SINKAL-C m j, e. rnmmn m mü Kreukels op de Soesterbergsestraat MIKIM0 MIKIM0 MIKIMO BEAUJ0LAIS 1984 2.75 Winst voor B.D.C. in de belangrijke wedstrijd B.D.C.—Actief S.E.C. thans geheel veilig VictoriaS.E.C. 0-1 Officiële mededelingen GARAGE BOSBOOM D00RSMEREN ZAAITIJD IN ZICHT Krabbels van Kneüs S.E.C.-nieuws S.E.C. 5 kampioen B.D.C. handbal S.V.V.-volleybal In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOMïT Nationaal volleybaltoernooi S.V.V. op Hemelvaartsdag Softbal Korfbalvereniging De Meteoren DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER SPECIALE AANBIEDING GELDIG TOT EINDE APRIL Oranjecomité Soest Algemene ledenvergadering Coop. Raiffeisenbank Auto gestolen BEVEROL SMEERSTATION Klaar terwijl u wacht Hoe, hoeveel en wanneer in de moestuin KOM WASSEN BIJ DE AMERSF. BOYS 6—S.E.C. 5 0-4 Met de S.E.C.-vlag op de auto van aan voerder Belt vertrok S.E.C. 5 na het behalen van de titel naar het clubhuis aan de Bosstraat, waar de spelers zon dagmiddag op uitbundige wijze het be haalde kampioenschap vierden. Het was nog slechts een voorproefje, want zaterdag a.s. zal het elftal met da mes en de reserves in de S.E.C.-cantine een groots feest vieren. Tegen de Boys stuitten de S.E.C.-vetera- nen op grote tegenstand. De Boys waren er fel op gebrand de S.E.C.-ploeg te weerstaan en de eerste 5 minuten waren bijzonder gevaarlijk. S.E.C. miste doelman Lub door een handblessure, maar Van Beel verving hem goed. S.E.C. 5 kwam na het beginoffensief fel opzetten en bij een combinatie Veldhui zen-Ten Hove plaatste Ten Hove de bal naar Lex Meidam, die ontzettend hard de bal langs de Boys-doelman plaatste. Direct hierna een corner op links voor S.E.C., waarbij een Boysspeler de bal in handen nam. hetgeen een strafschop betekende. Aanvoerder Belt joeg de bal Het blok aan de haak actief bij elke spoeling EEN FRISSE W.C. Eén verpakking reinigt en verfrist' AUTOMATISCH 12 weken leng bl| elke spoeling! De ophanghaak Is gratis bijverpakt hard langs de Boys-doelman. Dit was nog niet genoeg. Ten Hove, vrij gespeeld op rechts, zette hoog voor en het was Veldhuizen die met een kop bal voor 3-0 zorgde. Fel streed Boys voor een beter resultaat, maar de S.E.C.-defensie met Belt, v. d. Hoed en Leo van het Klooster hield stand. Halfspelers Kareisen en Westerveld zwoegden ook en gaven geen duimbreed grond prijs. Na rust was S.E.C. weer sterker en nadat een goed doelpunt van Ten Hove was afgekeurd, was het tenslotte Tony Dasselaar, die na een solo vijf Amers- foorters achter zich liet en toen raak schoot. Na afloop schonk S.E.C.-voorzitter M. Wilhelm bloemen aan de aanvoerder en stelde S.E.C. 5 als voorbeeld voor de andere teams. Jullie teamgeest en vecht lust zijn een inspirerend voorbeeld voor de jeugd, aldus de voorzitter. Zaterdag a.s. bij jullie feest kom ik hier nog uitgebreider op terug, aldus de heer Wilhelm. In de S.E.C.-cantine werden de spelers van S.E.C. 5 verrast met een bloemen hulde door mevr. Van het Klooster, die elk der spelers en reserves een bos nar cissen en tulpen aanbood, hetgeen door de spelers zeer op prijs werd gesteld. S.E.C. 5 heeft de kroon op het werk ge zet en door het kampioenschap is pro motie naar een hogere klasse een feit. LAATSTE KLAVERJASAVOND Vrijdagavond a.s. wordt in de S.E.C.- cantine de laatste klaverjasavond in dit seizoen gehouden. De wisselbeker zal na afloop van de strijd door voorzitter M. Wilhelm aan de winnaar worden uitge reikt. In verband met deze laatste kla verjasavond zal de S.E.C.-klaverjascom- missie deze avond voor extra prijzen zorgen. Gehoopt wordt, dat alle S.E.C.- klaverjassers, die dit seizoen meespeel den op deze laatste avond tegenwoordig zullen zijn. De strijd om de wisselbeker zal gaan tussen de heren B. A. de Bruin, A. Groenestein, B. de Rooij en D. H. Tuenter. Een spannende laatste ronde staat de S.E.C.-klaverjassers te wachten. PRESTATIES ELFTALLEN Een beste dag voor S.E.C.-zondag. Alle senioren elftallen wonnen. S.E.C. zondag 1 speelde zeer goed en werd met de 1-0 uitslag maar matig beloond. S.E.C. 2 speelde goed en won met 5-4 van Veenendaal, hetgeen betekent, dat het team in de laatste 7 wedstrijden ongeslagen bleef. S.E.C. 4 bleef op het pad der overwin ningen en won met 3-0, terwijl S.E.C. 5 de kampioensvlag kon hijsen. De mannen van Joop Belt wonnen met 4-0. Het feest van de S.E.C.-veteranen ter gelegenheid van het kampioenschap zal zaterdag 22 april, om 8 uur, gevierd worden in de S.E.C.-cantine. S.E.C. 2—VEENENDAAL 2. 5-4 Een sterk spelend S.E.C. 2, dat door Bert v. d. Veen de leiding nam en door dezelfde speler op 2-0 kwam. Veenen daal kwam terug tot 2-1 maar Leo van Berkel scoorde nog voor rust 3-1. Na rust werd het zeer spannend. Vee nendaal kwam fel terug en kwam op 3-2 en zelfs 3-3. Leo van Berkel en Fok- ke Dettmer brachten S.E.C. echter weer op 5-3. Piet van Remmerden, die een goede wedstrijd speelde, kopte even voor tijd de bal langs invaller-doelman Bakker in eigen doel. S.E.C. 2 kan tevreden zijn met dit re sultaat. Er is goed gespeeld in de laat ste wedstrijden, waarin de sfeer bijzon der goed was. HOOGLANDERVEEN 3—S.E.C. 4. 0-3 Bij rust was de stand nog 0-0, maar toen kwam het sterkere S.E.C. 4 pas goed los. Maas Heynen en Schimmel scoorden, terwijl ook Luijtelaar zijn aan deel leverde. Het team behoudt een goede kans op het kampioenschap. De strijd tegen V.V.O.G. 3 zal t.z.t. in dien nodig in Soest worden overge speeld. De laatste wedstrijden zullen dan echter in winst omgezet dienen te wor den. Een wedstrijd tussen twee degradatie- candidaten vergt veel van de zenuwen van de spelers, want een enkel foutje of het laten lopen van een doelrijpe kans kan degradatie van de club bete kenen. Dat was helaas reeds na 3 minuten het geval, want toen Van Fulpen in de B.D.C.-verdediging een fout maakte, was het 0-1 voor Actief. Dat gaf de bezoekers een goede rug gesteun hetgeen aan hun spel te mer ken was, maar daar tegenover stelde B.D.C. zich energiek te weer en dit had tot gevolg, dat „the good old" Nico Gros nog voor rust de partijen op ge lijke voet bracht. 1-1. Na de dthee is er door beide partijen „gevochten" om het winnende doelpunt. In letterlijke zin althans, want de strijd bleef sportief. De beide snelle vleugel spelers Dorrestein en Verhoeven van de gastheren, brachten dikwijls gevaar voor de Actief-veste, maar voorlopig bleven doelpunten uit. Toch zouden de Soesters de leiding ne men. Nadat Gros de bal tegen de lat had gekopt, maakte Verhoeven 10 minu ten voor het einde het genoegen B.D.C. de leiding te geven. Actief ging thans volleding op de aan val spelen, om althans nog tot een ge lijk spel te komen, maar B.D.C. hield stand en hield twee kostbare punten in Soest. Uitslagen van zondag 16 april. Dames sen. B.D.C.U.D. 1-4. Dames jun. OlympiaB.D.C. 1 2-9. B.D.C. 2Eendracht 2-5. Dames adsp. SpiritB.D.C. 1 1-5. Heren sen. U.H.V.—B.D.C. 14-5. Atma 2B.D.C. 2 11-4. Heren sen. B.D.C H.H.C. 5-7. Dames pupillen B.D.C.Limvio 8-0. ff Een Schots dames- en herenteam waren vrijdagavond te gast bij de Soester Volleybal Vereniging. In de gymnastiek zaal van de r.k. u.l.o. speelden eerst de dames een wedstrijd terwijl hierna de heren tegen elkaar in het strijdperk traden. Uit het vertoonde spel bleek in het bij zonder dat de volleybalsport in Schot land nog niet zo'n grote vlucht heeft genomen als in Nederland, want zowel het eerste team van de rood-witten als een combinatie van het eerste en tweede team toonden zich de meerderen van de Schotse dames. Bij de heren haden de S.V.V.'ers wel hun eerste team nodig om tot winst te komen, want tegen een combinatie toon den de Schotse heren zich de sterksten. In de competitiewedstrijden wist het tweede damesteam een puntje in de wacht te slepen tegen het tweede dames team van Spirit. Het tweede herenteam van onze plaats genoten wist de eerste sets te winnen van S.S.S. 3, maar de derde set was voor de heren uit Barneveld, zodat twee punten mee naar Soest genomen moch ten worden. Het derde herenteam van de S.V.V.'ers verloor de eerste twee sets van Wilhel- mina 2 en won de laatste set zodat ook zij nog een punt mee naar Soest konden nemen. Het programma voor deze week luidt Woensdag S.V.V. 3V.I.O.S. 4 (dames). Spirit 2S.V.V. 1 (heren). Donderdag S.V.V. 2Wilhelmina 1 (da.). S.V.V. 2—V.I.O.S. 5 (heren). Het is S.E.C.\ gelukt de moeilijke wed strijd tegen Victoria te winnen en heeft zich daarmede volledig veilig gesteld voor het degradatiespook. S.E.C. trad aan met twee invallers voor De Rooy en Van Hattum, waarvoor resp. Hoed en Van Essen invielen. Uit de uitslag blijkt wel dat het een benauwde zege is geworden, hetgeen te wijten was aan de machteloosheid van de S.E.C.-voorhoede, want als alle opgelegde kansen benut waren, dan was het een royale overwinning geworden. Dat wil niet zeggen dat Victoria stil zat, want nadat in het eerste kwartier het spel heen en weer had gegolfd, kreeg de Victoria-middenvoor in de 16e mi nuut een mooie kans, maar zijn schot ging hoog over. De Soesters kwamen dikwijls dicht en gevaarlijk bij 't Victoriadoel, maar op 't beslissende ogenblik ontbrak de schutter. Totdat Duyst doorbrak en een schot af vuurde, dat de keeper niet geheel on der controle kon krijgen, zodat de bal in het veld terugsprong en Duyst aan S.E.C. de leiding gaf. 0-1. Dat was in de 32-ste minuut. In de 36ste minuut kreeg Dorrestein een mooie kans, maar deze ging verfo ren. In de 40ste minuut kon Van Essen, die zijn doel goed verdedigde, met een fraaie redding de gelijkmaker voorko men. De tweede helft bracht een in de meer derheid zijnde S.E.C.-ploeg, maar daar men van de fraaie kansen geen gebruik maakte en Victoria enige malen dicht bij een doelpunt kwam, hing die 1-0 voorsprong aan een zijden draadje. Zo moest in de 25ste minuut Krijt door een fraaie redding Victoria van een doelpunt afhouden, terwijl enige minuten later de linksbinnen de kans van de dag liet lopen, om zijn club op gelijke voet te brengen. Dit gebeurde allemaal terwijl Van Boeij- en. Van de Broek en Aalders de mooi ste kansen om zeep brachten, hoewel Aalders in de 40ste minuut wel voor S.E.C. doelpuntte, maar de scheidsrech ter keurde deze treffer om onbegrijpe lijke redenen af. S.E.C. wist echter de 1-0 voorsprong te behouden en kan zich rustig gaan voorbereiden op het volgende seizoen, na nog één wedstrijd te moeten spelen, die echter voor S.E.C. van geen belang meer is. Verdere uitslagen C.D.N.Saestum 3-1. Ultrajectum Donar 1-2. HollandVriendenschaar 0-2. Fortitudo—H.M.S. 0-2 (H.M.S. kamp.). D.E.V.Zeist 2-1. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend slekenfondsleverancfer In tegenstelling tot de afgelopen jaren zal de Soester Volleybal Vereniging haar grote nationale volleybaltoernooi dit jaar niet verspelen op het terrein aan de Ferdinand Huycklaan maar op de oefenvelden aan de Schrikslaan. Dertien verenigingen met in totaal vier en zeventig teams zullen elkaar dit jaar in de verschillende klassen de prijzen betwisten. Een groot aantal teams moest worden afgeschreven. Indien weersomstandigheden het bestuur van de M.H.C. Soest namelijk nood zaken het hockeytoernooi van Koningin nedag te verschuiven naar Hemelvaarts dag, dan zal het volleybaltoernooi ver schoven worden naar het terrein aan de Ferdinand Huycklaan en het is niet mogelijk daar meer dan veertien velden uit te zetten. De verenigingen, die dit jaar aan het toernooi deelnemen, zijn afkomstig uit Amersfoort, Groesbeek, Hilversum, Knol lendam, Leiden, Soest, Utrecht, IJmuiden en Zaandam. De bijzondere actieve afdeling van de vereniging S.E.C. organiseerde naast de wekelijkse demonstratiewedstrijden te gen scholen in de buurt een score-avond. On deze avond vertelde de heer Jonker, die speciaal voor deze gelegenheid uit Haarlem was gekomen, over het scoren. In de korte inleiding van de heer Jon ker, die vooraf ging aan de eigenlijke uitleg, wees spreker op het belang van het scoren, de persoonlijke prestaties, maar ook op de fouten, die van de scorekaart afgelezen kunnen worden. Dit is vooral belangrijk voor de coach en technische commissie, die het team samenstellen. Na de uitleg, v/aarin ook nog enkele on duidelijke spelregels werden uitgelegd, werd een denkbeeldige wedstrijd ge speeld. In het begin ging alles nog een beetje moeilijk, maar later ging het al makkelijker. De voorzitster bedankte de heer Jong- ker in haar dankwoord en hoopte dat het geleerde in praktijk gebracht zou worden. De wedstrijd, die de softbalclub zaterdag speelde tegen de Rijks Kweekschool uit Amersfoort, eindigde in een 9-1-over- winning voor S.E.C.-Flyers. METEOREN 1—ZWALUWEN 3 12-2. In de laatste wedstrijd van de competi tie heeft het eerste team van de Meteo ren laten zien, dat het de 2e plaats in haar afdeling volledig heeft /erdiend. Het toch waarlijk niet zwakke Zwalu wen werd kansloos naar een 12-2 neder laag gespeeld. Reeds direct na het beginsignaal ging de Meteorenploeg fel in de aanval en dit resulteerde reeds na 5 minuten in 2 doelpunten. Regelmatig werd de score verder opge voerd, zodat de rust in ging met de stand 9-0. Na rust kreeg Zwaluwen wat meer vat De heer J. van L. uit Driebergen reed met zijn personenauto op de Soester bergsestraat, richting Soestduinen, toen bij de kruising Van Beuningenlaan-Den- nenweg de automobilist J. v. d. W. al hier, zonder voorrang te verlenen uit de Van Beuningenlaan de Soesterbergse straat opreed. Een botsing was onvermijdelijk en W. moest met verwondingen aan zijn hals naar Zonnegloren worden vervoerd. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 op het spel van De Meteoren, zodat de eindstand 12-2 werd. De doelpunten werden gemaakt door Dick Maris (4 x). Mar ja Roozenboom (2 x), Wim Wamsteker (2 x), Rus Kem- ler (2 x), Henk de Jong (1 x) en Kees van Rouwendaal (1 x). METEOREN 2—OLYMPIA 3 9-0. Het tweede team van De Meteoren heeft er geen twijfel aan laten bestaan, dat het beslist van plan is, dit jaar kampi oen te worden. Hoewel het in het eer ste half uur niet wilde lukken, wisten de geel-zwarten daarna de korf goed te vinden. In een kwartier werd de stand op 4-0 gebracht, welke stand na rust regelmatig werd opgevoerd tot 9-0. De doelpunten werden gemaakt door Koert Geval (3), Peter Verlinden (2), Wim Kraay, Jan van de Kuil, Ries van Herwaarden en Gerard van den Bor ieder 1. VOGEL 3—METEOREN 3 2-0. Het derde heeft in een gelijkopgaande wedstrijd geflatteerd met 2-0 verloren. Aanstaande zondag zullen het eerste en tweede een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar spelen. Aanvang 13.00 uur. van 3.75 voor 4 flessen voor 10.00 Wij bezorgen door geheel Soest Wijnhandel-Slijterij STEENHOFFSTRAAT 64 - SOEST Telefoon 2551 Verhuur van SERVIES - GLASWERK BESTEK We schreven het reeds. Op de dag van de blijde gebeurtenis op Kasteel ..Drake- steijn" zal, uitgaande van het Oranje- comité Soest, des avonds te 9 uur een groot vuurwerk worden afgestoken bij „De Naald" aan de Stadhouderslaan. De schoolkinderen zullen in een lam pionoptocht naar de Chr. 3dd-hn4- pionoptocht naar het vuurwerk trekken vanaf de Chr. v.g.l.o. school aan de Ingenieur Menkolaan, in welke school vanaf 7.45 uur voor de kinderen lam pions verkrijgbaar zijn. Naar wij vernemen zal de jaarvergade ring van de Coöperatieve Raiffeisenbank a.s. maandag 24 april 1967, des avonds 8 uur, in „De Gouden Ploeg" worden gehouden. Maandagnacht, om half èèn, parkeerde F. J. alhier, zijn auto bij Boltini. Toen hij een half uur later weer wilde vertrekken, was de auto verdwenen. Tot op heden is de wagen niet terecht. WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan J. v. d. Broek, Hellingweg 24, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een woonhuis met garage op het perceel, gelegen aan de Irenelaan, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie H, nummer 8755, zulks in afwijking van het be stemmingsplan „Lazarusberg". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 18 april 1967. Eerste klas smeermiddelen. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Het is nu tijd voor de moestuintjes. Wij raden u aan vooral nieuw zaad te kopen, daar restanten van vorig jaar toch te leurstellingen geven. Betrek uw zaad ook van een vertrouwde zaadhandel. Zaaizaad moet droog worden bewaard. Een lage temperatuur hindert niet. maar een vochtige opslagplaats is funest. Het is verstandig iets meer te nemen dan u berekende voor de beschikbare opper vlakte. omdat er wel eens veel wordt weggepikt door de vogels of op andere manier mislukkingen dreigen. U kunt dan direct iets bijzaaien uit de reserve- voorraad. Andijvie (zomer) enige grammen per m2, liefst in bak, eerste helft van april en midden april. Andijvie (winter) 5 gram per 10 m2 in rijen van 15 cm afstand; later uit dunnen. Zaaitijd eind juni, zandgrond iets vroeger. Augurken enige grammen direct op de plaats, midden op het bed, 60 cm uiteen, telkens 3 zaadjes, een laten staan. Zaaitijd eind mei - begin juni. Bietjes 150 gram per are in rijen van 25 cm, in de rij op 15 cm uitdunnen. Zaaitijd: zandgrond begin mei, zwaar dere grond half mei. Voor zomergebruik half april. Bonen Stoksnijbonen: 5 bij elke stok tot 1 kg per are, medio mei; stokslabo- nen: 7 bij elke stok tot 1 kg per are, medio mei; stamsnijbonen: 3 bonen op 40 cm onderlinge afstand tot 1 kg per are of rijen van 40 cm in de rij, elke boon op 10 cm, medio mei; pronkbonen: 3 bij elke stok, ongeveer 1 kg per are, begin mei. Boerenkool enige grammen per m2, zaaitijd half mei. Spruitkool enige grammen per m2, zaaitijd van midden tot eind mei. Koolrapen direct ter plaatse ongeveer 20 gram per are. Op een zaaibed enkele grammen per m2 in rijen van 15 cm. Zaaitijd op het kweekbed half mei. Postelein 10 gram per m2, zaaitijd begin juni. Prei breedwerpig, enige grammen per m2. Zaaitijd uiterlijk april. Kropsla enkele grammen per m2 in rijen van 15 cm. Later uitdunnen. Zaai tijd: in volle grond elke 14 dagen van april tot augustus. Snjjbiet 15 gram per 10 m2, in rijen van 20 cm. Zaaitijd begin mei. Tomaten enkele zaden. Planten later op 50 cm onderlinge afstand met een stengel opleiden. Binnenshuis gekweekte Ajje 't ming vraogt mok zeige dak wel effe verbaosd was toen ik las, datter bie de zeeverkenners ge noeg minse binne, die de jonges wille bezughouwe, maor datter nog wel wat meer jonges bie mag- ge om de klup een bietje op peil te brengen. Meestal is ut net aandersom een tekort an leijers en veuls te veul leeje. Maor jao, meschien kompt dat wel, omdatter ouwere minse zat binne, die gek op waoter binne en die nog wel ut één en aander wille ver- kenne ok. Meschien binne d'r jonges. die denke datter niks te verkenne valt omdatter in Soest toch geen zee is, maor dat is heulegaor verkeerd veur esteld. waant wullie hebben de Eem en dat mag dan gin echte zee weze, d'r is toch zat an te verkenne. En ajje de Eem afvaort kom je in ut Iesselmeer terecht en daor is netuurluk heulegaor veul te verkenne. Ik weet wel nie wat allemaol, maor ik bin dan ok nooit zeeverkenner eweest. Ik vraog ming trouwes af watter op zee nog meer te verkenne is dan allenig maor waoter. Maor goed, dat laot ik an de leijers over, die zalle dat heus alllemaol wel wete. Net zo goed as zullie wete datter mometeel eigeluk nog te weinig jonges binne, die lid van de „Eemgeuzen" bin ne, waant zo heetie nieuwe klup, die an de Grote Mellum allemaol meraokelse spulle het om vandaor uut van alles te verkenne. Ut kan netuurluk best weze, datter zat jonges lid wille worre, maor dat zullie nie voldoen an de eis: dajje zwemme kan. Waant ajje dat nie kan, wor je gin lid. Da's ok logisch, waant as zullie mid- de op ut waoter zitte en d'r zou us wat veurvalle, dan mottut nie zo weze, dattie jonges d'r eige lief nie kenne redde. Ik hoop nie datter ooit wat ebeurt, net zo min as ik hoop, datter zoveul jonges binne, die nie kenne zwemme. Ik breek nie graog wat (laotst brak ik een koppie in de keuke, jonges wat kreeg ik d'r van laangs) ik het allenig Kneliao d'r hart ebroke, maor ik wil hier een lans breke veur die zeeverken- nerie. Kiek us hier, d'r binne minse, die zich d'r heulegaor veur inzette en die d'r vrieje tied d'r an wille geven en dan ist nie aordug as zullie dat motte doen veur een hangdjevol jonges. En daorom zeig ik hier: Jonges, ajje zwemme ken en ajje us wat aanders wil dan allenig maor knutsele of spel letjes doen of weet ik wat veul, dan mot je us prebere om zeeverkenner te worre. Je bin van harte welkom en da's nodug ok, waant ut zou jammer weze, aste zeeverkenners over de kop zouwe gaon zoas al us eerder ebeurd is. Zullie motte juust ut hoofd bove waoter zien te hou- we. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. plantjes eind mei naar buiten. Zaaitijd februari. Wortelen zomerwortelen 1,5 tot 2 gr. per m2 in rijen van 10 a 15 cm. Zaai tijd tot eind augustus; winterwortelen 10 tot 15 gram per 10 m2 in rijen van 20 cm, in de rij op 10 cm uitdunnen. Zaaitijd begin mei. Witlof 30 tot 50 gram per are. verder als bietjes. Zaaitijd: op zandgrond eerste helft van mei, op zwaardere grond half mei. Tegen diefstal Er bestaat een handige methode om te voorkomen, dat peulen- en erwtenzaad tijdens het kiemen door muizen of vogels worden weg gehaald. Daarvoor hebt u menie nodig. Doe een stevig sigarenkistje bijna vol met zaad, voeg daar enige druppels wa ter bij en strooi er een lepeltje menie over. Klap het deksel dicht en schudt zo lang tot vrijwel elk zaadje in wat loodverbinding is gewikkeld. Muizen en voegels blijven er dan af. Uien, prei- en posteleinzaad zijn zwart van kleur en daardoor kunt u moeilijk zien hoeveel en waar u gezaaid hebt. Het verdient daarom aanbeveling dit zaad vooraf door enigszins geslibt krijt te roeren. Zo'n krijtpapje blijft er aan hangen en maakt het ingezaaide opper vlak duidelijk zichtbaar.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5