15 dagen Adria zon of 'ii zetel Ton Beuken prettig rollen, lekker roken! Het Tempo-clubhuis RUYS&CO Neem óók TWIN lang gesneden- goed gemengd. Neem óók TWIN GARAGE STAM Autorijschool VAN BUUREN Eerste Gooise Kleding Verhuur I SOESTERBERG DE HITTE POMPEN Officiële mededelingen Drankwet Balletvereniging „Soest11 B.D.C.-nieuvvs gelegenheidskleding S.E.C.-nieuws Kaartavond „Meteoren" B.D.C. handbal Aquariumvereniging „Zilver Tetra" Voor horloges "Ji¥ REGÖRDER staat klaar hij ,-1?®* fiA,,§1|Cfc! simaud» S.E.C.-zaterdag Medische dienst Nieuws van het Dorpshuis S.G.K. bestaat veertig jaar Uitreiking diploma's Veilig Verkeer Kil SA Mixed Hockey Club Soest Kodenslodt Wederopbouwwet Wederopbouwwet i Het clubhuis van de Wielrenvereniging „Tempo" is in wording. Zoals bekend kreeg de vereniging van de gemeente Soest een renteloos voor schot toegewezen, teneinde met eigen leden een clubhuis te gaan bouwen aan de Industrieweg bij de Belvédèreweg. Het bestuur is Vanzelfsprekend uiterst dankbaar, dat de gemeente Soest zo be reidwillig is geweest om de benodigde gelden ter beschikking te stellen, maar zij is niet minder dankbaar, dat zovele firma's hier in Soest tot dusverre bij de bouw zo'n geweldige medewerking hebben gegeven. Het bestuur heeft in Swalme (Limburg) een gebruikt uitneembaar huis gekocht, door bemiddeling van de firma R. J. de Bruin Co, Ferd. Huycklaan 9. De heer De Bruin heeft deze koop buiten gewoon gesteund, wat Tempo ongetwij feld financieel voordeel heeft opgele verd. Leden van Tempo hebben in Lim burg enige dagen geploeterd om het huis te demonteren, maar als de firma A. J. W. Beyer, Beetzlaan 38 zijn me dewerking niet had gegeven door met een grote vrachtwagen het huis naar Soest te halen, dan had dat nog vele kopzorgen met zich medegebracht. In Soest aangekomen, viel de vloer erg tegen, dus moest er nieuw hout gekocht worden en zie, de heer C. M. Meijer, Stationsweg 1, reikte weer de helpende hand. Voor het loodgieterswerk dook de fir ma G. v. d. Pol, Van Lenneplaan 69 op en zei „jongens ik zal jullie wel hel pen". Elektriciteit. Ook de firma Bosman wil niet achterblijven en helpt met de elek triciteit. Het kost allemaal veel geld en zoals zovele begrotingen tegenvallen, valt ook dit van Tempo tegen en daar om stelt het bestuur deze medewerking op zo'n hoge prijs. Het clubhuis vordert, niet snel natuur lijk, want alles moet in de vrije tijd van de leden gebeuren, maar de medewer king van de leden is goed, hoewel het nog beter kan. Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. ƒ5.385, Renault 8 v.a. 5.550, Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. 9.730, Renault 16 v.a. 8.650, Renault Rambler v.a. 16.995, Renault dealer Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Ofschoon deze vereniging haar aktivi- teit achter de gesloten deuren bedrijft, gonst het daar toch van drukte en be weging. Men is volop bezig met de voorberei ding van de grote uitvoering, welke zal worden gegeven in gebouw St. Joseph aan de Steenhoffstraat op vrijdag 31 maart en zaterdag 1 april a.s. Veel is er al gebeurd, doch bergen werk moeten nog worden verzet. Aan deze uitvoering werken mee 80 leerlingen, die reeds maanden oefenen, opdat zij goed ten tonele kunnen verschijnen. Naast de vele verschillenden coulissen, die door eigen krachten worden ge maakt, moeten ook vele kostuums wor den vervaardigd. Hierbij heeft men de welwillende me dewerking ontvangen van de ouders der leerlingen, die spontaan aan het werk gingen en reeds vele kostuums hebben gemaakt. Daar het niet mogelijk is jaarlijks een uitvoering te geven, waaraan grote kos ten verbonden zijn, wil men o.l.v. me vrouw Destree nu zo goed mogelijk voor de dag komen. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan- interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 Men hoopt eind maart, begin april het clubhuis gereed te hebben en de officië le opening te kunnen verrichten. Het bestuur hoopt dan bij wedstrijden haar gasten uit het gehele land behoor lijk te kunnen ontvangen, wat tot dus verre in de één of andere oude schuur moest gebeuren, zonder enige wasgele genheid. Ongetwijfeld zal deze grote verbetering een gunstige invloed hebben op het le dental, dat momenteel 60 bedraagt met daarnaast nog 140 steunende leden. Tempo is niet ontevreden, maar nieu we leden zijn van harte welkom en de heer O. de Weert, Schrikslaan 21, geeft alle inlichtingen. Het wordt weer een druk wielerseizoen, niet alleen in Soest, maar ook in de naaste omgeving en elders. 10 LESUREN 65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Tempo bezit o.a. in Cees Proosdij en Rik Hees twee renners, waar toekomst in zit. Op het ogenblik zitten zij in mi litaire dienst en 't is niet onwaarschijn lijk, dat zij in de militaire wielerploeg terecht komen, die aan grote wedstrij den in Nederland deelneemt. Onnodig te zeggen, dat wij t.z.t. aan de officiële opening van het clubhuis de nodige aandacht zullen besteden. Deze mooie, individuele sport verdient dat ten volle. Voor E.D.C. is zondag een uitgebreid programma vastgesteld. Alleen B.D.C. 9 hoeft niet binnen de lijnen te komen. B.D.C.-AMERSFOORTSE BOYS Voor B.D.C. staat er weer een zware opgave op het programma. Zij ontvan gen nl. om 2.30 uur het sterke Amers- foortse Boys aan de Bosstraat. Voor beide ploegen is deze wedstrijd van groot belang. Bij een overwinning kan B.D.C. zich wat meer van de laat ste plaats distanciëren, terwijl Amers- foortse Boys bij een overwinning de aansluiting met de kopgroep niet mist. De plaats van de vertrokken Marcel van de Lugt wordt ingenomen door B. Wigt- man. Jos Brouwer mag nog niet mee spelen. Hij zal nog 2 wedstrijden moe ten wachten eer zijn schorsing afloopt. Wanneer B.D.C. weer met dezelfde in zet speelt als tegen 't Gooi, zit er voor de blauw-witten wel een kans in op een gelijkspel, of zelfs een overwinning. De uitwedstrijd werd destijds met een 0-0 gelijkspel afgesloten. B.D.C. komt in de volgende opstelling binnen de lij nen. Doel A. Smink; achter G. Egbers en T. v. d. Mast; midden A. Voet, B. Bakker en R. Brouwer; voor B. Wigtman, J. v. Fulpen, J. Beijer, A. v. d. Breemer en J. Dorresteijn. Stand le klasse A - Afd. Utrecht 't Gooi Naarden Amf. Boys Hoogland Barneveld D.W.S.V. 15-25 15-24 15-22 14-15 15-15 14-14 Voorw. B.D.C. E.M.M. Kampong Actif Meervogels 17-13 14-12 14-12 15-12 13- 8 15- 8 N.S.C. 2-B.D.C. 2 B.D.C. 2 gaat zondag naar Nijkerk om te 12 uur de strijd aan te binden met N.S.C. 2. Zowel B.D.C. als N.S.C. zijn vrijwel uit geschakeld voor de kampioenstitel, zo dat er dus niet veel op het spel staat. Er zal nu gestreden worden om de eervolle tweede plaats. Opstelling: Doel E. v. Thienen; achter P. Hilhorst en A. Brouwer; midden W. v. d. Hengel, M. v. Asch en J. Wester- veld; voor F. Cameron, N.N., F. Bun- nik, C. Dorrestein en K. Verkerk. U.V.V. 5-B.D.C. 3 Dit is voor B.D.C. 3 een belangrijke wedstrijd, n.1. de strijd om de laatste plaats. Wil B.D.C. deze plaats niet gaan bezet ten dan zal er gewonnen dienen te worden. Opstelling: Doel H. v. Dalen; achter A. Hilhorst en J. v. d. Deyssel; midden P. Lankreijer, A. Roest en J. Spoelstra; voor H. Kok, A. Wagner, A. Kleinegris, W. v. d. Breemer en D. Dorrestein. AVANCE 3-B.D.C. 4 Het ongeslagen B.D.C. 4 gaat op bezoek bij concurrent Avance 3, dat relatief slechts één verliespunt méér heeft dan B.D.C. 4. Dit zal dus een zware strijd worden voor de blauw-witten. Wanneer ook zondag gewonnen wordt, en volgende week ook weer de volle buit binnenge haald wordt, mogen de jongens van Piet Hooft zich kampioen noemen. Opstelling: Doel W. Schimmel; achter B. Schimmel en P. Hooft; midden C. Wolfsen, A. Brouwer en H. Hilhorst; voor M. van Dijk, J. v. d. Meulen, H. Kroder, H. v. Isselt en M. Lenarduzzi. B.D.C. 5-ACTIE 5 B.D.C. 5, dat ook nog kampioenskansen heeft, krijgt Actif 5 op bezoek. De jon gens van Henk Hagen zullen moeten winnen om van een eventuele misstap van leider 't Gooi 4 te kunnen profite ren. HILVERSUMSE BOYS 4-B.D.C. 6 B.D.C. 6, dat vorige week zo verras send van het sterke Baarn 5 won (3-1), bindt de strijd aan met Hilversumse Boys 4. Ook dit is geen gemakkelijke opgave. ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in >t, GOOI opgave op het programma. Actif 6 is de tegenstander. Deze ploeg heeft pas een wedstrijd verloren, en wel van B.D.C. 7. Wanneer er zondag weer gewonnen wordt hebben de blauw-witten vast één concurrent minder. Er is echter nog een zware concurrent, nl. Olympia 6, dat evenals B.D.C. 7 ook nog ongeslagen is. B.D.C. 7 zal deze tegenstander nog tweemaal ontmoeten. B.D.C. 8-DONAR 7 B.D.C. 8 speelt thuis tegen het sterke Donar 7. Een gelijkspel zal een bevredi gend resultaat betekenen. L.V.V. 6-B.D.C. 10 De B.D.C. veteranen gaan hun geluk in Laren bij L.V.V. 6 beproeven. Deze wedstrijd mag voor de blauw-witten geen moeilijkheden opleveren, waarom we hier de volle buit verwachten. S.E.C. I zondag vrij. In de afdeling van S.E.C. I gaat slechts één wedstrijd door, nl. Donar-H.M.S. De andere wedstrijden werden uitge steld. De reden is ons echter niet be kend. Ook het vierde en vijfde hebben een rustdag. Het vijfde elftal heeft nu reeds vijf punten voorsprong op nummer twee zodat ze reeds voorbereidingen kunnen gaan treffen voor het kampioenschap. BINGO S.E.C. Vanavond zal weer de maandelijkse Bingo-avond worden gehouden. De belangstelling wordt zo groot, dat de Bingo commissie in de toekomst ge noodzaakt wordt te gaan selecteren. Er is tot nu toe echter altijd nog een oplossing gevonden. S.E.C. 2-V.E.L.O.X. 4 Na de goede prestaties van het tweede elftal van de laatste twee weken, moet het mogelijk zijn dat S.E.C. zich zondag in veiligheid stelt. Velox is drager van de rode lantaarn en zal zich ongetwijfeld danig verzetten. Het S.E.C.-team heeft dezelfde voorhoe de als vorige week met op de rechts buitenplaats Lenarduzzi, linksbuiten v. Berkel en als schakelspelers Hannas- bei en Surstedt. Deze voorhoede speelde tegen D.O.S. j.1. zondag zeer goed. We rekenen zondag op een overwinning voor de S.E.C. reserves. Opstelling: Doel B. v. Essen; achter R. Hoed, P. Huizinga, R. Rodermond en P. v. Rem merden; midden R. Dorrestein en B. v. Veen; voor S. Lenarduzie, D. Hanasbei, T. Surstedt en L. v. Berkel. Reserves M. Voskuilen en v. d. Vaart. D.E.V. 2-S.E.C. 3 Het steeds beter spelende derde team van S.E.C. gaat zondag een heel belang rijke wedstrijd tegemoet. D.E.V. staat één punt boven S.E.C. en is met Patria een gegadigde voor de laatste twee plaatsen. S.E.C. zal moeten winnen om in de eerste klas te kunnen blijven voetbal len. In het elftal speelt deze keer Wout de Bruin niet mee omdat hij gebles seerd is. Opstelling: Doel Lub; achter D. Hooyer, J. Abbel en W. de Vries; midden Pureveen en W. Pothoven; voor D. v. Hagelen, C. Aalbers, D. de Jong, L. v. Breukelen en W. Rynders. Reserves P. Meidam en Schimmel. S.E.C. 6-AMSVORDE 6 Dit elftal behaalt wisselvallige overwin ningen, en staat op de vijfde plaats. Voor Amsvorde 6 kan dit wel eens een te grote opgave worden, al is er van alles bij de lagere elftallen mogelijk. Opstelling: Doel v. Beek; achter C. Meeder, Scheur water en J. Wildenburg; midden F. Duist en H. Luschen; voor Opmeer, Le- gemaat, J. v. d. Brink, Groenestein en Rens. Reserve Tolboom. Maandagavond is er bij De Meteoren weer gezellig gekaart. De prijzen vielen ten deel aan: le. Mevr. Veenema; 2e. Mej. A. Veenema; 3e. Th. Zeypveld; 4e. L. Hornsveld; 5e. Mevr. Saarloos; 6e Th. Gesth. De heer Groenesteyn won de poedel prijs. In het paastoernooi bezet de heer W. Kraai de eerste plaats, gevolgd door Mej. Veenema en Mevr. v. Willigen. De laatste avond vindt plaats op maandag 20 maart, wederom met fraaie prijzen en uitreiking van de toernooi-prijzen. Ieder is welkom. Aanvang 8 uur. Ge bouw Middelwijk Talmalaan. Zaterdag 25 februari wordt in de Sport hal te Amersfoort gespeeld: 16.35 uur dames adspiranten: Fidelitas 2-B.D.C. 2. 17.45 uur dames adspiranten: B.D.C. 1- S.V. Achterveld 1. Zondag 26 februari, in de Sporthal te Amersfoort 12.10 uur Dames junioren: B.D.C. 1- L.V.V. 1. 18.55 uur Dames junioren: B.D.C. 2- Amersfoort 1. 19.30 uur Heren senioren: B.D.C. 2-Lim- vio. De Soester aquariumvereniging „Zilver Tetra" hield op 21 februari j.1. haar maandelijkse bijeenkomst in het wijk- gebouw aan de Pieter de Hooghlaan, onder leiding van de voorzitter, de heer K. Zeldenrust. De opkomst was goed, terwijl opvallend veel belangstellenden aanwezig waren. Het programma omvatte o.m. een band lezing met kleurendia's van de heer A. van den Nieuwenhuizen. Diverse bij zonderheden van bekende en onbekende planten en vissen kwamen ter sprake. Veel aandacht werd besteed aan de esthetische grondbeginselen voor het in richten van een huiskamer-aquarium. JUWELIER - HORLOGER i'/rnu.iiinTAfeMiiiiamBTfl gfl^0TT.L. O V.C.U.-S.E.C. Wanneer het weer ons niet in de steek laat dan zal het eerste elftal van S.E.C.- zaterdag, zaterdagmiddag om 2.45 uur, vertrekken naar Utrecht om daar op het vermoedelijk zeer slechte terrein de strijd aan te binden tegen V.C.U. Ook weer een tegenstander om niet te on derschatten. Voor het 2e en 3e elftal zijn door de bond helaas geen wedstrij den vastgesteld maar we rekenen toch wel op hun komst. Dan is het in ieder geval mogelijk om bij eventuele afge lastten van de wedstrijd, op het half verharde veld een oefenwedstrijd te spelen. Wanneer we een prognose maken voor ons eerste elftal dan moet het, wat de ranglijst aangaat, zeker mogelijk zijn om te winnen. De eerste ontmoeting tegen V.C.U. is gewonnen met 3-1. Dat is in ieder geval een stimulans. Maar het eerste elftal heeft zijn draai weer enigszins gevonden, dat is vorige week wel bewezen tegen Em. Boys. Waar we nog even op willen wijzen voor de spelers van de twee andere elf tallen, zorg in ieder geval dat je op tijd aan de Bosstraat bent dan gaan we met zijn allen naar Utrecht of we spelen thuis een oefenwedstrijd onderling. Breng in ieder geval je spullen mee. Dokter W, F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tele foon 03404-31574, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de art sen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. Kort geleden heeft het stichtingsbestuur van het Dorpshuis een bespreking ge had met de gezaghebbende autoriteiten van Rijk, Provincie en Gemeente. Bij deze gelegenheid werd verzocht om een nieuwe enquette te houden, opdat er over de laatste gegevens kan worden beschikt. Het stichtingsbestuur verzoekt de verenigingen en instellingen die een formulier hebben ontvangen dit zq spoe dig mogelijk retour te zenden. Indien men over het zaaltje van de „Dependance Dorpshuis", gelegen tussen Plesmanstraat-Simon Stevinlaan en de Prof. Lorentzlaan wil beschikken, kan men zich voor huur wenden tot: Buys Ballotlaan 63, tel. 1747 en Gen. Winkel manstraat 68, tel. 1355. Soesterbergs Gemengd Koor gaat haar veertigjarig bestaan vieren. Op zaterdag 25 februari wordt er des middags van vier tot vijf uur receptie gehouden in de zaal van „De Hoeksteen" en in april zal een lustrum uitvoering worden ge geven van het oratorium „Die Schöp- fung". Van de oudere alhier bestaande zangkoren is Soesterbergs Gemengd Koor alleen staande gebleven. Dat is wel een zeer bijzonder feit, daar het koor in zijn langdurig bestaan ook met moeilijkheden van verschillende aard te kampen had, waarvan een dreigend le denverloop, vooral na de oorlog, een van de ernstigste was. Maar dankzij de grote hulp van de heer Baars, wie niets te veel is wanneer het de belangen be treft van zijn dierbaar koor, werd de vereniging telkenmale uit haar netelige positie gered. Grote dank is het koor ook verschuldigd aan haar eerste be schermheer, wijlen de heer J. Casteleijn, die door zijn grote financiële steun tot aan zijn overlijden in 1935 het koor door de eerste moeilijke jaren heeft heen geholpen. Sinds 1958 is Louis Coenen de dirigent, die het koor op hoog peil houdt. Het koor is van grote culturele betekenis op onze plaats. Niet alleen leden en oud-leden, maar ook allen die de zang minnen zullen hun belangstelling tonen bij de viering van dit jubileum. Maandag 27 februari, 's avonjs 8.15 uur, zal in gebouw „Middelwijk" aan de Talmalaan de uitreiking plaats vinden van „Veilig Verkeer" diploma's. De uitreiking zal door de hoofdinspec teur van politie de heer H. G. Scholt- meyer worden verricht. Iedereen is welkom. ACTIF 6-B.D.C. 7 16.00 uur Heren adspiranten: B.D.C.- Ook voor B.D.C. 7 staat er een zware La_a.V. Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. Vliegreis met vol pension in het hotel aan de Italiaanse Riviera vanaf f 365,-, of aan de Dalmatische kust in Joego slavië vanaf f 475,- Boeklngen en inlichtingen bij SOEST STEENHOFFSTRAAT 9A TEL. 2886 Geopend van 9 tot 12 uur Thuis. 15.15 uur 14.15 uur 14.15 uur 15.15 uur Uit. 15.00 uur 15.30 uur Thuis. 14.00 uur 12.30 uur 12.30 uur 11.00 uur Uit. 11.00 uur 11.00 uur 14.00 uur Zaterdag 25 februari: Jongens A-Gooi A. Jongens C-Phoenix D. Jongens D-Schaerw. F. Meisjes B-Kampong C. Schaerw. C-Jongens B. Be Fair B-Meisjes A. Zondag 26 februari: Heren I-Amersfoort II. Heren Vet.-Pinoké Vet. Dames I-Pinoké. Heren III-Kamelon VII. Kampong VIII-Dames IIII. S.C.H.C. III-Dames II. Baarn I-Heren IV. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 20 februari 1967 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van Johannes Jaco- bus Steinhart, van beroep directeur Stichting Alcoholvrije Bedrijven, wonen de te Voorschoten, om een verlof B in de cantine van de N.V. Verwelius Bouwbedrijf, gelegen aan de Nieuwe- weg. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders inbrengen. Soest, 24 februari 1967. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan K. Las van Bennekom, 's-Gra- velandseweg 87 te Hilversum, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een bungalow met garage op het perceel, gelegen aan de Bartolottilaan, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie C. nummer 1813 (ged.), zulks in afwijking van het be stemmingsplan „Soest-Zuid". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 24 februari 1967. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan Mafina N.V., Stadhoudersplant soen 214, 's-Gravenhage, op haar daar toe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Weder opbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een smeerstation met bovenwoning, op het perceel, gelegen aan de Rademakerstraat hoek Postweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie E. nummer 2639, zulks in afwijking van het uitbreidingsplan voor gronden gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort Alvorens een definitieve beslissing te neme- stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. .Soest. 24 februari 1967. HALF ZWARE SHAG HALF ZWARE SHAG

Soester Courant | 1967 | | pagina 9