LICHTVOETIGE, LENTEMODE. VAN DAM KY PRONKT MET JOHNSONS VEREN GELDGEBREK BI] GEZONDHEIDSZORG MET UW HUIS OP VAKANTIE AO.W.-BELASTING GENERALE PREVENTIE ÉÉN ZWALUW MAAKT NOG GEEN ZOMER Dr. D. Bonte, afwezig Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL tot Nut van 't Algemeen Opbrengst bazaar voor clubgebouw voor de jeugd POLITIETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 S. Bouwer, Dinsdag 28 maart AFWEZIG. J. Borst, AFWEZIG -20 1350 21-24 1450 25-28 1650 29-32 1850 -2411 50 25-281290 29-321550 33-3617 50 schoenen - tassen De grote conferentie van Guam zou een nieuwe fase in de kwstie-Vietnam moe ten inluiden. In zekere zin heeft ze dat ook gedaan, maar het opvallendst is voorshands geweest dat president John son bij terugkeer in de V.S. zijn teleur stelling moest uitspreken over de wei gering van Ho Tsji Minh om met hem te onderhandelen. De Noordvietnamese president heeft op brieven uit Washington slechts geant woord dat hij als voorwaarde voor welk gesprek ook eist dat de Amerikaanse bombardementen ophouden. Een oud standpunt, zij het dan dat het al weer iets minder veeleisend is dan het vroe gere uitgangspunt van Ho dat de V.S. eenvoudig hun biezen moesten pakken. Het probleem is dat Hanoi van de Amerikanen iets eist waar niets te genover wordt gesteld, want het ge sprek kan zeer simpel tot mislukken worden gedoemd waarna het de V.S. dan moreel zeer moeilijk gemaakt wordt weer te gaan bombarderen. En al te overtuigd dat Ho een succes van zo'n gesprek zal proberen te maken is John son niet. In dit opzicht is nam Guam alles bij het oude gebleven. Andermans spieren Voor Johnson veel verdrietiger eigen lijk - al kan hij daar moeilijk iets van zeggen - was het optreden van de Zuidvietnamese premier generaal Ky. Die liep zeer forse taal uit te slaan, waarvan het pijnlijke was dat hij daar niet met zijn eigen, maar met Johnsons spierballen pronkte. En de Amerikanen hebben niet zo'n behoefte prat te gaan op hun kracht. Militair is de situatie bevredigend, aldus het officiële stand punt, maar op burgerlijk gebied moet nog veel gebeuren. Het moet voor de oorlogsmoede burgerij van Zuid-Vietnam duidelijk worden dat de regering in Saigon een aantrekke lijk alternatief is voor communistisch bewind. Temidden van een ellende brengende strijd moet ook een maat schappij opgebouwd worden die de bur gers het gevoel geeft dat die waard is om met hand en tand te verdedigen. Amerikaanse eenheden hebben op dat gebied veel gedaan, maar het eigenlijke werk zal toch moeten worden verricht door de Zuidvietnamese autoriteiten. En dat vlot niet erg. Corruptie Klassiek is het voorbeeld van de gene raal die zich tot het uiterste verzette tegen het besluit van generaal West- moreland om met zijn troepen ook in de Mekon-delta te gaan opereren. Dat was te gevaarlijk vanwege de vele burgers die er wonen, zei de Vietna mese divisiecommandant, en bovendien was het waterige terrein te vreemd voor de Amerikaanse troepen, die dan ook nog veel te veel kans zouden lo pen op malaria en andere kwalen waar de inheemsen minder last van hebben. Wat de man eigenlijk vreesde was dat hij een aardige bron van inkomsten zou gaan missen, die nu het bij inschrij ving verkopen van openbare functies hem opleverde. Vooral belastingambte naar was een veel gevraagde en goed betaalde post, waar verder noch de be volking. noch de schatkist veel voor deel van had. De generaal moest wij ken, maar hij heeft inmiddels een mi nisterszetel in Saigon gekregen, waar zijn corruptie wellicht nog meer ople vert. Economisch plan Johnson heeft David Lilienthal naar Vietnam gestuurd - hij was er op Guam ook bij - om een economisch en sociaal Bosstraat 5. telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6621. Toen prof. Zijlstra kort na de verkie zingen tot informateur werd benoemd, werd hij overladen met brieven van allerlei belangengroepen. De vakbonden wilden vrije lonen en een nog kortere werkweek, de midden standers pleitten voor een spoedige be lastingverlaging en zo kan men nog een tijdje doorgaan. Het is natuurlijk het volste recht van al deze pressiegroepen om voor de be langen van hun eigen groep op te ko- me- Maar het is tevens het recht en soms zelfs de plicht van een regering om deze wensen ter zijde te leggen, of ze in elk geval zeer kritisch te bezien. Het is een feit dat de mensen hun eigen belangen vaak onvoldoende kennen. Onder de druk van allerlei politieke leuzen menen velen in alle ernst, dat bijvoorbeeld een belastingverlaging het summum van geluk brengt. Het zou echter ook wel eens zo kunnen zijn, dat de overheid deze belastinggelden niet kan missen om tal van gemeenschaps voorzieningen te treffen die nu in de knel dreigen te geraken. Wij moesten hier dezer dagen aan den ken toen de directeur van de Neder landse Hartstichting verklaarde dat zijn instelling, die van zo groot belang is foor de bestrijding van hart- en vaat' ziektes, met een belachelijk laag bedrag rond moest komen, dat ten enenmale niet voldoende is om alle noodzakelijke taken te realiseren. Let wel, zelfs een instelling die zich be zighoudt met de bestrijding van ziektes waar een zeer groot deel van de bevol king aan sterft, heeft met geldgebrek te kampen. Deze klacht is trouwens in de sector van de lichamelijke en geeste lijke volksgezondheid vrij algemeen. Het zou aanbeveling verdienen wanneer in de politieke zendtijd van de ver schillende partijen de policiti en econo men hun spreekbeurt maar eens af stonden aan een hoogleraar van een medische faculteit, die het publiek zou kunnen uitleggen hoeveel geld er no dig is voor een goed functioneren van de verschillende volksgezondheidsorga- fien. Het publiek zou dan beter weten, waar zijn werkelijke belangen liggen. plan op te stellen, iets waarvan hij in de V.S. slag heeft gekregen bij het uit voeren van grote ontwikkelingsprojecten in Tenessee onder Roosevelt. Of diens werk veel kans van slagen heeft in een zo corrupte sfeer, is nog de vraag. Intussen is ambassadeur Cabot Lodge in Saigon vervangen door Ellsworth Bunker, een beroepsdiplomaat die spe ciaal getraind is in het bemiddelen. Het zal zijn werk zijn om de sfeer rijp te maken voor vruchtbaar contact tussen zuid en noord en waarschijnlijk ook tussen de diverse groepen in het zuiden zelf. Dat alles is duidelijk een streven om in Zuid-Vietnam meer voor de vrede dan voor de oorlog te gaan werken. Maar hoe dat moet als de heer Ky nog zo strijdlustig is, dat moet nog blijken. „Eerlijk gezegd vind ik de caravan de meest ideale behuizing voor je vakan tie. Ik gebruik mijn caravan nu reeds drie jaar, ben er mee naar Frankrijk, Italië en Spanje geweest en ik heb met mijn gezin de kosten er al ruimschoots uit," zo luide het enthousiaste commen taar van een caravangebruiker op onze vraag hoe hem zijn vakantie met een rijdend zomerhuisje beviel. Eerst eens wennen Deze vraag hebben wij op onze onder zoekingstocht aan verschillende kam peerwagengebruikers gesteld en over het algemeen kregen we soortgelijke antwoorden. Wel hoorden we ook de opmerking, dat de caravan toch niet die luxe en comfort kon bieden van een goed restaurant of hotel en dat het rij den met zo'n aanhanger eerst moest wennen en zo meer, maar de algemene indruk die wij kregen was toch wel, dat de caravan in een behoefte voor ziet en vele autobezitters in de gelegen heid stelt geheel self-supporting hun vakantie door te brengen, waarbij het mogelijk is volop van de natuur te ge nieten, je er steeds middenin te bevin den met veel comfort en luxe. Wij hebben het niet gelaten bij de me ningen van de caravanbezitters, maar zijn ook ons licht gaan opsteken bij de fabrikanten en importeurs in ons land. Hier kregen we de gelegenheid een overzicht te krijgen van alles wat er op dit gebied wordt gepresenteerd en dat overtrof onze stoutste verwachtingen. Men treft caravans in diverse prijzen en verschillende uitvoeringen, variërend in gerief. Wie werkelijk tevreden wil zijn over zijn caravans, doet er goed aan alvorens zich er een aante schaffen, een lijstje op te stellen met de eisen die men stelt. Wanneer hij zich dan zo'n rijdend ho tel aanschaft, weet hij zeker, dat het aan bepaalde voorwaarden zal voldoen. Op onze reis langs de fabrikanten en importeurs zagen wij zoveel, dat het ondoendlijk zou zijn een complete op somming te geven. Wij willen volstaan met een algemeen beeld. Ideaal kamperen Voor bescheiden beursen en de mensen die niet zulke hoge eisen stellen, zijn er diverse prachtige kampeeraanhang- wagens in de handel. Er zijn er, waar bij de wagen het onderstuk van de tent vormt, dus waarbij het bovendeel uit tentzeil bestaat. Op die manier zet men in minder dan geen tijd een leuk en handig huisje op. In de zijwanden van de aanhanger, die de basis van uw kampeerhuisje vormt, bevinden zich kastjes, waarin allerlei gerief. Voorts bieden dergelijke wagens slaapplaatsen aan drie volwassen per sonen of twee volwassen personen met twee kinderen. Ieder ligt keurig op luchtbedden, maar toch is een dergelij ke manier van vakantiepassering naar onze mening meer ongeschikt voor jon ge mensen, aangezien we hier nog te maken hebben met een veredelde ma nier van kamperen. Inderdaad is dit verre te prefereren boven een gewone tent, maar zij beschikken toch nog niet over die luxe en comfort die men in andere duurdere wagens aantreft. De fabrikanten kunnen u verder wa gens in alle denkbare typen bieden, langzaam van het hiervoor behandelde type oplopend in luxe en comfort. De ideale wagen kan ook voor u be schikbaar zijn. Dat is een caravan, die de bezitter zoveel luxe en com fort biedt als menigeen niet in zijn normale woning heeft. Aan alles is ge dacht. Wanneer we door de deur bin nenkomen, vinden we daar eerst een rooster om onze voeten te vegen. Een watercloset, een complete keuken met gasstellen op butagas, stromend water, kastjes boven de aanrecht met alle ge rei keurig schokvrij opgeborgen. De aanrecht is uitschuifbaar, waardoor bij het doen van de vaat meer ruimte beschikbaar komt. Voorts is de wagen modern en schitterend ingericht met slaapplaatsen voor vijf volwassenen, al les keurig op bedden met pullmanve ring, die overdag als zitplaatsen dienst doen. Buisverlichting door de gehele wagen eneen televisie-ontvanger, alles werkend op de normale autobat terij. Gelegenheid voor elektrisch sche ren, kortom alles wat men zich kan wensen. Er zijn zelfs firma's die wagens leve ren met warm en koud stromend wa ter, en ingebouwd bad. Juweeltjes om te zien en om te bezitten. In alle wagens treffen we voldoende kasten aan, zowel hang- als legkasten. Er is gewoekerd met de ruimte Al deze caravans, ongeacht het feit of ze van Nederlands of buitenlands fa brikaat zijn, tonen ons hoe op fantas tisch economische wijze met de kleine beschikbare ruimte is gewoekerd en hoe men kans ziet, er alles op een re delijke manier in te verwerken door inklapbaar of inzinkbaar maken van andere delen. Onze grote bewondering werd echter afgedwongen door de prijzen. Men schat de kosten van een dergelijke aanhang wagen meestal hoog. Het bleek ons, dat de kosten van een middenklascaravan er na enkele vakanties uit heeft, al leen al aan hotelkosten, waarbij het ge rief en gemak er nog bovenop komen. De caravan is het vakantiemedium bij uitstek, hetgeen blijkt uit het steeds groter wordende aantal rijdende huis jes in ons land, maar ook aan de enor me vlucht die deze wagens in het bui tenland nemen. De caravan is aan een glorietocht bezig, tot heil van een groot deel van het vakantiegenietend publiek. Het Nut heeft voor woensdag 29 maart a.s., des avonds 8 uur. voor haar leden een avond georganiseerd, waarop de heer Drs. H. P. R. Rosenberg uit Den Haag een lezing zal houden over „Mo numentenzorg". Onder het motto „Geef ze de ruimte" is dit voorjaar een begin gemaakt met de voorbereidingen om te komen tot de bouw van een eigen clubgebouw voor die jeugd van Soestdijk, die niet meer dan de straat als ontspanningsterrein kent. De „Stichting Jeugdzorg Soestdijk", uit gaande van de Gereformeerde Kerk van Soestdijk, is een actie begonnen. Om die te doen slagen en ervoor te zorgen, dat dit clubgebouw waaraan volgens het stichtingsbestuur zo langzamerhand dringend behoefte is er zo gauw mo gelijk komt, is o.a. een bazaar-comité gevormd, dat voorbereidingen treft voor het houden van een bazaar, waarvan de opbrengst bestemd zal worden voor de bouw van het jeugdhuis. Het comité bestaat uit de volgende le den: mevrouw Helder, presidente; mevr. Borst; mevr. De Jong; mevr. Wilschut; mevr. Heuzeveldt; mevr. Lenters; mevr. Veldhuizen en mevr. Homsma, secreta resse. De leden van dit comité gaan de ge meente rond, geassisteerd door nog 26 andere medewerkers en medewerksters om te vragen goederen beschikbaar te stellen voor de bazaar, die in de eerste helft van mei gehouden wordt. De voor- organisatie van een en ander moet per 1 april a.s. volledig z'n beslag hebben, vandaar dat men reeds nu druk in de weer is. De heer S. C. van der Steen, secretaris van het Stichtingsbestuur, schrijft in een circulaire aan belanghebbenden, dat vanzelfsprekend van de opbrengst van de bazaar alléén geen gebouw van de grond kan komen. Particulier en handel bouwen het fundament, de rest zal op gebracht worden door subsidies van rijk en gemeente, schenkingen enz. Het is nog niet bekend, wat voor soort gebouw de stichting zal kiezen. Dit is mede afhankelijk van de financiën waar over men te zijner tijd zal kunnen be schikken. Het moet in ieder geval een gebouwtje zijn met een aantal vertrek ken, zodat verschillende clubs er tege lijkertijd hun aktiviteiten zullen kunnen ontplooien. De mogelijkheid bestaat, dat men een bestaand gebouwtje zal aanko pen, want om een geheel nieuw gebouw te laten neerzetten zal wel een te kost bare geschiedenis worden. De gemeente heeft reeds medewerking toegezegd. Zij stelde al een terrein be schikbaar, waar men het gebouwtje zal kunnen plaatsen. Dat is bij de speeltuin 't Hart op de hoek Nachtegaalweg- Beetzlaan. Èen adviseur van het C.N.V. op het ge bied van de sociale verzekering heeft de gedachte gelanceerd om een directe soli- dariteitsbelasting te gaan heffen om tot een betere regeling naar draagkracht te komen voor de a.o.w. De huidige premie van 10,2 die nu tot 14.050,inkomen per jaar moet worden betaald, zou dan slechts tot 12.000,inkomen per jaar moeten worden gestort. Van het inkomen boven 12.000,zou iedereen 3 °/o in de a.o.w.- kas moeten bijdragen. Het is duidelijk wat men hier voor heeft. De opzet van het plan is om de ouderdomspensioenen stap voor stap te verhogen. Dat kan niet uit premiever hoging. Meer dan 10 °/o premie is voor de lage inkomensgroepen al fors. Men komt dan op eenvoudige wijze aan de rest. Anderen moeten er voor opdraaien. Een extra belasting van 3 °/o boven 12.000,wordt een zware last voor de inkomensgroepen tot ƒ30.000,per jaar. Dit is de grootste te belasten groep. Wij willen daarover opmerken dat de solidariteitsgedachte wordt overdreven als men van mening is dat deze mag worden aangewend voor inkomensnivel lering. Zij mag hoogstens worden aan gewend voor het collectief garanderen van een minimum-bestaan met andere woorden voor het uitbannen van gebrek. De bestaande regeling is al aanvecht baar in die zin dat te veel wordt ge vraagd van de trekkers van hoge inko mens. Een verder gaan op deze weg be tekent dat er opnieuw geld uit de sfeer van de besparingen wordt overgeheveld naar die van de consumptie. Uit overwe gingen van landsbelang moet dit worden verworpen. Wij moeten ophouden met het opvoeren van de consumptie ten koste van mo gelijke besparingen. Wij moeten daar naast inzien dat bij verdere gedwongen inkomensoverheveling van de energieke en produktieve groeperingen naar min der produktieve de inspanning van onze flinkste volksgroepen dusdanig zal ver minderen dat ons vermogen tot verder opvoeren van de welvaart er een deuk door zal krijgen. En dan wordt het om gekeerde bereikt van hetgeen de des kundige van het C.N.V. wenst. Dr. Steffen, een Doetinchemse psycho loog, heeft gepleit voor hogere straffen voor automobilisten, die onder invloed rijden. Nog altijd maken de rechtbanken een groot onderscheid tussen de zoge naamde opzetdelicten (misdrijven) en de culpose delicten (schulddelicten). Zo kan het gebeuren dat iemand die een paar rollen drop of een tube tandpasta in een warenhuis steelt wordt veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf en een automobilist, die onder invloed rijdende een ernstig ongeluk heeft ver oorzaakt, er soms met een boete afkomt. De criminaliteit op de weg neemt hand over hand toe en uit oogpunt van ge nerale preventie zou men gevaarlijke verkeersdeelnemers zware straffen die nen op te leggen. Zij vormen een veel ernstiger bedreiging voor hun medebur gers dan menige kruimeldief of straat vechter. Dat geldt bepaald niet alleen voor verkeersovertreders, die te diep in het glaasje hebben gekeken. Ook andere automobilisten kan men soms een grove nalatigheid verwijten, waaruit fatale ge volgen kunnen voortvloeien. Deze week reed een medisch student die aan suikerziekte leed en in zijn auto onwel werd, 4 jonge mensen aan. Let wel, een medisch studentEn iedere medicus kan hem vertellen, dat wan neer suikerpatiënten zich nauwkeurig aan de voorschriften van hun arts hou den, zoiets eenvoudig niet gebeuren kan. In elk geval roept de strafrechtspleging ten aanzien van gevaarlijke verkeers deelnemers gevoelens van onbehagen op. Het is goed, dat nu ook een vooraan staand psycholoog hier nog eens nadruk kelijk op heeft gewezen. De Nederlandse Bank heeft het disconto weer verlaagd van 5 op 4V2 Dit be tekent dat in het algemeen een lagere rente van een half procent zal worden gevraagd voor geleend geld omdat de banken nu ook voor een half procent minder terecht kunnen bij de centrale bank. De optimisten in Nederland zijn nu van mening dat het ergste van de economi sche depressie nu weer voorbij is en dat er weldra weer een periode van opgang zal aanbreken. Wij hopen dat deze voor spellers meer gelijk krijgen dan de pes simisten. Deze laatsten zeggen dat de renteschok op het economisch leven zo groot is geweest dat er met spoed een renteverlaging moest komen om nu een ernstige malaise te voorkomen. Het is zeker dat de Nederlandse Bank deze verlaging wel moest afkondigen omdat zij daar door internationale druk toe werd gedreven. Onze rentestand werd een aantrekkelijke zaak voor buiten landse beleggers van grote zwevende vermogens, die nu eens hier en dan eens daar neerstrijken. Indien deze be leggende zwervers Nederland als rust punt zouden kiezen, zou dit de inflatie in ons land verscherpen. Voor het ove rige is het duidelijk dat men alom bezig is de investeringen sterk af te remmen omdat de conjunctuur toch weifelt als zij dan niet omslaat. De bouwwereld laat reeds paniekgeluiden horen. Daar is een discontoverlaging dus gunstig voor. Zij mag echter voorlopig nog niet wor den gezien als een herstel van de wel vaartsgroei. Daarvoor blijft de rente stand in de eerste plaats nog te hoog. Vervolgens zien wij dat de massaont slagen nog voortduren en in de derde plaats is de kapitaalbehoefte bij rijk, gemeente en bedrijfsleven nog zo groot dat de gezamenlijke actie van de wes terse landen om tot renteverlaging te geraken, de eerste maanden zeker nog niet geslaagd mag worden genoemd. Wij zagen dus wel een eerste zwaluw maar zij maakt bepaald nog geen zomer. In tussen hopen wij daar wel op! Op Witte Donderdag 1967 is Moeder overleden, na het H. Sacrament van de Zieken te hebben ontvangen. Heer, gedenk uw Dienares, ANNA MARIA VAN MAURIK, echtgenote van CORNELIS DORRESTEIN, die ln de ouderdom van 90 jaar van ons is heengegaan met het teken des geloofs. Wij smeken U, wil Moeder en allen die in Christus rusten, de plaats van verkwikking, licht en vrede schenken. Soest, C. DORRESTEIN G. A. DORRESTEIN G. B. DORRESTEIN- REULING A. P. DORRESTEIN G. DORRESTEIN- VAN DORRESTEIN J. G. A. DORRESTEIN J. DORRESTEIN- WIGTMAN P. G. DORRESTEIN H. DORRESTEIN- HEEREMANS Arnhem, G. C. DORRESTEIN M. DORRESTEIN- SPIJKER Amersfoort, J. v. d. BEDUM- DORRESTEIN P. v. d. BEDUM DORRESTEIN Soest, C. J. TERLIEN- H. TERLIEN kinderen en kleinkinderen Soest, 23 maart 1967. Beukenlaan 40. Gebeden voor de overledene vrijdagavond, om 20.30 uur, aan het woonhuis. De plechtige gezongen H. Mis van Requiem zal voor haar zielenrust worden opgedragen, dins dag 28 maart, te 10.30 uur, in de Parochiekerk van Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof aan de Kostverlorenweg te Soestdijk. Op zaterdag 15 april a.s. hopen onze ouders, P. A. VAN DORRESTEIJN en G. H. VAN DORRESTEIJN-SEDERS de dag te herdenken waarop zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Receptie van 15.30 tot 16.30 uur in het Wijk- gebouw van de Emmakerk, Regentesselaan. Soest, 24 februari 1967. Nieuwstraat 4. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend by vooruit betaling. Tot 10 woorden 2,— Elk woord meer 0,10 Br. onder nr. 15 ct extra. Spoed. Te koop aange boden stalen AANRECHT met 3 kastjes, en Hoen- son oliehaard. Stadhou derslaan 152. Gevraagd net KOSTHUIS van 's maandags tot en met vrijdags. Brieven onder no. 537 bur. S. Crt. Te koop Opel REKORD 1958 675,en aquarium (60 x 45) 30,incl. vis sen etc. Pr. Bernhardlaan 40, Soest. Te koop gevraagd vrij staand WOONHUIS. Br. met prijsopgaaf onder no. 536 bur. S. Crt. Wie ruilt mijn nieuwe, mooi vrij gelegen 4-kamer FLAT te Harderwijk, 109,25 per maand, incl. verwarming, tegen een eengezinswoning of derge lijke flat te Soest. Brieven onder no. 526, bur. S. Crt. Heden behaagde het de Heere, tot onze diepe droefheid, nog onver wacht uit ons midden te nemen mijn geliefde man, onze lieve en zorg zame vader, behuwd- en grootvader, ANTHONIE SPELT, in de ouderdom van 74 jaar. Soestdijk, G. Spelt- van Leeuwen Canada (Toronto), J. Spelt G. F. Spelt- Meijerink Soestdijk, G. Meijerink- Spelt W. E. Meijerink en kleinkinderen Soestdijk, 23 maart 1967 Stadhouderslaan 39. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats vinden dinsdag 28 maart a.s., om 12 uur op de Ned. Hervormde begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Vertrek van het sterf huis pl.m. 11.30 uur. De vele bewijzen van be langstelling en deelneming, die wij mochten ontvangen bij het heengaan van mijn lieve man, onze zorgzame pappa, CARL WILHELM EWERT, hebben ons zeer getroffen en zijn ons tot grote steun geweest. Voor uw deelneming ons betoond zeggen wij U hier bij hartelijk dank. Uit aller naam, H. C. EWERT-VAN SUIJDAM Soest, maart 1967. Kerkstraat 34. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlij den van onze lieve man en vader, de heer J. POL, betuigen wij onze hartelij ke dank. Uit aller naam, H. POL-MARINUS Soest, maart 1967. Ruysdaellaan 23. Te huur VORKHEFTRUCK. G. van Buuren, Laan straat 20. tel. 4685. Dame, 30 jaar, zoekt ZIT-SLAAPKAMER met kookgelegenheid. Br. onder letter A.B. 27 bur. S. Crt. TE KOOP donkerblauwe kinderwagen tevens wan delwagen ƒ45.Hoover snelwasser 30,Erres stofzuiger ƒ30,Elko stofzuiger 5,box 15,4 clubs met rond tafeltje. Edelenbosch, Eikenlaan 11, Soest, telef. 2246. Aangeboden in Soestdijk grote gestoffeerde ZIT KAMER en keuken voor onderwijzeres, verpleegster of dergelijke, 85,per maand. Br. onder no. 535 bur. S. Crt. Huize Het Oosten, Rubens laan 1, Bilthoven, vraagt een niet gedipl. VER PLEEGKRACHT voor de nachtdiensten, extern. Tel. 03402-3745. Te koop 2 keurig gestof feerde CRAPAUDS met salontafel, 50,Oranje laan 32. Huize Het Oosten, Rubens laan 1, Bilthoven, vraagt voor direct externe HELP STERS voor huishoudelijke werkzaamheden. Telefoon 03402-3745. Te huur aangeboden gemeubileerd en gestof feerd HUIS. Woonkamer, woonkeuken, 3 slaapka mers, badkamer, gang en W.C. Centrale verwarming. 450,per maand. Br. onder no. 538 bur. S. C. Dames, wilt u 5 a 6 gulden per uur BIJVERDIENEN in eigen omgeving? Schrijf of bel N.V. Moara Shira Cosmetica, p.a. Mevr. Stipdonk, Bothalaan 52, Zeist. Tel. 03404-14493, tussen 6-7 uur. Te koop MIDDENWONING met voor- en achtertuin. Grote kamer, ruime keu ken, 3 slaapkamers, dou che, grote zolder met vaste trap. Koopprijs 48.000, v.o.n. Tel. 3440. Te koop Etna HAARD, in goede staat. Te bevragen Gr. van Prinstererstr. 18. Gevraagd voor onze le- derwarenzaak VERKOOP STER of aankomend ver koopster, boven de 18 jaar. Berclouw, Laanstraat 52, Baarn. Tel. 02954-4330, na 6 uur 2477. Te koop Opel REKORD, motorisch en mechanisch prima, goede banden. Moet weg! Meidoornweg 31. na 6.30 uur. Gevraagd wegens huwelijk een VERPLEEGHULP. Salaris volgens richtlijnen Ned. Federatie voor de Bejaardenzorg. Sollicitatie aan de directrice „Braamhage", Insp. Schreuderlaan 2, Soestdijk, telefoon 02955-3851. Particulier vraagt SCHIL DER voor het onderhoud van woningen. Ook ge pensioneerden komen in aanmerking. Brieven onder letter V.B. bur. S. Crt. MEISJE gevraagd in de huishouding. W. van Das- selaar, Middelwijkstraat 24, telefoon 2344. Vakantieverblijf „Het Eek hoornnest" vraagt voor kantinewerk voor juni, juli en augustus JONGE DAME of jongeman. Zij, die menen hiervoor ge schikt te zijn, gelieven eerst te bellen 2569 voor een afspraak. Fotograaf zoekt BABY'S tussen 6 en 12 maanden. Br. onder no. 534 bur. S. Crt. Te koop Phildar BREI MACHINE met draadge leider. Kerkpad z.z. 98. TE KOOP dressoir, diverse fauteuils, stoelen, keuken gerei, tafelmessen enz. Compleet 2-pers. ledikant, accordeon, 120 bassen, tafels enz. Billijke prijs. Te zien van 2 tot 6 uur nam. J. v. Veen,.Nieuwe- weg 91A, Soest-Zuid. Te koop beste pluis MEST. Koninginnelaan 159. Te koop Carrera AUTO BAAN. Hobbemalaan 21, Soest, telefoon 6164. TE KOOP bankstel voor 75,en lederen herenjas. Saenredamplantsoen 37, s avonds na 7 uur. Te koop royale 3-ZITS BANK in prima staat. Burg. Grothestraat 39, na 5 uur. Wie heeft onze POES gezien? Zwart met witte borst en witte pootjes. Sinds zondag 12 maart weg. Gaarne inlichtingen. F. C. Kuyperstraat 7, Soestdijk, telefoon 2352. Te koop KINDERWAGEN, half hoog model. Bosboom, Talmalaan 1. Gevraagd HULP voor gezin met baby, voor vrijdag en zaterdag, met licht huishoudelijk werk. Van Goyenlaan 198, telef. 6066. Te koop een BROMFIETS, merk Puch, in prima staat, zo goed als nieuw, met 1 jaar verzekering. Toren- straat 23. ,.HOKA"-Caravanbedrijf. Verhuur van nieuwe toer en vouwcaravans en ba gagewagens. Verkoop, inruil, occassions. Finan ciering. Trekhakenservice- onderhoud. Gen. Winkel manstraat 93, Soesterberg, van 19-22 uur, telef. 03402- 3195. Zondags gesloten. Tweede Paasdag geopend. TE KOOP betonnen broei bak, eenruiters en gras machine. Koninginne laan 51. Te koop 3 BROMFIETSEN: Puch 275,Union 300,—, RAP Sport ƒ150,Bilderdijklaan 25, na 18.00 uur. Jonge vrouw zoekt een of meer KAMERS met keu ken, ergens in 't Gooi of omgeving. Br. onder letter M.K. 77, bur. S. Crt. Occasion. BESTELBUS D.K.W. de Luxe, eind '64, z.g.a.n. Km.-stand 30.000. Nieuwprijs 8.000,nu 2.750,Inl. telefoon 020-943465 of 02955-3921. Gevraagd voor dinsdag middag of donderdagmor gen een flinke HULP in de huishouding. Mevr. Faber, Foekenlaan 5, telef. 2429. Internist, van 23 maart tot 10 april. ORTH. CHIRURG. WOENSDAG 29 MAART Plaatselijke artsen nemen waar. LAMPE Modehuis, Slot- laan 157 Zeist. Tel. (03404) 14090, vraagt ervaren hulp-verkoopsters. Werk tijden in overleg te regelen. LAMPE Modehuis vraagt ervaren verkoopsters. Vijfdaagse werkweek. 14 dagen zomer- en win- tervakantie. Soll. dagelijks Slotlaan 157 Zeist. Tel. (03404) 14090. Na 7 uur (03402) 5432. BELONING van 100,— voor iemand die ons, a.s. echtpaar, aan woonruimte helpt. Telefoon 02955-2477. Voor de Pasen o.a. Begonia's 50 ct.; Primu la's van 75 ct. tot 1,75. Azalea's v.a. 2,00. Calceolaria 1,25. Paas- bakjes v.a. 2,50 enz. enz. KWEKERIJ E. VAN OEST. Oude Grachtje 17, tel. 2142. Spükerbroeken, Sweaters, Tennisrackets en -kleding. Kampeerartikelen. SPORTHUIS EB. KARELSEN EN ZN. Koninginnelaan 32. Tel. 2650, na 18 uur 2749. WITWERK en REPA RATIE. Telefoon 4068. HOE VIERT U HET PAASFEEST 1967 Wilt u een goede raad Lees de grotere adverten tie in dit nummer. Voor FOUNITUREN o.a. knopen, sierband, elastiek enz. is uw adres Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, tel. 3480. <nprutu'—-» «BIANCO» «FRANK» Torenstr. 5 - Soest - Tel. 3473 's Maandags de gehele dag gesloten. Iedere woensdagmiddag geopend.

Soester Courant | 1967 | | pagina 7