller Jan Abbel vestigde de aandacht op zich en zal bij serieuze training een zekere plaats in S.E.C. 2 kunnen bereiken. In dien op de ingeslgaen weg wordt voort gegaan zullen ook in de komende wed strijden successen bereikt kunnen wor den. Sergio Lenarduzzi, een goede rechts buiten, moet de bal nog juist iets snel ler afgeven. Het zal zijn spel ten goede komen. QUICK 5-S.E.C. 5 1-3 Ook de 2e wedstrijd van S.E.C. 5 tegen haar grote concurrent werd een Soester zege, hoewel de winst pas na rust tot stand kwam. Aanvoerder Joop Belt heeft zijn mannen thans op een voor sprong van vijf punten op Quick 5 ge bracht en het lijkt ons een schier on mogelijke taak voor de Amersfoorters dit nog in te halen, zodat S.E.C. 5 bin nen niet al te lange tijd het kampioen schap kan gaan vieren. S.E.C. 5 startte mentaal zwak, aange zien bleek dat technicus Joop Wester- veld zonder kleding op het Quickveld was gearriveerd. Scheidsrechter Lub bood aan de kleding in Soest te gaan halen, maar de Soester Jelle kon zich steken in de kleding van reserve scheurwater en de schoenen van Eb Kareisen. Voor rust lukte het niet te best met de aspirantkampioenen en na wat scher mutselingen kon Quick de leiding ne men, toen doelman Lub aan de rand van zijn doelgebied de bal kwijtraakte. S.E.C. 5 kreeg echter ook nog goede kansen, maar Wim van Dijk, Frans Roest en de andere voorwaartsen richt ten deze middag verkeerd. Na rust ging het beter en gaf S.E.C. de toon aan. Quick moest terug in de de fensie en na een kwartier werd het 1-1 door Wim van Dijk. Quick moest winnen om S.E.C. nog te kunnen bedreigen en ging op de aan val spelen; hierbij de verdediging ver waarlozend. Dit kostte Quick de beide punten. Bij een snelle aanval plaatste Jelle Westerveld de bal naar linksbuiten Veldhuizen, die snel oprukte tot de Quickdoellijn en toen terugplaatste naar André Valero, die hard inschoot. De Quickdoelman stopte de bal in eerste instantie, maar liet los, waarop Tony Dasselaar rustig inschoot. S.E.C. leidde en het werd zelfs 3-1 toen eer snelle aanval over rechts de bal bij Dasselaar bracht, die doorschoof naar de vrijstaan de Veldhuizen, die rustig mikte en de Quickdoelman met zijn schot in de uiterste linkerhoek kansloos sloeg. Even voor deze 3e S.E.C. treffer had aanvoerder Joop Belt met een enorme dreun de Amersfoortse doelman op de proef gesteld. De doelman verrichtte een prachtsafe, maar raakte aan de hand gewond en moest het veld ruimen. In een vrij harde en uiterst spannende wedstrijd heeft S.E.C. op het sterke Do- nar de volle winst behaald en zich daar door voorlopig uit de gevaarlijke hoek verwijderd. Reeds na 5 minuten nam S.E.C. de lei ding, midvoor Duist was doorgebroken, doch werd hierbij ongeoorloofd ten val gebracht, waardoor S.E.C. een straf schop kreeg toegewezen, die Van den Broek in een doelpunt wist om te zetten. 1-0 voor S.E.C. Het veld was door de vele regen moei lijk bespeelbaar, waardoor Van Boeyen, Het kampioensdiner voor S.E.C. 5 kan voorbereid worden. S.E.C. KLAVERJAS Afgelopen vrijdag werd er weer ge kaart om de Zimmermannbeker in de S.E.C.-cantine. De drie koplopers de he ren De Rooy, B. de Bruin en Groene- stein gaven elkaar ook in deze ronde weinig toe, zodat de spanning onver minderd voortduurtt Deze avond lieten ehkele S.E.C.-klaverjassers verstek gaan, want waar waren de heren P. Dorre stein en H. Seezink? Er waren ook en kele zieken, zodat de organisatoren dit maal slechts 36 klaverjassers mochten begroeten. Om de strijd echter levend te houden is een grote opkomst nodig. De volgende avond is, in verband met Goede Vrijdag op 24 maart a.s., vastge steld op 17 maart a.s. De uitslag van de zesde ronde van de S.E.C.-klaverjascompetitie luidt: 1. A. Groenestein 5502 pnt.; 2. H. Bosman 5173 pnt.; 3. B. Kanters 5158 pnt.; 4. Mevr. Wildenburg 5022 pnt.; 5. H. Brons 4922 pnt.; 6. Mevr. Groenestein 4815 pnt.; 7. H. Tuenter 4775 pnt.; F. Vis- scher 4679 pnt. Dames senioren B.D.C.S.D.O. 6-3 Door deze overwinning hebben de dames zich veilig gesteld voor de le klasse afdeling, daar zij door deze overwinning van de 6e naar de 3e plaats in de ranglijst zijn opgedrongen. B.D.C. heeft nu uit 10 wedstrijden 10 punten met daar onder Olympia en U.D. met 9 punten. S.D.O. sluit de lijst met 8 punten. Een zeer nerveus S.D.O. betrad het veld. Al spoedig wist Wil Smeeing er 1-0 te scoren. Anny Wigtman maakte er 2-0 van, terwijl Mieke van Leeuwen en Wil Verlaan er 4-0 van maakten, waarmee de rust aanbrak. Door deze achterstand liet S.D.O. zich echter niet ontmoedigen en wist ook het doel van de Soester dames te vinden. Tot het einde toe bleef de wedstrijd spannend, daar nu beurtelings werd ge doelpunt, doch B.D.C. behield haar voor sprong, zodat het einde kwam met 6-3. Dames junioren 1Laren 11-1 Opvallend was het goed, technische spel van deze meisjes, terwijl ook de mindere speelsters nu hebben laten zien dat de training goede resultaten afwerpt. Doelpunten werden gemaakt door: Joke v. d. Hoed (1), Ria Tilboom (2), Nel van Leeuwen (3), Tilly Smeeing (1), Carla v. d. Deijssel (1), Marga Tolboom (1) en zelfs Dolly Boonstra wist het doel 2 keer te vinden. Allen hebben zich in deze wedstrijd ge geven voor honderd procent. Met nog 1 wedstrijd te spelen tegen Oranje kan hen het afdelings-kampioen- schap niet meer ontgaan. Heren senioren A.A.V. 2—B.D.C. 2 14-4 Tegen kampioenskandidaat A.A.V. 2 had B.D.C. 2 weinig kans, echter de combi naties waren van dien aard dat dit be lofte inhoud voor de toekomst. In A.A.V. 2 speelden enkele oud-interna tionals mee, doch keeper Jan Thijssen was buitengewoon op dreef, daar het anders beslist wel 30-4 had kunnen zijn. Heren senioren traden aan tegen kam pioenskandidaat H.I.O.S., de leerlingen van de Ludgerus kweekschool te Hilver sum. Door een gelijkspel wisten zij deze nog een week van de titel af te houden. Heren junioren speelden in de Eieren- hal te Barneveld tegen Leusden 1 en verpletterden deze club met 12-3. Tenslotte speelden dames junioren 2 te gen Fidelitas 2. Zij verloren met 4-1. mede door zijn grotere techniek, tot de uitblinkers ging behoren. Er ontwikkelde zich een gelijk opgaande wedstrijd, waarbij zich aan beide kanten kansen voordeden. Vooral de Donar-keeper was in een uit stekende vorm en verrichte dikwijls fraai werk. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de hervatting wederom een aantrek kelijke en vooral spannende strijd. S.E.C. wist na 17 minuten de kans op de overwinning echter te vergroten, door de stand op 2-0 te brengen. Dit gebeurde uit een mooie pass van Aalbers, die Dor restein verving en waaruit Duyst S.E.C. op een grotere voorsprong bracht. Donar gaf zich echter niet gewonnen en de wedstrijd kreeg een nog feller karak ter. Dit had natuurlijk een tweezijdige oorzaak. S.E.C. in degradatiegevaar en Donar nog in de kopgroep. Het werd nog angstig voor S.E.C. toen Donar 10 minuten voor het einde de stand op 2-1 bracht. De Soestenaren wisten echter stand te houden en hielden twee kostbare punten in Soest. Verdere uitslagen: H.M.S.Vrienden schaar 1-0; ZeistSaestum.3-0; D.E.V. Ultrajectum 3-2; FortitudoC.D.N. 2-1; VictoriaHolland 2-0. Stand H.M.S. 16-21 Vriendensch. 15-15 D.E.V. 14-19 Zeist 15-15 Holland 15-19 S.E.C. 15-14 Victoria 16-17 Ultrajectum 16-14 Donar 15-16 Saestum 15- 8 C.D.N. 16-16 Fortitudo 14- 8 Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Voor veder sportnieuws zie ook elders in dit blad. Van de vier te spelen wedstrijden wis ten de teams van de Soester Volleybal Vereniging er drie in winst om te zet ten. Het eerste damesteam van de rood-wit- ten verloor de thuiswedstrijd tegen de Panters uit Veenendaal. In geen van de drie sets zagen onze nlaatsgenoten kans om hun tegenstandster, die met G.V.C. aan de kop van de ranglijst staan, erns tig te bedreigen en met nog electies twee wedstrijden te spelen is het wel zeker dat de rood-witten met een goede plaats in de middenmoot genoegen zullen moe ten nemen. Het tweede damesteam van de S.V.V.- ers deed goed werk door het tweede team van Olympia een 2-1 nederlaag toe te brengen. De eerste en tweede set waren voor de rood-witten en de laat ste set voor de Olympia-dames. Het eerste team van de S.V.V.-heren verloor traditiegetrouw de eerste set in zijn wedstrijd tegen V.I.O.S. 2. De twee de en derde set wisten zij evenwel te winnen waardoor zij twee punten mee naar Soest mochten nemen. Het tweede herenteam behaalde een re gelmatige 3-0 overwinning op het vijf de team van Spirit en klom door deze overwinning op tot de derde plaats op de ranglijst. Voor aanstaande donderdag staan voor de S.V.V.-teams de volgende wedstrij den op het programma: S.V.V. 1-V.I.F. 1 (dames) N.V.C. 1-S.V.V. 2 (dames). S.V.V. 1-Olympia 2 (heren). S.V.V. 3-Montagnards (heren). De voor zondag op het programma staande wedstrijd tussen het A-junioren- elftal van B.D.C. en Bilthoven in het kader van de voorronden van het tour- nooi om de Bisschopsbeker, werd te elf der ure uitgesteld, omdat de Bond toch nog een competitiewedstrijd voor de Bilthovenaren had vastgesteld. B.D.C. zal de bond thans verzoeken voor beide clubs geen wedstrijd vast te stellen op zaterdag 4 maart. Vanmiddag om twaalf uur is van de De Ruyterkade in Amsterdam een schip vertrokken met als bestemming de West. Aan boord bevond zich onder anderen de 20-jarige Soester Marchel van der Lugt, die als marinier-zeemilicien veer tien maanden in de West zal doorbren gen voor het vervullen van zijn mili taire dienstplicht. Dat betekent, dat het eerste elftal van B.D.C. het in die tijd zonder z'n voorhoedespeler moet stel len, die al sinds zijn zestiende jaar deel uitmaakt van het eerste elftal. Toen Marchel van der Lugt zestien jaar was, kwam hij vanuit de jeugd direkt in de eerste uitgave van B.D.C. Daar in heeft hij vrijwel onafgebroken vier seizoenen lang gespeeld. Meestal op de rechtervleugel, een enkele keer als mid voor. Hij toonde zich in die tijd een produktieve speler, die B.D.C. aan me nig doelpunt hielp. Zondag, toen hij voorlopig zijn laatste wedstrijd voor B.D.C. speelde, de thuis wedstrijd tegen 't Gooi. waarin hij zeer goed speelde, heeft hij in de kantine al afscheid genomen, maar bestuur, spe lers, trainer en geestelijk verzorger wil den er toch liever een officieel tintje aan geven. Dat gebeurde dan woens dagavond, toen het bestuur, het voltal lige eerste elftal, trainer A. Kamphorst en de geestelijk verzorger, kapelaan G. B. J. Weersink, ten huize van de fami lie Van der Lugt aan de Klaarwater- weg 91 officieel afscheid namen van Marchel van der Lugt. Ook waren af gevaardigden van lagere elftallen aan wezig. Nadat men eerst gezamenlijk de voet balwedstrijd tv.rsen Real Madrid en In ternationale Milaan op de televisie had gevolgd, hield voorzitter G. J. Stork een korte toespraak, waarin hij de dienst plichtige militaire Marchel van der Lugt bedankte voor hetgeen hij in de afge lopen jaren voor de vereniging B.D.C. heeft gedaan. ..Je bent al een hele tijd lid van B.D.C. Ik ken je al een hele tijd, sinds je bij de jeugd voetbalt. Ik heb je vaak zien voetballen; soms was je goed, maar ook wel eens slecht. Maar en ding was altijd goed; je kameraadschappelijk op treden. Ik hoop, dat je je dienstplicht in de West met plezier zult vervullen", aldus besloot voorzitter Stork zijn toe spraak. Hij bood de scheidende Mar chel van der Lugt een kleurenbalpen aan. Na dit officiële gedeelte bleef het grote gezelschap nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij in een gemoedelijke sfeer over verschillende voetbalzaken werd gesproken en waarbij men ook herinneringen ophaalde aan vroegere wedstrijden van B.D.C.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7