M. TUSSEN MARCHAL - HAARMODE WAAROM HET STATION VAN BUUREN ELINKWIJK KLIMT OP! GEEN HUURVERHOGING Maison Termonde Maison Termonde GRATIS!!! Bronchï letten Autorijschool ZENITH Fa. Spijker i jr'i jScUoertïciker Soest Regenmantels, nu voor 64,50 V.V.Z. leed eervolle nederlaag tegen H.V.C. 2 Rouw- en Trouwkleding Uw REG0ROER staat klaar h?j M GOUDEN SflftAR" B.D.C.-nieuws Soest Tricol - Tricel - Plissé B.D.C. handbal P.T.T. op 29 april, 1 en 4 mei Een paar Damesslippers bij aankoop van één paar schoenen. Pracht sortering Raffia-tassen in diverse kleuren. Ernst van de situatie onderschat Jan Beijer blonk uit in afdelingselftal Ernstige aanrijding De Raiffeisenbank in 1966 Jongen ernstig gewond Geen spreekuur „The Red Stars" S.E.C.-zaterdag Openbare Bibliotheeek Soest-Zuid dank zij Jovan Cursic PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Burg. Grothestr. 36 Telefoon 3332. Wij kochten voor U enkele dozijnen normale prijs 89,50, in de kleur marineblauw en groen. Maten 38-40-42-44. V.V.Z. heeft woensdagavond een nut tige oefenwedstrijd gespeeld tegen H.V.C. 2. De opbrengst van deze wed strijd zou ten goede komen aan het ziekenhuis in Modjowarno, waar een jonge Nederlandse vrouwelijke arts de leiding heeft. Doordat men door de slechte gesteldheid van het V.V.Z.- terrein, waarop de wedstrijd zou wor den gespeeld, moest uitwijken naar het H.V.C.-terrein, is van een bijdrage van de naar schatting 100 toeschouwers he laas niets terechtgekomen. De Amers- foortse club heeft echter al toegezegd graag een keer naar Soest te komen om er nog een wedstrijd te spelen. De Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn opbrengst daarvan wordt alsnog ter beschikking gesteld van het ziekenhuis. De wedstrijd in Amersfoort, bij kunst licht gespeeld, gaf voor de rust goed spel van beide ploegen te zien, waarbij de Amersfoorters domineerden. De Soester verdediging hield echter goed stand. V.V.Z. kwam zelfs aan de lei ding, toen een fout in de Amersfoortse achterhoede midvoor Van Wijk in staat stelde om doelman Heer es te passeren. (0-1). Dat was in de 20ste minuut en het was jammer, dat er een strafschop aan te pas moest komen om H.V.C. op gelijke hoogte te brengen. Marcus benutte de wegens hands toegekende penalty feilloos (1-1). Toch gaven de groen-witten de moed niet op en hun moedig volhouden werd in de 35ste minuut beloond met een tweede treffer. Teus van Kooij om speelde spil Gerirtsen en liet ook doel man Heerse kansloos (1-2). In de 38ste minuut scoorde Smink de gelijkmaker en in de 45ste minuut zorgde Ramse- laar op de valreep voor een 3-2 rust stand. Na de hervatting heeft V.V.Z. op het gladde en modderige veld precies 25 minuten stand gehouden. De Amers foortse aanvallen waren veel talrijker dan die van de Soesters, die bovendien weing gevaarlijke momenten voor het doel van Heerse konden scheppen. Na die 25 minuten ging duidelijk de con ditie een woordje meespreken en de Amersfoorters toonden daarbij uiter aard meer uithoudingsvermogen. Vlietman zorgde voor 4-2, een minuut later scoorde Opmeer 5-2 en twee mi nuten daarna doelpuntte Vlietman nog maals (6-2). Het verweer van V.V.Z. was gebroken. De snelle vleugelspelers van H.V.C. stichtten herhaaldelijk verwarring voor het Soester doel, dat dan ook nog vier maal werd doorboord. Na een half uur doelpuntte Ruitenbeek en vijf minuten later zorgde Marcus voor 8-2. Opmeer scoorde in de 38ste minuut (9-2) en Rui tenbeek zorgde ten slotte voor dubbele Amersfoortse cijfers: 10-2. Het was een sportieve wedstrijd met bij vlagen uit stekend en in ieder geval aantrekkelijk voetbal. s B.D.C. 1-ACTIF Zondag a.s ontvangt B.D.C. het Hil- versumse Actif aan de Bosstraat. Dit is een zeer belangrijke ontmoeting, daar beide teams in de gevarenzone vertoeven. Actif, echter heeft zich er de laatste wedstrijden bijzonder goed uitgewerkt, doch zijn nog niet geheel veilig. Deze Hilversumse ploeg heeft een im ponerende overwinningsreeks op haar naam staan. Zij versloeg nl. achtereen volgens: Naarden, Amersfoortse Boys en 't Gooi. Voor B.D.C. geldt het dus dubbel op passen. Alleen met een overwinning is B.D.C. gebaat. In ieder geval kan het zondag een spannende strijd worden aan de Bosstraat. We hopen dat de gehele B.D.C.-suppor- terschare de blauw-witten zal aanmoe digen tot grootse daden. Deze steun is vooral in deze moeilijke periode onmisbaar. De B.D.C.-opstelling zal eerst vrijdagavond worden bekend gemaakt. Burg. Grothestr. 36 Telefoon 3332. Wij ontvingen weer een nieuwe kollektie vanaf ƒ39,75. EEN KWESTIE VAN DOEN Ja, dat is het meestal. Vaak Meten M,e niet, hoe Me er mee aan moeten. Totdat we de stoute schoenen aantrek ken en tot daden overgaan. Ziehier het resultaat: Hang het blok aan de haak om de rand van de closetpot. Bij het doortrekken reinigt en ontsmet de W.C. automa tisch en, wat nog belang rijker is: er ontstaat dan een natuurfrisse geur. Altijd.... altijd.... altijd.... een frisse W.C. met Sipkai - C. DAMES SENIOREN FIDELITAS-B.D.C. 2-1 De Soester dames speelden zondag te gen de kampioenskandidaat te Amers foort. B.D.C. startte met de sterke wind mee. maar desondanks was Fidelitas veel sterker. De ruststand werd 1-0 voor Amersfoort. Terwijl ieder dacht dat B.D.C. na de rust van het veld gespeeld zou wor den, mede door de sterke tegenwind, kwam B.D.C. juist sterk opzetten en de aanvallen, goed geleid door Bary van Leeuwen, drukte Fidelitas in de verde diging. Door goed samenspel met Anny Wigt- man, wist Barry van Leeuwen het doel der tegenpartij te vinden en bracht de stand op 1-1. Fel werd gestreden om het winnende doelpunt, dat juist voor het einde door Fidelitas werd gemaakt. Verdere uitslagen waren: Heren senioren B.D.C. 1-H.H.C. 2 9-12. Heren senioren B.D.C. 1-Spirit niet op gekomen. Dames junioren B.D.C. 1-E.M.M. 6-3. Heren junioren A.A.V.-B.D.C. 7-2. Dames adspiranten B.D.C.-Oranje 13-5. Dames adspiranten B.D.C. 2-E.M.M. 5-3. Meisjes pupillen B.D.C.-E.M.M. 5-0. Programma voor zondag 16 april: 12.00 uur Dames junioren B.D.C. 2- Eendracht. 13.00 uur Heren junioren B.D.C.-H.H.C. 14.00 uur Dames senioren B.D.C.-U.D. 11.00 uur Heren senioren Arma 2-B.D.C. 2. 12.00 uur Dames junioren Olympia- B.D.C. 1. 13.00 uur Dames adsp. Spirit 2-B.D.C. 2. 13.15 uur Heren senioren U.H.V.-B.D.C. 14.15 uur Dames adsp. Laren-B.D.C. 2. Op zaterdag 15 april zullen verschillen- dpupillenwedstrijden in Soest worden gespeeld. 14.00 uur E.M.M.-L.V.V. 14.30 uur B.H.C.-Olympia. 15.00 uur S.D.O.-A.S.V. 15.30 uur B.S.V.-Laren. 16.00 uur Leusden-Fidelitas. 16.30 uur Limvio-B.D.C. De directie van de Posterijen, Telegraaf en Telefonie maakt bekend, dat op za terdag 29 april de dienst normaal als op zaterdag zal zijn. Op maandag 1 mei, de dag waarop dit jaar Koninginnedag gevierd wordt, en op donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag) zal de dienst worden uitgevoerd als op zondag. Koninginnelaan 76 - Tel. 4145 SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING SCHRIKSI.AAN 19 SUESTDME TELEFOON 3990 In de hal van het centraal station te A'miterdam kunnen geen kroketten en bekers koffie meer worden genuttigd. Treinreizigers kunnen *s avonds door slechts één deur de ruimte betreden, waar zJJ met argusogen worden gadegeslagen door enkele spoorwegrechercheurs. Deze situatie is een regelrecht uitvloeisel van een beschamende gezagscrisis, die er toe heeft geleid dat maandenlang een troep jongelui In de hal van dit station de beest heeft kunnen uithangen zonder dat de autoriteiten daar behoorlek tegen optraden. En wat de autoriteiten nalieten, dat deden vele tientallen mariniers en matrozen uit Den Helder: zfj pakten de stationnozems op allesbehalve zachtzinnige wijze aan. Zo ver is het nu dus in Amsterdam gekomen: zozeer is de gezagloosheid kenmerkend geworden voor de gang van zaken in de hoofdstad, dat een aantal mannen die onder de krijgstucht staan, in hun vrije tijd een sociaal euvel moeten bestryden, doordat de overheid te lang in gebreke is gebleven. Hiermee is een toestand van complete anarchie bereikt. Jan Beijer, eerste elftalspeler van B.D.C,, heeft dinsdagavond op het B.V.C. tererin in Bilthoven meegespeeld in het selectie-elftal van zondagspelers afdeling Utrecht. Beijer speelde een uit stekende wedstrijd en was samen met Nico Ploeg (Bunnik) uitblinker. De zon- dagsploeg zegevierde met 5-1 over de zaterdagploeg. De zaterdagploeg ging goed van start, maar al vrij snel na het begin had Beijer, die de rechtsbuitenplaats bezet te, succes. Zijn openingstreffer beteken de, dat het ritme in de zaterdagploeg werd verstoord, waardoor de zondag- voetballers tot beter spel konden ko men dan hun tegenstander. De rust stand was 3-0 voor de zondagspelers. Na de pauze voegden zij daar nog twee treffers aan toe, de zaterdagploeg slechts één, zodat het een 5-1 overwinning werd voor de zondagploeg. Jan Beijer kwam niet meer tot scoren, maar hij speelde zeer verdienstelijk. Het is dan ook waarschijnlijk, dat hij ge kozen zal worden in het afdelingself tal, dat dinsdagavond, eveneens op het B-V.C.-terrein in Bilthoven, in de voor ronde van het Moormantoernooi aan treedt tegen Arnhem. Amsterdam moest zich schamen Jonkheer J. C. de Jong van Ellemeet, de commandant van Zeemacht Neder land, heeft een boodschap over de gehele vloot doen uitgaan, waarin wordt ge steld dat mariniers zich niet mogen la ten misleiden door de populariteit die zij hebben gekregen. Maar in marine kringen wordt deze vermaning als „bij zonder mild" gekenschetst, want de jonkheer schijnt als er werkelijk gron dige redenen zijn wel eens heel wat scherpere reprimandes te lanceren. Heeft ook deze commandant diep in zijn hart wel sympathie voor de 133 man, die de stationnozems een lesje hebben geleerd? Ook de stemming onder de hoofdstede lijke bevolking is duidelijk op de hand van de jantjes. Vele rechtgeaarde Am sterdammers zeggen: „Eigenlijk moesten we ons schamen dat er jongens uit Den Helder moesten komen om die verve lende knapen eens flink af te drogen. Waren er in Mokum geen 135 stevige kerels te vinden, die dit karweitje had den kunnen opknappen?" Twee vragen dringen zich met betrek king tot de recente gebeurtenissen in Amsterdam op. Hoe is het mogelijk dat vele maanden lang grote groepen provo cerende jongelui een ware terreur heb ben kunnen uitoefenen, zonder dat hier door het bevoegd gezag krachtdadig te gen werd opgetreden? En hoe is het mogelijk dat de mariniers vrijwel on gestoord hun vergeldingsactie konden uitoefenen, ofschoon de politie reeds een uur van te voren wist dat de verbolgen jantjes op weg waren naar Amsterdam en waarachtig niet om daar met hun meisje uit te gaan? Tegenstrijdig Functionarissen van de gemeentepolitie hebben verklaard dat de orde in het centraal station primair een zaak is die berust bij de Nederlandse Spoorwegen. „Wij kunnen maar niet zo een gebouw binnendringen om daar orde op zaken te stellen, terwijl de instelling die dit gebouw exploiteert zelf politiemannen in dienst heeft, namelijk de spoorwegre cherche." Maar dat is een opvallende verklaring van de leiding van een politiekorps, dat nog niet zo lang geleden krentenventen- de provo's tot in de café's en restaurants achterna zat. Maar ook de Nederlandse Spoorwegen zijn ernstig in gebreke ge bleven om niet tijdig hulp van de ge meentepolitie en de marechaussee in te roepen, nadat duidelijk was geworden dat de situatie in de stationshal elk ogenblik kon exploderen. Alle autoriteiten hebben de ernst van de toestand danig onderschat. Men kan zeggen dat ook politiefunctionarissen een bepaalde situatie verkeerd kunnen be oordelen en zich afvragen in hoeverre en tot welke hoogte dit verwijtbaar is. Maar het zou ook wel eens zo kunnen zijn, dat de autoriteiten behoefte hadden Woensdagavond had een ernstige aan rijding plaats tussen een auto en een scooter met duopassagier. Een auto, bestuurd door de 30-jarige E. M. S. uit Amstredam, reed op de Burg. Grothestraat richting Baarn en daar hij links af de Anna Paulowna- laan wilde inslaan, sorteerde hij voor. Toen hij de Anna Paulownalaan in reed naderde een tegenligger, een scoo ter, bereden door de 23-jarige H. S. uit Den Dolder en J. H. W. uit Amersfoort als duopassagier. De auto en de scooter botsten tegen elkaar met het gevolg, dat beide scoo terrijders met een zware hersenschud ding naar „Zonegloren" vervoerd moes ten worden. Aan het jaarverslag van de Coöp. Raif feisenbank te Soest over 1966 ontle nen wij het volgende. Het is in alle opzichten weer een guns tig jaar voor de Coöp. Raiffeisenbank geweest. Na de gebruikelijke afschrij vingen boekte de bank nog een winst van 38.956,77 tegen 36.150,35 in 1965. Het reservefonds steeg hierdoor tot ƒ530.017,11. Een bedrag van 18.268,248,04 was op 1 januari 1967 aan spaargelden aan de bank toevertrouwd, wat een stijging van ruim 1.940.000,betekent. In 1966 werd een record bereikt wat betreft de omvang van de voorschot- en kredietverlening. Aan hypotheken aan naturlijke en rechtspersonen was per eind december een bedrag van 9.994.520.verstrekt, wat eei. ver meerdering van 1.586.605.betekent in vergelijking met eind 1965. Dat de bank weer een omvangrijke uit breiding heeft ondergaan blijkt duidelijk uit de stijging van het balanstotaal, dat over 1965 17.908.287,30 bedroeg en in 1966 ƒ20.565.515,59. Op de Eigendomweg reden drie jongens op de fiets, waarvan twee vooraan re den en de derde het tweetal volgde. Uit tegenovergesteld richting naderde een postauto, bestuurd door J. R., en even voor het moment, dat zij elkander passeerden, kreeg één jongen, die voor op reed een duw, waardoor hij door de postauto werd geschept. Dokter Rip verleende de eerste hulp, die de 6-jarige v. d. H. met o.a. een ernstige hoofdwond naar Zonnegloren liet overbrengen. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat wethouder K. de Haan verhinderd is op dinsdag 18 april a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Hogstdrank in tabletvorm. 95ct de situatie te onderschatten. Reeds lang is het optreden van de Am sterdamse politie een omstreden zaak. Tal van publiciteitsorganen alsook vele bekende auteurs (Mulisch met name) hebben de Amsterdamse politie voor een belangrijk deel verantwoordelijk gesteld voor de onlusten, die vorig jaar de Am sterdamse binnenstad teisterden. Deze kritiek was dikwijls geraffineerd van opzet, omdat men die situaties waarin de politie duidelijk faalde zozeer benadruk te, dat men de indruk kreeg dat niet de provo's maar de politie de hoofdstad ti ranniseerde. Gunstig klimaat Het is zeer waarschijnlijk, dat door deze publiciteit waaraan zelfs landelijke dag bladen meewerkten, de politie de neiging ging vertonen een zekere lankmoedig heid aan de dag te leggen tegen allerlei provocerende elementen. Men wist dat zodra er in de hal van het station stevige charges zouden worden uitgevoerd, een niet gering deel van de pers wel weer met een rij argumenten zou komen om het optreden van de po litie af te keuren. Er zou tijdens zo'n charge altijd wel een onschuldige voor bijganger een tik met de gummiknuppel oplopen, en dan zou de publiciteit dat tragische geval op de voorpagina bren gen. Kortom, de Amsterdamse politie werd steeds meer bevreesd zich te com promitteren. Het is duidelijk dat Amsterdams provo cerende jeugd dit klimaat goed heeft aangevoeld. Waarom hangen er in een stad als Amsterdam zoveel nozems en provo's rond? Waarom station? Dat is een vraag, die vakspecialisten als sociologen en sociaal-psychologen zal in trigeren. Maar waarom zochten de no zems juist de hal van het station op, een ideale plaats om te provoceren, om als het ware de image van een stad als Amsterdam voortdurend bij de reizigers in discrediet te brengen? Het is waarlijk niet toevallig, dat deze lanterfantende jongelui deze vitale plek uitkozen tot plaats van handeling. Elke provocatie zou hier veel meer opzien baren dan overal elders in Amsterdam en betekende daarom een extra-uitda ging aan de autoriteiten. Toch zouden de nozems dit niet hebben aangedurfd, als zij niet hadden aangevoeld dat er een onmiskenbare crisis bij het gezag heerste. Leerlingen plegen zich altijd het provo- cerendst te gedragen in een klas, waar de leraar geen orde kan houden. Zij wisten dat zij ver konden gaan en zoiets prikkelt de geesten altijd om de uitda ging tot in uiterste konsekwenties door te zetten. Waar het gezag in zichzelf verdeeld raakt, wint de anarchie veld. Zoiets is het in de menselijke geschie denis overal en altijd geweest. Amster dam maakt daarop geen uitzondering. RED STARS 1-U.V.V. 4 58-31 Woensdagavond zette Red Stars zijn competitiewedstrijden voort en ont moette in de Amersfoortse Sporthal U.V.V. uit Utrecht. Het was al spoedig duidelijk, dat Red Stars de betere ploeg was. Het herenteam had een leuk teamver band en kon vrijuit spelen, hetgeen me de mogelijk was door het slechte ver dedigen van U.V.V. Al spoedig nam Red Stars een voor sprong van 10-4 en sloot de eerste helft af met 29-13. Geen enkele maal is Red Stars bedreigd geworden en ook in de tweede helft werd er goed gespeeld. Ook de tweede helft gaf een sterker Red Stars te zien, zowel aanvallend als verdedigend. Even dreigde er een inci dentje met een U.V.V.-speler en de scheidsrechter. Deze speler werd korte tijd buiten het veld gezet, maar ook dit was snel verholpen. In de tweede helft scoorde Red Stars nog 29 punten en U.V.V. 18, zodat de eindstand een duidelijke 58-31 zege op leverde voor Red Stars. Doelpunten bij Red Stars werden gemaakt door: R. Valk 23, B. Majoor 18, W. Jansen Schip per 8, R. Blok 7 en J. Bleyenberg 2. in 1961 moest Elikwijk met De Vo- lewijckers uit Amsterdam-noord be slissingswedstrijden spelen om de de gradatie uit de eredivisie. Volewijckera won de thuiswedstrijd met 4-3. Met nog een kwartier te spelen stond Elinkwijk een week later ln Zuilen met 4-1 voor. De afspraken voor een derde wedstrijd in het Hilversumse sportpark werden al gemaakt, toen de Amsterdammers opeens het juiste ritme vonden en bij Elinkwijk niets meer lukte. Twee minuten voor het einde werd het 4-4 en konden de Utrechters zich eerste-divisieclub noe men. Het meest succesvolle seizoen voor Elinkwijk was dat van 1955-'56, het eerste semi-profseizoen onder de vlag van de K.N.V.B. Onder druk van de voetbalbond was Elinkwijk gefuseerd in 1955 met de profclub Utrecht. Door de concentratie van goede spelers kon het afdelingskampioenschap in één van de hoofdklassen worden behaald en bij de strijd om het Nederlands kampioenschap won Rapid Juliana Combinatie vóór N.A.C., Elinkwijk en Sparta. Er waren vrij veel oude spe lers, die maar kort meespeelden en om de schuld weg te werken deed de Utrechtse club geen grote aankopen. De resultaten gingen achteruit, omdat de jonge spelers bij Elinkwijk de ouderen niet goed genoeg konden ver vangen. Dat resulteerde in 1961 tot de degradatie. Verjonging De verjonging van de Elinkwijk-ploeg werd versterkt doorgezet en in 1963 werd het verloren gegane terrein her overd. Dat was volgens de trainer nog wat te vroeg, omdat de jonge ploeg nog niet rijp was voor het voetbal in de hoogste klasse. Nu begint de jeugd aan het gewenste peil te komen, maar helaas moeten de besten worden ver kocht om de penningmeester niet in moeilijkheden te brengen. Daarom moesten steunpilaren uit het eerste elftal als Geutjes (aan D.W.S.) en De Bree (aan N.E.C.) worden verkocht. Elinkwijk heeft namelijk geen enkele steun van de gemeente Utrecht of be drijven. De Utrechters moeten rond zien te komen van de recettes van de thuis wedstrijden. Om geen financiële zorgen te hebben, moeten er gemiddeld 10.000 bezoekers komen en nu Elinkwijk in opmars is komt men aardig aan dat aantal toe. maar gemiddeld zijn het er maar 7.000. Dat is een probleem waar de meeste semi-profclubs mee kampen. Het elftal bestaat nu uit jon ge spelers. De gemiddelde leeftijd is 21 k 22 jaar. Om zich in de eredivisie te handhaven en volgend jaar goed mee te kunnen draaien moet er vooral aan de techniek worden geschaafd. Het enthousiasme is er wel, dat wordt bo vendien sterk gestimuleerd door de grootste supportersclub in ons land en op basis van dat enthousiasme hopen de Utrechters ook in de laatste zware wedstrijden genoeg punten te verza melen om zich te handhaven. De machtige eindspurt is een belevenis op zichzelf en Jovan Curcie laat daarbij duchtig van zich spreken. 10 LESUREN ƒ65,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 Telefoon 4685 S.E.C.-V.V.O.O. Zaterdag komt V.V.O.O. naar Soest. Eigenlijk had S.E.C. naar Utrecht moe ten gaan, maar V.V.O.O. is zo vrien delijk geweest om bij S.E.C. thuis te komen spelen omdat het veld in de polder regelmatig wordt afgekeurd. De vorige wedstrijd werd door S.E.C. gewonnen met 2-1. S.E.C. had toen de winst, maar dat wil niets zeggen voor zaterdag. V.V.O.O. is altijd een lastige tegenstander en het gaat thans om de 2e plaats. Een voorspelling durven we niet te geven, maar we rekenen wel op een zeer spannende wedstrijd. De wed strijd vangt aan te 4 uur. HOEVELAKEN 3-S.E.C. 2 Het 2e elftal gaat naar Hoevelaken. Dat zal een zeer spannende wedstrijd wor den. Hoevelaken is bepaald niet een club die de punten maar laat schieten. Gezien de laatste wedstrijden is er geen tegenstander die ook maar enige on rust in het goed draaiende elftal kan veroorzaken. We rekenen dan ook op volle winst voor S.E.C. Nieuwe aanwinsten. Jeugdboeken. Heil- bronner, Dit is het huis waar Keesje woont. Baker, Snelle jager uit het Indianenhuis. Heilbroner, De verjaar dagsboom. Hurd, Vlug, vlug! Van Veen, Kora en haar aap. Betlam, Vijf meisjes schrijven een boek. De Vries, Het grote experimenteerboek, voor jong en oud. Jager, Eddo, het herme- lijntje. Knowles, Fulgor de steen arend. Rutley, Bru de grizzly-beer. Fleet het hert. - Frisk de otter. - Gogo de pinquin. - Inkosi de leeuw. - Kra de baviaan. - Loki de wolf. - Miska de zeehond. - Pieko de bever. - Raja de olifant. - Rey de vos. - Shag het ren dier. - Thunda de buffel. - Timur de tijger. - Tuska het everzwijn. Glon- negger, Speel mee. Heldt, Alle auto's V. Van der Veer, Sleepboten. 2 dln. Lunenburg, Ronde- en platbodem schepen. Van der Klaauw, Onze ko ninklijke luchtmacht. Bodenheim, Handje plak. - Het regent, het zegent. Schenk, Twee emmertjes water ha len. Visser, Op de vleugels van de tijd. Wuori, David en Diana uit Ca nada. De spanning wie Nederlands kampioen zal worden is er al uit. De voorsprong van de soms briljant spelende Ajax- ploeg is te groot om nog te kunnen worden overbrugd, maar onderaan is zich een spektakel aan het voltrekken. Het spektakel van Elinkwijk, dat niet voor niets de faam heeft, dat er altijd wel wat is te beleven, vooral als het thuis speelt op het terrein aan de Am sterdamsestraatweg in Zuilen. Vóór de aanvang van de competitie wedstrijden op zondag 12 februari stond Elinkwijk in de eredivisie on deraan met een achterstand van drie punten op Willem II en liefst acht op Telstar. De Utrechtse club scheen met haar 7 punten uit 22 wedstrijden ze ker te kunnen zijn van degradatie. Maar op 12 februari begon Elinkwijk aan een opmars, die sindsdien niet is gestuit. Tien man aangepast De opmars van Elinkwijk is begonnen, toen de Zuidslavische doelman Jovan Curcic (25) ingespeeld was geraakt en met enorm vakmanschap zijn ploeg in spireerde tot grootse daden. Halver wege het voetbalseizoen is Curcic bij Elinkwijk gekomen. Hij was te laat naar Duitsland gegaan om daar nog te kunnen meespelen, maar bij Elinkwijk werd hij met open armen ontvangen. De Utrechters kampten met een groot keepersprobleem door vele blessures. Trainer Joop de Bouter uit Almelo paste de tactiek van zijn elftal aan bij de speelwijze van de spectaculaire Zuidslaviër, die niet alleen als keeper, maar bovendien als tweede spil op treedt. Zijn snelle reageren, goed over zien van het spel en harde lopen zijn zijn grootste wapenen. Hij vervangt er een verdediger mee, die voor de aan val kan worden ingezet. Curcic (spreek uit: tsjoertsjitsch) maakt soms lange wandelingen, tot ver buiten het strafschopgebied, om een aanval van de tegenpartij te on derbreken en de Elinkwij k-voorwaart - sen aan het werk te zetten. Hij is de grote stimulator van het enorme enthousiasme, waarmee de Utrechtse club het eredivisieschap probeert te behouden. Degradatie Van de oprichting van Elinkwijk in juli 1919 af tot 1961 degradeerde er nooit een elftal van deze voetbalclub. Maar aan het einde van de competitie EEN BETER HORLOGE KAN ZWITSERLANO NIET LEVEREN VERKRIJGBAAR IN DE GOEDE VAKZAKEN Dealer voor Soest Soesterbergsestraat 26. Behalve mr. Beernink zal ook de heer Roolvink, de nieuwe minister van socia le zaken, een moeilijke tijd tegemoet gaan. De financiële ruimte die hem wordt gelaten voor de invoering van enkele nieuwe sociale wetten, schijnt beperkt te zijn en het is zelfs de vraag of er een rijksbijdrage komt voor de wet langdurige geneeskundige risico's. Het is te hopen dat de Kamer hier met kracht op zal aandringen want het zou onverantwoord zijn om de invoering van deze wet, die toch al veel te lang op zich heeft laten wachten, nog lan ger te vertragen. Per 1 juli zal er, mede door de invoe ring van de arbeidsongeschiktheidswet, een aanzienlijke premiestijging plaats vinden. Dat was voor de heer Kloos reden om te beweren dat de loonsver hoging van l'/i °/o, die met ingang van deze datum van kracht wordt, nauwe lijks toereikend is om deze premiestij ging op te vangen. Mede gezien het fei' dat per 1 juli wederom een huur verhoging plaatsvindt. Met deze huur verhogingen komen we langzamerhand in een vervelende situatie terecht. Het heet dat de huurverhogingen zo bevorderlijk zijn voor de doorstroming, maar de praktijk leert dat daarvan niet veel terecht komt. Deze huurverhogin gen jagen de kosten van levensonder houd omhoog, terwijl de doorstroming, alle fraaie theorieën ten spijt, er nau welijks door wordt bevorderd. Het is natuurlijk begrijpelijk dat huiseigena ren gaarne een hogere huurprijs in re kening brengen, zoals de werknemers gaarne een stevige loonsverhoging zou den zien. Ter wille van de rust op het loon- en prijzenfront, waar de kosten van levensonderhoud uiteraard een in vloedrijke rol spelen, zullen verdere huurverhogingen voorlopig achterwege dienen te blijven.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3