Brandweer kon huis met rieten dak behouden De situatie op de arbeidsmarkt DOORSMEREN Burgerlijke stand U kunt niet alles weten Houdt uw snelheid intoom Krabbels van Knelis SOESTERBERG Brand aan Ossendamweg richt voor naar schatting 7.500,schade aan Klaar terwijl u wacht G1EVER4»E. SMEF.RSTATION Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Heropening Handelshuis Autobotsing Pipo de Clown was in Soester pottenbakkerij Maatschappij tot Nut van 't Algemeen Gevaarlijke sleep Blikschade Ned. Christen Vrouwenhond Hef is in de mederne tijd nief nodig osn grote bedragen voor een wasmachine èn centrifuge te betalen. kunt immers vee! goedkoper wassen in de Feestavond N.V.V. Bovendien, gratis zeep en gebruik van centrifuge. KOM WASSEN BIJ DE TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Voetbal SoesterbergBrederodes 0-1 Volleybal Uitvoering ..Euterpe*' Schoolreisjes gaan door Voor de derde keer binnen twee dagen moest de vrijwillige brandweer gister middag uitrukken op het sein „groot alarm". Dat gebeurde zó snel, dat daar door ongetwijteld is voorkomen, dat het met een rieten kap gedekte huis van de familie H. A. Menning aan de Ossen damweg 39 een prooi der vlammen werd. Dank zij het snelle en kordate optreden van de brandweerlieden gingen slechts een deel van de rieten kap verloren en kon het huis verder behouden blijven. De door brand en water aangerichte schade wordt op ƒ7.500,— geraamd. Omstreeks tien over half vijf maan dagmiddag werd de brandweer gealar meerd. Pas toen ontdekte men de brand, die al ongeveer een uur eerder moet zijn ontstaan. Toen namelijk nam de Soester uitvoerder V. een proef, die moest uitwijzen of er trek zat in de door hem aangelegde open haard. Hij gebruikte daarvoor een krant, die hij in de open haard aanstak. Er bleek in derdaad trek in te zitten, want kleine brandende deeltjes papier werden om hoog gezogen. Vermoedelijk door een lek in het rook kanaal is vuur in het riet rond de schoorsteen terecht gekomen, waardoor dit vlam vatte. Personeelsleden van de achter de wo ning gelegen spuit- en moffelinrichting van de heer Menning begonnen direkt met de blussing nadat de brand was Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Teler 325fi GrEBOREN: Ingrid Johanna Aleida Ho- norine, dochter van C. M. Gori en H. J. M. Jansen, Oranjelaan 40. Nancv, dochter van A. J. ten Hoove en A. W. van Egdom, Ossendamweg 43. Erna Sibvlle, dochter van G. H. van Putten en W. Schaper, Dalweg 28. Harmen, zoon van C. van Dijk, wonende te 's-Graveland, Oranjeweg 20 en E. J. Terlouw, Koekoekweg 3. Nancy La- valle, dochter van G. R. Lawson en C. C. van der Endt, Albert Hahnweg 26. Catharina Juliana. dochter van A. van Vark en W. van Steenbergen, Plesman- traat 78. Soesterberg. Petrus Johan- nes Maria, zoon van A. C. van Doorn en C. R. M. van Schalkwijk, Molen weg 6. Patrick, zoon van A. J. S. Kuijpers en L. P. van Dijk, Ruysdael- laan 18. Heieen Evelien, dochter van W. A. Nijkamp en J. G. Wilmink, Van Weedestraat 61. Wendalina Maria, riochter van C. W. de Wit en J. P. P. Beijer, Koninginnelaan 53. Carolina Gerarda Maria, dochter van B. G. van Blokland en J. M. J. Tolboom. Wiek- sloterweg O.Z. 39. Willem Johannes, zoon van G. J. J. Doresteijn en H. Jon kers. Klaarwaterweg 100 Carry Pau- lina Maria, dochter van J. P. M. Heij- dra en van C. J. M. T. Combé, Van Goyenlaan 105. Erna. dochter van J. van der Groot en M. Harskamp, Kerk- pad Z.Z. 124. ONDERTROUWD Nicolaas Johannes van der Staaij, Spoorlaan 69, Veenen- daal en Anneke Cunera Baars, Braam- weg 20. Johannes Henricus Nicolaas Jongerius, Ferd. Bolstraat 61, Utrecht en Agnes Alida Cornelia Verhoef, Lan ge Brinkweg 76. Bruno Victricius Gaudentius Epping, Prof. Lorentzlaan 47 en Francisca Theresia Monfils, Anth. van Leeuwenhoeklaan 89. Jan Mool- huizen. Pretoriusstraat 10, Amsterdam en Johanna Alida Kooij, Zwaluwenweg 19. Albertus Lubbert Johannes van den Brom, Adelaarstraat 26, Hilversum en Bernarda Johanna van den Broek, Klaarwaterweg 85. Anthonius Arnol- dus van Bergenhenegouwen, Amers- foortseweg 32, Zeist en Johanna Hya- cintha van Tol, Luit. Koppenlaan 5. Christianus Johannes de Ruig, Kerkpad Z.Z. 22a en Cornelia Petronella Burg man, Eigendomweg 2. Klaus Her- mann Schumacher, Appelstrasse 18, Wuppertal, Duitsland en Wilhelmina Yvonne Antoinette Pijlman, Dr. Ru- pertlaan 17. GEHUWD Antonius Gerardus van Wel, Forstmanstraat 22, Utrecht en Geerdina Roelfina Geerlings, Julianalaan 12. Wilhelmus de Weerd, Birkstraat 95 en Janny Eveline Bouhuis, Dalweg 6. Frank van Tilburg, Apeldoornsestraat 60, Barneveld en Marion Caroline Mar griet Meffert, Anth. van Leeuwenhoek laan 75. OVERLEDEN Elisabeth Janna van Hornsveld, 73 jaar, weduwe van W. van den Hoek, Oude Utrechtseweg 27. Alphonsus Maria Albertus Damen, 84 jaar, gehuwd met J. P. Smit, Van Goyenlaan 1. Pieter Schagen, 72 jr., gehuwd met B. van de Kamp, Konin ginnelaan 32. Geertruida Johanna Ja- coba Wickel, 64 jaar, gehuwd met F. Ko per, Bakkersweg 8. Jan Willem Ploeg, 17 jaar, Ruysdaellaan 12. Dir. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) ontdekt en de brandweer gewaarschuwd Zij gebruikten daarvoor een viertal blusapparaten uit de fabriek. Twee er van weigerden overigens elke medewer king. Ook bestreed men het vuur met behulp van een straal op de waterlei ding. Toen de brandweer met groot materieel arriveerde, nam zij het blus- singswerk over. Aanvankelijk zette men drie hogedruk- stralen in, later gevolgd door nog een hogedrukstraal en één straal lagedruk. Voordat men die kon inzetten, moesten eerst enkele moeilijkheden worden over wonnen, want een automobilist had zijn personenauto juist boven de ondergrond se brandkraan geparkeerd. Op het dak van de woning streden de brandweerlieden een verwoede strijd met het hardnekkige vuur, dat zich langzaam een weg door het riet vrat. Niettemin slaagde men erin, vooral dank zij het trekken van een scheiding tus- ten het door het vuur aangetaste en het nog niet aangetaste deel van het rieten dak, de strijd tegen het vuur te winnen. Na ongeveer 20 minuten zwoegen was men de brand meester en kon men be ginnen aan de nablussingswerkzaamhe- den. Bovendien werd over ongeveer de halve lengte van het dak het riet ver wijderd. Inmiddels hadden behulpzame handen het meubilair uit de door het vuur bedreigde vertrekken naar veiliger plaatsen overgebracht, zodat hieraan geen waterschade ontstond. Dit was ech ter wel het geval in de woonkamer, waar het water door de ingezakte pla fonds stroomde. Omstreeks zes uur kon de brandweer inrukken. De brand trok op het spitsuur grote belangstelling. De politie had voor een uitstekende afzet ting gezorgd, waardoor het de brand weer mogelijk was om snel op te tre den. De schade wordt door de verze kering gedekt. In de loop van de maand februari daal de het aantal ingeschreven werkzoeken den geleidelijk onder de invloed der gunstige weersomstandigheden. Ultimo januari stonden 260 mannen en 53 vrou wen als werkzoekende ingeschreven, eind februari bedroeg dit aantal 227 mannen en 47 vrouwen. De daling der geregistreerde arbeidsre serve was het sterkst waar te nemen onder de bouwvakarbeiders. Bij deze categorie liep het aantal ingeschrevenen terug van 80 tot 65. Voor het eerst sinds lange tijd was een teruggang van het aantal in dit gewest tewerkgestelde vreemdelingen con stateren. Eind januari waren in dit gewest 358 vreemdelingen werkzaam, aan het ein de van deze maand was dit gedaald tot 347. Onder deze vreemdelingen be vinden zich 184 Turken, 99 Marokkanen, Er heeft in het Handelshuis de laatste tijd heel wat plaats gevonden. Door een verbouwing is deze zaak min stens vijfmaal zo groot geworden, waardoor behalve zoals voorheen heren- en jongenskleding, alsmede bedrijfskle ding en textiel, de collectie is uitge breid met damesmode, zoals rokken, blousen, pakjes, bonneterie, corsettenen lingerie. Donderdagmorgen begint de grote feest- verkoop en de heer Adama heeft voor vele atttracties gezorgd. Wij verwijzen hiervoor naar de advertentie in dit blad. Zaterdagnacht kwam een volkswagen, bestuurd door J. M. W. uit Zeist vanuit de zijweg bij Boltini de Amersfoortse- straat oprijden om de richting Utrecht in te slaan. Op het zelfde moment kwam een auto uit de richting Utrecht, bestuurd door F. A. N. uit Harderwijk. Een botsing was het gevolg. De beide bestuurders kwamen met de schrik vrij, doch een medeinzittende van W., T. H. v. N. uit Zeist, werd dusdanig gewond, dat hij naar het ziekenhuis „De Lichtenberg'' te Amersfoort werd vervoerd. ,.Het begon zo" zegt Pipo de Clown iedere avond en dan vertelt hij het avontuur, dat hij, Mammaloe, Petra en de andere bekende figuren uit zijn da gelijkse televisiestrip hebben beleefd. Maandagavond was dat een avontuur in Soest. Mammaloe had de soepkom in duizend stukjes laten vallen en Pipo zou wel voor een nieuwe zorgen. Samen met Petra kwam hij terecht in de keramische fabriek ..Het Vuur" aan de Beckeringhstraat, eigendom A. G. (Nol) de Bruin. De heer De Bruin was bezig met het met de hand vervaardi gen van een schaal. Pipo wilde dat ook proberen, maar hij bracht er niet veel van terecht. Toen hij Mammaloe de door hem gemaakte schaal gaf, bleek die zo lek als een zeef te zijn. Petra mocht het even later ook eens doen en zij bracht het er beter af, me de dank zij de hulp van de heer De Bruin. 't Nut heeft donderdagavond j.1. voor haar leden weer een avond georgani seerd in het gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. Het bestuur had hiervoor uitgenodigd het echtpaar Klay-Lancée uit Biltho- ven, dat een lezing hield met als onder werp „Hoe leeft Amerika". De lezing werd opgeluisterd met 200 kleurendia's, die door de heer Klav werden vertoond. Mevrouw Klav gaf bij de dia's een prettige en duidelijke toe lichting en wist de aanwezigen op aan gename wijze te boeien. Zij namen ons mede naar New-York en Chicago en toonden ons deze steden in al haar facetten. Interessant was het bezoek, dat het echtpaar Klay aan ge ëmigreerde landgenoten bracht. De voorzitter van 't Nut de heer Ber- voets bracht het echtpaar Klay dank voor het gebodene. 22 Spanjaarden, 21 Italianen, 19 Grie ken en 2 Portugezen. Het aantal bij het arbeidsbureau ingeschreven werklo ze vreemdelingen bedroeg aan het ein de van de maand februari 6. In totaal werden in de loop van de maand februari 103 mannen en 18 vrou wen als werkzoekende ingeschreven. Bij het bedrijfsleven konden in de loop van februari worden geplaatst 107 man nen en 21 vrouwen, 29 mannen en 3 vrouwen lieten zich om verschillende redenen uitschrijven. Aan het einde van de afgelopen maand bedroeg het werkloosheidspercentage in het gewest Soest 1,6 Van het thans ingeschreven aanbod zijn 15 mannen en 15 \Touwen voor positieverbetering in geschreven. Van het resterende aanbod zijn 16 mannen en 2 vrouwen jonger dan 19 jaar. De ingeschreven mannelijke werkzoe kenden kunnen volgens onderstaande werkloosheids vormen worden ingedeeld: 1. Seizoenwerkloosheid 84. 2. Wrijvings werkloosheid 85. 3. Werkl.h. van min der geschikten 44. Totaal 213. De vraag naar mannelijke werknemers vertoonde gedurende de afgelopen maand een lichte stijging, die om vrouwelijke werknemers bleef stabiel. In de loop van de maand werden door de verschillende werkgevers in totaal nog 138 aanvragen om mannelijk en 27 aanvragen om vrouwelijke personeel in gediend. Aan 99 aanvragen om mannen en 17 aanvragen om vrouwen kon wor den voldaan, terwijl 25 aanvragen om mannen en 10 om vrouwen om diverse redenen werden ingetrokken. Het totaal aantal openstaande aanvragen kwam hierdoor op 231 voor mannen en 194 voor vrouwen. De vraag naar bouwvakarbeiders en ongeschoold,... is nog steeds gering, al hoewel hier een lichte tendens tot ver betering merkbaar is. In de metaal nijverheid blijft de vraag het aanbod enige malen overtreffen. De vraag naar vakbekwame krachten in het algemeen blijft nog steeds onverminderd bestaan. Het ligt in de verwachting, dat in de aankomende maanden het aantal inge schreven werklozen verder zal afnemen als gevolg van het voortschrijdende sei zoen. Uien kunnen geschild worden zonder de bewuste tranenvloed, wanneer u een zonnebril opzet. Gebakken ui maakt de jus lekkerder. Uien kunnen een onaangename smaak achterlaten. Om dit te voorkomen laat u elk lid van de familie wat rauwe pe terselie na eten. Wanneer u uien schoongemaakt hebt, was uw handen dan en veeg ze even met zouf af. De uienlucht is meteen verdwenen. Honing smaakt lekkerder wanneer u het sap van een halve citroen door de inhoud van een potje roert. Hoeden van gekleurd stro worden schoongemaakt met tetra. Probeer eerst even op de binnenkant van de hoed, daar sommige hoeden er niet tegen kun nen. Haren van een hond worden na het borstelen met een stuk fluweel in de richting van de haren afgewreven; dit verhoogt de glans van het haar. Wanneer havermout gemalen wordt hebt u minder nodig en het is gauwer gaar. Voor een bord pap gebruiken we 1 lepel meel. TIENTJE. - Ik heb een briefje van tien ontvangen met een afwijkende kleur. De achterkant is normaal in het mid den rosé en groen gekleurd, en mijn afwijkende briefje vertoont in het mid den geel en groen. Is dit inderdaad een misdruk? Antwoord: Wij kunnen u zonder meer geen uitsluitsel geven op uw vraag. Het is niet zeer waarschijnlijk dat er één briefje met een afwijkende kleur inkt zou zijn gedrukt. Zou het niet zó zijn dat uw briefje misschien verkleurd is doordat het met blekende vloeistof of iets dergelijks is bevuild? Of is uw briefje wellicht vals? Wij raden u aan hiernaar te informeren op een postkan toor. Een misdruk heeft alleen waarde als duidelijk is dat het slechts een misdruk kan zijn en dan nog bekend is hoe de fout is ontstaan. Alleen in dat geval heeft het zin het te koop aan te bieden, bijvoorbeeld aan een antiquair of nu- mismaat, of advertenties te plaatsen in verschillende bladen. AUTO. - Is een rijbewijs, gehaald in een auto met automatische overbren ging, geldig voor elke auto? Is dit ver antwoord en mag men nu in een auto matische auto examen doen, ook als men geen eigenaar is? Antwoord: De vereiste om eerste eige naar te zijn van een Daf, geldt alleen voor valide kandidaten die perse in een Daf hun rijexamen willen doen. De Daf heeft minder mogelijkheden en het zou dan ook niet verantwoord zijn, in dien zo iemand ineens in een andere wagen zou rijden. Het aantonen, de eers te eigenaar van zo'n Daf te zijn is ver eist, omdat men aanneemt dat men een nieuwe Daf nog wel een jaar zal hou den, eer men een andere neemt. Tegen die tijd zal de eigenaar van de Daf wel zoveel rijtechniek op de weg hebben opgedaan dat deze ook in een niet- automatische auto kan rijden zonder een gevaar op de weg te vormen. ONAANGENAME LUCHT OU RIJKS WEG. - Rijdend op de Rijksweg van Bussum naar Amsterdam, is het mij dikwijls opgevallen dat op het gedeel te vóór Muiden een zeer onaangename en doordringende lucht hangt. Gaarne zou ik van u vernemen waardoor deze reuk ontstaat. Antwoord: De onaangename lucht op de rijksweg Amsterdam-Bussum wordt waarschijnlijk veroorzaakt door een stortplaats voor chemische fabrieken te Naarden, de „Lepelaar" geheten. ONTSLAG. - Toen ik een half jaar ge leden werd aangenomen heb ik gezwe gen dat ik gekuurd heb. Nu ben ik in 4 maanden drie keer ziek geweest. Mijn baas wil mij nu ontslaan. Mag dat? Antwoord: U hebt bij uw aanstelling gezwegen over uw gezondheidstoestand, waardoor uw werkgever wellicht een verkeerde indruk van u heeft gekregen. Inderdaad kan de werkgever om deze redenen het arbeidsbureau toestemming vragen u te ontslaan en de kans is groot dat zulk een verzoek wordt in gewilligd. Men kan u niet ontslaan op een moment, dat u in de ziektewet loopt. Krachtens de bepalingen van het B.W. is ontslag ten tijde van ziekte in strijd met de wet. Op de Inpecteur Schreuderlaan reed, in de richting Burg. Grothestraat, de personenauto van P. W. S., alhier die aan een 3.80 meter lange sleepkabel een bestelauto, bestuurd door W. P. M. S., als sleep voorttrok. Bij de Burg. Grothestraat gekomen, moest de personenauto stoppen, alvo rens deze de hoofdweg kon oprijden, waarbij de kabel over het rijwielpad hing. De uit de richting Soest komende Mej. J. B. uit Soest had hierin geen erg en kwam daardoor met haar bromfiets le lijk te vallen. Zij werd aan het gezicht verwond, ter wijl zij over hoofdpijn klaagde. Per politiewagen werd zij naar „Zon negloren" overgebracht. De heer I. G. te Soest reed met zijn auto op de Koninginnelaan, richting Beckeringhstraat, toen hij moest stop pen om een medepassagier te laten uit stappen. Toen hij bijna stilstond werd hij van achter aangereden door H. J. v. S., waardoor beschadiging aan beide auto's ontstond. De afdeling Soestdijk van de Chr. Vrou wenbond houdt op 16 maart a.s. een ledenvergadering in gebouw Middelwijk, P. de Hooghlaan, hoek Talmalaan. Aan vang 8 uur. Spreker is Ds. van Drenth over „Mens en Arbeid". Vrijdagavond 17 maart, 8 uur, houdt de Soester Bestuurdersbond het N.V.V. en aangesloten verenigingen in „De Rank" een feestavond. Het cabaretgezelschap van Coos van de Velde uit Amersfoort zal de revue ,,'t Zit weer Snor" opvoe ren. Voor de veiligheid en de vlotte doorstroming van het steeds drukker wordende verkeer is het noodzakelijk, dat automobilis ten, afhankelijk van de omstan digheden, de snelheid van hun voertuig opvoeren dan wel ma tigen. Zo bepaalt artikel 50 lid 20 van het nieuwe Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens (RW): „Hij (de bestuurder, red.) mag de normale gang van andere voertuigen niet belemmeren door zonder noodzaak uitzonder lijk langzaam te rijden in ver houding tot het overige gelijk- soortigverkeer ter plaatse". Het zonder noodzaak te lang zaam rijden leidt tot: filevorming, waardoor het ge vaar van kettingbotsingen wordt bevorderd. irritaties, waardoor een on rustig en paniekerig ver keersbeeld ontstaat. gevaarlijke inhaalmanoeuvres, die fatale frontale botsingen tot gevolg kunnen hebben. Het is daarom onjuist de stel regel te hanteren, dat té lang zaam rijden, veiliger rijden zou zijn. Vaak zijn zij de individu ele - niet in de ongevallensta- tisstieken genoemde - veroorza kers gebleken van catastrofale ongelukken. Veilige rijders zijn automobilis ten, die met het nodige ver- keersinzicht hun snelheid aan passen aan de steeds wisselende omstandigheden en aan de situ atie van het moment. Daarom: Houd uw snelheid in toom! AJje 't mïng vraogt mok zeige dak nie weet of ik ut witte strepe-plan van ut winkelcentrum Soes- derbarregsestraot mot toejuuche. De win keliers wille zebrao- paoje op de straot om de minse veilig te loate oversteke. Noeng is ut netuur- luk maor de vraog in hoeverre je vel- lug oversteekt op zo'n zebrao op zo'n drukke straot. In Erremelo beveurbeeld haole ze die dinge juust weg, waant daor is gebleke, datter veul meer ongelukke ebeurd bin- ne sins die dinge d'r binne. Noeng wil dat netuurluk nie zeige, dat zullie deur die planne noeng maor een dikke streep motte haole, omdat Knelis d'r an twiefelt of die strepe wel veul nut hebbe, maor ut is ut overdenke toch wel waord. Wullie hebbe ut al jaore zongder edaon en 't is goed egaon. Goed, die strepe zalle d'r meschien wel komme, maor dan is ut toch wel zaok om iedere keer aster wat ebeurt op die zebraoe een strepie an de balluk te zet te. En nao een tiedje us kieke ofter noeng veurdele an die oversteekplaotse verbongde binne. Wullie motte in ieder geval blie weze, dattut bestuur ongze veilugheid zo ter harte gaot; maor zullie hebbe meschien nie eheurd, waorm die dinge in Erre melo van de straote gaon verdwiene. Daorom vertel ik ut maor. Dit stukkie is niet bedoeld om een streep deur de rekening van ut winkel centrum te haole en daorom mottut zul lie daor maor nie over inzitte, waant d'r binne nog veul aandere dinge in Soes-Zuud, waor zullie zich verdienste lijk veur kenne maoke. En dat doen zullie ok wel, waant der mot bievoor- veeld nodug een groter postketoor kom me. In Soes-Zuud hoef niemaand stil te zitte, waant d'r is warrek zat aan de winkel. Al vingde zullie die strepe op de weg bliekbaor wel belaangriek, waant die hebbe een strepie veur ekre- ge. Ik ving die strepe niet zo belangriek, of ut mot weze, datter weer een paor min se an 't warrek kenne om die dinge an te brenge. Maor veul heil zie ik d'r veerder nie in. Meschien ut winkelcentrum-bestuur noeng ok nie meer en zette zullie d'r meschien toch maor een streep ongder. Wulle steke evegoed wel veurzichtig over, ok zongder zebrao's. In ieder geval motte d'r nie teveul van die dinge komme, waant dan zie je al- lenig nog maor sterre en strepe en daordeur meer ongelukken. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. De thuiswedstrijd van Soesterberg tegen Brederodes werd met 0-1 verloren. Door een voltreffer van haar linksbinnen nam Brederodes na tien minuten de leiding 0-1. Dit was het gevolg van een fout van de Soesterbergse verdediging. Soes terberg was daarna een half uur lang tal van keren in de aanval, waarbij het soms mooie kansen kreeg, doch het gelukte haar niet om te scoren. Na de hervatting stond de wedstrijd in mineur. Door beide partijen werd er slecht gespeeld, zodat er geen doelpun ten meer werden gemaakt. A.G.A.V.S. II heeft een 2-1 overwinning in de wacht gesleept tegen S.S.S. V. De kans voor promotie naar de 3de klasse zit er nog steeds in voor het 2de team. Ook het 1ste volleybalteam doet het nog steeds goed. N.V.C. werd met 3-0 ge klopt. A.G.A.V.S. II speelt 15 maart tegen S.V.H. 2 en 23 maart tegen Ons Be lang. Op 16 maart komt A.G.A.V.S. uit tegen Olympia III en op 23 maart tegen Vios V. A.s. donderdag 16 maart 's avonds 8 uur, geeft de Chr. Gem. Zangvereniging „Euterpe" in de Ned. Hervormde kerk „De Hoeksteen" een zanguitvoering, welke min of meer in het teken van het komende paasfeest staat. Koralen uit de Mattheus Passion en dergelijke vormen een groot deel van het pro gramma. Medewerkenden zijn o.a. de bekende organist Wim v. d. Panne, een kinder koor met blokfluitgroep, bestaande uit leerlingen van de Chr. School, het ge heel onder leiding van de heer A. M. Okker. In de hal van de Titus Brandsmaschool kwamen de afdeling Soesterberg van het Kath. Vrouwengilde en het oudercomité van de beide katholieke lagere scholen bijeen om er kennis van te nemen dat de gehouden enquête over het al of niet organiseren van schoolreisjes een posi tief resultaat had opgeleverd, daar 116 ouders van de 160 zich vóór het school reisje verklaarden. Nadat het hoofd van de Titus Brandsmaschool, de heer Van Bolkom, mooie kleurfilmflitsen had ver toond uit het schoolleven van zijn school, hielc. drs. J. van Gelder, paeda- gogisch adviseur van de Kinderbescher ming uit Nijmegen een boeiende cause rie over het onderwerp „Ouders in de mist". Er volgde een leerzame discussie over verschillende jeugdproblemen. Tot slot werden er mooie kleurendia's uit het leven van de Carolusschool vertoond.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3