Heropening Garage Van Dolderen Officiële mededelingen uitgaande van de „Winkeliersver. Soest" Bromfiets tegen auto Hotel ..Bos en Duin" gaat in andere handen over Wederopbouwwet KOM WASSEN BIJ DE Ondenvijs Deelnemerslijst PAASACTIE1967 Krabbels van Knelis Alg. Bond van Bejaarden De controle op de snelheid Auto tegen een boom B.D.C.-junioren A won van P.V.C. en S.E.C. Foto SAvager gemoderniseerd BLOEMISTEN J. Geijtenbeek en Zn., Burg. Grothestr4. C. Kraaijenhagen, Steenhoffstraat 1. „Oranjezon", Torenstraat 13a. BEHANG Fa. Meilof, Burg. Grothestraat 19. BROOD- EN BANKETBAKKERIJEN A. W. Dogterom, Torenstraat 6. Fa. v. d. Hulst, Koninginnelaan 8. J. W. L. v. d. Oord, Kerkplein 4. H. Regnery, Nieuwerhoekplein 6. Maison Verkleij, Van Weedestraat 76. ELECTROHANDEL-RADIO J. Bosboom, Steenhoffstraat 16. Tech. Bur. Bosman, Soesterbergsestr. 20a. Radio De Jongh, Koninginnelaan 74. J. H. H. Kwak, Soesterbergsestraat 51c. Joh. v. Schalkwijk, Steenhoffstraat 55. J. ter Horst, Nieuweweg 99. FOTO - OPTIEK R. G. v. Essen, Birkstraat 2. H. Hulleman, Burg. Grothestraat 8. Foto Swager, Burg. Grothestraat 45. GLAS- EN VERFHANDEL G. M. Elings, Burg. Grothestraat 28. H. Voortjes, Hartweg 38. GROENTENIIANDEL B. H. ten Brinke, Soesterbergsestraat 29. J. van Dasselaar, Van Weedestraat 74. BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL Boekh. Adriaansen, Burg. Grothestr. 32. Smit's Boekhandel, Steenhoffstraat 15A. Van de Ven's Boekhandel, Soesterberg sestraat 53. HORLOGERIE-JUWELIER D. v. Wieren, Van Weedestraat 40. HUISH. ARTIKELEN - SPEELGOED Bazar de Luxe, Van Weedestraat 31. DROGISTEN IJZERHANDEL Drogisterij-Parfumerie Van Amerongen, J. Buitendijk, Soesterbergsestraat 57. Soesterbergsestraat 55. J. de Jong, Koninginnelaan 6. KAPPERS J. Kok, Nieuweweg 6. J. Koppel, Soesterbergsestraat 44. Mej. E. L., 19 jaar, reed per bromfiets in de Molenstraat, toen zij in gebogen houding als bescherming tegen de re gen op haar bromfiets tegen een ge parkeerde auto botste. Zij brak hierbij haar neusbeentje, doch werd door omstanders naar huis ge bracht. Haar bromfiets werd zwaar beschadigd. De auto werd slechts licht aan de ach terbumper beschadigd. De heer W. Verhoevc wordt de nieuwe eigenaar van hotel-café-restaurant „Bos en Duin" aan de Bosstraat. Hij volgt daarmee de heer B. Kok op, die het hotel zeven jaar lang heeft geleid en in wiens tjjd de grote verbouwing tot stand kwam, die het interieur z'n hui dige aanzien heeft gegeven. Het ligt in de bedoeling, dat de heer Kok en zjjn gezin begin april verhuizen naar Bergen in Noord-Holland. De heer Verhoeve neemt het hotel op 3 april officieel over. Hij zal bijzondere aandacht gaan besteden aan de keuken, want er komt een vaste kok in dienst. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan E. van Putten, Herenweg 2, Moercapelle, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou- men van een bungalow op het perceel, gelegen aan de Postweg te Soester- berg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectic E, nummer 2734, zulks in afwij king van het bestemmingsplan voor gronden gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 21 maart 1967. Burgemeester en wethouder van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan P. K. van Eijkelenburg Bouw onderneming Hilversum N.V., Soestdij- kerstraatweg 7, Hilversum, op haar daar toe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Weder opbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 30 eengezinwoningen op het perceel, gelegen nabij de Beu- Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. kenlaan kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 3812, 4823, 4824 en 4950 (alle ged.) zulks in af wijking van het bestemmingsplan „Soesterveen". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om vóór 30 maart 1967 hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaan vrage betrekking hebbende stukken lig gen gedurende diezelfde termijn ter ge meentesecretarie ter inzage. Soest, 21 maart 1967. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 van de Lageronderwijswet 1920, dat de raad van die gemeente in zijn ver gadering van 15 maart j.1. medewerking als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend ten aanzien van het ver zoek van: 1. het bestuur van de vereniging „Trein 8.28 H.IJ.S.M." te Amsterdam inzake: a. de stichting van een school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen; b. de aanschaffing van leermiddelen voor het vak verkeersonderwijs; c. de aanschaffing van schoolborden; 2. het r.k. schoolbestuur te Soestdijk inzake de aanschaffing van enige leer middelen t.b.v. de Mariaschool voor g.l.o. Soest, 20 maart 1967. B. Kraal, Van Weedestraat 20. ,,'t Kruidenhuis", Laanstraat 1. A. Mol, Torenstraat 4. Drogisterij „De Pil", Koninginnelaan 44. Verpoort, Burg. Grothestraat 30. KRUIDENIERS - CHOCOLATERIEëN Ajje 't ming vraogt mok zeige dattut ons de leste tied wel veur de wingd gaot, waant jonges, jonges, wat een weer is ut toch. Kneliao en ik hebbe heulegaor de wingd in de zeile; wullie binne pas eleeje be- gonne mit de ver koop van wingdmoletjes (daor loop ik trouwes al jaore mee, zeit Kneliao aal- tied as ze kwaod op ming is) en reke d'rop dattie dinge de deur uutvliege. Die moletjes legge ons gin wingdeiere en da's maor goed ok, waant ut loopt teuge de paosdaoge en dan wille wullie nie ut haosje weze. Toen wullie die moletjes an eschaft hebbe, waore d'r minse die ons d'r gin stuuver veur gaove en die zeeje; jullie blieve mit al die dinge zitte. Maor zul- lie hebben ongeliek ehad, de zaok draóit aordug de leste weke, evenals trouwes de moletjes. De minse hebbe ons zo vaok ewaorschuwd: gooi die dinge nong maor weg, die raok je toch nooit kwiet. Maor wullie hebbe die raod in de wingd eslao- ge en d'r kenne nog zoveul minse zeige, die bewere dajje van de wingd allenig nie leve ken, wullie doen ut um toch maor. En diezellufde minse laote nong blieke, dat zullie mit alle wingd meewaoje, waant nong ut ons veur de wingd gaot, binne zullie ineens weer de beste maot- jes en zeige zullie blie te weze, dat Kne liao en ik indertied nie eluusterd hebbe naor al die minse. Jao, nong ut goed gaot, waojt de wingd uut een heul aan- dere hoek, maor wullie passé goed op ons telle (en op de moletjes netuurluk ok), wullie binne nie zo van: hoe de wingdt waojt, waojt ming jasje. Ik bjn allenig nog maor benieuwd, wie die wingd ezaoid het, die ons zoveul sente oplevert. Wit dat edaon het, het trou wes wel eer van z'n warruk, waant hie het wingd ezaoid, maor hie oogst een storrum. Hie hetter in ieder geval wel flink de wingd ongder. En zolang ik nog moletjes zat in veur- raod het, hoeft ut van ming gin beter weer te worre, laot maor waaoie! Kne liao en ik binne trouwes toch al zovaok veur pierewaoiers uutemaokt. Toen wullie mit die verkoop begonne, deeje wullie dat omdatter bie ons in de buurt een speelgoedwinkel zou komme. Om die ut leve zuur te maoke, binne wullie mit die moletjes-verkoop begon ne. De meeste minse zeeje, dattie winkel d'r daorom evengoed wel zou komme en dat wullie tege wingdmoles an 't vechte waore, maor wullie hebbe d'r toch maor mee beriekt, dat dat van die speelgoed winkel nie deurgaot. Goed, meschien binne d'r nong minse, die nao ut leze van dit wingderige stuk- kie zeige: Knelis het een slag van de mole ehad, maor die dinge binne van plestiek, dus die slag hek dan nie eveuld. En as ut onverhoopt weer us wingdstil wordt, gaon Kneliao en ik weer mit iets aanders beginne. Mit ut verkope van wingdjekke of wingdhongde beveurbeeld, wullie wete ut nog nie. De Alg. Bond van Bejaarden, afdeling Soest, hield zaterdagmiddag in gebouw Eltheto, haar jaarvergadering, die on der leiding stond van de heer Cornax, zulks wegens ziekte van de voorzitter, de heer A. van Oostenburggen. Van de 234 leden waren ongeveer 60 aanwezig. De heer W. van Velzen bracht een uitgebreid jaarverslag, waaruit bleek, dat steeds meer bejaarden lid worden van de afdeling Soest. De kas van de penningmeester, de heer C. Gorree, sloot met een klein batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden herbenoemd. Voor twee vacatures in het bestuur werden ge kozen mevrouw Botterblom en de heer W. Groart. Een bestuurslid van de afdeling Baarn hield een propagandalezing en gaf daar na enige toelichting over de te maken zomerreisjes. Besloten werd om twee reisjes te maken en wel langs de af sluitdijk, door Friesland en over Zwol le terug. De tweede reis gaat naar Texel. Na de pauze trad de heer Brand uit Bussum op en gaf enige trucjes van zijn goochelkennis ten beste. Dit viel bijzonder in de smaak. Het jeugdorkest van de Soester Harmo nie „P.V.O." onder leiding van de heer J. Oversteegen, trad vervolgens op. Uitgevoerd werden: L'Orfanella, Broe der Jacob en Gladiolen wals. Na het optreden van de goochelaar bracht het orkest Allegretto (duo voor klarinetten), solisten waren Wietske de Jong Mirjam Jaarsveld. Verder Klok- kenfeest en de mars „La Premiere". De waarnemend voorzitter dankte het bestuur van P.V.O. voor het gebodene. B. Baar, Soesterbergsestraat 186. A. B. v. d. Craats, Van Weedestr. 9c. Van Haarlem, Van Weedestraat 45. C. Kerver, Steenhoffstraat 59. Joh. Mets, Van Weedestraat 90. D. Reehorst, Soesterbergsestraat 53b. MELKHANDEL Verkade, Middelwijkstraat 75. MANUFACTUREN - DAMESMODE HERENMODE Bonneterie, Van Weedestraat 88. René Borgts, Burg. Grothestraat 7. Het Handelshuis. Soesterbergsestraat 5. F. v. d. Hoven, Koninginnelaan 25. J. M. Hoppenbrouwers, Van Weedestr. 80. Baby en kindermode „De Ster", Van Weedestraat 8. W. G. Middelman, Torenstraat 19. Textiel- en Modehuis „De Ster", Van Weedestraat 5a-5b. Maison „Termonde", Burg. Grothestr. 36. „Mikamo", Gallenkamp Pelsweg 11. Gez. Tolboom, Koninginnelaan 16. Magazijn „De Vlijt", Steenhoffstraat 61. MUZIEKHANDEL GRAMMOFOONPLATEN „De Gouden Snaar", Steenhoffstraat 15. RIJWIELHANDEL B. A de Bruin, Gallenkamp Pelsweg la. G. Klomp, Koninginnelaan 4. H. Grift, Krommeweg 28. „de Witte Pompen", Steenhoffstraat 25. SANITAIRE ARTIKELEN J. C. Hilhorst, Burg. Grothestraat 34. SCHOENIIANDEL J A. v. Dorresteijn, Korte Brinkweg 10. Nic. v. Dam, Torenstraat 5. „De Gouden Laars", Koninginnelaan 24. Een prachtige showroom, waarin de complete serie Morris en M.G. is onder gebracht, een prachtig smeerstation, een zeer ruime werkplaats, kantoor enz. en niet te vergeten boven het bedrijf twee separate woningen voor vader en zoon Van Dolderen. Een grote verbetering aan de voorzijde van het bedrijf kwam tot stand, waar door de benzineverkoop ongehinderd kan plaatsvinden, daar de auto's thans kunnen tanken, zonder dat het snelver keer of, het rijwiel- en bromfietsver- keer daarvan hinder ondervindt. Daar voor moest de firma wel grond afstaan aan de gemeente en dat heeft ze dan ook gedaan, want de prijs was erg aan lokkelijk: „25 cent totaal"! maar de ge meente zorgt voor het onderhoud van de straat. Het is wel een jaar sukkelen geweest, maar het architectenbureau P. Beekman te Soest heeft er iets moois van weten te maken, daarbij gesteund door Aan- nemings- en Bouwbedrijf v.h. W. van Asch en Zonen en de onderaannemers, Soester Gecombineerd Stukadoorsbedrijf A. J. Beyer, Soester Schilderscombinatie C. Kuijper en Elektro technisch bureau W. v. d. Pol te Montfoort. Zoals bekend werd de afgelopen we ken door de politie een controle uitge oefend op de maximum snelheid. Het totale resultaat is dat 50 automobi listen een proces-verbaal opliepen en 17 bromfietsers de maximum snelheid overschreden. Hij wilde afremmen, doch trapte op de verkeerde pedaal, waardoor hij inplaats van snelheid te minderen, zijn snelheid verhoogde. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt en kwam tegen een boom terecht. Wonder boven wonder bekwam R. geen letsel, doch zijn auto is total-loss. Het was zaterdag j.1. voor de familie Van Dolderen en dan wel speciaal voor de heer J. C. van Dolderen en zoon, de heer C. J. van Dolderen, een feestelijke dag. Reeds jaren stond de woning van de heer J. C. van Dolderen als een sta in de weg aan de Burg. Grothestraat en met de toename van het verkeer, werd 't steeds noodzakelijker deze woning te laten verdwijnen. Met de gemeente werd overeenstem ming bereikt, doch de oorspronkelijke opzet, om op de meer achteruitstaande garage een etage te bouwen, moest men laten varen, daar de muren daarop niet berekend waren. G. B. W. v. d. Pol, Koninginnelaan 76. Stichtse Schoenenhuizen, Van Weede straat 44. A. L. Voorberg, Torenstraat lb. SPORTARTIKELEN E. Kareisen, Koninginnelaan 32. WONINGINRICHTINGEN Fa. Middelman, Torenstraat 3i Fa. Middelman, Kerkstraat 7. De Meubelhal, J. de Rond, Laanstr. 37. A. Wijnands, „Meubelhuis Zuid", Soes terbergsestraat 37. ZAADHANDEL „Avicultura", G. Blom, Soesterbergse straat 59. Zaadhandel Spruit, Beukenlaan 54. Men nam een radicaal besluit en niet alleen het woonhuis werd afgebroken, maar ook de garage, waardoor het be drijf omstreeks Pasen 1966 volkomen stil kwam te liggen. Dat was dus voor het sedert 1934 ge vestigde bedrijf een belangrijke stap. Het is wel interessant erop te attende ren, dat vader Van Dolderen in dat jaar, 1934, het bedrijfje begon in het koetshuis, dat behoorde aan de buur man, de familie Vreesman. In 1958 heeft men het bedrijf naar ach ter uitgebouwd en een modern smeer station laten inrichten. Wij merkten reeds op, dat het bedrijf vorig jaar vrijwel stil kwam te liggen en dat had wel speciaal betrekking op de verkoop van auto's en benzine. De firma Van Dolderen is n.1. offcieel dealer van Morris en M.G. Door een goed idee van aannemer W. van Asch Zonen, kon de reparatie- afdeling, door een bliksemsnelle bouw, naar achteren worden overgebracht. Wij zijn één dezer dagen een kijkje gaan nemen en wat hier in een jaar tot stand is gebracht dwingt bewon dering af. De heer W. G. v. R. uit Zeist reed od de Soesterbergsestraat, richting Soest, toen hij ter hoogte van de „Dui zend dennen" een voor hem rijdende auto wilde passeren, doch bij deze ma noeuvre bemerkte, dat een tegenligger naderde. Het A-juniorenelftal van B.D.C. heeft in het afgelopen weekeinde twee over winningen behaald. Zaterdag versloeg het in Utrecht P.V.C. A met 4-0 in de voorronden van het toernooi om de Bisschopsbeker en zon dag won het met 2-6 van S.E.C. A, welk duel op het S.E.C.-terrein werd gespeeld als voorwedstrijd van S.E.C.- Zeist. De blauw-witte junioren waren zater dag duidelijk beter dan hun tegenstan ders, die s1 echts zelden gevaarlijk kon den worden voor het B.D.C.-doel. Meest al werden de akties van de Utrechters al op het middenveld gestuit. De Soes ter voorhoede toonde zich zeer beweeg lijk, maar kon toch voor de rust het net niet vinden, ook al doordat de P.V.C.-keeper enkele fraaie reddingen verrichtte en bovendien de wind de bal nogal eens van richting veranderde. De ruststand was dan ook 0-0. Na de hervatting heeft B.D.C. er geen gras over laten groeien. Direct uit de aftrap werd het eerste doelpunt ge scoord, acht minutc later gevolgd door de tweede treffer. Nog voordat de uit stekend leidende scheidsrechter voor het einde blies, hadden de Soesters de P.V.C.-doelman nog twee keer gepas seerd, waardoor het einde van deze door de slechte weersomstandigheden niet bijster goede wedstrijd met een 0-4 overwinning voor B.D.C. kwam. Na de zege op Bilthoven (8-0) en de winst op P.V.C. wacht B.D.C. alleen nog de thuiswedstrijd tegen het Utrechtse D.V.S.U. Deze wedstrijd is beslissend voor verdere deelname aan het Bis- schopstoernooi. Zondagmiddag toonde B.D.C. zich ook verre superieur tegen S.E.C. A, dat ove rigens direct uit de aftrap op 1-0 kwam. B.D.C. mocht daarna aftrappen en scoorde daaruit meteen de gelijkmaker (1-1), twee doelpunten binnen anderhal ve minuut. De blauw-witten liepen nog voor de pauze uit tot 1-3, dank zij en kele goede schoten uit de voorhoede, die het de S.E.C.-defensie zeer lastig heeft gemaakt. De doelman van S.E.C. had overigens beslist zijn dag niet. Na de rust liep B.D.C. eerst uit tot 1-4, voordat S.E.C. er 2-4 van kon maken. Daarna was het weer de B.D.C.-jeugd die scoorde, 2-5 en 2-6. Dit werd tevens de eindstand van leze sportieve en van B.D.C.-zijde zeer goed gespeelde wedstrijd, die onder leiding stond van de uitstekende scheidsrechter v. d. Broek. Hij floot voor S.E.C. zijn laatste duel in verband met vertrek. In betrekkelijk korte tijd heeft de heer Swager een geweldige sprong met zijn fotohandel gemaakt. Op 11 november 1960 vestigde hij zich aan de Burg. Grothestraat 45 uitsluitend met vakfotografie. Reer s een jaar later zette hij zijn be drijf om in een fotohandel, hoewel in een bekrompen ruimte. In de loop der jaren wist Foto Swager zich een grote bekendheid te verwerven, niet alleen door de verkoop van alles op foto- en filmgebied, maar ook door het maken van pasfoto's, bruidsreportages enz. Uitbreiding moest er dan ook komen en deze is de afgelopen week tot stand gekomen. Niet alleen de winkel is uitgebreid en overzichtelijker geworden, maar de klant en die is bij Foto Swager nog steeds koning, kan rustig keus maken of zich zonder enige verplichting technisch la ten voorlichten. De sortering hoewel steeds al groot, is met de heropening, die j.1. zaterdag onder grote belangstelling plaats vond, nog uitgebreider geworden. Het is een moderne zaak geworden en de heer Swager is uitermate tevreden over de uitvoerder de firma Lambert Rademaker uit Soest en de stoffeerder de heer P. D. van Berkesteijn uit Baarn.

Soester Courant | 1967 | | pagina 9