Gemeentebestuur op behoud heeft goede hoop van spoorlijn OVERGORDIJNEN De firma Lenarduzzi breidt uit (au >k(i 't Mooiste bruin Voor de waterbeheersing langs de Eem draagt Soest 390.000 bij De jaarwedden van de wethouders blijven gehandhaafd op 16.400,—. Bouw van 48 bejaardenwoningen nabij „Molenschot" zal 1.629.232,— kosten Woninginrichting MIDDELMAN Autorijschool VAN BUUREN J. Hoppenbrouwers Krabbels van Knel is Maison Termonde Fa. Spijker r-jr TK&m KOM WASSEN BIJ DE Soest uw Zomerjapon of Pakje, Uw Paraplu. Tas en Handschoenen. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen VRIJDAG 19 MEI 1967 De gemeenteraad van Soest kwam woensdagavond bijeen onder voorzitter schap van de burgemeester, teneinde een uitgebreide agenda af te werken. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de heer Pieren (P.v.d.A.) verhinderd was de vergadering bij te wonen, kwam de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering gehouden op 17 februari 1967. De heer DE GROOT (B.P.) maakte de opmerking, dat op enige plaatsen in deze notulen de naam van God zonder hoofdletter was opgenomen, wat hij niet juist vond. Hoewel de voorzitter het niet geheel met de heer De Groot eens is, zal hier aan in het vervolg aandacht besteed worden. beschermt tegen zonnebrand Tevens maakte de voorzitter de op merking, dat hij in het vervolg niet meer zou toestaan, dat over de notulen mondelinge opmerkingen werden ge maakt. De raadsleden moeten zich aan het reglement houden. Opmerkingen be treffende de notulen moeten voor de raadsvergadering bij het college wor den ingediend. 2. Ingekomen stukken. a. Vragen van de raadsfracties van de Partij van de Arbeid en de Volkspar tij voor Vrijheid en Democratie inzake de eventuele opheffing van de spoorlijn Den Dolder-Baarn en het antwoord van burgemeester en wethouders met voor stel die stukken voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 21 april 1967 van A. G. Schoute, Antonie van Leeuwenhoek laan 37 te Soesterberg, inzake de plaat sing van vuilnisbakken te Soesterberg, met voorstel dit schrijven om advies De VOORZITTER ging uitvoerig in op deze vragen. Wij geloven niet, aldus spreker, dat het zover zal komen, dat de spoorlijn Baarn-Den Dolder wordt opgeheven. Spreker ziet deze aangelegenheid als een zaak tussen de Ned. Spoorwegen en de minister. De Spoorwegen werken met een groot te kort, welke uit de algemene rijksmiddelen moet worden gedekt. De Spoorwegen komen met ar gumenten als dat tekort verminderd moet worden en adviseren o.m. de spoorlijn af te voeren. De minister zal hiertoe echter niet zo gauw besluiten, daar het algemeen be lang en in het bijzonder voor Soest hierdoor danig in het gedrang komt. Men kan toch niet een plaats als Soest, die in de komende jaren zal uitgroeien tot misschien wel 50.000 of 100.000 in woners, een spoorlijn verbinding ont houden, temeer daar de Ned. Spoor wegen juist streven de verbindingen zo te maken, daar snel groeiende plaat sen in het spoorwegnet worden opge nomen. B. en W. hebben zich echter reeds tot G.S. van Utrecht gewend met het ver zoek in deze zaak gehoord te worden en de grote bezwaren van Soest naar voren te brengen. Tëhlenkw Torenstraat 3B - Soest Telefoon 02955-4786 in handen te stellen van burgemeester en wethouders. c. Lijst van investeringen voor de ja ren 1967 t.e.m. 1971 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d. Rekening over het dienstjaar 1965 van het Gasbedrijf Centraal Nederland met voorstel hiermede akkoord te gaan. e. Rapport inzake kasopneming en controle administratie van de R.K. Wo ningbouwvereniging „St. Joseph" over het 2e halfjaar 1966 door het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. Het ingekomen stuk punt 2a had een nog al lange discussie tot gevolg. Zo als bekend hadden de raadsfrakties van de V.V.D. en de P.v.d.A. hierover vragen aan B. en W. gericht. De heer De BRUIN (V.V.D.) vond het antwoord van B. en W. hierop niet be vredigend, bij welke opmerking PO- LET-MUSLER (P.v.d.A.) zich aansloot. Ook de heren Hom (K.V.P.), Dijkstra (Chr. blok), OLDENBOOM (Chr. blok) en WESTRA (V.V.D.) konden zich met het betrekkelijke lauwe antwoord van het college niet verenigen en drongen aan op direkte stappen. De voorzitter heeft vertrouwen, dat de gemeente Soest hiertoe gelegenheid zal krijgen en meent, dat direkte stappen geen zin hebben. Niettemin zullen B. en W. de verdere ontwikkeling nauwkeurig blijven vol gen. 3. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: a. het oprichten van een inrichting tot vervaardiging van geneesmiddelen in een perceel aan de Van Weerden Poelman weg; b. het uitbreiden van een confectie- en tricotagefabriek aan de Steenhoff- straat; c. het oprichten van een inrichting tot vervaardiging van diervoedsel aan de Koninginnelaan. Punt 3a wordt aangehouden, terwijl voor de punten 3b en 3c de ontheffin gen werden verleend. 4. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. aan de Irenelaan hoek Anna Pau- ljwnalaan aan A. J. Endel; b. in het plan Soesterveen I aan de P.U.E.M. N.V.; c. nabij de Molenstraat aan de Neder landse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden. De punten 4a en b worden goedge keurd, terwijl punt 4c verschoven wordt naar punt 20 van de agenda. 5. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Coöperatieve Raiffeisenbank te Soest. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor gemaakte archi- tects-kosten in verband met een niet doorgegaan plan tot het stichten van een zevende lokaal ten behoeve van de Chr. school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat. De heer WESTRA (V.V.D.) betreurt het, dat een bedrag van 5.250,uitgege ven moet worden waarvoor niets tast baars terug komt. Hij vraagt zich af, waarom de gemeente het kind van de rekening in deze zaak moest worden. Wethouder DE HAAN haalde de ge hele voorgeschiedenis aan en volgens spreker is hier geen andere weg moge lijk. Conform het voorstel wordt be sloten. 7. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. schoolbestuur te Soest voor het aanschaffen van enig meubi lair ten behoeve van de R.K. school voor u.l.o. aan de Steenhoffstraat; b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het verkrijgen van een terrein voor het vak gymnastiek ten behoeve van de Chr. school voor v.g.l.o. Voor het voorstel 7a wordt een krediet beschikbaar gesteld van 2300,ter wijl bij punt 7b het oefenveld van de hockeyvelden aan de Schrikslaan een aantal uren ter beschikking wordt ge steld. 8. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht van weg aan de N.V. Maatschappij van Onroerende Goederen ,,Met Middenstandshuis" te Amsterdam. De heer WESTRA (V.V.D.) heeft nog al bezwaren tegen dit voorstel en daar ook de voorzitter en de gemeentesecre taris het juridisch niet geheel eens kunnen worden wordt dit voorstel aan houden. 9. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woningen Ericaweg 4 en Dorresteinweg 85 en 97. Conform besloten. 10. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten voor de water beheersing langs de Eem. De waterhuishouding in het gebied „Is- selt-Middelwijk" en „De Langeindsche Maten" vraagt dringend verbetering. De hieraan verbonden kosten bedragen 1.421.000,—. Deze kosten zullen door diverse in stanties gedragen worden en voor de gemeente Soest is hiermede een be drag van ƒ390.000 gemoeid. Hoewel niet alle raadsleden tevreden zijn met de toelichting op dit punt, o.a. de heren WESTRA (V.V.D.) en EL- BERTSE (K.V.P.), wordt na een uit eenzetting van wethouder HILHORST en de toezegging, dat de raad binnen kort volledig ingelicht zal worden, het voorstel aangenomen. 11. Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. Van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten is door het gemeentebestuur een aanbieding ontvangen tot het ver strekken van een onderhandse geld lening tot een bedrag van 230.000, tegen een koers 99 rente 6V« °/o en een looptijd van 25 jaren. Conform besloten. 12. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage voor een door de J.B.T.B. te organiseren voetbaltoernooi. Daar de Sportstichting de huur van het terrein voor dit geval heeft verlaagd, kon dit punt vervallen. 13. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de inrichting van twee noodlokalen t.b.v. de Van der Huchtschool voor u.l.o. In de raadsvergadering van 18 januari j.1. is besloten twee noodlokalen aan te kopen en deze ter beschikking te stel len van de Van der Huchtschool voor u.l.o. De kosten, verbonden aan het inrichten "i aankleden van deze lokalen, worden geraamd op ƒ21.500,—. Conform besloten. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het opmaken van een plan voor de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie ten be hoeve van de gemeenten Baarn en Soest. Voor de uitbreiding van de rioolwater zuiveringsinstallatie ten behoeve van de gemeenten Baarn en Soest wordt een plan uitgewerkt voor het beste- dingsgereedmaken, waarvan de kosten worden geraamd op 170.000, In de raadvergadering van 19 februari 1964 werd hiervoor reeds 40.000,be schikbaar gesteld. B. en W. stellen voor een aanvullend krediet van 45.000,beschikbaar te stellen, te samen vormende de helft van ƒ170.000,—. Een dergelijk voorstel komt begin juni ook in de Baarnse raad en mocht deze raad onverhoopt niet tot deze samen werking bereid zijn, dan zal Soest haar eigen weg dienen te gaan, maar een uitbreiding van de installatie zal er moeten komen, hoewel dan van bechei- dener aard. Het gevraagde crediet van 45.000, wordt toegestaan. 15. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen: a. aan de Laanstraat van mevr. J. A. Brouwer-v. d. Hoed; b. aan de Rademakerstraat van B. J. A. Alfrink; c. aan de Laanstraat van H. A. en A. H. Frankema, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. Conform besloten. 16. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het instellen van een onderzoek nabij enige bedrij ven aan de De Beaufortlaan. In verband met een intussen binnen gekomen schrijven werd dit voorstel aangehouden. 17. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van: a. de woningen Klaarwaterweg 99 en 101; b. de woning Nieuweweg 116. Aldus besloten. 18. Voorstel betreffende de jaarwedde- regeling van de wethouders. De jaarwedden van de wethouders van de gemeente Soest zijn het vorig jaar vastgesteld op 16.400,Gedeputeerde Staten hebben op 22 juni 1966 dien overeenkomstig besloten. Gedeputeerde Staten hebben het maximum intussen op 17.600,gesteld, doch B. en W. adviseren echter de wedden wp ƒ16.400 te handhaven. De heren DE KORTE (K.V.P.) en VAN POPPELEN (K.V.P.) wens ende jaar wedden op 17.600,vast te stellen. Een voorstel hiertoe van de heer DE KORTE wordt verworpen met ook de stemmen van de wethouders tegen. 19. Voorstel tot het beschikbaar stel en van een krediet voor de aanleg van parkeergelegenheid aan de Dorrestein weg. B. en W. vragen aan de gemeenteraad een krediet van 16.500 voor de aan leg van parkeergelegenheid langs de Dorresteinweg, tussen de Industrieweg en de Koningsweg. Conform besloten. 20. Voorstel tot financiële medewer king aan de bouw van 48 bejaarden- woningen nabij het verzorgingshuis „Molenschot". De Stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden te Amster dam heeft een plan ingediend voor de bouw van 48 bejaardenwoningen nabij het in aanbouw zijnde bejaardencen trum „Molenschot". De stichtingskosten worden geraamd op ƒ1.629.232. De huur prijs zal ƒ31,25 per week bedragen. Voor de stichtingskosten wordt een 10 LESUREN ƒ65.— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300. Laanstraat 20 Telefoon 4685 Veertig jaar geleden vestigde de heer Lenarduzzi zich met een Italiaanse ter- razzo-industrie aan de Braamweg 42 en iedere Soester weet wel welk mooi werk door de firma op het gebied van granieten vloeren, granieten aanrecht- bladen. toonbanken enz. is vervaardigd. Het vervaardigen van granietproducten schijnt trouwens een speciale eigen schap van Italianen te zijn, hoewel vader Lenarduzzi, die intussen twee zoons in het bedrijf heeft, complete Nederlanders zijn geworden. De firma ondergaat thans een belang rijke uitbreiding, want men heeft de fabrikage ter hand genomen van hard- plastic keukeninstallaties in diverse kleurcombinaties. Te dien einde heeft men een showroom ingericht aan de Oude Utrechtseweg 20, alhier, en het is voor belangstellen den de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen en dit nieuwe fabrikaat te bewonderen. Tot alle gewenste in lichtingen zijn de Lenarduzzi's te allen tijde aan dit adres bereid. Men zie de desbetreffende advertentie in dit blad. Van Weedestraat 80-82 Soest voorschot ingevolge de woningwet ge vraagd. B. en W. stellen voor dit voorschot te verlenen, onder voorwaarde, dat het rijk aan de gemeente een voorschot verleent tot gelijk bedrag. De gemeente zal jaarlijks een bijdrage in de exploitatie moeten betalen van 7 van de jaarhuur, hoewel deze bij drage ieder jaar kleiner wordt. Boven dien zal door rijk en gemeente aan de huurder een bijdrage worden verstrekt, als het inkomen van de bewoner niet toereikend is. Dit punt geeft aanleiding tot nog al uitgebreide discussie. Vooral mevr. WALTER-VAN DER TOGT liet haar ontevredenheid duidelijk blijken o.a. met betrekking tot de gevraagde huur, ligging wat zon en uitzicht betreft en zo meer. Ook de heren HOM (K.V.P.), BERKEL- BACH-VAN DE SPRENKEL (Chr. blok), WESTRA (V.V.D.) en mevr. PO- LET-MUSLER maken diverse aanmer kingen. Wethouder DE HAAN was het niet met alle op- en aanmerkingen eens, maar het betreft hier weer „de bekende rug tegen de muur". Wenst de gemeente de plannen zo niet, dan gebeurt er niets, dus blijft er niets anders over dan accepteren, hetgeen de raad dan ook uiteindelijk maar doet, hoewel me vrouw WALTER (K.V.P.) en de heer HOM (K.V.P.) geacht wensen te worden tegen de stemmen. Het aangehouden punt 4c komt hierna in behandeling. De Nederlandse Centrale voor Huisves ting van Bejaarden te Amsterdam heeft verzocht 2 stukken grond te mogen ko- verzocht twee stukken te mogen ko pen ter grootte van ongeveer 4170 m2, gelegen nabij het in aanbouw zijnde centrum Molenschot. B. en W. hebben tegen verkoop voor een bedrag van 145.880,geen be zwaar. Ook dit voorstel wordt aangenomen met de stemmen van mevr. WALTER en de heer HOM tegen. 21. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet tot verbetering van de waterafvoer in het Soesterveen. Het is van het grootste belang, dat de grondwaterstand in het Soesterveen, ten westen van het Oude Grachtje, gere geld wordt en het overtollige water kan worden afgevoerd. Het bestuur van het waterschap „Soes terveen" heeft B. en W. medegedeeld, dat de ingelanden een pompinstallatie aan de uitmonding van de Nieuwe Veensloot zullen plaatsen, als de ge meente de helft van de kosten van deze installatie voor haar rekening neemt. De totale kosten worden geraamd op een bedrag van ƒ30.000,Gezien het belang voor de gemeente voor 'n goe de waterbeheersing stellen B. en W. voor een bijdrage van 15.000,te verlenen. Aldus besloten. 22. Voorstel tot herziening van de uitgifte in erfpacht van grond, gelegen aan de Eigendomweg, aan G. J. van Capelleveen. Conform besloten. 23. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan het Oude Grachtje van J. W. Hilhorst, met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging. Aldus besloten. 24. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanbren- SKStfiiil - Ajje 't ming vraogt mok zeige dak nie graog in een onbe- woonbaor verklaord huus zou woene. Dat wil trouwes nie mand en in deze tied mos dat ok nie meugeluk weze. Der wordt wel veul ebouwd, maor nog laang nie genog, waant d'r woene veul minse in onbe- woonbaor verklaorde huuze en ajje die huuze ziet dan vraog je je echt nie meer of waorom. Dat binne vaok gin huuze meer, maor allenig maor om hulsels. In de gemeenteraodsvergaojering kwam- me weer een paor veurstelle an de orde om huuze onbewoonbaor te verklaore. Zes huuze gingen d'r op de liest en de ontruumingstermien loopt van drie tot zes maonde. Naeng is dat netuurluk een wasse neus. De tied, dat zo'n huus d'r nog staot is aaltied veul en veul langer. Daorom kan zo'n ontruumingstermien ok beter op veul langer tied esteld worde, waant de minse, die d'r in woene, rekene d'r altied weer op, dat zullie noeng einde- luk us in een echt huus komme te woene. Netuurluk snap ik ok wel, dattut makkelukker ezeid dan edaon is, waant d'r binne noeng eenmaol gin huuze enog om iedereen een goed huus te geve, en 't is maar te hoope, dat de huuze in het Veen gauw klaor komme, dan zal der wel een beetje lucht kom me, al zal de huur van de huuze nog wel meuite geve. Ik bin blie dat Kneliao en ik in een goed huus woene, maor ik vind ut wel meraokels beroerd veur al die aandere minse, die een bordje op ut huus hebbe staon, dat zullie eigeluk nie meer in een huus woene. De gemeente kan ne tuurluk ok ging iezer mit haande breke, maor ik zou wel wille vrage of zullie d'r toch veural warek van maoke, dat die ontruumingstermien nie meer dan eenmaol verlengd wordt en datter veur de betrokke bewoners snel een huus evongde zal worde. Van Goyenlaan 156, teL 5897. Op de Eng. Burg. Grothestr. 36 Telefoon 3332. Voor in Trevira 2000 of Diolen. gen van gas- en centraleverwarmingi- installaties in gemeentewoningen. In een zestal gemeentewoningen is een proef genomen met pen gas-centrale verwarmingsinstallatie en deze proef kan geslaagd worden genoemd. Daar om wil men hiermede doorgaan, doch de begrotingspost van 25.000,is hiervoor niet toereikend, waarom B. en W. de raad verzoeken dit bedrag met ƒ24.000,te verhogen. Met een opmerking van de heer EL- BERTSE (K.V.P.) en een verzoek aan B. en W. te willen onderzoeken of hier niet in strijd met de huurwet gehan deld wordt, wordt dit voorstel aange nomen. Een toegevoegd punt, betreffende een kleine wijziging in de besluiten tot verkoop van grond aan 30 gegadigden, op welke gronden P. K. van Eijkelen- burg Bouwonderneming Hilversum N.V. woningen zal bouwen, werd aangeno men. Ook werd nog aangenomen een voor stel tot plaatsing van een benzine pomp in Soesterberg na toepassing van een verbeterde wegsituatie. De voorzitter sloot hierna te ruim 22.30 uur de vergadering. Soesterbergsestraat 26. Het bestuur van bovengenoemde ver eniging afd. Baarn-Soest verzoekt ons te herinneren aan de bijeenkomst op dinsdag 23 mei a.s. in Het Brandpunt, Oude Utrechtseweg 2a, Baarn. De heer Schimmel van het reisbureau Ruys Co, agentschap Soest, geeft dan de aan gekondigde reisvoorlichting Koers Ame rika en de Middellandse Zee. In de pauze bovendien informatie over ha vermout en rozijnen. Proefpakjes zullen worden toegezonden door het Haver- mout-voorlichtingsbureau ter stimule ring van het gebruik van genoemde ar tikelen.

Soester Courant | 1967 | | pagina 5