Wiehen of'ti stoel Ton Beuken Afscheid Adjudant C. van der Heijden II, Swiebertje in Soest Soester bedrijf geeft duiven sport nieuwe mogelijkheden Ir GARAGE STAM DODELIJK ONGEVAL IJ kunt niet alles weten SCHILDER met PLEZIER en GEMAK Burgerlijke stand Krabbels van Knelis Renault dealer Voor Briljanten ringen Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Gevonden voorwerpen Te veel oranjebitter Koninklijke Onderscheidingen Ga hoor SPIJKER neem JUWEEL VERF en UK BRANDSMA GLAS- EN VERFHANDEL Dronken bromfietser Eerste Soester Begrafenis-Onderneming KOM WASSEN Btl DE Onder invloed Inbraak in Soesterberg WOENSDAG 3 MEI 1067 Vrijdagmiddag vond in de raadszaal van het gemeentehuis het officiële afscheid plaats in de raadzaal van het gemeen tehuis van adjudant C. van der Heij den. Vrijwel het complete Soester politie corps, alsmede naaste familie en geno digden waren hierbij aanwezig. De hoofdinspecteur, de heer H. G. Scholtmeijer, gaf allereerst het woord aan de burgemeester, Mr. S. P. Baron Bentinck, die er op wees dat deze dag niet alleen een feestelijke dag voor de adjudant was, maar voor de gehele be volking door de geboorte van de jonge prins. Een andere bijzonderheid was, dat de adjudant deze dag ook jarig was, met welk feit de burgemeester hem van harte feliciteerde. terugzien. Het verheugde speker, dat hij in Soesterberg bleef wonen, zodat het contact niet geheel verloren gaat. Wij brengen U dank voor het vele werk, dat U heeft willen verrichten en wensen U nog vele prettige jaren in goede gezondheid. De heer G. D. H. »ran Woudenberg, in specteur van politie, voerde namens de S.P.S.V. het woord en zei, dat het naast een vrolijke dag ook een moeilijke dag voor de adjudant moest zijn. Kort achter elkaar gaat het Soester politiecorps twee adjudanten missen en het -al vooral voor de nieuw benoem de adjudant in Soesterberg de heer Bergman niet gemakkelijk zijn de plaats van U in te nemen. "lamens de S.P.S.V. Renault 4 Luxe v.a. ƒ4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385, Renault 8 v.a. 5.550, Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. 8.650, Renault Rambler v.a. 16.995.— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Zaterdag heeft in de Molenstraat een ernstig ongeluk plaats gevonden, dat het leven heeft gekost van een vierjarig jongetje. Ter hoogte van perceel Molenstraat 83 stak de 4-jarige H. R. V. onverwachts de weg over en werd gegrepen door een auto, bestuurd door W. J. v. d. G. Het knaapje werd ernstig aan het hoofd gewond en nadat dokter Rip de eerste hulp had verleend, werd hij via Zonne gloren naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. De burgemeester schetste de scheidende adjudant als een betrouwbaar politie man, die in een zeer moeilijke tijd, tij dens de oorlog, in Soest was aangesteld bij de afdeling recherche. Als commandant van de post Soester berg gaf U blijk, dat U aan de bijzon dere eisen, die deze plaats vraagt, vol komen voldeed. Van wat U adviseerde en dat U besloot wist U, dat het verdedigd kon worden. Een woord van gerechtvaardigde dank is hier dan ook zeker op zijn plaats. U was een man, waarop men aan kon. U wist ook het vertrouwen van de be volking te winnen. Bovendien had U veel contact met de militaire autoritei ten, maar ik heb nooit gemerkt, dat er moeilijkheden waren. Ik kan dan ook niet nalaten U dank te zeggen voor al les wat U voor Soest hebt gedaan. Hoofdinspecteur Scholtmeijer had ook veel waardering voor het optreden van zijn adjudant. De dienst in Soesterberg is niet gemakkelijk en eiste dikwijls een dagdienst van 24 uur en het was maar goed, dat U hierbij regelmatig assistentie had van uw vrouw. Dit alles werd in alle stilte en zonder uiterlijk vertoon verricht. Spreker zei dat de adjudant met trots op zijn carrière kan JUWELIER - HQRLOGER VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST TEL:4361 f67,50 of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soestcrbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 bracht spreker de scheidende adjudant dank voor zijn trouwe lidmaatschap, maar wij hopen, aldus spreker, U en uw echtgenote nog vele malen op onze avonden en andere gebeurtenissen te zien. Nog enige sprekers voerden hierna het woord, o.a. de heer Luif namens de Soesterbergse brandweer, die tevens wees op de prettige samenwerking met het hulpsecretarie. Ook adjudant Vanderbroucke van het Jeserumkarop in Soestduinen sprak de scheidende adjudant toe, alsmede de heer W. de Clerq namens de Alg. po litiebond, afd. Soest. De scheidende ad judant mocht van de diverse sprekers passende attenties ontvangen. De heer Van der Heijden dankte alle sprekers met enkele welgekozen woor den en bracht vooral zijn vrouw dank voor de grote steun, die hij van haar mocht ondervinden. Later werd de ad judant nog een grootse huldiging ge bracht in ,,De Hoeksteen" te Soester berg en hierbij bleek duidelijk welk een sympathie en waardering hij in Soesterberg bij de bevolking had ge kweekt. Bij de politie zijn als gevonden aange geven een lipssleutel, kinderfiets (blauw wit), plastic zak met een paar bruine schoenen en een paar sokken, zonnebril, kindervest (rood), hondenhalsband, bankbiljet van 25,kinderschoentjes (suède), damesportemonnee inhoudende 25,-, koortsthermometer in blauw plas tic hoesje, kentekenplaatjes H.R.L. 495 en 986, rol electr. draad, grijze plastro" jas, ringetje, seinlamp, zwarte lederen handschoen en zwarte dames handschoen. Aankomen vliegen een kanarie. Maandagavond is de auto van S. de V. uit Amersfoort in de Birkstraat in be slag genomen, daar V. dronken achter het stuur zat. Zijn rijbewijs werd even eens ingenomen. Behalve de reeds door ons gepubliceerde verleende onderscheidingen hebben de volgende personen nog een koninklijke onderscheiding ontvangen. Officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden: kolonel J. H. Oort- huys van de dienstgroep der officieren van de Kon. Luchtmacht, wonende Aag je Dekenlaan 16 te Soest. Ridder van Oranje-Nassau met de zwaarden: majoor T. Verheij van de dienstgroep der officieren van de Kon. Luchtmacht te Soesterberg, wonende Prof. Lorentslaan 16 te Soesterberg. Eremedaille van Oranje-Nassau in goud: B. Douwstra, rijksrechercheur te Soest dijk, Van Straelenlaan 10. Eremedaille Oranje-Nassau met de zwaarden in zilver: K. Veenkamp, van de Kon. Luchtmacht, wonende Laanstraat 48 te Soest. Eremedaille Oranje-Nassau in zilver: marechaussee eerste klas J. Verkade, wonende Vermeerlaan 1, alhier. Slakken in huis. Slakken worden gedood met zout. Wanneer 's nachts slakken rondgaan, zonder dat men ze dan kan vinden, kan men ze vangen en doden door: 1. rabarberbladeren op de grond neer te leggen; 's morgens vindt u ze daarop; 2. natte kranten neer te leggen, waarop de slakken zich gedurende de nacht verzamelen. Strooi er dan zout op; 3. in de kamer een paar ondiepe scho teltjes, gevuld met bier te plaatsen. Op de lucht van bier komen ze af en verdrinken zich. Wespen in huis verjaagt men spoedig, wanneer een schoteltje met ammoniak wordt neergezet. Oorwormen zijn „nachtdieren", waardoor men ze overdag weinig ziet. Als men echter een bloempot met houtwol vult (niet te vast inpersen!), zult u elke mor gen tot de ontdekking komen, dat dit een pracht val is. In plaats van een bloempot, kan men ook volstaan met oude blikken, bus, desnoods een rol pa pier met houtwol er in. Wanneer men van pas gezaaide bedden mussen wil afhouden, legt men er een hazepoot op. Het optreden van Swiebertje en Brom snor in een uitverkocht openluchtthea ter, vormde voor de Soester jeugd zon der twijfel het hoogtepunt van hun Ko ninginnedag 1967. Wat is er gelachen! Niet in het minst toen Swiebertje, door de telefoon, tegen de Burgemeester riep: „Hij zegt, dat je een grote lummel bent". Die „hij" was Bromsnor. Jammer, dat het allemaal weer afgelo pen is. Weg Swiebertje, Bromsnor, Bur gemeester en Saartje. Of niet? Nee hoor, Swiebertje heeft een eigen handig geschreven brief achtergelaten op Zonnegloren. (En een fouten dat hij daarin gemaakt heeft!). Die brief is gedurkt en tesamen met een paar grote foto's (15 cm in het vierkant) vormen zij een verjaardags kalender waarop precies te zien is wan neer Swiep en z'n vrienden jarig zijn. Natuurlijk kan je ook je eigen verjaar dag invullen, wie weet ben je tegelijk met Bromsnor jarig. Natuurlijk wil iedereen graag zo'n ver jaardagskalender hebben. Dat kan voor 1,25 per stuk is hij te koop bij het bureau van de Soester Courant en op Zonnegloren. Ook kan men er één be stellen door overschrijving van 1,50 op giro 83501 t.n.v. Zonnegloren te Soest, dan wordt hij thuisbezorgd. II' 4 M l IJ TEL. 2982 SOESTÉRBERGSESTR 26 SOESTERBERGSESTRAAT 52 - SOEST 1,25 per duif. met als de geruchten op waarheid blijken te berusten, op korte termijn nog een belangrijke prijsstijging, een niet al te beste outillage en ver zorging tijdens de vaak lange treinrei zen enz. waren voor de duivensportver enigingen reden te over om uit te zien naar een andere, betere, zo mogelijk zelfs goedkopere mogelijkheid tot ver voer. Dé oplossing voor dit probleem werd gevonden in samenwerking met het Soester Carrosseriebedrijf v. d. Dijssel aan de Lange Brinkweg. Na het beluisteren van de ideeën en ge dachten, die in deze materie al lang bij de besturen van de verenigingen be stonden, maakte men een ontwerp voor een „speciaalwagen" die twaalf meter lang zou worden en waarin 208 manden een comfortabele plaats kunnen vinden, zodat in een keer tussen de zeven en achtduizend duiven vervoerd kunnen worden. Nadat de wagens in produktie waren ge komen, bleek al heel spoedig dat men onbewust met het ontwerp zo dicht in de buurt was gekomen van een reeds in Duitsland onder patent vervaardigde wa gen, dat overleg met deze firma ge wenst was. Na deze besprekingen, waar in de eerste plaats de belangen van de „duivensport" op het eerste plan stonden, het past mis schien beter om in het kader van deze besprekingen te spreken van „Europese duivensport", kwam men tot overeen stemming. De firma v. d. Dijssel kon de door haar in Nederland ontwikkelde wagen blij ven bouwen, men zou hier het woord ,.in licentie" kunnen laten vallen, doch dat is hier dan niet helemaal op zijn plaats. Met de deze week afgeleverde twee op leggers heeft men het respectabele aan tal van negentien speciaalwagens be reikt, verdeelt in vijftien opleggers en vier combinaties, waarmee men dus de capaciteit van de oplegger verdubbeld. De prijs van zo'n vorstelijke duivenwa- gen bedraagt compleet 55.000, inder daad een heel bedrag, maar als men be denkt dat per wagen ongeveer 7500 dui ven per rit vervoerd kunnen worden, en dat men gemiddeld 26 ritten per sei zoen maakt, dan blijkt dat per wagen 200.000 duiven vervoerd worden, een aantal „gevleugelde passagiers" dat de krap bij kas zittende N.S. het lieve som metje van een kwart miljoen gulden op bracht. Uit bovenstaande simpele berekening blijkt dat de aanschaf van een dergelijke wagen geen slag in de lucht is, maar is gebaseerd op nuchter denken. Door heel Nederland verspreid vindt men de in Soest gebouwde wagens, uiteraard in de bakermat van de duiven sport de provincies Noord-Brabant en Limburg de meeste. Deze imposante wagens dragen er toe bij dat de naam van de Soester indus trieën met groot vertoon naar buiten wordt uitgedragen. Dat koninginnedag ook zijn minder goede zijde heeft, bleek maandagnacht, om 2 uur, toen de politie in de Van Weedestraat op de rijweg, dus niet op het rijwielpad, een bromfietser zag na deren. Toen hij de politie ontdekte, reed hij het Nassauplantsoen in en vervolgde zijn weg over de Alb. Cuyplaan en de Ru benslaan en stoof in de Pieter de Hoogh_ laan een erf op. Hier werd hij door de politie, die hem achtervolgde, aangehouden. Hij bleek de 28-jarige G. v. d. W. uit Amersfoort te zijn en onder invloed van sterke drank. De bromfiets werd in beslag genomen en W. werd per auto naar huis gebracht. 6UR0PA CABINE EX?*" <Mm ïxpkss GEBOREN: Lucille Désirée, dochter van P. Visser en F. J. Krijgsman, Nieuw- straat 60. Paul, zoon van H. C. Romer en G. A. M. Jansen, Rubenslaan 198. Hester Irma, dochter van IJ. A. Lange- dijk en J. M. A. Gossen, Beatrixlaan 42. Eva Johanna Cecilia, dochter van P. C. Mulder en C. van Maurik, Van Angerenstraat 2. Daphne Luduina, dochter van W. T. J. van der Klaauw en L. A. Lepelaars, Schoutenkampweg 109. Johannes Adrianus, zoon van G. Reijerse en W. M. Kerkdijk, Klaarwater- weg 16. Marcellinus Adrianus, zoon van G. Reijerse en W. M. Kerkdijk, Klaarwaterweg 16. Hetty, dochter van A. Kamphorst en H. Kamphuis, Koningin- nelaan 65. Rudolphus, zoon van W. P. T. Bosboom en C. C. van de Mast, Steenhoffstraat 29. Sylvia Beatrix, dochter van A. M. Tulis en G. E. Kot ters, Birkstraat 138. Mattheus Nico- laas, zoon van R. W. Deuning en D. M. Johannes, Amersfoortsestraat 91. Paul, zoon van C. C. Schuchardt en A. J. Lod der, Zeisterspoor 24, Soesterberg. Er- win, zoon van C. van de Weerd, wo nende te Wassenaar, Meijboomlaan 1 en W. E. Goris, Generaal Winkelmanstraat 31, Soesterberg. Nicola Maria Hen- riette, dochter van N. A. I. Ewals en L. C. M. van Unen, Albert Cuyplaan 79. ONDERTROUWD: Tjalling Diederik Sjoerd Auke Ament, Huis te Wissenlaan 26. Santpoort, gemeente Velsen en Jose- phine Johanna Oliemans, Albert Cuyp laan 77. Pieter Jan Hogenbirk, Oud Bussummerweg 48, Bussum en Marga- retha Gerlings, Oranjelaan 14. Anto- nius Jan van Mil. Schaepmanstraat 81 en Theresia Berendina Josephina Nijhuis, Schaepmanstraat 79. GEHUWD: Hendrik Albertus van der Vorst, Opaalweg 16, Utrecht en Martha Maria Hellinga, Aagje Dekenlaan 32. Petrus Henricus Alphonsus van Hattum, Burg. Grothestraat 11 en Johanna Geer- truida van Woerkom. Nachtegaalweg 22. Cornelis den Otter, Jagthuisstraat 39A, Rotterdam en Christina Margriet Kamphuis, Gen. Winkelmanstraat 39. Gerrit Jan van der Neij, Soesterbergse- straat 18 en Aaltje van den Broek, Van de Veldeplantsoen 12. Johannes Hen- drikus den Daas. Louise de Colignystraat 80. Gouda en Frieda Henny Ingrid de Wit, Plesmanstraat 97. Bruno Vic- tricius Gaudentius Epping, Prof. Lorentz- laan 47 en Francisca Theresia Monfils, Antony van Leeuwenhoeklaan 89. OVERLEDEN: Wilhelmina Adriana Post, 77 jaar, gehuwd met G. J. Lucking, Aag je Dekenlaan 30. Cornelis Gerrit van de Belt, 66 jaar, gehuwd met J. Plekke poel, Dorresteinweg 78. Aalt van Ma- lenstein, 74 jaar, gehuwd met M. Vrij man, Apeldoorn. Casper Fagelstraat 91 Albertje Booij, 80 jaar, weduwe van G. H. Nieland, Dalweg 42. Anna Geertruida Ruitenberg, 80 jaar, gehuwd met N. Zaal, Pelikaanweg 12. Wil helmus Stephanus Joseph Ottenhoff, 61 jaar, gehuwd met C. E. Hutters, Kamp weg 74, Soesterberg. Wilhelmus Theo- dorus Weijts, 80 jaar, gehuwd met E. H. M. Voets, Steenhoffstraat 13a. Wille- mina Maria Reuvekamp. 82 jaar. ge huwd met F. Heeremans, Weyerstraat 14, Amersfoort. Dir. H. VV. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Ajje 't ming vraogt mok zeige dak uut- bundig feest evierd het de laotste paor daoge. Bar to- on- genoege van Kne liao, waant die mot van de week weer een paor flesse in- slaon. .Jao, as ik eenmaol an de gang bin, ister haost gin houwe meer an, laot staon as Gart en Piet en Aorie op bezoek komme zoas dongderdag en maondag. Maor jao, d'r wordt ok niet ieder jaor een prinsje ebore, dat komp hier maor zo eens in de 116 jaor veur, dus dat is wel een feesie weerd en de koningin is ok nie iedere dag jaorug. Zoiets mot dus flink evierd worde en laot zoiets maor an Knelis en z'n mak kers over. As zullie maor halluf kans zien een feesie te maoken zalle zullie dat nie laote. Ik het dan ok aaltied meraokelse spul- Ie in huus zoas een gek hoedje en een niet alledaogs petje en dan netuurluk ok nog toeters en slingers en vlagge tjes. Die spullie kwaome ming dongderdag goed van pas en op koninginnedag nog meer. Toen haolde ik al die oraanje spulle van de zolder en zo wier ut veur ming toch nog een bietje zonnig al hettut zonnetje nie zo eschene as aanders. Maor goed, ming humeur lee d'r nie ongder en dat van m'n makkers ok nie. Kneliao wist ok van meedoen, waant ze was meraokels blie, datter een prinsje ebore was en ze het dapper mee ehollepe om d'r veur te zorrege, dat ze van de week lege flesse veur volle kan gaon ruule. Ik schrief dat mit opzet, as ik ut teuge d'r vertel luustert ze toch nie en dan hejje nog kans, dat ze kwaod op ming wordt ok, en leze doet ze ut zeker, waant ze leest aaltied ming stukkies om te wete wat ik noeng weer uut espookt het. Jonges, jonges, wat een gezellige druk te was ut toch de laotste daoge op straot. En wat een vlagge en oranje wimpels. En wat een kingdere ok, waant veur hullie is toch wel ut koninginne- feest op touw ezet. Veur de kingders worde in alle plaotse in ut langd de meeste feesten ehouwe en da mot ok; wullie ouwere en bezao- digder minse kenne ons eige wel ver- maoke en as wullie dat nie neer ken ne, dan ister wel wat mis mit ongs. Kneliao het ezeid, datter wat dat be treft mit ming nog gin vuultje an de luch is, dus dat zal wel goed zitte. Ut waore meraokelse daoge, eerlijk is eerluk, maor ik mot ande aandere kat ok eerluk zeige, dak d'r niks rou wig om bin, dat ze noeng weer affer de rug binne, waant zulke daoge gaon je nie in je kouwe klere zitte en je het nog kans dat je d'r een flinke hoofd- pien an overhoudt ok. Maor dat zou dan ok ut enige weze. Veerder het ik d'r niks an overehouwe. Behalleve dan die lege flesse. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Maandagavond ontdekte de politie op de Soesterbergsestraat een auto, die gevaar lijk op het linker gedeelte van de weg reed. Bij aanhouding bleek de bestuurder, R. R. uit Utrecht, dronken te zijn. Hij had het stuur overgenomen van de eigenaar van de auto, een zekere G. M., eveneens uit Utrecht, die zat te slapen. R. bleek niet in het bezit van een rijbe wijs te zijn. Nadat proces-verbaal was opgemaakt heeft een derde inzittende zijn twee metgezellen in de auto naar Utrecht gebracht. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de Betonfabriek van de Gebr. L. aan de Sportweg te Soester berg. Door een raam te openen kreeg men toegang tot de cantine en uit een kast werd pl.m. ƒ200,ontvreemd. NOUGATGLACÉ. Heerlijk zachte nougat ge glaceerd met pittige choco lade. 250 gram SUMMER-MIXED. Een assortiment van de fijnste vruchtendrups. Zakje a 200 gram 59 ei VRUCHTEN DESSET. Extra fijne koekjes, een Nobo specialiteit, dus heer lijk. Pakje pl.m. 250 gr. 75 et VROOM DREESMANN

Soester Courant | 1967 | | pagina 7