altijd SINKAL-C V oetbalstrategen altijd Sportieve strijd in jubileum- toernooi Soester Schaakclub J, HOPPENBROUWERS Russische waterpolozege op De Robben" in Natuurbad WFZEZiA A zijn dun gezaaid I I MOEDERDAG- GESCHENKEN altijd S.E.C.-honkbal Zaterdagvoetbal „The Red Stars" Masopoest en Suarez zijn grote voorbeelden Colbertcostuines Sport combinaties Regenjassen S.E.C.-nieuws Op 13 mei prijsuitreiking van La Route de B.D.C. Cultivé Parelcolliers Briljant ringen Dames fantasieringen Broches - Hangers Armbanden Horloges - Klokken Wekkers Eiermarkt R.K. jongerensociëteit Soestdijk Liberale discussiegroep Soest-Zuid DINSDAG 9 MEI 1967 Het toernooi, dat de Soester Schaak club jaarlijks organiseert, mag zich steeds in een goede belangstelling ver heugen. Het is inderdaad uitgegroeid tot een nationaal sportgebeuren, waar aan de sterkste schakers van ons land deelnamen. Het toernooi in Soest heeft zich een goede naam verworven, hetgeen wel bewezen wordt door het feit, dat de Soester Schaakclub het voor de twin tigste keer in successie organiseerde en dat er niet minder dan 64 schakers waren, die woensdag en Hemelvaarts dag de strijd aan de borden met elkaar aanbonden. Wethouder K. de Haan zorgde woens dagavond in het Oranje Hotel voor de opening van het nationale schaaktoer nooi, nadat de heer A. G. Hilhorst als voorzitter het welkomstwoord had ge- Helaas heeft S.E.C. afgelopen zaterdag geen volwaardige tegenstander tegen over zich gevonden. H.B.C. trad aan met lood in de schoenen en speelde zeer nerveus. Werper Allen Harris verhoogde nog even de nervositeit door gelijk de eers te drie slagmensen van H.B.C. met drie slag op de bank te doen plaatsnemen. Ook het veldwerk van S.E.C. was niet bepaald formidabel te noemen. Vele malen moest bij aangooien van de cat cher de korte stop bijspringen aange zien zij te hoog waren voor de tweede honkman. De gehele wedstrijd werd ontsierd door de veldfouten van H.B.C. De gehele S.E.C. slagploeg kon in het perk ver schijnen zonder de angst te hebben dat een hoge bal zou worden gevan gen. Wederom heeft S.E.C. zijn visitekaartje gepresenteerd in de vierde inning waar in vijf punten gescoord werden. Dit was ook in de eerste wedstrijd het ge val. Het publiek steunde vooral in de eerste innings S.E.C., maar kwam reeds snel tot de ontdekking dat deze ploeg geen gevaar opleverde. Zaterdag a.s. gaat S.E.C. naar Drach ten en wij hopen dat de goede resul taten zich in stijgende lijn zullen voort zetten. Verdere resultaten uit de afdeling: Trekvogels-Animals 3-2. Terriers- Drachten 11-1. W.S.H.C.-Baseball- Pals 7-4. Stand in de competitie: S.E.C. 2-2-0 4 28-6; Trekvogels 2-2-0 4 20-3; W.S.H.C. 2-2-0 4 11-7. H.B.C. 2-1-1 2 16-16; Terriërs 2-1-1 2 14-16; Animals 2-0-2 0 5-7; Baseball-Palls 2-0-2 0 9-22; Drachten 2-0-2 0 2-28. Wedstrijdresultaten Werper Harris 11 x 3 slag, 2x4 wijd, 4 honkslagen tegen. Werper Voorbij 6x3 slag, 4x3 wijd, 7 honkslagen tegen. Gescoord werd door: Murphy (3x), Ro- driguez, Blok, Knickenbocker en Hof man (2x), Van Mourik en Harris Lr. Veldfouten: S.E.C. 2 stuks en H.B.C. 12 stuks. Tussenstanden: S.E.C. 3-0-1-5-1-3 13 H.B.C. 0-0-1-0-0-0 1 De jeugd trad zondag in het veld tegen H.C.A.W. B en heeft het voorbeeld van het eerste team goed gevolgd. Zij kwamen in het veld onder het mot to „de eerste klap is een daalder waard". De tegenstander keken reeds bij de eerste inning tegen een 4-0 ach terstand aan en zij zijn deze klap niet te boven gekomen. Geleidelijk aanvoer de ze de stand op tot 10-3. Ook in de derde inning was S.E.C. op permachtig, vijf punten was het resul taat. Standen: S.E.C. 4-0-5-1 10 H.C.A.W. 0-1-1-1 3 Werpers: Brugman 8x3 slag, 3x4 wijd. Waterreus 3x3 slag en 2 x 4 wijd. Hoekstra (H.C.A.W.) 2x3 slag en 1x4 wijd. De punten werden gescoord door J. van Mourik (3 x) en door Nijhuis, E. de Clippelaar, R. van Mourik, Brugman, Waterreus, Niehorster en van Klooster ieder eenmaal. Het tweede team moest zich ook nog van zijn goede zijde tonen. H.C.A.W. 6 werd keurig teruggezonden naar Bussum met een 25-7 nederlaag. Om daar een redelijk verslag van te maken is ondoenlijk aangezien vol gens onze gegevens alle leden van S.E.C. de thuisplaat een of meerdere malen hebben gepasseerd. De mogelijkheid bestaat dat als deze resultaten zo doorgaan Soest een trai ningskamp gaat worden voor honkbal lend Nederland. sproken. Hij begroette in het bijzon der de heer J. H. van Gelderen, voor zitter van de Stichtse Schaakbond, wethouder De Haan en alle 64 deel nemers. De wethouder zei in zijn openings woord, dat bij een schaaktoernooi de gezelligheid immer de boventoon voert, al wordt natuurlijk het wed strijdelement niet vergeten. Spreker zei er verheugd over te zijn, dat dit jaar weer zoveel schakers uit het hele land naar Soest waren geko men om eikaars krachten te meten. Met de wens, dat het toernooi ten volle zou mogen slagen, verklaarde de heer De Haan dit jubileum-sportge- beuren voor geopend. De wethouder deed vervolgens de eerste zet. Daarna begonnen de wedstrijden, die donder dag (Hemelvaartsdag) werden voortge zet. Er waren enkele prachtige prijzen be schikbaar voor de winnaars. De heer Hofsommer uit Bussum had een gou den medaille beschikbaar gesteld als schoonheidsprijs. De Soester Politie Sport Vereniging stelde voor dit toer nooi twee bekers beschikbaar. De uitslagen zijn: Invitatiegroep dames: 1. Mej. C. Brui nenberg, Deventer 21/» p. (thans defini tief in het bezit van de wisselbeker, driemaal achtereen gewonnen), 2 me vrouw Roodzant, Rotterdam lVa p.; 3. Mevrouw Beelaerts van Blokland, Rotterdam, 1 punt. Invitatiegroep heren: 1. G. Verholt, Utrecht, 2Vs p. (wisselbeker). 2. Ir. K. Vegter. Soest, 2 p. 3. M. A. S. Nolte, Bussum, lVa p. Groep I. 1. H. J. van Herik, Rotter dam, 3 p. 2. J. C. Hogenbirk, Hilver sum, 2 p. 3. J. Kerkmeester, Huizen, 1 punt. Groep II. 1. A. G. M. Driedonks, Utrecht, 2'/* p. 2. M. Degeling, Rot terdam, 1V® p. 3. J. K. Zijtveld, Soest lVs p. Groep III. 1. D. L. Knol, De Bilt 2'/® p. 2. C. Blokpoel, Hardinxveld, 21/* p. 3. A. van Dijk, Soest, 1 punt. Groep IV. 1. B. v. d. Griendt, Deven ter, 3 p. 2. Ds. Samson, Rotterdam, lVs p. 3. F. M. Abrahams, Rotterdam, V/s p. Groep V. 1. R. J. de Vrij. Rotterdam, 2'/® p. 2. A. A. J. Munninkshof, Lei den, 2 p. 3. W. A. van Veen, Rotter dam, V/s p. Groep VI. l. J. Wilschut, Soest, 2V2 p. 2. Th. Verboom, Rotterdam, 2 p. 3. G. Snel, Bussum, 1 punt. Groep VII. 1. F. van Neerven, Utrecht, 2V2 p. 2. L. Lievaart, Rotterdam, 2 p. 3. Dxs, A. C. Bervoets, Soest, 1 punt. Groep. VIII. 1. Dr. J. Kroon, Utrecht, 2Ve p. 2. H. Wieringa, Hilversum, 21/® p. 3. J. C. D. Pronk, Rotterdam, 1 punt. Groep IX. 1. H. Thörig, Soest, 3 p. 2. B. Meijer, Amersfoort, 2 p. 3. T. Roe- lofsen, Utrecht, 1 p. Groep X. 1. C. Voorberg, Amsterdam 3 p. 2. W. Volkers, Amersfoort, 2 p. 3. H. Gerth, Soest, 1 p. Groep XI. 1. R. H. Pont, Amsterdam, 3 p. 2. K. van Zijtveld, Soest, 1 p. 3. C. J. Ippel, Lisse, 1 punt. Groep XII. 1. J. Toonen, Bussum, 2l/s punt, 2. H. Roetman, Soest, V/t p. 3. S. Witsmeer, Noord-Scharwoude, IV2 p. Groep XIII. 1. J. P. van Leeuwen, 3 p. 2. F. Smith, Soest, 2 p. 3. J. Brands, Soest, - p. Extra groep. 1. T. Rosseel, Arnhem, 2l/s p., 2. A. van Buuren, Amersfoort, 2 p. 3. A. G. Hilhorst, Soest, lVz p. De voorzitter van de Soester Schaak club, de heer A. G. Hilhorst, bedankte na afloop van het geslaagde toernooi het gemeentebestuur van Soest, het be stuur van de S.P.S.V., de heer Hof sommer uit Bussum, alle deelnemers voor de sportieve strijd en tenslotte de heer G. van Munster van het Oranje Hotel voor de goede verzorging. De heer Hilhorst reikte vervolgens de prij zen uit. Hij sprak daarna de wens uit, dat allen volgend jaar bij het 21ste toernooi weer present zouden zijn en dat er dan sprake zou zijn van nog grotere deelname. In verband met de uitzending van de wedstrijd Hongarije-Nederland wordt er woensdagavond geen training gehou den voor de zaterdagvoetballers. Morgenavond ontvangt het herenteam van Red Stars in de Amersfoortse Sporthal, de Utrechtse basketballclub U.S.S. 2. Met nog 2 wedstrijden te spe len staat Red Stars zeer stevig op de tweede plaats zonder verdere illusies voor het kampioenschap, daar dit niet meer in bereik is, zodat Red Stars deze ontmoeting zonder zenuwen tege moet kan zien. U.S.S. heeft in deze competitie laten zien dat het goed basketball speelt, zodat Red Stars de winst niet zomaar voor het grijpen heeft, maar gezien de eerder behaalde resultaten tegen U.S.S. mogen we voor Red Stars een overwin ning verwachten. De wedstrijd begint om 21.20 uur. Donderdagavond spelen de junioren van Red Stars en dit team speelt een zeer belangrijke wedstrijd in de Utrechtse Beatrixhal om 20.10 uur. Tegenstander is S.V.S. uit Bunschoten. In tegenstelling tot de heren hebben de junioren nog kans kampioen te wor den, maar niet alleen Red Stars, ook tegenstander S.V.S. is nog kansrijk voor de titel. Beide teams hebben elkaar reeds twee maal ontmoet in deze competitie en beide hebben een wedstrijd gewonnen. Het is daarom een wedstrijd waarvan de uitslag zeer moeilijk te voorspellen is. We kunnen Red Stars wel een iets betere techniek toeschrijven, maar de onverzettelijke vechtlust die S.V.S. eigen is, kan haar deze wedstrijd even goed de winst opleveren. Het team van Red Stars zal worden geformeerd uit de volgende spelers: John Woerdeman, Harry Versluys, Ni co van de Berg, Wim Jansen Schipper, Bart Jansen Schipper, Frits Buffart, Willia 1 Chang en Rob van den Berg. *J O Wie ooit in de gelegenheid zal zyn filmbeelden te zien van voetbalwedstrijden die een jaar of vijftien of nog langer geleden zijn gespeeld, zal zich er over verbazen hoe anders het voetbal van tegenwoordig is. Er wordt nu harder maar ook sneller gespeeld, de technische vaardigheid is zeker niet groter geworden maar de taktiek speelt thans een veel voornamere rol. In het moderne voetbal is de speler, uit gezonderd de keeper, niet meer zo sterk gebonden aan een vaste plaats. Vleugel spelers zwerven over het gehele veld, menig achterspeler scoort doelpunten, echte middenvoors zijn er niet meer. Hoewel de resultaten van een bepaalde ploeg uiteraard afhankelijk zijn van de kwaliteiten van alle elf spelers, wordt het succes van een team voor een niet on aanzienlijk deel bepaald door de bekwaamheden van de man, die de taak heeft voor de opbouw van zijn aanval te zorgen. Die vanuit het middenveld zijn mede- voorwaartsen van passes moet voorzien, kortom die de rol van strateeg vervult. Zulke spelers, die een vitale functie in het moderne voetbal vervullen, zyn over het algemeen dun gezaaid, zowel hier als in het buitenland. Dukla Praag heeft zijn triomf op Ajax niet in de laatste plaats te danken gehad aan de man, die sinds jaren als een der grootste voetbalstrategen ter wereld geldt, de 36-jarige Masopoest. De wijze waarop deze man zijn ploeg dirigeerde is van beslissende betekenis geweest op het eindresultaat van de twee matches tegen de Nederlandse landskampioen. Ajax bezat zulk een begenadigd talent ten enemale niet. Muller moge een voor treffelijke kanthalf zijn, Nuninga mag zijn voorhoede vaak voortreffelijk stu wen, beiden missen dat superieure vak manschap, dat vleugje genialiteit, dat de vermaarde Tsjech deed uitgroeien tot een der beste voetballers van de wereld. Zozeer was men geboeid door het fantas tische spel van deze Tsjech, dat het merkwaardigerwijze vele sportjournalis ten is ontgaan dat Dukla in Geleta, de tweede man op het middenveld, een speler heeft, die vrijwel van hetzelfde formaat is als zijn meer dan tien jaar oudere ploegmakker. Er is geen enkele ploeg in Nederland, die momenteel over een dergelijke stra teeg beschikt. We moeten zeker een jaar of zeven, acht in de geschiedenis van ons voetbal terug gaan om een speler van een dergelijke klasse tegen te ko men, t.w. Kees Rijvers. Een Wilkes en zelfs een Lenstra kan men in dit ver band niet noemen, want zij speelden meer in de spits van de aanval, zoals Johan Cruyff dat thans doet. Zelfs Benfica niet Maar ook in het buitenland heeft menig vooraanstaande ploeg niet de beschik king over een speler, die door zijn grote technische en strategische kwaliteiten als het ware het hart van de ploeg vormt. Zelfs een sterrenteam als Benfica mist zulk een figuur, sinds bij de grote Co- luna de jaartjes steeds zwaarder zijn gaan wegen. Wat zou Eusebio bij Benfica kunnen schitteren, als hij een man naast zich had van de klasse van een Masopoest, een di Stefano of een Raymond Kopa, om enkelen van 's werelds grootste voetbalstrategen te noemen. Niet in de laatste plaats door het ontbreken van zo'n centrale figuur, die de verbindin gen legt tussen de verdediging en de aanval, zijn de internationale successen van de Portugese ploeg de laatste jaren vrij pover geweest, ondanks de talrijke fonkelende talenten die dit team telt. Liverpool verloor van Ajax. En heel Engeland zei toen „Dat zou Manchester United nooit zijn overkomen." Dat gelo ven wij graag. Want Manchester United beschikt in tegenstelling tot Liverpool over twee voetbalstrategen van wereld formaat, de uitgekookte Bobby Charl- ton en de behendige, razendsnelle drib belaar Dennis Law. Spelers met een enorme routine en een grote dosis voet balintuïtie, die in de meest benarde ogenblikken hun ploeg weten te orga niseren. Daling resultaten Zomin een symfonieorkest een dirigent kan ontberen, die voor een aansluiting van de linies zorgt. Bij sommige bekende ploegen daalden de resultaten, toen men zijn spelopbouwer verloor. Real Madrid (di Stefano), Tottenham Hotspurs (Dannv Blanchflower), Stade Reims (Raymond Kopa) enBrazilië (Didi) zijn er voor beelden van. Inter Milaan, de succesvolle Italiaanse profclub die de laatste vier seizoenen zulk een dominerende rol speelt in het Europacuptoernooi, heeft zijn glorie voor een aanzienlijk deel te danken aan de Spanjaard Suarez. Deze oud-Barcelona speler is wellicht de grootste voetbal strateeg, die er op het ogenblik op de wereld rondloopt. Hij is de man, die de flitsende uitvallen inleidt, die Inter van uit zijn befaamde defensie pleegt te lan ceren. Hij is ook de man, die wanneer zijn ploeg een voorsprong heeft geno men, met slimme, korte tikjes de grond slag legt voor de vertraagde combinaties op het middenveld, waarmee Inter dan zijn tegenstander volledig van de kook brengt. Suarez beheerst zulke taktische foefjes als geen ander en legt hiermee de basis voor de successen van zijn ploeg. VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK Het officiële Russische waterpoloteam maakt momenteel een toernee door ons land. De ploeg van coach Bljumentalj heeft tot nu toe alle wedstrijden ge wonnen; de Russen zouden al eerder vertrokken zijn, maar hebben hun toer nee met enkele dagen uitgebreid om nog enkele wedstrijden te spelen. Eén ervan had op Hemelvaartsdag plaats in het verwarmde water van het Soester Natuurbad, waar de Russen om vier uur te water gingen voor de strijd te gen De Robben uit Hilversum. De gas ten wonnen met 4-6. De nederlaag kan echter zeer eervol worden genoemd. De Hilversumse ploeg keek namelijk tegen een 0-6 achter stand aan. Dat die geenszins hopeloos was- bewezen de Robben-spelers, van wie Harry Lammerse in de derde speel periode de grote gangmaker was. Mede door zijn uitstekende spel kwam zijn ploeg tegen deze sterke Russen nog tot vier tegentreffers. Het was een sportieve wedstrijd onder leiding van de 38-jarige onderwijzer Georg Charebow, die overigens wel wat angst scheen te hebben voor het toe kennen van strafworppunten. Dit wil echter helemaal niet zeggen, dat er ruw werd gespeeld, maar er waren toch overtredingen die het beslist verdienden op het lijstje van de strafworpen ver meld te worden, hetgeen nu vaak ach terwege bleef. De Russen hebben de overwinning niet cadeau gekregen. Ze moesten hard vechten tegen de op een zo goed mo gelijk eindresultaat beluste Hilversum mers. Techniek en snelheid bleken ten slotte doorslaggevend te zijn. De Rob ben probeerden door telkens zelf het initiatief te nemen de Russische ploeg uit z'n normale spel te halen en dit is goed gelukt. Rob Heemskerk was zelfs dichter bij een treffer dan welke Rus ook, maar toen hij fraai een aanval had onderschept en op het doel van de Rus sische keeper afging. Hij kwam echter snelheid tekort om de score in het voor deel van De Robben te openen. Nu deden de Russen Tsjikwanaja en Dolgoesjin dit. Zij kregen iets teveel ruimte, maar net voldoende om doel man Evert Kroon te verschalken (0-2). Dit was de eindstand van de eerste spelperiode. In de tweede periode was De Robben eveneens vaak in de aan val. Na een fraaie rush kwam André Hermsen in gunstige positie, maar zijn schot was te zacht. Rob Heemskerk verzuimde eveneens te scoren nadat een fout in de Russische defensie hem daartoe in de gelegenheid had gesteld. Boris Grisjin deed het beter door 0-3 te scoren, waarmee een einde kwam aan de tweede periode te water. In de derde ontmoeting dreigden de Hil versummers onder de voet te worden gelopen. Semjonow, Grisjin en Boesj- karjow zorgden voor een ó-6 voor sprong voor de Russen, die het daarna wat kalmer aan gingen doen. Daarvan profiteerden de Hilversum mers, nadat Harry Lamme een straf- worp had gemist. In het laatste speldeel kwam eindelijk het langverwachte succes voor de steeds fel aanvallende, maar te slecht rich tende Robben. Wim Hermsen benutte een strafworp en daarmee was ten minste de eer gered. Er zouden echter nog drie treffers volgen. Wim Herm sen scoorde de tweede Hilversumse treffer, zijn broer Arend zorgde voor 3-6 uit een strafworp en Harry Lam me bepaalde tenslotte de eindstand op 4-6. Een eervol resultaat. S.E.C. 2SOESTERBERG 1 3-1 Fantastische goed gespeeldoe wedstrijd van de S.E.C.-reserves, die het presteer den het eerste Soesterberg elftal met 3-1 te kloppen. Voor rust wogen de partijen goed tegen elkaar op. S.E.C. was aanvallend iets gevaarlijker en na een kwartier werd het 1-0 toen Bert v. d. Veen met een afstandsschot de Soesterbergdoelman verraste, maar nog voor rust was een misverstand in de S.E.C.-defensie oor zaak van de gelijkmaker. Na rust was S.E.C. sterker en nadat Theo Surstedt al enkele malen gave passes van zijn schoen had laten ver trekken, was het Leo van Berkel, die uit één hiervan raakschoot. Niet lang hierna een tweede gave pass van Sur stedt, waaruit weer van Berkel scoor de, waardoor de eindstand 3-1 werd. S.E.C. 5S.I.O.S. VETERANEN 3-0 Op verzoek van S.I.O.S. speelden de S.E.C.-veteranen een wedstrijd tegen de oude garde van S.I.O.S. uit Hilversum. Joop Belt verspeelde in deze wedstrijd zijn voebalschoenen, die na afloop niet meer te dragen bleken. S.E.C. was gevaarlijker en door een schot in eigen doel nam S.E.C. 5 de leiding. Na rust werd het 2-0 door Lex Mei- dam. Hierna scoorde S.E.C. 5 nog een maal. S.E.C.-VETERANENALTE HERREN (Oberhausen) Tussen 2 uur en 3 uur arriveren za terdag 13 mei in de S.E.C.-cantine de spelers met dames van Oberhausen, die met Pinksteren gasten zullen zijn van S.E.C. Het is de bedoeling dat zater dagavond, om 7 uur, reeds de grote strijd S.E.C.-Alte Herren zal worden gespeeld. De Duitse gasten zullen zondag een be zoek brengen aan Marken en Volendam en 2e Pinkstredag weer vertrokken. De S.E.C. 5 ploeg zal op 2e Pinksterdag in Amersfoort spelen tegen Amsvorde 6. PUPILLENTOERNOOI S.E.C. Zaterdag 13 mei a.s., om 1 uur, gaat op de beide S.E.C.-velden het S.E.C. pupillentoernooi van start, dat voor ziet in het spelen van in totaal 14 wed strijden. In poule I zijn ingedeeld de ploegen Feijenoord, Anderlecht, Real Madrid en Dukla. In poule II komen uit Ajax (kanshebber), Inter Milaan, Benfica en Liverpool. Ieder team speelt minstens drie wed strijden. Om half vijf wordt de finale en de strijd om 3e en 4e plaats gespeeld. S.E.C.-ASPIRANTEN NAAR BAARN-TOERNOOI De S.E.C.-aspiranten nemen zaterdag 13 mei a.s. deel aan asp. toernooi van Baarn. S.E.C. JUNIOREN A—COMMISSIE ELFTAL Pech voor de organisatoren want Men- ze v. d. Broek, die afscheid zou ne men, kon door autopech niet aanwezig zijn. Binnenkort zal de wedstrijd nog eens worden gespeeld om v. d. Broek gelegenheid te geven afscheid te nemen en om Junioren A kans op revanche te geven. Het werd namelijk 2-1 voor de oudere garde. Daniël Hanasbei, die ook afscheid nam in verband met zijn benoeming tot oefenmeester, moest voor rust door een blessure veld ruimen. Veel plezier op S.E.C.-veld, waar de ju nioren A voor rust op een grote zege dreigden af te stevenen. Na goed aan vallen was het tenslotte Ries Verhoed die raakschoot. Van Essen was even als oefenmeester v. d. Velde kansloos. Na hachelijke momenten voor het com- missiedoel werd het na rust plotse ling beter. Aanval op aanval werd op gezet en het was Leo van Berkel die gelijkmaakte. De commissie zegevierde tenslotte door nog een goal van Van Berkel. Daan Hanasbei kreeg bij monde van scheids rechter G. Eyking een taart aangebo den. Voor zijn vrouw waren er bloe men. Een goede wedstrijd, waarbij overeengekomen werd zo spoedig mo gelijk opnieuw tegen elkaar in het strijdperk te treden. A.P.W.C. 5S.E.C. 6 3-1 Scheurwater en consorten konden het in Amersfoort niet redden tegen A.P.W.C. 5 en dolven met 3-1 het on derspit. Het sterkere A.P.W.C. moest echter heel lang doorgaan om de S.E.C. 6 ploeg onder de knie te krijgen. SOESTERBERG 1—S.E.C. 1 In het kader van het nederlaagtoer- nooi van Soesterberg ter gelegenheid van het 45-jarig jubileum zal S.E.C. zondag 1 en 11 juni a.s. een wedstrijd spelen tegen Soesterberg 1. BEKERTOERNOOI K.N.V.B. Voor het bekertoernooi van de K.N.V.B. zal S.E.C. zondag op 2e Pinksterdag in Utrecht aantreden tegen de vierde klasser Utrecht. Bij winst bekert S.E.C. verder, terwijl het Soester team bij verlies zal zijn uitgeschakeld. FEESTAVOND S.E.C.-ZATERDAG Zaterdagavond 27 mei organiseert S.E.C. zaterdag een grote feestavond ter afsluiting van het seizoen. Uit de spelers is een commissie gevormd die de voorbereidingen voor dit feest tref fen. FEESTAVOND S.E.C. De grote Oberbayernavond zal plaats vinden op zaterdag 3 juni a.s. in de cantine en op het dan overdekte ter ras. Door de brouwerij zullen een aan tal biervaten (gevuld) op het terras worden geplaatst. De kaarten voor deze avond zijn inmiddels uitverkocht. Evenals vorig jaar werd in het bijna afgelopen voetbalseizoen voor de jeugd van de sportvereniging B.D.C. een wed strijd gehouden onder de titel „La Route de B.D.C.". Wekelijks versche nen in het blad voor de B.D.C.-jeugd, de Tam-Tam, verschillende vragen en puzzels voor de jeugdleden. De deel name was steeds groot. Bovendien wer den regelmatig wedstrijden gehouden, die niet voor „La Route de B.D.C." meetelden, maar waaraan iedere keer afzonderlijk prijzen waren verbonden. Nu de jeugdcompetitie bijna ten einde is, is er ook een eind gekomen aan de wedstrijden in de Tam-Tam. In de gisteren verschenen Tam-Tam staat de eindstand gepubliceerd met daarbij de vermelding, dat de prijzen zullen worden uitgereikt op zaterdag 13 mei, de zaterdag vóór Pinksteren. Dit gebeurt in de B.D.C.-kantine aan de Bosstraaat na afloop van het feest- toernooi ter ere van het ongeslagen kampioenschap van adspiranten c. Om half zes zullen aan 50 jongelui, die de in de vorm van een wielercompetitie gehouden wekelijkse wedstrijd tot een goed einde brachten, een prijs in ont vangst kunnen nemen. B.D.C.-jeugd- vcorzitter P. G. Jansen zal zich hier mee belasten. Dl eindstand luidt; 1. Kees Hilhorst en Jan Hurenkamp, 2934 punten; 2. Rud- Westbroek; Jos Roelof sma; Gerard Kok; Leo van Dorresteijn; Corry West broek; Gerard Schmidt; Gerard van Logtensteijn; Peter Kok; Frans Dijk man en Johan Schmidt. allen 2933 punten; 3. Robert Westbroek; Anton Vugts; Piet Schimmel; Wim Kok; Jo han Schimmel; Joop Kok; Hendrikjan Schimmel; Fransje Koolloos; Pieter de Beer en Henk van Asch alleen 2932 punten. 4. Johan van de Grift; Theo de Rond en Hans de Rond, allen 2931 punten. 5. Toon van Fulpen; Jan van de Kooy; Ricky Pagie; Jonny Wester- veld, allen 2930 punten. 6. Gerard v. d. Breemer; Jan Bodewes; Henk Hil horst; Huub Koppel; Hans Stam, allen 2929 punten. 7. Wim van Roomen, 2928 punten. 8. Sjakie v. i. Oord, 2925 punten. 9. Johan Bodewes, 2868 punten. 10. Bert Wolfsen, 2831 punten. 11. Henk Klein, 2820 punten. 12. Johan van de Hoed, 2819 punten. 13. Hans van Hees, 2818 punten. 14. Gertjan Heeremans, 2817 punten. 15. Koos Mirck 2736 punten. 16. André Schokker, 2703 punten. 17. Berry van de Kooy, 2513 punten. 18. Anton Pronk, 2426 punten. 19. Toon Fugers, 2424 punten. 20. Hans Stork, 2229 punten. 21. Ad Vreeswijk, 2004 punten. 22. Jos Vreeswijk, 1997 punten. in goud, zilver en doublé Ga NaaRSP'JKER TEL.2382 SOESTERBERG5E5TR.2 6 Horloger - JuweUer - Opticien Op de weekmarkt werden aangevoerd 45.000 henneneieren van 13,tot 13,25; middenprijs ƒ12,60; prijs per kg ƒ2,03. Op vrijdag 12 mei a.s. zal er in het Ludgardisgebouw een dansfestijn geor ganiseerd worden voor de jongeren van de parochie Soestdijk, vanaf 16 jaar. Dit feest zal om 20.00 uur beginnen. De dansmuziek zal verzorgd worden door de steeds meer bekend wordende band „The Miseries". Deze beatband, die begin mei met zijn eerste plaat uitkomt en enige weken geleden bij een concours in Den Haag in de finale kwam. was direkt bereid medewerking te verlenen voor deze avond. Het ligt in de bedoeling aan het begin van de avond enige tijd (20 minuten) te reserveren voor het oprichten van 'n sociëteit. Deze zal zich dan bezighouden met het organiseren van aktiviteiten voor de jeugd zoals bijv. gespreksgroe pen, kaartclub, schaak- of damwedstrij- den, artistieke aktiviteiten, tafeltennis, biljarten, dansavond enz. Er bestaat op deze avond gelegenheid zich op te ge ven voor de aktiviteiten waarvoor men interesse heeft. Alle jongeren hebben reeds een per soonlijke uitnodiging ontvangen, doch langs deze weg wordt nogmaals hun speciale aandacht gevraagd voor deze feestavond. Mochten er nog kaarten beschikbaar zijn dan kunnen deze af gehaald worden op donderdag 11 mei, tussen 4 en 6 uur, bij de heer P. v. Dijk, Alb. Hahnweg 25, tel. 3046. Het spreekt vanzelf dat de organisato ren een grote opkomst verwachten. De liberale discussiegroep Soest-Zuid komt weer bijeen op woensdagavond 10 mei, te 8 uur, in Hotel Van den Brink aan de Soesterbergsestraatweg Soest-Zuid. aan de actief bij elke t~i T spoeling EEN FRISSE W.C. Eén verpakking reinigt en verfrist' AUTOMATISCH 12 weken lang bij elke spoeling! De ophanghaak is gratis bijverpakt. j\

Soester Courant | 1967 | | pagina 7