j, c. mmmË zn wDampo EEN EIGEN HUIS C0LLEWIJN EXPOSEERT BEAUJ0LAIS 1964 2.75 1 EEN NIEUWE GEHEIMTAAL Autorijschool VAN BITEEN Officiële mededelingen J. HOPPENBROUWERS Don Bosco- groep Softball Autorijschool V-A.M.0.R. FIAT 850 Mixed Hockeyclub „Soest" Het loontechnisch jargon KEES VAN DER WEL Gouaches en schilderijen Meer werknemers in SPECIALE AANBIEDING GELDIG GEDIENDE APRIL Wijziging Alg. Politieverordening Ruimtelijke ordening Colberteostuums Sportcolberts Pantalons Regenjassen Gewestelijk Arbeidsbureau Soest VOORKOM DE SUP!U Jaarvergadering Ned. Motet en Madrigaalkoor Zeepost P0L1TIETEL. 4444 De actie „Een heitje voor een karweit je" behoort alweer tot het verleden, fcoor 27 leden werd aan deze actie deel genomen. De totale opbrengst van deze actie was voor deze groep 262,99. Hiervoor werd door de genoemde 27 leden 679 karweitjes verricht wat een gemiddelde opbrengst geeft van ƒ9,74 per deelnemer en een bedrag van on geveer 38'/2 cent per karweitje. Het zwarte nest van de welpen ver diende 58,73 met als hoogste welp Ignaat Lustenhouwer 18,35. Het brui ne nest kwam op een bedrag van ƒ51,65 met als hoogste welp Bert van Ooyen, die, met een bedrag van 18,65, als' hoogste van alle leden uit de bus kwam. Het grijze nest verzamelde een bedrag ad 47.40 met als topscorer Kees Roe ten 15,75. Het rode nest, met Jan Willem Oostebaan 11,25 als hoogste, verzamelde 37,95. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 De verkennerspatrouille „spechten" ver diende 38,76 waarvan Theo Ceelen met 58 karweitjes en een bedrag groot 16,61 de hoogste verkenner werd. De eekhoorns kregen (met 2 man) 16,70 binnen waarvan Ben v. d. Hoven 9,20 voor zijn rekening nam. Bij de „valken" moest Peter Lustenhouwer het alleen doen en kwam met 24 karweitjes toch nog op 7,05. Van het verdiende bedrag moet 15% aan het Nationaal Hoofdkwartier wor den afgedragen zodat er ongeveer 220,voor de groepskas beschikbaar is. De Don Bosco-groep is dringend verle gen om een paar nieuwe tenten. Het met deze actie verdiende bedrag is ech ter maar groot genoeg om één tent aan te schaffen. Mocht een lezer van dit stukje bereid zijn alsnog iets voor de groep beschikbaar te stellen dan kan dit alsnog gebeuren op postgirorekening 557065 ten name van groepsleider B. Mulder. De softballsters gaan weer op het veld trainen, nadat er in de winter in een zaal is getraind, waar vooral op de techniek van het slaan en gooien is gelet. Nu gaat men trainen op slidings, van groot belang om sneller op een honk te komen, op het samenspel tussen de sofsballsters en ook weer de „ge wone" dingen. De training zal, nu de kompetitie nog niet begonnen is, driemaal in de week gehouden worden en wel van half ze ven tot half acht op maandag-, dins dag- en vrijdagavond. De training is weer op een veld aan de Bosstraat. Morgen zal een team van de Soester Softballclub een demonstratiewedstrijd spelen tegen een team van het Baarns Lyceum op een sportveld van deze school. De demonstratie vangt te 2 uur aan. F. C. Kuyperstraat 11 - Soest - Tel. 6038 le 10 LESUREN ƒ45,— LOSSE LESSEN 8,50 Wedstrijdprogramma voor 9 april 1967 Uit. 12.30 uur S.C.H.C. vet.-Soest vet. Promotie-wedstrijd voor: Kampong XII-Heren III, 11 uur. A.s. zondag moet er een beslissingswed strijd gespeeld worden tegen Maarn. Deze wedstrijd wordt op neutraal ter rein gespeeld en wel te Voordaan (Groe- nekan). 12.00 uur Heren II-Maarn. Opstelling Heren II: PI. v. Hofwegen, Tj. v. Weering. M. Lock, P. v. Woerden, H. Marcella, B. Geertsema, T. Louman, B. Vriens, P. Reinders. J. Landgraaff, A. Spoorenberg. Res.: W. v. Hall, A. Arzt en R. Vriens. Opstelling Heren III ongewijzigd. Opstelling Heren Vet,: C. Huisman, H. v. d. Dussen, J. Hoppenbrouwers, J. v. Balen, H. de Vries, C. v. Asselt, J. Winters, H. Hoek, Ph. Bakker, R. de Cneudt, K. Dobben. Res.: H. v. d. Weij- den en G. Hinderdael. Als Heren II de beslissingswedstrijd wint moeten er promotiewedstrijden ge speeld worden op 16 en 23 april. Wedstrijdprogramma voor zaterdag. Jeugdbekercompetitie. Thuis. 15.00 uur Jongens A-Shinty A. 15.00 uur Jongens B-Kameleon A. 15.15 uur Meisjes A-Gooische A. 14.15 uur Meisjes B-Amersfoort B. Uit. 15.00 uur Weesp A-.Tongens C. 15.15 uur Schaerw. H-Jongens D. 14.15 uur Laren F-Meisjes C. Op het gebied van de loonvorming heeft zich allengs een specifieke vaktaal ont wikkeld, die niet-ingewjjden als een soort geheimtaal in de oren klinkt. Termen als persoonlek minimum-uurloon, plafond, collectieve garantie, functieloon, per soonlijk minimum-garantieloon c.d., zij zyn voor de loontechnici vertrouwde be grippen geworden, doch geenszins voor het grote publiek. Daarom meenden w(j er goed aan te doen bepaalde begrippen uit het loontechnisch „jargon" wat nader toe te lichten. Wat betekenen de nieuwe termen? De loontechnische geheimtaal heeft zich vooral ontwikkeld op het gebied der ta riefbeloning. Het lag namelijk voor de hand, dat in de jaren, waarin de inflatie de Neder landse economie onder druk zette en bijzondere maatregelen ter beheersing van het loonpeil noodzakelijk maakte, er zorg voor moest worden gedragen, dat de richtlijnen vin de algemene loonpo litiek niet via allerlei meer of minder ingewikkelde tariefloonstelsels zouden worden ontdoken. Door de Stichting van den Arbeid is daarom overleg met het College van Rijksbemiddelaars en andere overheids instanties, veel werk verricht om te ko men tot verantwoorde, voor werkgevers en werknemers aanvaardbare tariefio nen en om deze, tegen de bestaande weerstanden in, ingang te doen vinden. Langs deze weg vond de voornoemde vaktaal in ruimere kring verbreiding en zo is verklaarbaar, dat thans in loon regelingen en c.a.o.'s allerlei nieuwe termen worden aangetroffen. Functieloon Zelden treft men tariefionen aan, waar bij de beloning recht evenredig is met de prestatie (zuiver stukloon). Vrijwel steeds zijn garantiebepalingen inge bouwd. Eensdeels geschiedt dit ter waarborging van een minimum-verdien ste voor de individuele arbeider. Soms neemt men daartoe het functieloon als onderste grens. Wat betekent functie loon? Het functieloon is het op basis van werkklassificatie onderscheiden loon, waarvoor een redelijke minimum-pres tatie moet worden geleverd. Dit begrip redelijke minimum-prestatie vormt het uitgangspunt van de tariefbeloning. Met tijdmeting en temposchatting kan men aan dit begrip een zeer concrete inhoud geven. Komt de prestatie boven dit ni veau uit, dan is er reden voor hogere beloning van deze prestatie. Wordt het functieloon aanvaard als per soonlijk minimum-garantieloon (of, gelijk het hierboven werd genoemd, persoonlijk minimum-uurloon), dan bevat het tarief- loonstelsel geen prikkel tegen de daling van de prestatie onder het redelijk mi nimum-niveau. Garantieloon Daarom wordt in sommige bedrijfstak ken niet het functieloon gegarandeerd, maar een garantieloon, dat b.v. 10 la ger ligt. Hierdoor ondervindt de arbeider het aan den lijve, als hij minder dan het redelijke minimum presteert. Uiteraard moet dit garantieloon niet lager zijn dan het maatschappelijk aanvaardbare mini mum. Natuurlijk kan de lage prestatie buiten de schuld van de arbeider tot stand zijn gekomen. Daarom wordt in gevallen, waarin het garantieloon onder het functieloon ligt, gewoonlijk een tweede persoonlijke ga rantie ter hoogte van het functieloon vastgesteld voor die gevallen, waarin het niet aan de arbeider te wijten is, dat de prestatie onder het redelijke mini mum heeft gelegen. Naast zulk een persoonlijke garantie be staat soms behoefte aan een collectieve garantie. Dit zal het geval zijn, als het tarief niet op basis van tijdmeting is vastgesteld en dus niet de grote mate van nauwkeurigheid bezit, welke door arbeidsanalyse wordt verkregen. Om voor de arbeider het mogelijke na deel van een niet geheel juist vastgesteld tarief te verminderen wordt b.v. gega randeerd, dat alle arbeiders van een bepaalde groep tezamen bij een behoor lijke prestatie 5 °'o meer dan het functie loon moeten hebben verdiend. De eis wordt dus gesteld, dat de gemiddelde verdienste boven eên bepaald niveau komt te liggen. Ook het omgekeerde kan gewenst zijn, namelijk aan het systeem de waarborg te verbinden, dat een niet op tijdmeting gebaseerd tarief geèn te gunstige uit komsten heeft. Hiermede komen wij tot de tweede hier- voren genoemde term, het maximum gemiddeld uurloon, of, zoals het ook ge noemd kan- worden, de maximale ge middelde (over) verdienste. Het plafond De term zelf wijst de weg naar de be tekenis ervan. Wij hebben in de eerste plaats opnieuw te doen met een ga rantiebepaling, maar thans niet ter be grenzing van het inkomen naar beneden, maar, gelijk de term maximum tot uit drukking brengt, naar boven. Er wordt dus in dit geval geen vloer gelegd, maar een plafond gesteld. Daar kan niemand boven uit. Bij op tijdmeting gebaseerde tarieven zou in principe een tariefplafond kunnen worden gemist, hoewel zich soms ook dan buiten het tariefstelsel zelf omstan digheden voordoen, die maken, dat men toch op een bovengrens prijs stelt. Dat voorts van gemiddeld wordt gespro ken, wijst op een collectieve garantie. De persoonlijke verdienste kan dus boven genoemd plafond uitkomen. Maar dan moeten andere arbeiders minder dan het plafond verdienen. Hieraan ligt de ge dachte ten grondslag, dat een groep is samengesteld uit betere en minder be kwame arbeiders. Als allen een hoge o ver verdienste blijken te kunnen berei ken, is er reden om wantrouwen te koesteren inzake de juistheid van de tariefstelling. Niet te vlug Een tariefplafond kan ook gewenst zijn om te voorkomen, dat door onderlinge wedijver van de arbeiders, of om andere redenen, het tempo zo hoog wordt op gevoerd, dat dit sociaal, of met het oog op de kwaliteit van het produkt niet meer verantwoord is. Ook komt het voor, dat men bij de overgang naar werken in tarief in de eerste periode met een niet geheel zui ver tarief moet werken, waaraan dan een plafond wordt verbonden, ten einde straks zonder te grote weerstanden op betere tarieven te kunnen overstappen, die hogere verdiensten mogelijk maken. Wat hierboven met een collectief ma ximum wordt beoogd, kan ook door een individueel tariefplafond worden be werkstelligd. In de praktijk treft men dan ook wel persoonlijke maxima aan. Dat wij van „geheimtaal" spraken, is niet geheel gerechtvaardigd geweest. Door de commissie ter bevordering van de arbeidsproduktiviteit is namelijk een brochure samengesteld, waarin deze ter minologie en de daaraan ten grondslag liggende gedachten nader zijn uiteenge zet. Dit boekje, Prestatiebeloning ge naamd, werd uitgegeven door de Con tactgroep Opvoering Produktiviteit (C.O.P.). Hierin kan iedere belangstellen de een uitvoeriger en vollediger uiteen zetting over deze materie lezen, dan wij u binnen het bestek van dit artikel kon den geven. op zaterdagen 8, 15 en 22 april en zondagen 9, 16 en 23 april, 's middags van 2 tot 5 uur, In de grote zaal van „DE GOUDEN PLOEG". GRATIS TOEGANG De bestaande aanvechtbare huisves tingspolitiek in Nederland is een der regelrechte gevolgen van de ongezonde en onwerkelijke economische politiek, die in de laatste jaren is gevoerd. Ze venentwintig jaar na het begin van de Tweede Wereldoorlog is men nog niet verlost van de woningdistributie. Er wordt allerlei struisvogelpolitiek ge voerd om te laten zien dat het nog re delijk loopt met het woningbeleid. Het belangrijkste hoofdstuk van wo- ningjammer vinden wij in de sector van de woningwetwoningen. Zij voldoen meestal niet aan de eisen, die men van daag aan een nieuw huis mag stellen. Zij vormen een bron van onrechtvaar digheid omdat dit soort huizen wordt gebouwd voor prijzen die door bouwers aanvaard worden, omdat hun elders extra winstkansen worden geboden. De woningwetwoning wordt daarmee niet voor de eigenlijke kostprijs gebouwd. Daarnaast worden er woningen in de vrije sector gebouwd die te duur zijn omdat de opbrengst daarvan mede moet dienen om de bouw van woningwetwo ningen mogelijk te maken. Het finan- cieel-economisch resultaat druist in te gen elk rechtsgevoel. Dubbeldik De koper van een huis in de vrije sec tor moet via een te hoge prijs mee betalen aan de prijs van een woning wetwoning, die mogelijk wordt bewoond door iemand met een behoorlijk inko men. De koper van het vrije huis be- van 3.75 voor 4 flessen voor 10.00 Wij bezorgen door geheel Soest Wünhandel-SIytery STEENHOFFSTRAAT 64 - SOEST Telefoon 2551 Verhuur van SERVIES - GLASWERK BESTEK taalt via de rijksbelastingen nogmaals mee aan de subsidie voor de woning wetwoning. Het lijkt ons waarschijnlijk dat de ge meenten ook nog de volkswoningen sub sidiëren en dat langs die weg via de gemeentelijke belastingen nogmaals een bijdrage van de „vrije" bewoner aan het huis wordt besteed. Hoe de bouw van eentonige en dikwijls slechte wo ningwetwoningen kan rijmen met de wens naar een goede woonmogelijkheid voor de gemiddelde Nederlander is een andere vraag. Waarom willen wij gelij ke lonen als de bewoners van de buur landen, maar nemen wij genoegen met slechte huizen? Woonsubsidie Dan komen wij bij het huurbeleid. Huursubsidies door de overheid zijn aan de orde van de dag. Elke eigenaar van een voor de oorlog gebouwd huis geeft elke week of maand een bijdrage in de huishouding van zijn huurder omdat de huur te laag is. De huurverhogingsgol- ven hebben niets te maken met onder houdskosten van de onderscheiden hui zentypen. Het uitgangspunt van 10 mei 1940 bij de huurvaststelling is even onrechtvaar dig en werkelijkheidsvreemd als de be taling er van zou zijn met bankbiljet ten van voor de geldzuivering. Er is geen enkele economische relatie meer met het tijdperk van vóór de oorlog. De uitspraken van huuradviescommis sies hebben evenveel betekenis gekre gen als de leuzen van de raad van elf in carnavalstijd. Het is eenvoudig be lachelijk dat de Nederlandse rechter nog bereid is op basis van dit leken- beleid vonnissen te vellen, die zelfs de schijn van recht wel moeten missen. Op deze wijze wordt het respect voor recht en wet doelbewust ondermijnd. Blunders Het verschil tussen de huurprijzen van oude en nieuwe woningen geeft een duidelijke aanwijzing van de economi sche blunders die wij met ons huizen- bezit maken. Daar komt nog bij dat het niet in het belang van de bewoners is, wanneer de huurprijzen kunstmatig laag gehouden worden. De gevolgen manifes teren zich in een woningtekort en in de aanbieding van oude en nieuwe wo ningen van slechte kwaliteit. Daarnaast wordt de nationale begroting belast met ondraaglijke subsidiebedragen. De be langstelling voor het eigen woningbezit wordt bovendien tot een minimum ge reduceerd. In ander verband is er meermalen op gewezen dat het met name voor werk nemers van groot belang is het eigen woningbezit te bevorderen. Een budget onderzoek heeft onlangs uitgewezen dat in welvarend Nederland slechts 17 van de arbeiders een eigen woning be zit. Het wordt de hoogste tijd dat de verantwoordelijkheid daarvoor van de publiekrechtelijke naar de privaatrech telijke sfeer wordt overgebracht. Vak(bonds)werk De vakcentrales kunnen dit tot een hoeksteen van hun beleid maken. De besparingen van hun leden kunnen op deze belangrijke vorm van bezit wor den gericht. Wij dachten dat hiermee aan de deelnemers een zichtbaar en wenselijk doel aan hun drang naar meer deelneming aan de welvaart zou wor den gegeven. Een doel dat aanspreekt en voor de deelnemrs direct resultaat oplevert. Zien wij deze gedachten tegen de ach tergrond van de wens naar vermogens- aanwasdeling, dan springen de voorde len duidelijk in het licht. Het huis is altijd bij een begin van vermogensvor ming een meer gewenst goed dan het bezit van participatiebewijzen in een aandelenportefeuille. De machtwaarde van onroerende goederen is gemakke lijker te volgen en meer begrijpelijk dan die van aandelen. Een „papieren" bezit wordt door niet- deskundigen steeds gewantrouwd. Wij zijn voorts van mening dat het voor ondernemer aantrekkelijker moet zijn om bijdragen af te staan voor het eigen woningbezit van hun mede werkers dan voor deelneming in de onderneming. Voorts zijn het landsbe lang en de bouwwereld er mee gediend wanneer er grote bedragen uit de sfeer der overheidsfinanciering naar die van de particuliere woningbouw worden overgebracht. Bezorgd Deskundigen als het bestuur van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank en anderen hebben reeds hun bezorgdheid geuit over het bestaande huurbeleid. Deze uitspraken zijn gericht op het eco nomisch belang van ons land. Duide lijk stelt deze maatschappij in haar jaarverslag dat de hoge kapitaalrente onze woningmarkt nog enkele jaren zal teisteren. Zij geeft ook duidelijk als haar mening dat de heffing van huur belasting en het nog zwaarder belasten van bezitters van oude woningen ons niet uit het woningtekort helpen, maar alleen de onrechtvaardigheid vergroten. Wij mogen hopen dat een nieuwe re gering zal trachten meer aandacht te schenken aan de zwarte bladzijden in onze welvaartsgeschiedenis. Daartoe be horen zeker de woningpolitiek en de behandeling van huiseigenaren. Moge er eindelijk een realistische wo ningpolitiek worden gevoerd met mede werking van alle pressiegroepen in die zin dat er grote druk worde uitgeoefend om de woningellende nu eindelijk te be ëindigen. Het wordt de hoogste tijd. 10 LESUREN ƒ65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 Telefoon 4685 Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -te kens; maken bekend, dat hun college heeft besloten: 1. op de Dalweg en de Koninginne- laan een voetgangersoversteekplaats aan te wijzen; 2. op de Belvédèreweg door plaatsing van borden van bijlage II van het R.V.V. het parkeren aan de linkerzijde van deze weg, komende van de Becke- ringhstraat, te verbieden; 3. a. de op grond van hun besluit van 8 december 1964, afd. I, nr. 3348, geplaatste borden 49 van bijlage II van het R.V.V. op marktdagen aan de rech terzijde van de Raadhuisstraat, gaande in de richting van de Steenhoffstraat naar de Lange Brinkweg, te verwijde ren; b. de op grond van hun besluit van 26 januari 1965, afd. I, nr. 3571, ge plaatste borden 49 van bijlage II van het R.V.V. aan de rechterzijde van de Chr. Huygenslaan, gaande in de rich ting van de Simon Stevinlaan, te ver wijderen; c. op de Raadhuisstraat door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het R.V.V. het parkeren op marktdagen aan de linkerzijde van deze weg, gaande in de richting van de Steenhoffstraat naar de Lange Brinkweg, te verbieden; d. op de Chr. Huygenslaan door plaat sing van borden 49 van bijlage III van het R.V.V. het parkeren aan de lin kerzijde van deze weg, gaande in de richting van de Simon Stevinlaan, te verbieden. 4. a. de Eigendomweg door plaatsing van borden 37 van bijlage II van het R.V.V. aan te duiden als B-weg en te sluiten voor voertuigen die een breedte van 2.20 m., de lading medegerekend, of een wieldurk van 2,4 ton te boven gaan; b. door plaatsing van borden 44 van bijlage II van het R.V.V. het verkeer met uitzondering van voetgangers op de weg de Den Blieklaan in de richting van de spoorlijn Utrecht-Baarn bij de nadering van de spoorwegovergang over genoemde weg te verbieden door te gaan bij de nadering van verkeer uit tegengestedle richting. 5. op het gedeelte van de Postweg te Soesterberg, gelegen tussen de Rade- makerstraat en de Luitenant Koppen laan, door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het R.V.V. het parkeren aan de linkerzijde van dit weggedeelte, komende van de Rademakerstraat, te verbieden. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepsschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin doch Ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst geeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobiel club, de Koninklijke Nederlandse Mo torrijdersvereniging en aan gedeputeer de staten van deze provincie. Soest, 7 april 1967. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie, afde ling algemene zaken, geopend op werk dagen van 9-12 uur, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 17 fe bruari 1967, waarbij de „A.P.V. Soest" is gewijzigd. In dit raadsbesluit is ondermeer be paald dat het zonder ontheffing van ons college verboden is in een open baar park, natuurterrein of bos paard te rijden. Soest, 7 april 1967. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat het voornemen bestaat aan de Rijksgebouwendienst te Utrecht, met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke ordening, voor de tijd van 3 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestem mingsplan „Rijksweg" i.v.m. de bouw van een demontabele houten barak op het perceel, gelegen aan de Steenhoff straat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3037. Alvorens een definitieve beslissing te nemen worden de rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden in de gelegenheid gesteld binnen een termijn van veertien dagen na de dag tekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De hierop betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezeifde termijn ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 7 april 1967. O^BIj VERKOUDHEDEN VOOR VADER, MOEDER EN KIND VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK Situatie op de arbeidsmarkt in het ge west Soest, omvattende de gemeenten Baarn, Eemnes en Soest, aan het einde der maand maart 1967. Onder invloed van het vorderende sei zoen daalde het aantal ingeschreven werkzoekenden van 227 mannen aan het einde der maand februari tot 182 aan het einde der afgelopen maand. Het aantal ingeschreven vrouwelijke werkzoekenden bleef constant, nl. 47. Het werkloosheidspercentage in dit ge west is hierdoor gedaald tot 1,3 Al hoewel in voorgaande jaren de invloed van het winterseizoen omstreeks dit tijdstip grotendeels was verdwenen, is dit momenteel niet het geval. Onder de 182 ingeschreven mannen bevinden zich 44 personen welke als seizoenwerkloos kunnen worden beschouwd. Hierin spelen naar alle waarschijnlijk heid conjuncturele tendensen mede een rol. Vooral de groep werkloze bouwvakar beiders is nog relatief groot nl. 32 en speciaal de ongeschoolde - en geoefen de bouwvakarbeidérs ondervinden nog steeds hinder bij het vinden van een passende functie. ZWARTE ZES Voorkom de sip door 1 op de 5 ongelukken u aan te passen aan op autosnelwegen weersomstandighe. ontstaat door slippen, den enwe'gsituatie. I/EkmiNDER SNELHEfQ maak geen scherpe KORTOM ebruik hoofd, voet en and met verstand!! stuurbewegmqen en i datukrach- i/oorkom tig moet remmen. Een andere belangrijke groep ingeschre venen wordt gevormd door het han dels- en kantoorpersoneel waar mo menteel 35 mannelijke en 9 vrouwelij ke werkzoekenden staan ingeschreven. Ook deze groep ondervindt enige hin der t.g.v. het feit, dat verschillende be drijven bezig zijn of zijn geweest om speciaal het aantal indirect productie ven onder de loupe te nemen. Van het resterend aantal ingeschreve nen zijn 6 mannen en 5 vrouwen jon ger dan 19 jaar. Alhoewel het voor jeugdige bouwvakkers en ongeschoolden enige maanden geleden moeilijk was om een betrekking te verkrijgen, kunnen de jeugdigen momenteel zonder veel moeite in het produktieproces worden onder gebracht. Naast een groep van 36 mannelijke- en 11 vrouwelijke ingeschrevenen welke door lichamelijke- en/of geestelijke han dicap worden belemmerd in het vinden van een passende baan, staan nog 13 mannen en 14 vrouwen voor positie verbetering ingeschreven. Zoals reeds vorige maand werd ver wacht daalde het aantal in dit gewest tewerkgestelde vreemdelingen niet ver der. Momenteel zijn in Baarn, Eemnes en Soest in totaal 349 vreemdelingen te werkgesteld; aan het einde van de maand februari bedroeg dit aantal 347. Doordat in de loop van de maand maart zelfs weer relatief belangrijke aantallen vreemdelingen welke elders bij arbeidsbureaus stonden ingeschre ven in het bedrijfsleven konden wor den ondergebracht, valt het te verwach ten, dat ook in de aankomende periode dit aantal nog niet zal teruglopen. Het aantal nieuwe aanmeldingen van werklozen gedurende de maand maart bedroeg 81 mannen en 15 vrouwen. Hier stond tegenover, dat in totaal 105 mannen en 12 vrouwen bij het bedrijfs leven konden worden geplaatst; 21 man nen en 3 vrouwen vonden zelf werk of lieten zich om andere redenen uitschrij ven. Het verloop van het aantal aanvragen stemt overeen met het naderend zomer seizoen. Bij de mannen liep het aantal nog niet vervulde aanvragen om personeel op van 231 tot 266 bij de vrouwen van 194 tot 204. Deze uitbreiding der openstaan de vraag is vrij gelijkelijk over de di verse sectoren van het bedrijfsleven ge spreid. Alleen in de metaal was een geringe terughoudendheid te constate ren. In de loop van de maand maart wer den 166 aanvragen om mannen en 32 aanvragen om vrouwen ingediend. Voldaan kon worden aan 107 aanvragen om mannen en 13 om vrouwen. Het ziet er naar uit, dat het naderende zo merseizoen de werkloosheid in dit ge west nog verder zal doen treuglopen. Of de werkloosheid onder de bouw vakarbeiders hierdoor in zijn geheel zal verdwijnen, is op zijn minst twijfelach tig. Naar alle waarschijnlijkheid zal in dit gewest in de bouwnijverheid dit jaar van een meer evenwichtige situa tie sprake zijn. De landelijke moeilijkheden in de tex tielindustrie doen ook in deze omge ving in verschillende confectiebedrij ven hun invloed gelden. Behoudens enkele zéér incidentele moei lijkheden bij enkele kleine bedrijfjes in de metaalnijverheid is de situatie in deze bedrijfstak - de grootste sector van werkgelegenheid in de nijverheid - in dit gewest nog steeds gezond. De opvang van jeugdigen aan het einde van het schooljaar 1966-1967 wordt dan ook met optimisme tegemoet gezien. Waarschijnlijk hebben veel leden van het Nederl. Motet- en Madrigaalkoor niet zoveel belangstelling voor televi sie en meer voor het wel en wee van hun koor. Dit bleek dinsdagavond in het Ludgar- disgebouw, waar de voorzitter, de heer L. J. Rademaker, niet minder dan 40 leden welkom kon heten. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de moeilijkheden welke ont stonden door de ernstige ziekte van de dirigent Carel Laóut. Enkele dirigenten namen slechts zeer tijdelijk de leiding van het koor op zich. omdat deze musici bij N.R.U. en Concertgebouworkest een zeer druk ke werkkring hebben. Spreker spoorde de leden aan onder de huidige dirigent, de heer Clement, hun beste krachten aan het koor te geven. Spreker memoreerde voorts de ver schillende concerten, die hoofdzakelijk onder leiding van Carel Laöut werden gegeven. De secretaris bracht hierna verslag uit over de laatste 2 jaar, terwijl de pen ningmeester de leden een inzicht gaf in de financiën. Bij de bestuursverkiezing, welke hierna volgde, werden voor de 3 vacatures nieuwe bestuursleden gekozen. Na nog een vrij korte rondvraag sloot de voorzitter deze geanimeerde verga dering. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Waterland". 12 april. Australië: ms „Wonosari", 10 april. Brazilië: ms „Alhena" 9 april en ms „Cap San Antonio" 12 april. Canada: ms „Prariver" 12 april. Chili: ms „Buntenstein" 9 april. Indonesië: ms „Düsseldorf" 9 april en ms „Victoria" 12 april. Ned. Antillen: ms „Theron" 11 april. Suriname: ms „Oranje Nassau" 12 april. Verenigde Staten van Amerika: ms „Prinses Margriet" 12 april en ss „Ame rican Rover" 14 april. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Kalahari" 11 april. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3