S.E.C. bi B.D.C.-A'toortse Boys 3-1 ngo-avond „Veteraan" Nico Gros maakte 2 van de drie doelpunten, en had in het derde een zeer groot aandeel WSBBm Hees-Nieuws B.D.C. handbal S.E.C.-nieuws S.V.V.-Volleybal S.E.C.-zaterdajr r S.E.C.-gasteri worden verzocht zich op te geven bij het sekretariaat, Nachte- gaalweg 16, tel. 3615 of bij ue heer De Bruin, v. d. Veldeplantsoen 25, tel. 5386. Twee weken na de ontvangst der Duit se gasten zal S.E.C. met een gezelschap de reis naar Oberhausen maken. Reeds nu worden de S.E.C.-spelers en hun da mes erop attent gemaakt zich tijdig van een pas of toeristenkaart te voorzien. VELOX 4-S.E.C. 2 3-3 In de allerlaaste minuut ontnam de scheidsrechte S.E.C. de verdiende zege. Toen de S.E.C.-doelman in deze laatste minuut bij een Volex-aanval tegen de Velox-middenvoor liep vond de scheids rechter het een strafschop waard. S.E.C., toen nog met 3-2 vóór, moest hierdoor toch nog met een gelijkspel genoegen nemen. Er werd door S.E.C. 2 in deze strijd weer enthousiast gespeeld en de voor rust opgelopen 2-0 achterstand werd na rust omgezet in een 3-2 voorsprong. Ries Dorrestein voldeed goed in de S.E.C.-aanval. Voor rust speelde Dor restein half, maar na rust scoorde tyj als middenvoor 2 gave doelpunten. Doelman Van Essen had deze middag niet zijn nofmale vorm en aarzelde te veel met uitlopen. Dit kostte doelpun ten. Na rust scoorde Surstedt na 7 mi nuten 2-1. Surstedt had het zwaar te verduren in de strijd tegen Velox. Di verse malen werd hij onderuit gelopen. Door Dorrestein werd het 2-2 en de zelfde speler zorgde voor 3-2. S.E.C. bleek een gewonnen wedstrijd te spelen maar het werd door de straf schop toch nog 3-3. Het derde achter eenvolgende gelijke spel, maar de gang zit er bij de S.E.C.-reserves goed in. S.E.C. 6-AMSVORDE 6 3-0 S.E.C. 6 beschikt over een sterk team, dit blijkt uit de gespeelde wedstrijden. Werd destijds slechts met 1-0 verloren van S.E.C. 5; daarna volgden steeds overwinningen. Ook Amsvorde moest het onderspit del ven, ondanks het gemis van Scheurwa ter. S.E.C. 6 was veel sterker en onder de aanvoering van Cas Meeder werd Amsvorde onder zware druk gezet. Door Duyst werd het 1-0, waarmee ook de ruststand aanbrak. De nieuwe aan winst Henk Lüschen bleek een speler met aanleg en zal bij voldoende trai ning ongetwijfeld snel naar hogere elf tallen verhuizen. Na rust speelde S.E.C. met een 1-0 voorsprong een gewonnen wedstrijd. Door Groenestein werd het 2-0, terwijl Legemaat 3-0 scoorde. Veel vertrou wen dus in het zesde S.E.C.-elftal, dat zeker nog voor spectaculaire uitslagen gaat zorgen. D.E.V. 2-S.E.C. 3 0-0 Opnieuw kwam de ploeg van aanvoer der Wim de Vries tot een uitstekend resultaat. Tegen D.E.V. werd niet ge scoord en aangezien ook D.E.V. niet tot een doelpunt kwam, betekende het een nieuw wistpunt voor S.E.C. 3 (5 punten uit de laatste 3 wedstrijden). Het kostte S.E.C. ook een speler, even als D.E.V. Aan S.E.C.-zijde werd Aal- berts uit het veld gezonden, terwijl bij D.E.V. een speler wegens handgemeen met de S.E.C.-speler eveneens het veld moest ruimen. Er werd zeer goed gevoetbald; echter werden niet alle kansen benut. De S.E.C.-doelman Lub (uit S.E.C. 5) kan op een zeer goede wedstrijd terugzien en behoort hoger te spelen dan het vijf de team. De 0-0 stand was overigens wel de goede verhouding. Na rust speel de S.E.C. 3 sterker, maar de verdiende treffer bleef uit. Het 3e S.E.C.-team moet nog 3 wedstrijden spelen en men hoopt voldoende punten te vergaren om afstand te nemen van de laatste twee fatale plaatsen. Hees wint thuis met 4-0 van Rood-Wit uit Putten. Met deze overwinning heeft Hees de misstap van vorige week tegen V.V.Z. ruimschoots goedgemaakt. Behoudens een korte periode direct na rust is Hees gedurende het gehele duel sterker geweest. De doelpunten kwamen echter pas tegen het einde van de wed strijd, waaruit blijkt dat snel doelpun ten maken niet de sterkste zijde van Hees is. Hees startte met een sterk offensief maar de geboden kansen werden niet benut, doordat de bezetting van de Heesvleugels in de nieuwe bezetting, Bosman op links en Hardeman op rechts, niet best liep. Het zou tot de 20ste minuut duren al vorens Walet de eerste treffer liet aan tekenen met een goed schot 1-0. In de ze stand zou tot de rust geen verande ring meer komen. Na de thee drong Rood-Wit sterk aan, hetgeen in de 5de minuut resulteerde in een hard strak schot van de Rood- Wit midvoor, dat tegen de lat belandde. Langzaam maar zeker nam Hees het initiatief weer over, maar het zou tot de 35ste minuut duren alvorens Van Es 2-0 liet aantekenen. In de 37ste minuut maakte Hardeman er 3-0 van na goed aangeven van Wa let en het werd nog 4-0 in de 40ste mi nuut door Walet na goed voorbereidend werk van Hardeman. De overige uitslagen in de 2de klasse A waren: Valleivogels-V.V.Z. 4-0. Renswoude-T.O.V. l-i. Kulan-Hulshorst 2-3. Candia-S.V.P. 3-0. De stand is thans: Hulshorst 16-23 Kulan 16- 14 Renswoude 16-21 T.O.V. 15- 13 Hees 15-20 Rood-Wit 17- 11 S.V.P. 14-17 Candia 14- 10 V.V.Z. 13-15 N.S.V.S. 16- 8 Valleivogels 14-14 P.V.C.W. 2-HEES 3 2-3 Doordat één der auto's het veld in Utrecht niet kon vinden moest het 3de elftal van Hees aantreden met 8 man. In de eerste periode van 35 minuten wisten de Heesjongens zich uitstekend te weren. In de 10de minuut kwamen zij door A. Hop zelfs op een 1-0 voor sprong. In de 15de minuut zorgde de midvoor voor 1-1 en dezelfde speler zette P.V.C.W. in de 20ste minuut op 2-1. Dit lieten de 8 Hees-jongens niet op zich zitten en het was in de 30ste mi nuut weer A. Hop, die de stand op 2-2 bracht. Toen in de 35ste minuut de refterende 3 Heesmensen in het veld Een van de weinig gevaarlijke aanval len van Amersfoortse Boys, maar Smink verwerkt de bal fraai tot cor ner onder het toeziend oog van v. d. Mast. vrije positie voor Smink bracht en geen moeite had de B.D.C.-doelman te pas seren (1-1). Lang hebben de Boys niet van de gelijkmaker kunnen genieten, want vier minuten later bracht een uitstekende combinatie tussen linksbui ten Jan Dorrestein en Nico Gros laatst genoemde in schietpositie en dat bete kende 2-1. En nog hadden de gastheren hun kruit niet verschoten. Midvoor Jag- tenberg verhuisde naar de spilplaats om Gros uit te schakelen, maar hoe moei lijk het tegen hem voetballen is onder vond hij in de twaalfde minuut, toen de B.D.C.-midvoor met een hard schot de totaal verraste Gerth voor de derde maal passeerde (3-1). Daarmee was de strijd wel beslist, want uitgezonderd een doorbraak leverden de Boys-aanvallen voor de Soesters geen gevaar op. De aanvallen van B.D.C. wa ren stukken gevaarlijker, al konden de gasten de schade tot 3-1 beperkt hou den. Gros kreeg nog wel enkele kansen, maar hij had het geluk niet meer mee. Het bleef derhalve 3-1 in deze aantrek kelijke wedstrijd. Toen de scheidsrech ter voor de laatste maal floot, namen spelers van het tiende elftal „hun" midvoor op de schouders en zij droegen hem in triomf naar de kleedkamer. Vanaf deze plaats wil het S.E.C.-be stuur reeds nu alle medewerkers aan deze zo prachtig geslaagde loterij van harte dankzeggen voor het enorme stuk werk dat verricht werd bij de opzet en uitvoering van deze loterij. S.E.C. heeft met haar aanhang getoond dat er in Soest toch echt wel iets tot stand te brengen is. Het S.E.C.-bestuur is zeer tevreden, want praktisch alle leden, donateurs en begunstigers bestel den een lot van ƒ30,Ook de Soester middenstand liet zich niet onbetuigd, terwijl ook diverse verenigingen in Soest meeleefden met het S.E.C.-initia tief. Vele verenigingen vroegen het S.E.C.-bestuur om inlichtingen, omdat ook zij een dergelijke actie wensten te organiseren. Dank ook aan de korps chef van de Soester politie, de heer H. G. Scholtmeyer en de politie-inspecteur, de heer Van Woudenberg, die de maan delijkse trekkingen van 100,ver borgden. Het doel geld bijeen te bren gen voor de inventaris van het club huis, meubels, bar en stoelen voor can- tine en de verwarming is volledig ge slaagd. De S.E.C.-aanhang kan in haar eigen clubhtuis maandelijks diverse evenementen organiseren, die het club- 'even zeer ten goede komen. Wie wordt hedenavond de trotse be zitter of bezitster van de prachtige hoofdprijs, de Volkswagen 1500? Notaris M. van Veeren zal het ant woord kunnen geven na de trekking. BEZOEK DUITSE GASTEN De „Alte Herren" van Oberhausen zul len definitief de gasten zijn van S.E.C. op 14 en 15 mei a.s„ Het gezelschap zal bestaan uit 30 per sonen, die zaterdag voor Pinksteren ar riveren en 2e Pinksterdag weer zullen vertrekken, nadat strijd is geleverd met het vijfde S.E.C.-elftal; het veteranen- team van aanvoerder Joop Belt. Na eerste informatie werd logies gevonden bij diverse S.E.C.-mensen. Ook de rest der Duitse ploeg moet nog worden on dergebracht en S.E.C.-leden, donateurs of begunstigers die met Pinksteren gast heer of gastvrouw willen zijn van de veld kwamen, dacht iedereen dat het snel met P.V.C.W. gebeurd zou zijn. Niets was minder waar. Wel weTd nog een 3de doelpunt in de 2de helft ge maakt, maar de voorsprong moest sterk verdedigd worden. HEES 4-HOEVELAKEN 3 4-2 Hees 4 nam revance op Hoevelaken van de vorige week verloren wedstrijd in Hoevelaken. Door Brouwer werd het 1-0, door de linksbuiten uit Hoevelaken 1-1. door Sakkers 2-1 en opnieuw door de linksbuiten 2-2. Wedtrijdprogramma zaterdag 4 maart: In de sporthal te Amersfoort: 14.35 uur heren adsp.: Leusden-B.D.C. 16.20 uur dames adsp.: B.D.C. 2-Athle- ta 2. Zondag 5 maart: Daar reeds de dames jun. en heren jun. afdelingskampioen zijn, spelen deze beide teams promotie wedstrijden. In de Expohal te Hilverusm: 11.25 uur heren jun. B.D.C.-S.S.V.U. 14.55 uur dames jun.: Aurora-B.D.C. 1. Kompetitiewedstrijden te Amersfoort: 11.20 uur heren senioren: B.D.C. 2- Achilles 2. 17.45 uur dames adsp.: B.D.C. 1- S.V. Achterveld. 16.35 uur dames adsp.: Fidelitas 2- B.D.C. 2 HEDENAVOND LAATSTE TREKKING S.E.C.-LOTERIJ VOLKSWAGEN 1500 WAARDE 7280,—. Notaris M. van Veeren zal hedenavond voor het sluitstuk zorgen van de grote S.E.C. loterij (1000 loten ƒ30,met als hoofdprijs de door Automobielbedrijf Gebrs. Van Kooy te leveren Volkswa gen 1500, ter waarde van 7.280, Behalve deze hoofdprijs worden door de notaris de tweede prijs een televisie toestel ter waarde van ƒ999,en als derde prijs een wascombinatie ter waarde van ca. ƒ600,uitgeloot. Het S.E.C. bestuur verwacht deze avond vele belangstellenden, die van harte welkom zijn op deze laatste trekkings avond. Bingomaster De Bruin, kon in de S.E.C.-cantine weer een vol „huis' be groeten. Een kleine 100 aanwezigen toonden opnieuw dat het S.E.C.-bingo- spel aantrekkelijk is. De S.E.C. bingomaster had er weer snel de juiste stemming in door goed ge plaatste kwinkslagen en de vlotheid waarmee het spel werd gespeeld. Diver se dusters en ochtendjassen verhuis den naar de aanwezige S.E.C.-dames, die braaf het voorschrift van „even passen" nakwamen. Eb Kareisen won ook voor echtgenote een duster, terwijl spil Ruttenberg moei lijkheden had toen hij zijn gewonnen prijs even moest demonstreren. Het passen ging de S.E.C.-spil niet al te best af. In de pauze volgde de traditionele ver loting, waarbij mevr. Elderman Jr. op nieuw de gelukkigste was. Het bingo- spel, zeer gemakkelijk te spelen, is thans zover ingeburgerd bij S.E.C., dat men maandelijks een avond kan organiseren. Steeds is dit de laatste vrijdagavond van de maand. Ook de S.E.C. aanhang zorgde deze avond voor een aantal prachtprijzen. Na afloop van het Bingospel bleven de aanwezigen nog geruime tijd bijeen in het S.E.C.-clubhuis, waarbij de eigen muziekinstallatie voor een goede sfeer zorgde. Volgende bingo-avond 31 maart a.s. Om de voorhoede wat meer schotvaar digheid te geven had B.D.C. voor het eerste elftal een beroep gedaan op oud- eerste elftalspeler Nico Gros (36), die dit seizoen in het tiende elftal uitkomt. Hij heeft zijn doorzettingsvermogen be loond gezien met twee gave treffers, terwijl het eerste doelpunt ook wel op zijn naam geschreven mag worden. Gros heeft het de spil van Amersfoortse Boys in de thuiswedstrijd aan de Bos straat danig lastig gemaakt. Zo lastig zelfs, dat deze er op een gegeven mo ment de brui aan gaf en naar de voor hoede verhuisde, terwijl een voorhoe de speler de taak kreeg Gros uit te schakelen. Dat is wel gelukt, hoewel de B.D.C.-mid voor een doorlopend gevaar bleef. Maar die omzetting in de Boys-ploeg kwam voor de Amersfoorters te laat, want de stand was toen al 3-1 in het voordeel van de blauw-witten. En ondanks die scherpe bewaking slaagde Gros er nog enkele keren bijna in de stand nog verder op te voeren. Een enkele keer slechts lukte het de Boys-defensie hem de voet dwars te zetten. De strijd aan de Bosstraat was vooral in de eerste helft meer spannend dan Het B.D.C.-elftal dat zon mooie zege boekte op Amersfoortse Boys. Staande v.l.n.r.: Voet, van Fulpeo. v. d. Mast, Egberts, Bakker, Smink. (keeper) en de heer Kamphorst (trainer). Knielend v.l.n.r.: Wigtman, Bever, Gros, v. d. Breemer en Dorrestcvn. I fraai. De Soesters waren wel iets meer in de aanval en ook gevaarlijker, maar doelpunten bleven vooralsnog uit. Hoe wel rechtsbuiten Wigtman bijna scoor de uit een hard schot; de bal stuitte via de paal het veld weer in en er was niemand ter plaatse om alsnog in te schieten. Intussen was wel duidelijk ge worden, dat Gros een doorlopend ge vaar was. Hij zwierf overal, tot zelfs op het middenveld en was zodoende een lastig te bewaken tegenstander. En voor het Boys-doel was hij steeds ge vaarlijk. Na ongeveer 25 minuten kwam het eers te doelpunt. Hoog opspringend kopte Gros een voorzet in, die door één van de Amersfoorters op de doellijn kon worden gekeerd, maar dat gebeurde met de hand, zodat de scheidsrechter v. d. Bor niets anders overbleef dan de bal op de witte stip te deponeren. Aanvoer der Van Fulpen voltrok het vonnis (1-0). De Amersfoorters kwamen hevig opzetten, maar de defensie gaf geen krimp. Smink deed in het doel goed werk, terwijl Voet, Egberts, Bakker, Van Fulpen en Van de Mast steeds tij dig inbegrepen. Linksbuiten Nijenhuis kwam nog het dichtst bij een tegentreffer, toen hij doorgebroken was, maar Smink redde fraai. De laatste tien minuten speelden zich bijna volledig op de B.D.C.-helft af, maar de Amersfoorters boekten toch geen succes. Dat gebeurde wel na de rust, toen een vrije trap op het middenveld na drie I minuten rechtsbuiten v. d. Zande in Het mooiste doelpunt werd gescoord door Brouwer met een kopbal uit een fraai genomen corner door H. de Bree. Ruststand 3-2. Na rust werd het 4-2 door Sakkers en met deze stand kwam het einde van een sportieve wedstrijd. HEES-QUICK pupillen 3-0 Ook in deze wedstrijd zette de kleinste Heesgarde de overwinningenreeks voort. Het werd 1-0 door Pieter Kok, 2-0 door Hans Gaarland en 3-0 door Nico v. Es. Een leuk wedstrijdje. TRAINING In verband met de T.V.-uitzendi. op woensdagavond, is de training verzet naar donderdagavond. Het was voor de teams van de Soester Volleybal Vereniging donderdagavond in de sporthal in Amersfoort een goede avond. Van de elf punten die er te be halen vielen sleepten zij er tien in de wacht waardoor meerdere teams hun posities op de ranglijst konden verbete ren. Het eerste damesteam won de wedstrijd tegen V.I.F. met 3-0 en ongeacht de uitslag van de nog resterende wedstrijd tegen SHADOWS bezet zij in ieder ge val de vierde plaats in de eindrang schikking. Een gunstig resultaat in het bijzonder wanneer men bedenkt dat de rood-witten dit seizoen over een deel van de dames^niet kon beschikken. Het tweede damesteam won voor de derde maal in successie en ditmaal te gen N.V.C. 1 met 3-0. Door deze over winning hebben deze dames zich tot de middenmoot opgewerkt en stellig zul len in de resterende wedstrijden ook nog meerdere punten verzameld wor den. Het eerste herenteam van de rood-wit ten brak met zijn traditie om de eerste set te verspelen. Met 3-0 won zij van O V.C.U.-S.E.C. 1-0 Onder zeer slechte omstandigheden moest de wedstrijd beginnen. Het door de consul goed bevonden terrein, wekte toch wel even onze verbazing. S.E.C. was een uur voor de aanvang van de wedstrijd aanwezig, maar er was ner gens een mens te bespeuren. Wel was het kleedlokaal geopend. De mannen uit Soest grepen een paar schoppen om de plassen en molshopen op 't veld wat te nivelleren. Anderen gingen de netten vast ophangen zo was er al gelijk be drijvigheid. De scheidsrechter arriveerde ook. Nu was nog het wachten op de tegenstander, maar ook deze kwam al was het dan 10 minuten voor de aan vang van de wedstrijd. Alles was in ieder geval door de Soestenaren in ge reedheid gebracht. De activiteit vóór de wedstrijd hebben S.E.C. toch niet de winst van de wedstrijd kunnen opleve ren. Na een wat aftastend begin, met aan beide kanten goed voetbal, was het toch V.C.U., dat de score kon openen. Dat geschiedde in de 23e minuut. Kramer had een uitstekende redding verricht de bal was corner. Deze corner werd goed genomen en de S.E.C.-doelman kreeg het nakijken 1-0. Met deze stand kwam ook de rust. S.E.C. zag nog menig goede scorings kans verloren gaan o.a. door de uitste kende doelman Schrijvers die alles les hield. De tweede helft een nog feller aanval lend S.E.C,. Het wilde echter niet lukken, ondanks het harde zwoegen van alle spelers, waarbij vooral R. B. Roels bijzonder op- voel. Helaas kreeg de wedstrijd nog een incident, door een ietwat hard aan vallen van midvoor Hop. Keeper Schrij vers kwam uit zijn doel, gooide zich voor de bal en genoemde speler kon hem niet meer ontwijken. Helaas moest de man het veld verlaten. Een veldspe- ler nam zijn plaats in. Onder het genot van een glaasje bier, limonade of koffie, zocht men naar de door de Bingo-master genoemde cyfers, om zo vlug mogelijk een juiste „Bingo" te hebben. Inzet: Dc Bingomaster W. de Bruin, charmant geassisteerd door zijn echtge note. Olympia 2 waardoor het zich op de tweede plaats van dc ranglijst hand haafde. Alleen het derde herenteam wist niet de volle winst binnen te halen in ,iaar wedstrijd tegen Montagnards. De eerste set ging namelijk verloren, maar door de tweede en derde set op haar naam te brengen wisten onze plaatsgenoten hun voorsprong van vier punten tot vijf uit te breiden. Voor de S.V.V.-teams staan de volgende wedstrijden op het programma: Woensdag, 1 maart 1967: S.V.V. 3-V.V.A. (dames). Wilh^lmina 3-S.V.V. 4 (dames). S.V.V. 1-V.I.O.S. 3 (heren). Donderdag. 2 maart 1967: S.V.V.-Wilhelmina (meisjes). N.V.C.-S.V.V. 2 (heren). Ook met deze wijziging kon S.E.C. geen verandering meer in de stand bren gen. S.E.C. is wel erg dicht bij de ge lijkmaker geweest, maar deze kwam er niet meer uit. Een gelijk spel had ons inziens wel de beste verhouding ge weest. S.E.C. zal nog goed moeten oppassen om de tweede plaats op de ranglijst niet te verspelen. WOENSDAG GEEN TRAINING Woensdag aanstaande zal er door de zaterdag-afdeling niet worden getraind in verband met de wedstrijd Ajax-Du- kla. Voor eventuele liefhebbers, vooral van ons eerste elftal, verwachten wij dat ze de training dinsdagavond zullen volgen, onder leiding van trainer v. d. Velde.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5