of 'n bank Ton Beuken van Tl Ikken Maison Termonde VOLVO Veilig Dit jaar in Duitsland en volgend jaar in Nederland! 5' Maison Termonde EXPOSEERT Gouaches en schilderijen Autorijschool C0LLEWIJN RECLAME-ONTWERPER Officiële meïledelifwen ,.De Witte Pompen" D-day voor kleuren-t.v. nadert Soest zomermantels jm Soest voorjaars- en zomerkollektie Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 19 april 1001 mogelijkheden KEES VAN DER WEL V.A.M.O.R. FIAT 850 Softball Moet artistiek en creatief gevoel paren aan commercie Voor Briljanten ringen Nieuwe modellen FALG0N dames- en herenregenjassen Parkeerverbod Hindemet Brandweer hield tweejaarlijkse feestavond in Soesterberg Het „Rijdend Bijbelhuis" komt Teach-in A.R. en C.H.U. T.V.-opname „De Paardenkamp" ZUIVERE HUID PARKGARAGE A. d. Hoef Demonstratie Kapsalon Butzelaar Voor horloges POLITIE TEL. 4444 Concert in Oude Kerk 25 augustus begint West-Duitsland met kleurentelevisie. Voorlopig 8 uur per week. Nederland demonstreert de kleu ren-t.v. in september op de „Firato". Het zal „closed-circuit-werk" zijn, maar als er voldoende straalverbindingen en studio-equipment beschikbaar zijn, kan hc'; tweede net dadelijk worden gebruikt en het eerste weldra. Een intensieve periode van „proefsto- men" is achter de rug. In juni a.s. wor den de kleurenmanoeuvres bij Philips Eindhoven afgesloten. Drie jaar is er in het laboratorium te Waalre geëxpe rimenteerd. Het laatste jaar in nauwe samenwerking met de N.T.S. Televisieregisseurs van alle „secties" hebben zich in Waalre uitgeleefd in de mogelijkheden van de nieuwe dimen sie van het beeld. De heer J. Daudey - de kleurenexpert in de studio - vertelt er over in „Announcer" van maart. Wat zijn de ervaringen? Geen programma's maken, die „drui pen" van de kleur. Geen kleurenpro- gramma's óm de kleur. Ervaring leidde tot de werkwijze, waarbij bestaande zwart-wit-programma's als basis mate rieel werden genomen, om te zien hoe deze aan bekoring konden winnen door de intelligente toevoeging van kleur! Al dus zijn programma-typen uitgepro beerd van uiteenlopende soort, zoals ballet. kunstprogramma's, musicals, shows enz. Rob de Nys Enige merkwaardige ervaringen werden opgedaan met het gezelschap proefkij kers in Eindhoven en omgeving, dat gedurende de experimentele periode zijn Burg. Grothestr. 36 Telefoon 3332. Zag U reeds onze pracht kollektie Nog niet? Komt U eens kijken! indrukken rapporteerde. De kleureneditie van de Rob de Nijs- show boekte groot succes bij de groep oudere kijkers die het bij de zwart-wit- versie duidelijk hadden laten afweten. De kleurrijke kostuums en de dito de cors deden het blijbaar goed bij deze categorie. In 't algemeen was het stimulerende effect van de kleur minder goed waar neembaar bij het conventionele kijk spel. De heer Daudey - zelfs een groot filmman - prijst de regisseurs van N.T.S. en secties voor hun aanpassings vermogen aan de kleur. Het kostte hun wel eens moeite los te komen van de zwart-wit-conventie, maar spoedig wa ren ze gefascineerd door de mogelijk heden van de kleur. Lichteffecten Er ontstond bijvoorbeeld in de geani meerde discussies meningsverschil over de rol van het licht. Bij zwart-wit kun nen er compositorischen en esthetische of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. intepieupverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 schat op januari 1968. Technisch staat er aan een start van uitzendingen in kleuren nu niet veel in de weg. Of het zou moeten zijn, dat alles nog niet uitgekiend is met de kleuren-Eidophore voor het leveren van achtergrondbeeld. De Eidophore is de enige methode om een grootbeeld te krijgen. Eido is het griekse woord voor beeld en phore betekent eigenlijk „dra ger". Op vernuftige wijze is dat probleem voor het grootbeeld met de Eidophore opgelost. Maar de kleuren bieden hier een taaie complicatie, die hem baas moet worden. Ontmaskering Een ander bezwaar van kleuren-t.v. is haar meedogenloosheid in het weerge ven. Iedereen weet dat studio-decors niet „echt" zijn. Maar de illusie die Fokke Duetz en de zijnen oproepen, ontlokt ons vaak applaus. Bij kleuren- t.v. zullen ze het moeilijker krijgen om die illusie te handhaven. Met achtergronden in kleuren kan men de toeschouwers niet zo gemakkelijk Burg. Grothestr. 36 Telefoon 3332. Wij zijn gereed met onze Komt U eens kijken? U bent hartelijk welkom! om de tuin leiden. Een „nep"-muurtje van metselsteen in zwart-wit nemen we graag van plastic en goedkoop be hangselpapier. Vaak worden de achter wanden en bouwsels nu in verschillen de „grijzen" geschilderd; daar komt geen kleur bij te pas. Maar bij kleuren- t.v. wordt veel van de geoorloofde mis leiding ontmaskerd. Het nu al vermoe de feit dat artiesten in kleuren meer loon zullen eisen dan de zwart-wit op- tredenden, is een aangelegenheid, die de N.T.S. ook nog hoofdbrekens kan bezorgen. De kleurentelevisie begint al dadelijk met een goede kleurencamera. De „Plumbicon-buis" van Philips heeft een werelddebiet. Wij moeten nog even wachten en dan krijgen we dit wel vaartscadeau óók. Het zal eerst langzaam gaan met de aanschaf van kleurentelevisie, daarna sneller en in een derde fase ijlend naar een piek. Want het zal aangenaam kij ken zijn naar de kleuren. BOUW VAN EEN BRANDWEER GARAGE, WERKPLAATSEN GEMEENTEWERKEN EN VIER WONINGEN Op 7 januari 1966 werd een krediet van 700.000,beschikbaar gesteld voor de bouw van een brandweergarage annex werkplaats en magazijn voor Gemeen tewerken. Het heeft steeds in de bedoeling gelegen bij het kazernecomplex een viertal SPAARZAAM SOEPEL SCHOON SNEL dienstwoningen te bouwen in de zgn. woningwetsector. Helaas is het onmoge lijk hiervoor de nodige ministeriële goedkeuring te verkrijgen, zodat deze woningen zonder rijksbijdrage moeten worden gerealiseerd. Inclusief de gehele inrichting zullen de totaalkosten 1.450.000,bedragen, zo dat nog een aanvullend krediet van 750.000,noodzakelijk is. AANSCHAFFING KANTOOR MACHINES Door langdurig en intensief gebruik is het noodzakelijk twee kantoormachines ten behoeve van de secretarie door nieu we te vervangen. Het betreft een schrijf machine en een telmachine waarvoor een bedrag van 2.350,nodig is. ZONEVERORDENING HINDERWET Schouten's Oliehandel N.V. „Gnephoek" te Alphen aan de Rijn verzoekt onthef fing van het bepaalde in de „Zonever ordening Hinderwet" voor het oprichten van een benzine- en dieselolie-installa tie bij het perceel Bosstraat 12. B. en W. adviseren de raad afwijzend te beschikken. OUDERAVOND OPENBARE KLEUTERSCHOLEN De commissies voor openbare kleuter scholen hebben zich accoord verklaard effecten worden bereikt door intelligent gehanteerde studiobelichtingsnuances. Deze t.v.-technici schilderen als 't ware met licht. Voor velen betekende de kennismaking met kleurenoperaties in de studio een overtuiging, dat de kleur deze ext.-a nuancerende functie van het licht over neemt. Het kleurencontrast is in de ogen van deze „school" voldoende om dit dr.emensionale effect op te roe pen; de meeste der programmamakers warei. van oordeel dat de belichting van de scène meer gelijkelijk moet wor den gespreid dan bij zwart-wit. Aanvankelijk zorgde Philips voor de „tools", later brachten de N.T.S.'ers hun eigen spullen mee. Januari 1968 Als de regisseurs van de secties en van de N.T.S. straks met kleurentelevisie beginnen, staan ze volkomen op eigen benen. Dat „straks" wordt voorlopig ge- In beroepen zoals reclame-ontwerper, etaleur, decorateur, modetekenaar, mo de-ontwerper of decoratieschilder kom je er niet als je aardig kunt tekenen. Een reclame-ontwerper heeft als uit gangspunten het artikel waarvoor de reclame-campagne moet worden opge zet en het budget, dat de opdrachtgever daarvoor ter beschikking stelt. In vele gevallen wordt het aan de ont werper overgelaten om de vorm en de wijze van de reclame te bepalen. De niet uitgesproken eis van de opdracht gever is echter altijd, dat het rende ment van de reclame zo groot mogelijk moet zijn. De aard van het artikel bepaalt veelal in welke kranten, tijdschriften of pe riodieken moet worden geadverteerd. Er zijn echter 1001 andere mogelijk heden waarmee de ontwerper rekening moet houden en zo nodig moet gebrui ken. Praktyk Die mogelijkheden leer je het beste in de praktijk. Het gebruik van iedere mogelijkheid vergt echter een zekere kennis van de technische mogelijkhe den en moeilijkheden daarvan. Dat be treft ook de reclame in een etalage, evengoed als die via radio en televisie. De meeste reclame-ontwerpers zijn in dienst van reclamebureaus of grotere bedrijven met een eigen reclame-afde ling. De beste praktijkscholing doe je ongetwijfeld op een reclamebureau op, omdat je daar met een grote veelheid van verschillende objecten te maken krijgt en om je heen veel hoort van toepassingen. Bovendien kunnen colle ga's je daar altijd nog met raad en daad terzijde staan. In een bedrijf raak je gespecialiseerd op bepaalde artikelen en vaak ook kom je met minder reclame-media in aan raking. Als free-lance reclame-ontwer per is het gebied waarover je een goed overzicht in de reclamemogelijkheden hebt ook vaak beperkt, omdat de free lance 'werkers veelal voor minder grote bedrijven met een kleiner budget wer ken. Talent nodig Teneinde als reclame-ontwerper werke lijk te slagen, dien je over een grote mate van artistiek en creatief talent te beschikken. Dat is overigens nog niet genoeg, want relaties betekenen in deze wereld erg veel. Daarbij komt, dat je je artistieke talent meer dan eens zult moeten verlooche nen terwille van de commercie. Een ontwerp kan artistiek nog zo goed in elkaar zitten, als het niet genoeg com merciële mogelijkheden biedt, is het waardeloos. Met andere woorden: je creatieve artistieke prestaties moeten worden aangepast aan de gemiddelde op zaterdagen 15 en 22 april en zondagen 16 en 23 april, 's middags van 2 tot 5 uur, in de grote zaal van „DE GOUDEN PLOEG". GRATIS TOEGANG met de instelling van een ouderraad. B. en W. stellen voor het aantal leden ■van de raad op 9 te bepalen. VERLENGING ONTRUIMINGSTERMIJN ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN De ontruimingstermijn van een 4-tal on bewoonbaar verklaarde woningen zal spoedig verstreken zijn. Omdat de bewo ners van deze woningen nog niet aan andere woonruimte kunnen worden ge holpen, stellen B. en W. voor de ont ruimingstermijn met een jaar te ver lengen. Het betreft de woningen Bak- kersweg 7, 8 en 10 en Koninginnelaan 26. VERKOOP GROND De P.U.E.M. te Utrecht heeft verzocht een stuk grond te mogen kopen van pl.m. 30 m2. gelegen nabij de Ossendam- weg te Soest. B. en W. stellen de raad voor deze grond voor ƒ30,per m2 (totaal ƒ900,on der bepaalde voorwaarden te verkopen. F. C. Kuyperstraat 11 - Soest - TeL 6038 le 10 LESUREN ƒ45,— LOSSE LESSEN 8,50 Hedenavond organiseert de vereniging S.E.C.-softball een score-avond. Op deze avond zal de heer Jonker uit Haarlem vertelen hoe men een score- kaart dient in te vullen. Van de kaart kan men dan later precies aflezen hoe de wedstrijd verlopen is. Daar het sco ren van een softballwedstrijd op pre cies dezelfde wijze geschiedt als het scoren in een honkbalwedstrijd, spreekt het van zelf dat ook honkbal lers van harte welkom zijn. De score-avond wordt gehouden in de S.E.C.-kantine aan de Bosstraat. Begin tijd acht uur, na de training, als de weergoden tenminste een training mo gelijk maken. Er zyn veel meisjes en jongens, die graag reclame-ontwerper willen worden. Het is een prachtig beroep, maar er komt heel wat talent voor kijken om er een goede boterham met beleg in te verdienen. Het meest imposante van een goede reclame-ontwerper is wel zijn sprankelende originele geest, die is gescherpt door de training van het telkens weer moeten bedenken van nieuwe reclamevormen. Vergis je vooral niet in de zware eisen, die dit beroep zowel geestelijk als licha melijk aan je stelt. Het is juist in deze wereld, waarin opdrachtgevers op zeer korte termijn zeer moeilijke projecten willen hebben uitgewerkt, dat je onder een enorme spanning werkt. smaak van het publiek dat je wilt be reiken. Anders spreekt een uitbeelding of tekst niet genoeg aan. Het is echt niet gemakkelijk om in dit beroep goed aan de slag te komen. Ook daarvoor zijn vaak relaties nodig. De oorzaak hiervan is het grote aanbod van mensen met matige gaven en onvol doende scholing. De selectie moet daar door wel zeer streng zijn. Ook iemand die denkt aan een gemakkelijk en mooi baantje, heeft weinig kansen. Er moet heel hard worden gewerkt en ook zon der inspiratie moet je originele ideeën op tafel kunnen brengen. Het gezegde dat voor een beroep als dat van re clame-ontwerper 10 °/o inspiratie nodig is en 90 transpiratie ligt niet ver bezijden de waarheid. Exclusief Als je werkelijk talent hebt, komt dat natuurlijk altijd tot uiting en slaag je vrijwel zeker. Door je als een artistie- keling te vermommen heb je echter nog geen talent, want het is helemaal geen garantie voor de exclusieve com merciële ingevingen die je in dit beroep nodig hebt. Want dat is ook één van de moeilijkheden die je in dit beroep moet overwinnen: van de tien commer ciële zeer exclusieve ingevingen moeten er wel zeven of acht worden afgekeurd omdat ze moeilijk te realiseren zijn, te duur, niet commercieel genoeg, of niet naar de smaak van de opdrachtgever. Bovendien mag een ontwerp in de ogen van een opdrachtgever nooit een kopie lijken van een reclamecampagne van een ander bedrijf. Daarom zul je in 't begin nogal eens teleurstellingen moe ten verwerken. Maar daartegenover staat de voldoening en de waardering die je krijgt als een ontwerp een succes blijkt te zijn. Opleiding Zelfs de grootste talenten hebben een behoorlijke scholing nodig om dat talent te cultiveren en op de beste manier uit te buiten. Een opleiding aan de afde ling publiciteitsvormgeving en grafisch ontwerpen van een kunstnijverheids school biedt daartoe de beste basis. Hoewel deze studierichting op verschei dene kunstnijverheidsscholen voorkomt, zijn zij niet alle gelijk. Op welke school je deze opleiding het beste kunt volgen kunnen wij niet zeg gen, maar wij raden je aan hierna te informeren bij een reclamebureau. Na een basisjaar duurt de opleiding nog drie jaar. Voor de dagopleiding is een minimumleeftijd van 16 jaar vereist, alsmede een mulo-diploma of een over- gangsbewijs naar de 4de klas van de h.b.s., m.m.s. of gymnasium, of een i.v.o.-b ot% u.t.s.-diploma. De avond opleiding duurt in totaal vijf jaar. Ook in de studietijd bestaan verschillen tus sen de kunstnijverheidsscholen. DAMES- EN HERENKLEERMAKERIJ Hofleverancier vbd Z.K.H. de Prins der Nederlanden in tweed, camel, katoen, terlenka, tergal e.a. F. C. Kuyperstraat 28 - Tel. 2803 PALTHE AGENTSCHAP Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -te kens; maken bekend dat hun college heeft besloten punt b van hun besluit van 4 mei 1965, afd. I, nr. 3808, waar bij een parkeerverbod voor de beide zij den van de Korte Bergstraat werd vastgesteld, in dier voege te wijzigen, dat genoemd parkeerverbod zal gel den voor de beide zijden van de Kor te Bergstraat m.u.v. de bermen gelegen voor de percelen 5 en 7, hetgeen door het aanbrengen van onderborden zal worden aangeduid. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst geeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobiel club, de Koninklijke Nederlandse Mo torrijdersvereniging en aan gedeputeer de staten van deze provincie. Soest, 14 april 1967. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de firma A. W. de Bree, Van Weede- straat 52 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een wasserette in het perceel Rademakerstraat 71 te Soesterberg, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie E, nr. 2384. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 2 mei a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Soest, 14 april 1967. De nevelspuit van de Soester vrijwil lige brandweer stond woensdagavond nu eens niet in de centrale aan de Lange Brinkweg, maar voor het Offi ciers-casino in Soestreberg. Reden daar van was de feestavond, die de brand weer haar donateurs om de twee jaar aanbiedt. In Soest had men geen geschikte zaal kunnen vinden, vandaar dat men naar Soesterberg uitweek, waar in de Gar- nizoensontspanningszaal ruimte genoeg was om de belangstellenden een plaats je te verschaffen. Bij brand zou de piketploeg onmiddellijk met de nevel spuit kunnen uitrukken, maar dat bleek niet nodig te zijn. De oud-commandant, de heer W. Gro- art, sprak het welkomstwoord tot de Reeds vele jaren maakt 't Nederlandseh Bijbelgenootschap regelmatig tournees door ons land met „Rijdende Bijbel huizen". Er zijn thans twee van deze tot „bijbel winkels" ingerichte auto's, die streeks gewijs steden en dorpen bezoeken. De bijbelwinkels beschikken over een grote verscheidenheid ln bijbels, die te bezichtigen zijn. Ook komen plaatselijke medewerkers van verschillende kerken huis-aan-huis om de belangstellenden van advies te dienen en uit deze collectie een goede keus te laten maken. Door de interker kelijke opzet van deze actie, die van maandag 17 april tot en met vrijdag 21 april zal duren, is men verzekerd van een brede interesse. Men zie de adver tentie in dit blad. Hedenavond, om 8 uur, houdt de A.R. kiesvereniging, in samenwerking met de Kiesver. van de C.H.U.een z.g. teach- in in De Rank (Soest-Zuid). De prot. christelijke raadsleden zullen dan zonodig discussiëren. Dus een z.g. debatavond tussen raads leden en de aanwezigen. Ook een vertegenwoordiger van de S.G.P. is uitgenodigd, n.1. de heer Ter louw. In onze vorige editie meldden wij, dat „Bobbie", het draaiorgelpaard uit Gro ningen, vrijdagmiddag zou worden ver welkomd, doch dit zal morgenmiddag (zaterdag), om 2 uur, gebeuren. De Stichting verwacht vele belangstel lenden, mede door het feit, dat de T.V. aanwezig zal zijn om een opname te maken, die zondag in Monitor zal wor den uitgezonden. PUROLen PUROL-poeder leden, donateurs en genodigden met hun dames. Onder de aanwezigen waren o.a. burgemeester mr. S. P. baron Ben- tinck, talrijke andere gemeentelijke au toriteiten en vertegenwoordigers van de vliegbasis Soesterberg. De heer Groart, thans nog voorzitter van de „Vereniging Vrijwillige Brand weer van Soest", gaf een kort over zicht van de aktiviteiten van de brand weer in het afgelopen jaar. De brandweer rukte in '66 gem. 1 keer per week uit: in totaal 52 keer. De di recte brandschade bedroeg in dat jaar 139.600 gulden tegen 157.000 gulden het jaar daarvoor. Het aantal uitrukken was vorig jaar weing vergeleken bij het aantal uitrukken in voorgaande jaren. Dit vond mede zijn oorzaak in het feit, dat het een regenachtig jaar was, waar door bos- en heidebranden achterwege bleven. De heer Groart liet voorts nog enkele andere gebeurtenissen, waarbij de brandweer betrokken was, de re vue passeren. Na hem was het woord aan het ama teurgezelschap „The Lucky Boys" uit Hilversum. Dit gezelschap, dat niet min der dan 21 enthousiaste leden telt, ver zorgde het verdere programma van de avond met muziek, sketches en een spelletje. Het was 'n geslaagd program ma. waarmee de aanwezigen zich kos telijk hebben vermaakt. Na afloop was er gelegenheid tot het maken van een dansje. Amailalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 Reeds vanaf 9.985,—. Dinsdag jl. was het gezellige zaaltje in het St. Jozefgebouw geheel gevuld met leden van de Nedrlandse Vereniging van Huisvrouwen zowel uit Baarn als Soest, die kwamen voor de aangekon digde kapdemonstratie door de heer Butzelaar. De voorzitster heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de Baarnse ere-presidente, me vrouw v. Beeck Calkoen. De heer Butzelaar vertelde eerst het één en ander over ons haar. Hoe re cente onderzoekingen in het laborato rium van de firma Schwartzkopf heb ben aangetoond wat een prachtig bouw werk een enkele haar is. Op het school bord tekende hij de struktuur vele dui zenden malen vergroot. Bij deze onder zoekingen bleek ook dat de kleur van het haar bepaald wordt door een kleur- cel, die zich onder de huid bij de haar wortel bevindt. Zo iets moois als haar aan allerlei bewerkingen als parmanen- ten, kleurspoelen en verven te onder- HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER. Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN. DRIEWIELERS en AUTOPEDS. Voor een goede service staan wfl garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCH - SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G. BURGERS RIJWIELEN. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 - JUWELIER i HDRLOGER -VAN WEEDESTRAAT 4C 1 SOEST TEL:436I Het nieuwe seizoen is voor de Neder landse Cantorij weer aangebroken en 't eerste concert in 1967 vindt plaats in de Oude Kerk op dinsdag 18 april a.s., om 20.15 uur. Het programma verluidt allereerst een drietal motetten van Monteverdi, dit i.v.m. het feit dat 1967 algemeen het Monteverdi herdenkingsjaar wordt ge noemd. Verder een werk van Schütz .Seid barmherzig, wie auch euer Vater barmherzig ist" voor koor, solistenkwar tet en instrumentalisten. Van Engelands belangrijkste componist, Henry Purcell, zal door het orkest een tweetal Fan tasieën worden uitgevoerd. Van Handel, de brilliante opvolger van Purcell, staat het haast romantisch te noemen orgel concert in d-moll op het programma. Veelal hoort men Handel's orgelconcer ten in bewerkingen voor orgel alleen. Dinsdagavond wordt dit concert uitge voerd met orkest, zoals Handel het oor spronkelijk schreef. Wat tijd betreft slechts een kleine stap van Handel naar Vivaldi, wiens prachtige concert voor 2 violen en orkest ten gehore zal wor den gebracht. Als sluitstuk van de avond brengt het koor de eerste twee delen, het Kyrie en het Gloria, uit de laatste mis van Paul Hindemith, door hem op hog- leeftijd gecomponeerd. (Hij over leed in 1963). Dit werk, dat zeer hoge eisen stelt aan het koor, zal in de toekomst onge twijfeld ook in zijn geheel worden uit gevoerd. werpen, moet wel met de nodige aan dacht en voorzichtigheid gebeuren. De deskundige vakman zal vanzelfsprekend alleen vloeistoffen van goede fabrikaten gebruiken om schade te voorkomen. Hierna gaf hij bijzonderheden over de verschillende bewerkingen. Eerst de permanent, die al vele jaren geleden uitgevonden werd, maar sindsdien aan zienlijk verbeterd. Zowel de mogelijk heden voor veel soorten haar om een goed resultaat te bereiken, als de kor tere duur van de behandeling. Ook het kleurspoelen en verven werd deskundig uit de doeken gedaan aan de hand van tekeningen op het bord. Na de pauze kwamen vijf jonge dames binnen, waarop getoond werd hoe met een goed coupe en permanent modieuze kapsels zijn te vormen. De ingewikkel de feestkapsels eisen een geoefende hand (en veel tijd), maar zijn dan ook zo mooi als op een plaatje. De heer Butzelaar had meegebracht een aantal pruiken en haarstukjes in ver schillende grootten en kleuren. Enkele dames uit de ledenkring werden even tjes gekapt met verwerking van zo'n stukje. Het resultaat was verbluffend. Wat een verandering ondergaat men als het haar anders opgemaakt wordt. Wel schrikken de dames van de prijzen voor de pruiken die geheel met de hand op maat en kleur worden gemaakt. Maar er zijn ook goedkoper haarstukjes, die in verschillende uitvoeringen te koop zijn. De nylon-vlecht is zeer bekend en in vele kleuren overal verkrijgbaar. Ook de veel sterkere en minder glimmende viscose-vlecht is te koop in 16 kleu ren. Natuurlijk kwam ook de vraag naar voren over het z.g. touperen, dat te genwoordig veelvuldig gedaan wordt. Het antwoord was, dat als we dat haar maar regelmatig weer luchtig uitkam men en borstelen, men zich geen zor gen hoeft te maken. Het was een gezellige en levendige mid dag, waarvan alle aanwezigen zeer ge noten. De voorzitster vertolkte dan ook ieders gevoelen door de heer Butzelaar met zijn staf hartelijk dank te brengen voor zijn interssante uiteenzettingen over zijn kapkunst voor alle kleuren haar en alle leeftijden.

Soester Courant | 1967 | | pagina 13