I A - O. SWAGER S.E.C. verdedigde tegen Ultrajeetum voorsprong met succes Grote eer voor Joh. Mets van hier en daar Groen-witten revancheerden zich voor 7-0 verlies met een 4-2 overwinning ilsS' v - - "lèl B.D.C. wint met 2-3 van Barneveld B.D.C. Handbal V.V.Z.-nieuws S.V.V.-Volleybal B.D.C.-junioren A won van Bilthoven (8-0) Hees-Nieuws in onze collectie BRILMONTUREN l a. II. F. VOICïT Ned. Vrouwen Electr. Ver. afd. „Eemland" r Op duidelijke wijze heeft S.E.C. zon dagmiddag aan de Bosstraat revanche genomen voor de destijds in Utrecht ge leden 7-0 nederlaag tegen Ultrajeetum In Soest kwam de ploeg van oud-S.E.C.- trainer Willy Boerboom er slechter af, want ze verloor met 4-2. Dat was niet onverdiend, want de groen-witten speelden een goede wedstrijd en kregen talrijke kansen. Voor de rust kon de voorhoede het net van de Utrechters nog niet vinden, maar na de pauze was de zaak snel bekeken. In die speeltijd werden alle zes doelpunten gescoord. De Soesters waren er kennelijk op uit de grote nederlaag te wreken. De groen- witten kregen ook kansen, maar Duijst en v. d. Broek gaven hun schoten niet de juiste richting. Toch was dit voor Ultrajeetum een waarschuwing. De gas ten moesten zich veelal in de verdedi ging terugtrekken en deden dat soms met een groot aantal spelers. Zodoende was het voor S.E.C. voor de pauze moelijk een opening te vinden. De eers te kans was overigens voor de Utrech ters, want Slager kreeg een uitstekende kans de score te openen. Zijn schot ging echter rakelings naast. S.E.C. had het antwoord klaar. De Soes ters begonnen een fel offensief, dat Duijst in vrije positie voor doelman- bleijenberg bracht. Hij redde ten koste van een niets opleverende hoekschop. Even later kreeg Duijst opnieuw een uitstekende schietkans, maar de bal ver dween langs de voor S.E.C. verkeerde kant van de paal. De thuisclub bleef sterker en de Utrechters moesten alle Menige hoekschop in de le helft werd door onattentheid gemist. zeilen bijzetten om de rust met 0-0 in te gaan. Na de hervatting kreeg S.E.C. niet al leen de wind en de zon in de rug, maar bovendien een belangrijke rugge steun door het doelpunt, dat Van de Broek al na vijf minuten scoorde. Na een kwartier moest Van Hattum echter de gelijkmake toestaan (1-1), maar de verdienste van S.E.C. was, dat het niet, zoals zo vaak gebeurt bij een achter stand of een gelijkmakend doelpunt, bij de pakken ging neerzitten. Het bleef met goede aanvallen de Ultrajectum-veste bestoken en had daarmee na 20 minu ten succes. Duijst liep goed door op een pass in de richting van het Utrecht se doel. Hij onderschepte de bal en schoot in. In eerste instantie redde doelman Blijenberg, maar Duijst ving de terugspringende bal op en retour neerde die feilloos (2-1). Dit doelpunt gaf de Soesters moed, ter wijl de Utrechters daarentegen aange slagen raakten. Na een half uur profi teerde weer Duijst hiervan door met een laag schot de voorsprong tot 3-1 te vergroten. Dat gebeurde voordat keeper Bleijenberg geblesseerd het strijdperk moest verlaten. De gasten lieten het er niet bij zitten en begonnen door een tegenoffensief energier te trachten de stand een beter aanzien te geven. Dat lukte via rechts- buiten Notten, die voor 3-2 zorgde. De spanning kwam er toen pas go< Soms scheen de gelijkmaker niet lang meer op zich te zullen laten wachten, maar de S.E.C.-defensie stond geen doel punt meer toe. De Soester achterhoede verdedigde met man en macht en deed dat met succes, waardoor de voorsprong behouden kon blijven. En zelfs kon worden uitgebreid, want toen het eindsignaal niet lang meer op zich zou laten wachten, glipte Van Boeijen langs de Ultrajectum-de- in. 1 fensie. Hij rondde daarmee een goede voorzet doeltreffend af. De invaller- doelman was kansloos tegen zijn schot, dat de eindstand op 4-2 bepaalde. Vreugde bij S.E.C. over deze overwin ning, die een goede revanche betekende voor de nederlaag in Utrecht en wat belangrijker was: een zege die de Soes ters twee kostbare punten bezorgde. Vriendenschaar-Donar 4-2. H.M.S.- Saestum 4-2. S.E.C.-Ultrajeetum 4-2. Zeist-Holland 3-2. Victoria-C.D.N. 3-2. D.E.V.-Fortitudo. 1-1. Stand: H.M.S. 18-24 Donar 17-17 D.E.V. 15-20 S.E.C. 16-16 Holland 16-19 C.D.N. 17-16 Victoria 17-19 Ultrajeetum 17-14 Vriendensch. 16-17 Fortitudo 15- 9 Zeist 16-17 Saestum 16- 8 B.D.C. heeft zondag j.1. in de uitwed strijd tegen Barneveld 2 kostbare pun ten behaald. In een spannend, doch weinig aantrek kelijk duel was het weer Gros die de doelpunten voor zijn rekening nam. Het eerste doelpunt kwam reeds na onge veer 3 minuten spelen. Direct na de aftrap startte Barneveld met een sterk offensief waarbij de B.D.C.-defensie gelukkig goed weg kwam. Bij een dezer aanvallen moest de bal zelfs buiten bereik van doelman Smink door één van de backs van de doellijn worden gehaald. In de derde minuut speelde de Barneveld-defensie iets te zacht terug en Gros was er als de (Barneveldse) kippen bij en gaf zijn club de leiding. 0-1. Er ontwikkelde zich toen een gelijk op gaande strijd. Een hard schot van links buiten J. Dorresteyn werd uitstekend gestopt door doelman Van Geffen. Een vrije trap van rechtsbuiten Klinkhamer verdween over het doel van Smink. Na ongeveer een half uur spelen floot, tot ieders verbazing, scheidsrechter Bou- ma het spel af en hij verdween in de kleedkamer. Later bleek dat de arbiter zich onwel voelde en even met een paar aspirintjes moest worden opgeknapt. Na dit 5 minuten durende oponthoud her vatte men het spel en een door Wigt- man genomen hoekschop resulteerde in een schot van J. v. Fulpen, dat juist overging. Barneveld kwam weer sterk opzetten en nam bezit van het middenveld. Een uit val van J. Dorresteyn leverde wel een hard schot op doch dit ging juist naast. De rust brak aan met de 0-1 stand in het voordeel van B.D.C. Na de thee gingen de Blauw-witten di rect in de aanval doch de schoten trof fen geen doel. Een op links genomen hoekschop werd door Gros juist naast gekopt. Even later bleek hoe lastig Gros voor de achterhoede van Barneveld kon zijn. Na een aanval over de linkervleugel kwam de bal, na goed voorbereidend werk van Van Fulpen, bij Nico Gros, die uit een bijna onmogelijke situatie doelman Van Geffen wist te verrassen. 0-2. Barneveld leek door de achterstand ge prikkeld, en kwam fel opzetten. De ge vaarlijke en snelle rechtsbuiten Klink hamer trok herhaalde malen de B.D.C.- defensie open maar zijn voorzetten werden door zijn makkers niet benut of door doelman Smink onderschept. Een gevaarlijk moment ontstond toen Bakker iets te ver naar voren trok en gepasseerd werd. Hierdoor kreeg Klink hamer een vrije kans. De snel terugge komen T. Voet pastte een te zware sliding toe in het strafschopgebied, wat Barneveld een strafschop opleverde, die door Klinkhamer werd benut. 1-2. B.D.C. herstelde zich snel en kwam een paar maal na de zeer goed spelende Béyer gevaarlijk voor het doel van Barneveld. Een hard schot van de mee naar voren gekomen Van Fulpen werd BURG. GR0THE5TR.45 TEL:3317 SOESTOJK ternauwernood overgestompt door Van Geffen. Even later echter was het weer de ,good old" Nico Gros, die uit een voorzet van J. Dorresteyn, zo onver wacht en hard inschoot, dat de Barne veld-defensie dit pas besefte toen zij hun keeper de bal uit het net zagen ha len 1-3.. Met nog een half uur spelen werd het spel wat ruwer en bij een der aanval len, waarin doelman Smink de bal klemvast had, werd hem deze uit de hand gewerkt. Scheidsrechter Bouma kende, tegen ieders verwachting in, het doelpunt toch toe 2-3. Blijkbaar waren de Barneveld-spelers de mening toegedaan dat nu alles mocht en even later probeerde men zelfs met 3 man de keeper met de bal het doel in te werken. Dit lukte wel maar toen werd het doelpunt zeer terecht afge keurd. In de laatste minuten zond de arbiter zowel Voet als v. Beek naar de kleed kamers voor te ruw spel. Door dit voor beeld kwamen de gemoederen weer wat tot rust. In de stand kwam geen verandering meer zodat B.D.C. twee kostbare punten mee naar Soest kon nemen en Bar neveld op de ranglijst is gepasseerd. re invalsters moest aantreden zag toch nog kans om tegen Wilhelmina 3 de laatste set in winst om te zetten zodat ook zij nog een punt mee naar Soest konden nemen. Het meisjesteam kreeg tegen de veel grotere meisjes meisjes van Wilhelmina geen kans en zag met 2-0 de overwin ning naar de tegenstandester gaan. Het lijkt er op dat het eerste team van de rood-witten gebroken heeft met zijn gewoonte om de eerste set te verliezen. Tegen V.I.O.S. 3. dat uit oudere gerou tineerde spelers bestaat, werd tenminste de volle winst weer binnengehaald waardoor de heren zich op de tweede plaats handhaafden. Het tweede herenteam zag geen kans om tegen de heren van N.V.C. de winst binnen te halen. De eerste set werd weliswaar nog in winst omgezet, maar de tweede en derde set waren voor de heren uit Nijkerk, waardoor de mooie kans op de tweede plaats nagenoeg ver loren is gegaan. Slechts één wedstrijd staat voor de S.V.V.'ers deze week op het program ma en wel van het tweede damesteam tegen B.G. S.V. uit Baarn. Zaterdag speelden de heren adspiran- ten tegen de jongens van de ver. „Leus den" en wonnen met 11-3. Door deze overwinning zijn ook de heren adspiran- ten afdelingskampioen geworden. Zondag speelden zij tegen A.A.V. en wonnen met 10-3. De dames jun. 1 speelden zaterdag te gen de meisjes van Oranje doch verlo ren de eerste wedstrijd sinds 2 jaar met 3-2. Zondoag traden zij opnieuw aan om de returnmatch te spelen en versloegen dit elftal met liefst 11 tegen 1. A.s. zondag spelen zij de promotiewed strijden tegen de kampioen van 2b, de- meisjes van de ver,,Aurora" uit Werk hoven. De heren jun. speelden twee wedstrij den in de promotiekompetitie, doch ver loren beiden, tegen S.S.V.U. met 14-2 'en"tegen A.A.V. met 13-3. Dames adsp. 1 speelde tegen Fidelitas en wonnen met 12-7. Dames jun. 2 speelden tegen S.V. Ach terveld, doch speelden slechts met 5 speelsters, daar verschillenden niet kwa men opdagen of afgeschreven hadden. Zij verloren dan ook met 4-1. De heren sen. speelden hun laatste zaal- wedstrijd tegen Achilles 2 en verloren Het elftal van S.E.C. dat zich revan cheerde van de in de le competitie helft geleden smadelijke 7-0 nederlaag. Staande v.l.n.r.: Pureveen (grensrechter), Kryt, Ruttenberg, Van Hattum, (kee per), Hooyer, Van Breukelen en De Rooy. Knielend v.l.n.r.: Aalbers, Boeyen, Dor resteyn, Duyst en v. d. Broek. Het was afgelopen zaterdag een succes rijke dag voor V.V.Z. Vanaf het eerste elftal tot en met de pupillen, hebben alle teams de volle 2 punten winst kunnen boeken, totaal dus 7 stuks. V.V.Z. 1-N.S.V.S. 1 4-0 Het eerste elftal speelde thuis tegen N.S.V.S. en direkt vanaf het eerste fluitsignaal tot de rust trok V.V.Z. steeds ten aanval, doch in de eerste fase van de strijd werden de vele ge schapen kansen niet benut. Toen echter na 20 minuten er enige verwarring in de verdediging van N.S.V.S. was gebracht, benutte Schaap uit een voorzet zijn kans en werd het 1-0. Dit was ook de ruststand. Na de thee een fel aanvallend N.S.V.S. en werd het V.V.Z.-doel wat onder druk gezv. doch de goed spelende verdedi ging, wist dit gevaar telkens te keren en het enige gevaarlijke schot wist doel- verdediger C. Pouw door een stomp over de lat te werken. Daarna trok V.V.Z. steeds weer ter aanval en werd het na een kwartier spelen door een zacht schuivertje van Schaap in de linker hoek 2-0. Daarna benutte v. d. Bosch een goede voorzet van Van Doorn en bracht de stand op 3-0. Vijf minuten voor het einde wist Hament, na enige spelers omspeeld te hebben er nog 4-0 van te maken, wat ook de eindstand werd. V.V.Z. 2-BLOEMENKVVARTIER 3 3-2 Twee gelijkwaardige elftallen, die ieder trachtten de winst te behalen. Dit ge lukte V.V.Z. door wat snelle aanvallen, wat 2 punten voor V.V.Z. opleverde. T.O.V. 3-V.V.Z. 3 3-4 oor de rust een zwakker spelend V.V.Z. en een goed aanvallend T.O.V., waar door de ruststand 2-1 werd voor T.O.V. Na de thee toonde V.V.Z. veel beter met 11-12. Als keeper fungeerde dit keer Wim Steenbakkers, die flink van zich af beet. De dames sen. speelden een vriend schappelijke veldwedstrijd tegen de da mes van Oranje in Utrecht. Zij wonnen met 1-0. De meisjes pupillen traden aan in de zaal en versloegen de meisjes van L.V.V. met 7-2 en Limvio met 14-0. Voor het komend weekeinde ziet het programma er als volgt uit: Alle wedstrijden in de sporthal te Amersfoort. Zaterdag, 14.00 uur dames adsp. Leus den 1-B.D.C. 1. Ook dit eerste elftal is nog ongeslagen en kan nog afdelingskampioen worden. 15.10 uur Dames adspiranten. B.D.C. 2- Spirit 2. 16.55 uur Heren adspiranten. Fidelitas- B.D.C. Zondag 12 maart. Promotiewedstrijden dames junioren. 13.20 uur B.D.C.-Aurora. 15.30 uur Aurora-B.D.C. Het derde damesteam van de Soester Volleybal Vereniging wist de afgelopen week zijn wedstrijd tegen V.V.A. 4 in winst om te zetten waardoor het haar positie op de ranglijst aanmerkelijk verbeterde. Door een 3-0 overwinning konden zij namelijk drie punten aan hun totaal toevoegen. Het vierde damesteam dat met meerde- In een van B.D.C.-zijde zeer goed ge speelde wedstrijd heeft het A-junioren elftal zaterdagmiddag onder grote be langstelling met 8-0 gewonnen van Bilthoven A. Het was de eerste wed strijd in het kader van de voorronden in het toernooi, dat de Ned. Katholieke Sportbond jaarlijks organiseert en dat als inzet heeft de Bisschopsbeker. De deelnemende ploegen spelen een hal ve competitie; B.D.C. moet vóór 1 april de volgende wedstrijd gespeeld hebben en vóór 1 mei de laatste. De Soesters moeten nog spelen tegen beide Utrecht se clubs P.V.C. en D.V.S.U. In het duel tegen Bilthoven namen de blauw-witten al snel een voorsprong, die ze tot de rust 3-0 hadden uitgebreid. Het was een goede eerste helft met bij vlagen uitstekend voetbal. Vooral de Soester voorhoede combineerde goed en in elke aanval groot gevaar. De Bilt- roven-defensie kon zich echter dank zij versterking van de aanvallers vrij goed staande houden. Dat betekende echter, dat de Bilthovense-voorhoede er maar weinig aan te pas kwam. zodat de B.D.C.-echterhoede het niet bijster moei lijk had. Na de hervatting was het overwicht van de Soesters zo mogelijk nog groter. De voorsprong werd regelmatig ver hoogd en de blauw-witten konden zich zelfs permitteren een strafschop wegens hands te missen. De Bilthoven-defensie moest zich meer dan eens laten passeren en toen het laatste fluitsignaal klonk, was de voor sprong van de Soesters 8-0. En dat was geenszins geflatteerd of onverdiend, ge zien de veldverhouding en het veel be tere en vooral produktieve spel van B.D.C. De firma Joh. Mets aan de Van Wee- destraat 90, alhier is een grote eer te beurt gevallen, waarin eigenlijk tevens ligt opgesloten het grote vertrouwen, dat de firma Mets bij het Koninklijk Huis geniet, daar hij reeds jaren regel matig leveranties aan het Paleis doet. De burgemeester had nl. het grote ge noegen namens H.M. de Koningin, me de in verband met het enige maanden geleden gevierde 100 jarig bestaan van de zaak, het officiële praedicaat „Hof leverancier" aan de firma te verlenen. De officiële toekennning luidt als volgt: „Gevolg gevende aan de hem verstrek te opdracht brengt de Groot-officier in speciale dienst van H. M. de Koningin ter kennis van J. S. Mets dat hare Majesteit aan voornoemde zaak het recht heeft verleend tot het voeren van het Koninklijk wapen met de titel van Hofleverancier - Gedagtekend 3 novem ber 1966." Ongetwijfeld is het grote in brons uit gevoerde wapen een sieraad voor dit bedrijf, dat toch door zijn vele speciale artikelen een bijzondere plaats in Soest inneemt. samenspel en werd daardoor actiever, zodat zij de achterstand konden om zetten in een winst van 4-3. Uitslagen V.V.Z.-jeugd. V.V.Z. jun. A-B.D.C. jun. C 2-1. V.V.Z. asp. a-O.D.I. asp. a 3-1. HV.C. pup. 11-V.V.Z. pup 1 1-2. V.V.Z. pup. 11-V.V.Z.A. pup. 11 2-1. Hees heeft de volle winst in Veenen- daal tegen S.V.P. niet kunnen binnen halen en speelde 0-0 gelijk. Door dit toch wel teleurstellende resul taat is Hees geen stap dfchter bij- de top gekomen. Er kan nu in de resteren de 4 wedstrijden geen enkel punt meer verspeeld worden, hetgeen geen eenvou dige opgave zal zijn als men weet dat het juist de koplopers Renswoude en Hulshorst zijn, alsmede Valleivogels en T.O.V. de resterende tegenstanders zijn. Hees speelde over het geheel met te weinig overtuiging. Zo kon het gebeu ren, dat de mooiste kansen onbenut bleven. Niet dat S.V.P. een makkelijk te vangen prooi was. maar gezien het aantal kansen had Hees toch de volle winst kunnen grijpen en daarmee een betere kans kunnen hebben op de bo venste plaats. HUIZEN 4-HEES 2 5-3 De Hees-reserves hebben het in Huizen niet kunnen klaren. In een harde maar niet onsportieve wedstrijd trok Huizen aan het langste eind. De Hees-doelman J. Altena raakte bij een botsing ernstig aan het hoofd ge wond en moest door een arts verbonden worden. HEES 3-E.D.O. 3 2-1 Hees 3 heeft van koploper E.D.O. uit Utrecht verdiend gewonnen en daar mede de basis voor promotie gelegd. De doelpunten werden voor Hees ge scoord door Vrakking en Koppen, ter wijl de E.D.O.-midvoor voor het tegen- punt zorgde. HEES 4-S.E.C. 2 0-2 Hees 4 heeft tegen de veel jongere plaatsgenote van S.E.C. geen eervol re sultaat kunnen bereiken. Reeds in de 15de minuut raakte de S.E.C.-keeper, na een onschuldige botsing, aan zijn rechter been gewond. De scheidsrechter nam de meest vreemde beslissingen en het is dan ook aan de jongens van bei de elftallen te danken, dat zij elkaar goed verstonden, anders had het een heel nare wedstrijd kunnen worden. QUICK-HEES pupillen 2-2 De pupillen hebben het in Amersfoort niet tot de verwachte overwinning kun nen brengen daar de Quick-jeugd meer tegenstand bood dan was voorzien. Niet temin is er prettig gevoetbald. In verband met de wedstrijd Dukla- Ajax op de televisie, zal de training worden verschoven van woensdag naar donderdag. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier De N.V.E.V. zal vrijdag 10 maart a.s., 's middags om 2 uur, in het Anna Pau- lownahuis, Burg. Grothestraat, alhier haar jaarvergadering houden. Na het huishoudelijk gedeelte geven leraressen van de P.U.E.M. een demon stratie in het klaarmaken van borrel hapjes.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5