veelkleurigheid is de essentie van de nieuwe japonnenmode „Farben wie nie zuvor", oftewel: nog nooit zag u zo'n scala van uitbundige kleuren. Deze uitspraak werd gedaan door de publicity-man van de Münchener Triumph International-groep, toen we hem vroegen naar het modebeeld van de japonnen- collectie 1967, Het vooropstellen van het kleurpatroon duidde al aan, dat de japonnenmode voor het nieuwe seizoen wat het model betreft geen wereldschokkende veranderingen heeft ondergaan. Wat de kleuren betreft zijn appelgroen, seringenwit, lila, oranje, tabac en hardrose favoriet voor het voorjaar en de zomer van dit jaar. Met deze basiskleuren zijn trouwens briljante creaties gemaakt, zoals oranje- groen en geel-hardrose-zwart. De stoffencollectie is eveneens "wie nie zuvor". U kunt een keuze doen uit linnen, wol, zuiver zijde en zelfs was- en kleurecht (synthetisch) frottée. Als dessins komen naar voren: veelkleurige strepen, zowel smal als breed, meerkleurige fantasiemotieven en interessante modieus bedrukte stoffen, zoals paarlen en kettingen gedrukt op een zandkleurige ondergrond. De jonge modellen zijn kort, en ver metel wat kleur betreft; voor de rijpere vrouw is het accent op gedistingeerd gelegd. Samengevat mag wel worden gezegd, dat veel kleurige zonnige combinaties in het modebeeld van dit voorjaar en de komende zomer een zeker zo belangrijke rol gaan spelen als lengte en lijn van de rok, dus: veelkleurigheid is de essentie van de nieuwe mode. Aldus de woordvoerder van Triumph International, het grootste concern ter wereld op het gebied van dameskleding met vertegenwoordi gingen Ln München, Bern en Bermuda. Van de wijzigingen met betrekking tot de modellen hoeft u dus geen spectaculaire dingen te verwachten, en uw oude japonnen hoeven om de lengte van de rok niet op slag te worden afgedankt. De rok blijft kort; voor de teenagers goed-kort, zonder brutaal of schaamteloos te worden. Wel mag men de modellen voor het nieuwe seizoen eigentijds noemen, echter zonder teveel avant-gardisme (dus ook nog draagbaar in een volgend seizoen) en vooral vrolijk en jong, strak in belijning met een combinatie van warme en zonnige kleuren. Mouwloze japonnen zijn „in", vaak met hoog opgeknipte armsgaten. De hemdjurken hebben ook nog niet afgedaan. Zoals we in het begin al zeiden, veel spectaculair nieuws is er dus wat de nieuwe mode betreft niet. Langere rokken heeft men blijkbaar nog niet aan gedurfd; korter kon al haast niet, want dan komen we in de „lange-blouse-mode" terecht. Maar toch blijft het de moeite waard iets nieuws aan te schaf fen, al was het alleen maar om de zonnige kleuren combinaties. Want iets zonnigs kunnen we in ons klimaat wel gebruiken. 2. Jurk van een gladde Tergal-stof met onregel. matige appelgroeneblauwe en rosé strepenzeer wijde armsgaten en ingezet halsstuk. Het vlotte japonnetje is afgewerkt met een grove stiksteek. U. Een elegant model uit de LINDA LV-dames- bovenkleding collectie voor de zomer 1967. Bet is een jurkje van zuiver scheerwol, verkrijgbaar in de kleuren: tabacbleu, hardrose en blauwgroen. Het model is gebaseerd op de invloed van Cour- règes, maar diens „knallende effecten" zijn sterk verfijnd doorgevoerd. De ritssluiting aan de voor- zijde is weliswaar zichtbaar, maar verdekt ver werkt en geeft een natuurlijke val van het model. 6. Het voorpand en de taille van deze felrode jersey Tergal-jurk zijn bewerkt met opgestikte siernaden 6. Een simpele maar gedistingeerde jurk van Ter gal-jersey in citroengeelmet sluiting onder overslag. 1. De jonge vrouw op deze foto draagt een amandélkleurige japon van flanellen Tercryl. De lage taille wordt geaccentueerd door een simpel leren ceintuurtje. 3. Laag aangegeven taille en fanta siesteek kenmerken deze kaneel, kleurige Tergal-jurk, die van voren is gegarneerd met twee rijen knopen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 11