BLAUPUNKT Frans Bosman Officiële van hier en daar lies tot 40®,— Hees-Nieuws Soester Schaakclub mededelingen Oefenwedstrijd V.V.Z. S.E.C.-nieuws V.V.Z. nieuws Bruto prijzen v.a. f 795,- tot 1395,- Soesterbergsestraat 20A - Telef. 3367 Geslaagden voor jeugdleiders- en spelregelcursus ln onze collectie BRILMONTUREN Fa. n. F. VOIfiT B.D.C. -nieuws S.V.V.-Volleybal B.D.C. Handbal TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 P0LIT1ETEL. 4444 Softball 3e rit ïnterclub voorjaarscompetitie Door een 3-1 overwinning op Renswoude handhaafde Hees zich in de kopgroep. In een harde, soms van Renswoude te harde wedstrijd, trok Hees. door tech- nich beter voetbal aan het langste einde. Doordat rechtsback De Ruijter wegens een blessure niet beschikbaar was moest de Hees-opstelling nogal ingrijpend ge wijzigd worden. Midvoor Walet verhuis de naar de rechtshalfplaats en Castricum moest rechtsback spelen. Invaller Looysen maakte een behoorlijk debuut en bezorgde de Renswoude-spil geen gemakkelijke middag. Direkt vanaf de aftrap nam Hees het initiatief, alhoewel de uitvallen van Renswoude bijzonder gevaarlijk waren. In de 15e minuut kopte Looysen een voorzet van links goed door naar Van Es. De Renswoude-spil wilde deze ge vaarlijke bal op zijn keeper terugspelen, maar scoorde in eigen doel 1-0. Direkt hierna kwam Renswoude sterk opzetten en in de 20e minuut werd de gelijkmaker (1-1) gescoord door een fout in de Hees-defensie. In de 30e minuut was het Van Es, die 2-1 liet aantekenen toen hij alleen voor de Renswoude-keeper kwam en deze geen kans gaf. In de 35e minuut had Hees de kans tot 3-1 uit te lopen, daar de rechtsback van Renswoude bin nen het strafschopgebied hands maakte. De strafschop werd echter door Van Veen onzuiver en veel te zacht geno men, waardoor de keeper het schot kon stoppen. Met een 2-1 voorsprong van Hees kwam de rust. Na de rust een gelijk opgaande strijd, waarin Renswoude zich nog al eens be zondigde aan ruw spel. Scheidsrechter v. d. Kamp hield echter de leiding strak in handen en voorkwam hiermede erger. In de 25e minuut werd een mooie Hees- aanval door Hardeman met een fraaie kopbal afgerond. 3-1. Hees ging hierna wat verdedigen, waar door Renswoude enkele doelrijpe kan sen kreeg, welke echter door onbeheerst spel verloren gingen. Onder grote vreugde van het talrijke Hees-publiek kwam het einde van een soms wel wat harde maar toch niet on sportieve wedstrijd. De stand in de 2de klasse is thans: Hulsthorst 17-24 Kulan 17- 16 Hees 17-23 T.O.V. 15- 13 Renswoude 18-22 Candia 16- 13 S.V.P. 16-18 Rood-Wit 18- 12 V.V.Z. 15-17 N.S.V.S. 18 8 Vallei vogels 15-16 HEES 2-JONATHAN 2 1-5 Voor het 2de elftal van Hees begint het er wel heel droevig uit te zien daar men met 2 punten achterstand de onderste plaats inneemt en het degradatie-spook zeer nabij lijkt. Jonathan was een klasse beter en men kon de score dan ook regelmatig op voeren tot 5-1. Zoals gezegd voor Hees 2 geen best voorteken. JONATHAN 5-HEES 3 Bij een stand van 3-0 in het voordeel van Jonathan 5 staakte de scheidsrech ter in de 30ste minuut de wedstrijd in verband met het slechte weer en de sterke wind. Of deze wedstrijd te zijner tijd nog uit gespeeld of overspeeld moet worden zal afhangen van de resultaten op de rang lijst aan het einde van de competitie. V.V.Z.-HEES aspiranten 0-2 De Hees-aspiranten brachten de hoog- genoteerde V.V.Z.-jeugd een verdiende 2-0 nederlaag toe. Door Van Asselt werd het voor rust 0-1 na goed aangeven van Dorresteyn. Na de thee maakte Van de Veer er met een goed schot na een fraaie solo 2-0 van. HEES-FLV.V.A. pupillen 6-1 De Hees-pupillen brachten het bezoe kende K.V.V.A. een zware 6-1 neder laag toe. Door Henkie werd het 1-0 en 2-0, door Richard 3-0 door Hansje, Pie- ter en Nico werd de score opgevoerd tot 6-1. Goed gedaan jongens ga zo door. Het is nu bijna een jaar geleden dat een contingent Soester schakers naar Vlieland toog op uitnodiging van de schaakvereniging aldaar. Deze vereniging zal thans een tegenbe zoek aan de Soester Schaakclub komen brengen. De eilandbewoners arriveren a.s. vrijdagavond in Soest, en zullen zondagavond weer vertrekken. Mede gezien de buitengewoon plezieri ge ervaringen van het vorige jaar be looft het een zeer gezellig weekend te worden. Het eerste tiental van Soest heeft in middels zijn laatste wedstrijd in de competitie van de Stichts Gooise Schaak bond alweer achter de rug cn het won deze wedstrijd nog wel met vier inval lers, van koploper „Denk en Zet" uit Waverveen. Een waardig besluit van een seizoen waarin Soest I teleurstel lend startt maar via een formidabele eindspurt toch nog in de bovenste re gionen van haar afdeling terechtkwam. Soest II speelt zijn laatste competitie- RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, bekend, dat het ontwerp bestem mingsplan „Kerkebuurt", regelende de bestemming van gronden, gelegen nabij en in de verdere omgeving van de Oude Kerk in de gemeente Soest, vanaf 13 maart 1967 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, geopend op iedere werkdag van 9-12 uur, ter inzage zijn gelegd. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen deze ont werpen indienen. Soest, 10 maart 1967. HERHALINGS-INENTING TEGEN DIFTERIE. TETANUS EN KINDERVERLAMMING Van 11 tot en met 26 april a.s. zullen alle kinderen, geboren in de jaren 1957, 1958, 1959 en 1963 een oproep ontvan gen voor een herhalings-injectie tegen D.T.P., voorzover deze kinderen reeds voorheen zijn ingeënt tegen difterie, tetanus en kinderverlamming. Begin april zullen bovengenoemde kin deren een oproep hebben ontvangen. Ifadere inlichtingen bij de ent-admini- statie, p.a. gemeentehuis Soest (02955- 2643 toestel 31. wedstrijd vrijdagavond. De laatste lood jes wegen hier weer duidelijk het zwaarst, want de heren moeten aan treden tegen het sterke Amersfoort IV. Soest II heeft aan een gelijk spel ge noeg voor promotie naar de 3e klasse, maar er zal nog heel wat „afgepeinsd" moeten worden voor het zover is. Hedenavond (dinsdag), om 19.15 uur, speelt V.V.Z. een oefenwedstrijd tegen H.V.C. II op het terrein in Birkhoven. S.E.C.-KLAVERJAS OP DONDERDAG 16 MAART In verband met het feit dat de S.E.C. softbalafdeling vrijdagavond a.s. haar jaarvergadering houdt, welke door voor zitter M. Wilhelm zal worden geopend, zal de maandelijkse klaverjasavond om de Zimmermanbeker in maart op don derdag 16 maart a.s. worden gehouden. S.E.C.-klaverjas rekent deze avond op een grote opkomst van leden, donateurs en begunstigers. Ook introducees van de S.E.C.-aanhang kunnen deze avond mee kaarten. In verband met de naderende Paasdagen heeft de S.E.C.-klaverjascommissie deze avond voor enkele verrassingen gezorgd bij de prijsvaststelling. INSTELING S.E.C.-ONDERHOUDS- COMMISSIE Bestuurslid B. G. Dekker installeerde donderdagavond in de S.E.C.-cantine de ingestelde onderhoudscommissie van S.E.C. Deze commissie zal op de zaterdagen de zo noodzakelijke reparaties aan gebou wen en andere zaken verzorgen, terwijl tevens het terrein van papier en ander afval zal worden gezuiverd. Een goed idee van S.E.C. De commissie bestaat uit vijf personen: twee niet meer actieve S.E.C. voetbal lers en 3 senioren. Jan Pureveen en Ab Groenestein vormen de oudere gar de in deze commissie, terwijl Henk Duyst, Cock Aalberts en Fokke Dettmer de jongeren zijn, die het S.E.C.-terrein en de cantine een keurig aanzien willen geven. Behalve deze commissie is er ook een groep mensen die de cantine en kleed kamers verzorgen. Het zijn de zaterdag- speler Rinus van Ginkel en zondagspe ler Bertus van Essen. Dit tweetal be hartigt met de jeugdige Van Klooster alles in de kleedkamers en cantine en verzorgt het trekken van lijnen. De can- tinecommissie de heren Tuenter en De Bruin brengen hun wensen via bestuur over op de diverse onderhoudscommis- sies. S.E.C. JEUGDPROGRAMMA A.S. ZATERDAG Om 4 uur de belangrijke strijd van de S.E.C.-jnioren A, tegen G.V.V.V. A uit Veenendaal, die op zware tegenstand zullen stuiten. Vastgesteld is tevens voor 4 uur de ju niorenwedstrijd S.E.C. C-Amersfoortse Boys B. Aangezien echter voor 4 uur ook een wedstrijd is vastgesteld voor S.E.C. zaterdag 2 thuis tegen Montag- nards 2, dreigen er weer moeilijkheden voor het spelen. De S.E.C.-jeugdcommissie heeft inmid dels contact gezocht met Amersfoortse Boys met verzoek de strijd S.E.C.- Amersfoortse Boys te verschuiven naar een vroeger aanvangsuur. Verder spelen zaterdag thuis de aspi ranten b tegen Scherpenzeel, om kwart voor drie. Uit spelen S.E.C. junioren B om 4 uur tegen Hoevelaken en S.E.C. aspiranten a om kwart voor drie tegen H.V.C. b. Het pupillenprogramma voor zaterdag a.s. luidt: Alle aanvangstijden 1 uur: S.E.C. 1- Hoogland 1. Amersfoortse Boys 1- S.E.C. 2. S.E.C. 3-Quick 2. Roda 3- S.E.C. 4. Amsvorde 4-S.E.C. 5. Een volledig programma voor de SE.C.- pupillen, die in het begin van mei een onderling toernooi zullen houden, waar aan alle pupillen en de nieuwe leden, die nog niet in competitieverband kon den spelen, zullen deelnemen. TOERNOOIEN S.E.C.-JEUGD Behalve het eigen toernooi op zaterdag 3 en zondag 4 juni, waaraan een groot gedeelte van de S.E.C.-jeugd zal deel nemen, ontving de S.E.C. jeugdcommis sie een massa uitnodigingen voor deel name aan toernooien bij bevriende ver enigingen. Jammer genoeg kon niet al les worden geaccepteert, aangezien di verse toernooien op dezelfde data val len. De S.E.C.-jeugd zal echter verte genwoordigd zijn op 4 mei a.s. met het junioren A elftal bij K.V.V.A. in Amers foort. Voorts zullen 2 pupillenteams op deze 4e mei deelnemen aan het pupillentocrnooi van Donar. Baarn organiseert een aspirantentoer- nooi op 13 mei a.s., waaraan de S.E.C.- aspiranten deelnemen. De S.E.C. B-junioren nemen deel aan het toernooi van Midlandia in Utrecht op 28 mei a.s. Het Beatrixfonds organiseert op zater dag 3 juni op sportpark Nimmerdor „Het poliotoernooi" voor pupillen. S.E.C. zal hier met 2 teams deelnemen. Aan het eind van het seizoen zullen de S.E.C.-junioren A weer de traditionele wedstrijd spelen tegen een team samen gesteld uit leden van de jeugdcommis sie, bestuur en trainers. Vorig jaar moest deze strijd door noodweer wor den onderbroken. Contact is er thans ook met de buitenlandse club Ober- hausen. (Dld.), waar mogelijk ook nog jeugdteams een wedstrijd zullen gaan spelen. S.E.C.-JEUGDTRAINING Zeer tevreden is de S.E.C.-jeugdcom missie over het bezoek aan de trai ningsavonden van de jeugd. Het trai ningsschema kon deze winter bijna steeds worden gevolgd. De S.E.C. jeugd trainers hebben ervoor gezorgd, dat de S.E.C.-jeugd nimmer een vergeefse reis maakte naar de Bosstraat. Ook in de komende maanden zal de jeugdtraining met kracht ter hand worden genomen. KEURING NIEUWE LEDEN Nieuwe leden dienen zich voor medische keuring te wenden tot het jeugdsekre- tariaat, Rubenslaan 29 of het sekretari- aat, Nachtegaalweg 10 tel. 3615. Ook op de training kan de 4,keuringsgeld aan de jeugdtrainer worden overhan digd. U.V.V. 4—S.E.C. 2 1-3 S.E.C. 2 heeft de winstpunten hard no dig en tegen U.V.V. bleek de inzet van de S.E.C.-reserves zodanig, dat U.V.V. geen enkele kans kreeg. Liet werd een verdiende 3-1 zeee voor het hardwer kende team. Hanasbel scoorde na 25 minuten de eers te S.E.C.-treffer en Ries Dorrestein, te genwoordig gevaarlijke aanvaller, scoor de 5 minuten later 0-2. Na rust weer een strekor S.E.C. dat door Ries Dorestein na vijf minuten op rozen zat, toen hij 0-3 scoorde. Tien mi nuten voor tijd kwam de tegentreffer van U.V.V. toen een door Piet van Remmerden geplaatste bal wert onder schept en doelman Van Essen geen kans kreeg. Zondag a.s. de moeilijke uitwedstrijd voor de S.E.C.-reserves tegen Fortitudo 2 in Culemborg. Ook hier zullen de 2 winstpunten weer behaald dienen te worden. Met de inzet zoals in de laatste wedstrijden moet echter winst mogelijk zijn. S.E.C. 3—C.D.N. 2 1-1 Tegen de afdelingsleiders bleek S.E.C. 3 veel sterker en kwam wat ongelukkig van een verdiende overwinning af. Voor rust domineerde S.E.C. 3 op een geweldige wijze en kon C.D.N. zich slechts tot verdedigen bepalen. Het werd door Van Breukelen 1-0. Slechts zelden kwam C.D.N. voor het doel van Bakker. Na rust weer een sterker S.E.C. 3, dat echter geen kans zag de score te ver groten. Pas in de allerlaatste minuut werd een zwak moment in de defensie S.E.C. fa taal. S.E.C. 3 bezit echter een team, dat waarschijnlijk uit de laatste 2 wedstrij den punten weet te vergaren om de fa tale 2 laatste plaatsen te ontlopen. SE.C. 4—RODA 3 4-0 S.E.C. 4 is aan een zege-reeks bezig, die kennelijk niet meer onderbroken wordt. Tegen Roda werd het een 4-0 zege. Van de Brakel scoorde 1-0, waarna Schim mel voor 2-0 zorgde. Luytelaar maakte voor rust nog 3-0. Het veel sterkere S.E.C. 4 kwam na rust door een straf schop, benut door Piet Meidam, op 4-0. SOESTERBERG 3S.E.C. 5 4-1 Deze wedstrijd werd de eerste neder laag voor S.E.C.-veteranen. Niet zo ver wonderlijk, omdat de S.E.C. oude garde nu eens rustig wilde spelen. Men kwam bedrogen uit, want Soesterber'- speelde op winst. Met rust was het al 2-0 voor de thuis club. Na rust scoorde Eb Kareisen tegen, maar dit was het laatste wapenfeit van S.E.C. 5. Hierna hadden de Soesterber- gers nog tweemaal succes. Zondag zal uit tegen V.V.Z.A. beter aangepakt dienen te worden. QUICK 5—S.E.C. 6 NIET GESPEELD Teleurstelling voor S.E.C. 6, dat op be zoek ging bij Quick 5 en wilde trach ten het wapenfeit van vorige week, toen Quick aan de Bosstraat werd verslagen, te herhalen. De scheidsrechter kwam niet op en dit betekende dat Quick voor een scheids rechter uit eigen kring, lid van de K.N.V.B.. moest zorgen. Een speler van Quick 5 bood aan te fluiten, maar dan moest S.E.C. 6 met 10 man aantreden. Dit is echter niet volgens de regels, zodat S.E.C. 6 weigerde. Men wilde wel spelen, maar dan met 11 spelers. Er was geen andere scheidsrechter, zodat S.E.C. terug moest keren naar Soest, zonder gespeeld te hebben. Het muisje kan echter nog wel eens een staartje hebben voor Quick, aange zien Quick voor een scheidsrechter diende te zorgen. Aangezien dit niet mogelijk bleek volgens de normale re gels is de kans dat de bond Quick als niet opgekomen beschouwd, zodat 2 winstpunten in mindering worden ge bracht. S.E.C. zal de zaak rapporteren aan de K.N.V.B., afd. Utrecht. CANDIA '66-V.V.Z. *46 3-2 Bij het ingaan van de rust had V.V.Z. wel is waar een 1-0 achterstand, maar niemand maakte zich daar zorgen over. Candia had immers de van doel tot doel staande storm mee gehad en deze storm zou in de tweede helft de bondgenoot worden van V.V.Z. tv inruilen? vraag dan eerst naar de nieuwste blaupunkt Ook dit jaar heeft Blaupunkt weer een grandioze collectie uitgebracht: bijzonder fraaie modellen in een sublieme vormgeving. De beste raad die wij u daarom kunnen geven: met gezwinde spoed naar uw Blaupunkt dealer.Dat is de man wiens advies goud waard kan zijn. Een Blaupunkt-advies, uiteraard! Vraag hem de oren van zijn hoofd. Hij weet er alles van, van de service organisatie (perfect!), van de technische perfectie (uniek!) en wat u verder maar over Blaupunkt te weten wilt komen. De tijdens de rust gemaakte voorspel lingen bleken ai spoedig waarheid te worden. V.V.Z. kwam reeds na 7 minu ten spelen in de tweede helft gelijk, dankzij een doelpunt van Timmer. Tien minuten later werd het al 2-1 voor V.V.Z. door een prachtig afstandschot van v. d. Kraak. V.V.Z. meende de buit binnen te hebben, maar kwam bedrogen uit. Candia vocht voor de punten en kwam goedkoop op 2-2 toen in de ach terhoede van V.V.Z. werd geblunderd. Hierdoor aangeslagen begon de V.V.Z. ploeg steeds zenuwachtiger te spelen, hetgeen 10 minuten voor tijd resulteerde in het winnende doelpunt van Candia. Al met al voor V.V.Z. een teleurstellend resultaat, waarbij onmiddellijk dient te worden opgemerkt, dat het Candia-elf- tal de overwinning ten volle verdiende. V.V.Z. 2-D.O.B. 2 2-0 Een overwinning voor het tweede elf tal op een moeilijk bespeelbaar K.P.S.- terrein na enkele fikse hagelbuien. Het was een sportieve wedstrijd, waarbij door D.O.B. nogal eens fors werd ge speeld, hetgeen echter door de goedlei- dende scheidsrechter niet werd toege staan en resulteerde in 2 waarschuwin gen voor D.O.B. spelers, waarna het spel beter werd en V.V.Z. een goede partij voetbal liet zien, waar D.O.B. geen tegenstand voor had. V.V.Z. 3-BLOEMENKWARTIER 4 1-2 Een beetje teleurstellende uitslag voor V.V.Z. Gezien het spel was een gelijke stand zeker verdiend. De stormwind veranderde de bal echter nog al eens van richting, waardoor verschillende mooie kansen verloren gingen. In de eerste helft heeft de scheidsrechter door een hevige hagelbui de wedstrijd 12 mi nuten onderbroken. RODA 2-V.V.Z. 4 5-1 Door het niet opkomen van 2 spelers moest het vierde elftal met tien man het veld in. Dit ging de eerste tijd nog wel, doch Roda werd steeds sterker, waardoor de winst bij Roda kwam. V.V.Z. JEUGD Woudenberg jun. A-V.V.Z. jun. A 1-2. V.V.Z. asp. a-Hees asp. a 0-2. Amsvorde pup. 1-V.V.Z. 1 1-4. V.V.Z. pup. 2-H.V.C. pup. 5 3-5. De K.N.V.B. afdeling Utrecht heeft ln de afgelopen maanden een spelregel- en jeugdleiderscursus georganiseerd. Ook ln Soest werd een dergelijke cursus ge houden op initiatief van de heer P. G. Jansen, jeugd voorzitter van B.D.C. De cursus werd gegeven door de heren Z. v. d. Biezenbosch en P. de Wilde, bestuursleden van de K.N.V.B. De cursus omvatte zes lesavonden en een dia-avond in Amersfoort. Aan het einde van de cursus werd gelegenheid gegeven een examen af te leggen. Hier aan namen van B.D.C. vier cursisten deel en van V.V.Z. één. Het examen werd in Amersfoort afgenomen. Van B.D.C. slaagden de heren W. A. van de Breemer, H. v. d. Lugt, J. Paauw er. J. W. van Steendelaar. Zij hebben hierdoor recht op het scheids- rechtersdiploma of, indien men alleen in verenigingsverband wil fluiten, op het jeugdleidersdiploma. Ditzelfde geldt voor de heer Henegouwen van V.V.Z. De diploma's en getuigschriften worden donderdagavond in hotel „Amershof" in Amersfoort uitgereikt. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancter Voor de aanvang van het trainingsuur van de groep, waartoe de donderdag avond op zo noodlottige wijze omgeko men Jan Willem Ploeg behoorde, stelde de voorzitter de leden van dit tragisch ongeval op de hoogte en werd ter nage dachtenis van dit lid een minuut stilte in acht genomen. De enige wedstrijd voor de rood-witten, donderdagavond in de sporthal te Amers foort, t.w. van het tweede damesteam te gen de dames van B.G. S.V., eindigde in een 2-1 overwinning voor laatstge noemden. De eerste set was voor onze plaatsgenoten, maar in de tweede en derde set toonden de Baarnse dames zich hun hoge plaats op de ranglijst waardig. Zeven teams van de Soester Volleybal Vereniging moeten deze week voor het spelen van kompetitiewedstrijden aan treden en wel woensdag 15 maart Limvio 1S.V.V. 3 (dames). V.I.O.S. 5—S.V.V. 4 (dames). S.V.V. 3V.V.A. 4 (heren), donderdag 16 maart S.V.V. 1Shadow 1 (dames). S.V.V. 2—V.I.O.S. 3 (dames). S.V.V. 1—S.S.S. 2 (heren). S.V.V. 2—V.I.O.S. 4 (heren). Zondag was het de laatste dag van de zaal-kompetitie 1966-'67. Er werden uit sluitend promotie wedstrijden gespeeld, waaraan B.D.C. met verschillende teams heeft deelgfenomen. De resultaten van deze kompetitie, met inbegrip van de promotie wedstrijden waren: Dames senioren, 10 gesp., 10 punten. Dames junioren 1. 13 gesp., 24 punten. Dames junioren 2, 8 gesp., 8 punten. Dames adspiranten, 8 gesp., 12 punten. Dames adspiranten 2. 7 gesp., 7 punten. Meisjes pupillen, 13 gesp., 22 punten. Heren senioren 1, 10 gesp., 9 punten. Heren senioren 2, 10 gesp.. 6 punten. Heren junioren, 10 gesp., 16 punten. Heren adsp. 10 gesp., 19 punten. Afdelings-kampioen werden: Dames jun. 1, Dames adsp. 2, Meisjes pupillen, he ren junioren en heren adspiranten. De dames jun. 1 speelden hun promotie wedstrijden tegen de kampioen van 2 B Aurora uit Werkhoven. In de eerste wedstrijd nam Aurora al spoedig de leiding door met 2-0 vóór te komen, doch B.D.C. zag het gevaar en verhoogde het tempo, waarna de stand spoedig gelijk was en er tenslotte met 6-4 werd gewonnen. De tweede wedstrijd leek het alsof Aurora in de eerste wedstrijd alles had gegeven en B.D.C. won met 6-0, waar mede zij haar intrede deed in de le klasse. Doelpunten kwamen van: Carla v. d. Deijssel. Dolly Boonstra, Truus Vugts en Marga Tolboom. Heren Jun. speelde reeds eerder hun promotiewedstrijden, doch konden deze niet winnen. Zij verloren van S.S.V.U. en A.A.V. resp. met 14-2 en 13-3. Meisjes adsp. en pupillen spelen geen promotie, doch gaan automatisch over. Verdere uitslagen waren: Dames adsp. Leusden-B.D.C. 1 8-6. Dames adsp. B.D.C. 2-Spirit 2 2-4. Heren adsp. B.D.C.-Amersfoort. Amers foort niet opgekomen, waardoor gewon nen met 5-0. B.D.C.-KLAVERJASSEN B.D.C. houdt donderdag a.s. (16 maart) weer de maandelijkse klaverjas-avond. Zoals gewoonlijk belooft het weer een gezellige avond te worden met prijzen afgestemd op Pasen. Men hoopt op een goede opkomst en wijst er nog eens op dat ook donateurs van harte welkom zijn. Op de komende jaarvergadering, die op 17 maart in de S.E.C.-kantine wordt ge houden, wordt ieder S.E.C.-Flyster ver wacht. Dit omdat er dingen besproken zullen worden, die iedere softballster aangaan. Naast de jaarverslagen van de secreta resse en penningmeesteresse vermeldt de agenda ook de kontributie en de komende kompetitie. Ook zal er ongetwijfeld gesproken wor den over het grote toernooi, dat de softballklub gaat organiseren. En dan natuurlijk de kleding, omdat gebleken is dat sommige deze liever anders zien. Op deze stormachtige ochtend was de deelname vrij goed, ofschoon de harde wind veel van de renners eiste. Er werd nu op het parkiers van Tempo in Soest gereden. Om precies half tien gingen de 11 A- adspiranten van start voor 12 ronden. 14 km met veteraan H. Stouten; een halve minuut later volgden de 6 B-ad- spiranten, zij reden 6 ronden, totaal 7 km. Om met deze laatsten te beginnen Harm Hees won weer op afstand, wel kon Rijenga hem nu langer partij ge ven- Uitslag: 1- Harm Hees (T.) 7 km in 15.10 min. 2. Rijenga (Amf.). 3. Wim Groot- veld (T.). 4. T. Broers (Ad.). 5. J. Schaafsma (T.). 6. B. v. d. Broek (T.). 7. van Keeken (T.). Bij de A-adsp. kregen 3 man een 100 meter voorsprong. Wel probeerde Co v. Zijtveld nog aansluiting te krijgen, maar dit mislukte, wel won hij de spurt van het 2e peleton. Uitslag: 1. Han Blaschke (Ad.). 14 km 23.09 min. 2. H. de Boer (Ad.). 3. W. v. d. Heuvel (Ad.). 4. Co v. Zijtveld (T.). 5. H. Peet (Ad.). 6. T. Majoor (T.). 7. L. v. d. Kamp (Ad.). 8. Jan Hovius (T.). 9. J. Zwaagman (Amf.). 10. T. Dor restein (Amf.). 11.0 Johnny v. d. Berg (T.). Om 10.15 uur gingen 42 nieuwelingen van start. Zij reden 40 ronden, 46 km. Het tempo lag zo hoog, dat uiteindelijk 12 renners overbleven. De eerste demaranten waren Vlastuin, Kotterer en Valkenburg. Van de 10e tot de 14e ronde waren het Jaap v. d. Broek en S. de Jong. In de 17 ronde Van Velzen. Hij kreeg in de 19e ronde hulp van Krijnen. In de 22e ronde was Voogt daar nog bijgesprongen, maar toen kreeg het pe leton haast en in de 25e ronde was al les weer bijeen. Niet voor lang echter, in de volgende ronde waren 6 man ont snapt. U vind de namen in de uitslag. Een ander zestal gaf geen krimp, maar konden de kopgroep niet meer terug pakken. De rest werd op een ronde ge reden en uit de strijd genomen. De spurt van de kopgroep was voor de Koning en die van het 2e peleton voor de nog ontsnapte Kisner. Totale uit slag: 1. M. de Koning (Amf.) 46 km 1.11.01 uur. 2. A. Voogt (Amf.). 3. P. Valken burg (Amf.). 4. J. Vlastuin (Amf.). 5. H. Zeeman (Ad.). 6. H. v. Velzen (Amf.). 7. F. Kisner (Amf.). 8. J. v. d. Beek (Amf.). 9. Arie Bakker (T.). 10. Frans Hulsken (Ad 11. S. de Jong (Ad.). 12. Jaap v. d. Broek (T.). Om half twaalf starten de 29 amateurs. Zij moesten in 50 ronden 58 km afleg gen. Ook hier felle strijd en ten slotte 12 ma nover voor de punten. In de 7e ronde ontsnapte Sandbrink. Hij kreeg in de 8e ronde hulp van Har- ry Lichteren en Middelaar. Samen na men zij een flinke voorsprong. In de 14e ronde weer een vluchtgroeoie: V. v. d. Top, Egdom, Teus v. d. Pol en Cor Rutgers. Eerst was daar ook Cees Albert nog bii, maar deze viel terug. Het peleton viel in twee stukken. In de 37e ronde kreeg deze laatste groep een ronde achterstand. In de 40e ronde trokken Sandbrink en Lichter er weer tussenuit. Drie ronden later ontsnapte Middelaar ook nog en zo liep de strijd naar het einde. Uitslag: 1. J. Sandbrink (Amf.) 58 km in 1.28.43 min. 2. Harry Ligter (Ad.). 3. W. Middelaar (Amf). 4. Cor Rutgers (Ad.). 5. Piet v. d. Top (Amf.) 6. Teus v. d. Tol (Ad.). 7. Wim Kruis (Ped.). 8. Cees Albert (T). 9. Gerrit Ruttenberg (T.). 10. B. v. Hoeijen (Arai.). 11. Cor Alberts (Ad.). 12. Eddy de Lange (T.). I

Soester Courant | 1967 | | pagina 5