Sjpo/it tv inruilen? vraag dan eerst naar de nieuwste blaupunkt BLAUPUNKT Frans Bosman I FOTO SWAGER van hier en daar Inruilpremses tot Mixed Hockeyclub ..Soest" Soest Heren III kampioen Dames II kampioen Nationale tennikampioen- sehappen voor leraren S.E.C. nog niet veilig Nederlaag tegen Zeist. 1-2 B.D.C. handbal In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOBfiT Nieuws van .,01ympia"-vol leybal Toernooien voor de B.D.C.-jeugdteams S.V.V.-Volleybal S.E.C.-nieuws PASFOTO'S voor alle doeleinden Vandaag gemaakt, morgen alweer klaar. Zaterdagvoetbal Bruto prijzen v.a. 795,- tot 1395,= Soesterbergsestraat 20A - Telef. 3367 Hees-Nieuws Met enorm veel geestdrift en enthousi asme begon Heren III in september '66 aan een succesvolle reeks overwinnin gen in de competitie. Het elftal bleef tot vorige week onge slagen „lijsttrekker" van zijn afdeling. Hierop kwam het verheugende bericht van de Bond. dat Soest III kampioen van zijn afdeling was geworden. Misschien mede onder invloed hiervan kwam het elftal is een zodanige over winningsroes, dat helaas de wedstrijd van zondag tegen Schaerweijde voor ons de eerste verliespunten van de com petitie opleverde. Al met al kunnen we stellen, dat Heren III een zeer geslaagde competitie ach ter de rug heeft - bijna heeft; nog 1 wedstrijd te spelen - waarin cluben- thousiasme en teamgeest de boventoon voerden. In dit verband alle lof voor de elftal commissie-heren, die het mogelijk heeft Het kampioenselftal bestond uit de he ren v.l.n.r. Berghauser Pont, Van der Werff, Van der Ham, Spoorenburg, Roosendaal, Van Dijk, Smith, Van der Maat, Schutte, Blom en Wijnmalen. gemaakt om dit seizoen steeds met een constante formatie in het veld te ko men. In de zeer belangrijke wedstrijd, zowel voor Soest als voor Kampong, is het dames II gelukt Kampong een gelijk spel af te dwingen. De wedstrijd, die men rustig als een beslissingswedstrijd kan beschouwen, werd van weerskanten door zenuwen beheerst en was daarom niet mooi, maar wel bijzonder spannend. Soest nam een voorsprong (1-0) en kon deze geruime tijd behouden. Na de ge lijkmaker van Kampong steeg de span ning ten top. Zou Soest het zo houden, dan was ze kampioen; zou Kampong winnen, dan was zij kampioen. Soest hield stand en na het eindsignaal mocht Soest zich kampioen noemen van de 4e klasse J. Dames II promoveert hiermee automatisch naar de 3e klasse. Een verdiende beloning voor dit enthou siaste team en coach. Het kampioenselftal bestond uit: mevr. Mandersloot, A. Mansvelt-Beck, A. Geertsema, M. de Bruin, C. Alblas, J. v. d. Weyden, E. Jansen, M. Hartkamp, A. Steyling, E. Oor. C. de Beurs Onze plaatsgenoot E. Verhoef is met zijn partner Bernaert doorgedrongen tot de kwartfinale van de Nationale tennis kampioenschappen heren dubbel. Deze kampioenschappen worden gehou den in de Houtrusthallen in Den Haag. Omdat de medegegadigden voor de on derste twee plaatsen Fortitudo en Saes- tum wonnen en Ultrajectum een gelijk spel wist te behalen, terwijl S.E.C. zelf verloor, is het er voor de Soesters niet beter op geworden. Niet dat S.E.C. be hoeft te wanhopen, maar zij dient toch ■uit de nog 5 te spelen wedstrijden (waarvan er één thuis en vier uit ge speeld moeten worden) toch nog een paar punten te halen, om rustig te kun nen ademhalen. De wedstrijd van zondag j.1. begon sen sationeel, daar Zeist reeds na 10 minu ten met een hard schot van haar links binnen de leiding nam. Lang plezier had Zeist niet van deze voorsprong, want reeds na één minuut, wist Duyst de partijen weer op gelijke voet te brengen. 1-1. De wedstrijd ging vrijwel gelijk op, zodat 't aan spanning niet ontbrak, daar zowel S.E.C. als Zeist de punten best konden gebruiken. Toch zou Zeist weer de leiding nemen, door een schot, dat Van Hattum enigs zins verkeerd beoordeelde, 1-2. Na rust een zelfde speelbeeld, hoewel S.E.C. het meest in de aanval was. Ook de Zeist aanval zat echter niet stil en het gevolg was dat paal en lat S.E.C. enige malen te hulp moesten komen. In de stand kwam geen wijziging meer, zodat Zeist de volle winst mee naar huis kon nemen en S.E.C. met lege han den achterliet. S.E.C. had echter wel een puntje ver diend, maar daar was een doelpunt voor nodig en doelpunten maken is voor de S.E.C.-aanval een moeilijke op gave. De verdere uitslagen waren: C.D.N.-Ultrajectum 0-0. Saestum-HoÜand 4-1. Donar-Fortitudo 1-2. H.M.S.-D.E.V. 2-0. Zondag is de tweede helft van de veld- kompetitie begonnen, helaas onder een stromende regen, wat aan de spelkwa- liteit veel afbreuk deed. De heren junioren ontvingen B.S.V. uit Blaricum en wonnen deze wedstrijd met 10-1. De heren senioren 1 ontvingen S.S.V.U. uit Utrecht. Met rust stond B.D.C. reeds met 3-1 voor, welke stand men nog opvoerde tot 11-3. In deze wedstrijd debuteerde Jaq. Huisman en Leo v. d. Heide, die zich goed van hun taak hebben gekwe ten. De dames senioren ontvingen de dames van Amersfoort. Van deze wedstrijd kunnen wij niet veel goed zeggen, alleen de keepster van Amersfoort heeft zich uitstekend geweerd. Amersfoort won dan ook met 5-1. B.D.C. schoot erg ongelukkig, vele ma len tegen de paal en dikwijls naast. Amersfoort daarentegen was een ploeg die via veel lijf aan lijf gevechten en rukken aan de armen of schouders de bal wist te bemachtigen. Voeg daarbij de zwakke leiding en een ondergang van B.D.C. was een feit. De uitwedstrijden van dames jun. 1 en 2 en heren sen. 2 zijn afgelast wegens slecht weer. Met de Paasdagen zal er niet worden gespeeld. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier In de afgelopen week moesten 8 teams van „Olympia" aantreden voor de Ne- VoBo-competitie. De heren moesten in Vios hun meerdere erkennen via een 2-1 nederlaag met als set-standen: 6-15; 15-7; en 13-15. Dames 3 konden het tegen het veel sterkere team van V.V.A. niet bolwer ken en verloren met 3-0. Dames 2 bracht de zegen voor Olympia binnen door een 3-0 overwinning óp N.V.C. Donderdag 16 maart was het wedstrijd- programma als volgt: Dames: Olympia 1-B.B.C. Heren: Olympia 4-AVENDOS. Olym pia 3-A.G.A.V.S. Olympia 1-S.S.S. Jeugd: Olympia A-Wilhelmina. Uit deze wedstrijden ging alleen dames I met een zege naar huis door een 3-0 overwinning op B.B.C. De andere teams konden dit maal niet tot één winst punt komen. A.s. donderdag moeten er weer 4 teams de strijd gaan aanbinden en wel: Dames: B.G. «Sc S.V.-Olympia 2. D.E.V.U. 2-Olympia 4. Heren: Olympia 1-Shadows. Jeugd: V.I.O.S. a-Olympia b. De voorzitter van de B.D.C.-jeugd, de heer P. G. Jansen, heeft voor de eerst komende maanden een zo groot aantal invitaties ontvangen voor jeugdelftallen om deel te nemen aan toernooien, dat hij zich genoodzaakt zag er enkele van te annuleren. Daarbij is ook de uitno diging om met drie jeugdelftallen naar België te komen, aangezien het jeugd- toernooi in Charleroi juist valt in de weken, dat 85 jeugdleden gaan kampe ren. De kampweken van de B.D.C.- jeugd trekken ieder jaar meer belang stelling. Vorig jaar bracht men twee weken in het Overijsselse Hertme (bij Borne) door, dit jaar zijn er noodzakelijkerwijs al tien dagen meer uitgetrokken om alle jeugdleden aan bod te laten komen. De eerste groep jongens, de jongste pu pillen, vertrekken op zaterdag 22 juli naar Hertme. Zij worden een week la ter gevolgd door de tweede groep pu pillen, die tot en met 7 augustus blijft. Voor de adspiranten is ditmaal een an der jeugdkamp uitgekozen. Zij gaan naar Huissen bij Arnhem. Van daaruit zal men uitstapjes maken o.a. naar Duitsland. De adspiranten keren op 8 augustus naar huis terug. Juist in deze periode worden de wedstrijden in België gespeeld. Voor de pupillen staat een flink aan tal toernooien op het programma. Op 1 april doet een elftal mee aan het toer nooi van Amersfoortse Boys; op 27 mei volgt een toernooi van H.V.C. in Amers foort, op 4 juni is er het S.E.C.-toer nooi en op 10 juni tenslotte het D.O.S.C.- toernooi in Den Dolder, waar B.D.C. een vaste gast is. Bovendien nemen op 3 juni niet minder dan vijf pupillenelftal- len deel aan het jaarlijkse Polio-toer nooi in Amersfoort. Op Hemelvaartsdag gaan er twee ad- spirantenelftallen naar Nijkerk om er in een toernooi uit te komen. Op Twee de Pinksterdag doet een adspiranten- elftal mee aan een toernooi in Erme- lo, van D.V.S. '33. Op 20 mei is er een adspirantentoernooi van de voetbalver eniging Achterveld, op 3 juni doen twee elftallen mee in het S.E.C.-toernooi en op 17 juni is het D.O.S.C.-toernooi in Den Dolder. Maar eerst is er op Twee de Paasdag het adspirantentoernooi van Hees, waaraan één B.D.C.-elftal deel neemt. Voor de junioren is er op 20 mei het toernooi van D.W.S.V. in Utrecht. Op Tweede Pinksterdag gaan twee elftallen naar D.V.S. '33-toernooi in Ermelo, op 4 juni is het S.E.C.-toernooi en op 24 juni het toernooi van D.O.S.C. in Den Dolder. Bovendien bestaat er een goede kans, dat B.D.C. A zal uitkomen in het toernooi om de Bisschopsbeker. De blauw-witten hebben twee van de drie wedstrijden in de voorronden gewonnen. De laatste wedstrijden, thuis tegen het Utrechtse D.V.S.U., beslist over verdere deelname. Vier dames en drie herenteams van de Soester Volleybal Vereniging speelden de afgelopen wedstrijden in verband met de kompetitie van de NeVoBo. Het eerste damesteam stelde in zijn laatste wedstrijd tegen Shadows zijn supporters stellig teleur door deze wed strijd te verliezen. Weliswaar werd de 2-0 achterstand na twee sets nog weg gewerkt en stonden na vier sets de par tijen weer op gelijke voet, maar in de vijfde set wisten de Shadow-dames uit Harderwijk met 16-14 te winnen waar door zij op beide punten beslag legden. Ondanks enkele invallers deed het twee de damesteam van de rood-witten be ter werk door de dames van V.I.O.S. 3 met lege handen naar huis te sturen. Het derde en vierde damesteam van de rood-witten zagen geen kans om te gen resp. Limvio en V.I.O.S. 5 een set op hun naam te brengen en verloren dan ook met 3-0. Het eerste herenteam deed beter werk door de heren van S.S.S. 2 geen punt toe te staan. Mochten de Spirit-heren nog een set verliezen voor de wedstrijd op 19 april dan mag stellig nog een fel gevecht om de koppositie tegemoet ge zien worden. S.V.V. heeft de wedstrij den tegen B.G. S.V. en Wilhelmina nog op het programma staan, terwijl Spirit nog aan moet treden tegen Wil helmina en Olympia 2. Het tweede herenteam deed goed werk door koploper V.I.O.S. 4 een 2-1 neder laag toe te brengen. In een wedstrijd, waarin beide teams zich tot het uiterste weerden, wisten de S.V.V.'ers de eerste en derde set voor zich op te eisen, ter wijl de tweede voor V.I.O.S. was. Een goede prestatie van onze plaatsgenoten die hiermede voor A.G.A.V.S. de weg naar het kampioenschap vrij maakten. Het derde herenteam kon het tegen V.V.A. 4 niet bolwerken. Weliswaar werd de laatste set met 15-1 gewonnen, maar de eerste en tweede gingen beide met 15-13 verloren. Alleen het meisjesteam zal deze week de kleuren van de vereniging hoog moe ten houden en wel in de wedstrijd te gen V.I.O.S. FORTITUDO 2—S.E.C. 2. 4-4 Een spectaculaire wedstrijd, waarin S.E.C. 2 19 minuten voor tijd nog met 4-1 achterstond. Pas toen lukte het in de S.E.C.-aanval, die daarvoor te veel kansen had laten liggen. S.E.C. kwam terug en kwam op het nippertje op 4-4. De kansen op de zege zijn er echter wel geweest. S.E.C. 2 bleef in de laatste 5 wedstrijden ongeslagen, maar heeft toch nog enkele punten nodig om zich geheel veilig te stellen. Met rust leek de strijd beslist toen S.E.C. 2 met 3-0 achterstond. Het werd na rust door Dik Hagelen 3-1, maar toen een strafschop aan Fortitudo werd toegekend, betekende dit een ach terstand van 4-1. Surstedt en Leo van Berkel zorgden met drie doelpunten toch nog voor een 4-4 gelijkspel. Nog enkele punten uit de komende wed strijden zijn noodzakelijk. S.E.C. 3—PATRIA 2 UITGESTELD Op verzoek van beide teams werd deze wedstrijd uitgesteld naar 2e Paasdag. S.E.C. 4A.P.W.C. 6. 14-0 Lustig knalden de S.E.C.-chutters erop los. Het was geen interessante strijd, daarvoor was S.E.C. 4 veel te sterk. De spelers van S.E.C. 4 behouden hun goede kans op het kampioenschap. V.V.Z.A. 3—S.E.C. 5. 1-5 Joop Belt behaalde met zijn team een nieuwe zege. Het ging met wind mee aanvankelijk toch niet zo fortuinlijk. De goede Amersfoortse doelman stopte en kele harde schoten van Meidam, Dasse- laar en Veldhuizen. Ten Hove zorgde hierna voor de ope ningstreffer en ook voor nummer twee. Na veel paniek in de V.V.Z.A.-defensie was het voor rust Wim van Dijk die 3-0 scoorde. Na rust speelde S.E.C. tegen wind in, maar bleef veel sterker. Wim van Dijk scoorde nogmaals en daarna was het weer Ten Hove, die de vijfde treffer op zijn naam bracht. Toen de 46-jarige V.V.Z.A.-spil naar voren ging kon hij de verdiende tegentreffer scoren. S.E.C. 5 kan het kampioensfeest gaan voorbereiden. 2e Paasdag is het team vrij, terwijl 2 april a.s. een bezoek wordt gebracht aan Odi '58 3. Nog enkele pun ten resten S.E.C. 5 van het kampioen schap. A.P.NV.C. 5S.E.C. 6 AFGELAST Pech opnieuw voor de spelers van S.E.C. 6. Werd vorige week niet gespeeld omdat er geen scheidsrechter was, thans werd het terrein van A.P.W.C. afgekeurd. 2e Paasdag dan hopelijk de thuiswedstrijd tegen Odi '58. NIEUWE REGISTRATIE TOTO Bij de S.E.C.-totoadressen zijn deze week de nieuwe registratiekaarten (kleur geel) gearriveerd. Deze kaartjes zullen deze week door uw pooladres worden uitge reikt met verzoek deze so snel mogelijk in te leveren. Nieuwe poolers, die nog niet geregistreerd waren, kunnen na in vulling van het nieuwe gele kaartje de rest van dit seizoen nog meepoolen en bovendien het gehele seizoen 1967-'68. Burg. Grothestraat 45, tel. 3917. S.E.C. A-G.V.V.V. A 7-1 Zaterdag j.1. speelde junioren A een zeer goede wedstrijd tegen bovenge noemde tegenstander. Tot aan de rust scoorde beide teams eenmaal. Hoewel in de eerste helft reeds sprake was van een S.E.C.-veld- meerderheid, kon men dit niet in doel punten uitdrukken. De stormachtige dwars over het veld staande wind be moeilijkte het plaatsen, omdat de bal vaak te hoog en te hard werd gespeeld. Na de rust kwam echter de doelpunten- machine pas op volle toeren. In een regelmatig temoo voerde men de sco re op tot 7-1, terwijl paal en lat G.V.V.V. nog 2 x te hulp kwamen om een debacle te voorkomen. Na de rust bleek duidelijk, dat de S.E.C.-junioren over een uitstekende conditie beschikten. Het opvoeren van het tempo in het laatste half uur van de wedstrijd laat hier geen twijfel over bestaan. Er is een duidelijke vooruitgang te bespeuren, waaraan de training, onder leiding van de heer v. d. Velden, be slist niet vreemd is. Uit de laatste 5 wedstrijden werden 9 punten behaald, 4 x winst en 1 x gelijk met 24 doelpunten voor en 8 tegen. Uit het bovenstaande blijkt wel dat ook op zaterdagmiddag te genieten valt van goed voetbal. Jammer is het dat er zo weing belangstelling voor is. Het zou de jongens nog meer stimulans geven, om op de ingeslagen weg voort te gaan. LAREN—S.E.C. 3-4 Het eerste elftal van S.E.C. ging zater dag op bezoek bij Laren om daar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. Beide ploegen waren vrij van de com petitie en zagen dus een geschikte kans om eens nader kennis te maken. S.E.C. speelde de eerste helft tegen de harde wind in. Maar dat was toch geen be zwaar om een voorsprong te nemen. Voor de rust werd dat dan ook uitge drukt in een 3-1 voorsprong. Laren wist de stand nog op 3-3 te brengen, maar meer werd er door de sterk gewijzigde S.E.C.-ploeg niet toegestaan. Wel gingen de mannen uit Soest er nog een doel- puntje aan toevoegen en het werd 4-3 voor S.E.C. Een dik verdiende overwin ning. S.E.C. 2—MONTAGNARDS. 7-1. De enige competitie-wedstrijd werd door het tweede elftal gespeeld. Het derde elftal was door de bond om onbekende reden uit de strijd genomen, maar deze wedstrijd zal wel op een nader te bepa len datum gespeeld worden. Het tweede had er in ieder geval goed zin in. De wedstrijd had een zeer rustig begin. Maar na een half uur spelen vond Ookdit jaar heeft Blaupunkt weer een grandioze collectie uitgebracht: bijzonder fraaie modellen in een sublieme vormgeving. De beste raad die wij u daarom kunnen geven: met gezwinde spoed naar uw Blaupunkt dealer.Dat is de man wiens advies goud waard kan zijn. Een Blaupunkt-advies, uiteraard Vraag hem de oren van zijn hoofd. Hij weet er alles van, van de service organisatie (perfect!), van de technische perfectie (uniek!) en wat u verder maar over Blaupunkt te weten wilt komen. S.E.C. het welletjes en zette de doel- puntenmachine op volle toeren. Ook Montagnards dacht er zo over en het was bij de rust 3-1. Het ging er op lijken dat het een gelijk opgaande wedstrijd zou worden, maar S.E.C. had al haar kruit bewaard voor de tweede helft. De verdediging ging potdicht en voor de aanval van Montag nards was er geen doorkomen meer aan. S.E.C. wist nog vier maal te scoren en zo werd de eindstand 7-1. Een uitslag die er wijst, dat het tweede elftal toch wel de kansen voor een kam pioenschap in de benen heeft. Hulshorst 17 24 V.V.Z. 15 17 Hees 18 23 T.O.V. 16- 15 Renswoude 18 22 Candia 17- 15 Valleivogels 17 -19 Rood Wit 19- 12 Kulan 19- 19 N.S.V.S. 19- 8 S.V.P. 17- 18 T.O.V.-HEES 1-0 HEES VERSPEELT KAMPIOENSKANS TEGEN T.O.V. IN BAARN Een nerveus spelend Hees heeft in Baarn zijn fraaie kampioenskansen door on samenhangend voetbal tegen T.O.V. verloren. T.O.V., niet vrij van degradatie, speelde speelde tegen Hees vooral voor rust een frisse partij voetbal. De Hees-defensie kwam herhaalde malen onder zware druk en moest met kunst en vlieg werk zijn doel schoonhouden. In de 25ste minuut werd linksbuiten Hardeman binnen het strafschopgebied zwaar van de bal gezet terwijl de T.O.V. rechtback bovendien de bal met de hand speelde. De toegekende penal ty werd door Hardeman zeer onzuiver en veel te zacht genomen. De T.O.V.- keeper kon deze strafschop zonder moeite verwerken. Hieruit putte T.O.V. de nodige kracht en viel nog harder aan dan voorheen en niet zonder succes. In de 30ste minuut ontstond uit een fraaie T.O.V.- combinatie een nogal verwarde situatie voor het Hees-doel, waarbij linksback Van Beek in eigen doel kopte 1-0. Deze stand bleef tot de rust gehand haafd. Na de thee een onstuimig aanvallend Hees. De combinaties werden echter al le veel te doorzichtig opgezet en wa ren dan ook van geen enkel gevaar voor de T.O.V. verdediging. Enkele zeer gevaarlijke uitvallen van T.O.V. kon den met veel moeite door de Hees defensie worden verwerkt. Typerend voor de onmacht van de Hees-voorhoe de was wel toen in de laatste 10 minu ten niet minder dan een 3-tal doelrijpe kansen verloren gingen. Al met al een verdiend door T.O.V. gewonnen wedstrijd, welke voor T.O.V. het blijven in de 2de klasse betekende en voor Hees werd het een illusie min der. De overige uitslagen in de 2de klasse A waren: Rood Wit-Candia 0-1. S.V.P.- Kulan 1-2. V.V.Z.-Hulshorst afgelast. Valleivogels-N.S.V.S. 3-1. De stand is thans. SCHERPENZEEL 2-HEES 2 1-1 Een gehandicapt Hees 2 heeft in Scher- penzeel een zeer verdienstelijk gelijk spel uit het vuur gesleept. Hees 2 trad met niet minder dan 7 spelers uit het 4de elftal aan, reden te meer om voor dit gelijke spel veel waardering te heb ben. Het kon weieens het behoud van Hees 2 in de reserve klasse betekenen. Vrakking scoorde voor rust 0-1, maar direct daarna was de balans door een doelpunt van de Scherpenzeel-midvoor weer in evenwicht 1-1. Na rust moest Hees tegen de sterke wind in maar wist Scherpenzeel het doelpunten te beletten. Met een beetje geluk had het zelfs 5 en 2 minuten voor tijd nog een Hees-overwinning kunnen worden als niet eerst Vrakking en daarna Scheffer hadden gefaald. HEES 3-LANGBROEK 2 3-1 Hees 3 heeft zijn promotiekansen door een fraaie overwinning op Langbroek 2 vergroot. Gedurende de gehele wedstrijd was Hees 3 sterker en was het in hoofd zaak de Langbroek-verdediging welke een grotere overwinning in de weg stond. Indien in de nog resterende 3 wedstrijden de volle winst worden be haald is de promotie een feit. H.V.C.-HEES adspiranten 8-1 Een oppermachtig H.V.C. gaf Hees geen schijn van kans. Slechts v. d. Veer wist voor Hees de eer te redden. Met de wetenschap dat de Hees-adspi- ranten dit seizoen voor het eerst in de competitie uitkomen, mag deze uitslag de jongens niet al te zwaar worden aangerekend. B.D.C.-HEES pupillen 2-3 Door de sterke wind was B.D.C. voor rust sterker en stond voor met 1-0. Na rust nam Hees het initiatief over en scoorde door Nico 1-1. Bij een B.D.C.-uitval werd het 2-1, hierna een B.D.C.-treffer in eigen doel, 2-2, uit een corner scoorde Pieter 2-3, waarna het einde kwam van een leuk wedstrijdje voetbal.

Soester Courant | 1967 | | pagina 13