1 1 Officiële I. D. v.VUGT h HOPPENBROUWERS Noorderweg 23 SOESTERBERG Procar versloeg met 3-2 Van Hengstum B.D.C.-jeugdelftallen wonnen drie eerste prijzen in toernooi öw REOORDER staat klaar bij ,Jï mefe en Drankwet B.D.C.-junioren in de finale om Bissehopsbeker S.E.C.-nieuws Veteranen leden 1-4 nederlaag Succes voor amazone Loting om de Klaas van der Veen bokaal Belangrijke wedstrijden voor B.D.C.-jeugdteams Colhert costumes Sporteolberts en Blazers Regenjassen Pantalons Bedrijfscompetitie dit jaar met 2.131 deelnemers S.E.C. Honkbal Kampioenschap korte afstand 1967 Kerkconcert Zeepost Medische dienst Voetbal Soest uw Vakantiejapon Tricot Tricel, Geslaagde sportdag voor de jeugd van „Soesterberg" Vleesverkoop Expositie van kunstwerken VRIJDAG 19 MEI 1987 De bedrijfsvoetbalelftallen van construc tiebedrijf Van Hengstum en Procar Chemie N.V. speelden zaterdagmiddag op het K.P.S.-terrein een vriendschap pelijke wedstrijd. Voordat het zover was, hadden de mannen van Procar in „De Gouden Ploeg" een diner gehad, kennelijk om het peil wat op te vijze len. Het is in ieder geval niet voor niets geweest, want Procar won met 3-2. Voor het begin van de wedstrijd kreeg de directeur van Procar, de heer A v. d. Deijssel, een bal aangeboden na mens het personeel. De aftrap werd verricht door de bruide gom C. van Hengstum (40 jaar ge trouwd). Beide elftallen kwamen met drie gast spelers in het veld. Ondanks de warmte was er vaak goed voetbal te zien. Na een mooie aanval wist de Van Heng- stum-ploeg de score te openen door een mooi strak schot, waaruit de bal on houdbaar voor de Procar-doelman in het net verdween. Deze 1-0 stand was tevens de ruststand. Na de pauze met een welkome verfris sing een sterk aanvallend Procar, maar de Van Hengstum-achterhoede wist van opruimen. Na tien minuten spelen viel een treffer juist aan de andere kant (2-0). Doordat een Van Hengstum-speler hands maakte in het strafschopgebied, kreeg Procar een penalty toegewezen, die werd benut (2-1). Met een goede aanval, die resulteerde in een gave pass, kon de midvoor van Procar de stand op gelijke hoogte bren gen. Toen begon de strijd om de win nende treffer, die tenslotte in het voor deel van Procar werd beslist. Tien minuten voor tijd namelijk om speelde de Procar-midvoor de verdedi ging van Van Hengstum en met een on houdbaar schot scoorde hij 3-2 voor zijn ploeg. Van Hengstum kreeg nog een kans om gelijk te maken, maar een goed schot belandde tegen de paal. Beide defensies kregen het nog een paar keer benauwd, maar ze lieten zich niet meer passe ren. De 3-2 stand bleef gehandhaafd. Het was een sportieve wedstrijd onder goede leiding. B.D.C. nam Tweede Pinksterdag met drie jeugdelftallen deel aan het voet baltoernooi van de vereniging D.V.S. '33 in Ermelo. De Soesters waren zeer succesvol, want ze gingen met drie eerste prijzen strij ken. Jammer was het, dat al in de eerste wedstrijd van adspiranten c rechtsbuiten Stef Stalenhoef bij een val een arm op twee plaatsen brak. Hij kreeg op het veld eerste hulp, waarna hij naar een ziekenhuis in Ermelo werd gebracht, waar men hem behandelde. De jeugdige B.D.C.-voetballer brak zijn arm, nadat hij tegen E.F.C. a al vier doelpunten had gescoord. Kees Hilhorst uit pupillen 1 verving hem en speelde goede wedstrijden. In de finale-wedstrijd maakte hij zelfs een doelpunt en dit was voor de junioren- soelers aanleiding om hem in triomf op de schouders van het veld te dragen. De adspiranten boekten een 12-0 over winning op E.F.C. a en versloegen ook C.J.V.V. b (4-0). Met de rust was de stand nog 0-0, maar toen aanvoerder Paul Jansen na de pauze een straf schop had benut ging het beter en wer den er nog drie doelpunten gescoord. Door deze overwinningen was B.D.C. c als eerste geëindigd in z'n poule. De winnaar van de andere poule, Altius uit Hilversum, en B.D.C. ontmoetten elkaar in de finale, die door de blauw-witte voetballertjes met 4-0 werd gewonnen. Junioren F won met 3-0 van Altius B en versloeg D.V.S. '33 B met 3-1. Door deze resultaten eindigde B.D.C. F op de eerste plaats in zijn poule. In de finalewedstrijd tegen de andere poule- winnaar, C.J.V.V. B, boekten de Soes ters een 4-2 overwinning, waardoor zij dus de tweede eerste prijs voor B.D.C. in de wacht sleepten. Junioren A maakte het succes compleet. Ze speelden tegen C.J.V.V. A en won nen met 5-0. Tegen D.V.S. 33 A ging het niet zo gemakkelijk en moesten ze met een 1-1 gelijkspel genoegen nemen. Dat was echter voldoende voor een fi naleplaats, want de blauw-witten had den een beter doelgemiddelde. In de fi- nale-onmoeting kwam B.D.C. uit tegen plaatsgenoot Soestcrberg A. De Soester- voetballers wonnen met 3-0 en kwamen zodoende in het bezit van de eerste prijs. Aan het eind van het toernooi bedankte de voorzitter van D.V.S. '33 de deelne mende vereniging, waarbij hij woorden van lof uitte aan het adres van B.D.C., welks elftallen zijns inziens verdiend hadden gewonnen en verrassend goed hadden gespeeld. B.D.C.-jeugdvoorzitter P. G. Jansen kon drie fraaie bekers aan de toch al uitgebreide prijzenkast toevoegen. Voor vryetjjdskleding De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. Burgemeester en Wethouders van Soest; brengen ter openbare kennis, dat op 12 mei 1967 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van J. B. Cramer van den Bogaart jr., wonende te Baarn, Molle- russtraat 1, ten deze woonplaats kie zende in deze gemeente ten huize van Ph. A. L. van Kampen, Birkstraat 138, om een tapvergunning in de beneden- lokaliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt nr. 138 en gelegen aan de Birkstraat, aldaar. Binnen twee weken na de dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 19 mei 1967. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de firma Du Crocq en Jansen, fabriek van stalen meubelen en constructie werken, Postweg 46 te Soesterberg, om een nieuwe do gehele inrichting omvat tende vergunning voor een Inrichting tot het vervaardigen van stalen meube len annex constructiebedrijf, in het perceel Postweg 46, Soesterberg, kada straal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 1671. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag, 6 juni a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 19 mei 1967. Door als best geklasseerde te eindigen in de poule, waarin het met Bilthoven en het Utrechtse D.V.S.U. was inge deeld, is het A-juniorenelftal van B.D.C. erin geslaagd de eindronden te bereiken van het toernooi om de Bis schopsbeker, dat de Katholieke Sport Bond jaarlijks organiseert. Zaterdag speelden de junioren op eigen veld de beslissende wedstrijd tegen de ploeg uit Utrecht. Het is voor B.D.C. een moelijke wed strijd geweest, waarin D.V.S.U. veel meer tegenstand bood dan Bilthoven, dat met 6-0 werd verslagen en P.V.C., waar de buaw-witten met 4-0 van won nen. D.V.S.U. speelde goed voetbal en lanceerde enkele gevaarlijke aanvallen, die de blauw-witte defensie tot straf ingrijpen noodzaakte. Het was dan ook geen wonder, dat de gasten na onge veer 20 minuten spelen de leiding kon den nemen, nadat ze eerst de deugde lijkheid van de lat hadden beproefd. De ruststand was 0-1 in het voordeel van D.V.S.U. De Soesters zouden aan een gelijkspel al genoeg hebben, want ze hadden een beter doelgemiddelde dan de gasten, die ook allebei de eerste wedstrijden gewonnen hadden. Pas na een kwartier in de tweede helft slaagde de Soester voorhoede erin de gelijk maker achter de uitstekende D.V.S.U.- doelman te deponeren (1-1). Daarbij is het gebleven, hoewel zich aan beide zijden nog wel enkele uitstekende kan sen voordeden. Zondag gaat B.D.C. A naar Veenendaal, waar de poulewinnaars elkaar ont moeten in de eindronden. De Alte Herren uit Oberhausen zijn naar huis. Vele nieuwe contacten zijn zij rijk en er zijn al plannen om de S.E.C.'ers een even fraai weekeind in Duitsland te bezorgen. Zaterdagavond speelden het veteranen- elftal van de voetbalvereniging Ober hausen '20 tegen het kampioensteam van S.E.C. De mannen van Joop Belt hadden het echter zwaar te verduren, want zij had den de handen vol aan de Duitse oude „technici". Reeds na één minuut moest dooelman Lub de bal achter zich uit het net halen en voor rust was het al 3-0. Na de thee lieten de Alte Herren het tempo een beetje zakken en Tonny Dasselaar en Lex Meidam deden ver woede nogingen om de stand een ander aanzien te geven. Toch maakten de Duit sers nog een doelpunt en toen pas kon Dasselaar met een fraai afstandsschot de eindstand op 1-4 brengen. Na afloop was het in de S.E.C.-kantine bijzonder gezellig. Vooral het bandje viel in de smaak, want veel Duitse lied jes werden gespeeld. De man achter de schermen, Wout de Bruin, heeft alles gedaan, wat in zijn macht lag om het de Duitsers naar de zin te maken en dat is wel gelukt. De volgende dag gingen de Duitsers naar Volendam, waar zij het hart konden ophalen aan oud-Hollandse gewoonten. Vooral de gehuurde Volendammer kleding gaf aanleiding tot uitbundige vreugde. Zondagavond deden de Duitse gasten iets voor hun gastheren terug, want in De Gouden Ploeg, waar een deel van de Duitsers ondergebracht was, waren de S.E.C.-spelers met echtgenoten uit genodigd om op de „eeuwige" vriend schap te drinken. Tweede pinksterdag volgde om elf uur 's morgens het afscheid van de Duitse gasten, maar het is geen lang af scheid. 27 en 29 mei, dus over twee weken, zijn de S.E.C.'ers de gasten van Die Alte Herren .n waarschijnlijk gaat een S.E.C.-delegatie op 24 juni het Oberhausens schuttersfeest bijwonen. S.E.C.-HOLLAND Zondag speelt S.E.C. zijn tweede be kerwedstrijd thuis tegen Holland, dat met 4-2 won van Midlandia. In het S.E.C.-elftal ls Ruttenberg weer opgesteld, nadat hij zondag voor het eerst sinds zijn loopbaan bij S.E.C. re serve heeft gestaan. Het S.E.C.-team zal zondag een kracht toer moeten verrichten om Holland te verslaan. Rijnders staat linksbuiten en van Ber- kel midvoor voor de geblesseerde Henk Duijst. De winnaar zal de week hierop aan treden tegen de winnaar van de wed strijd U.V.V-D.V.S.A. Mocht S.E.C. winnen dan wordt het weer een thuiswedstrijd. S.E.C. III-SOESTERBERG II Deze vriendschappelijke wedstrijd wordt om 12 uur gespeeld. Voor het derde is dit een leuke wed strijd. De jeugdige spelers Dorrestein, Veenendaal en Bosman zullen kennis gaan maken met het seniorenvoetbal. Het zijn alle drie spelers, die in staat moeten zijn om de komende competitie in het tweede team volledig mee te gaan tellen. Het verschil tussen S.E.C. II en III is niet erg groot, het derde speelt slechts één klasse lager. S.E.C. JUNIOREN A-S.E.C. LEIDING Door autopech kon Menze van de Broek niet meespelen in de wedstrijd S.E.C. jun. A tegen bestuur en com missieleden. De bedoeling van deze wedstrijd was om afscheid te nemen van jeugdleider Van de Broek. De wedstrijd is nu opnieuw vastge steld voor a.s. zaterdagavond half ze ven. S.E.C.-HEES Donderdagavond 1 juni zal een sterke combinatie van S.E.C. zaterdag en zon dag spelen om de Klaas van Veenbo- kaal tegen Hees. Zaterdag 3 juni wordt de finale ge speeld en verliezers ronde. B.D.C. en V.V.Z. spelen dinsdag 30 mei tegen elkaar. Opstelling elftallen: S.E.C.-HOLLAND I. Doel B. v. Essen; achter L. de Rooij, R. Dorrestein, L. Ruttenberg en R. Hoed; midden P. v. Boeijen en J. Krijt; voor K. Dorrestein, C. Aalbers, L. v. Berkel en W. Rijnders. Res. Lub en F. Dettmer. S.E.C. III-SOESTERBERG II. Doel Van Rooijen; achter D. Hooijer, W. Dorre stein en Pothoven; midden Pureveen en J. v. Veenedaal; voor D. v. Hagelen, P. Huizinga, D. de Jong, Bosman en H. Luschen. Res. W. de Vries. In de wedstrijden van het tweedaagse internationale concours-hippique, dat met de Pinksterdagen te Bergen op Zoom werd gehouden, behaalde mej. Geertsema uit Soestdijk in het spring concours L een fraaie derde plaats met Charruaz. De loting voor de strijd om de Klaas van der Veen bokaal heeft het volgende resultaat gehad. Op 30 mei spelen S.E.C. en Hees tegen elkaar en op 1 juni B.D.C. en V.V.Z. De winnaars van deze twee wedstrijden zullen zaterdag 3 juni om de eerste en tweede prijs spelen, terwijl de verlie zers eerder op deze dag in de verlie zersronde tegen elkaar zullen uitkomen. Voor het junioren A-elftal van B.D.C. is het zondag een belangrijke dag, want dan valt de beslissing of dit elftal in aanmerking zal komen voor de Bis schopsbeker. Dit is de grote wisselprijs van het toernooi, dat jaarlijks door de Nederlandse Katholieke Sport Bond wordt georganiseerd. B.D.C. mag zon dag in Veenendaal meedoen aan de be slissende ronde dank zij de resultaten in de voorronden. De blauw-witte ju nioren versloegen daarin Bilthoven en P.V.C. uit Utrecht met overtuigende cijfers. In de beslissende wedstrijd te gen het Utrechtse D.V.S.U., dat ook allebei de wedstrijden had gewonnen, speelde junioen A met 1-1 gelijk. Het veel betere doelgemiddelde van de Soesters gaf toen echter de doorslag. De wedstrijden worden in Veenendaal gespeeld. Er zijn twee poules met drie ploegen. De wedstrijdduur is twee keer 25 minuten. De winnaars van beide poules spelen de finalewedstrijd. Voor dat het toernooi begint is er de vlag- genparade en de opmars van alle deel nemende elftallen, gevolgd door de lo ting, die de ploegen in de poules zal indelen. B.D.C. zal het zondag in Vee nendaal verre van gemakkelijk hebben, omdat er ook elftallen meespelen, die in de regionale competitie uitkomen. De blauw-witten rekenen erop, dat zij gesteund zullen orden door een flink aantal supporters. Zij zijn in ieder ge val al verzekerd van de aanmoedigin gen van de spelertjes van adspiranten c, die de reis ook mee mogen maken. Zij hebben dit te danken aan jeugd- voorzitter P. G. Jansen, die de adspi ranten hiervoor uitnodigde omdat zij in het afgelopen seizoen ongeslagen kampioen van hun afdeling geworden zijn. Overigens is het ook zaterdag een druk ke dag voor B.DC. Naar het toernooi voor A-junioren van D.W.S.V. in Utrecht gaat het junioren B-elftal, om dat junioren A zaterdag vrij gehouden wordt in verband met de wedstrijden van zondag. De wedstrijden in Utrecht duren twee keer een kwartier. Bij ge lijk eindigen in de poules worden straf schoppen genomen. Het is een moei lijke opgave voor junioren B om bij D.W.S.V. veel succes te boeken, want de blauw-witten zijn ingedeeld bij ster ke clubs: D.W.S.V. zelf, E.M.M. uit Hilversum en A.P.W.C. uit Amersfoort. Dan is er verder nog het toernooi van Limvio in Baarn, waaraan twee pupil- lenelftallen van B.D.C. deelnemen. Ad spiranten c gaat tenslotte naar Achter veld, waar het zal deelnemen aan het toernooi, dat de v.v. Achterveld Ru- dolphstichting organiseert. VAN WEEDESTRAAT 80-82 - SOESTDIJK De Soester Zakenkring organiseert dit jaar voor de vijfde maal de Bedrijfs competitie, waaraan ditmaal 2131 per sonen deelnemen, zijnde 1384 voor de sportwedstrijden en 747 voor de presta tietochten, welke dit jaar voor het eerst zijn ingeschakeld. Toen de Bedrijfscompetitie in 1963 van start ging met 662 inschrijvingen uit 24 bedrijven, had de evenementencom missie niet gedacht, dat deze sportcom petitie zou uitgroeien tot een zo'n gro te omvang. Door de toename van het aantal bedrijven in Soest, wordt de deelname ieder jaar groter. Vrijdagavond 26 mei, te 18.33 uur, wordt de sportcompetitie geopend met volleybal op het terrein achter het raadhuis. Aan het voetballen nemen 38 heren- teams, in totaal 266 personen deel. Vol leybal: 11 dames- en 29 herenteams. Wandelen: 21 bedrijven (300 wande laars). Cycle cross: 14 dames en 40 heren. Wielrijden: 18 bedrijven, 234 deelnemers. Atletiek: 140 dames en 197 heren. Zwemmen: 21 dames en 50 he ren. Dameshandbal: 11 teams. Heren handbal: 18 teams. Snelwandelen: 14 bedrijven met 98 deelnemers. Prestatie- zwemmen: 19 bedrijven, 108 deelne mers. Viswedstrijd: 226 deelnemers uit 23 bedrijven. Het programma is als volgt samenge steld Vrijdag 26 mei: Volleyballen op ter rein achter het raadhuis. Zaterdag 27 mei: Wandelen, start om 10 uur op de Bosstraat bij B.D.C. Maandag 29 mei: Voetballen op B.D.C.- terrein, aanvang 18.30 uur. Dinsdag 30 mei: Cycle cross, start om 19 uur te Soestduinen. Donderdag 1 juni: Atletiekwedstrijden om 19 uur op B.D.C.-terrein. Vrijdag 2 juni: Volleyballen op terrein achter het raadhuis. Maandag 5 juni: Voetballen op B.D.C.- terrein om 18.30 uur. Dinsdag 6 juni: Dames- en handballen heren op 18.30 uur op B.D.C.-terrein. Woensdag 7 juni: Zwemwedstrijden in natuurbad. Aanvang 19 uur. Donderdag 8 juni: Atletiek op B.D.C.- terrein. Aanvang 19 uur. Vrijdag 9 juni: Volleybal op terrein achter het Raadhuis om 18.30 uur. Zaterdag 10 juni: Viswedstrijd in de Grote Zandpunt, aanvang 8 uur. Maandag 12 juni: Voetballen op B.D.C.- terrein. Aanvang 18.30 uur. Dinsdag 13 juni: Finales handbal op B.D.C.-terrein. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 14 juni: Zwemmen in na tuurbad om 19 uur. Donderdag 15 juni: Finales voetbal op B.D.C.-terrein. Aanvang 19 uur. Maandag 19 juni: Slotavond in open luchttheater, aanvang 19.30 uur. Afgelopen zaterdag heeft de honkbal- ploeg een bezoek gebracht aan de ver eniging Drachten in Friesland. Het is in het hoge noorden op een monsterzege (0-27) voor S.E.C. uitge draaid. Dit heeft voor het team zijn voor- en zijn nadelen. Het is gemakkelijk om een wedstrijd te winnen van een zéér zwak team, maar men moet zich realiseren dat niet alle teams zwak zijn. Vooral Trekvogels en W.H.S.C. zijn in deze afdeling sterk. De eerste ploeg heeft eveneens alle wedstrijden in winst omgezet. De wedstrijd op zich bracht weinig spanning, hetgeen blijkt uit het gehele spelverloop. Lüschen was een van de weinigen die niet kalm aan wenste te doen. Zijn slaggemiddelde in deze wedstrijd was het hoogst bereikbare: 1.000. Alle tegenpunten welke S.E.C. tot nu toe heeft moeten incasseren zijn allen het gevolg van veldfouten. Ook in de ze wedstrijd heeft S.E.C. drie veldfou ten gemaakt. Wedstrijdresultaten Werpers: Knickenbocker, Blok en Tin- lin, 7x3 slag, 3x4 wijd en 1 honk- slag tegen. 4 veldfouten. Hoving, Osterdijk, 2x3 slag, 4x4 wijd en 14 honkslagen tegen. 8 veld fouten. Slaggemiddelde: H. Lüschen 1.000. Tussenstanden: S.E.C. 4-8-3-2-7-0-3 27 Drachten 0-0-0-0-0-0-0 0 De punten werden gescoord door Mur- phy en Knickenbocker (4 x), Rodriguez, Hofman, Bosboom (3 x), Haris, Lüschen, Prior (2 x), en Kelner (1 x). Uitslagen van de rest van de afdeling: Animals-Terriers 9-8. H.B.C.-Base ball Pais 16-3. Trekvogels-W.S.H.C. 13-6. Stand in de competitie: S.E.C. 3-3-0-6 55-6; Trekvogels 3-3-0-6 33-9; H.B.C. 3-2-1-4 29-19; W.S.H.C. 3-2-1-4 17-20; Animals 3-1-2-2 14-15; Terriërs 3-1-2-2 22-25; Baseball Pais 3-0-3-0 12-35; Drachten 3-0-3-0 2-55. Voor zaterdag a.s. staat de thuiswed strijd tegen The Animals uit Dieren op het programma. De wedstrijd begint om 15.00 uur aan de Bosstraat. Er is voor het publiek voldoende plaats aanwezig om de wedstrijd naar behoren te vol gen. Zondag speeldt de jeugd om 12.00 uur tegen U.V.V. uit Utrecht en om 14.00 uur speelt S.E.C. II tegen F.A.K. uit Bilthoven. Zoals U zelf kunt constateren moet de honkbalploeg zeer verre reizen maken door geheel Nederland. Dat hier zeer hoge kosten aan verbonden zijn be hoeft nauwelijks enig betoog. Het geldgebrek begint zeer nijpend te worden en daarom richt men zich tot de Soester bevolking de ploeg finan cieel te steunen. Donateurs kunnen zich opgeven aan het secretariaat, Mei- doornweg 22 te Soest. Elk bedrag is zeer welkom en dona teurs kunnen reeds voor ƒ5,per jaar hun goede zijde laten zien. Indien een Soester bedrijf gediend is bij een goede reclame kunnen wij me dedelen, dat de spelers reclame mo gen voeren op de trainingsjacks, zodat een goede wedstrijd met een goede ver koop hand in hand kunnen gaan. Dinsdag werd er gereden om het sprint kampioenschap, doch de deelname was niet zo groot als verwacht werd. Er lieten nog al wat amateurs verstek gaan. Er werden series, herkansingen, halve finales en finales gereden. Bij de ama teurs werden de series gewonnen door Rik Hees, Eddy de Lange en Rob de Haas. Bij de nieuwelingen waren de seriewin naars Jan W. de Lange, Cor van Leij- enhorst, Jaap v. d. Broek en Arie Bak ker. De herkansingen waren bij de amateurs voor Cees Proosdij en bij de nieuwe lingen Joop v. Leijenhorst. Demi-finales, 200 m.: Amateurs: 1. Eddy de Lange, 13,2 sec. 2. Cees Proosdij. 1. Rik Hees, 12,4 sec. 2. Rob de Haas. Nieuwelingen: 1. Cor v. Leijenhorst, 12.3 sec. 2. Jaap v. d. Broek. 1. Joop v. Leijenhorst, 13 sec. 1. Jan W. de Lange, 13 sec. 2. Arie Bakker. De nummers 1 gingen naar de finale en de nummers 2 reden om de volgen de plaatsingen. Finales amateurs. 1. Rik Hees, 12,2 sec., kampioen. 2. Eddy de Lange. Om 3e en 4e plaats: Cees Proosdij, 13.4 sec., en Rob de Haas. Finales nieuwelingen: 1. Jan Willem de Lange, 11,3 sec., kampioen. 2. Cor van Leijenhorst. 3. Joop v. Leijenhorst. Om de 4e-5e plaats: 4. Jaap v. d. Broek. 5. Ries van Breukelen. De adspiranten reden ieder een rit te gen elkaar. Hier waren de uitslagen: 1. Theo Majoor, 13,1 sec. 2. Jan Ho- vius. Ie rit. 1. John v. d. Berg, 14,2 sec. 2. Jan Hovius. 2e rit. 1. Theo Majoor, 13,2 sec. 2. John v. d. Berk, 3e rit. Uitslag: 1. Theo Majoor, kampioen, 2 punten. 2. Johnny v. d. Berg, 3 punten. 3. Jan Hovius, 4 punten. Bij de B-adspiranten slechts 2 deelne mers; zij reden 2 ritten. Beiden werden door Harm Hees gewonnen, zodat hij kampioen van zijn klasse werd. Joop Schaafsma werd 2e. Horloger Juwelier Opticiën Zaterdag 20 mei a.s. te 20.15 uur, wordt in de Oude Kerk te Soest het maande lijks kerkconcert gegeven. De heer Kooy kon voor dit concert bijzondere gasten aantrekken, n.1. het Collegium musi- cum St. Martini uit Bremen. Dit ge zelschap maakt in de komende weken een concertreis door Holland, en toon de zich bereid ook Soest in het reis plan op te nemen. Het Collegium musicum St. Martini te Bremen werd opgericht in 1957, en bestaat uit een ensemble voor oude muziek, deels met historische instru menten, een gemengd koor (het Hein- richt Schütz-koor) en een kamerorkest. Al deze groepen vertolken hoofdzakelijk muziek vanaf de gotiek tot en met de barok, en dan bij voorkeur zelden uit gevoerde werken, waaronder vele „eers te uitvoeringen". Radio-opnamen en tot nu toe drie grammofoonplaten met oude Italiaanse, Poolse en Duitse muziek getuigen van de veelzijdigheid van het ensemble. In de laatste jaren maakte men verschil lende concertreizen, o.m. naar Dene marken, Zweden, Holland (Amsterdam, Rotterdam. Den Haag, Groningen, Haar lem), Frankrijk (Parijs, Versailles), Ita lië (Rome, Milaan, Florence) en ver schillende Duitse steden. Het ensemble wordt geleid door cantor Lothar Stöbel, die sinds 1957 cantor-or ganist aan de „Stadtkirche zu St. Mar tini" in Bremen is. Het programma omvat werken van Schütz, Muffat, Fiocco, Robert de Visée e.a. in verschillende bezettingen (so praan, tenor, viool, cello, clavecimbel, gitaar en blokfluiten). Een interessant geheel van deels onbekende barokmu ziek, dat zeker de moeite waard is. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Corrientes", 23 mei. Australië: ms ..Tamerlane", 22 mei. Brazilië: ms „Santa Isabel", 23 mei. Canada: ms „Harpefjell", 24 mei. Chili: ms „Pericles", 23 mei. Indonesië: ms „Essen", 21 mei. Ned. Antillen: ms „Medon", 23 mei. Suriname: ms „Hermes", 23 mei. Verenigde Staten van Amerika: ms „Gaasterdijk", 24 mei. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Ouwerkerk" 24 mei. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, telefoon 03402-2696, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, al len te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. xWEEDE PLAATS VOOR A-JUNIOREN Van de A-junioren, adspiranten a en c van de v.v. Soesterberg, die hebben deelgenomen aan het Pinkstertoernooi in Ermelo, georganiseerd door D.V.S. '33 hebben alleen de A-junioren de fi nale bereikt door de poule te winnen. Met 6-2 werd gewonnen van E.F.C. '58 (Ermelo); tegen Altius (Hilversum) werd 1-1 gelijkgespeeld. De finale moest ge speeld worden tegen B.D.C. (Soest) dat kampioen werd door een 3-1 overwin ning. Soesterberg moest zich tevreden stellen met een overigens eervolle twee de plaats. De a-aspiranten wonnen in de poule met 5-3 van D.V.S. (Ermelo) en ver loren met 4-1 van C.J.V.V. (Amers foort). Bij de verliezersronde werd de vierde plaats bereikt. Ook de c-aspi- ranten bezetten de vierde plaats. Zij wonnen in de poule van D.V.S. met 3-1, doch verloren met 7-0 van Altius. Zaterdag 20 mei wordt het 2de jubi- leumtoernooi in Soesterberg gehouden voor b-aspiranten en pupillen 2. De c-aspiranten nemen dan deel aan het toernooi van Cobu Boys te Amers foort. Zondag 21 mei komt Fa ja Lobi naar de Kampweg voor een vriend schappelijke wedstrijd in het kader van de lustrumviering. Zondag 28 mei zullen de nederlaag- wedstrijden een aanvang nemen. Soesterberg ontvangt dan de vierde klasser Utrecht. Burg. Grothestr. 36 Telefoon 3332. Voor: ideaal op reis, geheel kreukvrij. Ter gelegenheid van het negende lus trum hield de jeugdcommissie van de v.v. Soesterberg een sportdag voor de jeugd. De pupillen gingen om 10 uur al van start met 40 meter hardlopen; ook doel en paalschieten, bal uitgooien en bal verschieten en met de bal dribbelen behoorden tot de .verplichte onderdelen van het sportprogramma. Van de 44 deelnemers behoorden de volgende pupillen tot de elf besten: 1. Glënn Kal (201 p.)2. Fokke Leijen horst (200); 3. Jan Roelofs (198); 4. Cees van As (180); 5. Koen Fousert (169); 6. Alfred Geerders (167); 7. Kees Altena (166); 8. Loek de Groot (165); 9. Martin Bloem, Rob Berendse en Rini Jongerius (162). 's Middags was het de beurt aan de 29 aspiranten, waarvan de volgende 10 spelers zich onderscheiden: 1. F. Schaep- kens (149 p); 2. W. Kremer (118); 3. H. van Rooyen (116); 4. H. Steinfort (116); 5. Jan Prins (113)- 6. Gerrits (109); 7. B. van Hilten (105); 8. Oos terhof (104); 9. R. Nesvadba (102); 10. E. Springers (101). Van de junioren de den slechts 9 leden mee aan het goed georganiseerde sportprogramma, waar van de volgende vijf spelers de beste resultaten behaalden: 1. Jan van Rem merden (112 p.)2. Bas Koevoet (111); 3. Henk de Reus (106); 4. Henny van de Berg (105); 5. Ben Koevoet (84). In deze onderlinge wedstrijden hebben 82 jeugdvoetballers van „Soesterberg" een bijzonder sportieve strijd gestreden on der leiding van hun jeugdleiders. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats voor alle nummers. In Soesterberg is een nieuwe expositie ruimte, van ongeveer 1600 m2 geopend, waar vooral werk van pas beginnende, veelbelovende kunstenaars zal worden getoond, en waarbij vooral aandacht aan het experiment zal worden besteed. Uitgangspunt daarbij zal niet zijn het al of niet „mooi" zijn van een werk, maar het zuivere feit dat een bepaald werk op een bepaalde manier in onze tijd tot stand komt: het gebeurt, en dus is het een uitdrukking van ons cultuurpatroon, en dus moet het ge toond worden. Daar komt dan nog bij dat de werken niet in galerie-opstel ling worden getoond, maar als levende onderdelen van interieurs. Het geheel gaat zich nl. afspelen in een „meubel toonzaal" (een wat saai en wat belast woord voor iets dat in opzet en uit werking net iets meer en iets boeiender gaat worden dan de naam suggereert. Het toepassen van beeldende kunst als levend en onmisbaar onderdeel van een interieur kent U al uit studentencen trum „De Drommedaris" te Enkhui zen, waar dit principe al een jaar of zeven heel consequent wordt toegepast. Dat wij het navolgen is niet zo vreemd: oprichter en oud-directeur Rijfkogel van de Drommedaris is nu directeur van de „meubeltoonzaal" en diverse ideeën op cultureel en artistiek ge bied, die daar hun vorm vonden zul len nu hier verder uitgewerkt worden. Het ligt voor de hand, dat daarbij sa menwerking zal ontstaan met de Drom medaris. In de herfst komen daar con crete plannen over. Of men in die plannen ook Galerie Pribaut van (eveneens oud drommedarisman) Paul Mertz zal kunnen betrekken is nu nog niet te zeggen. De organisatie is nog ietwat rommelig op dit moment, vandaar dat nog geen uitnodigingen konden uitgaan. Er hangt en staat momenteel echter werk van Antje Ypelaar, Tamas Ordodi, Peter Rutin^, Johan van Zutphen, Piet Slegers, Au- guste Hommel en Frek v. d. Walle.

Soester Courant | 1967 | | pagina 3