Ji. Het „rijdend Bijbelhuis" komt, DE BLUNDER VAN BROWN I.D.v. VUGT TON BEUKEN Investeringsaftrek De Kwalileils iandpasla VAN DE HAK OP DE TAK U KUNT NIET ALLES WETEN! Dia-avond voor verkenners V.V.Z.-nieuws Pakjes eii japonnen in leuke modellen, elegant en modieus, in moderne kleurvariaties. Elk model is met zorg gekozen, en daarom het mooiste dat de Europese mode biedt. Komt U gerust vrijblijvend kijken en passen, waarbij onze verkoopsters U zullen adviseren. A. P. HILHORST Van Weedestraat 5A-B - Soest - Telefoon 2504 Mixed Hockeyclub „Soest" PLOEG-STOFFEN Bingomiddag voor S.E.C.-pupillen T oneelvoorstelling Laatste avond Mij. tot Nut van 't Algemeen Kritische kanttekeningen bij de Soester Turnkampioenschappen voor nieuwe werkgelegenheid Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VEILIG DE AUTOSNELWEG OP van 17 tot 21 april a.s in Soestdijk. jjeze bijbelwinkel beschikt over een grote verscheidenheid van Bijbeluitgaven van het Ned. Bij belgenootschap en de R.K. Bijbel stichting, o.a. Gezins-, zak- en kinderbijbels in verschillende prijzen en afmetingen. Door de interkerkelijke opzet van deze actie is men van eenr brede interesse verzekerd. De Britse minister van buitenlandse za ken is een man wiens grote verdiensten bij tijd en wijle overschaduwd worden door zijn forse blunders, die er vooral uit bestaan dat hij op het verkeerde moment zijn mond open doet voor pre cies de verkeerde opmerking. Zo ook nu weer. Hij heeft met groepen van de Labour-fractie in het Lager huis besprekingen gevoerd over de Britse toetreding tot de E.E.G., een pro cedure die zeer noodzakelijk is omdat in de gelederen van die partij sterke groepen nog altijd afwijzend staan te gen deze idee. Trouwens premier Wil- son is ook pas een late bekeerling voor toetreding, waarschijnlijk omdat hij daar in de enige manier ziet om Engeland economisch voor verval te behoeden. Op zijn bijeenkomst heeft Brown ge zegd dat De Gaulle de macht niet meer had om opnieuw een veto uit te spre ken dat Londen de weg naar het con tinent verspert. Dat is een opmerking die zonder meer al niet verstandig is. Men moet tegen De Gaulle niet zeggen dat hij iets niet durft of kan, want hij zal alles op alles zetten om te bewijzen dat men hem weer heeft onderschat. Maar die psy chologische misser is niet het ergst in Browns uitlating. Er komt bij dat hij op dit moment juist op een ander front actief behoort te zijn om te voorkomen dat Engeland weer de deur naar de Euromarkt in het gezicht gesmeten krijgt. Economisch belang Tekenend was dat De Gaulle een be trekkelijk lage ambtenaar naar de ver gadering van de Westeuropese Unie in Home stuurde om daar te verklaren dat de problemen van Brits lidmaat schap der E.E.G. zo groot waren dat er nog zeer lange studie nodig zou zijn. Weliswaar doet De Gaulle zeer vrien delijk tegen de Engelsen op allerlei an der gebied - zoals koninklijke bezoe ken enz. - maar daaruit blijkt meer een verlangen naar vriendschap tussen buren dan welkom in de economische club. Daar heeft de Franse president ook re den voor. Juist nu begint het een beet je moeizaam te gaan in het bedrijfsle ven en bovendien komen de vakbonden - geruggesteund door de linkse verkie zingssuccessen - met looneisen. De werkloosheid begint ook al wat flinker te stijgen dan aangenaam is. Dat zijn alles bij elkaar geen omstandigheden waaronder de industrie of de werkne mers blij kunnen zijn als de douane- barrière, die nu Britse produkten van de markt houdt, wordt geslecht. Het heeft er de schijn van dat De Gaul le deze overwegingen ook zijn partners onder de neus wil drukken. En die moe ten er gevoelig voor zijn, omdat het bij hen economisch ook niet zo florissant gaat. De Gaulle weet ook wel dat zijn naam er in de E.E.G. niet zo op voor uit gaat als hij weer plompverloren nee zegt. En al zal hem dat uiteindelijk niet weerhouden, het laat hem wel streven naar een andere oplossing. Als de zes samen zulke voorwaarden stellen aan Londen dat Wilson zelf wel voor de eer moet bedanken, dan heeft hij zijn doel bereikt zonder dat men hem er ver wijten van kan maken. Als Brown er gens tegen vechten moet, dan is het te gen deze ontwikkeling. Opmerkingen die De Gaulle alleen maar kunnen prikke- zijn op dit moment een blunder. Voor sport en kampeerartikelen De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. Woensdagavond werd in het hoofdkwar tier van de Don Boscogroep een lezing gehouden voor de verkenners en de rowans van RA-9 met als onderwerp: Oud Soest. Dit werd gebracht door onze plaatsgenoot en specialist op dit gebied de heer Heupers. Zijn praatje werd toegelicht met vele dia's, die een schit terend beeld gaven van Soest zoals het was. Het jeugdige gehoor van de heer Heu pers heeft geboeid geluisterd en geke ken en veel opgestoken van deze leer zame avond. KLAAS VAN DE VEEN-TOURNOOI Door de leden en supporters van V.V.Z. is een bedrag bijeengebracht voor de aankoop van een Klaas van de Veen- bokaal, welke als een blijvende herin nering aan het overlijden van de heer Van de Veen, elk jaar de inzet zal vormen van een te organiseren tour- nooi. Het V.V.Z.-bestuur zou de voorkeur ge ven aan een jaarlijks terugkerend tour- nooi van uitsluitend Soester voetbalver enigingen in de maanden mei en/of juni. Aan het bestuur van de zustervereni gingen B.D.C., Hees en S.E.C. is ge vraagd met het le elftal hieraan mede werking te willen verlenen. Het bestuur van V.V.Z. hoopt op deze wijze de nagedachtenis aan ^ar zo plotseling overleden bestuurslid, de heer Van de Veen, die bij zijn leven in Soest grote bekendheid genoot, voor een lange reeks van jaren in ere te kunnen houden. Programma zondag 15 april Thuis: 15.00 uur Jongens B-Schaerw. A. 14.15 uur Meisjes A-Amersfoort A. 15.00 Meisjes B-Be Fair E. Uit: 14.15 uur Laren A-Jongens A. 14.00 uur Gooische E-Jongens C. 15.30 uur Baarn A-Meisjes C. Programma zondag 16 april Thuis: 14.00 uur Soest vet.-Baarn I. 12.30 uur Heren II-Heren III. Uit: 12.30 uur Pinoké-Dames I. INTERIEURVERZORGING T.o. Busstation. Soesterbergsestraat 51A. In onze vorige editie namen wij een bericht op, dat S.E.C. voor haar pu pillen tot en met 12 jaar op een za terdagmiddag een bingomiddag zou organiseren. Om misverstand te voorkomen, maken wij belangstellenden erop attent, dat dit bingofeest niet morgen zal worden gehouden, doch op zaterdag 6 mei. De Gereformeerde Jeugdraad te Soest, afd. toneel, geeft morgenavond in „De Rank'" een toneelvoorstelling. Opgevoerd zal worden „Mijn papa de baron". Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Het Nut geeft dinsdag 18 april, in het gebouw „De Rank", Soesterbergse straat, haar laatste avond in dit sei zoen. Deze avond, welke verzorgd wordt door de Caltex Petroleum Mij., betreft een lezing over de Postkoetsrit Istan- boel-Rotterdam, terwij* ook enige films zullen worden vertoond over Turkije. Over enkele weken zullen de leden bericht ontvangen over de jaarlijkse excursie-dagtocht, die voorlopig is vastgesteld op zaterdag 3 juni a.s. In het maandelijks verschijnende club blad van de Soester Turn Club, „De Springbok", werpt men een terugblik op de dit jaar voor 't eerst gehouden Soes ter Turnkampioenschappen. Deze had den plaats op 22 maart in Soesterberg, georganiseerd door A.G.A.V.S. Het is een kritische beschouwing, die echter op- Ongeveer twee maanden geleden heeft de regering-Zijlstra een aantal maatre gelen getroffen ten behoeve van knel- gebieden in Nederland wanneer nieuwe industrieën bereid zouden zijn daar be hoorlijke investeringen te doen. De voornaamste van deze maatregelen behelsden een premie van 25 °/o op in vesteringen in vaste activa tot een maximum van ƒ3,miljoen, tegemoet komingen in de dienstensector en een toezegging van een bijzondere finan cieringsregeling. Tenslotte zijn er ren tesubsidies in het vooruitzicht gesteld. De toepassing van de voordelen zou al leen gelden voor nieuwe vestigingen van bijzondere waarde voor de betrokken streek. De uitwerking van de aangekondigde maatregelen is min of meer tussen de wielen van de nieuwe kabinetsformatie geraakt. Bovendien zijn wij nu enige maanden verder, waarbij wij iets meer zicht hebben gekregen op de totale eco nomische ontwikkeling in dit jaar. He laas heeft de meer verruimde blik niet geleid tot meer optimisme. De komst van het voorjaar heeft niet de gewenste verruiming van werkgelegenheid ge bracht. Dreigende afgrond In ons achterland West-Duitsland heeft de economische teruggang zich zelfs toegespitst. Dit zal nog verder een na delige uitwerking hebben op de Ne derlandse economie. Een aantal bedrij ven in Nederland blijkt voorts ernstig te hebben geleden onder de kosten- springvloed van de laatste jaren. Zij zitten op de rand van de afgrond en vallen er in zodra zich extra calami teiten voordoen. En die extra nadeeltjes zijn niet van de lucht. Het voorbeeld bij Van Heek in Enschede heeft geleerd dat hulp bie den soms nog gedeeltelijk een bedrijf kan redden en misschien soms ook nog wel geheel. Het ware te wensen dat ons nieuwe bewind uit de ervaringen spoedig zijn lessen zal trekken. Het komt ons voor dat voor het ge hele bedrijfsleven weer investeringsfaci liteiten moeten worden geschapen. Wij zouden er echter voorstander van zijn wanneer daarbij de nodige differentiatie zou worden betracht. Geen druk Het belang van de werkgelegenheid mag er niet toe leiden dat grote be drijven met vele werknemers de rege ring onder druk gaan zetten terwijl men de kleine rustig laat verdwijnen omdat er toch niet veel mensen door op straat komen. De ontwikkeling in Ne derland heeft duidelijk het gevaar la ten zien van een grote concentratie van bedrijven in een beperkt aantal een heden. De opdeling van het bedrijfsleven in een voldoende aantal gevarieerde klei nere eenheden bevordert de economi sche stabiliteit van een land. Daarom bepleiten wij de komst van een inves teringsaftrek, die met name de vesti ging van kleinere bedrijven in de hand werkt. De organisatie voor midden- en kleinbe drijf hebben daar ook om gevraagd en met het oog op de grote toeloop naar het ontwjkkelings- en saneringsfonds mag er heus wel een klimaat worden geschapen dat ruime winstkansen gaat bieden aan kleine ondernemers. Vervaging Een andere vraag die moet worden op geworpen, richt de schijnwerper op dé onderscheiden bedrijfstakken. Moeten er faciliteiten komen voor alle bedrijfstak ken of moeten alleen die bedrijfstakken faciliteiten krijgen, die een bijzondere harde tijd doormaken, zoals de tex tielindustrie, de scheepsbouw- en enke le andere. Het zal moeilijk zijn voor de overheid om een scheidslijn te trekken omdat in het bedrijfsleven de branchevervaging overal is doorgebroken. Bovendien zit ten wij met het rechtsbeginsel dat alle burgers voor de wet gelijk zijn. Niet in die zin brengt dit moeilijkheden dat wij dit beginsel liever moeten opruimen maar alle moeite moet worden aange wend om het te handhaven. Vragen wij ons af waarom het herstel in een voldoende groei van onze econo mie via het aanzwengelen van de inves- teringspomp moet geschieden dan zijn hiervoor een aantal zinvolle antwoorden. Een investering betekent opdrachten en die scheppen werkgelegenheid. Het be houd van werkgelegenheid via een of fer van de overheid zal voor de schat kist goedkoper zijn dan het verhogen van uitkeringen aan werklozen. Een maal bestaand kapitaal blijft rente ge ven en er kan nieuw worden toege voegd. Niet stoppen Stopzetting van bedrijven leidt tot gro te kapitaalsvernietiging. Extra inves teringen zullen daarnaast de marktpo sitie van Nederland in de E.E.G. ver sterken. Voor Nederland met een snel groeiende bevolking is het behoud en de uitbreiding van de industrie voorts een zaak van levensbelang. Aan het zelfde investeringsfront dient o.i. overwogen te worden in hoeverre bestaande overcapaciteit in onze indu strie dienstbaar gemaakt kan worden aan het verlenen van economische hulp in ontwikkelingslanden. Laten wij lie ver in overleg afgewerkte produkten afstaan dan geld geven met de kans dat de hiervoor te kopen goederen in ande re landen werden besteld. Het is duidelijk dat een omvangrijk plan van stimuleren der investeringen aan onze regering geld zal kosten. De middelen daarvoor liggen niet klaar. Belastingverzwaring Integendeel, de tekorten zullen er nog groter door worden. Die zullen wel moeten worden opgevangen door be paalde verschuivingen binnen ons be lastingpatroon. De geïnde directe be- lastingep zullen er door verminderen. De indirecte belastingen zullen de klap wel moeten opvangen. Wij kunnen een dergelijke ingreep ook nalaten met als resultaat dat door de slechte uitkom sten van het bedrijfsleven en de ontsla gen de kosten nog veel hoger zullen zijn. Laten wij ons geen illusies maken. Via het opnieuw geïnspireerde bedrijfsleven moet onze economie meer vaart krij gen. Er is geen andere weg. Laten wij hopen dat er spoedig een duidelijk wel omschreven programma van investe ringsaftrek verschijnt dat ook aan be staande bedrijven een goede kans geeft. Een langer uitstel zou wellicht nog tot groter moeilijkheden leiden. Voorts moet de regering voor noodge vallen het bedrijfsleven de gelegenheid bieden tijdig aan de overlegbel met het departement van economische zaken te trekken opdat men daar overwegen kan in hoeverre de helpende hand kan worden geboden. Wij zijn benieuwd in hoeverre er slagvaardigheid wordt ge toond. bouwend genoeg is om er in de komende jaren z'n voordeel mee te kunnen doen. Vergeten mag namelijk niet worden, det geen enkele der deelnemende ver enigingen ook maar enige ervaring had op het gebied van organisatie van een dergelijk groot evenement. Die omstan digheden in aanmerking genomen, bracht A.G.A.V.S. het er niet slecht af. Op gevaar af verkeerd begrepen te worden, willen wij enkele kritische kant tekeningen plaatsen bij de eerste turn kampioenschappen te Soest. We stellen hierbij voorop, dat wij de goede be doelingen van de organisatoren niet in twijfel trekken, evenals zij, naar wij ho pen, het de onze niet zullen doen.' We De artsendienst wordt in dit weekeinde waargenomen door de artsen B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur W. H. A. Steen, Oranjelaan 11. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag apo theek „Soest-Zuid". Maandag tot zater dag apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, telef 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 3, Soesterberg, tel. 03463-1359, of briefje door de brievenbus. Groene Kruis Zr. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 16 april. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. 19.00 uur ds E. Schouten, Utrecht. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Donderdagavond, 7.15 uur, Oecumenisch avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds W. J. J. v. d. Waal, Laag Keppel. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds N. O. Steenbeek, Amersfoort. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds J. Mettau. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur en 17 uur ds J. Smit. Gebouw Mïddelwijk, P. de Hooglaan. 10.00 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KEKKEN Julianakerk 9.30 uur ds M. Wilschut. Viering H.A. 5 uur ds M. Wilschut. Dankzegging. Wilhelminakerk 10 en 17 uur ds J. Nierop, Nijkerk. GEREF. KERK Eltheto. 8.30 uur en 3 uur ds W. Borgdorff, Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19 uur ds M. Baan, Zeist. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds G. J. Bierenga, Hengelo. 10.15 uur Kinderkerk, zowel in de kerk als in het wijkgebouw Soest-Zuid. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19. Geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds P. de Ruiter. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 tot 11 uur in de Da Costa School. Volle Evangelie-samenkomst. Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uui ds J. van den Blink. Vloot- predikant te Baarn. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur Avondmis. Zondag H. Missen 10.30 en 12.00 uur. 9.00 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur Avondmis. Zondag H. Missen 9.00 en 12.00 uur. 10.30 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag en vrijdag H. Missen te 8.00 uur. Woensdag 9.00 uur. Donder dag 19.00 uur. Zaterdag 9.00 uur. 19.00 uur Avondmis. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur Avondmis. Zondag H. Misssen 8.00 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. 6 uur plechtig Lof. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur. Woensdagavond 7 uur Avondmis. hebben natuurlijk respect voor het vele werk, dat moest worden verricht op een gebied, waar nog niemand ervaring had opgedaan. Niettemin moet het ons, als mede-initiatiefnemer, van het hart dat wij de organisatie van deze eerste plaat selijke ontmoeting als geheel niet kon den bewonderen. De ontvangende vereniging was daarvan, menen wij, zelf ook wel overtuigd, ge zien de ijverig misstanden noterende voorzitter en gehoord de verontschuldi gende opmerkingen. Dat spreekt van zelfkennis en dat siert onze Soesterberg- se sportvrienden! Ook wij steken graag de hand eerst in eigen boezem. Volgende keer beter zullen we maar zeggen. Maar wij vinden het bijzonder spijtig, dat ondanks de langdurige voorberei dingen (ongeveer anderhalf jaar!) het niet mogelijk is gebleken, dat alle Soes ter gymnastiekverenigingen acte de pré- sence gaven. De wèl aanwezige clubs waren bovendien niet met gelijke aan tallen vertegenwoordigd, waardoor van de aanvang af met onevenredige krach ten werd gewerkt. De selectie der deel nemers was bij elke vereniging kenne lijk op andere wijze tot stand gekomen, waardoor twijfel bestond over vergelijk bare kwaliteit van de deelneming. De berichtgeving van de organiserende vereniging was matig en onvolledig, waardoor misverstanden niet konden uitblijven en wij bijvoorbeeld hals-over- doelstellingen: de bevordering van de geestelijke en lichamelijke opvoeding van de ons toevertrouwde jeugd". Aldus het bewuste artikel in het T.S.C.- maandblad. Aan de kampioenschappen namen deel A.G.A.V.S., Soester Turn Club, Crescendo en Laetitia. Olympia liet verstek gaan. ...en nteH du»p-lt;r r1 kop ons werkprogramma nog moesten wijzigen en de leden nauwelijks konden inlichten over vervoer, tijd en plaats, al moet worden opgemerkt, dat misschien in dit opzicht enig initiatief onzerzijds verhelderend had kunnen werken De telcommissie, bestaande uit twee he ren, kon de stroom uitslagen wel correct, maar niet snel genoeg verwerken en werd ter plaatse ook niet uitgebreid, hetgeen tijdrovende gevolgen had. A.G.A.V.S., niet gehinderd door ver voersproblemen of gebrek aan commu nicatie, maakte van deze kampioenschap pen een plaatselijke manifestatie, die gelet op de grote opkomst op een onderlinge wedstrijd van groepen ging lijken. Het moet echter gezegd, de ge zelligheid werd er door bevorderd, de chaos echter evenzeer. In de toekomst zullen we rekening moe ten houden met dit soort ervaringen en zullen wij moeten proberen herhaling te voorkomen. Ter gelegener tijd en plaats zullen wij maatregelen moeten aanbevelen om dergelijke wedstrijden de rust en orde te geven, waarin zij tot hun recht komen. Voorwaar geen ge makkelijke taak, wanneer zoveel uit eenlopende belangen een rol spelen en er voor een massaal binnengebeuren zo weinig ruimte is. Zolang een sporthal ons nog steeds geen uitkomst biedt, zullen wij een andere opzet moeten overwegen. Overigens on derstrepen wij, dat wij deze kampioen schappen een warm hart toedragen en ze graag in stand willen houden, tot meerdere glorie van onze gezamenlijke Waarom al die kritiek over de marga rine op de beschuit met muisjes? Het Nederlands Zuivelbureau smeert de (room)boter liever aan de reclamegalg. En met margarine blijft er tenminste een hechte oranje-blanje-bleu-band met ons vorstenhuis. „In het Centraal Station hoort geen schorremorrie, als u begrijpt wat ik be doel," zei burgemeester Van Hall voor de televisie. Heeft de Amsterdamse ge- meenteraar zich daarom tegen het op treden van de mariniers uitgesproken? De slag in de hal was werkelijk een slag, voor Van Hall. Volgens een interview met Rinus Ferdi- nandusse in de Nieuwe Haagsche Cou rant heeft oud-minister Biesheuvel tegen hem gezegd: „Wacht maar af, er komt wel een christelijk cabaret!" Jammer, excellentie, dat cabinet en cabaret niet zijn doorgegaan. Eerst was Piet de Jong nog niet jarig. Toen kreeg hij op zijn verjaardag een nieuw kabinet. Maar nu we lezen wat iedereen er van te zeggen heeft, is hij nóg niet jarig. „Dit is een wandelwagen. En een baby- stoel. En een autozitje. En een bood schappenwagen. Alles tegelijk!" adver teert De Bijenkorf. Dat is nog niks. In de Voorburgse Crt. stond laatst een ad vertentie: „Aangeboden wandelwagen, te vens badkuip en vogelkooi (verguld)." HAKKETAKKER. De zak van de stofzuiger kunt u weer stof dicht krijgen door het goed aan de binnenkant in te wrijven met paraffine. De slang van de stofzuiger kan het bes te worden opgehangen aan oude garen klosjes die aan de muur zijn gespijkerd. Zo krijgt de slang geen knik en het rubber-omhulsel wordt niet beschadigd. Sinaasappelen zijn heel wat gemakkelij ker te schillen, als u ze eerst met ko kend water overgiet. Het wit van de schil laat dan ook goed los. Seringen-stelen moeten gespleten wor den. Zet de bloemen daarna in ruim water. Rimpels in de hals kunnen door masse ren verdwijnen. Denkt er altijd aan, niet in de richting van de rimpels te masseren, maar juist dwars er op. Ramen die niet erg vuil zijn, kunnen worden schoongeveegd met een prop krantenpapier. Muggen houdt u tijdens de slaap op een afstand, door wat citroenolie op het kussen te druppelen. Benut altijd de hele invoegstrook om snel heid te maken ;..kanmen dan nóg niet invoegen, rijdt dan verder door over de vluchtstrook, tot het wel kan sde invoeqstrook te kort en ontbreelrt de vluchtstrook dan moet u tijdig stoppen om met zoveel mogelijk snelheid te kunnen invoegen. NEDERLANDSE NATIONALITEIT. - Kan een Nederlands echtpaar (thans wo nende in Amerika, Californië), dat van plan is zich te laten nationaliseren, bij eventuele terugkeer in Nederland weer de Nederlandse nationaliteit verwerven? Antwoord: Bij de nationaliteitswet van 6 september 1958 is er vastgesteld, dat een Amerikaans geworden Nederlander, die is teruggekomen in Nederland, zijn leven lang Amerikaan mag blijven. De betrokkene moet echter wel eerst een verblijf vergunning aanvragen bij de mi nister van justitie. Hij kan ook weer Ne derlander worden, na lVs of 2 jaar. De kosten hiervan bedragen 200, CHRISTUSDOORN. - Kunt u mij de be handeling van een christusdoorn geven? Antwoord: Uw christusdoorn is geen ge makkelijke kamerplant, daar ze bij de geringste fout in de behandeling blad en bloem laat vallen. In het kort zullen we de behandeling weergeven. Standplaats licht en zonnig, alleen in de zomer tegen de middagzon schermen. In de zomer veel luchten, veel water en eventueel besproeien, om de 14 dagen bijmesten, 's Winters niet te warme standplaats, weinig water en geen mest. Wanneer het blad afvalt, wijst dit op het ingaan van de rustperiode, dan enige tijd rust geven, dus weinig water en geen mest. Verpotten is weinig nodig en indien nodig, dit in het voorjaar doen. Grondmengsel: gelijke delen bladaarde en tuingrond met scherp zand. CIRCUSSEN. - Kunt u mij adressen van circussen verstrekken die Nederland re gelmatig aandoen? Antwoord: Buitenlandse circussen, die regelmatig ons land bezoeken zijn er in feite niet. De tournees zijn zeer inciden teel. Adressen van enkele circussen, die ons land de laatste jaren hebben bereisd, luiden o.a. Circus Williams, Neurather Weg, Köln-Mülheim. Circus Krone, Marsstrasse 43, 8 München. Circus Frani Althoff, Döringheim über Hanau arr. Main. INVALIDITEIT. - Op 27 december 196 heb ik een oog verspeeld, doordat ik aar het zagen was met een cirkelzaag. Ik liep in vorstverlet en was voor mijzell aan het zagen. Heb ik nu ook recht op uitkering volgens de invaliditeitswet? Ik heb 14 jaar rentezegels geplakt en kar niet meer het werk doen wat ik vroe ger deed, daar ik hoofdpijn en duize ligheid heb overgehouden van een zware hersenschudding. Ik verricht nu invali- denwerk met minder loon dan normaal. Antwoord: Het is zeer wel mogelijk dat u voor een bepaald percentage arbeids ongeschikt wordt verklaard en op grond daarvan voor een uitkering in aanmer king zult komen. U zult er verstandig aan doen uw zaak zo spoedig mogelijk voor te leggen in een brief aan de So ciale Verzekeringsbank, Apollolaan. Am sterdam. U krijgt dan ongetwijfeld ant woord. ZIEKTEWET. - Sinds 7 december 1964, dus ruim 2 jaar ben ik ziek. Een jaar geleden ben ik arbeidsongeschikt ver klaard (niet invalide). Ik ontvang nog steeds ziekengeld en kreeg ook steeds kinderbijslag. Nu heb ik echter het laat ste kwartaal 1966 geen ziekengeld ont vangen en ik heb daarover geschreven. Ik kreeg bericht terug dat ik in de ver lengde ziektewet zat en zodoende als zelfstandig wordt beschouwd. Zou u mij kunnen zeggen of hier niets aan te doen is? Antwoord: Wij hebben uw schrijven als ook de bijgevoegde brief van de Raad van Arbeid gelezen. Inderdaad kunt u geen aanspraak maken op kinderbijslag. De gronden, die de Raad van Arbeid aanvoert, zijn geheel in overeenstem ming met de bepalingen van de wet. Het heeft geen zin tegen deze beslissing be roep aan te tekenen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5