Houd uw snelheid intoom! tl SWflGER Afscheid van chauffeur H. Lamers Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Burgerlijke stand PRESTATIE VERBETERING Steeds scherpere records Houdt uw snelheid in toom SOESTERBERG Krabbels van Knelis in onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Maar medische contr-' noodzakelijk Oranje Comité Soest Jaarvergadering „Martini" Duinkikkersdames leden nederlaag TEL BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 Kinderuitzending Vogelvereniging 5-1 overwinning van Soesterberg SoesterbergR.K. Storm vogels 0-1 S.G.K. hield receptie KOM WASSEN BIJ Dl Hoekey-uitslagen M.H.C. Soest Brandweer wint Praeticumbeker Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Het was voor de heer H. Lammers, ruim 28 jaar in dienst van gemeente werken. een belangrijke dag. Hij had de 65-jarige leeftijd bereikt en moest de dienst met pensioen verlaten. Om afscheid van hem te nemen hadden zich gistermiddag velen verenigd in het Verenigingsgebouw, die de heer Lam mers hun sympathie wilden betuigen. Zo waren niet alleen de heer H. J. v. d. Dussen, directeur van Gemeentewerken; de heer A. P. Hilhorst, Wethouder van Openbare Werken; de onderdirecteur van Gemeentewerken de heer P. de Bos; de hoofdopzichter A. A. M. Bou- man; collega's, oud-collega's, familie leden en vele anderen aanwezig. De heer Van der Dussen heette allen welkom, in het bijzonder de wethou der en zich tot de heer Lammers rich tende, zei spreker eigenlijk niet te we ten of deze dag een treurige of feeste lijke dag voor hem was. In ieder geval betekent dit het einde van een werkzaam leven en als men dat in volle gezondheid kan afsluiten, dan is dit toch in ieder geval verheu gend. Hoewel de directeur hem maar tien jaar heeft medegemaakt, heeft hij hem leren kennen als iemand die zijn werk goed uitvoerde. Hij moest bekennen, dat hij niet zoveel contakt met Lam mers had gehad, maar dat is juist een gunstig teken. Zij, die hun werk goed doen. behoeft men niet achterna te lo pen en daarin ligt opgesloten, dat men alles aan chauffeur Lammers kon over laten. De heer Van der Dussen moest het helaas bij waarderende woorden la ten, daar hij met lege handen kwam. Bij een gemeente is het nog niet zover, dat stoffelijke of geldelijke blijken aan een dergelijk afscheid vergezeld gaan. Direkteur de heer Van der Dussen hoopte in ieder geval, dat het Lammers goed zou gaan en dat hij af en toe nog eens zou komen kijken. Wethouder Hilhorst bracht in de eerste plaats de gelukwensen en dank over namens het gemeentebestuur voor de zoveel jaren trouwe dienst. Hoewel hij thans als wethouder aanwezig was, stelde hij het op prijs mede te delen, dat hij in ieder geval aanwezig was ge weest. Daarvoor kende hij de heer Lammers privé te goed. Hij heeft hem leren ken nen als een eerlijk en goed persoon, die zijn werk met de grootste nauwgezet heid uitvoerde. De tijd is in de laatste 25 jaar heel wat veranderd. Vroeger was een betrekking bij een gemeente nu niet bepaald een goed betaalde positie en het vrije be drijfsleven had heel wat meer te bieden. Een voordeel was echter, dat men een vaste positie had en daarvan zal het echtpaar Lammers geen spijt gehad heb ben. Ook de wethouder kwam als afgevaar digde van het gemeentebestuur met lege handen, maar de herinnering aan Lam- GEBOREN: Pieter Johan, zoon van B. H. Jansen en J. A. Moens, Professor Lorentzlaan 249, Soesterberg. Carme- lita Berdina Huberta, dochter van H. Eijndhoven en B. M. L. Marissen, Oude Utrechtseweg 37. Erwin Marcel, zoon van W. Huisman en R. H. Dunk, Chr. Huygenslaan 115, Soesterberg. Ri- chardus Wilhelmus, zoon van R. W. Kok en A. J. M. Tolboom, Veenzoom 8. Claudia Hildegard Elisabeth, doch ter van A. L. M. N. Vreeswijk en W. K. Kramer, Burgemeester Grothestraat 63. Cornelis Jasper, zoon van G. H. van Dam en M. J. de Jager, van Goyenlaan 130. Mike Albertino zoon van D. A. van Breukelen en Y. M. Veldhuizen Thorbeckestraat 35. An- nette Iris, dochter van P. J. Hulscher en A. Boet. P. C. Hooftlaan 31. Mar- tinus Gerardus, zoon van G. A. B. Tol boom en J. P. A. Smit. 2e Heeserlaantje ongenummerd. Erik Arnoud, zoon van H. A. van der Baan en G. R. Paarhuis, Kerkstraat 85. Marcelli- nus Antonius Maria zoon van F. Scheerman en A. P. Majoor Postweg 33, Soesterberg. ONDERTROUWD: Constant Theodorus Everardus Schoonderbeek, Bisschops- weg 160. Amersfoort en Bianca Bou- man, Vinkenweg 18. Robert Heinrich Borngraber, Weingartenstrasse 24, Duitsland en Jacoba Catharina Lazet, Kampweg 64. Adrianus Franciscus Johannes Cornelis van Gerwen, Bego niastraat 20, Eindhoven en Ingeborg Colette Werkhoven, Simon Stevinlaan 48. Wilhelmus de Weerd. Birkstraat 95 en Janny Eveline Bouhuis, Dalw. 6. GEHUWD: Cornelis Hendrikus van Brummelen, Soesterbergsestraat 184 en Bastiana Marianna van Uitert, Stations weg 45, Baarn. Christian Jean Marie Gaulet, Steenhoffstraat 45 er. Maria Geertruida Willebrorda Kok, Steenhoff straat 45. Petrus Marinus Kuppen, Leliestraat 77, Amersfoort en Maria Elisabeth Schoonderbeek, Betje Wolff- laan 8. Joseph Ignatius Kenter, Si mon Stevinlaan 13 en Alice Yvonne van Haelen, Simon Stevinlaan 1. Alfred de Haas, Schaepmanstraat 5 en Meta Lagemaat. Klaarwaterweg 104. OVERLEDEN: Johanna Maria Duits. 79 jaar, weduwe van A. Kuijlaars, Hel- lingweg 8. Jan Pol, 67 jaar, gehuwd met H. Marinus, Ruysdaellaan 23. Teuntje van der Mik, 77 jaar, weduwe van W. van Ameide. van Angerenstraat 20, Soesterberg. Alwine Julie Kratz, 65 jaar, weduwe van H. Smits, Inspec teur Schreuderlaan 124. Helena Giis- berta Schoep, 96 jaar, weduwe van W. F. Buitendijk, Beckeringhstraat 43. Johannes van Putten, 92 jaar, gehuwd met H. Kok, Dalweg 42. Gerridina Lutje Huisik, 83 jaar, weduwe van J. H. Karstenberg, Amersfoortsestraat 83b, Soesterberg. Johanna Gerdina Geurts, 79 jaar, weduwe van J. M. van den Oord, Kruisweg 2. mers was zo prettig, dat hij hem per soonlijk een kist sigaren overhandigde. Vervolgens voerden nog het woord, de heer H. Vos namens de chauffeurs, de heer Verhoef namens de stratenmakers- ploeg, de heer Bouman namens perso neel, de heer P. Lagerwerf voor de per soneelsvereniging en de heer T. van Fulpen als oud-collega en hun woorden gingen vergezeld van diverse attenties, zowel voor de heer als mevrouw Lam mers. Tenslotte dankte de scheidende chauf feur met welgekozen woorden alle spre kers en hij hoopte, dat het contact met zijn meerderen en collega's, ondanks het feit dat hij de dienst ging verlaten, toch zou blijven bestaan. is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Het wereldrecord vèrspringen is in de periode van 1866 tot 1966 van 6 meter op 8.35 meter gebracht, dat is een ver betering van bijna twee en een halve meter! Ook in andere takken van sport zijn zulke spectaculaire verbeteringen van het menselijk prestatievermogen aanwezig. Toch is het maken van vergelijkingen niet altijd even goed mogelijk. Welis waar dateert de gereglementeerde sport beoefening uit het midden van de vo rige eeuw, waardoor we over vrij be trouwbare gegevens uit vroeger jaren beschikken, maar met het trekken van conclusies over een vergroot prestatie vermogen is voorzichtigheid geboden. In de loop van de tijd zijn er soms wij zigingen gekomen in de reglementair toegestane bewegingsvormen en zo zijn er wel meer omstandigheden die de be doelde verbeteringen mede kunnen heb ben beïnvloed. Pas in de latere tijd is de reglementering zo strak geworden, dat een werkelijke vergelijking moge lijk is. Vergroteing uithoudingsvermogen En hoe is het dan mogelijk dat de na oorlogse wereldrecords steeds scherper konden worden gesteld, dikwijls met niet onaanzienlijke verbeteringen? Op 30 mei 1954 werd in Parijs op het nummer 5.000 meter hardlopen (heren) nog een tijd afgedrukt van 13 minuten 57,2 se conden. Daar is voordurend wat afge gaan en op 13 oktober 1957 werd de re cordtijd op deze afstand in Rome op 13 minuten 35,0 seconden gebracht. In 1965 werd dat 13.24.2. In de zwemsport is dit zelfde waar te nemen. Op de 1500 meter vrije slag (he ren) bijvoorbeeld werd op 16 augustus 1949 te Los Angeles een tijd genoteerd van 18 minuten 35,7 seconden. Dit record is sedertdien verschillende malen ge sneuveld en op 27 januari 1960 werd er te Sydney al een tijd gemaakt van 17 minuten 11,0 seconden. Nu staat het op 16.58.6. Deze opmerkelijke prestatieverbeterin- gen zijn mogelijk geworden doordat men de gebruikelijke trainingsmethoden heeft verlaten om die te vervangen door een andere en nieuwe wijze van training, met behulp waarvan het uithoudings vermogen van de mens aanzienlijk kan worden vergroot. Op het ledencongres van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Bevor dering der Geneeskunst te Haarlem, gaf de bekende sportarts dr. W. L. Mosterd een uiteenzetting over techniek en ach- ergronden van deze zogenaamde „inter- val-training". De voordracht van deze bij uitstek deskundige gaf een duidelijk inzicht in deze moderne methodiek. Revolutie Interval-training, aldus dr. Mosterd, is een trainingsmethode waarbij korte pe rioden van submaximale arbeid worden afgewisseld met korte rustperioden. Het merkwaardige van de interval-training is, dat door deze trainingsmethode de opvattingen over het opvoeren van het uithoudingsvermogen radicaal gewijzigd zijn. Jarenlang was men namelijk van mening, dat voor het vergroten van het uithoudingsvermogen regelmatig grote afstanden in een rustig maar gelijkmatig tempo moesten worden afgelegd. De interval-training is, zoals vele andere rainingsmehoden, proefondervindelijk tot stand gekomen. Men is als het ware geleidelijk naar deze huidige vorm van interval-training toegegroeid. Dat deze groei zeer geleidelijk is gegaan, blijkt wel uit het feit, dat de Finnen reeds na de eerste wereldoorlog een begin maakten met het inlassen van rustpau zen tussen de arbeidsperioden. De af standen die de Finnen toen liepen, wa ren echter nog aanzienlijk langer dan die welke bij de huidige interval-trai ning afgelegd worden. Zatopek Eigenlijk is het de Tsjechische hardloper Zatopek geweest, die empirisch tot de invoering van de huidige interval-trai ning kwam. De samenwerking tussen wetenschappe lijke onderzoekers en trainers heeft tot de volgende regels voor een goede in terval-training geleid: 1. de rustperiode na elke arbeidsperiode moet tussen de 45 en 90 seconden lig gen; 2. de arbeid per periode mag maximaal 1 minuut duren; 3. de intensiteit van de arbeid moet zodanig zijn, dat aan het einde van de polsfrekwentie van 120-140 slagen per minuut kan worden bereikt. Ligt aan het einde van een rustperiode de polsfrekwentie boven de 140, dan kan men binnen het onder punt 1 ge stelde, de rustperiode verlengen of de intensiteit van de daarna te verrichten arbeid lichter maken. Individueel! Blijkt na de volgende arbeidsperiode, dat bij een maximale rust van 90 se conden de polsfrekwentie nog te hoog is, dan kan men, mits de arbeid een niet te geringe intensiteit bereikt (als grens hiervoor geldt 70 van het ma ximale prestatievermogen), nogmaals de intensiteit van de arbeid verminderen. Is de 70 °/o bereikt en de polsfrekwentie aan het einde van de rustperiode te hoog, dan moet men de training de volgende dag opnieuw beginnen. Regel matige polscontrole is een eerste ver eiste. Uit het voorgaande moge geconcludeerd worden, dat interval-training een zeer individuele trainingsmethode ie. Het ge ven van interval-training volgens een zelfde schema aan meer personen tege lijk zal niet alleen tot ongewenste re sultaten leiden, maar is bovendien me disch gezien onverantwoord. Dat de toepassing van deze trainings methode sportief gezien niet zonder ge volgen is gebleven, blijkt uit het feit dat diverse wereldrecords voortdurend scherper kunnen worden gesteld. Essen tieel bij deze trainingsmethode is, dat men duurprestaties heeft kunnen verbe teren, door op korte afstanden te trai nen en rustpauzes in te lassen. Niet zonder gevaren Zoals bij elke trainingsmethode zijn aan de interval-training ook gevaren verbon den. Veelal zijn de schadelijke gevolgen het resultaat van een ondeskundige lei ding. Met name ziet men, indien de at leet onvoldoende nachtrust krijgt, bij een intensieve intervaltraining een overtrai- ning ontstaan. Door de vele herhalingen (tot 40 a 50 maal per training) bij een grote intensi teit predisponeert deze training boven dien tot letsels van spieren en pezen. Bij een goede dosering van de interval- training komen deze schadelijke gevol gen evenwel niet voor. Zijn de praktische resultaten duidelijk aantoonbaar, het geven van een weten schappelijk geheel bevredigende verkla ring voor de bijzondere werking van de interval-training op hart en circulatie is een moeilijke zaak. Naar alle waar schijnlijkheid heeft men niet alleen te maken met invloeden op het hart en de bloedsomloop, maar ook met trainings effecten op de ademhaling, de stofwisse ling, het hormonale stelsel en het vege tatieve zenuwstelsel. den, die voor heter vuren heeft gestaan om ergens ter wereld een man te vin- Het zal geen gemakkelijke opgave zijn VAN DE WERELD dan Haroun Tazieff, een roodharige Belg van Pools-Russische afkomst. Hij reist vrijwel de ganse aardbol af en regelmatig ontvangt hij telegrammen waarin staat, dat zijn komst naar Chili, de Filippijnen of Indonesië dringend gewenst is. Zijn beroep is vulcanoloog en hoewel er nog verscheidene anderen zijn, die dit „heetste baantje van de wereld" uitoefenen, is hij de enige, die zo ver in de diepten van vuurspuwende bergen durft door te dringen. Op die diepten heersen temperaturen van rond de vijfenzestig graden Celsius. Terwijl de grond siddert, stijgen uit de vulkaan angstaanjagende fluittonen, gebrul, ge krijs en giftige gassen omhoog. Rokend en brandend gesteente vliegt door de verzengde lucht. Dat Tazieff nog leeft is op zichzelf reeds een wonder, want nergens kan een mens dt hel dichter naderen dan in de muil van een vul kaan. Eens, toen hij op een klein plateau stond van de vulkaan Stromboli, richt te hij zijn camera op het geraniumrode hart van de krater. Plotseling door kruiste een zwarte schaduw zijn zoeker- beeld. Driekwart van zijn standplaats was afgebrokkeld en in de krater ge stort, zodat hem nog slechts een klein plekje overbleef, dat juist groot ge noeg was voor zijn voeten en dat ook op het punt stond de rest te volgen. Nog net op tijd slaagde hij erin naar een veiliger plaats te kruipen. Ziek dier Haroun Tazieff is tweeënvijftig jaar oud, waarvan hij er negentien heeft ge wijd aan het onderzoeken van vuur spuwende bergen en het vergaren van kennis, die van onschatbare betekenis is voor mensen, die in de omgeving van de doorgaans vruchtbare vulkanische gebergten wonen. „Een vulkaan", zo zegt hij, „is zo iets als een reusachtig ziek dier met als enige symptomen koorts en braken. Het is ook een krank zinnige, maar wij kunnen hem niet in een dwangbuis stoppen. Alles wat wij kunnen doen is naar zijn wilde hart slag luisteren en proberen te voorspel len wat zijn volgende stap zal zijn en zodoende tijd te winne*"1 om de mensen levend uit zijn omgeving weg te krij- gen." Gelijk een arts neemt hij zijn instru mententas die diepte van de vulkaan in. Hij draagt een helm op zijn hoofd, die stevig genoeg is om een steen van 25 kilogram te laten afketsen. Verder draagt hij een glasvezelpak, dat hem beschermt tegen hitte en gloeiende stukken steen. Aan zijn gordel hangt een gasmasker, terwijl zijn voeten ge schoeid zijn met schoenen met profiel- zolen om zich te kunnen schrapzetten. Zelden gaat zo'n paar schoenen langer dan vierentwintig uur mee. Zijn ge reedschap bestaat uit een seismograaf, die de hevigheid van de trillingen vast legt en een hellingmeter. Een op til zijnde eruptie zal lang genoeg van te voren de vulkaan doen uitzetten of hel len om als waarschuwing te kunnen dienen. Tazieff draagt verder nog een golftas vol speciale glazen buizen bij zich, waarmee hij terstond de vulka nische gassen kan analyseren en een op een speer gelijkend voorwerp, dat hij Het Oranje Comité Soest, bericht ons, dat op de dag waarop het feest wordt gevierd ter gelegenheid van de voor spoedige geboorte van een Prins(esje), medio april 1967, 's avonds om 9 uur een vuurwerk zal worden ontstoken bij „De Naald" aan de Stadhouderslaan. Aan dit vuurwerk zal een lampionop tocht voorafgaan, waarvoor lampions bij de startplaats gratis ter beschikking worden gesteld. De startplaats is bij de Chr. v.g.l.o. school aan de Ing. Menko- laan, nabij „Braamhoge", om 8.30 uur. Onder leiding van de heer Th. Hulshof hield de Groninger Vereniging „Marti ni" haar jaarvergadering in het Vereni gingsgebouw. De voorzitter zei dat „Martini", on danks het feit dat het ledental niet groeit, toch een goed jaar achter de rug heeft. Het beleid van de penning- meesteresse was gecontroleerd door een kascontrolecommissie, gevormd door de heren De Jong en Schuur, en in orde bevonden. Het financieel jaarverslag werd goedgekeurd, evenals het jaarver slag van de secretaris. In verband met de hieraan verbonden kosten werd besloten in het vervolg niet meer iedere maand een feestavond te organiseren. Wel zal met Pasen het notenschieten georganiseerd worden. Het tekort aan zaalruimte was de laatste jaren oorzaak van het niet doorgaan van deze traditionele sport. De bestuursle den die aftredend waren en zich her kiesbaar stelden, werden allen herko zen. Toen een eventuele fusie met de afde lingen Baarn en Amersfoort ter sprake kwam, kwam men tot de conclusie dat de Groningers uit Baarn en Amersfoorft dan maar lid moesten worden van Mar tini, daar de Soester afdeling het groot ste bestaanrsrecht heeft. in de lava stoot om de temperatuur en de druk te meten. Krachtbron Van de ongeveer vijfhonderd aktieve vulkanen ter wereld heeft Tazieff er tweehonderd bezocht. Hij heeft gezien hoe zij uit zee oprezen en nieuwe eilan den crëerden, hoe zij lege ruimten vul den en bergen vormden. Hij is ervan overtuigd, dat vulkanen geweldige eco nomische mogelijkheden bieden. De ont ploffing van de Krakatau in 1883 had vijfhonderdmaal de kracht van de grootste H-bom. Hier en daar is het al zover, dat men van de mogelijkhe den, die vulkanische gebieden bezitten, gebruik maakt. Op IJsland worde hui zen verwarmd en koken en wassen de huisvrouwen met water, dat door vul kanisch magma wordt verhit. Bij Lar- darello in Italië leveren door vulkanen gevoede krachtstroominstallaties een derde van de elektriciteit, die de Ita liaanse spoorwegen gebruiken. Nieuw- Zeeland en Japan hebben een begin ge maakt met de exploitatie van deze goedkope krachtbronnen, terwijl ook de Verenigde Staten beschikken over een geathermische stoomkrachtcentrale bij The Geysers in Californië. Zonder twij fel zal het onderzoek op dit gebied worden voortgezet. Even zeker is het, dat Haroun Tazieff bij de eersten zal bthoren, die daarbij zijn onschatbare diensten zal aanbieden om het binnen ste van de aarde nog verder te door vorsen. Snelheid heeft u wanneer u hard rijdt. Ook heeft u snelheid als u langzaam rijdt. Een automobilist, die ecu vaart van 100 km per uur heeft en door een trein met 120 km per uur wordt ingehaald, denkt: „Wat rijdt die trein hard!" Van uit een straalvliegtuig lijkt het of diezelfde trein voortkruipt. Een fietser vindt dat een straal vliegtuig op 10.000 m hoogte langzaam gaat. Voor een fietser is 100 km per uur heel snel, voor een piloot een slakkegang. Snelheid is aanpassen van het voertuig aan de situatie waarin het verkeert. Binnen de bebouwde kom houdt u zich in ieder geval aan de maximum toegestane snelheid. Buiten de bebouwde kom regelt u uw snelheid zeker naar de omstandigheden en de normale gang van het verkeer. Beperking van het zicht op de weg door: een bocht, heuveltop, mist, regen, nevel, duisternis, te- genzon, vraagt altijd mati ging van uw snelheid. Ook minder goede gesteldheid van het wegdek door: kuilen, kinderhoofdjes, ijzel, sneeuw, regen en bladeren op de natte weg vraagt altijd matiging van uw snelheid. Wanneer u met uw vervoermid del de volgende dag op pad moet, luister dan de avond van te voren - of 's morgens vroeg - naar de wegeninformatiedienst en de weerberichten. Zet uw wekker vroeger. Ga bij mist, re gen. sneeuw, storm of andere slechte weersomstandigheden eerder weg. U heeft dan de tijd. U kunt uw snelheid dan rege len naar de omstandigheden. Met andere woorden: Houd uw snelheid in toom! FOTO BURG. GPOTHESTR.45 TEL:3917 SOESTDJK Het eerste damesteam van De Duinkik kers speelde zondagmiddag in het sportfondsenbad te Hilversum tegen het damesteam De Vuurse uit Baarn. De eerste helft ging de strijd gelijk op. Aan beide zijden werden twee doel punten gemaakt. Voor Duinkikkers scoorde Marian Thie tweemaal achter elkaar. Tineke Thie verdedigde het doel op uitstekende wijze. Na de rust werd De Vuurse sterker. Nadat de stand op 4-2 was gebracht, verkleinde Marian Thie de achterstand tot 4-3. Duinkik kers-dames waren niet bij machte de gelijmaker te scoren, De Vuurse hield stand op 5-3. Een verdiende overwin ning door De Vuurse. Duinkikkers had den enige jeugdspelers op gesteld. De jaarlijkse ledenvergadering van het Centraal Genootschap voor de kinder uitzending zal worden gehouden op don derdag 2 maart, ten huize van mevrouw Mensink, Prof. Lorentzlaan 213. Aan vang 20 uur. De Vogelvereniging „Onze gevleugelde vrienden", die nu anderhalf jaar be staat zal, evenals het vorig jaar, ook dit jaar weer een tentoonstelling orga niseren. Het ligt tevens in de bedoeling een jeugdafdeling op te richten. Bij" voldoen de deelname wordt er voor hen een aparte tentoonstelling gehouden met aparte jeugdprijzen. De leeftijdsgrens is beneden 18 jaar. Ter kennismaking met de vereniging wordt op 14 maart a.s., in de dependance van het dorps huis aan de Prof. Lorentzlaan een „dia avond" gehouden. Toegang gratis. Aan vang 19.30 uur. ZATERDAGVOETBAL Soesterberg heeft weer fortuinlijk ge speeld. In haar thuiswedstrijd bracht zij B.V.C. een grote 5-1 nederlaag toe. Bij een goed opgezette aanval opende mid- voor Willems voor Soesterberg, de sco re 1-0. Daarna was het rechtsbuiten Jaarsma, die de stand verhoogde tot 2-0 en met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft was het weer Jaars ma, die het zegevierende Soesterberg aan een doelpunt hielp (3-0) en Wil lems bracht de stand op 4-0. Daarna gelukte het de bezoekende club een tegenpunt te maken (4-1), doch het laatste doelpunt kwam van Jaarsma, die de eindstand op 5-1 bracht. Soesterberg heeft thuis met 0-1 verlo ren tegen R.K. Stormvogels. Aanvan kelijk hielden beide partijen elkaar in evenwicht, doch na 22 minuten opende de bezoekende club, na een vrije trap, de score (0-1). Door de thuisclub werd een rommelig spel gespeeld, waarin het niet gelukte te doelpunten, zodat met de 0-1 stand de rust aanbrak. In de tweede helft gaf Soesterberg be ter spel te zien, doch het lukte niet om de tegenpartij te treffen, zodat er geen wijziging meer kwam in de 0-1 stand. In verband met de viering van haar 40-jarig bestaan hield Soesterbergs Ge mengd Koor zaterdagmiddag in een zaal van „De Hoeksteen" een druk bezochte receptie. Het jubilerende koor werd toegesproken door de burgemeester, mr. S. P. Baron Bentinck, de heer Scholt- meyer, korpschef van de politie en de heer Fijlstra, medeoprichter van het koor. In alle toespraken kwam tot uiting de grote waardering die men heeft voor het koor, dat al veertig jaar lang zo veel heeft gepresteerd in de zangkunst en hierbij steeg tot de hoogste afde ling „Uitmuntendheid", terwijl er bij verschillende jubilea op bekwame wijze mooie koorwerken werden uitgevoerd. Door de voorzitter van de Koninklijke Bond van zangverenigingen werd aan het jubilerende koor een oorkonde over handigd. De heer en mevrouw Baars, die veertig jaar lid zijn van het koor, kregen een oorkonde met ere-penning. Ter receptie verschenen leden en oud leden van het koor, deputaties van de politie, van zusterverenigingen ter plaatse en uit de omgeving en van an dere plaatselijke verenigingen. Bloemstukken luisterden de feestelijke receptie op. Tegen het einde kwam de muziekvereniging „Soesterberg" een se renade brengen. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak d'r meraokelse spiet van het dak zondag nie naor B.D.C. eweest bin. Waant daor hej- je wat kenne zien. Een speuler van ut tiende was van stal ehaold om veur een bietje vuurwarrek in ut eerste te zorrege en hie het effe lao- te zien hoe dat mot. Ik bin d'r helaos nie bie eweest, maor ik het ming laote vertelle, dattie een meraokelse rentree vierde en laoter ok nog iets aanders, maor dat had niks mit voetballe te maoke, dus dat laote wullie buute beschouwing. Die meheer Gros is nie meer één van de jongste, hie was zellufs de oudste, maor hie het laote zien, dattie wel wat van z'n zwarte haore is kwiet eraokt, maor nog niks van z'n streke. Hie was een deurlopend gevaor veur de teugepertie en dat wil wat zeige van zo'n veteraon, die toch eigeluk nie meer in zo'n elluftal zou motte staon. Zullie kenne bie wieze van spreke ming ok wel gaon opstelle, maor ut most nie nodug weze. D'r moste toch jonge jonges genog weze. Wat zullie kenne bereikte, hettie me heer Gros zongdagmiddag an de Bos- straot laote zien. Hie hettut de klup, die op bezoek was, zo lastig emaokt, datte man, die um eigeluk bewaoke most, d'r schoon genoeg van kreeg en maor gauw van plaots verwisselde, waant hie kon ut nie meer bolwarreke. Gros was een soort steentje, dat uut een kattepult eschote werd aster een bal bie um in de buurt kwam. En dattie in ut tiende wel wat eleerd het, hettie ok beweze, waant die liet een paor meraokelse slao- loms zien dat je edocht zou hebbe dajje bie skiwedstrieje was as ut nie zo mooi weer zou eweest zijn zongdagmiddag. Veur die lastugge speuler mot je de grootste bewongdering hebbe. Kiek, hie het netuurluk wel us eerder in ut eer ste espeuld, maor dat was nog in z'n wilde jaore, om ut zomerus te zeige. Daor wastie ok aaltied meraokels pro- duktief en dat iste al die jaore wel eble- ve, ok in ut tiende. En zongdag hebbe nie alleen B.D.C., maor ok de bezoekers weer veul plezier ehad van die „ouwe man". Nong vraog ik me allenig af of ut nong wel warrekeluk noodzaokeluk is om Gros weer in ut eerste op te stelle. Begriep me goed, ik vind ut meraokels mooi dattie meedoet, maor ut most toch nie nodug weze. Binne d'r bie B.D.C. nong echt gin jongere speulers, die ut een achterhoede net zo lastug zouwe kenne maoke as Gros dat doet? B.D.C. het een meraokelse jeugd hoor je aaltied, maor waor blieft die nong? Ister geen één, die de plaots van Gros zou hebbe kenne inneme? Ik begin ut warrekeluk te gelove. Al vind ik ut nie arreg, waant reke d'rop dat ik present bin as B.D.C. speult en Gros doet mee. Waant ut is nie allenig een goeie voet baller, maor ok een trekpliester. h Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden van de Mixed Hockeyclub Soest, Dames. Soest 1-Pinoké 0-1. S.C.H.C. 3-Soest 2 2-4. Kampong 3-Soest 3 0-11. Heren: Soest 1-Amersfoort 2 1-3. Soest 3- Kameleon 7 3-1. Baarn 1-Soest 4 8-0. Veteranen: Soest-Pinoké 0-4. Inspecteur G. D. H. van Woudenberg heette alle aanwezigen hartelijk welkom op het Klaverjastournooi in de onder officiersmess van het Kamp van Zeist, waaraan 96 personen deelnamen. De heer W. v. d. Brink maakte het ieder een makkelijk zijn maat te vinden. In twee poules speelden acht teams, elk van 12 personen. De winnaars der verschillende poules maakten uit wie de Practicumbeker zou winnen en wie de tweede en derde plaats zou bezetten. De heren W. v. d. Brink en R. ten Ho- ve, geassisteerd door de dames Mevr. Van Woudenberg en mej. Den Hartog vormden de rekenkamer en men was met de werkzaamheden klaar toen de klok weinig sloeg. De heer H. G. Scholtmeyer reikte de Practicumbeker uit aan de deelnemers van de Soester brandweer. Prijwinnaars waren: 1. G. Smit, Baarn, 5868 pnt. 2. I. Visser, S.V.D.U. 5694, 3. A. Bouw S.V.D.U. 5470, 4. J. Boersma, S.V.D.U. 5454. 5. F. Dunsbergen S.V.D.U. 5413. 6. Hilhorst Brandweer 5345. 7. G. Hooijer, Brandweer 5267. 8. G. de Rooij, Brandweer 5254. 9. Kamerbeek, Amers foort 5240. 10. J. v. Koelen, Amers foort 5240. 11. Hansma, Baarn 5216. 12. F. Hanenberg, Hilversum 5157. 13. B. Lock, Hilversum 5058. 14. Admiraal, Baarn 5044. 15. Leeflang Kamp van Zeist 5039. In totaal vijftig prijzen. De groepsprijzen werden gewonnen door: 1. Brandweer Soest met 6794 p., (winnaar Practicumbeker), 2. S.V.D.U., Utrecht met 6690. 3. Politie Baarn, 4. Kamp van Zeist. De heer Van Woudenberg dankte aan het slot van deze avond de heer Scholt- meijer voor het uitreiken van de prij zen, verder de rekenkamer, de organi serende vereniging, de deelnemers en tenslotte de mess-bedienden voor de goede verzorging. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer)

Soester Courant | 1967 | | pagina 3