kruidenrekj ft tr Verwarmingsperikelen op de Margrietschool zijn opgelost Eesi basis ¥oor persoonlijk bezit ZELF FLAGSTONES GIETEN g !48 58 198 88 98 I 98 98 58 Verkeersbrigadiertjes in Soest-Zuid SPAARBEWIJZEN a f 25.per stuk, 29% PREMSE Van Amerongen Autobestuurder onwel geworden Hees-pupillen klopten H.V.C.-pupillen (3-0) Morgenavond liehtwedstrijd V.V.Z.—H.V.C. Kinderkoor Apollo VOOR DE ZEKERHEID V-V f In de Margrietschool, de openbare lagere school in Soest-Zuid, werd gisteravond de jaarlijkse ouderavond gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Ongeveer 150 ouders werden welkom geheten door de voorzitter van de ouder commissie, de heer P. A. Stenz. Hij be groette tevens de afgevaardigden van oudercommissies van andere openbare scholen en het hoofd van de Margriet school, de heer E. Belgraver. Deze zou op doktersadvies eigenlijk niet aanwezig zijn, maar vond de vergadering toch te belangrijk om verstek te laten gaan. De heer Stenz wees erop, dat de wet telijk verplichte oudercommissie van de school zeer aktief is. Mevrouw Kwant gaf een overzicht van de financiële po sitie. Zij deelde mee, dat er in het af gelopen jaar sprake was van hoge kos ten, maar dank zij het op tijd betalen van de bijdragen was er toch nog 400 gulden in kas. De heer Stenz memoreerde de aktivitei- ten, waarbij de school betrokken was. Er is sprake van een gestadige groei; er zijn thans 230 leerlingen en zeven leer krachten. Er zijn zoveel eersteklassers, dat de klas gesplitst moest worden in een A- en B-klas. De school heeft een kan men bereiken door het ko pen van waarbij het Rijk na 4 kalender jaren verstrekt en u van de bank 3V2°/o rente krijgt. Vraagt inlichtingen bij: Kantoren: Kerkplein 9, Soester - bergsestraat 14, Koninginnelaan naast no. 38. ouderraad in het leven geroepen, die contact onderhoud met het gemeentebe stuur en die de belangen van de school behartigt. Hij deelde mee. dat men zal overgaan tot het aanstellen van ver keersbrigadiertjes, die de schooljeugd bij de Oude Utrechtseweg en bij hotel De Bosvijver zal helpen de drukke Soester- bergsestraat veilig over te steken. Spre ker besloot met de mededeling, dat de schooltuintjes een succes zijn geworden. Vervolgens kwam het belangrijkste punt aan de orde: de heer Stenz galeen toe lichting op-de afloop van de handte keningenactie ter - verbetering van -de verwarmingsinstallatie. Hij bracht aller eerst dank aan de ouders voor de hand tekeningen onder de brief aan Burge meester en Wethouders, de gemeenteraad en de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amersfoort, de heer M. Lindeman. Het resultaat is geweest, dat na bespreking van de kwestie in de raadsvergadering in januari, waarin de klachten aan de orde kwamen, de situa tie is verbeterd. Overigens zijn die verbeteringen pas in februari aangebracht, nadat men zes jaar met het euvel van een niet goede ver warming heeft te kampen gehad. Nu alles is verbeterd, zijn er gelukkig geen problemen meer. Spreker las het ant woord voor, dat de oudercommissie in zake de verwarmingskwestie van B. en W. heeft ontvangen en noemde dit niet al te duidelijk. Ook las hij de brief voor, die de heer H. J. v. d. Dussen, directeur van gemeentewerken, schreef en waarin deze het onderwijzend personeel ondes kundigheid toeschrijft wat betreft de waarin 6 glazen potjes met hou ten schroef dop; gevuld met di verse kruiden en specerijen. Een sieraad in elke keuken. Bij uw jubilerende D.A. drogist voor 7,95 compleet. Vergelijkbare winkelwaarde 14,75. Rekje met 12 potjes 15,90 Rekje met 18 potjes ƒ23,85 Drogisterij Parfumerie Soesterbergsestraat 55 Telefoon 2639. verwarming. Volgens hem was het een voudig om door een simpele handeling le verwarming te laten branden. )e heer Stenz vertelde echter, dat de verwarming 's avonds om zes uur auto- natisch uitging, 's Morgens moest men le verwarming weer in werking stellen, naar dat betekende, dat de klaslokalen tiet vóór 12 uur 's middags verwarmd varen, hetgeen uiteraard vooral tijdens le koudste winterdagen verre van ideaal vas. let hoofd der school, de heer Belgraver, chreef B. en W. een brief, waarin hij chreef, dat de gang van zaken hem en iet overige onderwijzend personeel niet irettig voorkwam. Toen de verwarming n november en december niet brandde, ;ijn de leerlingen naar huis gestuurd. )it besluit heeft beslist niet aan het :hoolhoofd of andere leerkrachten ge legen; maar men vond het nu eenmaal niet verantwoord om de kinderen in on verwarmde klaslokalen les te geven. Er werden door de ouders over deze af faire enkele vragen gesteld, waarna de heer Belgraver nog enige inlichtingen hieromtrent verschafte. Hij zei. dat men in september 1966 constateerde, dat er een laagje water van 40 cm in de kelder stond. Men vroeg de dienst gemeente werken om ervoor te zorgen dat de kelder weer droog werd, omdat men de school wilde verwarmen en men door het water niet bij de regelaar van de centrale verwarming kon komen. Ge meentewerken zou dadelijk komen, maar eind oktober was er nog niemand komen opdagen. Intussen kreeg men de beschikking over een oude pomp (die het warme water door de verwarmingsbuizen in de klas lokalen stuwde) afkomstig uit het ge meentehuis. Spreker stelde, dat er fou ten waren gemaakt met het aanleggen van de verwarming. Er waren nog meer nare dingen, maar men. heeft de tanden op elkaar gezet, anders zou er een rel ontstaan zijn. Volgens schoolinspecteur Lindeman was er sprake van een af schuifsysteem, waarbij de meerdere de affaire afschoof op de mindere. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat men voortaan van alle narigheid verlost zou zijn. Na de pauze hield de schooltandarts, de heer Petrie, een causerie met film over tandbederf en gebitsverzorging. Hij raadde de ouders aan om de kinderen al op jonge leeftijd aan de tandarts te laten wennen. Hij wees erop, dat de kin deren zo weinig mogelijk dienen te snoe pen en in ieder geval helemaal geen toffees. Een stukje kaas is beter. En voor het naar bed gaan een appel is zelfs heel goed, want daardoor verdwij nen schadelijke bacteriën in de mond. Tenslotte werd een recent opgenomen film gedraaid, die het leven op de Mar grietschool in al z'n facetten vertoonde. De 47-jarige H. K., alhier reed op de Beukenlaan in zijn V.W. Hij is schijnbaar onwel geworden en het is een groot geluk, dat de auto, zonder ongelukken te veroorzaken, aan kwam. De heer K. bleek al rijdende te zijn overleden. De wedstrijd tussen de pupillen van Hees en H.V.C, was een aantrekkelijk duel met een sterk aanvallend Hees. Tot de rust bleef de score dubbelblank, maar na de hervatting wist Hees z'n meerderheid al spoedig in doelpunten uit te drukken. Een schitterend schot van Cees van Dijk leverde een 1-0 voorsprong op; dezelfde speler gaf even later een mooie voorzet, die door Nico van $s werd ingekopt (2-0). En of nog niet voldoende was, maakte -Nico van Es er tenslotte nog 3-0 van. De gehele tweede helft speelde zich af op de helft van H.V.C., dat als het ware door de Hees-pupillen werd ingesloten. Het comité van de, in het gebouw Mid- delwijk gehouden bazar heeft V.V.Z. bereid gevonden een liefdadigheidswed strijd te spelen ten bate van het zieken huis in Modjowarno, waar zoals bekend een jonge Nederlandse vrouwelijke arts de leiding heeft. Om deze arts, mej. Gerda van 't Land, in staat te stellen de hoognodige uit breiding van het ziekenhnuis te reali seren, zijn door middel van de gehou den bazar gelden bijeengebracht en als sluitstuk van de aktiviteiten wordt deze voetbalwedstrijd gehouden. Gespeeld zal worden op het V.V.Z.- terrein aan de Ferd. Huycklaan te Soest en de wedstrijd vangt aan te 19.15 uur. V.V.Z. zal met een elftal spelen, waarin enkele nieuwe spelers en junioren opge steld worden, waardoor een zo'n sterk mogelijk amateurteam de strijd zal aan binden tegen het tweede elftal van H.V.C., waarin enkele bekende spelers staan opgesteld. Mocht het V.V.Z.-terrein niet bespeel baar zijn, dan zal de wedstrijd op het H.V.C.-terrein gehouden worden. Gehoopt wordt dat er zoveel belang stellenden met auto's bij het V.V.Z.- terrein komen, dat ze, bij niet door gaan van de wedstrijd op het Soester terrein, de niet autobezitters een lift naar Amersfoort kunnen aanbieden. Het comité verwacht, dat de publieke belangstelling zeer groot zal zijn, waar- Wie in deze tijd van het jaar zijn tuin wil opknappen, of bezig is met een nieuwe aanleg, kan op een voordelige wijze een modern terras of pad aanleg gen, door zelf flagstones te maken. Wij hebben hiervoor nodig portland ce ment. grind, zand, water en wat kleur stof. Een mooi breed pad van 10 a 12 meter lang vergt nog geen 2 zakken cement (50 kg), enkele kruiwagens grind en een paar kilo steenrood, of meniepoeder, bij de drogist voordelig verkrijgbaar. Ons eerste werk is om het pad te ver hogen met wat grond uit een later aan te leggen gedeelte van de tuin, of tij delijk uit de border. In die aange stampte grond gaan we namelijk de fi guren van onze flagstones uitsteken en als het cement later hard is, kan er weer wat grond terug naar de oor spronkelijke plaats en liggen onze ste nen boven het maaiveld, zodat er zich geen plassen op vormen. Op de plaats waar de aarde wegge- schept wordt voor verhoging van het pad of bordes, vindt u misschien ook het benodigde zand onder de teeltaarde. Hebt u inderdaad zandgrond in de tuin, dan kunt u dus daar het zand uitgra ven voor de specie. In het gat kunt u later nieuwe aarde of de rest van het grind storten. De specie Als U op de plaatsen van het pad, waar u later uw voetstappen afdrukt, aardige drie- en vierhoekige, nu en dan vijfhoekige figuren hebt uitgesto ken van ongeveer 4 cm diep, en de ran den en ondergrond goed stevig hebt ge vormd, kunnen we onze cement gaan mengen. Om een hecht fundament te leggen en tegelijk kleurstof te sparen, maken we twee lagen. De eerste bestaat uit een verhouding van negen delen grind en twee delen portland cement zonder kleurstof, goed te mengen met water tot een stevige pap is verkregen, die we in de gemaakte gaten kunnen gieten en daar goed aandrukkken, tot een hoogte van ongeveer 3 cm. Telkens na het gieten van enkele ste nen gaan we een andere specie aanma ken, bestaande uit twee delen zand op één deel cement, waaraan dan een kwart deel kleurstof wordt toegevoegd. Dat laatste lijkt veel. maar de erva ring leert wel, dat een te zuinig ge bruik van de kleurstof tot teleurstel ling leidt, omdat na het opdrogen van de flagstones het heldere rood tot bruidrood - en bij te zuinig gebruik tot vaalbruin - is verkleurd. Deze laag wordt één centimeter hoog uitgegoten over de nog natte onderlaag. Ons gereedschap Wie geen troffel bezit, kan de cement vlak verspreiden en aandrukken met een plankje, waar hij te voren een klamp of handgreep op heeft bevestigd. Dat aandrukken is erg belangrijk. Denk er. om, dat de flagstones uiteindelijk alle .even hoog en waterpas moeten liggen. Bij het verplaatsen van de grond voor de ophoging van het pad houden we dus gelijk rekening met evt. kuilen en verheffingen in de tuin; deze moe ten dan geëgaliseerd worden. Dit kan met schop en hark geschieden. Tijdens het mengen is de schop vol doende. Voor het afpassen van hoeveel heden kan bijvoorbeeld een kolenschop of dergelijke worden gerbuikt. Belangrijk is, dat we ons werk doen in een droge periode en de natte stenen een week lang door omheining of an dere beschermende maatregelen be schermen tegen voortijdige voetindruk ken van mens of dier! Touwen, ladders op de kant e.d. zijn bruikbare versper ringen. Zijn de flagstones na 5 tot 6 dagen vol komen droog, dan verwijderen we de grond, die er boven uitsteekt 1 cm van de tussen de stenen liggende aarde. Op de vrije plaatsen wordt gras gezaaid en wij hebben een prachtig wandelpad of zitterras. Grootte en afstanden van de stenen be- pale ieder naar eigen smaak. Minimum oppervlak is wel een ruimte om met twee voeten gemakkelijk te kunnen staan. Flagstones kunnen overigens worden gelegd op enkele centimeters afstand (aaneensluitend) alsook verder uit el kaar en in zig-zag-vorm voor de voet stappen, in welk laatste geval gespro ken wordt van „step-stones". Tenslotte kunt u er een bakstenen vijver mee ommantelen, zodat ook daar een gezel lig en modern oeverpad ontstaat. door het bedrag, dat reeds door de ba zar bijeengebracht is, door een bijdrage van de toeschouwers nog verhoogd kan worden. Te koop van part. MORRIS 850 de Luxe, bouwjaar '61. I.z.g.st. Prijs 1800.—. Tel. 02954-4364. Mevrouw Van der Korput, Stationsweg 112, Baarn, vraagt een MEISJE voor halve dagen of een werk ster voor enkele dagen per week; niet beneden 16 jr. Te koop 3 BROMFIETSEN. Puch, RAP en Union. Bil- derdijklaan 25, tel. 3937. Eenvoudig doch goed PENSION met (kleine) zit-slaapkamer gezocht door oude dame van 72 jaar, voor een tijdsduur van ongeveer lVs jaar. Brieven: Kuijk, Buys Bal lotlaan 59, Soesterberg. Telefoon 03463-1286. Te koop blauwe KINDER WAGEN. Christinelaan 17. TE KOOP aangeboden moderne bankcombinatie (Frishto), 4 fauteuils (Pas toe), tafel (Royal systeem), 2-pers. bed (1.70 br.) met toebehoren, 3-pl. elektr. fornuis (Etna). Alles in zeer goede staat. Noorder- weg 20, Soest. Te koop een in goede staat zijnde zwarte convector Jaarsma KOLENHAARD en ongeveer lVs mud an traciet. Prijs ƒ45,Mevr. Van Paddenburg, Burg. Grothestraat 45. Te huur VORKHEFTRUCK. G. van Buuren, Laan- straat 20. tel. 4685. TE KOOP gasfornuis (wit emaille) en mahonie kast. Colenso 92, tussen 7 en 8 BABYSIT? Neem dan eerste Soester Babysit- centrale. Tel. 3270. Huize „Het Oosten", mo dern rusthuis voor bejaar den te Bilthoven, vraagt wegens uitbreiding BE JAARDENHELPSTERS, zowel voor huishouding als verpleging; in- of extern; 45-urige werkweek. Gaarne soll. aan Rubenslaan 1, Bilthoven, telef. 03402-3745. WERKSTER gevraagd voor hele of halve dagen. Mevr. Schouten, Vredehof- straat 17. Te koop Batavus BROM FIETS, z.g.a.n. ƒ400,—. Groen, Sophialaan 17, Soest. HULP gevraagd voor het schoonhouden van de zaak, 4 ochtenden. Telef. 2516. Flinke WERKSTER ge vraagd in klein gezin, voor 1 dag per week of 2 a 3 ochtenden. A. M. Beumer, Emmalaan 10, Baarn. (Tel. 4089-02954, na 17.30 uur). Gevraagd flinke huishou delijke HULP voor enkele dagen per week, of werk ster. Mevr. Dogterom, Torenstraat 6, tel. 2050. Te koop van part. vrijst. VILLA met tuin, op le stand. Ruime suite. 4 slaapkamers, badkamer enz. Grote zolder. Vraag prijs 55.000,Brieven onder letter H.H. 11 bur. S. Crt. Te koop aangeboden HEINKEL Tourist 1962. In zeer goede staat, met verzekering en asseccoires. Schaepmanstraat 78. Met spoed gevraagd in klein gezin te Bilthoven (1 schoolgaand kind), nabij station en busverbindin gen, zelfstandige HULP in de huishouding voor hele dagen, eventueel tijdelijk. Condities in overleg te regelen. Aanm. na 7 uur 's namiddags. Tel. 03402- 5362. R.K. zakenman, 51 jaar oud, pas komende wonen in Soestdijk, zou gaarne gezellige KAARTCLUB willen hebben van 4 per sonen, voor 1 avond in de week. Br. onder letter W.S. 28 bur. S. Crt. Heden ls plotseling van ons heengegaan, onze lieve man en zorgzame vader, HUIBERTUS KLEIJN, op de leeftijd van 47 jaar. „Openbaring 20 6". Soestdijk, L. Kleijn-de Vormer Hans Lydia Soestdijk, 7 april 1967. Troelstrastraat 38. De teraardebestelling vindt plaats op woens dag 12 april a.s., om 1 uur, op de Hervormde begraafplaats te Soest. Na een ziekte van enige weken is heden van mij heengegaan, mijn lieve man, JEAN GÉRARD FRÉDÉRIC GIJZEN, in de ouderdom van 68 jaar. M. G. Gijzen-Geerling Soestdijk, 8 april 1967. Steenhoffstraat 9. De overledene is opge baard in de rouwkamer van „Zonnegloren" te Soest. Bezoek aldaar van 14.00- 15.00 uur en van 19.00- 19.30 uur. De crematie zal plaats hebben te Velsen op woensdag 12 april na aankomst van trein 11.58 uur halte Driehuis-Wes- terveld. Na een zeer goed be steed leven op aarde, werd door haar Heiland opgeroepen, MARIA WILHELMINA VAN EGMOND- LE COINTRE 74 jaar oud. Namens de familie: C. L. LE COINTRE Soestdijk, 9 april 1967. Regentesselaan 6. Corr.-adres: J. Kuurman, Joh. Verhulststraat 11, Baarn. De begrafenis zal plaats vinden op de begraaf plaats Nieuw Eykenduy- nen, Kamperfoeliestraat te 's-Gravenhage, op donderdag 13 april a.s., om 16.00 uur. Er zal een rouwdienst gehouden worden in zaal één bij de Gere formeerde Kerk, Julia- nalaan 19 te Soestdijk, om 13.00 uur. Geen bezoek. Voor de vele bewijzen van uw hartelijke deelneming, ondervonden na het over lijden van onze geliefde moeder en oma, E. J. v. d. HOEK- VAN HORNSVELD, betuigen wij U onze op rechte dank. Fam. v. d. Hoek REPETITIE deze week a.s. woensdag van 19.00-20.00 uur in het Ludgardis gebouw. Hierna repeteert het Mannenkoor van 20.00-22.00 uur. WITAVERK en REPA RATIE. Telefoon 4068. Omdat wij er èlles vart weten en u misschien nog niet, en omdat Luxaflex aluminium jaloezieën zoveel ónzichtbare extra's hebben, daarom Krijgt u vanaf nu bij aankoop een zichtbaar extraatje: een derde koordknopje met twee rode hartjes (als sleutelketting). Voor de zekerheid. aluminium jaloezieën Laanstraat 31. I f

Soester Courant | 1967 | | pagina 9