ORON of '11 zetel Ton Beuken Zi/assecette GARAGE STAM J- HOPPENBROUWERS Als de sterren spreken MAGISCHE ZIJLSTRA DE MEEST VERBOUWDE VOEDERBIET Gemeenteraadsvergadering Rodenstoth altm goed' Renault dealer Colbertcostuums Sportcolberts Pantalons Regenjassen Voor hen die het willen horen de Groenkraag met de HOOGSTE OPBRENGST B.D.C. A speelt zaterdag in Utrecht tegen P.V.C. Hees-Nieuws Zal Hees zaterdag van Renswoude winnen S.E.C.-zaterdag V.V.Z.-nieuws B.D.C.-nieuws Zeepost Als uw wasmachine stuk gaat kost het vaak een boe! geld om te repareren. Als het in de gebeurt dan krijgt U gewoon een andere was machine. Conclusie: in de kunt U veel veiliger en zorgeloos de was doen. C O De gemeenteraad van Soest is in Open bare zitting bijeengeroepen tegen woens dag 15 maart a.s., te 19.30 uur, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Vaststeilling van de notulen van 18 januari 1967. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van burgemeester en wet houders d.d. 28 februari 1967 inzake het aan het gemeentebestuur van Zeist ge zonden bezwaarschrift inzake de oprich ting van een stortplaats voor grof vuil alsmede een zandafgraverij en -zeverij op aan de Kampweg te Zeist gelegen percelen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. b. Rapport betreffende de behoefte aan scholen voor voortgezet onderwijs in de gemeente Soest, uitgebracht door het Èconomisch-Technologisch Instituut voor Utrecht, met voorstel dit rapport voor kennisgeving aan te nemen, zulks onder de opmerking dat op 18 juli 1962 reeds tot de bouw van een nieuwe openbare school voor u.l.o. is besloten. c. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d. Nota d.d. 8 maart inzake het al of niet toekennen van presentatiegeld aan ambtenaren voor het verplicht bijwonen van avondvergaderingen van raadscom missies etc. met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. Ga naarSPJKER TEL.2982 S0E5TERBERGSE5TR 26 Renault 4 Luxe v.a. 4.495,— Dauphinc Gordini v.a. 5.385, Renault 8 v.a. ƒ5.550. Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. 8.650, Renault Rambler v.a. ƒ16.995. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. 3. Voorstel tot het niet ontvankelijk verklaren van het verzoek van het be stuur van de vereniging voor Christe lijk onderwijs te Soesterberg om mede werking als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor verrichte herstelwerkzaamheden aan het dak van de school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat 111. 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van meubilair t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 5. Voorstel tot verhuur van een per ceel grond aan de Soester IJsvereni ging Peter's Baan. 6. Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaar 1965. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de bouw van een vierklassige Chr. school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 8. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van het bepaalde in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet'' voor: a. het oprichten van een wasserette aan de Rademakerstraat; b. het uitbreiden en wijzigen van een herstelinrichting voor motorvoertuigen aan de Stationsweg; c. voor het oprichten van een benzine installatie aan de Noorderweg; d. voor het uitbreiden en wijzigen van een brandstoffen-verkooppunt aan de Rademakerstraat. 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor de aanschaffing van enige leer middelen t.b.v. de Mariaschool, alhier; b. het bestuur van de vereniging „Trein 8.28 H.IJ.S.M." te Amsterdam voor de stichting van een school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen; c. het bestuur van de vereniging „Trein 8.28 H.IJ.S.M." te Amsterdam voor het aanschaffen van leermiddelen voor het vak verkeersonderwijs t.b.v. de school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen; d. het bestuur van de vereniging „Trein 8.28 H.IJ.S.M." te Amsterdam voor het aanschaffen van schoolborden t.b.v. de school voor zeer moeilijk op voedbare kinderen. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het alsnog toe kennen van een vergoeding wegens waardevermindering aan de heer H. J. Heurer. 11. Voorstel tot het vaststellen van de vijfjaarlijkse afrekening voor de g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. scholen. 12. Voorstel tot beschikking over re serve art. 24c woningbesluit en reserve premiewoningen. 13. Voorstel tot taxatie van gronden in beheer bij het grondbedrijf. 14. Voorstel tot het verklaren dat de oprichting en instandhouding van een cursus motorvoertuigen-techniek nodig is te oordelen. 15. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen: aan de Smitsweg van A. Muts; b. aan de Parklaan van D. C. Tak; aan de Ferdinan Huycklaan van de erven G. H. de Rooy-Pothoven; d. aan de Kerkstraat van de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente te Soest; aan de Dorresteinweg van J. C. Baars; f. aan de Smitsweg van W. d- Beer; g. aan de Smitsweg van B. Praag, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswij ziging. 16. Voorstel tot aankoop van grond, ge le jen: aan de Rademakerstraat van W. van Vark; b. op de Eng van C. J. Dijkman, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 17. Voorstel tot verhuur van een per ceel grond, gelegen aan de Middenlaan, aan P. J. Felis. 18. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van enige verbeteringen aan het bureau van politie. 19. Voorstel tot wijziging van Bezol digingsverordening 1966 en de Wacht geldverordening. 20. Voorstel tot het beschikbaarstellen VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK RAM (21 maart t.e.m. 20 april) Opgepast voor een onbekende, die u met valse voorspiegelingen benadert. Ver schuif enkele afspraken naar later da tum. Vermijd grote uitgaven en risico's in het begin van de week, dan kan het eind van de week weer goed zijn. STIER 123 april t.e.m. 20 mei) Het vlot niet zoals u wel wenst, maar een of twee dagen ontspanning kunnen u tot nieuwe ideeën en grotere resul taten brengen. Spreek ook met uw part ner. Tracht evt. financiële problemen op korte termijn op te lossen. TWEELINGEN (21 mei t.e.m. 22 juni) Deze week kunt u succes boeken met studie, examen, sollicitatie, verzoeken en zakelijke aanbiedingen. Schort echter in grijpende plannen op tot volgende week. KREEFT (2r juni t.e.m. 22 juli) Er is sprake van huiselijke problemen, maar die zijn te overwinnen omdat Amor nabij is. Mocht Amor u echter juist uit huis lokken, geef dan géén ge volg aan die roepstem. Voor avonturen en geheimen zijn de voortekenen zeer ongunstig. LEEUW (23 juli t.e.m. 23 aug.) U moet van een vrije dag profiteren door iemand te bezoeken die u al veel eerder had moeten opzoeken. Met uw partner moet iets worden uitgepraat. Er komen gunstige dagen voor reizen, sol licitaties, gedurfde plannen, avontuur. MAAGD 24 au^. t.e.m. 23 september) U moet er enkele dagen uit, probeer wat tijd vrij te maken voor uw hobby, zet evt. andere plannen opzij. Gunstige dagen zijn in zicht voor huwelijk, hui selijk geluk, liefde en romantiek. Daar na kunt u gesterkt nieuwe werkzaam heden aan. WEEGSCHAAL (24 september t.e.m. 23 •ktober) Voor pessimistische gedachten is deze week geen plaats. Doe na uw aanko pen, aanvragen, aanzoeken en aanstel lingen. Het is ook een gunstige tijd voor reizen, verhuizingen, verandering van betrekking en avontuur. SCHORPIOEN (24 oktober t.e.in. 22 no vember) Zakelijk bezien kunt u een succes boe ken, maar in het persoonlijk vlak dreigt er droefenis of teleurstelling. Financieel komt er nog een probleem om de hoek kijken, maar met enige moeite is daar wel een mouw aan te passen. BOOGSCHUTTER (23 november t. Mn. 21 december) Iemand wil u afleiden of op een dwaal spoor brengen. Zorg er voor de leiding te behouden. Doe geen toezeggingen of beloftes. Onderteken geen opdrachten of contracten. Concentreer u op uw studies, uw werk en uw hobby. STEENBOK (22 december t.e.m. 20 ja nuari) Enkele gunstige dagen en helaas ook on prettige, maar de laatste kunt u neutra liseren door minder belangrijke zaken eerst af te handelen en nieuwe plannen uit te stellen. Neem geen enkel risico en vermijd grote uitgaven. WATERMAN (21 januari t.e.m. 19 fe bruari) Er staat nog onprettig werk te doen, maar er volgen gunstige dagen voor uit stapjes, reizen, romantiek, liefde, grote wijzigingen, sollicitaties en avontuur. De koorden van de beurs kunnen ook wor den losgemaakt. VISSEN (20 februari t.e.m. 20 mrt.) Nu komt het aan op uw vindingrijkheid, opdat u uw ideeën in concrete plannen kunt omzetten of uitvoeren. Probeer de juiste personen te vinden. Er is wel tact nodig. Met de studie zal het enige tijd minder vlotten. Ook Precisiezaad, 3-4 mm 0 leverbaar. van een krediet voor het aanschaffen van de herinneringsboekjes „Het Boek van het Prinsenkind". 21. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met mevr. H. Noteboom- van Vliet inzake het tennispark aan de Schrikslaan, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 22. Voorstel tot verkoop van grond ge legen: a. nabij de Beukenlaan aan P. K. van Eijkelenburg, Bouwonderneming Hilver sum N.V.; b. aan de Industrieweg aan A. Luyben. 23. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van een noodvoorziening voor het hoofdge bouw van de openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Soest. 24. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor het uitbreiden van het noodgebouw naast het gemeentehuis, vergroting van de raadszaal, aanleg meerdere parkeer ruimte en uitbreiding van het nood gebouw bij gemeentewerken. 25. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond, gelegen nabij de Bosstraat aan H. van Harskamp. 26. Voorstel tot het verlenen van extra subsidie aan het Oranje Comité Soest en de Oranjevereniging Wilhelmina te Soesterberg. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 Het A-juniorenelf tal van B.D.C. speelt zaterdagmiddag om vier uur de uitwed strijd tegen het Utrechtse P.V.C. Dit is een wedstrijd in de voorronden van het toernooi om de Bisschopsbeker, dat de Ned. Katholieke Sportbond ieder jaar organiseert. B.D.C. A won vorige week de eerste wedstrijd met 8-0 van Biltho- ven. In Utrecht zal het niet zo gemak kelijk gaan, want P.V.C. is een sterk elftal, dat in de reginole competitie uit komt. Aanvankedijk was voor zaterdag de competitiewedstrijd tussen Spakenburg A en B.D.C. A vastgesteld, maar door een noodlottig ongeval in Hoogland, waarbij twee 17-jarige bromfietsers uit Spakenburg, lid van de voetbalvereni ging, om het leven kwamen, werd deze wedstrijd afgelast. De heer P. G. Jan sen, voorzitter van B.D.C.-jeugd heeft toen contact opgenomen met P.V.C., dat zaterdag vrij had. en zodoende kon deze wedstrijd in Utrecht worden gespeeld. Als de blauw-witten in dezelfde vorm steken als de afgelopen zaterdag, zit er een kans in op de volle winst. Dat is trouwens nodig, want de andere deel nemende vereniging, D.V.S.U. uit Utrecht, heeft de eerste wedstrijd met 3-2 gewonnen. Als B.D.C. de wedstrijd tegen P.V.C. wint, zal het duel tussen B.D.C. en D.V.S.U. wel de beslissing moeten brengen. Die wedstrijd moet vóór 1 mei in Soest gespeeld zijn. Een moeilijke opgave dus zaterdag voor de A-junioren, maar zij starten in de wetenschap, dat verlies vrijwel zeker uitschakeling voor een plaats in de eindronden betekent. En met die gedach te voor ogen moet het mogelijk zijn de winst uit Utrecht weg te halen. Hees ontmoet zaterdag aan de Kooiweg het eerste elftal van Renswoude, dat momenteel in de tweede klasse A van het zaterdag voetbal afdeling Utrecht de tweede plaats bezet achter koploper Hulshorst. Hees staat op de derde plaats met één punt achterstand op Renswou de, maar met een wedstrijd minder ge speeld. Indien de rood-witten zaterdag middag kans zien Renswoude een ne derlaag toe te brengen, ziet de toekomst er voor de Soesters nog rooskleurig uit. Vorige week liet Hees een steekje val len. hoewel het gelijke spel in de uit wedstrijd tegen S.V.P. in Veenendaal niet onverdienstelijk mag worden ge noemd daar deze ploeg op eigen terrein nog steeds ongeslagen is. Omdat ook Hulsthorst en Renswoude gelijkspeelden, bleef de schade voor Hees beperkt. Er veranderde weinig aan de kop van de ranglijst, waarin ook V.V.Z. een rol van betekenis kan gaan spelen. Indien de Hees-elf zich wat schotvaar- diger tonen dan in de laatste wedstrijd, zit er zaterdag kans op winst in. Dat is ook nodig, want de ploeg, die verliest, kan zich wel als uitgeschakeld beschou wen nu de competitie voor het grootste deel is afgewerkt. Het is voor Hees daarom zaak om alles op alles te zetten en beide punten thuis te houden. Dat de rood-witten daarbij op zware tegen stand zullen stuiten staat wel vast, want Renswoude komt naar Soest in de we tenschap, dat het bij verlies niet alleen door Hees gepasseerd wordt op de rang lijst, maar ook dat het dan kansloos is voor de bovenste plaats. De wedstrijd begint om vier uur en wordt geleid door scheidsrechter v. d. Kamp. HEES2-JONATHAN 2 De laatste wedstrijd van Hees 2, uit tegen Hupizen, leverde de rood-witten een nederlaag op. Willen de rood-wit ten blijven meedraaien, dan is winst op Jonathan 2 noodzakelijk. De wedstrijd begint om twee uur op het Hees-terrein aan de Kooiweg, waar scheidsrechter K. Bor de leiding heeft. JONATHAN 5-HEES 3 Het derde elftal speelt ook tegen Jona than. maar dan tegen het vijfde elftal van deze vereniging en dan iri Zeist. Als de rood-witten op schot zijn en de verdediging op dreef is, zitten er winst kansen in. Een gelijkspel moet toch wel het minst bereikbare voor het derde elf tal zijn. De wedstrijd begint om twee uur en staat onder leiding van arbiter Borgart. De Hees-adspiranten spelen de uitwed strijd tegen de V.V.Z.-adspiranten. V.V.O.O.—S.E.C. Het eerste zaterdag elftal speelt zater dag om 4 uur de return tegen V.V.O.O. Een wedstrijd die nog lang niet gewon nen is. ondanks dat S.E.C. de eerste ontmoeting met 2-1 heeft gewonnen. Het veld bevindt zich ook in de Johan- napolder en we weten hoe zwaar het daar spelen is. Dat is bewezen tegen V.C.U. Maar met alle inzet zal aan voerder Kramer zijn mannen tot grote prestaties brengen. Wil S.E.C. zijn tweede plaats op de ranglijst blijven behouden, dan zal er zeker in Utrecht gewonnen moeten wor den. S.E.C. 3—SOVA 3 Na 4 weken niet gespeeld te hebben is er dan eindelijk weer eens een wed strijd voor het derde elftal ingelast. De uitwedstrijd tegen Sova werd verloren met 6-2. Maar de laatste tijd speelt het derde elftal niet onverdienstelijk, waar we maar mee willen zeggen dat we het toch houden op een zeer kleine over winning. HOEVELAKEN 3—S.E.C. 2 De enigste thuiswedstrijd van het S.E.C. zaterdag voetbal is die tussen S.E.C. 2 en Hoevelaken 3. om 2 uur. We kunnen op geduchte tegenstand rekenen, want de eerste ontmoeting werd omgezet in winst door S.E.C. Hoevelaken zal zich zeker niet onbe tuigd laten en zal tot aanvallend spel overgaan. Uit de laatste 6 wedstrijden behaalde het 2e elftal 11 punten. Ook nu rekenen we weer op een overwin ning. CANDIA 1—V.V.Z. 1 Voor V.V.Z. de laatste uitwedstrijd in deze competitie. Zij zullen zaterdag de tegenstander niet moeten onderschat ten, als zij met winst naar Soest wil len komen. Het is een elftal wat op eigen terrein soms verassend uit de hoek kan komen. Als er zaterdag ge wonnen wordt is er weer volop span ning in de kopgroep. Wil V.V.Z. dus bij de koplopers blijven met nog allerlei kansen, dan zal er ge wonnen moeten worden. Opstelling: doel C. Pouw; achter v. d. Vlekkert, Van Grol, H. van Kooy en v. d. Munt; midden v. d. Kraak en v. d. Bosch; voor Schaap, Hament, Dem- mers en van Doorn. V.V.Z. 3ZLOEMENKWARTIER 4 Een wedstrijd, waar voor V.V.Z. de kans op winst beslist aanwezig is. Willen zij niet in degradatiegevaar komen, dan zal het ook noodzakelijk zijn. de beide punten voor zichzelf te houden. V.V.Z. 2D.O.B. 2 Theoretisch winst voor V.V.Z., daar de tegenstander de onderste plaats bezet. Het is echter oppassen voor een elftal dat tegen degradatie vecht. Beide wedstrijden zullen helaas weer niet op eigen veld gespeeld kunnen worden. Er zal uitgeweken worden naar het K.P.S.-terrein. RODA 2V.V.Z. 4 Voor het jonge V.V.Z.-elftal een tegen stander, welke de onderste plaats bezet, dus zal het mogelijk moeten zijn 1 of 2 punten winst mee naar huis te nemen. V.V.Z.-JEUGD Amsvorde pup. 1-V.V.Z. 1, aanvang 1 uur. V.V.Z. pup. 2-H.V.C. pup. 5, aanvang 1 uur. Deze wedstrijd wordt op het B.D.C. handbalveld gespeeld. V.V.Z. asp. a-Hees asp. a, aanvang 1.15 uur. Voor de V.V.Z.-aspiranten is het za terdag een feestdag, daar zij, na maanden voetballen, voor het eerst hun tegenstander op eigen terrein kunnen ontmoeten, al is dit dan het K.P.S.- terrein. Woudenberg jun. A-V.V.Z. jun. A, aan vang 2.30 uur. B.D.C.-NA ARDEN Voor B.D.C. staat er zondag een zeer interessante wedstrijd op het program ma. Het leidende Naarden komt namelijk aan de Bosstraat een bezoek brengen aan de blauw-witten. We verwachten dat de B.D.C.-ers zich in deze wedstrijd net zo zullen geven als tegen 't Gooi en Amersfoortse Boys, welke kans ook met respectievelijk een gelijkspel en een nederlaag genoegen moesten nemen. Op deze goede resultaten steunend kun nen de B.D.C.-ers wellicht weer een e.ervol resultaat uit deze wedstrijd be halen. Naarden beschikt over een tech nisch zeer knappe ploeg. Wel kunnen we nu reeds vaststellen, dat er zondag een spannende strijd aan de Bosstraat plaats zal vinden. B.D.C. komt in de volgende opstelling binnen de lijnen: doel A. Smink; achter A. Egbers en R. Brouwer; midden A. Voet. B. Bekker en J. Beyer; voor B. Wigtman, J. van Fulpen. N. Gros, A. v. d. Breemer en J. Dorresteyn. BAARN 3-B.D.C. 2 Door zondag j.1. van koploper A.P.W.C. te verliezen zag B.D.C. 2 haar kam pioensillusies in rook opgaan. Zondag gaan zij in Baarn proberen beide pun ten binnen te halen om de eervolle tweede plaats te blijven bezetten. Opstelling: doel E. v. Thienen; achter P. Hilhorst en A. Brouwer; midden W. v. d. Hengel, M. v. Asch en J. Wes- terveld; voor F. Cameron, F. Bunnik, J. Verhoeve, C. Dorrestein, K. Verkerk. HILVERSUM 4-B.D.C. 3 B.D.C. 3, dat zondag zo verrassend won va nK.D.S. 3 met 4-2 trekt naar Hil versum 4. Ook uit deze wedstrijd kunnen de blauw-witten minstens een winstpunt behalen. Opstelling: doel H. v. Dalen; achter A. Hilhorst en J. v. d. Deysel; midden W. v. d. Breemer, A. Roest, J. Spoelstra; voor P. Lankreyer, P. Kleinegris, A. Wagner, E. Westerveld en D. Dorre stein. B.D.C. 4-LIMVIO 3 B.D.C. 4 krijgt Limvio 3 op bezoek. De ze wedstrijd mag voor de B.D.C.-ers geen moeilijheden opleveren. Minder dan een overwinning zal ons teleurstellen. Opstelling: doel H. Kok; achter B. Van lijders aan een neurose is bekend, dat zij veelal heel sterk gebonden zijn aan een bepaald persoon, op wie zij dan al hun verwachtingen hebben gebouwd. De oorzaak van deze binding is het on vermogen om zelfstandig te staan en de eigen persoonlijke mogelijkheden te ver werkelijken. Dit gebrek dwingt zo iemand voortdurend leiding en bescher ming te zoeken. De intensiteit van de binding aan „zo'n magische helper" (de term is van de psycholoog Erich Fromm) is omgekeerd evenredig aan het vermo gen, om zijn eigen intellectuele en emo tionele mogelijkheden te verwerkelijken. Er bestaat ook zoiets als een collectieve neurose. Een volksgroep voelt zich zo onmachtig dat zij hulpeloos uitziet naar een leider, die haar zekerheid kan bie den. De roep naar prof. Zijlstra als minister president lijkt verdacht veel op deze be hoefte naar een „magische helper". On tegenzeggelijk is de toekomstige presi dent van de Nederlandse Bank een be kwaam econoom maar het is volslagen ridicuul en in zekere zin ook bijzonder ontmoedigend om het nu zo voor te stel len, alsof zonder Zijlstra Nederland een sombere toekomst tegemoet gaat. Een land, dat van één man afhankelijk is, houdt geen enkele belofte meer in. Een volk dat zo weinig in zichzelf gelooft dat het alleen door een magische lei dersfiguur nog bijeen kan worden ge houden, heeft zichzelf opgegeven. Schimmel en P. Hooft; midden C. Wolf- sen, A. Brouwer, H. Hilhorst; voor M. v. Dijk, J. v. d. Meulen, H. Kroder, H. v. Isselt, M. Lenarduzzi. B.D.C. 5-ZEBRA'S 5 B.D.C. 5 krijgt Zebra's 5 op bezoek. Om hun relatieve kampioenskans te be houden zullen de blauw-witten deze wedstrijd dienen te winnen. DONAR 6-B.D.C. 6 Dit is een moeilijke opgave voor B.D.C. 6. Toch heeft in dit team wel meer voor verrassingen gezorgd, zodat we een puntenverdeling wel een juiste prognose kunnen noemen. B.D.C. 8- HILVERSUM 6 Twee gelijkwaardige tegenstanders, ter wijl er geen enkel belang op het spel staat. Een puntenverdeling ligt wel in de lijn der verwachtingen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alnati" 14 maart. Australië: ms „Zuiderkerk" 13 maart. Brazilië: ms „Alnati" 14 maart. Canada: ms „Harpefjell" 15 maart. Chili: ms „Breitenstein" 12 maart. Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Gan- ge" 13 maart en ms „La Bourdonnais" 17 maart. Ned. Antillen: ms „Sinon" 14 maart. Suriname: ms „Oranje Nassau" 12 maart. Verenigde Staten van Amerika: ms „Prinses Margriet" 15 mrt. en ss „Ame rican Racer" 17 maart Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Nijkerk" 15 maart. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de Dostkantoren. A.O.W. Volgens mededelingen in de diverse couranten is de a.o.w.-uitkering voor ongehuwden over het jaar 1966 totaal ƒ2994,—. Volgens mijn berekening kom ik op: 9 maanden a ƒ241,2169, 3 maanden a ƒ250,750, 2 °/o extra 58,38 2977,38 Een klein verschil van 18,62. Dan was de a.o.w.-uitkering over decem ber 1966 ƒ250,en nu op 1 januari d.a.v. ƒ249,50. Wederom een klein ver schil van ƒ0,50. Gaarne zou ik willen weten waardoor die beide bedragen met mijn berekening verschillen en waar mijn fout zit. Antwoord: Uw berekening is geheel juist. De voljaarsuitkering voor onge huwden van a.o.w. bedroeg in totaal 2977,38. Het ongehuwdenpensioen bedroeg t.e.m. december 1966 ƒ249,50 per maand. Dit wordt met ingang van januari 1967 262,—. Het bedrag ad 250,over december 1966 kunnen wij niet thuisbrengen. In die maand is het normale pensioen uit gekeerd plus een uitkering ineens ad 2 ACADEMIE VOOR VOLKENKUNDE In uw courant van 21 februari j.1. trof ik een zeer interessant artikel aan. n.1. „Het eten door de eeuwen heen". Ik wilde hier meer van weten, maar weet de „weg" niet, hoe hier aan te komen. Is het mogelijk mij door te geven, wie de schrijver is van dit artikel, of waar u het vandaan hebt. Nu is er meen ik in Amsterdam een Academie voor Volken kunde, doch het adres is mij niet be kend. Weet u dit? Is het niet verwon derlijk, dat altijd alles met eten gepaard gaat? Voorbeelden: Geboorte - beschuit met muisjes; doop - lunch; verloving, huwelijk - taarten, diners; dood - lunch. Antwoord: In Amsterdam is geen Aca demie voor Volkenkunde. Ook is er geen instituut voor deze richting als afdeling van de gemeentelijke of vrije universi teit. Wel is er in Utrecht een instituut voor volkenkunde en niet-westerse so ciologie. U kunt hiernaar informeren bij de Rijksuniversiteit te Utrecht, Lucas Bolkwerk 6, tel. 030-10641. Inderdaad wordt bij veel bijzondere ge beurtenissen gegeten en gedronken. Wat de oorzaak hiervan is, is moeilijk te zeggen. Het berust allemaal op oude folkloristische gebruiken en het is moei lijk te zeggen, hoe dit is ontstaan. Vaak ook staat het in verband met bijgeloof Een positief antwoord kunnen wij hierop echter niet geven. Voor het door u bedoelde artikel „Het eten door de eeuwen heen" verwijzen wij u naar Persbelangen, Postbus 35 Utrecht. f

Soester Courant | 1967 | | pagina 13