Hoe zien dieren kleuren Eventuele koopavond in Soest zal veel tijd en werk vergen Bronchï letten Draagbare recorder met klein eiectronisch brein S0NV TC VOLVO - Veilig Na de bommen: mijnen en granaten DE GOUDEN SNAAR Winkeliersvereniging „Soest" hield enquête onder haar leden Kevko Gor-ray Een der oudste vormen van beeldende kunst Men is het geheim op het spoor PARKGARAGE A. v. d. Hoef Nikaproba en Veteranenlegioen Diploma-uitreiking Veilig Verkeer Rodie r Tweka Laimböck J. Hoppenbrouwers De Iehtuskerk bezit thans pijporgel Overstekende hond tegen auto Maak voor de Pasen reeds nu uw keuze in schoenen,tassen en klein lederwaren. Diverse kleuren. Honingbij ziet andere kleuren TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Ook Soester E.H.R.0. naar rayonwedstrijd in Woudenberg J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Directeur bouwt geen zwembad Geslaagd Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten BLOUSES ROKKEN Dieren leven niet zoals men dat vroeger meende, in een wereld van zwart, grys en wit. Het staat vast, dat ze kleuren kunnen zien, maar men ontdekte ook, dat dit zien van kleuren bij verschillende soorten dieren verschillend is. Zo weten wü bijvoorbeeld van een aantal dieren, dat zij slechts één enkele of een paar kleuren kunnen waarnemen en wel die kleur of kleuren die in hun leven een bijzondere rol spelen, bijvoorbeeld in verband met hun leefgewoonten. Bij andere dieren staat vast, dat zij een uitgebreid spectrum kunnen waarnemen. Uiteraard is de wetenschap bijzonder belangstellend naar het hoe en waarom van dit waar nemen. Men zoekt naar het antwoord op de fascinerende vraag; waarin schuilt het geheim van het kleurenzien en wat is de oorzaak dat sommige dieren slechts een enkele en andere meer kleuren waarnemen? Het bestuur van de winkeliersvereni ging „Soest" heeft de cijfers bekend gemaakt van de enquête betreffende een eventueel te houden resp. in te voe ren koopavond. Van de leden zond 33 procent het invulformulier terug. Het bestuur vindt dit, in verhouding met het percentage dat in het algemeen op dergelijke vragen wordt ontvangen, een redelijk resultaat. Daar het echter zaken betreft, waarbij elke winkelier ten nauwste is betrokken, had het toch meer formulieren terug moeten ontvangen. Met het aantal van 33 procent is het moeilijk een juist beeld te krijgen. Het is het bestuur middels deze enquê te wel duidelijk geworden, dat het al of niet instellen van een koopavond in Soest geen eenvoudige zaak is. Mocht dit in de huidige verhoudingen ooit haalbaar zijn, dan zal dit zeker nog veel tijd en werk vergen. De gestelde vragen luidden: 1. Welke (halve) dag bent U gesloten? Op woens dagmiddag is dit 78 procent; woensdag (hele dag) twee procent; maandag, dinsdag of woensdag (hele dag) ieder twee procent; maandagochtend tien procent en geen sluiting zes procent. 2. Wenst U dit veranderd te zien? Acht procent heeft hierover geen mening; 76 procent antwoordde met „neen" en zes tien procent met „ja". 3. Bent U voor een koopavond? Deze belangrijke vraag werd door precies vijftig procent van de inzenders met ja en eveneens door vijftig procent met neen beantwoord. Het bestuur merkte op, dat slechts één derde der winkeliers het formulier te rugstuurde. Het overgrote deel van de voorstemmers bleken detaillisten te zijn in de textielbranche, radio- en electro- techniek, woninginrichting enz. De sec tor der duurzame verbruiksgoederen Amalialaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 Reeds vanaf 9.985, Nikaproba was in de eerste jaren na de tweede wereldoorlog in Soest een begrip. Jongemannen moesten naar Neerlands Indië om daar strijd te voeren en Indië vechtend voor ons land terug te win nen. Uit Soest gingen rond 450 jongemannen naar de tropen, doch niet allen kwamen terug. Om de band met Soest en thuis zoveel mogelijk in stand te houden ontstonden in onze gemeente niet minder dan vier lichamen, die voor onze jongens deden wat maar mogelijk was, nl. Niwin, Ka tholiek Thuisfront. Protestants Thuis front en Band Nederlands-Indië. Om al dit werk echter zo vruchtdra gend mogelijk te doen zijn werden deze „thuisfronten" samengevoegd onder de naam „Nikaproba", welke naam werd samengesteld uit de eerste letters van genoemde vier lichamen: Ni-ka-pro-ba. Per brief en circulaires werd het con tact met de jongens onderhouden, pak jes met versnaperingen en alles wat men maar meende dat orize jongens in de tropen nodig konden hebben, werden verzonden enz. en nadat de laatsten, waarvan er velen 4 jaren in Indië had den doorgebracht, in Soest waren terug gekeerd, werd een groot en fraai ere- biek aangelegd, dat in bijzijn van alle teruggekeerden op een grote feestavond aan het gemeentebestuur werd aangebo den. Nikaproba sloot hiermee haar werk af. Nu, na 18 jaar, opperde de afdeling Eemland van het Veteranen Legioen Nederland de gedachte alle nu niet meer jonge mannen nog eens bijeen te roepen om de oude banden nog eens te ver stevigen en hen een feestavond aan te bieden op vrijdag 17 maart a.s. in het Wijkgebouw, Regentesselaan 19. Allen werden daartoe per circulaire uitgenodigd en verwacht wordt dat ve len aan de oproep gehoor zullen ge ven. Hen wacht een grote feestavond met Max Tailleur; het cabaretgezelschap „De Noodkrakers" uit de radiostad Hilver sum; Corrv Houtman, de bekende ope rette-zangeres en het dansorkest „De Escudoma's" onder leiding van Ben Pinchetti. dus. Van de groep, waarvan het groot ste aantal tegenstmemers te verwach ten was, zoals kruideniers, melkhande laren, kappers, bakkers enz. werden weinig of geen formulieren ontvangen. Volgens het bestuur trok deze laatste groep derhalve ten onrechte de con clusie: Ik ben niet in een koopavond ge ïnteresseerd, dus ik stuur het formulier niet terug. Hieruit kunnen geheel ver keerde inzichten ontstaan. Van de win keliers wenst 44 procent de koopavond gekoppeld te zien aan een gewijzigde winkelsluiting, twintig procent wenst dit niet en 36 procent gaf hierop geen ant woord. Op de vraag hoe men de wijziging in gevoerd wil zien, antwoordde twaalf procent een sluiting op maandag (hele dag), tien procent op woensdag (hele dag), zaterdag na 16 a 17 uur achttien procent en zaterdagmiddag vier pro cent. Vóór een vervroegde zaterdagmid dag sluiting stemden 22 procent van de winkeliers vóór: uitsluitend bij koop avond vier procent, indien ook de super markt sluit twee procent. Tegen 38 procent; geen mening had 34 procent. De laatste vraag betrof het vergader- bezoek: Welke avond is voor u de meest geschikte voor het houden van verga deringen? Van de inzenders sprak 96 procent zijn voorkeur uit voor maan dag- en/of dinsdagavond. Met het ant woord op deze laatste vraag is dan ook direkt rekening gehouden, want de le den treffen bij het formulier met de uitslag over de enquête de uitnodiging aan voor de ledenvergadering, die op maandag 7 maart a.s. gehouden zal worden. Tijdens de jaarvergadering wordt de resultaten van de enquête ter discussie gesteld en kan men vragen stellen. Niet minder dan 65 personen namen deel aan een tweede cursus van Veilig Verkeer, die 6 weken in beslag nam en wel speciaal de nieuwe verkeers regels behandelde. Het aantal cursisten is bijna het dub bele van de eerste cursus, die deze win ter werd gehouden. Toen waren er 35 deelnemers, waarvan 20 dames en 15 heren Thans was deze verhouding 31 dames en 34 heren. Deze 65 personen waren in gebouw „Middelwijk" aan de Talmalaan bijeen, teneinde de uitslag te vernemen van het door hun afgelegde examen, dat uit 20 schriftelijke vragen had bestaan. De heer G. D. H. van Woudenberg opende de avond en deelde mede, dat het hem een groot genoegen was te kunnen mededelen, dat alle cursisten waren geslaagd. Het resultaat was goed te noemen en dit was aan twee fakto- ren te danken. In de eerste plaats, dat de cursisten zo trouw op de 6 cursus avonden aanwezig waren en in niet mindere mate aan de cursusleider, de heer B. Snijders. Spreker maakte bekend dat 8 cursisten een foutloos examen hadden afgelegd, waarvan 3 dames en 5 heren, t.w. me vrouw H. G. Ammerman, mevr. H. R. J. Visser-v. Marken, mej. M. v. Her waarden en de heren: Chr. Brink, J. H. v. Kleef, F. H. v. d. Hoven, E. W. v. Looyengoed en C. J. Verkley. 24 personen hadden 1 fout, 10 2 fouten. 6 3 fouten, 7 4 fouten, 5 5 fouten, 3 6 fouten en 2 7 fouten en aangezien 8 fouten gemaakt mochten worden, wa ren allen geslaagd. Vermeidingswaard is, dat de dames to taal 72 fouten maakten tegen de heren 75. Nadat de heer B. Snijders hierna de 20 gestelde vragen had toegelicht, richte de heer H. G. Scholtmeyer, hoofdin specteur van Politie de diploma's uit, nadat hij de dames en heren had geluk gewenst met het behaalde resultaat. Spreker achtte deze cursussen van groot belang, vooral als we bedenken, dat in Soest 80 a 90 verkeersongevallen per maand plaats vinden. Niet minder dan 50.000 auto's en an dere vervoermiddelen passeren Soest in 24 uur. Hij waarschuwde vooral tegen het inhalen, daar hierdoor de meeste ongelukken gebeuren. De acht deelne mers (sters), die een foutloos examen hadden afgelegd ontvingen behalve het diploma nog een aardige attentie. Nadat door enkele aanwezigen nog eni ge vragen waren gesteld, met betrek king tot de gestelde vragen, werd de rest van de avond gevuld met het ver tonen van enige films, die zeer in de smaak vielen. Het Verbond voor Veilig Verkeer, afd. Soest, kan als een zeer actieve afdeling aangemerkt worden, hetgeen het ver- TRICOTAGES JAPONNEN HANDSCHOENEN Van Weedestraat 80-82 Soestdijk keer in het algemeen alleen maar ten goede kan komen. Het bestuur zal dan ook doorgaan met het houden van deze cursussen, die echter niet eerder dan september-okto- ber weer zullen beginnen. Dinsdagavond is het nieuwe pijporgel in de Herv. Iehtuskerk officieel in ge bruik genomen. De kerk was geheel bezet toen ds. J. Smit, na gebed, woorden van welkom sprak, in het bijzonder tot mevrouw Fokkema, de echtgenote van de overle den predikant ds. J. Fokkema. De heer W. J. Gerritse zei, voordat het nieuwe orgel namens de kerkvoogdij aan de kerkeraad werd overgedragen, dat in een half jaar ƒ35.000,bijeen gebracht is en hoewel het totaal beno digde bedrag 45.000,groot is, zei de heer Gerritse op de leden te vertrou wen. Nadat de heer Kok dank was gebracht voor de bespeling van het elektronische orgel en zijn medewerking in de afge lopen twee jaar, stelde de heer Gerritse de nieuwe organist de heer Kloete voor. Organist Frans van Tilburg bracht op het nieuwe orgel verschillende werken ten gehore en hierbij bleek, dat het or gel een prachtig geluid heeft en een mooie aanwinst voor de Iehtuskerk be tekent. Mej. G. van E. liep met haar hond op De Zoom te wandelen, toen deze plotse ling de weg overstak en daarbij in aanraking kwam met de auto van J. H. v. B., alhier. De heer B. trachtte de hond door krach tig remmen nog te ontwijken, maar dit mocht niet baten, zodat het dier aan zijn kop en zijn poot geraakt werd. Niet prettig voor de automobilist was. dat hij, door het sterke remmen, het linkervoorwiel van zijn auto verloor. SCHOENHANDEL LUXE LEDERVV AREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 Zoals bekend hangt het zien van kleu ren samen met de golflengten van het licht. Oranje en rood zijn kleuren met een lange golflengte, terwijl violet een kleur met een korte golflengte is. Bij een honingbij heeft men ontdekt, dat deze dieren een uitgebreid kleuren scala kunnen zien, doch dat het iets an ders ligt dan bij de mens. Daar waar de golflengte van het licht van ultraviolet te kort wordt om door de mens gezien te kunnen worden, ziet de bij dat wel. Daar staat echter tegenover, dat de bij de langgolvige kleuren oranje en rood niet kan zien. Deze dieren hebben dus het vermogen een even uitgebreid kleu renscala te zien als de mens. doch het is iets verschoven in de richting van kortere golflengten. De honingbij be hoort tot de dieren die wel het meest intensief zijn onderzocht op dit gebied. Men is zich gaan afvragen, hoe het eigenlijk mogelijk is dat mensen en dieren kleuren kunnen zien. We weten dat op het netvlies van het menselijk oog, zogenaamde staafjes en kegeltjes voorkomen, waarbij de staafjes een rol spelen bij het waarnemen van de licht intensiteit, terwijl de kegeltjes verant woordelijk zijn voor het zien van kleu ren. Doch wat dat betreft zijn we dus niet verder gekomen dan het vaststel len van de plaats waar kleuren wor den waargenomen. Maar we weten nog weinig over de manier waarop dit ge beurt. Twee theorieën Vanzelfsprekend bestaan er reeds lang theorieën over dit probleem. Twee daar van worden over het algemeen als „heel goed mogelijk" geaccepteerd. De eerste wordt betiteld als „de theorie van de drie componenten" en werd ontwikkeld door Thomas Young en later verder uit gewerkt door Herman von Helmholtz. Deze theorie berust op de veronderstel ling, dat in het oog drie verschillende soorten cellen voorkomen om te zien, waarvan elke groep een zekere lichtge voeligheid heeft en waarbij de groe pen op elkaar aansluiten. Bij de gewervelde dieren, bij wie de kegeltjes dienst doen als organen voor het zien van kleuren, zou er dus sprake moeten zijn van drie soorten kegeltjes. Ondanks de uitgebreide en intensieve onderzoekingen is men er nog niet in geslaagd enig verschil bij deze kegel tjes te ontdekken. De tweede, de „complementaire kleuren theorie" werd door E. Hering ontwik keld. Ook deze theorie maakt gebruik van een systeem van drie delen, die echter op een andere manier met elkaar samenspelen. Hij neemt aan, dat de complementaire kleuren rood en groen, of blauw en geel elk op één deel van het waarnemingsvermogen inwerken en wel zo, dat het ene deel van de com plementaire combinatie de substantie waarmee men kleur kan waarnemen ontbindt terwijl het andere deel deze substantie opbouwt. Tenslotte zou een derde deel van het waarnemingsor gaan verantwoordelijk zijn voor de re gistratie van de lichtintensiteit. Maar ook deze theorie is tot op heden niet bevestigd door een voorbeeld in de na tuur. Maar toch neemt men aan, dat beide theorieën in de natuur voorko men en dat het slechts een kwestie van langdurige onderzoekingen zal zijn om ze te ontdekken. Een belangrijke ontdekking Dit intensieve zoeken heeft nu resultaat opgeleverd. Professor H. Autrum, van het zoölogich Instituut van de universi teit van München, die zich reeds tien tallen jaren bezighoudt met de fysiolo gie van het zien van kleuren, heeft bij zijn onderzoekingen bij de honingbijen een belangrijke ontdekking gedaan. In de ogen van de werksters vond hij in derdaad drie soorten cellen. Hij vond een groep met een maximum gevoelig heid voor geel, een tweede groep met een maximum gevoeligheid voor violet en tenslotte een derde groep met een maximum gevoeligheid voor ultraviolet. Heel interessant is dat deze drie groe pen tot nu toe slechts konden worden vastgesteld bij werksters en niet bij de darren, wier ogen gemakkelijker zijn te onderzoeken. Het blijkt dat de darren slechts twee groepen hebben en wel voor violet en ultraviolet, terwijl het er naar uitziet, dat de derde voor geel ont breekt, al staat dit nog niet onomstote lijk vast. Men heeft er echter reeds een verklaring voor gevonden. De dieren zouden geen behoefte hebben aan een zo uitgebreid vermogen tot kleurenzien, aangezien hun taak in de bijenmaat schappij afloopt na de bruiloftsvlucht. De werksters daarentegen, die voor het verzamelen van honing bloemen bezoe ken. hebben een uitgebreider vermogen nodig. De verdere onderzoekingen zullen echter moeten uitmaken of dit juist is en de darren inderdaad deze derde groep niet bezitten en niet nodig hebben. Het belangrijkste van de onderzoekin gen van prof. Autrum is wel dat deze hebben geleid tot het bewijs dat de the orie der drie componenten in de natuur voorkomt. Men gelooft echter niet, dat het slechts deze ene mogelijkheid is die voorkomt. Het is heel goed mogelijk, dat bij andere diersoorten het kleuren zien op een andere wijze plaatsvindt, bijvoorbeeld volgens de complementaire kleurentheorie van Hering en men ver moedt dit bij de gewervelde dieren. De toekomst zal uitwijzen of dit vermoe den juist is. Men is echter door de ont dekking van professor Autrum weer een stap dichter gekomen bij de oplossing van het myterie. De afdeling Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken" is één van de deelne mende verenigingen aan de rayonwed strijd, die donderdagavond 9 maart a.s. in het Verenigingsgebouw in Wouden berg in het kader van de jaarlijkse rayondag van het rayon IV in het dis trict Utrecht wordt gehouden. De ray onwedstrijd dient als voorronde voor de landelijke E.H.B.O.-wedstrijd, die op 27 mei wordt gehouden in Utrecht. Deelnemende afdelingen in Woudenberg zijn: Amersfoort; Baarn; Bilthoven-De Bilt; Eemnes; Leusden; Soest; Soester- berg; Zeist en uiteraard Woudenberg zelf. De aanvang van deze wedstrijden, waarvoor grote publieke belangstelling wordt verwacht, is om 19.45 uur. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) De Amerikanen hebben op drie manie ren de strijd in Vietnam verhevigd. Ze zijn begonnen hun zware artillerie over de gedemilitariseerde grenszone naar het noorden te richten, de luchtmacht legt mijnen in rivieren in Noord-Vietnam en de Zevende Vloot, die tot dusver pas sief rondvoer buiten de Noordvietname- se wateren, is ook beschietingen gaan uitvoeren. De drie maatregelen hebben gemeen dat ze zuiver en uitsluitend zijn gericht op Noord-Vietnam en slechts zijdelings te maken hebben met de interne Zuidviet- namese strijd. De Amerikaanse gene raals willen meer en meer nadruk leg- op het noord-tegen-zuid-karakter van de oorlog, waarmee dan geïmpliceerd wordt dat als onderhandeld moet wor den dit ook kan geschieden tussen Sai gon en Hanoi, waarbij voor de eerste zeker het Amerikaanse woordje mee zal tellen. Er is nog een tweede aspect aan de zaak. De communisten hebben tot dus ver voornamelijk gestreden als gueril- la's. Hun laatste grote acties met om vangrijke eenheden zijn al jaren gele den geweest. De V.S. willen kennelijk aan de Noordvietnamezen duidelijk ma ken dat de strijd zich meer en meer zal ontwikkelen tot een strijd waarbij het voordeel van het grote materieel gaat meetellen. In de guerilla-strijd is de aanvaller, die even opdoemt en zich dan weer in zijn schuilplaats terugtrekt, altijd in het voordeel: het is uitermate moeilijk en kostbaar aan mensen en klein materieel om hem op te sporen. De strijder van gisteren kan vandaag de boer zijn die met een buffel op een rijstveld werkt. Welk tegenspel? Wat tegen de guerilla te doen is, heb ben generaal Westmoreland en generaal Ky zo langzamerhand wel gedaan, in het besef dat die niet helemaal uit te roeien is. Zeker niet als hij voortdurend steun krijgt vanuit een basis, waarvoor nu Noord-Vietnam dient. De volgende stap moet zonder meer zijn die basis uit te schakelen, waarbij de luchtbom bardementen alleen - zoals voorspeld - niet voldoende blijken. Voor Noord-Vietnam gaat het er nu om in hoeverre het de beschietingen vanuit zee en de mijnenleggerij er bij kan ver duren, nu zonder meer duidelijk is dat tegen het Amerikaanse luchtoverwicht niet zo heel veel valt in te brengen. Natuurlijk worden wel toestellen neer gehaald, maar niet in zo'n mate, dat dit de Amerikaanse acties feitelijk be- invloedt. Ho wordt nu gedwongen of toe te zien hoe behalve bommen ook mijnen en granaten neervallen, of aan materieel zal moeten komen van de Sowjet-Unie of van China, maar dat laatste land is niet in staat veel te leveren. Leveringen door de Russen - gesteld dat die ervoor voelen - worden door Peking hoogst ongaarne gezien, daar Mao er weinig voor voelt de Sowjet- invloed op zijn kleine benedenbuur te zien toenemen. Behalve een militair probleem krijgt Hanoi er dus nog een politiek probleem bij. Dat is de voornaamste reden waar om vele politici ondanks de intensi vering van de strijd toch verwachten dat het nog dit jaar op de een of an dere manier tot onderhandelen komt. De heer E. S. Raatjes is niet bezig ach ter zijn riante villa aan de Sparrenlaan zonder vergunning een zwembad te bou wen. Dit was gistermorgen de conclusie van de Utrechtse economische politie rechter mr. P. J. Klaver en de officier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo tijdens de zitting over deze zaak. Het bouwen van een muurtje werd in derdaad geacht te zijn ten behoeve van een terras en ook het betonstorten mocht zonder vergunning gebeuren om dat bij dit bouwwerk de kosten vol gens schatting van verdachte de 1200 gulden niet te boven waren gegaan, zodat er geen sprake was van een straf baar feit. Op 7 februari hadden de rechter en de officier het bouwwerk ter plaatse in ogenschouw genomen en ook tijdens de zitting werden er nog uitgebreid teke ningen over bestudeerd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen so ciologie mej. H. F. van den Berg alhier. Ho«stdrqnk in tobletvorm. 95ct De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen J. Borst, Paulus Potterlaan 30 tel. 4662 en J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, tel. 2423. Tandartsen A. L. M. N. Vreeswijk, Burg. Grothe- straat 63. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag apo theek „Soestdijk". Maandag tot zater dag apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. C. A. M. Bijlard, Saenredamplant- soen 15, tel. 5425. Groene Kruis Zr. M. G. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. Medisch Opvoedkundig Bureau Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10.30 uur ds H. Roest. 19 uur ds K. de Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Donderdagsavonds, 7.15 uur, Oecume nisch Avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds Th. M. Loran van Amers foort. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds E. Schroten van Utrecht. Zonnegloren. Soesterbergsestraat 10 uur ds K. van Liere, Soest. Eltheto, Drift,je. 9 uur Gezinsdienst. 10.15 uur Jeugdkerk. Iehtuskerk. Alb. Cuyplaan. Zondag 10 en 17 uur ds J. Smit. Gebouw Middelwijk. P. de Hooglaan. 10.00 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M. Wildschut. Wilhelminakerk Tijdelijk, wegens restauratie, in de Hervormde Oude Kerk aan de Toren- straat. 9 en 5 uur ds J. A. C. Rullmann van Schoonoord. GEREF. KERK Gebouw Middelwijk, Talmalaan 8.30 uur ds W. Borgdorff van Baarn. 3 uur ds W. Borgdorff van Baarn. Beide diensten viering Heilig Avond maal. CHR. GEREFORNIEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds W. van 't Spijker van Utrecht. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds C. B. Burger van Utrecht. 10.15 uur Kinderdienst, zowel in de kerk Rembrandtlaan als in het wijk gebouw Soest-Zuid. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. 10.30 uur Drs. W. J. Manger, bediening H. Avondmaal. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE te Baarn, Kapelstraat 7. 10.30 uur Dr. H. Joh. Jaanus te Rotter dam. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds A. Schmutzen. Volle evangelie-samenkomst Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 tot 11 uur in de Da Costa School. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valebon. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 7 uur, Avondmis. Zondag H.H. Missen 10.30 en 12 uur. 9.00 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grotbestraat. Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag H.H. Missen 9.00 en 12.00 uur. 10.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen op maandag en dinsdag 8 en 8.30 uur. Woensdag 8 en 9 uur. Donderdag 8 en 19.30 uur. Vrijdag 7.45 en 19 uur. Zaterdag 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zaterdagavond 7 uur Avondmis. Zondag H. Missen 8.00, en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. 600 uur Lof. Overige dagen H. Missen 8 uur. Woensdagavond 7 uur Avondmis. Op lichtnet en batterij volume. 2 sporen, automatisch Technische gegevens: Voeding: 220 Volt 50/60 C/S wisselspanning, 6 Volt gelijkspannig, 4 batterijen UM-1 (1.5 V.). Speelduur op batterij: in permanente dienst 20 u. Speelduur: 20 min. per spoor, 40 min. in totaal bij de snelheid 9V» cm/sec. 40 min. per spoor, 80 min. in totaal bij de snelheid 43/* cm/sec. Opname systeem: dubbel spoor. Spoelen: 8 cm. Ingangen: microfoon (1) afstandsbediening (1). Uitgang: monitor (1). Uitgangsvermogen: 1.5 Watt. Afmetingen: 220x215x 115 mm. Gewicht: 2 kg. Toebehoren: Sony dynamische microfoon F-66-S (1) met afstandsbediening, Sony 3 inch geluidsband en spoel, 4 bat terijen 1,5 Volt en draagtas. STEENHOFFSTRAAT 15 TELEFOON 2132-4413 l 1

Soester Courant | 1967 | | pagina 13