Soest toen - Soest nu v.v.v. -nieuws Herdenking eerste lustrum Stichting „De Paardenkamp MAO ONTDEKT LAAT EEN VERRADER ZUID-AMERIKA EN ZIJN ARMOEDE DE KACHELPUPTAXI'S VAN LONDEN Het oog gericht op spionage Dinsdag 18 april 1987 48e jaargang no. 30 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Tel. 2588 - Postgiro 128156 Accordeonvereniging „Animato" gaf geslaagde uitvoering Midden-Nederland competitie 1967 Brandweer zocht vergeefs naar bosbrandje Bingo-avond J.B.T.B. Eiermarkt Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT SOESTER(ï)ÖURANT Abonn. p. kwart, f 3,—. per post f 3,75 Verschijnt Iedere dinsdag en vrljdaf Mao Tse-toeng acht kennelijk de tijd gekomen om op te treden tegen zijn voornaamste tegenstander Lioe Sjao-tsji, de president van de Chinese volksre publiek. Het begon als gebruikelijk met een massa plakkaten aan de muren van Peking, waarop Lioe als een tandeloze kannibaal werd afgeschilderd. Later kwam het tot openlijker en duidelijker beschuldigingen in diverse bladen. Het kwam er op neer dat Lioe een soort Chinese Chroesjtsjow was, een verrader aan de zaak van de heilige communistische revolutie. Dat is een soort beschuldiging die men niet zo maar naast zich neer kan leggen: het is de inleiding tot afzetten en een von nis dat er niet om liegt, zij het geen doodvonnis, daar schijnt men in Mao's China niet voor te voelen. Het is wel duidelijk dat Lioe de top man is van de krachten binnen de Chinese partij die zoveel mogelijk de uitbarstingen van de culturele revolutie hebben geremd, omdat ze er het land door in een chaos zagen gebracht die alleen maar schadelijk kon zijn. Maar de positie van Lioe was blijkbaar ook te sterk om hem zonder meer aan de kant te zetten. De klamering van de toestand, het naar huis sturen van de rode gardisten e.d. werd voornamelijk het werk van pre mier Tsjoe En-lai, maar het is duide lijk dat hij daarmee meer in Lioes geest handelde dan in die van Mao. al steun de deze formeel dan wel zijn eerste minister. Dat op zichzelf is al vreemd. De presi dent was al aardig getuimeld in de par tij-hiërarchie. Voor een jaar of wat was hij de officiële nummer twee, de aange wezen erfgenaam van Mao. Hij werd nummer acht en had dus eigenlijk al buiten spel moeten staan maar hij wilde kennelijk ook macht uitoefenen. En zelfs nu onder de felste aanvallen blijkt hij nog steeds niet gemakkelijk de laan uit te sturen. Nadat de aanvallen een hoogtepunt hadden bereikt en al een algemene protestbetoging tegen hem was georganiseerd, werd op een grote vergadering de aanval opeens afgeleid naar mevrouw Lioe, die ook al niet zou deugen. Maar over de president werd niet meer gerept. En .in de straten van Peking kwamen ineens weer andere aanplak biljetten, waarop gevraagd werd hoe het kwam dat Mao pas nu ontdekte dat Lioe een verrader was, terwijl hij toch al zeventien jaar in de naaste omge ving van Mao werkt. Lioe laat zich niet zo maar wegjagen en hij blijkt over goede mogelijkheden tot verweer te be schikken. De strijd om welke politiek aan China's top bedreven zal worden gaat zichtbaar door, zonder dat iemand kan zeggen welke groepering de overhand heeft: de kalmere organisator Lioe en de zijnen of de zijnen of de revolutie om de re volutie predikende voorzitter Mao. En de buitenwacht kan alleen maar raden. In Punta del Esta in Urugay vergader den de latijns Amerikaanse staatshoof den plus president Johnson van de V.S. De aanwezigheid van deze noorderbuur was van belang, want onder meer kwam ter sprake dat de door Kennedy ingelui de „alliantie voor de vooruitgang" be paald niet geworden is wat men er van verwacht had. Er zijn weliswaar heel wat dollars naar Zuid-Amerika gegaan, maar slechts in weinige gevallen hebben ze veel vrucht gedragen. Voor het totale plan is trou wens ook minder geld beschikbaar ge komen dan waarop was gerekend, maar dat is niet de voornaamste reden van het feitelijk falen van deze poging om in Zuid-Amerika een soort herhaling van de Marchallhulp economische en sociale wonderen te laten verrichten. Een zeer gezond uitgangspunt van het door Kennedy ontworpen plan was, dat de Amerikaanse dollars alleen een aan vulling moesten zijn op eigen activitei ten der begiftigde landen om hun wel vaart te verbeteren. En daar ging het voornamelijk scheef. Od zichzelf ook weer niet verwonder lijk, want de traditie van politieke on rust, met rebellies, staatsgrepen door militairen, opstanden door vakbonden, guerilla door Castrogezinde groepen in het binnenland, bleef onaanget- 1 Te- miden van een dergelijke chaos kon ook moeilijk veel groots verricht worden. Een andere stap naar verbetering van de levensomstandigheden zou een ge meenschappelijke markt moeten wor den, ongeveer naar het voorbeeld van de E.E.G. De idee werd zeer gunstig ontvangen, maar veel vooruitgang is er niet mee gemaakt. De landen met enige industrie - Argen tinië en Brazilië bijvoorbeeld - hebben juist altijd hun industrie kunstmatig beschermd door hoge tolmuren. Dat was voor die industrieën prettig en het be ïnvloede waarschijnlijk ook de werkge legenheid gunstig. Maar het nadeel van dergelijke bescherming is steeds, dat ook zeer onpraktisch werkende bedrij ven, die eigenlijk door felle concurrentie gedwongen zouden zijn om ondergang te voorkomen door zo modern moge lijk te gaan produceren, nu elke stimu lans misten om zich zodanig te ver sterken dat ze van buitenlandse mede dingers weing hoefden te duchten. Dat maakt nu de regeringen bevreesd om hun grens open te gooien. De handel onder elkaar der Latijnse landen blijft daardoor vrij gering. Er wordt wel gesnakt naar een vergro ting van die handel omdat men weet Toen vijf jaar geleden aan de klein Engendaalweg het tehuis voor bejaarde paarden werd opgericht, was lang niet iedereen overtuigd, dat dit experiment zou slagen. Vooral de financiële kant baarde zorgen. Nu, na vijf jaar. kan men gerust stellen, dat de initiatiefnemers indertijd gelijk hebben gehad. Zij waren optimistisch en zeiden Wat in Enge land en Zwitserland kan, moet in Ne derland ook kunnen. In Engeland en Zwitserland staan al vele tientallen iaren rusthuizen voor bejaarde paarden. Zaterdag was het precies vijf jaar ge leden, dat „De Paardenkamp", die in middels van de Klein Engendaalweg verhuisde naar de Birkstraat, werd op gericht. Dit feit ging niet ongemerkt voorbij, al waren er geen grootse festiviteiten op touw gezet. Het bestuur wilde het eerste jubileum zinvoller gedenken door op nieuw een vaste gast te adopteren. Het betrof Bobbie, een 27-jarig paard uit Groningen, dat jarenlang voor het be kende draaiorgel „De Arabier" heeft ge lopen. De vlaggen hingen zaterdag uit aan de Birkstraat, toen daar om twee uur de veewagen arriveerde met daarin het paard, de twaalfde gast van „De Paar denkamp". De eigenaar van het dier, de heer H. Elderman, exploitant van „De Arabier", wilde wel afstand doen van zijn paard (het dier heeft slechte hoeven) op voor waarde, dat het dier niet naar een slachthuis zou worden gebracht. De Amsterdamse mej. Huizinga hoorde dit en nam contact op met een krant in Groningen, die een actie op touw zette. Die actie werd een succes de finan ciën waren vlot bij elkaar gebracht, zo dat een onbezorgde toekomst van Bob bie was gegarandeerd. Toen Bobbie in z'n nieuwe tehuis aankwam, wachtte het voltallig bestuur van de Stichting De Paardenkamp en dat van de afde ling Soest 'van de Dierenbescherming hem op. Mej. Erna Arends, de dagelijkse ver zorgster van de paarden, haalde Bobbie uit de veewagen. De heer Elderman en zijn dochter hadden de reis van Gro ningen naar Soest meegemaakt. Bobbie werd bij aankomst direct door een veearts onderzocht het bleek, dat het een gezond paard is. De heer Elder man bevestigde dit met de opmerking „Hij is nog nooit ziek geweest". De heer P. M. Wijsmuller, voorzitter van De Paardenkamp, hield een korte toe spraak, waarin hij de heer Elderman verzekerde „Wij zullen goed op hem passen en wij zijn blij, dat Bobbie bij ons is ondergebracht". De heer Wijsmuller bedankte mej. Huizinga voor haar ini tiatief dat Bobbie gered heeft van de slager. De heer Elderman vertelde, dat Bobbie het draaiorgel jarenlang heeft voortge trokken. „De Arabier" weegt 2.000 kg. en dat werd te zwaar voor het dier. Als dank voor het mooie werk van De Paardenkamp beloofde de heer Elderman om ieder jaar één dag het orgel in Gro ningen te laten spelen en de opbrengst daarvan ter beschikking te stellen van het Stichtingsbestuur. De tweede voorzitter van de Dierenbe scherming in Groningen, de heer F. A. Beckerer, die ook was meegekomen, noemde De Paardenkamp een uitkomst voor oude paarden, die in Soest van een rustige levensavond kunnen genie ten. De heer Elderman en zijn dochter namen bedroefd afscheid van hun geliefde Bobbie, die vervolgens in de wei werd gelaten. De A- en B.-adspiranten en de vetera nen reden op het parkoers van de Pe daalridders. Zij moesten resp. 17 ronden of 25 km, 7 ronden of 10 km. en 20 ronden of 28 km afleggen. Ook hier lag het tempo hoog. De uitslagen werden: A-adspiranten: 1. H. Blaschke (Ad.); 2. H de Boer (Ad.); 3. Theo Majoor (T.); 4. H. Stekelenburg (Volh.); 5. W. v. d. Heuvel (Ad.); 6. H. Peet (Ad.); 7. W. Pater (Amf.); 8. J. Fre- sen (Stad.); 9. G. Huigen (Volh.); 10. L. v. d. Kamp (Ad.); 11. J. Zwaagman (Amf.). B.-adspiranten: 1. Harm Hees (T.); 2. J. Huigen (Volh.); 3. J. Heijenga (Amf.); 4. C. de Groot (Stad.); 5. E. Opheijkens (Stad.). Veteranen: 1. Ben van Leur (Volh.); 2. Mop Koch (Stad.) 3. G. v. Schaik (Stad.) 4. D. Vroege (J. v. A.); 5. B. Alfrink (Stad.); 6. A. Vroege (J. v. A.); 7. H. Stouten (Ped.); 8. A. v. Mildert (Volh.). dat dit een weg naar verhoogde wel vaart is, maar men weet niet goed hoe dat aan te pakken. En zo verzandt de poging meer en meer om Zuid-Amerika uit zijn positie van achtergebleven werelddeel omhoog te trekken. Op Johnson is pressie uitge oefend roijaler te zijn met de geldbui del, alsof daarvan al het heil moet ko men. Maar het Amerikaanse parlement dat duidelijk beslist hoe de schatkist be heerd wordt, voelt daarvoor weinig. Dat zou eerst wel wat meer resultaten willen zien. Washington heeft er al aan toe gevoegd dat zeker zolang Vietnam nog enorme sommen blijft vergen geen on beperkte dollarstroom naar het zuiden van het halfrond kan stromen. Niettemin wil Johnson ook uit eigen be lang graag dat zijn zuiderburen sociaal en economisch er wat beter aan toe ra ken, al was het maar omdat goede bu ren nu eenmaal meer waard zijn zelfs dan verre vrienden in Europa. Maar het grote werk daarvoor zal toch door de landen zelf gedaan moeten worden. Vooreerst ziet echter niemand hoe deze landen daarvoor de energie zullen op brengen. En intussen uit zich de haat tegen de rijke noorderbuur steeds fel ler. Zo ontstaat wat Kennedy en John son zo graag wilden voorkomen. Deelnemende verenigingen aan de le rit waren Adelaar, Hilversum, Tempo Soest, Pedaalridders en Amersfoort te Amers foort, Volharding, Stadion en Willibrord te Utrecht, A. v. Vliet Woerden en Jan van Arkel Gorkum. De deelname aan deze rit was enorm, nl. 18 A-adspiranten, 5 B-adspiranten, 8 veteranen, 3 dames, 62 nieuwelingen en 53 amateurs. Er werd op de beide parkoersen van Amersfoort gereden. De amateurs reden op het parkoers van Amersfoort en moesten 50 ronden of 60 km rijden. Er werd hard aan getrokken maar diverse uitlooppogingen bleven voorlopig zonder resultaat. In de 24e ronde sprongen 3 renners weg, nl. Sandbrink, Ligter en Tukker, maar 5 ronden later werden zij teruggehaald door het peloton. In de 30e ronde opnieuw zes man op avontuur en in de volgende ronde nog 2. Zij kregen een straatlengte voorsprong. maar in de 38e ronde viel deze groe£> uiteen. Toen kregen wij op kop Graham Webb, Tukker, v. d. Top en Ligter. De andere vier werden weer door het pe loton opgeslokt. Nog enkeLe groepjes trachtten aan het peloton te ontsnappen, maar dit liet het peloton niet meer toe. De Engelsman ging er enkele ronden voor het einde alleen van door en won met flinke voorsprong. Uitslag: 1. Graham Webb (Ad.); 2. P. v. d. Top (Amf.); 3. Harrie Ligter (Ad.): 4. A. Tukker (J. v. Arkel); 5. Cor Rut- gers (Ad.); 6. A. v. d. Velden (Volh.); 7. Karei v. Nimwegen (Stad.); 8. J. v. Driel (J.v.A.); 9. Cees Proosdij (T.); 10. Jan van Ingen (Volh.); 11. J. v. d. Berg (J.v.A.); 12. J. Veldkamp (Will.). De nieuwelingen en dames reden op het Pedaalriddersparkoers en moesten 35 ronden of 50 km rijden. Ook hier werd zeer snel gereden en er waren uitloop pogingen aan de lopende band. Wij za gen Arie Bakker, Joop v. Leijenhorst en enkele anderen met een lichte voor sprong op kop doorkomen, maar van een afscheiding was nog geen sprake. Door dit snelle tempo kregen velen achter stand en moesten later de strijd staken. Vlak voor het einde had Jaap v. d. Broek een 25 m. voorsprong genomen, maar tijdens de eindspurt ging deze voorsprong geheel teniet en kwam hij midden in de razende groep terecht. 1. J. v. Beek (Amf.); 2. F. Hulsken (Ad.); 3. Arie Bakker (T.); 4. Voogd (Amf.); 5. W. Blokland (J. v. A.); 6. De Koning Amf.); 7. Jan W. de Lange (T.); 8. Van Veen (Stad.); 9. Kentie (J. v. A.); 10. Boer (Ad.); 11. J. v. Leijenhorst (T.). Bij de dames was de uitslag: 1. Anneke van Doesburg (J. v. A.); 2. Ineke van Yken (Ad.); 3. Thea Hardeman. Voor een nagenoeg geheel gevulde zaal van het Verenigingsgebouw heeft de Soester accordeonvereniging „Animato" zaterdagavond onder leiding van dirigent B. Pot de jaarlijkse uitvoering gegeven voor begunstigers en leden. De avond werd geopend door voorzitter H. G. Scholtmeijer, die eraan herinnerde dat de vereniging binnenkort 12V2 jaar bestaat Vooruitlopende op de voorge nomen viering van dit jubileum heeft het bestuur gemeend ook dit jaar be langstellenden in de gelegenheid te moe ten stellen om in de eerste plaats de prestaties van de leden te beluisteren en daarnaast om met elkaar nog enkele uren gezellig samen te zijn. De heer Scholtmeijer die een welkomst woord sprak nadat de accordeonisten de „Animato-mars" hadden gespeeld, ver welkomde vertegenwoordigers van de muziekvereniging P.V.O. Spreker stelde, dat de voorbereiding voor deze avond langdurig is geweest en sprak de hoop uit, dat dat in de prestaties ook te mer ken zou zijn. Alvorens het „woord" aan de muzikan ten te geven, riep hij de heer Pot bij zich op het podium, die hij bedankte voor de goede leiding van de club. De heer Scholtmeijer overhandigde hem ten slotte de traditionele envelop met in- hoóo. Daarna startte het B-orkest met een uitstekende Weense selectie, gevolgd door de nummers Anchors away; Sleigh- ride in Alaska en Accordeonbetovering. Voor de pauze speelde het A-orkest als laatste nummer „Mit fliegende Fahnen", dat een zeer goede vertoling kreeg, even als trouwens de andere nummers. Het publiek was gul met applaus, hetgeen de jeugdige accordeonisten ook wel ver dienden. In de pauze werd een tombola gehouden met prachtige prijzen. Het tweede ge deelte van het muziekprogramma werd geopend met de Marche Militaire, waar na achtereenvolgens Blue Tango; Hein- zelmanchens Wachtparade; een selectie uit My Fair Lady en als laatste de Ti- roler Holzhacker Bub'n werden gespeeld. Het laatste applaus was ovationeel. Het was een zeer geslaagd programma, waarop Animato en zijn dirigent B. Pot met voldoening terug zullen zien. Het was inderdaad wel te merken, dat er hard geoefend is. De prestaties waren ernaar. Een groter compliment kan men „Animato" niet geven. Na afloop van het officiële programma was er bal na met medewerking van The Rhytm Rascals onder leiding van W. Verhoef. Zondagmiddag rukte een nevelspuit uit voor het bestrijden van een bosbrandje achter hotel Het Witte Huis aan de Birkstraat. De brandwacht van de Utrechtse Bosbrandweer Vereniging, die de toren van de Oude Kerk in de zo mermaanden bezet, had rookontwikke- ling geconstateerd en waarschuwde de brandweer. De brandweerlieden hebben echter een vergeefse reis gemaakt, want ze konden geen spoor van brand ontdekken en keerden derhalve onverrichter zake terug naar de kazerne. Zaterdagavond werd de brandweer voor de zoveelste keer te hulp geroepen voor het bestrijden van eer. brand in de vuil nisstortplaats aan de Kolonieweg-Veld- weg. Het brandende afval verspreidde een dichte rook, waarvan omwonenden last ondervonden. Met behulp van en kele stralen van de nevelspuit heeft men het vuur bestreden. De afdeling Soest van de Jonge Boeren- en Tuinders Bond hield zaterdagavond in de grote zaal van hotel De Gouden Ploeg een bingo-avond. De belangstel ling hiervoor was minder dan voorgaan de keren, maar de stemming leed daar niet in het minst onder. Voorzitter G. Hilhorst sprak het welkomstwoord en betreurde de geringe opkomst van de leden, vooral ook omdat een schat van prijzen beschikbaar was voor de win naars. Spreker bracht dank aan de heer P. Hagen voor het leiden van de toneel club en ook de spelers en speelsters kre gen een pluim van de voorzitter. Onder leiding van bingo-master Ad van de Breemer werden vervolgens enkele spelletjes bingo gedaan, afgewisseld door een muziekje en de traditionele driemi- nutenpraatjes, ditmaal verzorgd door mej. T. Hilhorst en de heer R. Hilhorst. Mej. Hilhorst sprak over de Raiffeisen- banken, waarvan er in ons land zo'n 1000 zijn. Zij vertelde over de totstand koming van de bank, gesticht door de Duitser Raiffeisen. De heer R. Hilhorst vertelde één en an der over belevenissen in zijn jongensja ren. Nadat het laatste bingo-spelletje was gespeeld, was er gelegenheid tot dansen, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Het was al heel laat, toen er een einde kwam aan deze avond, die on danks afwezigheid van het merendeel der leden zeker geslaagd genoemd kan worden. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45.000 stuks in prijzen van f 12,tot 12,75. Middenprijs 12,50. Prijs per kg 2,02. Op 23 maart 1907 kwam in de vroege ochtenduren een stoet van zeventien huurauto's, voorzien van taximeters, uit de gagere van de General Motor Cab Company te voorschijn en reed onder veel geknal en gerammel de Brixton Road in Zuid-Londen af. Deze eerste taxi's uit de historie hebben een prak tische manier van stadsvervoer in het leven geroepen, die in de gehele we reld ongeëvenaard is. De Parijse taxi's hebben geholpen Frankrijk de slag aan de Marne te doen winnen; de taxi's van Tokio be horen tot de snelste ter wereld, maar de Londense „cab" blijft een instelling die al zestig jaar lang elke verande ring tart. Van binnen is hij zo geconstrueerd, dat een heer met een „kachelpijp", ofwel een hoge zijden, er rechtop in kan zit ten. Deze wagens voldoen aan zeer speciale eisen en regels. De deuren zijn extra breed, terwijl de interieurs smet teloos zijn. Alhoewel de chauffeur bui tenspiegels mag hebben, is het hem ver boden de gebruikelijke achteruitkijk spiegel boven de voorruit aan te bren gen opdat hij niet in verleiding komt zijn passagiers te bespieden. De vrijheid van deze laatsten wordt nog vergroot door een splintervrije glaswand achter de rug van de chauffeur van gekleurd glas, waardoor wel naar buiten, doch vrijwel niet naar binnen kan worden gekenen. De Londense taxi is vaak geprezen als de meest rationeel gebouwde wagen ter wereld. Hij is tamelijk kort, zodat hii gemakkelijk is te parkeren. Bovendien kan hij keren tussen muren die acht meter van elkaar staan, hetgeen in de nauwe straten van de Britse hoofdstad hoogst belangrijk is. Hij rijdt gemiddeld twaalf kilometer op 1 liter benzine en wat hij aan snelheid mist (maximaal 96 kilometer per uur) maakt hij goed door zijn betrouwbaarheid. Londen heeft momenteel ongeveer 7250 taxi's, die elk gemideld tachtigduizend kilometer per jaar afleggen. Eenmaal per jaar gaat elke „cab" in de revisie, hetgeen rond de tweehonderd pond kost. Deze revisie vindt plaats door het Bu reau Openbaar Vervoer, een afdeling die onder Scotland Yard ressorteert. Ook worden taxi's voor een kwartaal- inspectie opgeroepen, terwijl inspecteurs onverwachte steekproeven langs de weg nemen. Voor de kleinste onregelmatig heid kan een rijverbod worden opge legd. Na tien jaar moet een taxi. die dan ongeveer 800.000 kilometer heeft gelopen, een volledige revisie onder gaan. Dit is meestal niet meer lonend, ondanks het feit, dat de taxi's door gaans nog in goede staat verkeren. De wettelijke regelingen voor het taxibe drijf stammen goeddeels uit de tijd toen de London Hackney Carriage Act werd ingesteld. Deze bepalen o.a., dat de bestuurder niet verplicht is te stoppen wanneer hij wordt aangeroepen. Als hij stopt, of als er iemand op hem af komt, terwijl hij op een standplaats staat met zijn bordje „For Hire", dan moet hij hem meenemen, tenzij hij een rit moet maken van meer dan negen kilometer of die langer dan een uur in beslag neemt. In dat geval mag hij Na Italë en Noorwegen had nu ook Nederland z'n spionage-affaire. In Italië is een heel complot op gerold en men is zelfs nog bezig met deze zaak, zodat meer arrestaties niet uitgesloten zijn. Had de Sowjet-spion- nenorganisatie door het oplossen van deze affaire al een zware slag geleden, de klap van Noorwegen kwam zo mo gelijk nog harder aan. Men heeft na melijk op aanwijzingen van de spion nen, die men heeft gearresteerd bij het oprollen van een organisatie, die heel Scandinavië schijnt te omvatten, beslag kunnen leggen op een unieke spionage- zender, die pas kort door de Sowjet- spionnen werd gebruikt. Deze gebeurtenissen zijn er nog eens het bewijs van, dat men altijd voorzichtig moet zijn in de omgang met buitenlan ders. Vooral met hen, die in ons land blijkbaar vooraanstaande posities bekle den. Dat is logisch, want een gewone man dringt doorgaans niet zo snel tot de kringen door, waaruit de Sowjets hun gegevens zouden willen verzamelen. Het oprollen van de spionage-complot- ten in Italië en Noorwegen hebben ons nog weer eens op het feit gedrukt, dat de Sowjet-Unie een goed georganiseerd net heeft opgebouwd. Het enige nadeel ervan heeft men even eens kunnen constateren: er waren te veel mensen bij betrokken. En te zwakke mensen, want ze zijn gaan praten en dat is een fout, die men nog maar ai te vaak maakt. Al moeten we dat „fout" met een korreltje zout nemen, want we moeten er blij om zijn, dat die gebeurt. Anders zou er voor de veiligheidsdien sten geen aardigheid meer aan zijn. Maar voor de Sowjets betekent het uiteraard een flinke strop, want het op rollen van een zo groot complot als in Italië en Noorwegen betekent een flinke hap uit het aantal mensen, dat zich voor de Sowjet-Unie met spionage bezighoudt. In ons land is een Rus aangehouden, dacht werd, maar uit het onderzoek is alleen naar voren gekomen dat hij werd uitgewezen, waaraan hij gisteren reeds gevolg heeft gegeven. Op de manier, waarop de man is gear resteerd, is nogal wat kritiek losgeko men. Of dat terecht is of niet, laat ik in het midden, een feit is, dat men niet zomaar tot arrestatie overgaat, temeer daar men uit ervaring weet, dat er wel eens diplomatieke maatregelen uit voort zouden kunnen vloeien. Hoe het zij, het gebeuren bewijst eens te meer, dat waakzaamheid geboden is en blijft. En dat de B.V.D., waarop meer dan eens kritiek is geuit, geen overbo dige organisatie is, die maar opgeheven moet worden, zoals wel eens is voorge steld. KANTMAN Daar gaan wemet Tensen naar de bloembollen! Deze voorj aars-Keukenhof-tochten zul len plaats vinden op 22, 23, 26 en 28 april, 29 april met inbegrip van bloe mencorso en 4 mei op Hemelvaartsdag. Het vertrekuur, vanaf het V.V.V.-kan- toor is op 9.10 uur gesteld, behalve de tocht met bloemencorso, waarvan de vertrektijd 8.10 uur zal zijn. U kunt bij ons bespreken, zoals van ouds. En wij hopen, dat U, met mede werking van het lentezonnetje, volop van onze echt-Hollandse stralende bol- lenpracht zult genieten. Theater Carré heeft vanaf zondag 16 april de prijzen voor Anatevka iets ver laagd. Met uitzondering van de loge plaatsen hebben alle rangen een klein prijsverschil ondergaan. Anatevka zal nog tot en met zondag 4 juni spelen. Op maandag 15 mei, Tweede Pinksterdag is er geen matinee-voorstelling, de ge wone zondagen- wél. Wie deze bijzondere musical nog niet heeft gezien, heeft nog volop gelegen heid. Plaatsbespreken dient tijdig te ge beuren. Helaas zijn de zaterdagavonden voor de niet-Amsterdammers onbereik baar geworden. Er blijven evenwel nog genoeg andere avonden over en wij ho pen, dat het u mogelijk is uw uitgan getje aan te passen. weigeren of een huurprijs bedingen, die waarschijnlijk veel hoger zal lig gen dan de taximeter zou aangeven. In 1940 werden vierhonderd taxi's ge vorderd en uitgerust met machinegewe ren voor de Strijd tegen de Duitse pa rachutisten. Ongeveer tweeduizend an dere werden verenigd tot een brand weerkorps. Er werden opleggers aange koppeld. die werden beladen met lad ders, bijlen en brandslangen. Deze taxi- brandweer kwam met zijn handige wendbare wagens en grondige kennis van de "stad sneller ter plaatse dan de logge brandweerauto's met chauffeurs, die voornamelijk hun eigen wijk goed kenden. Geen stad ter wereld kan bogen op een particulier transportbedrijf, dat met de kachelpijptaxi's van Londen is te ver gelijken, met hun vindingrijke „cab- bies", die dagelijks de onmogelijkste pakketten, spoedbrieven, boeketten en ongeveer vierhonderdduizend mensen af leveren in het hart van de drukke Britse hoofdstad.

Soester Courant | 1967 | | pagina 1