m De werkloosheid NIEUW' BEGIN IN ZUID-AMERIKA KUNT MET ALLES WETEN! VOLOP WERK IN DE TUIN liaison Tfirmonde psychologisch bekeken Telefoonnummer Een avond vol kunstgenot in Groot Engendaal Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Soester de dupe van verordeningen van gemeentebestuur Putten? 150 gram 85 Ct« Gepensioneerde blijft technisch medewerker Van Arkel Instituut Tocht Ouden van dagen Maar zal het werkelijk dagen SCHILDER met PLEZIER en GEMAK neem JUWEEL VERF en LAK BRANDSMA GLAS- EN VERFHANDEL Gemeentelijk Instituut voor beeldende expressie Maatschappij tot Nut van 't Algemeen Drie auto's beschadigd Benoeming Rijksinspecteur Het was feest voor de Malva Hoeve Gevonden voorwerpen Evangel isatiedienst Soest uw Zomermantel 167,50 Voor het complet van de Bruidsmoeder. Ook voor uw Regenmantel. Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 19 MEI 1967 Het „Artiestenpalet" heeft de bewoners van „Groot Engendaal" onthaald op een muzikaal en vocaal concert, dat alle verwachtingen overtrof. Van de vele kleuren, die op het palet gemengd waren, werd allereerst genoten van het volmaakte en gevoelige pianospel van mej. Schoonman, die twee composities van Schumann en Chopin vertolkte en tevens de knappe begeleidster was van de zangeres Ramona van Dalsem, die verrassend goed eigen liedjes in espe- ranto ter gehore bracht. De Italiaans klinkende taal van het esperanto werd door haar geschoolde stem in dit bijna klassieke programma prachtig naar vo ren gebracht. Van haar zang werden reeds grammofoonplaten uitgebracht en tien van haar eigen liedjes in Denemar ken in één bundel uitgegeven. De muziek werd afgewisseld door een voordracht van mevr. M. Maatman- Kamphuis, die op meesterlijke wijze de hoofdfiguren uit het boek Ester vertolkte, nl. Ahasverus, Ester. Haman en Mordechai. Door haar rust. zuivere uitspraak en intensieve beleving toon de zij zich een waardige opvolgster van Charlotte Kohier. Ook het optre den van het ..Beukstel Dubbelmannen- kwartet" was een openbaring, toen het met vuur en verve enige Engelse spi rituals bracht. Dit kwartet, afkomstig uit Bokstel, mag niet alleen in Bra bant gehoord worden. Deze geboren zangers behoren thuis op een concert podium van een grote stad. Bijna zou den we in ons enthousiasme over het hoofd zien - zij waren zo jong - het duo Mario en Emma Hoevenaar, die met hun accordeon klassieke nummers lieten horen, waaronder een fuga van Bach. Dit tweetal belooft wat voor de toekomst. Aan het einde van de avond, bedankte de directrice, mevr. L. v. d. Wetering op de haar eigen en vlotte wijze de artiesten voor het vele schoons, dat zij op zo verdienstelijke wijze be langeloos hadden gebracht. Daarvoor werden de dames met bloemen en de heren met rookgerei bedankt. Bosstraat 5. telefoon 2543 en Kerkstraat 61. telefoon 6621. De ^gemeenteraad van Putten zoekt vertwijfeld naar mazen in de door het college zelf vastgestelde verordeningen. Dit om enkele overtreders alsnog te kunnen helpen. Zoals de heer M. G. W. Rekké uit Soest, die in principe ver gunning had gekregen voor het ver bouwen van een pand aan de Boe- schoterweg in Putten. Later kwam B. en W. erachter, dat hier complete nieuwbouw werd gepleegd. Dit kon niet worden toegestaan, temeer omdat hier de geldende rooilijn met vijf meter werd overschreden. De bouwwerkzaam heden werden stilgelegd. De heer Nijenhuis van de C.H.U. had het absolute geloof, dat de heer Rekké van goeden wille was geweest. ..B. en W. hebben misschien in hun carrière met veel smeerlappen te doen gehad en ze denken nu wellicht, dat iedereen zo is. Hier is echter een nette burger slachtoffer van stringente toepassing van de wet. Niet altijd geeft een over winning echter een prettig gevoel." De heer Van Meerveld van de A.R. merkte op, dat de heer Rekké tijdens de werkzaamheden merkte dat de fun damenten niet deugden. Diverse raads leden dachten ijverig mee om een mo gelijke oplossing te vinden. Rooilijnen berusten uiteindelijk op voorschriften van hogerhand en B. en W. kunnen niet doen of hun neus bloedt, zei de voorzitter, burgemeester jhr. mr. Quar- lus van Ufford. In een incidenteel ge- HAZELINO'S. Qroquante hazelnoten, ge glaceerd met melk en pure chocolade. SINAASAPPELTJES. Heerlijk fris agarfruit, deze week nog voordeliger. Zakje k 200 gram ^9 Cti PITMOPPEN. Ovenverse zandkoekjes, opgelegd met verse ge brande pinda. Pak pl.m. 200 gr. 55 cï. VROOM S DREESMANN val kan men niet de rooilijn wijzigen. Een andere kwestie is, dat het bewuste perceel grenst aan het facet-streekplan en dat het niet te verwachten is, dat hier ooit een snelweg komt. De ge meente zou op grond hiervan Gedepu teerde Staten kunnen verzoeken voor de gehele weg de rooilijn van twintig meter op tien terug te brengen. Hier mee had iedereen vrede. De heer T. van der Stelt, technisch bedrijfsleider op de stichting Groot- Emaus te Ermelo en tevens medewer ker op technisch gebied aan het Van Arkel Instituut op de Hellingweg te Soestdijk, heeft gisteren in Ermelo af scheid genomen van de stichting in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Van 1931 is hij in vaste dienst van de stichting Groot-Emaus geweest. Onder de velen, die van hem afscheid kwamen nemen was uiteraard de di recteur van Groot-Emaus, de heer T. H. Beishuizen, voordien directeur van het Van Arkel Instituut in Soestdijk. Hij bood de heer Van der Stelt namens het gehele personeel een tuinameuble- ment aan. Zijn echtgenote kreeg bloe men. Voorts was aanwezig de heer J. Schoonhoven, directeur van het Van Arkel Instituut. De heer Schoonhoven, die veel met de scheidende functionaris is omgegaan, zei er verheugd over te zijn, dat hij althans nog geen afscheid van de heer Van der Stelt hoefde te nemen. Hij blijft namelijk als free-lance medewer- kre op technisch gebied aan het Van Arkel Instituut verbonden. De heer Schoonhoven tekende de heer Van der Stelt als een werknemer, die goed en voordelig wist te werken. Ten slotte overhandigde hij de heer Van der Stelt eer boekwerk, terwijl zijn echt genote bloemen kreeg. De collecte voor de jaarlijkse tocht voor Ouden van dagen heeft ditmaal ODgebracht ƒ2250,—. Het comité brengt dank aan alle milde gevers en collectrices. De tocht zal plaats hebben op donderdag 8 juni a.s. en zal, evenals vorig jaar, met auto bussen plaats hebben. Bejaarde personen boven 70 jaar, die weinig of niet uitgaan, kunnen zich van 22 tot en met 27 mei voor deelna me aanmelden aan het politiebureau. Na opgave ontvangt iedere deelnemer of deelneemster aan huis verdere gege vens. Begint van Punta del Este nu de victo rie voor Zuid-Amerika? Het is de be doeling: de Latijns Amerikaanse staats hoofden hebben afspraken gemaakt om tot een gemeenschappelijke markt te komen, die welvaart moet brengen in dit grote gebied dat arm is maar dat eigenlijk niet hoeft te zijn omdat de na tuur het alles heeft verschaft om rijk te zijn. Al jaren geleden begon ook in Punta del Este de Alliantie voor de Vooruit gang. president Kennedy's grote plan om de Latijns Amerikaanse ziekte te bestrijden. De resultaten zijn econo misch nogal tegenvallen. Ondanks grote steun is het gemiddeld inkomen per hoofd van de bevolking gedaald, wat voor een grot deel het gevolg was van een sterkere stijging der bevolking dan van de produktie, al was die laatste op zichzelf niet zo slecht. De Aliantie voor de Vooruitgang ging ook uit van het principe dat de sociale structuur der landen moest worden ver beterd, de V.S. verklaarden zich bereid met geld de eigen activiteiten der lan den te steunen. Dat principe blijft ge handhaafd, volgens de overweging dat je een hongerige man geen vis moet geven, maar een hengel waarmee hij zichzelf een vis kan vangen, vandaag en morgen en overwogen weer. Op de achtergrond spelen ook de idee- en van prof. Walt Rostow mee, de ex pert op het gebied van de ontwikke lingshulp. die meent dat wanneer men ee land economisch maar over een drempel heen heeft gekregen, de ver groting van de welvaart dan op eigen kracht verder rolt. De gemeenschappe lijke markt moet die drempel-over schrijding bewerkstelligen. Maar: er was al een soort gemeenschap pelijke markt. Die Zuidamerikaanse vrijhandelszone is echter niet van de grond gekomen. En de sociale structuur is nauwelijks verbeterd in de meeste landen, ondanks de miljoenen uit de V.S. Het enige resultaat waar vanuit Was hington met enig genoegen naar geke ken kan worden, is dat Castro nog steeds geen bruggehoofd op het Ame rikaanse vasteland heeft. De dreiging dat Cuba zijn revolutie zou gaan ex porteren, was tenslotte ook een reden voor de Amerikanen om hun geld te steken in de Alliantie voor de Voor uitgang. Besluiten zijn mooi, maar hoe zijn de feiten? Een land als Bolivia koerst aan op de honderdtachtigste revolutie in 142 jaar onafhankelijkheid: bij de tin mijnen is een kamp van guerilla's ont dekt waar het wemelde van wapens die vervaardigd waren met dynamiet uit de mijn. Het personeel komt eveneens uit de mijn: sinds die genationaliseerd is, steeg het schamele inkomen van de Indianen die hier het ongezonde werk doen, niet boven het peil van verkom mering. In Argentinië treedt de regering weer tegen vakbonden op. In Venezuela is de strijd tegen de benden weer opge- laaiu. Overal treft men de traditionele militaire dictaturen aan, die maar zel den sociaal vooruitstrevend zijn. En is de sociale toestand ilecht, de onderlin ge samenwerking is evenmin prachtig. De organisatie van Amerikaanse Staten heeft de grootste moeite de leden tot betaling van de contributie te bewegc.i en die moeite faalt nog vaak. In die atmosfeer begint een nieuwe poging om Zuid-Amerika definitief op de been te helpen. Het is geen atmosfeer die opti misme in de hand werkt. SOESTERBERGSESTRAAT 52 - SOEST Het spook van de werkloosheid waart op het ogenblik rond door Nederland. In enkele regios is de werkgelegenheid zo danig aangetast, dat het werkloosheids percentage er tot zorgwekkende hoogte is gestegen. De ontslagen betreffen hoofdzakelijk ongeschoolde en geoefende arbeiders en daarnaast kleinere aantal len geschoolde arbeiders, beambten en lager en hoger administratief personeel. De bemoeienis van de samenleving speelt zich grotendeels af op het vlak van de werkgelegenheidspolitiek, de structuur van de onderneming en de arbeidsvoor waarden, terwijl vakbonden en directies zich bezighouden met de sociale konse- kwenties van collectieve ontslagen. Maar de plotselinge verbreking van de arbeidsrelatie heeft voor de werknemer en zijn gezin ook konsekwenties wat be treft hun psychische gezondheid en hier aan wordt helaas slechts in geringe mate aandacht besteed. Grotere vatbaarheid voor psychische stoornissen In het maandblad voor de geestelijke volksgezondheid heeft drs. G. J. Nijhof, stafmedewerker Algemeen Centraal Bu reau voor de Geestelijke Volksgezond heid, enige psychische gezondheidsaspec ten van het ontslagprobleem nader be licht. Ontslag brengt menig werknemer in een crisissituatie, zo meent deze ge leerde. Dat houdt onder meer verband met het feit, dat in ons cultuurpatroon in het algemeen een hoge waarde aan de arbeid en alles wat hiermee samen hangt, wordt toegekend. Leven zonder werken is vaak „een strijd tegen demoralisatie," zo heeft een Ame rikaans socioloog eens opgemerkt en deze karakteristiek gaat in velerlei opzichten op. Ontslagen werknemers mogen dan op wachtgeld worden gezet of een uitke ring uit de werkloosheidskas ontvangen, werken betekent nu eenmaal meer dan alleen maar geld verdienen. In onze moderne samenleving waar de sociale status zoveel nadruk krijgt, is de arbeid, het beroep dikwijls het kenteken van iemands sociaal prestige. Men be leeft aan het beroep allerlei gevoelens van prestige, competentie en manlijk heid en dat alles brengt mee dat de werkloze zich vaak een randfiguur voelt, een uitgeworpene. In zo'n crisissituatie zou volgens drs. Nijhof een „grotere vat baarheid voor psychische stoornissen" optreden. Risico-populatie De verbreking van de arbeidsrelatie zal in bijzondere gevallen als een zeer be lastende probleemsituatie worden be leefd. Dat geldt met name voor werkne mers, die hoopten in een bepaald bedrijf carrière te maken en die plotseling hun toekomstperspectief ernstig zien ver stoord. Het geldt ook voor werknemers die lang durig in dienst van een bedrijf werk zaam zijn geweest, waardoor zij sterk op dit bedrijf waren ingesteld. Zeer moei lijk wordt het ontslag verwerkt door werknemers van 50 jaar en ouder die minder gemakkelijk door andere be drijven worden aangenomen en veelal minder flexibel zijn om nog succesvol in andere functies te werken. Ook zal de ontslagsituatie problematisch worden, wanneer de werkgelegenheid in de streek van dien aard is, dat het ver krijgen van een overeenkomstige functie vrijwel onmogelijk is. Hiermee is een risico-populatie van werknemers aangeduid, voor wie het ontslag bedreigend voor hun psychisch welzijn kan werken. Instelling Nu kan een crisissituatie soms de grond slag vormen voor een psychisch gezonde ontwikkeling van de persoonlijkheid. Sommige mensen worden door teleurstel lingen juist tot initiatieven en nieuwe ideeën gebracht. Maar helaas heeft ook dikwijls het omgekeerde plaats. Drs. Nijhof meent dat een persoonlijk heidstype, dat wat betreft levenscondi ties, als opleiding, belezenheid en eco nomische zekerheid niet ruim is bedeeld, de minste kans maakt een dergelijke crisistoestand te overwinnen. En dit per soonlij keidstype vindt men uitgerekend het meest in die sociale groepen, welke in overwegende mate door de ontslagen worden getroffen. De ervaring leert dan ook, dat vele ont slagenen hun ontslag psychisch niet kun nen verwerken en dat leidt tot grote spanningen, die ook het gezinsleven in gevaar kunnen brengen. In de Ver. Sta ten heeft men al de ervaring opgedaan, dat werkloosheid het huwelijksleven kan ondergraven en ook niet zonder konse kwenties is voor de opvoeding van de kinderen. Opvangen Met een en ander zij niet beweerd, dat iedere ontslagene op de rand van psy chische gestoordheid zal komen te ver keren. Maar men dient zich er wel van bewust te zijn dat het plotselinge ont slag bij velen tot emotionele reacties zal leiden. Drs. Nijhof is van mening dat veel van deze problematiek op te vangen zou zijn, wannéér de werknemers tijdig op het komende ontslag worden voorbereid. Voorts acht hij het wenselijk dat hun voortdurend informatie wordt verstrekt over de economische positie van het be drijf of medeverantwoordelijkheid in de besluitvorming omtrent sluiting of in krimping van de onderneming wordt toegekend. „Realistische informatie ver schaft de werknemer de gelegenheid zich een duidelijk beeld van de problemen te vormen en te anticiperen op een mo gelijk ontslag; die geeft hem bovendien de mogelijkheid zijn toekomst te plan nen." Voorts oordeelt drs. Nijhof het noodza kelijk dat ontslagenen, die door hun werkloosheid in een crisistoestand drei gen te verzeilen, hulp ontvangen, die zich eventueel ook tot het gezin van de betrokkenen kan uitstrekken. Taak Voor huisartsen, geestelijken, personeels leden van de arbeidsbureaus, functiona rissen van vakverenigingen en maat schappelijk werkenden ligt hier een be langrijke taak. De „supervisie" van deze begeleiding kan uitgaan van de organen voor geestelijke gezondheidszorg in de regio. Weliswaar zal het niet eenvoudig zijn om de werklozen meer uitzicht en hoop te bieden, maar een efficiënte hulpver lening kan voorkomen dat deze mensen zich met hun problemen voor de buiten wereld gaan afsluiten. Zou dat wèl ge beuren. dan worden de negatieve gevoe lens binnen de gezinsgroep gekanali seerd, waardoor de gezinseenheid ernstig wordt bedreigd. Tenslotte meent drs. Nijhof dat ontslagen werknemers goede voorlichting behoeven over de mogelijk heden die op de arbeidsmarkt voor hen openstaan. Gedurende de periode van maandag 22 mei tot en met vrijdag 26 mei be staat er gelegenheid in dit Instituut aan de Lieve Vrouwekerkhof 13 te Amersfoort de vervaardigde werk stukken op het gebied van de vrije beeldende expressie te bezichtigen. Aan bovenstaand instituut bestaat ge legenheid zich te ontwikkelen in schil deren, tekenen, boetseren, mozaiek, pot tenbakken en emailleren o.a. een cur sus voor kinderen van 9 t.e.m. 13 jaar (schilderen, tekenen en boetseren) voor kinderen vanaf 14 jaar en volwassenen schilderen, tekenen, boetseren, mozaiek, pottenbakken en emailleren. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot de heer J. W. de Jonge, stadhuis, Amersfoort, Achter Davidshof 2, tel. 03490-14141, toestel 147. Men zie de desbetreffende advertentie in dit blad. Op zaterdag 3 juni organiseert de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, afd. Soest, haar jaarlijks uitstapje, dat ditmaal naar de provincie Noord-Bra bant gaat. Aanmelding voor deze tocht kan uit sluitend geschieden op 29 mei a.s., van 13.30-16.30 uur, bij de dames Stevens, Ir. Menkolaan 13 en Thörig, Kerkstraat 113. Maandagnacht reeds A. v. d. H., alhier, in zijn auto in de Julianalaan, richting Molenstraat, waar hij een voor hem rijdende bromfietser wilde passeren, doch daarbij bleek, dat èn voor de bromfietser èn voor de auto de weg te smal was, door een op dat punt ge parkeerde auto. H. stuurde daarom weer naar rechts doch kwam toen door slippen tegen de geparkeerde auto te recht. De geparkeerde auto schoot door en botste daardoor tegen een andere ge parkeerde auto aan. Twee van de drie auto's werden dus danig beschadigd, dat ze weggesleept moesten worden, terwijl de bestuurder H. licht gewond werd. Na te zijn be handeld door dokter Van Dorssen, kon hij zijn weg vervolgen. Onze oud-plaatsgenoot, de heer A. E. van Eeden, thans leraar pedagogiek aan de Marnixkweekschool voor kleuter leidster te Utrecht - van 1952-1955 on derwijzer aan de Groen van Prinsterer- school te Soestdijk is bij Koninklijk Besluit van 27-4-'67 benoemd tot Rijks inspecteur voor het kleuteronderwijs in de Inspectie Utrecht. De heer van Eeden is 40 jaar, Neder lands Hervormd en behoort tot de C.H.U. Hij was als onderwijzer en als hoofd werkzaam aan Christelijke Scho len, doceert thans pedagogiek te Utrecht en catechetiek aan de Utrechtse Hervormde Catechten opleiding en be haalde o.m. het diploma Christelijk On derwijs, het Ikor-diploma, het Gehrels- diploma, het Pedagogisch Certificaat C.P.S. en de akten Schoonschrijven M.O., Pedagogiek M.O. A en B en Godsdienstonderwijs voor V.H.M.O.- en Kweekscholen. De heer van Eeden is ouderling van de Hervormde Gemeente, sekretaris-pen- ningmeester van het Federatief Ver bond voor Christelijk Kleuteronderwijs en sekretaris van het Bestuur van de Christelijk-Historische Kiesvereniging IV te Utrecht. Zaterdag 13 mei gingen 30 gehandicap ten van de „Malva Hoeve" een week met vakantie naar het vakantieoord „De Staalberg" in Oisterwijk. Dat was feest voor deze mensen en de stichting is dankbaar, dat diverse autobezitters geheel belangeloos voor het vervoer zorg droegen. Morgen, zaterdag, keren zij weer terug na een week volop genoten te hebben. Bij de politie zijn als gevonden aange geven een zwembroek (blauw-zwart), kinderbril, 2 sleutels met plaatje, bril in etui, rechter bruine glacé hand schoen, step (rood-wit), bankbiljet van tien gulden, zonnebril met speciale gla zen, rode plastic bal, lichte dames re genjas, gele hondenriem met plaatje, lichte heren regenjas, chroom heren- horloge „Marti", japonceintuur (rood wit), blauw kinder windjack en rechter zwarte laars. Aankomen lopen hond met halsband en riem. Waneer u twee gordijnringen (aan weerskanten een) aan de pouffe naait, zal deze heel wat gemakkelijker te verplaatsen zijn. Overgooiers glyden dikwyls van het knaapje af; daarom draaien we de haak uit het houtje, draaien het hangertje om, zodat de einden naar boven ste ken, draaien de haak er weer in en hangen het knaapje zo op. De houten einden houden de overgooier tegen, de ze zal er nu niet meer afglijden. Kamers die klein zyn, lijken groter wanneer u tegenover het raam een grote spiegel hangt. De kamer lijkt niet alleen groter, maar wordt ook lichter, daar het licht wordt weerkaatst. Petroleumvlekken verdampen meestal. Ze kunnen ook weggestreken worden onder grauw papier of verdwijnen wan neer de vlek in de stoom van een ketel wordt gehouden. Plooien blijven heel goed in een japon zitten, als u ze met paperclips vastzet tot de japon gedragen wordt. Een goede l(jm om papier op glas te plakken is waterglas. Planten behoeft men een hele tijd niet te begieten, wanneer u een goed door weekte spons op de bloempot legt. Planten kunnen tijdens de vakantie zonder hulp van anderen geregeld wa ter krijgen, wanneer u een grote bak met water op een tafeltje bij de plan ten zet; vanuit de jak laat u wollen draden naar alle planten lopen. Planten groeien altijd met de bloem knoppen naar het licht. Daarom zal een plant wel eens scheef gaan groeien; zet hem dus op tijd met de andere kant naar het raam. Nieuwe peentjes kunnen geschrapt wor den met een nieuwe stalen pannen- spons. Het gaat erg vlug en u krijgt geen vuile handen van het schraapsel. Geëmailleerde pannen worden eens in de veertien dagen uitgekookt met een beetje bleekwater. De gele kleur op het emaille van eventuele ongerechtigheden zal verdwijnen. Pannen met aangebrand eten worden tot de volgende dag weggezet met heet water. Het aangekoekte eten weekt vanzelf los. Nu de meimaand er is is er volop werk in de tuin. De amateur krijgt het druk en kan daardoor zonder twijfel wel eens Iets vergeten. Het is in verband hiermede, dat wij uw aandacht eens willen vragen voor de volgende werk zaamheden. In de eerste helft van mei moet men denken aan het voortzetten met het zaaien van eenjarige zomerbloemen. Wa terplanten kan men nu het beste plan ten. Mest (A.S.F.-korrels) moet gestrooid worden. Denk vooral om uw haag, deze moet bijgeknipt worden, men kijkt er de gehele zomer tegenaan. Lathyrus moet aangebonden worden en vooral wat ge mest worden. Denk er verder om, dat men bij dahlia's 3 a 4 scheuten moet laten staan, de rest kan men verwij deren. Ook de vaste planten moet men opbinden, het fatsoen wordt er door be waard. Dikwijls komen er slakken te voorschijn, verwijder ze, dus controleer uw tuintje. Het is nu de tijd voor het zaaien van sierkalebassen, terwijl de vToeg-bloeien- de heesters gesnoeid moeten worden. De balkonbakken moeten in orde worden gemaakt, wil men er het meeste genot van hebben. De moestuin In de groentetuin moeten de pronkbonen gelegd worden, brusselslof moet gezaaid worden. Zomerandijvie, tomaten, augur ken, komkommers kunnen nu geplant worden. Op een luw plekje komt de pos telein te staan. De aardappelen moeten vrij van onkruid gemaakt worden, dus „schoffelen". De doperwtjes, peultjes en capucijners moeten aangebonden worden. De tuinbonen moeten gestopt worden nadat de eerste peul gezet is. In de fruittuin mag niet meer gespoten worden als de bomen in volle bloei staan. De druif en de lei-perzik moet men aanbinden, terwijl de druivenkas afgeschermd moet worden. Na 15 mei In de tweede helft van mei komen in uw siertuintje klimplanten in aanmer king om gebonden te worden en men kan nog dahlia's uitplanten. De knol begonia's moeten eveneens uitgeplant worden. De eenjarige bloemen kunnen nu nog gezaaid worden, maar vooral niet later. Schoffelen en wieden wordt met onverminderde kracht voortgezet. Denkt u ook om het onkruid in uw ga zon, het is gemakkelijker dit bij te hou den, want onkruid staat niet alleen slor dig, maar het neemt veel voedsel weg aan het gras. In de moestuin kan men dan nog bonen leggen, kardoen moet uitgeplant worden evenals knolselderie. De zaaibedden moe ten uitgedund worden. Let vooral goed op de luis in de tuinbonen, bespuit ze met het in de handel verkrijgbare mid del. In de fruittuin moet men spuiten tegen spint, thrips en luis en de aardappel- zaagwesp. Zwavelen van druiven is ten zeerste aanbevolen. Spuiten mag men nu uitsluitend doen nk de bloei. Zondagavond, 7 uur, wordt in de Oude Kerk een evangellsatiedienst gehouden, waarin zal voorgaan ds J. Muurling. Herv. predikant te Heerde. Het zangkoor „Surstum Corda" ver leent aan deze dienst medewerking. Men zie de desbetreffende advertentie in dit blad. Burg. Grothestr. 38 Telefoon 3332. Voor in wollen wevenit. Pracht kleuren, De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333 en J. Kuipers, Mjddelwijk- straat 34, tel, 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur J. G. van Eek, Waldeck Pyrmontlaan IA. Apotheek Avonddienst zaterdag en zondag Apo theek „Soest-Zuid". Maandag tot zater dag apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. Antoniana, Nieuwerhoekplein „Ma- riënburg", tel. 4255. Groene Kruis Zr. J. Postma, Van Lenneplaan 5 c, tel. 3639. Medisch Opvoedkundig Bureau. Elke 2e en 4e woensdag van de maand 10.30-11.30 uur v.m., gebouw Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag: 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds J. Mettau. 19.00 uur ds J. Muurling, Heerde. Evang. Dienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Donderdagavond 25 mei Oecumenisch Avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds K. van Liere. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds J. H. W. Warners, Bilthoven. Zonnegloren. Soesterbergsestraat 10 uur ds E. Rietveld, Harderwijk. Eltheto, Drift je. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk. Alb. Cuyplaan. 10 uur en 17 uur ds J. Smit. Gebouw Middelwjjk, P. de Hooglaan. 10 uur zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 17.00 uur ds M. Wilschut. Wilh clm in akerk 10 en 17 uur ds J. Thomas van Amers foort. GEREF. KERK Eltheto. 8.30 uur ds W. Borgdorff van Baarn. 3 uur ds J. Kok van Amersfoort. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19.00 uur ds G. Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur leesdienst VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTÏGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 10. 10.15 uur ds G. W. B. A. Thoden van Velzen (N.H.). 10.15 uur Kinderkerk, zowel in de kerk als in het wijkgebouw Soest-Zuid. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Wecdestraat 19. Geen dienst. Zie Baarn. ADVENTSGENIEENTE Zaterdag 10 uur Bijbelstudie. 11 uur ds A. E. Dingjan. Interkerkelijke Zondagsschool. 10 tot 11 uur in de Da Costa School. Volle Evangelie-samenkomst. Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen- komst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur ds J. W. Sepmeyer, Hoofd- vlootpredikant te Den Haag. 10.30 uur Kinderkerk in de kapel. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zaterdagavond 19.00 uur Avondmis; Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8.00 en 9.00 uur. Donderdagavond 19.30 uur 'Avond mis. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag 19.00 uur Avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 9.30 uur. 11.00 uur Hoogmis. H. Missen op maandag en dinsdag 8.00 uur. Woensdag en zaterdag 9 uur. Donderdag 8 uur en 19.00 uur KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zaterdag 19.00 uur Avondmis. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. Woensdagavond 19 uur Avondmis. Overige dagen H. Missen te 8.00 uur. Donderdagavond 19.00 uur Avcrndmis.

Soester Courant | 1967 | | pagina 9