prinses lib'elle Het Beste Gardisette) Damp° breekt Nieuwe balletschool in Soest MARCHAL HAARMODE Als de sterren spreken [beatrijs Personenauto uit de bocht. tegen tegenligger gebotst -V: &1 Krabbels van Knelis ..De Witte Pompen" Autorijschool FISCALE FILANTROPIE Procar Chemie N.V. vierde z'n vijftienjarig bestaan Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool D. ENGEL Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Inbraak Snelheidscontrole Geslaagd Voor hen die het willen horen Deze week in: de advertentie van Soest: C. W. Veenendaal en Co., Midcelman. Bij Van Beuningenlaan. de „tweede beruchte bocht van Zonnegloren" Gevonden voorwerpen Zeepost Met raad en daad KOM WASSEN BIJ DE V.A.M.O.R. FIAT 850 Procar Chemie N.V., de fabriek van chemische produkten voor de auto, heeft z'n vijftienjarig bestaan op uitbundige wijze gevierd. Directeur A. W. v. d. Dijssel had het 22 man tellende personeel met hun da mes uitgenodigd voor een feestmiddag en -avond, die zich deels op straat, deels in restaurant De Promenade in Baarn afspeelde, 's Middags was er na melijk een puzzelrit, waarvan de start bij de fabrieken aan de Grote Melm- weg was. Voordat de rit begon, werd elke deelnemer getest op parate kennis van de verkeersregels, die schriftelijk beantwoord moesten worden. Vervolgens gingen de deelnemers van start, de eersten om 14.30 uur. Het was een interessante rit, die door de hele gemeente voerde. Het was voor de kaartlezers wel eens moeilijk zoeken, vooral voor degenen, die de goede koers misten en strafpunten bleven dan ook niet uit. Ook het boeken van valse controlestempels kon niet iedereen ont lopen. Dat nam niet weg, dat het voor alle deelnemers een plezierige rit was, waaraan bovendien fraaie prijzen ver bonden waren, die na afloop werden uitgereikt. Alle deelnemers kwamen tenslotte aan bij „De Promenade" in Baarn, waar het verdere programma van de jubi leumviering werd afgewerkt. Eerst werd de puzzelrit aan een kritische beschou wing onderworpen. Daarna was het woord aan de zangeres Ria Valk, die met enkele van haar bekende liedjes de stemming er al gauw in had. Zij werd begeleid door het Bonelly-kwartet, ook al geen onbekenden in de wereld van het muzikale amusement. Voorts boek te ook de zanger Willy Valio veel suc ces. Applaus oogstten ook de twee Wa- ma's, bekend van radio en televisie en ook van de René Sleeswijkrevue, waar in ze twee graag geziene gasten waren. Bij 't begin van het diner werden de heer en mevrouw v. d. Dijssel in het zonnetje gezet. Zij kregen namens het personeel een fraai geschenk overhan digd door het jongste en het oudste personeelslid. De heer v. d. Dijssel liet zich evenmin onbetuigd en overhandig de ieder een persoonlijk, waardevol ge schenk. Na afloop van het diner was er gele genheid tot dansen. Het was een zeer gezelllige bijeenkomst, die tot laat in de avond duurde. Voor velen kwam het einde trouwens nog veel te vlug. Wel het beste bewijs, dat de stemming er goed in zat! JUWELIER - HORLOGER van Weedestraat 40 Soest tel. 4361 de kracht vaneen verkoudheid IH bij Vader, Moeder en Kind.^^M Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6621. In een meubelfabriekje aan de Middel- wijkstraat is één dezer dagen ingebro ken. Voor een waarde van ongeveer 700, aan antieke meubelen werd ontvreemd. Van 6 maart tot 18 maart zal in het gehele land controle worden uitgeoefend op de snelheid. Dit houdt in, dat men ook niet onnodig te langzaam mag rij den. Voor rijbewijs B.E. slaagden de onder staande dames en heren: J. B. Abma, G. J. v. Asselt, J. H. de Boer, C. P. Burgman, A. A. v. Breu- kelen, L. A. v. Breukelen, L. v. d. Broek, F. G. W. Berkemeyer, A. En dendijk. A. M. Fugers, G. T. Ha gen, W. G. Hilhorst, S. Huizinga, F. K. Henstra, A. W. C. Kok, R. J. Kok, C. R. M. Knoope, W. F. Kardinaal, A. Kampen-v. Gulik, J. H. R. v. 't Land, W. J. Molenaar-Kemeling, M. J. Maris-van Drie, S. Opmeer, G. v. Oest, E. M. C. M. Ott-v. d. Brink, S. P. R. Post-Ris, M. A. Steenkamp, G. C. Steenkamp, J. G. Schipperijn, C. M. Westerveld. Voor rijbewijs C.E.D.E. slaagden: J. T. Eernst, A. Lazet, P. Mandenmaker, J. v. Noort, A. W. Roest, P. B. Roest, T. E. de Wit. Zij genoten hun opleiding bij: Auto en Vrachtwagenrijschool D. Engel, Bos straat 5, tel. 2543 en Kerkstraat 51. De gemeente Soest heeft vooral de laat ste tien jaren een geweldige uitbreiding ondergaan. De tijd, dat iedereen in Soest iedereen kon, is lang voorbij. Talrijke nieuwe inwoners van elders heeft Soest binnen haar grensen gekre gen, waaronder de bekende balletdan seres, Milly Gramberg, wonende Irene- laan 58. Milly Gramberg was 4 jaar verbonden aan de Ned. Opera in Amsterdam, daar na aan het Nationaal ballet en 6 jaar aan het Danstheater in Den Haag. Zij heeft vele malen samengewerkt met de bekende balletdanser Hans van Maa- Milly Gramberg samen met Hans van Maanen in „De maan in de trapeze". nen, met wie U haar op bovenstaande foto in actie ziet. Deze vakbekwame danseres heeft het plan opgevat in Soest een balletschool op te richten, waarvan de lessen worden gegeven in een gebouw aan de Rem- brandtlaan 20. Kinderen vanaf 4 a 5 jaar kunnen reeds voor lessen bij haar terecht. Voor meer bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDUK TELEFOON 3990 VISSEN (20 februari t.e.m. 20 mrt.) Met uw werk kunt u dan wel eens moeite hebben, met uw hobbies beslist niet. Begeef u deze week niet teveel op teveel zijpaden. Het zijn ongunstige da gen voor liefde, gezelligheid, avontuur, studie, reizen en vriendschap. RAM (21 maart t.e.m. 20 april) U zult een of meer onprettige karwei tjes moeten opknappen, maar daar staat een meevaller tegenover. Beperk de rei zen en vermijd ondoordachte avonturen of handelingen. Werk uw ideeën goed uit en vraag deskundig advies. STIER (21 april t.e.m. 20 mei) Er zijn enkele uitgaven, die u nog zult moeten opschorten. Aan een goed plan van vrienden of collega's moogt u uw medewerking niet onthouden. Thuis zult u wat gezelligheid moeten (terug)bren- gen. Een probleem wordt opgelost. TWEELINGEN (21 mei t.e.m. 21 juni) U wordt teveel in beslag genomen door anderen. Probeer uw tijd anders in te delen en vaste tijden voor allerlei zaken vast te stellen. Neem meer tijd voor ontspanning. Werk uw plannen nog niet uit, overdenk ze eerst. KREEFT (2? juni t.e.m. 22 juli) Gunstige dagen voor huiselijk geluk, Uit voorraad leverbaar bij: liefde en gezelligheid. Misschien een te genslag op zakelijk gebied, maar als u snel reageert en persoonlijk moeite doet, kunt u daar wel iets tegen doen. Wees voorzichtig met contracten. LEEUW (23 juli t.e.m. 23 aug.) Het wordt tijd voor een bescheiden suc cesje. Maar wordt niet overmoedig, hierop kan een teleurstelling volgen, ook in de liefde. Iemand in uw omge ving wacht op u. De voorgenomen reis kunt u nu wel maken. MAAGD 24 aug. t.e.m. 23 september) Deze week kan veel werk worden ver zet. Bepaalde ideeën kunnen geld op brengen. Blijf wel letten op uw omge ving. Schuif bijzaken eens rustig opzij en verdiep u niet teveel in de details, het gaat nu om de hoofdzaken. 1 WEEGSCHAAL (24 september t.e.m. 23 oktober) U twijfelt nog, maar uw partner zal niet aarzelen. Durf de stap eens te zet ten. Aan het einde van de week kan het te laat zijn. Houd wel de hand op uw portemonnee als anderen u mooie voorspiegelingen doen. SCHORPIOEN (24 oktober t.e.m. 22 no vember) Er breekt misschien een romantische periode aan, maar dat wil nog niet zeg gen dat u uw werk en uw familie moogt verwaarlozen! Stel orde op zaken en wees tactisch. BOOGSCHUTTER (23 november t. \m. 21 december) Drie gunstige dagen, twee ongunstige en midden in de week wat rustDoe de belangrijke zaken daarom het eerst af. Doe na woensdag geen grote uit gaven, verre reizen, en stel avonturen en contracten uit. STEENBOK (22 december t.e.m. 20 ja nuari) Een probleem moet uit de weg worden geruimd. Dat kan nu, als u uw partner er bij betrekt. Durf voor evt. gemaakte fouten uit te komen. Doe zelf de eerste stap. Daarna zult u zich veel prettiger voelen en vallen ook andere zorgen weg. WATERMAN (21 januari t.e.m. 19 fe bruari) Financieel staat u er niet ongunstig voor, maar dan moogt u geen vreemde sprongen maken. Bedwing uw lust in avontuur. Zorg voor betere ontspanning na het werk. Verdiep u eens in een leerzaam boek. Het zoveelste verkeersongeluk in de bocht bij de Van Beuningenlaan heeft woensdagamiddag omstreeks half vijf op de Soesterbergsestraat weer een gewon de geëist. Het slachtoffer werd per E.H.B.O.-ziekenauto naar Zonnegloren gebracht. De auto waarin zij zat, reed uit de bocht, draaide om z'n as en kwam op het linkerweggedeelte terecht, juist op 't moment, dat uit de richting Soest een andere personenauto naderde. Een botsing was onvermijdelijk. Beide wa gens moesten worden weggesleept. Mej. W. P. S. B. reed met haar per sonenauto in de richtin Soest. Zij heeft kennelijk met te hoge snelheid de bocht genomen, waardoor zij de macht over het stuur verloor. Uit de richting Soest, gaande in de richting Soesterberg, na derde een personenauto bestuurd door de Amerikaan A. H. Hij kon een bot sing niet voorkomen. Met een flinke klap botsten beide wagens op elkaar. Ze werden daardoor zwaar beschadigd. Mej B. liep een hersenschudding op, de Amerikaan kwam met de schrik vrij. In deze bocht in de Soesterbergsestraat zijn al talloze verkeersongelukken ge beurd, sommige zelfs met dodelijke af loop. Niettemin zijn er nog steeds geen maatregelen genomen. Het ziet er dan ook naar uit, dat de Soesterbergse straat er na de destijds beruchte „bocht van Zonnegloren", waarin ook aan de lopende band ongelukken gebeurden, opnieuw een gevaarlijk punt bij heeft. Een punt, dat natuurlijk allang bestaat, maar dat schijnbaar pas na de verbete ring van de bocht zij Zonnegloren ge vaarlijk is geworden. Overigens moet de oorzaak van de vele verkeersongelukken hier toch wel ge zocht worden in de hoge snelheid, waarmee de weggebruikers deze bocht willen nemen. Zij denken zich een vrij hoge snelheid te kunnen permiteren, maar de praktijk heeft anders uitgewe zen. Na de verbeterde bocht bij Zonneglo ren volgt een recht stuk, waarop geen snelheidsbeperking geldt. Voor veel. au- tomoblisten blijkt de bocht ter hoogte van de Van Beuningenlaan een volko men verassing te zijn, omdat hij uit de verte bijna niet is te zien. Er staat een waarschuwingsbord, voorzien van het bordje „afremmen", maar dat ziet men bijna niet als men op dit weggedeelte met een hoge snelheid rijdt. Lastig is blijkbaar ook de klinkerrand naast de asfalsweg. Als een auto bij het nemen van de bocht op deze rand terechtkomt, die iets lager ligt dan het betonnen wegdek gebeurt het vaak dat de auto gaat slingeren en slippen wan neer hij bij het terugsturen tegen de betonrand aankomt. In de meeste ge vallen is zo'n manoeuvre fataal. Toch lopen de meeste ongevallen nog vrij goed af, want het gebeurt wel eens, dat de uit de bocht gereden auto aan de andere zijde van de weg dwars over het fietspad rijdt. Een duidelijker waarschuwing dan mo menteel is aangebracht en die boven dien nog schuil gaat tussen de bomen rij, verdient bij deze bocht wellicht aanbeveling. Ook het verleggen van de snelheidsbeperking, die nu het wegge deelte, waarin de bocht ligt, buiten be schouwing laat, kan een oplossing be tekenen. Er moet in ieder geval iets ge beuren, want de bocht heeft al teveel mensenlevens en gewonden, de mate riële schade dan nog maar niet ter sprake brengend, geëist dan dat men de situatie onveranderd kan laten. CHEMISCHE-EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRUDAG SCHOON THUIS V' TELEFOON 08360-8050 PHILIPS SPECIAALZAAK Bij de politie zijn als gevonden aange geven een gouden tientje, pakje met kleding, boodschappennetje, autopedje, padvindersmes, pakketje inhoudende koffie, vleeswaren enz., rechter kinder handschoen, bruine suède handschoenen, bromfietsplaatje 1967 M.L.T. 525, tafel kleed (grijs) autoped op luchtbanden (wit), aktetas met schoolboeken, kinder portefeuille inhoudende 6,mos groene handschoenen, verchroomd da meshorloge, paar schaatsen, paar wan ten, paar rode handschoenen, zwart gympakje, wieldop en damesbril (zwart). Aankomen lopen bruine hond. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Diego" 8 mrt. Australië: ms „Riederstein" 6 maart. Brazilië: ms „Graveland" 6 maart. Canada: ms „Tindefjell" 8 maart. Chili: ms „Ganymedes" 7 maart. Ned. Antillen: ms „Ammon" 7 maart. Nieuw-Zeeland: ms „Leuve Lloyd" 6 maart. Suriname: ms „Socrates" 8 maart. Verenigde Staten van Amerika: ss „Maasdam" 8 maart en ss „American Rover" 9 maart. Z.-Afrkia (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Randfontein" 7 maart. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. PENNING. Ik bezit een penning met het opschrift: EDWARDUS VII D. G. BRITT. CORONATION. Kunt u mij een beknopte levensbeschrijving van Ed- ward VII geven? Antwoord: Uw penning is geslagen ter ere van de kroning van de Engelse ko ning Edward VIL Hij volgde in 1901 zijn moeder, koningin Victoria op en re geerde tot 1910. Daar zijn moeder zo lang regeerde kwam hij pas op latere leeftijd aan de regering. Hij trad daarin echter niet op de voorgrond doch was wel een belangrijke voorstander van het verbond tussen Frankrijk en Engeland. AJAX. Kunt u mij een levensbe schrijving geven van de voetbalclub Ajax en de spelers Johan Cruyff, Klaas Nuninga, Gert Bals, Soetekouw, Suur- bier. Muller, Henk Groot, Sjaak Swart en Piet Keizer? Antwoord: U vraagt ons om uitvoerige gegevens over Ajax en een aantal van zijn spelers. Over deze club valt echter zoveel te vertellen, dat wij er vele ko lommen mee zouden kunnen vullen en dat zou niet passen in het kader van onze vragenrubriek. Wilt u meer over Ajax weten, dan zoudt u de secretaris van deze club eens aan kunnen schrijven en als u in deze dagen de kranten goed leest, zult u trouwens veel over de Amsterdamse ploeg kunnen lezen. Wij volstaan met te zeggen dat Ajax het landskampioen schap behaalde in de volgende jaren: 1918, 1919, 1931, 1932, 1934, 1937, 1939, 1947, 1957, 1960 en 1966. Suurbier, Muller, Swart en Keizer zijn spelers, die bij Ajax groot geworden zijn. Keizer onderging in 1964 een ern stige hoofdoperatie, maar zoals u weet is hij hiervan weer geheel hersteld en behoort hij thans tot de sterkste spelers van de ploeg. Klaas Nuninga (27) komt van de Groningse amateurploeg W.V.V. Nuninga ging voor drieduizend gulden r.aar Be Quick, die toen nog in de twee de divisie van het betaalde voetbal speelde en werd daarna door G.V.A.V. gekocht. Ajax kocht hem voor een ton of drie. Soetekouw speelde eerst voor Volewijckers en Heracles. Henk Groot is afkomstig uit de Zaanstreek. Hij kwam uit voor Stormvogels (IJmuiden), vandaar naar Ajax, vervolgens naar Feijenoord en toen voor een kleine vier ton weer terug naar Ajax, waar hij in dc voorhoede door Cruyff werd ver drongen, maar in de middenlinie ook bedreigd wordt door de Joegoslaaf Va- sovic. De inzet toont de auto van de Ameri kaan, dc volkswagen werd bestuurd door mej. B. Beide wagens moesten worden weggesleept. Foto's ASTRA Ajje 't ming vraogt mok zeige dak nog nooit zo rustig ewan- deld het as woens- dagaoved. Jonges jonges, wat was ut stil op de weg. Zo stil is ut sinds 1870 nie meer in Soest eweest, wed ik. Ik kan ut me teminste nie meer herinnere en dan mot niemand denke dak in die jaore bar vergeetach- tug bin eworde, waant ik het een kop as een iezere pot. Die stilte was ne- tuurluk wel te verklaore, waant d'r was voetballe op de tillevisie en zellufs ajje daor nie veul om geeft dan zou je toch motte kieke, waant d'r was al zoveul over ezeid en eschreve. Ik het nie ekeke, ik denk ik lees ut wel in de krant. En dat had ik goed bekeke, waant de vollegende dag stinge d'r me- raokelse stukke over in. Zo het ik toch niks emist en ik hetter juust een finge wandeling door kenne maoke. D'r was gin hongd op straot, d'r was gin kip te zien. D'r was ok gin mins te bekenne, je kon bie wieze van spreke een kenon ofschiete. Dak hek maor niet edaon, ik denk aster soms minse lope, die de spanning nie laanger kenne verdraoge en die effe een luchie gaon scheppe en zullie zien ming mit dat kenon lope, dan denke zullie netuurluk weer: O 'jee, Knelis is weer us een keer as een ke non. Ut was zo stil woensdagaoved, dak de heule aoved in me eentje elope het. Met dat eentje bedoel ik netuurluk nie zo'n otomebiel, daor loop je trouwes nie in. Ik werd van die stilte gewoon stil, kajje naogaon. Ut was net of iedereen mit stille trom vertrokke was en dat Knelis de enige was, die tuus ebleve was. Ik had nog een stille hoop, dat ik toch nog iemand zou teugekomme, maor dat is toch nie uut ekomme. Ut was en ut bleef stil, zo zellufs, dajje een speld kon hore valle. Toevallug viel d'r geen één. maor as ut wel ebeurd zou weze. zou ik ut beslist eheurd hebbe. Ut is ming wel duudeluk eworde, dattut teugeswoordug een vreemde ervaoring veur de minse is, as zullie in een stille omgeving komme. Da's haost nie meer denkbaor. Zellufs in de vekaansie gaon de minse naor plaotse, waor zullie me- kaor weer teugekomme. Echte stilte be- staot nie meer. Behalleve bie ming tuus dan, al zeit Kneliao dan wellus wat dat de stilte deurbreekt. Zelluf zeig ik nie vaok wat. Kneliao vind zellufs, dak wellus wat te weinig vertel. ,Je weet netuurluk zat", zeit ze dan, „waant stille waoters hebbe diepe grongde". Dat zal best zo weze, maor snappe doe ik ut nie en stil waotere heulemaol nie. Drinke wel en ik heet dan ok nie veur niks een stille drinker. Maor goed, daor vertel ik maor liever niks over, Kneliao mocht ut us te wete komme. Wat ik woensdag te wete bin ekomme, is dattut voetballe de leste tied steeds meer een nasjeenaole zaok wordt en dat iedereen mot kieke veur z'n goeje fatsoen. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. JJ HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER. Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN, DRIEWIELERS en AUTOPEDS. Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCH - SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G. BURGERS RIJWIELEN. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 F. C. Kuyperstraat 11 - Soest - Tel. 6038 le 10 LESUREN ƒ45,— LOSSE LESSEN 8,50 Het bestuur van de Amro Bank heeft er deze week terecht op gewezen dat het een kwestie van grove onrechtvaar digheid is, dat de pensioenen van de overheid wel welvaartsvast zijn en die bij het particuliere bedrijfsleven niet Inderdaad is het woordje onrechtvaar digheid hier op zijn plaats. Want de ambtenarenpensioenen worden wel vaartsvast gemaakt door middel van een aanvulling met belastinggelden, die door de gehele bevolking worden opge bracht. Slechts dankzij de „fiscale filan tropie" van de Nederlandse burger wordt het ambtenarenpensioen niet door de inflatie aangevreten. Nu willen wij allerminst pleiten voor niet-welvaartvaste pensioenen voor ambtenaren. Maar wel dient uit oogpunt van sociale rechtvaardigheid te worden gestreefd naar welvaartsvaste pensioe nen bij het particulier bedrijfsleven. Het is een volstrekt onaanvaardbare zaak dat thans de overheid met zijn welvaartsvaste pensioenen op de ar beidsmarkt een concurrentiefactor bezit, die het bedrijfsleven node mist. Wil het bedrijfsleven deze concurrentie het y oofd bieden, dan zal het op het ter rei)» der pensioenen iets aantrekke lijke moeten bieden. En kan het be drijfsleven deze mogelijkheden niet bie- df.v, dan zit er niets anders op dan de klok terug te draaien en aan de sinds 1963 bertaande rechten van de ambte- naien te gaan tornen. Hoezeer wij het overheidspersoneel hun we' vsartsvaste pensioen ook gunnen, dat mag niet gebeuren cp kosten van alle burgers, die op deze manier de rol van fiscale weldoener vtrvullen zonder zelf in aanmerking tc komen voor de rechten die de ambtenaar wel geniet. t

Soester Courant | 1967 | | pagina 9