11 1 l Soest toen - Soest nu bii „de mmm snaar" Stichting Jeugdzorg Soestdijk Vergadering W inkeliersvereniging Soest Paaseierenactie Uw RECORDER staat klaar n Jos Vermeulen in Arti-shock Bach's Johannes Passion in de Oude Kerk Ook een manier Brutale aanranding Krabbels van Knelis KOM WASSEN BIJ DE S.E.C.-nieuws Zoals wij onlangs reeds mededeelden is de Stichting Jeugdzorg Soestdijk met een actie van start gegaan, om tot de bouw van een eigen gebouw voor bui tenkerkelijke jeugd te komen. Begonnen is met een bouwsteen-aktie en het is nodig, dat 20.000 „bouwstenen" voor een kwartje per stuk verkocht worden. De gemeente heeft reeds een stuk grond beschikbaar gesteld, dat de Stichting tegen een symbolisch^ prijs huurt. Het terrein ligt aan de Nachtegaalweg in de buurt 't Hart. Het bestuur gaat echter meer doen. Er is een grote bazar in voorbereiding. Deze zal worden gehouden in een tent op de parkeerplaats van de Julianakerk. Deze bazar hoopt men begin mei te houden. Of het een nieuw, dan wel een bestaand gebouwtje zal worden, is nog niet be kend. In ieder geval moet er voldoende ruimte zijn voor clubs, zowel voor jon gens als meisjes. Het ligt in de bedoeling aan de buiten kerkelijke jeugd gelegenheid te geven iedere avond het gebouw te bezoeken. De overheid is niet ongenegen te sub sidiëren. maar men moet eerst met tast bare feiten op tafel komen. Daarom is dus in dit beginstadium veler steun no dig. Koopt daarom „bouwstenen" zoveel als u kunt en vergeet vooral ook niet be gin mei genoemde bazar te bezoeken, opdat het ijverige bestuur in haar voor nemen zal slagen. Alle verdere inlichtingen zullen gaarne worden verstrekt door o.a. de heer H. C. Pijlman, Dr. Rupertlaan 17, alhier. Telefoon 5145. T" Maandagavond hield de Winkeliersver eniging Soest in Café Soestdijk haar eerste ledenvergadering met het gewij zigde bestuur. Het was voor dit nieuwe bestuur onge twijfeld een aanmoediging, dat ruim 40 personen aanwezig waren, zodat het bo venzaaltje geheel bezet was. De nieuwe voorzitter, de heer H. Smit, opende de vergadering met een har telijk welkom aan de aanwezigen en deelde mede, dat het bestuur haar uiter ste best deed. de vereniging nieuw le ven in te blazen, wat de leden reeds uit diverse circulaires hebben kunnen merken. Niettemin houdt het bestuur zich aanbevolen voor suggesties van de leden. Vervolgens kreeg de secretaris, de heer B. Baar, gelegenheid de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Hier op kwam nog een vraag uit de ver gadering of de subsidie van 250,op 1965 betrekking had, hetgeen door de voorzitter bevestigd werd. Enige leden achtten het thans beter het spaartegoed van de „Stichting Winkel- beurzen" maar op te heffen, daar naar hun mening winkelbeurzen uit de tijd waren. Dit was niet de mening van de voorzitter, die meende, dat Soest juist door zijn uitgestrektheid, nog wel eens tot een winkelbeurs zou komen, om vooral nieuwe inwoners te kunnen to nen. wat de winkelstand in Soest te bieden heeft. Het voorstel van die en kele leden zal echter in het bestuur besproken worden. Zowel de notulen van de vorige verga dering als het financieel verslag over 1965, kregen de goedkeuring van de ver gadering, hoewel op zuinigheid aange drongen werd. Vervolgens kwam de bespreking over de enquette koopavond. Precies de helft van de leden was voor een koopavond en de andere helft dus tegen. Een zeer uitgebreide discussie was het gevolg, maar men kwam niet tot een resultaat, daar de meningen hieromtrent zeer ver schillend waren. Enige leden waren ook de mening toegedaan, dat er eertijds wel een wettelijke regeling zou komen. Het volgende agendapunt betreffende een te houden Paasactie vond wel de instemming van het grootste deel der leden, maar er waren wel enige leden, die over hun bezwaren heen getild moesten worden, hetgeen dan ook ge beurde. De Paasactie zal donderdag 16 maart starten. Deze actie houdt in, dat iedere bezoeker in de winkel van een deelne mer, die herkenbaar is aan een raam biljet, een bon ontvangt. Op vier van die bonnen ontvangt men dan een ei. Deze eieren kunnen worden afgehaald bij nog nader bekend te maken adres sen. Soestenaren let dus op. U kunt met Pasen gratis eieren eten en dat zal iedere huismoeder welkom zijn. De actie loopt van donderdag 16 maart tot en met zaterdag 25 maart. Door middel van raambiljetten en adverten ties in de Soester Courant zal aan het publiek verdere bijzonderheden worden bekend gemaakt en de nodige propa ganda aan deze aktie worden gegeven. Met de opwekking aan de leden, ver dere suggesties voor de toekomst aan het bestuur kenbaar te maken, sloot de goed leidende voorzitter deze geani meerde vergadering. -iU<c* eawnsm Ongetwijfeld zullen onze lezers, die elke week met belangstelling uitzien naar de foto's in deze rubriek, vorige week vrijdag tevergeefs gezocht hebben naar het ophelderende onderschrift betreffende de toen geplaatste oude foto's. Het onderhavige punt, waarvan wij vier foto's hebben over een periode van pl.m. 100 jaar geleden tot nu, vonden wij zó interessant, dat wjj onze lezers deze vier foto's, waarvan de eerste een respectabele ouderdom heeft, niet wilden onthouden. YVy waren daarom genoodzaakt hiervoor niet één week maar twee weken uit te trekken. Dat de belangstelling hierdoor ongetwijfeld groeide laat zich denken. Inmiddels zullen er reeds vele Soestenaren zijn, die, aan de hand van de derde foto van dinsdag j.1. tot de ontdekking kwamen dat hier de buitenplaats „Braamhage" betreft. De eerste foto, het arbeidershuisje met het rieten dak, is een erg oud exemplaar van zeer goede kwaliteit en afkomstig uit het gemeentelijk foto-archief, draagt als naam „Braamhage omstreeks 1865". De tweede foto is de afbeelding van de buitenplaats „Rustoord", in welk huis beter gesitueerde zwakzinnigen werden verpleegd. Deze villa werd in de jaren twintig gesloopt, waarna een zekere heer Iburg „Braamhage" liet bouwen. De naam „Braamhage" werd later, in het bejaardencentrum dat thans op deze plaats staat, voor de verre toekomst veilig gesteld. Na Frits Wieier presenteert nu een ander lid van Arti-shock zijn werk in deze kunstenaars-sociëteit: de 18-jarige Soester kunstschilder Jos Vermeulen. Het is de bedoeling dat de leden van Arti-shock op deze manier regelmatig kennismaken met de creatieve presta ties van hun beeldende collega's. Jos Vermeulen, die leerling was van de Utrechtse Academie Artibus, stelt en kele gouaches, een aantal pentekenin gen en een paar olieverfschilderingen ten toon. Van 10 maart t.e.m. 26 maart. Hij werkt figuratief maar niet natura listisch. Vijf gouaches vallen op door hun bijzondere techniek. Ze zijn ge maakt met krijt, aquarel en lak. Door de lak krijgt men een versluiering, een verzachting van de meestal felle tinten die bij krijt optreden. Ze beelden alle maal mensen (enkeling en massa) uit, waarvan vooral de handen hem obse deren. Opvallend is verder een stuk duplex waarop als het ware de lente uitgeknepen is in gele olieverf, waardoor een sprankelende waaier ontstond. Een ontstuimige bloei. Daarnaast hangt in deze beperkte ruimte van Arti-shock een felle, hete, gele zon op een donkere achtergrond. En vooral ook de fijne zwart-wit tekeningen tonen aan, dat het werk van Jos Vermeulen de moeite waard is om gekocht te worden. Deze kleine tentoonstelling wordt vrij dagavond 10 maart, om 22.00 uur, in besloten kring geopend door de ballet danseres Milly Gramberg, met een jazz- ballet. Zij was voor haar huwelijk met de bekende t.v.-regisseur J. J. Odufré verbonden aan het Nederlands Dans theater en richtte onlangs hier in Soest een balletschool op. Om ook andere kunstminnenden in Soest en omgeving in de gelegenheid te stellen te komen zien wat Jos Ver meulen exposeert, zal hij op zondag middag (12, 19 en 26 maart van drie tot vijf uur de deur van Arti-shock (in de „Gouden Ploeg") open zetten voor deze belangstellenden. JAN VISSER PHILIPS SPECIAALZAAK Voor de derde achtereenvolgende maal zal de Johannes Passion van J. S. Bach in de Oude Kerk worden uitgevoerd door het Hervormd Kerkkoor o.l.v. Maarten Kooy, en wel op vrijdag 17 maart a.s. Solisten zijn Maria v. d. Slikke, sopraan; Ine Kooy, alt; Gerard de Vos, tenor; David Hollestelle, bas; Kees de Groot, bas; Hans Bol, viola da gamba; Hans Hollestelle, luit. Aan het orgel Willem Vogel. De begeleiding is in handen van het orkest van Muziekkring de Nederlandse Cantorij. Als gewoonlijk wordt het werk in de oorspronkelijke kleine bezetting gerealiseerd, een uitvoeringspraktijk die meer en meer in de belangstelling komt te staan (getuige de „nieuwste" gram mofoonopname van deze passiemuziek). Aanvang 8.15 uur. Gezien de grote be langstelling in vorige jaren is het ook ditmaal aan te bevelen zich vooraf van kaarten te voorzien, bij koorleden of onder tel. 3181. Een onbekende man liep het erf op van de familie S. aan de Middelwijkstraat, keek even naar de voordeur en verwij derde zich weer. Nu bevindt zich vlak naast de woning van S. een groentenzaak en daar bleek later een onbekende, op naam van S., een kam bananen gehaald te hebben. Deze onbekende moest dus even de naam van S. weten, om in de groen- tenwinkel inkopen te kunnen doen op een valse naam. De 21-jarige mej. M. E. H. H. liep maandagavond pl.m. 7.30 uur van de bushalte aan de Vredenhofstraat naar haar woning. Zij bemerkte, dat zij door een jongeman gevolgd werd. Toen zij de Noorderweg insloeg begon zij arg waan te krijgen, daar deze persoon haar waarschijnlijk met minder goede bedoe lingen steeds dichter naderde. Op de hoek van de Dr. Schoonenbeeklaan sprong de onbekende haar plotseling op de rug. Verder dan enkele handtaste lijkheden kwam hij niet, daar zij zich wist los te rukken en zich naar huis haastte. Er werd onmiddellijk een onderzoek in gesteld doch tot op heden zonder re sultaat. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak ming al kiplekker voel, kajje naogaon hoe dat zal weze nao 31 maort, waant tot zo- laang binne de bon- ne geldug, die de winkeliers kedo geve bie de boodschappe. Ajje zo'n bon kriegt hoef je nie te schrik- ke, waant je wordt heus nie op de bon eslingerd, maor ut geeft gewoon recht op een ei. Teminste: vier bonne geve dat. Dat het de Winkeliersvereniging be- slote, waant ze vindt allenig de Sinter- klaosaksie veur een vereniging van 180 leje een bietje weinig. Veur vier bonne een ei dus en zoas ik al ezeid het, die bonne binne tot 31 maort geldug. De eiere trouwes ok, maor ik denk dajje d'r dan toch nie veul meer an het. Meschien binne ze dan allenig nog maor te gebruuke om as projectiele te diene veur sprekers, die kaokele as een kip zongder kop, maor dat wil ik netuurluk nie in de hangd warreke. Die eiere-aksie is pas uut ut ei ekrope, maor ik denk wel, dattut een meraokels succes wordt. Waant ut loop teuge paose en dan gaot een ietje d'r wel in. En ut is heus nie zo'n verschrikkelukke opgao- ve om een hoop van die bonne bie me- kaor te kriege, 't is zogezeid meer een zacht eitje. Waant je kriegt ze veur nog minder dan een appel en een ei, je krieg ze graotus veur niks en je hoefter niks veur bie te betaole zoas bie zoveul aan- dere spulle, die zogenaomd ok kedo ege- ve worde. Maor die eiere-aksie kan mit recht deur- gaon veur een kip, die gouwe eiere leit. Ut is ut ei van Columbus noeng ut teu ge paose loopt. En dan binne d'r toch een heule kwak minse, die op die vrieje daoge d'rluu ei nie kwiet kenne, dus dan kenne zullie d'r gezellug ééntje of meer oppeuzele. D'r zalle netuurluk wel min se weze, die d'r nie an meedoen, die ut meschien nie heulegaor vertrouwe. Die denke dan: wullie doen nie an die pop- pekast mee, wullie kieze eiere veur ongs goeie geld. Goed, Kneliao en ik doen in ieder ge val wel mee, waant noeng wullie juust veurige week de kippe an kant edaon hebbe, omdat zullie, zolang wullie die beeste hebbe, ongs nie één keer op tied mitter gekraoi 's marreges vreug hebbe wakker emaokt, kenne wullie best een eitje gebruuke. Koek hebbe wullie aal- tied voldoende in huus, dus dan is ut heulegaor koek en ei tusse Kneliao en ming. Een meraokelse aksie dus in Soest en noeng maor flink gaon spaore, da's ut heule eiere ete. Dan krieg ie d'r wel een heule kwak bie mekaor. En as ut toch nie zo vlot gaot en je krieg maor een paor eiere bie mekaor, bedenk dan wel, dat een halluf ei aaltied beter is dan een lege dop. En omdattut noeng al laot is, gao ik noeng mit de kippe (van de bure) op stok. Al zal ik nie makkeluk kenne slaope, waant Ei Ei en de Klut- sers maoke zo'n lewaoi bie de over- bure Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Opstelling: doel B. v. Essen; achter R. Hoed, P .Huizinga, R. Rodermond en P. v. Remmerden; midden F. Dettmer en B. v. Veen; voor D. Hanasbey, R. Dorrestein, T. Sursteda en L. v. Berkel. Reserves Lenarduzie e.i P. de Jong. S.E.C. 3C.D.N. 2 Het derde team krijgt het weer zwaar te verduren tegen het op de derde plaats staande/ C.D.N. II, dwat nog een beste kans heeft op het kampioenschap. Een spannende wedstrijd kan er om 12 uur verwacht worden aan de Bosstraat, want S.E.C. III heeft de punten nog altijd hard nodig. Nog slechts drie wedstrijden moeten er gespeeld worden n.1. tegen Minerva II, Patria II en zondag dus C.D.N. II. Als S.E.C. kans ziet om uit deze drie wedstrijden vier punten te behalen zijn ze veilig. Opstelling: doel Bakker; achter D. Hooyer, J. Abbel en W. de Vries; mid den W. Pureveen en W. Pothoven; voor D. v. Hagelen, C. Aalbers, W. de Bruin, H. Luschen en W. Rijnders. Reserves Schittaerd en J. Lagemaat. S.E.C. 4—RODA 3 S.E.C. 4 zal zondag moeten winnen om een kans te behouden on het kampioen schap. Na de overtuigende overwinning zondag j.1. op Quick 6 is er alle reden om aan te nemen dat dit zal lukken. Opstelling: doel v. Vaart; achter B. Kanters, K. Wildenburg en F. Roest; midden M. Voskuilen en Luschen; voor P. v. d. Brakel, Schimmel, D. Meidam, M. Heinen en Luitelaar. Reserve Zwal- S.E.C. 1 VRIJ S.E.C. I kan zondag, als Saestum en Fortitudo verliezen van D.E.V. respec tievelijk Vriendenschaar weer wat mak kelijker gaan voetballen. Het is opvallend hoe goed Fortitudo de laatste tijd speelt. Of ze zondag de derby in Culemborg winnen is nog een groot vraagteken. Voor deze wedstrijd zijn twee scheids rechters als grensrechter aangesteld zo dat er op de leiding weinig kan wor den aangemerkt. U.V.V. 4S.E.C. 2, 11 uur Voor U.V.V.dat de leiding heeft in deze klasse moet het een zware wed strijd worden, als we tenminste kijken naar het vierde elftal. Het is voor een vereniging erg leuk als er 4 elftallen in doe K.N.V.V. speler. S.E.C. heeft er eens drie gehad, en hoopt het verlies weer in te lopen, maar op het ogenblik staat het tweede elftal er verre van rooskleurig voor zo dat S.E.C. goed uit moet kijken om niet nog eens een elftal te verliezen. Zondag zal S.E.C. II alles in het werk moeten stellen om toch maar één punt te bemachtigen Het elftal is voetbal technisch goed maar zonder strijdlust verlies je elke wedstrijd. Uit de nog vier te spelen wedstrijden, waarvan twee tegen de nummers 1 en 2, moet S.E.C. zes punten halen anders is de degradatie een feit. QUICK 5—S.E.C. 6 Dit wordt de return wedstrijd voor j.1. zondag. Een onverwachte overwin ning voor het zesde, dat S.E.C. 5 prak tische kampioen heeft gemaakt. Zon dag zal Qick 5 ongetwijfeld korte met ten maken met het zesde. Opstelling: doel v. Beek; achter Tol boom, Meeder en Wildenburg; midden Groenestein en Duist; voor P. Kanters, Rens, v. d. Brink .Legemaat en L. Mei- dam. Reserve Nieuwenhuis. SOESTERBERG 3—S.E.C. 5 Om een beetje in beweging te blijven heeft S.E.C. 5 zondag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Soesterberg III. Nog drie wedstrijden, en S.E.C. is kam pioen. Opstelling: doel Lub; achter L. v. Kloos ter, J. Belt en J. Hoed; midden E. Ka reisen en J. Westerveld; voor Hoebee, J. de Jong, W. v. Dijk, A. J. v. Das- selaar en J. Veldhuizen. KLAVERJASSEN S.E.C. De leiding van het klaverjassen heeft besloten om een bijzondere attraktie op deze avond te houden, na de wat te leurstellende opkomst van vorige keer. S.E.C. is gewend om op deze avonden een vijftigtal klaverjassers te hebben en niet zoals de laatste keer 36. Dat dit keer op donderdag 16 maart gespeeld wordt houdt verband met „Goede Vrijdag". JUWELIER - HDRLOGER «an WeeJestraat 40 Soest tet.4361

Soester Courant | 1967 | | pagina 9