FUGERS HE,rLuLwES FIETS WAAL lRen Stedenvorming gewenst Engeland's vorstenhuis in moeilijkheden Amerikanen en Russen ProbleemgebiedenNoord - Oost - Zuid ^ïYlodeóhow Wankele, smalle basis j. HOPPENBROUWERS I REPAREERT U ZELF? OP HET SPOOR VAN GE0RG BLAKE Telefoonnummer ziekenauto 5980 VOOR Belangrijk vóórdat u vraag raad en ANNA PAUL0WNAHUIS Werkster gevraagd VOORJAAR-ZOMER 1967 dinsdag 14 maart a.s., 14.15 uur, in Hotel Gooiland, Hilversum. Colbertcostuums Sportcolberts Pantalons Regenjassen Ontsnapte spion vluchtte naar Oost-Berlijn Gezamenlijk ruimtevaren of holbewonen P0LIT1ETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 AARDGAS BRANDER Gasverwarming J. BRANDSMA STICHTING VOOR HUIS HOUDELIJKE- EN GEZINS- VOORLICHTLNG NIEUWE CURSUSSEN Noord-Nederland, een deel van Twente en Zuid-Limburg zyn de economische zorgenkinderen van de Nederlandse volkshuishouding. Toch zjjn de problemen, waarmee deze gebieden te kampen hebben, onderling zeer verschillend. In Twente en Zuid-Limburg ondervindt men thans de gevolgen van een al te eenzijdig ge richte industrie, nu de textielindustrie flinke klappen oploopt in het economisch gedrang en in Zuid-Limburg de kolenmijnen zullen worden gesloten. Gecompliceerder z\)n de problemen in de drie noordelijke provincies, waar thans het werkloosheidspercentage zo hoog is opgelopen dat men zich terecht gaat be zinnen op de ontwikkeling van dit uitgestrekte probleemgebied. Ofschoon men het er algemeen over eens is dat de industriële groei in het noorden nieuwe impulsen nodig heeft, zal ook op andere wijze de leefbaarheid van deze drie provincies moeten worden verbeterd. Vooral het ontbreken van attractieve steden in bepaalde streken van dit gebied vormen een negatieve vestigingsfactor. Sinds 1880 miljoen noordelingen gemigreerd. Doordat het noorden is zijn econo mische ontwikkeling is achtergebleven bij het overgrote deel van ons land, dreigt de harmonische ontwikkeling van Nederland in het gedrang te geraken. Duizenden noordelingen zijn in de loop der jaren naar de andere landsdelen gemigreerd. Tussen 1880 en 1957 trok ken naar schatting 750.000 inwoners uit drie noordelijke provincies weg. Alleen reeds in de periode 1950-1957 beliep het vertrekoverschot 60.000 personen ofwel meer dan vijftig procent van de natuur lijke aanwas. De gevolgen van deze massale migratie bleven niet uit. De bevolkingsopbouw in vele streken werden onevenwichtig, de bevolking vergrijsde, sociale en cul turele verstarring zijn hier en daar duidelijk aantoonbaar. Deze gang van zaken betekent niet al leen schade voor het noorden maar voor de Nederlandse samenleving in zijn geheel. Dat werd tenslotte ook in Den Haag beseft. Er verschenen lijvige industrialisatienota's, die een ruimere spreiding van de industrie beoogden. Het beleid richtte zich in het bijzonder op streken met een groot vertrekover schot. Er werden probleemgebieden aan gewezen en in deze gebieden weer pri maire en secundaire kernen. Het bleef niet bij woorden. In verschil lende noordelijke streken is het indu striële hart sneller gaan kloppen. Voor al in Delfzijl en Winschoten (waar een rijke zoutlaag werd ontdekt) ging de expansie bijzonder snel en natuurlijk kan Groningen profiteren van de aard gasvondsten bij Slochteren. Ruimtelijk Met méér industrie alléén redt men het echter in het noorden beslist niet. Er dient vooral aandacht aan ruimtelijke vraagstukken te worden geschonken. Er moeten steden en andere grote woon kernen worden gevormd, die als centra kunnen dienen voor een bepaalde streek. Gemeenten als Drachten, Emmen, Win schoten en Veendam vertonen stellig een krachtige ontwikkeling, maar in verschillende streken vindt men slechts kleine dorpen, waar de middenstand geen bestaan heeft en waar men vele kilo meters moet reizen om bepaalde pro- dukten te kunnen kopen. Op het ogenblik zijn verschillende ge bieden in noord-Nederland niet geschikt voor industrievestiging. De industriële functie vTaagt nu eenmaal de aanwezig heid van vestigingsplaatsen met een stedelijk allure. Het ontbreken van woonkernen in grote gedeelten van dit landsdeel, in het bijzonder wat Drente betreft, is een negatieve vestigingsfac tor. De meeste industriëlen zijn kopschuw in dergelijke streken een bedrijf te ves tigen, omdat de kans groot is dat men niet voldoende arbeidskrachten kan aantrekken. Want wie wil er wonen? De afstanden tussen de aanwezige woonkernen is veel te groot, hun om vang veelal te gering. En middenstand? Wie bijvoorbeeld om het Groningse Hogeland woont, is van de wereld af gesloten. Men moet lange busreizen ma ken om in de stad Groningen inkopen te kunnen doen of culturele manifesta ties bij te wonen. De aanwezige woon kernen bieden te weinig. Er zullen dus grote verzorgende ker nen moeten komen, die als centra van een bepaalde streek kunnen dienen. Slechts op deze wijze kan de sociaal- culturele uitrusting worden versterkt. Ook de middenstand verkeert in het noorden des lands niet in een florissan te positie. Het aantal middenstands- bedrijven is groot, het geïnvesteerde be drag klein en de inkomens laag, zeer laag soms. Vooral in de kleinere woon kernen in Drente, Friesland en noord- Groningen verkeert de middenstander aan de randzone van de leefbaarheid. Ook de belangen van de middenstand lijken gediend met een uitbreiding van de woonkernen. Wel zijn in de drie noordelijke provin cies enkele plaatsen als primaire ont wikkelingskern aangewezen. In enke le van deze gemeenten zoals Emmen, Stadskanaal en Drachten hebben spec taculaire industrievestigingen plaats ge had, terwijl deze plaatsen tevens een belangrijke verzorgende en leidingge vende taak kunnen geven, welke ove rigens nog voor aanzienlijke uitbrei ding vatbaar is. Maar ook in andere gemeenten zal men meer functioneel en structureel moeten gaan denken. Slechts op deze wijze kan de basis worden gelegd voor een har monische ontwikkeling van het noorden. Groest 138 Hilversum Spoorstraat Sousterrain „Merelhof" Baarn toont haar collectie ten bate van „Het vierde prinsenkind" op Kaarten verkrijgbaar aan de zaak a 4,50, inclusief thé-complet. Het Britse vorstenhuis zit er lelijk mee in de maag, dat de Graaf van Harewood, neef van Elisabcth, zijn eerste vrouw, Marion Stein, wil verlaten om te huwen met een andere kunstenares, die hem reeds een zoon heeft geschonken. Koningin Elisabcth is als „Verdedigster des Geloofs" ook hoofd van de Anglicaanse Kerk. die in zulke gevallen duidelijke grenzen trekt. Toen Margaret met een ge scheiden man (Townsend) wilde trouwen, mocht het niet. Edward VIII verloor er zyn troon door. En nu dit weer! Het is wel tekenend, dat men in Enge land zo'n ophef over dit geval maakt, want in het verleden was in het Engelse koningshuis schier alles mogelijk. Pas met Victoria en Albert ging het fatsoen weer overheersen, tot in het puriteinse toe. Tevoren hadden de diverse Georges, te weten de eerste vier, het vrij bont gemaakt en veroorzaakte vooral de laat- Prof. Zijlstra heeft gekozen voor een ka binet van de drie grote confessionele partijen met de V.V.D. Deze keuze heeft de afgelopen week veel stof doen op waaien. Juist bij de geestverwanten van de informateur is de wens om met de liberalen in zee te gaan nooit bijzonder sterk geweest en de keus van prof. Zijl- stra is al door vooraanstaande anti-re volutionairen als bijvoorbeeld prof. dr. H. van Zuthem openlijk gekritiseerd. Maar ook de linkervleugel van de K.V.P. zal niet gejuicht hebben. Het ziet er naar uit. dat Nederland we derom een regeringsperiode met tal van verwikkelingen tegemoet gaat, want ten slotte steunt een kabinet van de vier bovengenoemde partijen slechts op een smalle meerderheid (86 zetels). Aangenomen dat linkse A.R.P.-ers als drs. Boersma en de heer Van Benne- kom regelmatig uit de boot zullen val len en de linkervleugel van de K.V.P. onder leiding van mr. Aarden en mr. Van Doorn zich danig zal roeren, be hoeft er niet zo heel veel te gebeuren om een nieuwe kabinetscrisis uit te lok ken. Maar wellicht ziet men de samenwerking met de V.V.D. te somber. Het is dui delijk dat de liberalen heel veel water in hun roze wijn zullen moeten doen. Er zal immers een beleid moeten wor den gevoerd, dat steeds de instemming van de linkervleugel van A.R.P. en K.V.P. zal moeten hebben. De macht van deze vleugels zal het kabinet bij voorbaat er van weerhouden al te libe rale sprongen te maken. Al met al kan men stellen, dat gezien de smalle basis waarop een kabinet van de christelijke partijen en de liberalen rust, invloed van de V.V.D. in de nieuwe regering slechts zeer gering zal kunnen ziln. VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 Onder de vele uit Britse gevangenis sen ontsnapte misdaigers neemt de dub- beispion George Blake, de in Rotter dam geboren George Behar. een opval lende plaats in. Onmiddellijk bij het bekend worden van zijn zeer goed voorbereide ontvluchting werden door alle Westeuropese veiligheidsdiensten uitgebreide maatregelen genomen om heel Europa uit te kammen. Het is de Westduitse inlichtingendienst nu gelukt, de verblijfplaats van deze gevaarlijke verrader te vinden. Ook de ontsnappingsroute werd bekend. De Engelse autoriteiten kunnen thans be schikken over een schat van gegevens, welke wellicht kunnen dienen om ver dere ontvluchtingen uit Britse gevan genissen in te perken. George Blake, zoon van de Rotterdam- damse zakenman van Joodse bloede Albert Behar, die in 1936 overleed, doorliep met goed gevolg le Rotter damse h.b.s. en een Engels internaat in Cairo. Bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog nam zijn familie de wijk naar Engeland, maar George raakte in Duits, gevangenschap. Hij wist los te komen, deed op 18- jarige leeftijd al actief verzetswerk en vond in 1943 een weg via Frankrijk en Spanje om zijn familie in Engeland te bereiken. Daar nam hij dienst op de Britse vloot. Wegens zijn verzetswerk werd hij spoedig geplaatst bij de Brit se Inlichtingendienst en in 1944 als tweede luitenant ter zee der Royal Na- vy ingedeeld bij het opperbevel van de geallieerde invasielegers. Bij het einde van de oorlog werd hij gedetacheerd bij de Engelse contra-spio- nage in Hamburg. Later volgde hij als agent van de afdeling MI-6 aan de universiteit van Cambridge een leergang in de Russische taal om in september 1948 naar Seoul in zuid-Korea te worden overgeplaatst. Communist. In 1951 moet George communist zijn geworden. Toch keerde hij terug naar Londen, waar hij in 1954 in het huwe lijk trad met de secretaresse Gillian Allen, dochter van een Engels hoofd officier. In mei 1955 werd Blake naar west-Berlijn overgeplaatst. Hier werd hij belast met de leiding van het intelligence-werk. maar stond hij - zoals pas later bleek - in eng contact met de Russen, aan wie hij vele infor maties doorgaf. Het is de chef van de Westduitse inlich tingendienst, Reinhard Gehlen, geweest die aan de ontmaskering van deze verrader de grote stoot gaf. Blake had toen al vele geallieerde agenten in han den van de Russen gegspeeld en o.a. ook de Amerikaanse tunnel tussen oost en west-Berlijn verraden. Wegens hoogverraad werd hij na terug keer uit Beiroeth te Londen veroordeeld tot 42 iaar gevangenisstraf en. overge bracht naar de Wormwood Scrubs ge vangenis. Met behulp van een uit nylon ver vaardigde touwladder wist hij - kenne lijk geholpen door anderen - uit zijn cel te ontsnappen. Reeds een uur later stapte hij als een correct in grijs cos- tuum geklede en voorzien van een vals Brits paspoort op het vliegveld London Airport in een gereedstaand lijn vliegtuig naar Frankfurt am Main, waar hij werd opgewacht door twee mannen van Tsjechische nationaliteit die voorgaven employé's van een Duits- Tsjechische handelsvereniging te zijn. Zij stapten samen met de spion in een wachtende donkerblauwe Mercedes met een Neurenbergs nummerbord. Om 3 uur in de morgen kwam de vluchteling in Neurenberg aan en wisselde in de Führterstrasse bij de Adam Kleinstrasse van auto en begeleider. Met grote snel heid werd de tocht met twee leden van de Tsjechische militaire missie in oost- Berlijn voortgezet naar Waldsassen in noord-Beieren, een plaatsje op 12 km afstand van de Tsjechische grens. Hier werd opnieuw van auto gewisseld. Met een Skoda werd naar de grenspost Eger gereden, waar het gezelschap - zonder door de grenswacht te worden gehinderd - de reis naar het Tsjechsiche Sokolow voortzette. Sokolow is evenals het nabij gelegen Krasnice verboden gebied voor de Tsjechen die er niet woonachtig zijn en ook buitenlanders worden daar ge weerd. Er zijn namelijk uraninummijnen en o.m. een raketbasis gevestigd. Nog in de avonduren van dezelfde zon dag, één dag na zijn geslaagde ontsnap ping, betrok de dubbelspion een tweetal kamers op de vierde etage van het rode diplomatenhotel International te Praag. Hij sprak Duits. In een auto van het ministerie van oorlog vertrok hij de woensdag daaraanvolgende naar het kuuroord Mariënbad. In hotel Praha werd Blake ontvangen door officieren van de Tsjechische, de Oostduitse en de Russische geheime diensten. De be sprekingen duurden negen dagen, waar na de Britse agent door drie Oostduit sers per hefschroefvliegtuig naar oost- Berliin werd overgevlogen. De Engelse autoriteiten weten nu, dat George Blake zich ter plaatse heeft gevestigd er er een woning betrok in afwachting van de mogelijke komst van zijn vrouw en zoontje Anthonv. Hij werkt thans voor de contra-spionage dienst van de landen van het Warschau pact, welke dienst de naam draagt van Bureau voor politiche controle (P.U.W.) en rechtstreeks onder de leiding van de Hongaar Marcus Wolff, de chef van dit apparaat. „Agent Blake is een onzer beste ver trouwenslieden, daarnaast zeer kundig. Een man die alleen handelt naar zijn principe" verklaarde de tot Oostduitser genaturaliseerde Wolff. ste van het kwartet vele schandalen. George IV had een vader, die als gun stige uitzondering een zedelijk onbespro ken leven leidde, dan ook vijftien kin deren naliet, maar uiteindelijk waanzin nig werd en vervangen door een regent, de latere George IV. Deze was als Prins van Wales al een buitenbeentje. Hij huwde in het geheim met een (notabene katholieke) weduwe, mrs. Fitzherbert, en leefde met haar zo'n jaar of tien als man en vrouw. Toen hij begreep, dat hij Engeland legitieme na komelingen moest schenken, liet hij mrs. Fitzherbert in de steek en trouwde op goed geluk met Caroline van Brunswijk. „Een glas brandewijn" Caroline was een zeer excentrieke en wufte vrouw, maar ze waste en ver schoonde zich zelden. Toen George haar voor het eerst zag, vroeg hij snel een glas brandewijn, want hij voelde zich onwel worden! Nochtans zette hij door en trouwde. George IV was hogelijk onpopulair in Engeland. Zijn vader was dat ook al, maar diens levenswandel stak zo gunstig af tegenover die van zijn zoon (en daar enboven riep hij min of meer het me delijden der bevolking wakker door de wijze waarop hij, ondanks zijn ziekte, zijn plichten bleef vervullen), dat hij uit eindelijk toch nog veler achting verwierf. Met des te meer ergenis keerde men zich tegen de Prins en toen duidelijk werd, dat het tussen hem en Caroline vanaf het eerste ogenblik hommeles was, open baarde de afkeer des volks zich in een grote populariteit van de koningin, die daarvan zeer genoot en zich bij iedere gelegenheid liet toejuichen, terwijl haar man alle risico liep, dat zijn karos met stenen werd bekogeld! Caroline Chéri George IV zocht al spoedig troost bij andere dames, „allemaal al grootmoe ders", zoals men spottend zei, meestal dik en niet van de schoonsten. De Ko ningin deed bepaald niet voor hem on der en was al evenmin kieskeurig, zelfs niet ten aanzien van haar personeel. Tenslotte ging ze het land uit en resi deerde in Italië, waar ze zeer opvallend, ordianair en uitdagend huishield en zich een gewaad, even laag van boven als kort van onderen, zodat haar dikke be nen goed zichtbaar waren, liet rondrij den in een koets, die op een zeeschelp leek, terwijl haar minnaar in kakelbont uniform naast haar reed. Ze was de risée van heel Europa. Het was bijzon der „shocking". Toen kwam het ogenblik, waarop George III, na lang lijden, de geest gaf en Geor ge IV werd gekroond. Caroline besefte, dat ze nu koningin van Engeland was en haastte zich naar huis. Daar beleefde het publiek het ongehoor de schandaal, dat Caroline tevergeefs trachtte Westminster Abbey binnen te dringen om aanwezig te zijn bij de kro ning van haar gemaal. Ze werd er dood gewoon uitgezet! Fatale slag De koning, die zelf zijn rolletjes geducht deed aflopen, maar ten aanzien van zijn vrouw andere opvattingen had, wilde echtscheiding, hetgeen niet meeviel, want zijn politieke tegenstanders, de Whigs, sloegen uit al deze narigheid munt. Het aantal spotprenten, schimpdichten en sa tirische toneelstukken was ontelbaar. Daarentegen werd de koningin luide toe gejuicht, waar ze zich maar vertoonde. De koning, ook al door zijn losbandige levenswandel, was inmiddels wanstaltig dik geworden. Wanneer hij zijn corset uitlaat, schreef een tijdgenoot, hangt zijn buik op zijn knieën. Hij deed de regeringszaken meestal af in een kamer japon, die zijn gestalte moest verhullen. Al deze narigheden speelden een grote rol in de politiek en droegen er toe bij, dat de staatkunde des konings, voorzover daarvan sprake was, steeds meer schip breuk leed. Toen eindelijk Caroline het tijdelijke met het eeuwige verwisselde, was ze al vergeten, maar de hele affaire had George IV een zware slag toege bracht. Wanneer men bedenkt, dat het Engelse koningshuis in de achting van het volk het dieptepunt had bereikt als gevolg van zovele schandalen, niet slechts rond de koning en de koningin maar rond de gehele vorstelijke familie (Wellington noemde de vorstelijke prinsen „Molen stenen rond de nek van het Rijk"), dan is er wel ontzaglijk veel veranderd, wan neer men nu in Buckingham Palace al in zak en as zit omdat een neef van de koningin wil scheiden en hertrouwen! Na de rampzalige brand in een Apollo- capsule, waarbij drie Amerikaanse as tronauten het leven hebben verloren, is de vraag gerezen of de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie hun plannen voor een expeditie naar de maan niet beter kunnen combineren. In de politieke situatie die een jaar of acht geleden heerste, was dit een weinig realistische gedachte geweest. De riva liteit in het verwerven van ruimte- prestige vierde toen hoogtij. Maar men krijgt de indruk dat die vandaag een veel kleinere rol speelt. Amerika's maanproject riskeert momen teel een ernstige vertraging. Als men wil afstappen van het levensgevaarlijk gebleken gebruik van zuivere zuurstof in bemande capsules, dan eist dat een herziening die één a twee jaar zal ver gen. Maar een recent tijdschriftartikel van de Russische kosmonaut Titow wijst er op dat ook de Russische bemande ruim tevaart momenteel enigszins stagneert. Titow signaleerde het bestaan van „grote problemen", zonder ze overigens nader aan te duiden. Rusland in de knel Eén van die problemen is waarschijnlijk de ligging van de lanceerplaats Bajko- noer, ten oosten van het Aralmeer. Dit is de basis waar de bemande Russische vluchten steeds zijn begonnen. Wij heb ben echter al bijna twee jaar lang geen Rus meer in de ruimte gezien. Dit kan samenhangen met het feit dat bij vertrek van Bajkonoer de eerste om- loopbaan van het ruimtevaartuig over China komt te lopen. Er zijn de laatste weken (onbemande) Kosmos-satellieten waargenomen waarvan de omloopbaan er op wijst, dat zij gelanceerd zijn van af een nieuwe basis, die veel verder westelijk ligt, namelijk ten noorden van de Zee van Azow. Bij een lancering daarvandaan komt een satelliet tijdens zijn eerste omloop niet over China. Wanneer nu de beide grote ruimtevaart- mogendheden met moeilijkheden te kam pen hebben, dan ligt het voor de hand, te denken aan bundeling van krachten en uitwisseling van ervaringen op het terrein van de bemande ruimtevaart. Veiliger Dit zou een expeditie naar de maan waarschijnlijk een grotere kans van sla gen geven en het zou meer veiligheid betekenen voor de inzittenden van het eerste maanschip. Dat de mens de maan bereikt, is van groter belang dan de vTaag, welke nationaliteit er vermeld staat in de paspoorten van de eerste maanreizigers. Het is niet eens zo ir reëel, te denken aan een gemengde Amerikaans-Russische bemanning. Bij het overwegen van dit alles is er natuurlijk van uitgegaan, dat de ruim tevaart bestaat en dat zij ook niet meer weg te denken is. Er zijn, na het on geluk op Kaap Kennedy, stemmen te horen van mensen die vragen of het niet beter is, die hele ruimtevaart maar te staken. Dit is natuurlijk bij alle deernis je gens Grissom, White, Chaffee en hun nabestaanden onzin. (Grissom zelf heeft in een interview kort voor zijn dood gezegd te hopen, dat het publiek óók de eventuele dodelijke ongelukken zou accepteren). Het risico Het is namelijk niet redelijk, nieuwe technologische ontwikkelingen af te wij zen ómdat er zich dodelijke ongelukken bij kunnen voordoen. Uit de geschiede nis kunnen wij leren dat elke uitvin ding, elke ontdekking, elke nieuwe ont wikkeling door de mens wordt gebruikt. Het is ondenkbaar (en het is ook nooit voorgekomen, want het is waarschijnlijk strijdig met de aard van de mens) dat bijvoorbeeld de elektriciteit zou zijn ontdekt en vervolgens ongebruikt was blijven liggen. Het zelfde geldt voor de stoommachine, de locomot;-' 'e auto mobiel, het vliegtuig, de kernenergie, enz. enz. Hebben wij de ruimtevaart nodig? Niet nodiger dan de krant, de radio, de telefoon, de televisie, het schip, de trein, de auto of het vliegtuig. We zouden er buiten kunnen, maar de uiterste konsekwentie van die houding is een wereld zoals die er vermoedelijk in een ver-prehistorisch tijdperk zal hebben uitgezien. Wie een nieuwe ontwikkeling afwijst omdat zij (vooral in de begintijd) ge paard kan gaan met ongelukken, moet het eigenlijk stellen zonder élke vor dering. Dat wil zeggen: hij moet weer holbewoner worden. En daarbij naakt lopen, want ook het doden van een beer om aan kledij te komen is gevaarlijk. GERTON VAN WAGENINGEN Koninginnelaan 22 Tel. 2963 Iedere vrijdag leest U: AUTOFINANCIERINGEN in 1 dag. Assurantiekan toor „Secura". Soest. Waldeck Pyrmontlaan 22. telef. 5721. Autoverzeke- ringei. vanaf f 95.-. Tob niet langer. Laat uw kolen en olie Centrale verwarmings ketel ombouwen met een vol automatische Een Nebema produkt. lonlsatie beveiliging. In 1 dag gemonteerd. Balistraat 21a, BAARN Telefoon 02954-2607 <s> SOESTERBERGSESTRAAT 52 TELEF. 2707 Wij verstrekken Contant zegels. Burg. Grothestraat 51 - Soest - Tel. 4898 7 maartHOEDENCURSUS van 19.30-22.00 uur. Kosten 10,voor 8 lessen. 9 maart BLOEMSCHIKKEN van 19.30-21.30 uur. Kosten ƒ6,voor 4 lessen (bloemen niet inbegrepen). 10 maart GAST EN GASTVROUW van 19.30- 22.00 uur. Kosten 6,voor 4 lessen. 14 maart GAST EN GASTVROUW van 19.30- 22.00 uur. Kosten 6,voor 4 lessen. ter assistentie van de huishoudelijke hulp. Liefst voor enkele ochtenden per week. Hoog loon. Mevrouw Bakhuizen, Soesterbergsestraat 126, Soest-Zuid.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7