A DE TIJDEN ZIJN DE DYNSTIEËN NIET GUNSTIG GEWEEST I FAIR OF UNFAIR Officiële van hier en daar „The Miseries" bij de eerste drie Platen- plezier na „De Gouden Snaar" en Luchtmachtelftal overvleugelde Engels legerteam met 15-1 Uw bi! „DE E slaat klaar S.E.C.-zaterdag B.D.C.—Hoogland SCHILDER met PLEZIER en GEMAK neem JUWEEL VERF en LAK BRANDSMA GLAS- EN VERFHANDEL S.E.C.-nieuws B.D.C. handbal Mixed Hockeyclub „Soest' V.V.Z.-nieuvvs examenvrees Spreekuur burgemeester verzet Rijwielpad afgesloten Vuilnisophaaldienst Televisiekijker in Soest raakte onder hypnose Geslaagde bingo-avond B.D.C. Opening Soester Natuurbad Feestavond van de gezamenlijke o. 1. scbolen op 1 en 4 mei Zeepost VRIJDAG 21 APRIL 196T Dat we leven in ,,een kentering der tijden" blijkt ook wel hieruit, dat in de laatste tientallen jaren zovele dynastieën ten val zijn gebracht. Bij de huwelijksvoltrekking van koning Boudewijn en koningin Fabiola waren, behalve de bruidegom, slechst twee re gerende vorsten aanwezig: koningin Ju- liana en koning Olav van Noorwegen. BH de huwelijksvoltrekking van prinses Beatrix en prins Claus één regerende vorst: koning Boudewijn. De ouderen onder ons hebben nog ver scheidene keizerrijken gekend n.1. Rus land, Duitsland, Oostenrijk-Hongarije. Ook China was tot aan het begin van deze eeuw een keizerrijk. Met de val van Wilhelm II, keizer van Duitsland, vielen in november 1918 ook drie ko ninklijke dynastieën: Beieren, Saksen en Würtemberg. Spanje, Portugal en Italië verdreven hun koningen. Bulgarije, Servië en Joe- go-Slavië zagen hun vorsten heengaan, doordat er andere heersers kwamen. De koningen van Montenegro en van Al banië werden eveneens verdreven. Zo'n vijftig jaren geleden kende Europa slechts 2 republieken (Frankrijk en Zwitserland), maar 18 koninkrijken. De verhouding ligt nu wel enigszins anders. Niet voor hun taak berekend Waren het alleen de tijden, die de dy nastieën ten val brachten? Wie zal het zeggen. Zelfs in een enkel mensenleven zien we soms factoren van uiteenlo pende aard tot een bepaalde gebeurtenis leiden; hoeveel temeer zal dat dan niet het geval zijn als er van de geschiedenis van een land, van een dynastie sprake is. Wie echter diverse vorsten persoonlijk aan een beschouwing onderwerpt, zoals L Aletrino dat heeft gedaan in zijn boek „Verloren Tronen", zal tot de con clusie komen, dat verscheidene van hen niet opgewassen zijn geweest tegen hun taak Wilhelm II niet door karakterfou ten koning Victor Emanuel III van Italië niet doordat regeringszaken hem niet interesseerden en hij bovendien een zwak en besluiteloos man was. Ook voor Tsaar Nicolaas II waren regeringszaken een lastige plicht. Hij voelde zich eigen lijk opgelucht toen de rode regering het heft in handen had genomen. Hu be leen niets van wat er leefde onder het volk en leefde nooit mee bij rampen zoals bijvoorbeeld de ondergang van de Russische vloot in de oorlog met Japam Wat vreselijk!" Dit was het emge dat hij wist te zeggen toen hem het tele gram met het bericht werd overhandigd Én onbewogen zette hij het tenni-„pel voort. De jonge koning Michaël van Roemenie daarentegen heeft zich buitengewoon moedig en tactvol gedragen toen alles er op wees, dat hij zijn land niet zou kunnen behouden. Hij heeft stand ge houden tot het uiterste. Van de vorsten van de Balkan is wel eens gezegd, dat zij niet vergroeid wa ren met hei land, waarover zij regeer den. ook al doordat dit land een geheel andere cultuur had dan dat waaruit u] afkomstig waren. In de tijd, ^ari voor de Balkanlanden een steviger staatsvorm gewenst bleek het midd van de vorige eeuw ongeveer hebbe" verscheidene Europese prinsen naar het koningschap gesolliciteerd. Uit het ge Slacht van de Saksen-Coburgers stamde de koning van Bulgarije. ^a" dageed ook Leopold I van Belgie. De katholieke tak van de Hohenzollerns vormde de dynastie in Roemenië. De eerste geslachten van regerende vor sten stonder nog vreemd tegenover hun rüeuwe land, mL Michael van Roeme nië was veel met de Roemeense jeugd in aanraking geweest. Hij werkte zelfs enige tijd als monteur in een autofa ge- briek. Hij was zeer aan zijn land hecht. Van zijn vader, Carol II, her innert men zich ongetwijfeld de vele amoureuze avonturen. Toch wel bekwame mensen Van de vorsten, die niet geschikt zijn gebleken voor hun taak. kan niet wor den gezegd, dat zij geen bekwame men sen waren. Wilhelm II was een knap archaeoloog. Koning Victor Emanuel III van Italië (zijn zoon en schoondochter, ex-koning Umberto en ex-koningin Marie-José waren op de koninklijke bruiloft in Brussel aanwezig) had grote belangstel ling voor zijn muntenverzameling, welke meer dan 100.000 exemplaren telde. Hij had zijn collectie, voorzover het de Ita liaanse munten na de val van het West- Romeinse Rijk betrof, zelf gecatalogi seerd. Deze catalogus omvatte 14 delen, elk ruim 1000 bladzijden dik. Een for midabel stuk werk. Victor Emanuel III beoefende ook de botanie en hij was een bekwaam historicus met een ijzeren ge heugen. Zelfs Faroek, om ook hem nog even op het toneel te brengen, was wetenschap pelijk onderlegd en had een grote be langstelling voor archaeologie, physica en chemie. Maar de ontwikkeling van hun aller landen leide ertoe, dat dy nastieën er niet meer gewenst waren en het is achteraf moeilijk te zeggen of meer persoonlijke bekwaamheid, politiek inzicht en belangstelling voor regerings zaken het getij had kunnen keren. Het is de bedoeling, dat te plm. 20 uur een nassi- of bamischotel geserveerd zal worden. De leiding is in handen van onze kok, de heer E. Roeymans, die dit etentje prima zal verzorgen. In een inleiding voor twee werkgevers- verbonden heeft de directeur-generaal voor fiscale zaken, mr. P. C. Tak ver klaard dat de komst van een nieuw systeem van omzetbelasting ons geen re- £et ^afal/bekenTworden veronder steld dat onze vorige regeringen zich in Europees verband bereid hebben ver- Waard het in Frankrijk geldende stelsel van toegevoegde waarde voor °™ze^ lasting in te voeren. Men heeft er titds al bijverteld dat de invoering van het nieuwe stelsel een flinke stijging van de kosten der eerste levensbehoeften met zich zal brengen. Maar dat zijn velen He nieuwe'stelsel wordt moeilijker han teerbaar als er uitzonderingen komen op algemene toepassing. Zo wenst b® grootste deel van de Nederlan^e_wtf'E' handel vrijstelling van deze belastu^ omdat zij er bij het huidige stelsel ook buiten valt. Ook de landbouw acht een speciale regeling noodzakelijk. De heer Tak wil zijn gemoed verharden voor allerlei uitzonderingen. Het stelsel moet volgens hem een faire kans heb ben. Bij invoering zullen de kapitaal intensieve bedrijven een voordeel krij gen boven de arbeidsintensieve. Wij heb ben nota genomen van de uitspraken van de heer Tak. Die duiden er overi gens op dat de regering van zins is net zoveelste economische offer te brengen op het altaar der economische eenheid. De arbeidsintensieve bedrijven worden nog meer onder druk gezet. Die hebbe nog niet voldoende geleden onder de loonfurie. De uittocht van vele kleine ^etai^st®£ moet nog worden bespoedigd door ae herinvoering van de omzetbelasyLrJrii deze sector. De kleine landbouwbedrij ven moeten nog sneller uit het econo misch patroon worden weggevaagd. En de regering maar mooie formules opstel len over dat bedrijfsleven dat de goii- slag van de tijd niet kan bijhouden, regering moge dan bij monde van mr. Tak het gemoed verharden en de ogen sluiten voor alles wat er dreigt als zij de kassen van bijstand en sanering maar goed open en gevuld houdt v<?0*" verschuivingen die een ongewijzigde in voering van de nieuwe omzetbelasting met zich zullen brengen. A Het is wellicht goedkoper om het stelsel minder faire kansen te geven en de nodige wijzigingen aan te brengen. Wij zullen dan ons gemoed graag verharden tegen dit soort minder faire praktijken tegen het stelsel. Zijn wij er voor het stelsel of is een stelsel voor ons? Het Nederlands Luchtmachtelftal heeft woensdagavond op het terrein van de 45 jaar bestaande voetbalvereniging Soesterberg aan de Kampweg het En gelse elftal volkomen overvleugeld. Het werd een dikverdiende 15-1 overwin ning voor de Hollanders, die het publiek wel waar voor hun geld gaven. Overi gens waren er bij de naar schatting 4.000 toeschouwers 2.000 niet-betalende militairen. Het Engelse elftal bestond uit vijf spelers, die in Duitsland gele gerd zijn en zes spelers, die speciaal uit Engeland kwamen overvliegen. De wedstrijd gold als opening van de feestelijkheden ter gelegenheid van het jubileum van de oudste voetbalvereni- gin in de gemeente, die op 29 april 1922 werd opgericht. De burgemeester van Soest, mr. S. P. baron Bentinck, verrichtte de aftrap van de wedstrijd, die o.a. werd bijgewoond door hoofd inspecteur H. G. Scholtmeijer van de Soester gemeentepolitie, kolonel Peters, hoofd sportzaken Luchtmacht, en tal van andere burgerlijke en militaire au toriteiten. De wedstrijd werd geleid door de Utrechtse scheidsrechter Tien tjes. die assistentie kreeg van de Ne derlandse en Engels grensrechter. Al spoedig werd duidelijk, dat de in het wit gestoken pupillen van trainer Jan Zwartkruis tegen de in rode shirts en witte broeken gestoken Engelsen opper machtig zouden zijn. Al in de eerste mi nuut scoorde Klijnjan (D.F.C.) het eers~ te doelpunt, dat kort daarna gevolgd werd door de tweede en derde Neder landse treffer. Willy van der Kuylen (P.S.V. en enkele malen gekozen als aanvalsleider van het Nederlands Elf tal) had in deze treffers en feitelijk ook in alle volgende een groot aandeel. Het was al spoedig 6-0 en toen de Xerxaan Pansier voor 7-0 zorgde, luwde het Ne derlandse offensief een beetje. De Engelsen kregen meer lucht, maar konden toch geen enkele maal gevaar lijk worden voor het doel van Hooge- veen (D.O.S.). De Hollanders hadden dat al snel door en begonnen toen zelf maar weer aan de productie van een serie doelpunten. Koens. Van de Loop. v. d. Kuylen en Pansier zorgden voor de 11-0 ruststand in het voordeel van de In de rust zorgde de muziekvereniging „Soesterberg- met drumband en har monie voor de muzikale 0+ml^in.gn drumband van A.G.A.V.S. trof het niet dat ze in een krant had gelezen, dat de wedstrijden om half zeven zou be^ ginnen in plaats van om zes uur. De drumband kwam daardoor te laat op het veld en kon derhalve niet. zoals de bedoeling was. voordat de wedstrijd zou beginnen, een optreden verzorgen. Na de rust ging het Nederlands elftal er weer flink tegenaan, zonder die scoringsdrift te bereiken die voor de rust de Engelsen elf doelpunten kostte. Toch werd het al gauw 12-0, voordat de Engelsen weer enigszins partij kon den geven. Rechtsbuiten Koens zorgde niettemin voor 13-0, Van de Loop (D.W.S.) scoorde 14-0 en toen pas was het de beurt aan de Engelsen om in ieder geval de eer te reden. Van der Kuylen bepaalde tenslotte de eindstand van deze door het doelpuntrijke ver loop toch wel aantrekkelijke wedstrijd op 15-1. KLAVERJASSEN S.E.C. Hedenavond wordt de laatste klaver- jasavond in het seizoen '66-'67 gehou den. De leiding rekent op een grote op komst. Na afloop zal voorzitter M. Wil helm de wisselbeker uitreiken. De Zuiderparktalentenjacht is afgelopen en voor onze plaatselijke beat group betekende dit 'n prachtige derde plaats. Nadat eerst de voorronde werd gewon nen behaalde zij bij de halve finale een tweede plaats. In de finale waren ech ter nog 4 groupen over. Het was echter al bekend wie de eerste plaats voor zich ging opeisen, maar over de andere 3 plaatsen waren de meningen nog ver deeld. Incredible uit Nieuwkoop werd tenslot te eerste met 136 pnt., tweede Second A uit Den Haag met 124 pnt., derde The Miseries met 122 pnt. en vierde Promotion '67 uit Den Haag met 119V2 pnt. The Miseries traden vooral op de voor grond met 2 eigen composities. Zij kre gen een geweldig applaus van de hon derden aanwezigen. Opvallend was ook de grote verschei denheid in stijl vergeleken bij de ande re groupen. Ongeveer 25 Soester fans van The Miseries waren getuige van de ze grootse finale en het Soester succes. In de Haagse beatwereld is men er stel lig van overtuigd dat ook ver buiten Den Haag goede beat aanwezig is. Hierdoor kregen The Miseries o.m. een aanbieding van Jacques Senf voor een optreden in het Casino „Club 192" te I Scheveningen. D.E.V.—S.E.C. Deze wedstrijd heeft voor de stand niet veel te betekenen, maar S.E.C. zal toch alles op alles zetten om revanche te nemen voor de destijds geleden neder laag thuis. Door een overwinning kan S.E.C. nog enkele plaatsen klimmen en de stand eer. wat draaglijke karakter geven. D.E.V. heeft lange tijd bovenaan ge staan maar verloor enkele wedstrijden achter elkaar, waarvan H.M.S. prachtig wist te profiteren, en zondag 1 et kam pioenschap behaalde. Onderaan is er nog volop spanning, me de door de nederlaag van zondag van Ultrajectum tegen Donar. Van de club van oud S.E.C.-trainer Boerboom ziet het er niet best uit. Wel iswaar heeft zijn club nog twee pun ten voorsprong op Saestum met nog twee wedstrijden te spelen, maar het blijft gering. In het S.E.C.-elftal is Leen De Rooij weer van de partij, maar hij blijft tob ben met zijn enkel. Het elftal gaat zondag met luxe auto s naar Doorn. Er zal dus deze keer geen bus rijden. S.E.C.-DOLDERSE BOYS De eerste wedstrijd voor de nacompe- titie, waaraan S.E.C. deelneemt, heeft morgen plaats. S.E.C. zal dan een oude bekende ont moeten ,nl. Dolderse Boys. Aanvang 4 uur. C.J.V.V. 6-S.E.C. 3 Het 3e elftal gaat op bezoek bij C.J.V.V. in Amersfoort. C.J.V.V. zal haar uiterste best doen re vanche te nemen voor de nederlaag te gen S.E.C. 3 in het begin van de com petitie. S.E.C. 3 won de eerste ontmoeting met 5-4. Aanvang deze wedstrijd 2 uur. Voor B.D.C. staat zondag de laatste com petitiewedstrijd op het programma. De blauw-witten krijgen bezoek van Hoogland. Dit zal een zeer belangrijke wedstrijd voo'r B.D.C. worden, daar zij nog niet veilig staat van degradatie. echter steeds moeilijk, zodat we maar zullen afwachten wat de mannen zater dag zullen presteren. Aanvang van de wedstrijd 1.30 uur. V.V.Z. JEUGD V.V.Z.A. pup. 1-V.V.Z. pup. 1. Aanvang 1 uur. K.V.V.A. pup. 6-V.V.Z. pup. 11. Aan vang 1 uur. SOESTERBERGSESTRAAT KAMPIOENSFEEST S.E.C. 5 Dit feest zal zaterdagavond, om 8 uur, gevierd worden in de S.E.C,-cantine en is toegankelijk voor de spelers en reser ves van het vijfde elftal met hun da mes, technische commissie, bestuur en eventueel genodigden. De kantine zal in verband hiermede half zeven gesloten worden. BIJEENKOMST VAN S.E.C.-SPELERS Zondag zullen de spelers van het eerste, tweede en derde elftal met hun dMnes na afloop van de wedstrijd D.E.V.- SEC in de kantine samen komen voor een gezellig samenzijn ter afslui ting van de competitie. De kantine zal reeds om zes uur toe gankelijk zijn. MINERVA IIS.E.C. III Het derde team heeft bijzonder knap werk verricht door zich in de reserve le klasse te handhaven nadat ze vorig jaar promoveerde. In deze klasse is het wel erg droevig voor Zeist 3, dat nu weer een klasse lager moet spelen dan vorig jaar, want toen degradeerde Zeist 3 uit de K.N.V.B. Wie de tweede degradatiekandidaat zal zijn wordt beslist door de wedstrijd Pa- tria II en D.E.V. II. Voor het derde wordt het zondag de laatste wedstrijd. A.P.W.C. 5-S.E.C. 5 Als de spelers van S.E.C. zondag maar niet te veel vermoeid zijn van het feestvieren, want dan zou het wel eens de eerste nederlaag kunnen worden te gen het sterke A.P.W.C. 5. In het elftal zullen enkele oudere spe lers niet meespelen in verband met werkzaamheden en blessures. AMSVORDE 6—S.E.C. 6 Beide elftallen hebben nog drie wed strijden te spelen en hebben geen kans meer om hoge ogen te gooien. Het zal daarom wel een rustige wed strijd worden met een gelijk spel als resultaat. S.E.C.-JEUGD Wedstrijden voor a.s. zaterdag. S.E.C. B-K.V.V.A. B. 4.00 uur. S.E.C. c-Achterveld a, 2.45 uur. S.E.C. 1-A.P.W.C. 1. 1.00 uur. H.V.C. 2-S.E.C. 2, 1.00 uur. RODA '46 2-S.E.C. 3, 1.00 uur. S.E.C. 4-Achterveld, 2.00 uur. Quick 5-S.E.C. 5, 2.00 uur. Junioren A en aspiranten A spelen za terdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Junioren A en Aspiranten van Baarn. Aspiranten a te 2.30 uur. Junioren A te 3.30 uur. Opstelling elftallen. D.E.V. I-S.E.C. I. 14.30 uur. Doel J. Hattem; achter L. de Rooy, R. Dorre- stein, L. Ruttenberg en A. Hooyer; mid den P. v. Boeyen en J. Krijt; voor K Dorrestein, C. Aalbers, H. Duist en D J. v. d. Broek. Res. R. Hoed, B. v. Es sen en L. v. Berkel. Minerva II-S.E.C. III. 12.00 uur. Doel Bakker; achter D. Hooyer, J. Abbel en W. de Vries; miden Pureveen en W. Pothoven; voor D. v. Hagelen, D. de Jong. W. de Bruin, H. Luschen en W Rijnders. Res. Luschen en Schimmel A.P.W.C. 5-S.E.C. 14.30 uur. Doel Lub; achter L. v. Klooster; J. Belt en J. Hoed; midden E. Kareisen en J. Wes terveld; voor L. Meidam. F. Roest, K. v. Limburg, A. J. v. Dasselaar en J Veldhuizen. Res. C. Meeder. Amsvordc 6-S.E.C. 6. 12.00 uur. Doel Van Beek; achter Tolboom, Scheurwa ter en J. Wildenburg; midden Opmeer en F. Duist; voor Nieuwenhuis, Lege- maat, J. v. d. Brink, Zwalve en Groe- nestein. Res. P. Kanters en Rens. Wanneer B.D.C. deze wedstrijd wint, is het eerste klasseschap behouden. De wedstrijden tussen Hoogland en B.D.C. zijn altijd een echte streek-derby geweest, zodat het zondag wel weer zal spannen aan de Bosstraat. Wanneer de blauw-witten met een zelfde inzet als zondag j.1. tegen Actief het veld ingaan, zijn zij zeer zeker niet kansloos. De opstelling wordt vrijdagavond na de training bekend gemaakt. Programma zondag a.s. 14.00 uur Dames S.D.O.-B.D.C. (laatste competitie-wedstrijd). 13.00 uur Dames jun. Celeritas-B.D.C. 12.00 uur Dames jun. D.S.O.-B.D.C. 2. 12.00 uur Dames adsp. B.D.C.-D.E.S. 12.00 uur Dames adsp. S.D O.-B.D.C. 2. 14.00 Meisjes pupillen A.S.V.-B.D.C. 12.00 uur Heren sen. B.D.C.-Laren. 12.45 uur Attila 3-B.D.C. 2. Promotiewedstrijd Heren III, zondag 23 april, 14.00 uur. Heren IIIPhoenix III. WedstrUdprogramma voor zaterdag. Thuis: 15.15 uur Jongens CPhoenix C. 15.00 uur Jongens A—Be Fair B. Uit: 15.30 uur Be Fair C—Jongens B. 14.15 uur Kameleon EJongens D. 14.15 uur S.C.H.C. B—Meisjes A. 14.15 uur Kameleon BMeisjes B. V.V.Z. 1-HULSHORST 1 Morgen ontvangt V.V.Z., de reeds nu bekend zijnde kampioen van dit sei zoen nl. v.v. Hulshorst. Er staat dus voor beide ploegen niets meer op het spel, zodat vrijuit gevoetbald kan wor den. Het zal voor de groen-witten niet meevallen om van deze kampioen te winnen. De uitwedstrijd werd door V.V.Z. ge wonnen met 2-1. Sindsdien moet V.V.Z echter regelmatig spelers van het eers te elftal missen door militaire dienst. Toch zullen alle spelers moeten trachten met aantrekkelijk voetbal de winst thuis te houden of er in elk geval een ge lijkspel van te maken. Op verzoek van Hulshorst begint de wedstrijd niet om 4 uur, doch reeds om 3.15 uur. Opstelling: doel C. Pouw; achter v. d. Vlekkert, Demmers, H. v. Kooy en Van Grol; midden Timmer en Steemeijerj voor Brons, Hament, Van Wijk Schaap. V.V.Z. 5-COBU BOYS 4 Voor het 5de elftal een wedstrijd, waar V.V.Z. toch minstens een gelijkspel uit kan halen. Voorspellingen blijven voor voetballen Wie slaagt voor eindexamen of rij-examen, voor candidaats of voor doctoraal, die heeft een platenbon verdiend. Al was het^ alleen maar omdat zo'n platenbon zo'n geslaagd cadeau voor geslaagde mensen is. (Of ze nu van Russ Conway houden of van Rachmaninoff). En natuurlijk ook omdat een plaat zo'n veelzijdig cadeau Is. Want er is geen lievelingsmuziek die niet op de plaat staat. En geen stemming, geen sfeer die niet van de twee zijden van een plaat afstraalt. Weet u wat? Loop vandaag of morgen eens bij ons langs. En haal zo'n platenbon voor een geslaagde! STEENHOFFSTRAAT 15, TELEFOON 2132-4413 Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat de spreekuren van de bur gemeester van woensdag 26 april er woensdag 3 mei zijn verzet naar vrijdag 28 april, van 11.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat het rijwielpad lopen de langs het gedeelte van de Soester- bergsestraat, gelegen tussen de Oude Utrechtseweg en de Duinweg, met in- gang van 24 april 1967 in verband met uit te voeren werkzaamheden tot nader order is gesloten. Soest, 21 april 1967. De 27-jarige onderwijzer J. van Dorre stein, Spoorstraat 5, alhier raakte za terdagavond tijdens de televisieuitzen ding „Opus 13", waarin de Engelse hyp notiseur David Berglas optrad, onder hypnose. Hoewel hij later ontwaakte, bleek dat hij 's avonds laat weer in een hypnoti sche slaap viel. De dokter werd er bijgehaald, doch de ze kon weinig uitrichten, waarna men zich met David Berglas in verbinding stelde, die per telefoon alle moeite deed de onderwijzer weer „bij" te brengen, hetgeen hem gelukte. Het was echter weer van tijdelijke aard, want in de loop van de zondag verkeerde de Soes- tenaar weer in een slapeloze toestand. Maandagavond zijn enige medewerkers van de V.A.R.A. met een bandrecorder, waarop de stem van Berglas was vast gelegd. bij Dorrestein thuis geweest en met de dringende stem van de band slaagde men er in hem uit zijn slape loze toestand te halen. Men achtte het echter beter de heer Dorrestein naar „Zonnegloren" over te brengen, teneinde hem volkomen tot rust te laten komen. Bij informatie te zijnen huize deelde men ons mede, dat hij het thans goed maakt. Voor de derde bingo-avond, die de sport vereniging B.D.C. dinsdagavond in haar kantine op de terreinen aan de Bos straat hield, bestond grote belangstel ling. Deze spelavonden verheugen zien in een stijgende belangstelling en heb ben nog niets aan populariteit ingeboet. Met de apparatuur van de Soester Po litie Sport Vereniging zorgde bingt> master P. G. Hom voor de nodige span- De ^voorzitter van B.D.C., de heer G. J. Stork, verwelkomde aan het begin van de avond de vele leden en begunsti gers. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat er zoveel belangstelling bestond voor deze derde bingo-avond. Onder leiding van secretaris E. A. Hil- horst en bestuurslid P. G. Hom werd vervolgens de eerste ronde gespeeld, ge volgd door nog vele ronden. Er waren fraaie prijzen te winnen. Zelfs zoveel, dat men besloot een aantal ervan te re serveren voor een volgende bingo-avond. Het was al laat, toen de laatste ronde was gespeeld en de bijeenkomst met een dankwoord door de heer Hom werd besloten. Zoals uit een advertentie elders in dit blad blijkt wordt het Soester Natuur bad zaterdag 29 april, te 13 uur, voor het publiek opengesteld. Maandag 24 april, des avonds 8 uur, wordt in het Verenigingsgebouw door de gezamenlijke openbare lagere scholen van Soest een feestavond gehouden. Er zal die avond een operette opgevoerd worden, getiteld „Blond zigeuner Elsje" en een revue „Het speeluur slaat Deze avond is voor iedereen tegen een matige prijs toegankelijk. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat as en huisvuil dat normaal op 1 en 4 mei wordt opgehaald, in verband met de viering van Konin ginnedag op 3 mei zal worden opgehaald. Soest, 28 april 1967. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland" 26 april. Australië ms „Streefkerk" 24 april. Brazilië: ms „Paraguay Star" 26 april. Canada: ms „Tindefjell" 26 april. Chili: ms „Stuttgart" 23 april. Indonesië: ms „Tübingen" 26 april. Kenya, Oeganda. Tanganjika: ms „Euro pa" 26 april. Ned. Antillen: ms ..Pr. der Nederlanden" 26 april. Suriname: ms „Hercules" 26 april. Verenigde Staten van Amerika: ss „Rot terdam" 25 april. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Ommenkerk" 26 april. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3