J. of '11 stoel 1.000.000 Oranj e-beschuiten Nieuwe aanwinst voor Soest GARAGE STAM SCHOT VOOR DE BOEG HOPPENBROUWERS I Telefoonnummer ziekenauto 5 9 8 Meningen van lezers Krabbels van Kneiis Renault dealer Colbertcostuums Sportcolberts Pantalons Regenjassen Heitje Karweitje TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Jaarvergadering A.B.T.B. TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Wielrijder aangereden Haal voor de Pasen lectuur in huis SMIT'S Boekhandel-Pockethall Boeken - Pockets Tijdschriften Nederlandse Politie Sportbond, district „West" Voor horloges Zeepost KOM WASSEN BU DE iv Gireren van abonnementsgeld Jaarvergadering V.V.V. Padvinders-Ganssbow Als herauten de geboorte van een prins of prinses in stad en land met klaroen geschal zullen hebben verkondigd, zal er op alle kleuter- en lagere scholen een generale tractatie plaats hebben op „beschuit met muisjes". Wekenlang is er in de biscuit-, beschuit en koekfabrieken, verenigd in de over koepelende organisatie van de „Cer- bisko", onder hoogspanning gewerkt om in de week voor Pasen het kwantum van een miljoen beschuiten te kunnen verzenden aan de depots der 99 distric ten, waarin men het land heeft verdeeld. Op deze depots kunnen dan de gewes telijk en plaatselijk ingeschakelde Oran je- en schoolverenigingen het hun toe gewezen aantal afhalen in witte stan daarddozen, die elk 156 stuks bevatten. Niet alleen de schooljeugd, maar ook vele autoriteiten in de eerste plaats ministers, commissarissen der Koningin en burgemeesters zullen een beschuit ontvangen. De beschuiten voor deze autoriteiten zijn een halve meter in doorsnee, terwijl namens de „Cerbisco" aan prins Claus ongetwijfeld een reuze- beschuit zal worden aangeboden. Maar waarom moeten het nu juist be schuiten zijn en geen koek of gebak? Beschuit met muisjes, domineesstuk en een mennistenboterham Wel, de beschuit was van de wieg tot het graf in ons land een traditionele tractatie. Behalve beschuit met muisjes als ge- boortetractatie kennen we ook hier en daar nog de groevebeschuit, die op vele begrafenismaaltijden als het obligatoire leedbrood op tafel kwam. Vooral Noord- Holland, waar te Jisp en Worm de ba kermat onzer Nederlandse beschuit ligt, was altijd een echt beschuitland. Daar geldt als een onaantastbare waarheid, dat „roggebroad mit butter en keis en deer beskuit op, dat is m'n lekkerste stik. 't Verveult nooit en je kinne der op werreke, zonder dat je dalik weer honger kroige." Nog lekkerder was ,,'n laaggie mit but ter, poipkeneel, zuiker en 'n beskuit er op." Maar dat was dan ook niet meer of minder dan een domineesstik. Die dominees wisten het wel. Maar niet min der de mannelijke en vrouwelijke adep ten van Menno Simons. Die gingen altijd door voor heel zedigjes en heel ingeto gen, maar op het gebied van de beschuit hadden ze een al dan niet verdiende reputatie van echte smulpapen en fijn proevers te zijn. Terwijl de gewone bur german dagelijks grof brood at, deden de Mennisten-broeders en -zusters zich te goed aan een fijne witte boterham met een beschuit erop en zoals we thans spreken van een halve houtsnip, een uitsmijter, een broodje half-om of hoe de moderne combinaties verder mogen heten, zo sprak men in de volkstaal van de 17de eeuw van een Mennistenboter ham. In Wijbrands novelle „Het Mennis- tenzusje" vinden we als synoniem hier voor ook „juffers" vermeld en hij vraagt zich af: „Wie denkt hier niet even aan fijne beschuiten?" Nu, als men van een manspersoon zegt, dat hij een fijne beschuit is, dan wil men daarmede te kennen geven, dat hij een schijnvroom individu is, voor wie men moet oppassen, een, die je bij al zijn ingetogenheid toch maar goed in de gaten moet houden om er niet in te lopen. Vooral gold deze waarschuwing vroeger voor argeloze vrijsters, die zich voor zo'n fijne beschuit bijzonder in acht moesten nemen. Want vaak bleek wel, hoe zulk een fijne beschuit drommels goed weet, hoe „de beschuit smaakt". Dat kan in het algemeen wel slaan op iedere zaak, waarvan de betreffende persoon de fijne kneepjes kent, maar geldt toch wel in het bijzonder voor liefdesgenot. Dus, minzieke meisjes, hoedt u voor fijne beschuiten! PHILIPS SPECIAALZAAK Renault 4 Luxe v.a. ƒ4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385, Renault 8 v.a. 5.550, Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. f8.650, Renault Rambler v.a. 16.995, Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Het Philipsconcern heeft in 1966 13 minder winst gemaakt. Als oorzaken daarvoor wordt opgegeven de ontwik keling van de kleuren-t.v., de verhoging van de post lonen door het meerjarig arbeidscontract en de stijging van de rentevoet. Aandeelhouders zullen nu 2 minder dividend ontvangen en de staat derft een bedrag van 31 miljoen aan belasting. Het vorig jaar bedroeg de winst nog 170 miljoen en dit jaar zal het 125 miljoen worden. Voor de geweldige ont wikkelingskosten van dit concern zal er dus meer moeten worden geleend. Dit klopt met de onlangs door prof. Kuin gedane uitspraak dat in de laatste tien jaar het nationale inkomen verdubbeld is terwijl de ondernemerswinsten slechts met minder dan de helft zijn toegeno men. Dan moet er dus meer worden geleend en dat tast de weerbaarheid van de on dernemingen aan. Philips kan dat wel opvangen maar kleinere ondernemingen gaan er aan ten gronde. Het zijn dus toch niet alleen de ondernemers met onvoldoende initiatief die de klappen krijgen. Er is wel degelijk iets mis met het economisch klimaat in Nederland. De aandeelhouders van Philips krijgen 2 minder. De Nederlandse staat zal van Philips vermoedelijk 31 miljoen minder beuren. En er zijn zoveel collec tieve voorzieningen uit te voeren in scholenbouw, wegenaanleg enz. Boven dien zou de ontwikkelingshulp omhoog moeten. Waar moet het daarvoor beno digde belastinggeld vandaan komen als zelfs de grote concerns al veel minder kunnen afdragen? Vanzelfsprekend zul len ook de aandeelhouders (met hoge inkomens) veel minder belasting gaan betalen als er minder dividend vloeit. Het is al een en ander maal gezegd in het verleden. Als men kippen met gou den eieren gaat slachten wordt het moei lijk regeren. dat zagen wij ook reeds bij de kabinetsi^rmatie. De jongste jaarcijfers van Philips zijn een schot voor de boeg voor alien die nog van mening zijn dat het niet op kan met de welvaart in Nederland. Beter kan men te maken hebben met de man, die er niet naar is om „zonder beschuit in zee te gaan." Dit gezegde is rechtstreeks ontleend aan de scheeps beschuit en betekent ongeveer „Ge zult geen zaak ondernemen zonder goede grondslag." Eveneens ontleend aan de scheepsbe schuit is „voor een korte reis zal men het schip niet met veel beschuit stou wen", waaronder dan wordt verstaan, dat men voor een kleine zaak geen grote omhaal moet maken. En tenslotte nog „het is hard, het lijkt wel scheepsbe schuit", hetgeen gezegd wordt van een harde korst. Dat zullen alle slachtoffers u wel weten te vertellen, die „een beschuitje" hebben gekregen, waarop ze hun tanden konden stuk knabbelen, want dan hebben ze wel een heel harde noot te kraken ge had. Maar „een beschuitje geven" kan ook een vriendelijke betekenis hebben, en wel een kneepje in de kin, meestal bij kleine kinderen, hetgeen ook in de volksspraak heet „een beschuitje met suiker" of een „boerenbeschuitje". Dat zijn zo feiten en begrippen, die door de eeuwen heen kleur en fleur hebben geschonken aan de geboortetractatie op beschuit met muisjes, welke oud-vader landse traditie anno 1967 bij de geboorte van een prinsekind weer hoog zal wor den gehouden in de distributie onder de schooljeugd van een miljoen Oranje- beschuiten. Ook het uitgebreide jaarverslag werd met volledige instemming van de ver gadering geaccepteerd. De penningmeester, de heer W. Roest kreeg hierna de gelegenheid het verslag over 1966 toe te lichten en hieruit bleek dat de A.B.T.B. een financieel gezonde organisatie is. Tot slot volgde de bestuursverkiezing. Periodiek aftredend waren de heren A. P. Hilhorst en P. G. Kok, die zich beiden herkiesbaar stelden en bij accla matie herkozen werden. Vervolgens kreeg de spreker, de heer A. J. Brinkhof, sociaal-economisch voor lichter van de A.B.T.B. gelegenheid te spreken over boedelscheiding, bedrijfs opvolging, loon van medewerkende kin deren enz. Het was voor belanghebbenden een in teressante lezing, waarbij spreker duide lijk liet uitkomen, dat ook de boer vooruit moet zien, zelfs zeer ver vooruit moet zien. Als men dat niet doet, dan komen er onherroepelijk moeilijkheden, als èèn of meer zoons het bedrijf moeten overne men. Als voorbeeld stelde hij als meer zoons in het bedrijf van vader werken zonder loonbetaling. Als er bedrijfsop volging moet plaats vinden, dan zal het moeilijk blijken het bedrijf aan een der zoons toe te wijzen, omdat slechts één gezin hiervan kan leven. Daar komt nog bij, dat er ook nog an dere kinderen kunnen zijn, die niet in het bedrijf werken, dus ook hun eisen kunnen stellen. Zo zijn er talrijke zaken, die tijdig be sproken moeten worden. Spreker zegt voorstander te zijn van normale loonbe taling aan zoons, dat voorkomt vele strubbelingen en geeft het betreffende kind een bestaansmogelijkheid, ook voor later. De heer A. J. Brinkhof attendeerde zijn toehoorders ook op het belang van tijdig een testament te maken. Vele mensen denken als ze een testament maken, dat ze dan gauw dood gaan, maar dat is natuurlijk onzin. Spreker besloot zijn boeiend betoog, met de hoop, dat de leden alles nog eens goed zouden overdenken en tijdig die maatregelen zouden nemen, die door hem geschetst waren. VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK De jaarlijkse actie „een heitje voor een karweitje" wordt altijd in de paasva kantie gehouden. Dit jaar zijn hiervoor twee dagen vastgesteld en wel donder dag 30 maart en vrijdag 31 maart. De actie voeren buiten deze twee dagen is niet toegestaan. Alle deelnemers aan deze actie zijn in uniform en in het bezit van een legiti matieboekje. Zodoende kunt u verzekerd zijn dat het door u te geven bedrag ook inderdaad voor de groepskas is. Om te voorkomen dat iemand meer dan één keer zal worden lastig gevallen moet bij het eerste bezoek karweitje of niet een zegel worden afgegeven voor op de deur te doen. Mocht u, voor wat de Don Bosco-groep betreft, een karweitje willen laten ver richten, dan kunt u op genoemde dagen de actiecentrale telefonisch bereiken tus sen 9 en 16 uur onder nummer 6320. Maandagavond hield de A.B.T.B. afd. Soest haar jaarvergadering in het ver enigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. De vergadering, die vrij goed bezocht werd, hoewel slechts twee dames aan de oproep van het bestuur gevolg had den gegeven, stond onder leiding van de heer A. P. Hilhorst. De voorzitter gaf in zijn openingswoord, uiting aan zijn tevredenheid, dat de richtprijs voor melk door de regering op 35 cent is gesteld en sprak daarbij de verwachting uit, dat, als er goed ge produceerd wordt, de boeren boven deze richtprijs zullen uitkomen. Volgend jaar zullen wc aan de E.E.G. verbonden zijn met een prijs van 35.30 cent. Hoewel ook in onze omgeving de laat ste jaren de afzet reeds beter georgani seerd wordt, is, wat dit betreft, Fries land ons een stuk voor. Vervolgens roerde spreker nog even het waterbeheersingsplan aan, waarmee het de goede richting uitgaat. Dit zal wel geld gaan kosten, maar de voordelen met de verwezenlijking van dit plan zijn zo groot, dat geen enkele boer hiervan zijn medewerking mag weigeren. Een gehouden onderzoek heeft uitgewe zen, dat de bedrijfskomsten van goede ontwateringsgebieden stukker beter zijn van gebieden, waaraan niets of weinig wordt gedaan. Vervolgens kreeg de secretaris, de heer P. G. Kok de gelegenheid de notulen van de vorige vergaderingen voor te lezen die zonder opmerkingen werden goedgekeurd. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 Geachte Redactie, Gaarne opname van het hierna volgende in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat vriendelijk dank. Nu het voorjaar in aantocht is, doe ik, als inspecteur van de Dierenbescher ming, een dringend beroep op degenen die een of meer katten als huisdier hou den. Houdt deze dieren des nachts binnen! Vele eigenaars zijn erg lief voor deze dieren, maar hebben een afschuw van een kattenbak. Het gevolg is dat bij het ter uste gaan, de poezen zonder pardon buiten de deur worden gezet. De kat, deze hardvochtige behandeling gewend, zoekt een schuilplaats onder struik of afdak. Zodra de zon opkomt, komt het oer-instinct te voorschijn. Ver keerswegen worden in schemer overge stoken ze wijken wel uit, doch kun nen geen afstand bepalen en sterven een jammerlijke dood door aanrijding. De dieren die aan dit lot ontkomen, zijn in de grote stilte van de morgenstond zeer actief. Elk geritsel, elke beweging heeft de aandacht. Daarbij jagen zij veel op vogels. Naarmate de nachten korter worden, is er meer bedrijvigheid in de natuur. Vogels worden geboren of vlie gen uit en fladderen tussen de struiken, waar zij een prooi van de katten wor den, onder angstig geschreeuw van ouder-vogels. Heeft een kat het op een volière of duivenhok voorzien, en zijn er door de eigenaar geen voorzieningen getroffen, dan kan dit noodlottige gevolgen heb ben. U begrijpt: een (vreemde) kat bij een volière, is als een lont in een kruit vat. Toch zal men in een juiste samen leving elkanders liefhebberijen moeten eerbiedigen. Er zijn in onze gemeente pl.m. 200 duiven- en volière-houders. Nu hc':> ik mijn taak bijna tien jaar als volgt opgevat. Zowel de vogels in de vrije natuur zowel als opgekooid en ook de kat als huisdier, zijn er te vens omwille van de mens. Doch speelt men eigen rechter, dan doe ik een spel letje mee! Door de vele klachten van kattenhouders, omgeving Beukenlaan, t Hart, Kerkpad N.Z. en omgeving Olij- keweg, zullen de terreinen rond de hok ken worden gecontroleerd. Men zij ge waarschuwd. En nogmaals verzoek ik de medewer king van de kattenhouders: houdt uw poes 's nachts binnen! De Inspecteur, E. van Renswouw Zo kan ongetwijfeld de nieuwe zaak ge noemd worden, die gevestigd is aan het Nieuwerhoekplein 8, alhier. Tot dusverre was hier de fotohandel ge vestigd van de firma Flapper. De heer E. Moffie, reeds 10 jaar in Soestdijk woonachtig en al 33 jaar in 't vak, van welke artikelen nu een prach tige showroom is ingericht, geeft blijk een zeer ondernemend zakenman te zijn. U kunt in deze zaak exclusieve artikelen bewonderen en natuurlijk kopen. De schoonheid van de kristallen lampen in grote verscheidenheid, de prachtige ta fels met koperen poten en uitzonderlijke marmeren bladen en nog veel meer moet u gaan zien, want wij kunnen onmoge lijk deze mooie collectie onder woorden brengen. Wat wij wel kunnen mededelen, is, dat u deze uitzonderlijk mooie en van geheel aparte smaak getuigende collectie nergens goedkoper kunt kopen. De oorzaak hiervan is, dat de heer Mof fie, de alleenvertegenwoordiging voor Nederland heeft van kristallen lampen en de marmeren tafels, die rechtstreeks uit Italië worden geïmporteerd. De heer Moffie begrijpt zeer goed dat iedere kijker in zijn gezellige showroom geen koper is, maar hij zou het reeds prettig vinden als u alleen maar eens een kijkje kwam nemen, om kennis te maken met deze prachtige Italiaanse im port. U zult van deze gang naar het Nieuwerhoekplein 8 geen spijt hebben. De heer P. W. Z. alhier reed met zijn auto op de Kerkstraat bij de Soester bergsestraat in de richting Amersfoort, toen de 85-jarige J. H. B., eveneens uit Soest, zonder voorrang te verlenen de straat overstak. Hij werd door de auto gegrepen en met enige gebrokken ribben en een hersen schudding naar Zonnegloren overge bracht. De grootste keuze bij Steenhoffstraat 15 a - Tel. 2761 Het district „West" van de Nederlandse Politie Sportbond hield maandag haar jaarvergadering in het restaurant van het Soester Natuurbad. De inspecteur van politie te Soest, de heer G. D. H. van Woudenberg, voor zitter van S.P.S.V., opende de vergade ring met een woord van welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat alle sportverenigingen uit district West waren vertegenwoordigd. Na gewezen te hebben op de belang rijkheid van sport voor een politieman, gaf hij het woord aan de heer H. G. Scholtmeijer, hoofd-inspecteur van po litie te Soest, die als voorzitter van district West de vergadering verder leidde. De heer Scholtmeyer haalde in zijn in leiding nog even de gebeurtenissen in Amsterdam aan en gaf de verzekering, dat h_t gehele district in gedachte mee geleefd heeft met de Amsterdamse po- litievrienden. De voorzitter reikte kampioensprijzen uit aan A.P.G.S. (Amsterdam) en Luctor (Den Haag), terwijl de heer Buys uit handen van de voorzitter de zilveren medaille in ontvangst mocht nemen als dank voor het vele werk door hem ver richt. De secretaris bracht een uitvoerig jaar verslag uit en hieruit bleek, dat vele activiteiten in het district plaats von den. Niet alleen werden diverse sporten beoefend, maar ook werden elkanders krachten in diverse wedstrijden afge tast, n.1. de motorsport, atletiek, scha ken, schermen, schieten, tafeltennis, vol leybal, voetbal, schaatsen en zwemmen. Financieel is het district kerngezond, hetgeen bleek uit het verslag van de penningmeester. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. G. Scholtmeyer tot voorzitter herko zen. De aftredende bestuursleden, de heren A. Goosen en H. Kleijn werden herkozen, terwijl de aftredende heer C. Verkaik, die wegens gezondheidsre denen niet herkiesbaar was, vervangen werd door de heer A. Versteeg. Als tegenkandidaat voor het hoofdbe stuur werd de heer P. J. Bergman al hier, gekozen. Er werd nog enige tijd in een aangena me sfeer gediscussieerd, waarbij o.a. werd besloten dat de volgende jaarver gadering in 1968 in Amsterdam zal wor den gehouden. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun aanwezigheid en wenste ieder een wel thuis. VAN WEEDESTRAAT 40 - SOEST TEL:436I Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Zaanland", 27 maart en ms „Rio Salado" 31 maart. Australië: ms „Theben", 27 maart. Brazilië: ms „Santa Rosa", 29 maart. Canada: ms „Ornefjell", 29 maart en ss „Maasdam", 31 maart. Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Pierre Loti", 31 maart. Ned. Antillen: ms „Mercurius", 28 maart. Suriname: ms „Mercurius", 28 maart. Verenigde Staten van Amerika: ms „Grebbedijk", 29 maart en ss „American Ranger", 31 maart. Zuid-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika: ms „Alcor", 29 maart. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak een meraokelse dierelief- hebber bin.maordak giftug wier, toen Ik heurde datter muze eweest binne, die de bolle van schoolkin- dere op epeuzeld hebbe of in ieder ge val daonug beschao- dugd. Dat heurde ik op de tentoonstelling Klein Keukehof, die in de Beetzlaon- school ehouwe wier. Kneliao en ik binne d'r eweest, waant Kneliao het weer ut een en aander veur de keuke nodug en wullie waore blie, datte Beetzlaonschool een tentoonstelling van een en aander op touw ezet had. Maor ut bleek een bloeme- en plante- bedoening te weze, wel mooi overigens. Allenig wullie hadde d'r ongs iets aan- ders van veur esteld. Goed, toen wullie d'r eenmaol waore hebbe wullie al die meraokels mooie hoekjes bekeke. Wullie miste allenig de anduuding van de prieswinnaors en toen wier ons verteld, datter dit jaor gin prieswinnaors an- eweze binne. omdatter muze waore, die de bloembolle van de kingdere zo nodug moste beschadige bie 't inkuule. D'r waore d'r, die goed teveurschien ekom- me binne, maor aandere waore nie zo mooi meer en om nong een eerlukke beoordeling te maoke dat was te moeiluk. En zo het Klein Keukehof eigeluk meer in ut teke van de muze estaon dan van de blomme. Waant jao, de kingders vingde ut allenig maor jammer, datter gin prieze uut edeeld wiere; die hope netuurluk dattut muusje nog een staor- tje zal hebbe. Maor goed, ut is nong eenmaol ebeurd en ut enige wat wullie kenne doen is hope, dattut een volle gend keer nie weer beurd en datter dan nog mooiere blomme en plante te zien binnen op Klein Keukehof. Zo waore nong al mooi, kajje naogaon hoe mooi ut zal weze aste muze verstek laote gaon. De schooljeugd zal dan wel weer z'n uuterste best doen om d'r iets moois van te maoke en ok de inrichting van de hof zal wel weer in goeje hangde weze, zoas ieder jaor. En laot de jonges en deerntjes maor nie meer an die nao- re muze denke. Laote zullie maor den- ke an de beschuut met muusjes, die zullie wel zalle kriege aster binnekort een prinsje of een prinsesje ebore wordt. Dat binne aandere muusjes. En die magge zullie oppeuzele in plaots van dat aandere muze hullie bloembolle as dinee ebruuke. Die muze was ut kenneluk in d'rluu bol eslaoge. Waant ajje je an bloembol le tegoed wil doen, mot je toch wel heulegaor holderdebolder weze. Maor jao, wete die muze veul. Dat hek ok teuge een klein jongetje verteld, dat een bietje spietug bie z'n meraokels mooie plant sting, teleure- steld attie gin pries ewonne had. Ik het um deur z'n krullebol ehaold en dat het gelukkig flink ehollepe. En ik hettum ezeid, dattut vollegend jaor nie meer zal veurkomme, waant zodrao ik heur, datter muze binne, gao ik d'r op af. En dan kost ut die beeste d'rluu bol. En zullie binne ewaorschuwd: Wat Knelis in z'n bol het vergeet ie nie. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. 3,00 voor Soest, Soestduinen en Soesterberg en 3,75 voor andere gemeenten. Zij, die het abonnementsgeld van de Soester Courant voor het tweede kwartaal 1967 nog niet hebben ge gireerd, verzoeken wij beleefd dit thans te doen. Direct na 1 april wordt voor alle abonnementen waarvoor nog geen betaling heeft plaats gehad, een kwitantie aan de incasseerder af gegeven. Op donderdag 30 maart a.s., des avonds 8 uur, houdt de V.V.V.. in het restau rant va nhet Soester Natuurbad, haar jaarvergadering, waarvoor alle leden zijn uitgenodigd. O Op woensdag en donderdagavond 29 en 30 maart a.s. zullen belangstellenden uit Amersfoort, Soest en omgeving getuige kunnen zijn van een Padvinder-gang show. Circa 100 welpen, verkenners en leiders uit het District Utrecht van de „Nederlandse Padvinders" zullen naar Amersfoort komen om in „Amicitia" hun show te brengen. Deze Nederland se Gangshow werd opgezet in navolging van de befaamde Engelse Ganeshow, die in Londen jaarlijks vele duizenden be langstellenden trekt. Het is Akela Henk Veenstra uit Utrecht, die geïnspireerd door het Engelse voor beeld het aandurfde het initiatief te ne men een dergelijke show - in revue stijl - met jongens te organiseren. Door audities te houden kwam men tot een select gezelschap van tientallen en thousiaste knapen, die in staat bleken een vlotte en spontaan sprakelende re vue op de planken te brengen. In Utrecht hebben de eerste uitvoerin gen met veel succes en onder grote be langstelling plaats gevonden. Ook in an dere plaatsen in het land zal de show worden uitgevoerd, terwijl ook de AVRO-radio reeds belangstelling toon de. Ook Soest zal dus kunnen genieten van een nieuw element: een show van en door jongens-padvinders, door naar Amersfoort te gaan, waarbij een ieder welkom is.

Soester Courant | 1967 | | pagina 9