BLAUPUNKT Frans Bosman Geslaagd volleybaltoernooi van Soester Volleybal Vereniging Inruilpremies tot ƒ400,- van hier en daar D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM A. WIJNANDS I.T.C. Soest" 1Veritas 1 4-4 Klaar terwijl u wacht REVEROL SMEERSTATION Tweede prijzen voor B.D.C.-jeugd Junioren A van B.D.C. behaalde kampioenschap V.V.Z.-nieuws om "III lekker lui"Hl||| e luieren! .1 Complete Woninginrichting Bruto prijzen v.a. 795,- tot 1395,- Soesterbsrgsestraat 20A Telef. 3367 Zo vlogen de duiven B.D.C.-handbaldames zagen titel aan hun neus vo< orbijgaan B.D.C. A speelt voor Bisscbopsbeker Succes voor Meteoren III In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT B.D.C.-jeugdelftallen in toernooien DINSDAG 9 MEI 1967 Voor de dertiende keer in successie or ganiseerde dc Soester Volleybal Ver eniging op Hemelvaartsdag haar natio nale volleybaltoernooi. Na tien jaar achtereen dit toernooi op het sportveld aan de Birkstraat/Ferd. Huycklaan te hebben verspeeld vond dit sportevenement ditmaal plaats op de velden van de gemeente aan de Schriks- laan. Mede omdat de vereniging het club huis van de duivenvereniging gehuurd had bleek deze verplaatsing van het toernooi een groot succes, omdat speel sters en spelers nu alle gelegenheid hadden hun brood onder het genot van een kop koffie te kunnen nuttigen, ter wijl bovendien voor de liefhebbers soep en worst verkrijgbaar waren. Dat de organisatie bij de vereniging in goede handen was bleek wel uit het feit, dat aan het eind van de dag nog geen kwartier vertraging op het wedstrijdprogramma was opgelopen. Na zijn welkomstwoord bracht de voor zitter dank aan het gemeentebestuur, aan het bestuur van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest, aan de besturen van de M.H.C. en B.D.C. voor de medewerking bij het gebruik van de door hen bespeelde sportvelden en aan allen die financieel dan wel op andere wijze hun medewer king verlenen om dit toernooi mogelijk te maken. Een woord van dank bracht de heer Kolthof ook aan de E.H.B.O., Afd. Soest, voor de wijze waarop zij ieder jaar de hele dag aanwezig is om klei ne ongevallen te verhelpen en in dit verband deed hij een beroep op de aanwezigen om in verband met het jubileumjaar van deze vereniging haar te steunen indien daartoe een beroep mocht worden gedaan. De wedstrijden zelf hadden een sportief verloop en het was alleen jammer dat 5TEENH0FF5TR.53 - TEL 2B42 SOEST Na een spannende wedstrijd moest het eerste team van de L.T.C. „Soest" afge lopen zondag haar eerste verliespunt incasseren. Niettemin behoudt het Soes ter team een redelijke kans op het kampioenschap van haar afdeling. Mej. Y. Hofman won opnieuw haar drie partijen en bleef zodoende onge slagen. De heer Geijtenbeek zorgde via zijn enkelspel voor het vierde winst punt. De uitslagen waren: Damesenkelspel: Mej. Y. Hofman-Mej. G. Brenner 2-6, 7-5, 6-3. Mevr. C. Felix-Mej. J. Schul 5-7, 4-6. Herenenkelspel: J. H. van Breukelen- H. Ranke 6-8, 1-6. G. W. Geijten- beek-G. Kreijn 6-2, 6-2. Damesdubbelspel: Mevr. Felix en Mej. Hofman-Mej. Brenner en Mej. Schul 6-2, 6-0. Herendubbelspel: J. H. v. Breukelen en P. Jansen-H. Ranke en G. Kreijn 4-6, 2-6. Gemengddubbelspel: Mevr. Felix en. J. H. v. Breukelen-Mej. Schul en H. Ran ke 4-6, 6-2, 2-6. Mej. Hofman en P. Janssen-Mej. Brenner en G. Kreijn 6-2, 6-3. een stevige wind veel afbreuk deed aan het spel. In de ereklasse van de dames waren het de teams vcan A.R.G.O.S., G.V.C., Molenwiek, S.V.V. en V.I.O.S. Met drie overwinningen en een gelijk spel legde het pas naar de hoofdklasse gepromo veerde G.V.C. beslag op de eerste prijs, gevolgd door Molenwiek en V.I.O.S. De rij werd hier gesloten door A.R.G.O.S. en S.V.V. De wisselprijs was dus voor het Hilversumse team. In de A-klasse van de dames waren het de dames van A.R.G.O.S. 2 en Olympia 1 die beide met twee overwinningen en Honderden enthousiaste volleyballers (sters) versterkten de in vorige toer nooien ontstane vriendschapsbanden, en bestreden elkaar op zeer sportieve wijze. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 twee gelijke spelen gelijk eindigden. De beslissingswedstrijd was voor de dames van A.R.G.O.S. uit Leiden zo dat zij op de eerste plaats beslag leg den. Het voor het eerste damesteam van Spirit in de plaats gekomen team van Aristos uit Amsterdam werd der de, terwijl D.P.C. en K.D.S. hier hek- kesluiters waren. De dames B-klasse was verdeeld in twee poules van vier teams. Poule A bestond uit de teams van Molenwiek uit Zaandam, V.I.O.S. uit Amersfoort, Spirit uit Amersfoort en O.V.R.A. uit IJmuiden. Poule B bestond uit S.V.V., Olympia, M.I.V.O. uit Groesbeek en V.I.O.S. Amersfoort. Winnaars in hun poule werden M.I.V.O. en Molenwiek, terwijl om de derde plaats in de finale kwamen V.I.O.S. 2 en Olympia 2. Op de eerste plaats eindigde uiteindelijk M.I.V.O. 1, tweede werd Molenwiek 2, terwijl de derde plaats werd ingeno men door V.I.O.S. 2. In de C-klasse van de dames die ook uit twee poules van vier teams be stond eindigden resp. D.P.C. 2, O.V.R.A. 2 en G.V.C. 2 op de eerste, tweede en derde plaats. Acht meisjesteams over twee poules verdeeld betwistten elkaar de drie te behalen prijzen. De meisjes van Molen wiek uit Zaandam werden hier win naar, gevolgd door V.I.O.S. uit Amers foort en O.V.R.A. uit IJmuiden. Bij de heren was dezelfde indeling met alleen deze afwijking dat in de B en C-klasse alsmede de jongensklas in iedere poule vijf teams waren inge deeld. Het sterke Utrechtse D.P.C. legde in de ereklase definitief beslag op de wis selbeker door deze voor de vijfde keer te winnen. De tweede prijs was voor het Soester Olympia, terwijl de derde prijs ten deel viel aan Spirit uit Amers foort. De rij werd hier gesloten door M.I.V.O. uit Groesbeek en V.I.O.S. uit Amersfoort. In de A-kl. opereerden S.V.E., V.V.Z., Molenwiek, S.V.V., H.I.O.S. en D.P.C. 2, die in deze volgorde eindigden. Het herenteam van de organiserende ver eniging werd hier dus derde, met twee overwinningen, een gelijk spel en een nederlaag. Het tweede herenteam van S.V.V. deed het nog beter door in haar poule op de eerste plaats beslag te leggen voor D.P.C. 3, V.I.O.S. 4, R.I.O.S. 3 en S.V.E V.V.Z. 3. In de andere poule van de C-klasse eindigden vier van de vijf dames teams van 5 punten. Het setgemiddelde wees uit dat H.I.O.S. 2 hier nummer een werd, gevolgd door G.V.C. 2. Na de finales bleek H.I.O.S. 2, S.V.V. 2 en D.P.C. 3 resp. de eerste, tweede en derde prijs hadden. De B-klasse van de heren leverde de volgende prijswinnaars op: S.V.E./ V.V.Z. 2 le plaats, V.I.O.S. 2 tweede plaats, O.V.R.A. 1 derde plaats en Olympia 2 vierde plaats. In de jongensklas werden de vier te behalen prijzen in de wacht gesleept door resp. Molenwiek, D.P.C., V.I.O.S. B en V.I.O.S. A. De burgemeester van Soest, Mr. S. P. Baron Bentinck, die aan het eind van de middag lange tijd van zijn belang stelling blijk gaf reikte na afloop van de wedstrijden de prijzen uit. Nadat de voorzitter nog een bijzonder woord van dank gebracht had aan de scheidsrechters voor de vlotte mede werking, de burgemeester voor zijn be reidwilligheid om de prijzen uit te rei ken en de velen die het toernooi mo gelijk hadden gemaakt, kwam het einde aan een sportdag die de hele dag door veel belangstelling had gestrokken en waarop de organiserende vereniging stellig met veel voldoening terug zal zien. Twee adspirantenelftallen van B.D.C. hebben op Hemelvaartsdag in Nijkerk deelgenomen aan het door de plaatse lijke vereniging N.S.C. georganiseerde jeugdtoernooi, dat een sportief verloop had. De blauw-witte voetballertjes kwamen met twee tweede prijzen naar huis. De wedstrijduitslagen zijn: B.D.C. c- Paria a 0-2; B.D.C. c-R.U.C. a 0-0; B.D.C. c-N.S.C. a 2-0; B.D.C. c-V.V.Z.A. a 4-0. Adspiranten b speelden tegen N.S.C. met 0-0 gelijk, wonnen met 3-0 van R.U.C. en met 5-0 van Patria, maar verloren van Musketiers met 2-0. De teams kregen zowel punten voor het voor rust als voor het in de tweede helft bereikte resultaat. Het A-juniorenelftal van B.D.C. heeft zaterdagmiddag het kampioenschap van z'n afdeling behaald door de laatste wedstrijd tegen titelkandidaat A.P.W.C. in Amersfoort met 0-1 te winnen. Dit kampioenschap is de bekroning van een goed seizoen, waarin de blauw witte junioren slechts twee nederlagen leden: tegen A.P.W.C. thuis met 2-1 en tegen Spakenburg uit met 1-0. De wedstrijd tegen A.P.W.C. gaf in de eerste helft goed spel te zien; in de tweede helft viel er niet zoveel meer te genieten. Het beslissende doelpunt werd al in de eerste helft gescoord en be grijpelijk legden de B.D.C.-ers zich daarna hoofdzakelijk op verdediger, toe, zonder overigens kansen om „gevaar lijke) aanvallen op te zetten, voorbij te laten gaan. Met de 0-1 stand kwam ook het einde van deze sportieve wedstrijd. Ook A.P.W.C. had kans om kampioen te worden en had zelfs aan een gelijkspel voldoende. De Amersfoorters waren de eersten, die de B.D.C.-junioren ge lukwensen aanboden en dat deden ook de vele Soesters, die het veld omzoom den. Het is voor de vijfde keer, dat dit elftal kampioen werd en de derde keer van junioren A. De wedstrijd in Amers foort werd ook bijgewoond d oor de bestuursleden Vonk en v. d. Breemer, jeugdtrainer v. d. Lugt en ere-lid T. de Beer. Na afloop werd de kampioen in hotel Bos en Duin een etentje aangeboden benevens enkele consumpties. Jeugd- voorzitter P. G. Jansen sprak het elf tal, dat volgend seizoen in z'n geheel naar de senioren overgaat, toe en fe liciteerde de spelers met het fraaie re sultaat. Hij bood aanvoerder Frans Stalenhoef bloemen aan. De heer W. Verhoeve, eigenaar van hotel Bos en Duin, had een verrassing voor de spelers in de vorm van een speldje. Hij speldde één ervan bij de B.D.C.-aanvoerder op. Men bleef daar na nog enige tijd gezellig bijeen. Vroog kleurenfolder bi| uw winkelier of sirocco n.v. zuTPHEN-rrc. tv inruilen? vraag dan naar de nieuwste blaupunkt^ Ookdit jaar heeftBlaupunkt weer een grandioze collectieuitgebracht: bijzonder fraaie modellen in een sublieme vormgeving. De beste raad die wij u daarom kunnen gevenmet gezwinde spoed naar uw Blaupunktdealer.Datis de man wiens advies goud waard kan zijn. Een Blaupunkt-advies, uiteraard! Vraag hem de oren van zijn hoofd. Hij weet er alles van, van de service organisatie (perfect!), van de technische perfectie (uniek!) en wat u verder maar over Blaupunktte weten wilt komen. V.V.Z. 5-S.E.C. 3 2-1 Boven elke verwachting hebben V.V.Z. veteranen op de veel jongere ploeg van plaatsgenoot S.E.C. een overwin ning kunnen behalen. Reeds voor de rust werd het uit een vrije schop, ge nomen door Brunt. 1-0 voor V.V.Z. Telkens probeerde de voorhoede van S.E.C. tot een tegenpunt te komen, zij strandde echter telkens op de goede V.V.Z.-verdediging mede door een te kort houden van het spel. Na de rust een feller aanvallend S.E.C. om te trachten de stand op gelijke voet te brengen. Na 20 minuten werd de gelijkmaker gescoord. Ongeveer 10 mi nuten voor het einde wist V.V.Z. toch nog de stand weer op 2-1 te brengen, wat ook de eindstand werd. V.V.Z. JEUGD V.V.Z. asp. a-Hooglanderveen asp. a 7-1. V.V.Z. pup. I-Hoevelaken pup. 1 5-0. V.V.Z. pup. II-Quick pup. 5 2-2. TOERNOOIEN De data voor het te houden toernooi om de Klaas van de Veen bokaal, zijn thans defintief vastgesteld en wel op dinsdagavond 30 mei, donderdagavond 1 juni en zaterdagmiddag 3 juni a.s. Zoals reeds velen bekend is, zal dit toernooi een Soester aangelegenheid worden, daar door alle vier Soester ver enigingen, B.D.C., Hees, S.E.C. en V.V.Z., om deze bokaal gespeeld zal worden. Het V.V.Z.-bestuur hoopt, dat door dit toernooi de onderlinge band tussen de vier vereningen, hechter zal worden, opdat men in de toekomst niet alleen dit toernooi in Soest zal hebben, maar ook nog andere sportevenementen ge organiseerd zullen worden. Op 27 mei a.s. zal er door de afdeling jeugd van V.V.Z. en aspiranten een ju- niorentoernooi gehouden worden. Over beide toernooien volgen nog nadere berichten. De Postduivenvereniging „De Zwa luw" hield een wedvlucht vanaf Soig- nies. Afstand 198 km. De duiven wer den gelost te 8.10 uur met zuid-westen wind. In concours waren 492 duiven. De eerste duif arriveerde te 10.06.12 uur met een snelheid van 1701.64 m. per minuut. De laatste prijsduif te 10.14.30 uur met een snelheid van 1581.24 m. per minuut. De uitslag was als volgt: G. Rijksen 1 5 8 31 34 51 55 58 59 61 72 78 88. J. v. d. Brakel 2 63 83 86 93. A. J. van Dorrestein 3 28 30 33 43 81 97 98. A. C. van Ee 4 21 22 39 44 53 82. J. H. v. Hengstum 6 11 38. Jac. Stalenhoef 7 17 49 54 79 87 89 96. H. Gorissen 9 12 15 23 56 73. H. Dekker 10 26 65. F. Reijerse 13 48. Gebrs. v. Klooster 14 40. M. v. d. Wielen 16 18. C. v. Soest 19 46 90. P. J. Rauch 20 60 64 67. C. v. Klin geren 24. C. v. d. Lugt 25. H. Woudstra 27 en 85. W. de Bree 29. C. v. Veen 32. C. v. d. Hoek 35 95. C. Dijkman 36. Jac. Wijnands 37 45 70 80. E. de Goe de 41 69. C. Bosboom 42. G. Visser 47 66. R. G. Voskuilen 50 52 57 71. T. Wigtman 62 74. C. Huijskes 68 76 92. O. L. Zimmerman 75 84. G. Zijpveld 77 94. H. Bosman 91. (voorheen Meubelhuis Zuid) Soesterbergsestraat 37 - Soest Telefoon 02955-3097 Het eerste dameselftal van B.D.C.-hand- bal stond zondag voor een moeilijke opgave: de wedstrijd tegen het Utrecht se Spirit 1. De Soester dames zouden bij een over winning kampioen zijn. terwijl Spirit belang had bij de winst omdat deze ploeg dan nog gelijk met de B.D.C.- dames zou komen, zodat een beslis singswedstrijd noodzakelijk zou zijn. Dit laatste is inderdaad gebeurd, want B.D.C. leed op het veld aan de Birk straat in een spannend duel een 2-4 nederlaag. Het was al gauw duidelijk, dat de thuisclub het moeilijk zou krijgen. Spi rit ging fel van start met vlotte aan vallen tegen het zenuwachtig spelend Soester elftal. Toch nam B.D.C. de lei ding (1-0), maar lang heeft het van deze treffer geen plezier gehad, want de Utrechtse dames kwamen al spoe dig op gelijke hoogte (1-1). Opnieuw doelpuntte B.D.C. (2-1), maar daarmee had de thuisclub alle kruit verschoten. Spirit maakte gelijk en wist nadien zelfs uit te lopen tot 2-3 en 2-4. Daarbij is het gebleven, want B.D.C. wist het juiste antwoord niet te vinden. Zo werd het in deze voor de Soester dames zo teleurstellend verlopen wed strijd 2-4 overwinning voor Spirit, dat bus binnenkort in een beslissingswed strijd B.D.C. nog een keer ontmoet om uit te maken welke ploeg het kam pioenschap zal behalen. Het meisjes-adspirantenelftal van B.D.C. scoorde er tegen Vleuten lustig op los en won met niet minder dan 25-3. De blauw-witte meisjes kan het kampioen schap bijna niet meer ontgaan. JEUGDBINGOMIDDAG S.E.C. 75 S.E.C.-pupillen waren zaterdag j.1. te gast in de S.E.C.-cantine op uitno diging van het jeugdbestuur. Bingo- master "Wout de Bruin verzorgde deze middag voor de S.E.C.-jongste voetbal lers het bingospel en, gezien het en thousiasme, van de S.E.C.-jeugd wel met enorm succes. Om drie uur werd gestart en de strijd om de prijzen ging door tot half zes, waarna de jeugd moe maar voldaan naar huis keerde met het verzoek aan de bingomaster het feest nog eens zo snel mogelijk te herhalen. De bingojeugdmiddagen zullen in de toekomst op het programma blijven bij de S.E.C.-jeugd. Zaterdagmiddag, om drie uur, speelt het junioren A-elftal van B.D.C., op het terrein aan de Bosstraat, de laatste wedstrijd in de voorronden van het toernooi om de Bisschopsbeker, dat jaarlijks door de Katholieke Sport Bond georganiseerd wordt Tegenstander is het Utrechtse D.V.S.U. A, dat evenals B.D.C. beide voorgaande wedstrijden heeft gewonnen. Het duel van zaterdag is derhalve beslissend voor verdere deelname aan het toer nooi, dat zaterdag 20 mei in Veenen- daal wordt voortgezet. Als B.D.C. A de wedstrijd wint, bekert het verder. Met twee senioren- en een aspiranten- ploeg nam Meteoren deel aan het jaar lijkse RD.Z.-toernooi in Zeist. Ploeg II senioren, vrijwel geheel uit het 3e bestaande, aangevuld met aspi ranten, wist in de eerste strijd met 2-1 te winnen door doelpunten van Willem 't Lam en Ciska Wiss. In de tweede ontmoeting moesten zij een 0-1 toestaan, maar won de derde wedstrijd door met 1-0 te winnen met een treffer van Corrie van Herwaar den. Hiermede wist Meteoren III beslag te leggen op een tweede prijs wat, gezien de indeling èn een vrij hoge afdeling, een goede presatite was. Reeds nu kunt U zich opgeven voor het volgend seizoen bij W. 't Lam, Birkstraat 48, tel. 3133. ls er zeker een naar uw fceus. Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier De B.D.C.-jeugd neemt in de periode tussen het einde van de competitie en de „zomerstop", waarin de velden niet gebruikt mogen worden, deel aan een flink aantal toernooien. Het eerste heeft morgen. Hemelvaartsdag, in Nijkerk plaats. Aan het toernooi van N.S.C. ne men twee B.D.C.-elftallen deel, samen met N.S.C. zelf; R.U.C.Patria; V.V.Z.A. en Musketiers. Zaterdag 13 mei is er een feesttoernooi voor adspiranten van 12 tot en met 15 jaar op de B.D.C.- terreinen. Dit ter ere van het feit, dat adspiranten c ongeslagen kampioen is geworden. Tweede Pinksterdag gaan adspiranten c en junioren A en F naar Ermelo om er deel te nemen aan het toernooi van D.V.S. '33. Zaterdag 20 mei doen ad spiranten c mee aan het toernooi van Achterveld (Rudolphstichting). Pupil len 1 en 2 gaan dan naar het toernooi van Limvio en Baarn en op dezelfde dag neemt junioren A deel aan het toernooi van D.W.S.V. in Utrecht. Zon dag 21 mei komen op de terreinen aan de Bosstraaat vier adspirantenelftal len in het veld tegen teams van G.V.O. uit Wormerveer, dat die dag haar jaarlijkse uitstapje voor de jeugd houdt. Zaterdag 27 mei nemen adspiranten c en junioren C deel aan het toernooi, dat V.V.Z. organiseert op de terreinen aan de Bosstraat, aanvang 13.30 uur. Deelnemende vereniging zijn V.V.Z., B.D.C., T.O.V. en Presikhaaf. Op de zelfde dag doet junioren F mee aan het toernooi van Achterveld (Rudolph stichting). Pupillen 2 speelt in het toer nooi van F.A.K. in Bilthoven en pupil len 1 gaat op bezoek bij H.V.C. in Amersfoort. Zondag 28 mei komen niet minder dan acht pupillenelftallen op bezoek bij de B.D.C.-jeugd. Het zijn weer elftallen van G.V.O. uit Wormerveer, dat alleen bij B.D.C. terecht kon om alle acht elftallen een wedstrijd te kunnen laten spelen, omdat B.D.C. daarvoor voldoen de pupillen op de been kan brengen. Zaterdag 2 juni spelen adspiranten c en een juniorenelftal mee in het toer nooi van S.E.C. en pupillen 2, 3, 4, 5 en 6 en gaan naar het jaarlijkse polio- toernooi in Amersfoort. Op zondag 4 juni komen pupillen 1 en junioren A aan bod in het toernooi van S.E.C. Zaterdag 10 juni gaat het eerste pupillenelftal naar het toernooi van D.O.S.C. in Den Dolder, een week later gevolgd door adspiranten c en weer een week later door junioren A (24 juni). Junioren A wacht dan nog de belang rijke wedstrijd tegen het Utrechtse D.V.S.U. in de voorronden van het toernooi om de Bisschopsbeker. Beide elftallen hebben de eerste twee wed strijden gewonnen, zodat de ontmoe ting, die tussen beide A-elftallen op 13 mei op het B.D.C.-terrein wordt ge speeld, beslissend is voor verdere deel name. Tenslotte vermeldt de overvolle agenda, die de heer Jansen voor de B.D.C.-jeugd samenstelde, in juni nog een vergadering voor alle deelnemers aan de drie zomerkampen van B.D.C. I

Soester Courant | 1967 | | pagina 13